FEITEN VAN DEZE WEEK Bedrijfsleven heeft niets te maken met opinievorming Haagse waterpoloscheidsreehter De Kok BUSCHAUFFEUR Hard durven spelen in Tokio vereiste Mijnen vergoeden schade aan nieuwbouw Boekhouder pleegde verduistering VPRO-voorzitter De Koning: Dr. Miermans pleit voor een tweede randstad Luchtmacht hielp twee bladen Mijnen krijgen centrum voor longonderzoek Scheepvaartberichten ZATERDAG 11 JULI 1964 In Heerlen Skelterrace in Kerkrade afgelast Dr. E. van Raalte HEBT U EEN RIJBEWIJS DAN HEBBEN WIJ VOOR U EEN GOEDE BAAN! In het werk van een zit veel meer dan u denkt Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij Kom er eens over praten op onze KENNISMAKINGSAVOND. AANSTAANDE DINSDAG 14 JULI van HALF ACHT tot NEGEN UUR. U bent van harte welkom in onze KANTINE, LEIDSEVAART 396, HAARLEM. De bussen van de lijnen 3,11 en 80 stoppen voor de deur I NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. Geen matchwinners Coach Materiaal Zwaar Jan Dassen Schuttersveld is goed voorzien van orders Op en om het Binnenhof Op de middag, waarop voor de Kamer de grote vakantie aanving, is er nog vrij geruime tijd stil gestaan bij het wetje, dat inzake bestuur en onderwijs van de straks te openen technische hogeschool te En schede bijzondere voorzieningen bevat. De belangrijkste hiervan is misschien wel het artikel, dat bedoeld bestuur de mogelijk heid geeft, voor hen die in hun eerste jaar aan die inrichting willen studeren, als ver plichting voor te schrijven eventueel kan het ook nog voor het tweede jaar ver plichtend gemaakt worden op de cam pus van de hogeschool te wonen. Verheu gend is het, dat de gehele Kamer het met dit in Nederland nieuwe instituut van de campus eens was. Curiositeitshalve zij hier in herinnering gebracht, dat reeds meer dan een halve eeuw geleden bij sommige vooruitkijkende elementen in de Leidse universitaire wereld (hieronder te ver staan zowel studenten als hoogleraren) sympathie heeft bestaan voor een plan om tot een veel directer contact tussen de stu denten en de docerende jongelingschap te geraken door hen bijeen te brengen in een soort gemeenschapshuizen. Het bleef bij een plan. De in het algemeen sterk indivi dualistisch aangelegde Nederlander, ook in de studenten-wereld, is nog heel lang blijven vasthouden aan de leuze „vrijheid blijheid". Nog zijn er, die niets zien in wat men nu in Twente gaat ondernemen. Hierbij hoort men dan als bezwaren naar voren brengen: te grote inperking van de vrij heid der studenten, vrees voor een veel te schools gedoe. Het pleit voor het wijs in zicht van regering en Kamer, dat daar dergelijke opvattingen niet worden gedeeld en dat men er nut inzag nu eens aan deze zoveelste hogeschool, die ons land rijk zal worden, met het campus-stelsel een proef te nemen. Het zomer-reces Deze woensdag uitte generaal Couzy de klacht, dat de onlangs binnengekomen De fensie-nota pas tegelijkertijd met de be handeling van de volgende begroting van Defensie in bespreking zou komen. In ZO' verre had dat Kamerlid gelijk, dat men dan eigenlijk al, wat de begroting aan gaat, voor voldongen feiten zal staan, aan gezien haar opstelling reeds in overeen stemming zal zijn met de beleidslijnen door minister De Jong in zijn nota uitge stippeld. Intussen zag de heer Couzy zelf wel in, dat het om allerlei redenen on doenlijk zou zijn van de Kamer onderbre king van het zomer-recès gedaan te krij gen om over die nota te gaan discussiëren, Enigermate opvallend was overigens wel, dat voorzitter Van Thiel in zijn vakan tie-toespraak als uitgangspunt nam, dat de Kamer op 15 september ik voeg er aan toe: pas op die datum weer bijeen zal komen. Zeker, terloops merkte hij op „of, als het nodig is, eerder", doch het had er, al met al, veel van weg alsof hij de waar schijnlijkheid van onderbreken van het re- cès slechts zeer gering achtte. Het opvallende zit hem hierin, dat kort nadat de minister van Justitie en zijn ambtgenoot van Buitenlandse Zaken, t.w. op 26 juni, aan de Kamer geschreven had den, dat zij aannamen in augustus de Memorie van Antwoord met betrekking tot het wetsontwerp installaties continentaal plat (het z.g. anti-REMwetje) te kunnen indienen, een parlementaire gedachtenwis- seling heeft plaats gevonden, waarin na- om is het heel goed denkbaar, dat minis ter Scholten al een tijdschema in zijn hoofd heeft van dusdanige aard, dat er redelijke kans zou bestaan om niet veel later dan omstreeks 20 augustus het ont werp in de Kamer aan de orde te stellen. Intussen rijst de vraag of er terzake van deze aangelegenheid nog wel nader con tact tussen de minister en de Kamer voorzitter heeft plaatsgevonden. Wat mr. van Thiel donderdagmiddag*omtrent het zomerrecès zeide, maakte de indruk, dat hij nog altijd voor ogen had het aanvan- De jonge gezinnen, die in de pas uit de steigers gekomen nieuwe wijk „Gies- senveld" in Heerlen-oost wonen, voelen zich zwaar gedupeerd. De 120 huizen, die enkele maanden geleden nog moesten wor den opgeleverd, blijken nu al onbewoon baar te zijn. De nieuwe wijk werd gebouwd op een stuk grond waaronder de mijn werkt, met als gevolg dat de woningblok ken en straten verzakken. In sommige huizen waren de muren al gebarsten voor de bewoners erin trokken. Splinternieuwe huizen staan wegens het gevaar voor de bewoners nu leeg, in ande re woningen horen de bewoners 's nachts de mijn „werken" De bewoners van de nieuwe wijk zijn ten einde raad. Zij ver wijten de woningbouwvereniging grote on deskundigheid. Hun ontevredenheid werd tot het kookpunt gebracht toen ze als klap op de vuurpijl ook nog een huurverhoging van twintig percent kregen te voldoen. De burgemeester van Heerlen heeft nu op eigen initiatief aan minister Bogaers ver zocht deze huurverhoging ongedaan te ma ken. In de ernstigste gevallen van mijnscha- de aan de pas gereedgekomen huizen in de wijk „Giessenveld" zal op korte termijn een regeling worden ge troffen, die ver moedelijk zal bestaan in een tegemoetko ming in de huurprijs. Dit is vrijdagavond meegedeeld door de heren Palmen en Eur- lings van „Ons Limburg" en de heer Rei- naerts van de woningbouwvereniging „Heerlerbaan". De maatregelen worden genomen In sa menwerking met de Oranje Nassaumijnen, die de schade hebben veroorzaakt. De grootte van de tegemoetkoming zal afhan kelijk zijn van de ernst van de mijnscha- de, die het betreffende huis heeft opgelo pen. Het college van B. en W. van Kerkrade heeft geweigerd een vergunning af te ge ven voor de skelterraces, die op 26 juli a.s. in Kerkrade zouden worden gehouden De plaatselijke V.V.V. wilde de wedstrij den organiseren en had hiervoor contact gezocht met de internationale skelter- bond Limburg. De motivering, zo verklaar de de burgemeester van Kerkrade, drs. Th. Gijsen, gisteravond, is wel duidelijk. „Ik acht het onder de gegeven omstandigheden rekening houdend met de veiligheidsnor men die gelden, niet verantwoord toestem ming voor de races te geven." De burgemeester deelde verder nog mede dat de commissaris van politie in Kerk rade een uitvoerig rapport heeft uitge bracht, waarin hij adviseert afwijzend te beschikken op het verzoek om de races In Kerkrade te mogen houden. Een briefje met „Zorg goed voor de kin deren, ik kom nooit meer terug" en een pakje met diverse bescheiden van zijn werkgeefster Garage Fongers n.v. te Gro ningen vormden de aanleiding tot een on derzoek dat dit garagebedrijf instelde naar eventuele frauduleuze handelingen van haar 37-jarige boekhouder uit Roden (Drente). mens een grote meerderheid van de Ka mer de bereidheid werd kenbaar gemaakt om als dat stuk vrij vroeg in augustus zou binnenkomen, het zomer-recès te on derbreken voor openbare behandeling van het wets-ontwerp. Zijnerzijds verklaarde toen minister Scholten, dat de regering zich in dat geval daarvoor beschikbaar zou stellen. Hoe zit het met het tijdschema? Die verklaring van de minister van Ju stitie kon erop wijzen, dat hijzelf bepaald met de mogelijkheid rekening hield om zijn Memorie van Antwoord zo vroeg in zee te laten gaan, dat, onvoorziene om standigheden daargelaten, bespreking van het wetsontwerp nog best zou kunnen plaats vinden enige weken voor de derde dinsdag in september. Nu is, op grond van wat ik hier en daar mocht vernemen, mijn stellige indruk, dat men op Justitie reeds hard bezig is met voorbereiding van de opstelling van bedoelde Memorie. Daar- kelijk van regeringszijde, nl. in de brief van 26 juni, kenbaar gemaakte, dat de re gering behandeling vn het wetsontwerp onmiddellijk na de opening van de Staten- Generaal in september op prijs zou stel len. Mondeling heeft echter minister Schol ten zelf reeds als denkbaar uitgangspunt genomen, dat het debat nog in deze zomer zou plaats vinden. Gebrek aan animo? In de parlementaire wandelgangen kon men intussen, toen de zomervakantie een aanvang had genomen, van verschillende zijden al horen, dat in de praktijk natuur lijk niets zal komen van onderbreking vari het recès. In dat verband werd er onder meer op gewezen, dat een niet onbelang rijk aantal afgevaardigden in de tweede helft van augustus een reis naar de West onderneemt en pas op 6 september zal terugkeren. Vervolgens werd de aandacht gevestigd op het bezoek van de Noorse koning, dat op 8 september begint. Kenne- De voorzitter van de V.P.R.O., dr. J. A. de Koning, behandelde gisteren in zijn openingswoord op de jaarvergadering van de V.P.R.O. in Barchem de reclame in de televisie. Reeds in 1957 en in 1961 pleitte de V.P.R.O. voor invoering van reclamebood schappen in de televisie. Het bedrijfsle ven als deel van de cultuur komt een rechtmatige plaats toe in de televisie, doch een plaats naar de eigen aard van het bedrijfsleven zelf, aldus dr. De Ko ning. De volstrekte scheiding tussen adver tentie-exploitatie en redactioneel gedeelte in de pers geldt in nog sterker mate ten aanzien van de televisie. Televisie bewerkstelligt niet alleen een veel breder en intenser overdracht doch maakt ook een veel ruimere cultuurvor ming op veel meer gebieden mogelijk dan in de pers mogelijk is. Juist in de te levisie is het daarom volgens de V.P.R.O. voorzitter een zaak van zuiverheid van "cul tureel beleid, dat er streng gewaakt wordt tegen het verleggen der verantwoordelijk heden naar gebieden, waar deze niet thuis horen. Het bedrijfsleven is betrokken bij de re clameboodschappen en niet bij andere ge bieden van informatie, opinievorming en cultuuroverdracht, aldus dr. De Koning. „Het heeft daarmede niets te maken, ove rigens spreekt het vanzelf, dat een limite ring van het aantal minuten reclame en de plaatsing van deze minuten in het to taal programma nauwkeurig geregeld die nen te worden, terwijl ook een soliede re clamecode onontbeerlijk is". Verder ligt het in de rede de pers nauw keurig te betrekken bij de exploitatie der reclame in de televisie. Niet alleen uit hoofde van de terzake aanwezige deskun digheid en ervarihg, doch evenzeer om haar te vrijwaren voor een dermate scher- lijk vond men dat allemaal goede redenen om een bijeenkomen van de Kamer vóór 15 september niet goed mogelijk te achten Eerlijk gezegd maakten dergelijke opmer kingen op mij meer de indruk, praatjes voor de vaak te zijn dan dat zij van vol doende animo getuigden om wat vroeger aan het werk te gaan! De grote vraag blijft nu, wanneer komt de regering van haar kant met haar ant woord los. Dat zij vastbesloten is om alles in het werk te stellen, niet alleen om een wettelijke regeling tot stand gebracht te krijgen in de geest van het aanhangige wetsontwerp, maar bovendien om, zodra het ontwerp tot wet verheven zal zijn, on verbiddelijk en krachtig door te tasten, staat echter, gelijk trouwens, ingewijden goed weten, volstrekt vast. Dr. C. Miermans, lid van de Provincia le Staten van Zuid-Holland, heeft in het juni-nummer van „Politiek", een uitgave van de K.V.P., een pleidooi gehouden voor een tweede randstad, die een groot deel van Noord-Holland zou kunnen omvatten Hij denkt aan een gebied van Alkmaar af via Hoorn naar Enkhuizen en van daar in de toekomst via de Markerwaard en Zuid-Flevoland over Lelystad en het Oost- vaarderdiep (een toekomstige verlenging van het Noordzeekanaal) naar het „Oude Land" in de omgeving van Amersfoort. Dr. Miermans ziet als voordeel onder meer het behoud van de unieke mogelijk' heden van het Noordzeekanaal (en Oost- vaarderdiep), want de beschikbare (en beschikbaar komende) ruimte wordt dan niet gebruikt voor doeleinden, die elders zijn te realiseren. Groter bevolkingsconcentratie op de tweede randstad betekent verder verho ging van „de leefbaarheid" en versterking van de aantrekkingskracht voor industrie- en in het noorden van de provincie, aldus dr. Miermans, die meent dat de graad van verstedelijking en de mate van con centratie hier niet zo groot behoeft te zijn als in de randstad Holland. Enkele centra van 100.000 inwoners zullen vol doende zijn, mede gezien de korte afstan den tot de randstad Holland. pe concurrentie, dat ze in haar noodzake lijke en gewenste functie van brede en gedifferentieerde voorlichting in onze de mocratie zou worden bedreigd, meende dr. De Koning. Gezien tegen deze achtergrond achtte dr. De Koning het optreden van het REM-eiland uit een oogpunt van algemeen cultuurbeleid volstrekt verwerpelijk. Hjj zei, dat dit optreden achterwege zou zijn gebleven, als het omroepbestel op tijd het denkbeeld van de V.P.R.O. als juist had onderkend en eigener beweging had gerealiseerd. Advertentie Dankzij de Koninklijke Luchtmacht, die met een noodaggregaat verschèen, hebben gisteren het Twents dagblad Tubantia en het Hengelo's dagblad kunnen verschijnen. Beide bladen waren ernstig gedupeerd door een stroomstoring, die ontstond door een ontploffing in 'n hoogspanningsstation in Enschede, waar de drukkerij van beide bladen, de n.v. voorheen M. J. van der Loeff is gelegen. Hoewel collega's ook de helpende hand boden en elders voorzie' ningen werden getroffen bleef de verschij ning van de kranten onzeker tot het mo ment dat de luchtmacht ten tonele ver' scheen met zijn mobiele noodaggregaat. Overleg tussen het getroffen bedrijf en de commandant van de vliegbasis Twente leidde tot contact met de luchtmachtstaf in Den Haag, waarna snel de nodige voor' zieningen werden getroffen. Uiteraard ver schenen beide bladen met een nooduit' gave. De directeur-generaal van de volksge zondheid, prof. dr. P. Muntendam, zal dinsdagmiddag 14 juli het geneeskundig centrum voor de Nederlandse steenkolen mijnen te Treebeek-Heerlen openen. Het periodiek longonderzoek van het perso neel van de Nederlandse mijnen zal vanuit dit centrum worden geleid. In de archieven zullen ongeveer een miljoen longopnamen worden bewaard. Ook de huisartsen kun nen in voorkomende gevallen van de dien sten van het geneeskundig centrum ge bruik maken. „Als ons waterpoloteam in Tokio hard durft te spelen, op de rand van de zware fout, dan kan het ver komen. Concludeer uit die woorden niet, dat ik hard spel propageer. Ik weet echter beslist dat andere landen, zeg maar gerust alle landenteams daar in Tokio alle omstandigheden zullen uitbuiten om een wedstrijd te winnen. Dat men daar in Japan geen enkele consideratie zal hebben. Het zal hard tegen hard gaan, iedere wedstrijd opnieuw. Henk de Kok is vijftig jaar. Van die halve eeuw is hij in ons land dertig jaar bekend als waterpoloscheidsreehter. Tijdens de laatste achttien jaar is hij bovendien in die functie ook in het buitenland een begrip geworden. Als enige Neder lander gaat hij naar de Olympische Spelen van Tokio als scheidsrechter voor het waterpolotoernooi. Dat is een be kroning op zijn scheidsrechtersloopbaan, waarin hij steeds blijkt heeft gegeven initiatief te nemen, te durven. Als de ploeg van Rudi van Feggelen de mentale en fysieke hardheid kan op brengen om zich door niets of niemand te laten intimideren, zich niet van de bal te laten afdrukken, eventuele tegenslagen kunnen opvangen, bijvoorbeeld na een fou tieve beslissing van een scheidsrechter doorvechten of er niets gebeurd is, als ze een voorsprong kunnen verdedigen tegen iedereen en alles, dan zal onze ploeg het ver brengen. Het zevental heeft een tech niek, een teamverband, een balbehande ling en een zwemsnelheid, die met ieder ander nationaal team te vergelijken is. Op die onderdelen doen zij noch voor Rus land, noch voor Hongarije of Joegoslavië iets onder. Dat mag ik zeggen, omdat ik regelmatig die andere landenteams in het water zien en omdat ik elke week onze jongens in competitiewedstrijden tegen kom", zegt de heer H. G. de Kok vol vuur. „Ik heb de tijd van onze „gouden polo- ploeg" meegemaakt met jongens als Cor Braasem, Frits Smol, Rudi van Feggelen, Max van Gelder, Nijs Koorevaar en an deren. Vaak vraagt men mij een verge lijking te maken tussen die ploeg en ons oranjeteam van nu. Dan zeg ik altijd di rect, dat de ploeg van nu het team van toen, in de vorm zoals zij toen speelden, zou verslaan. Simpel omdat het tempo van nu veel hoger ligt, de zwemsnelheid met sprongen vooruit is gegaan en het uit houdingsvermogen van de jongens van nu veel groter is dan vroeger van een Cor Braasem en zijn mensen. Toch zouden de jongens van nu met die „gouden ploeg" grote moeite hebben, omdat het team van nu geen matchwinners heeft, zoals vroeger een Braasem of Van Feggelen waren. Net zoals wij nu bij voetbal een Abe Lenstra missen, missen wij bij waterpolo een man die een wedstrijd kan beslissen, die net op het goede moment naar voren zwemt om het winnende doelpunt te maken. Hoe hard je ook traint, wat je ook aan een speler doet en ik kan u zeggen dat Rudi enorm hard met zijn jongens werkt dat kun je niemand leren, dat moet er in zitten, Als een Abe Lenstra was gaan hockeyen in plaats van voetballen, zou hij ook als hockeyer uitgeblonken hebben, eenvoudig omdat hij van nature een verfijnd wed strijdgevoel, instinct zou ik bijna willen zeggen, heeft meegekregen". „Dat had bijvoorbeeld een Cor Braasem vroeger. Die kon tegen het eind van een wedstrijd ineens tegen Frits Smol roepen: „Frits naar achteren!" Dan ging Frits terug, omdat Cor naar voren ging. Dan wisten wij aan de kant al, nu gaat het gebeuren. En dan gebeurde het ook, dan zwom Cor onstuitbaar naar voren en plaatste een treffer, die de wedstrijd be sliste. Je kon van tevoren precies zeggen, hoe hij het zou doen, in welke hoek van het doel de bal zou komen. Hoe lukte Braasem dat? Dat kun je geloof ik niet verklaren. Ik wijt het voor een belangrijk deel aan het zelfvertrouwen van zo'n spe ler. Hij was van zichzelf overtuigd, dat het zo moest en zo kon. Hij had geen coach aan de kant nodig om te schreeuwen: schiet, of opzwemmen. In die tijd kenden wij het fenomeen coach niet eens. De spe lers voelden zelf aan wat het beste was. De aanvoerder van het team regelde de tactiek tijdens de wedstrijd, in het water. Iedere speler uit die „gouden ploeg" wist wat hij kon, had zelfvertrouwen, liet zich door niets van zijn stuk brengen, had geen advies van de kant nodig. Dat is als ik vroeger met nu vergelijk een kenmer kend verschil". „Tegenwoordig bepaalt mijns inziens te veel de coach aan de kant, wanneer een speler moet schieten, terug moet komen of moet opzwemmen. Ik heb eens in een wedstrijd gezien, dat een speler een droom- kans had om te doelpunten, maar dat hij de bal overspeelde. Later voerde hij als excuus aan: ik heb niet gehoord dat de coach „Schiet" schreeuwde. Ik kan het ook zo zeggen, nu is de sterkte van ons team niet meer afhankelijk van het zelf vertrouwen dat de spelers in het water hebben, maar van het vertrouwen dat de spelers hebben in hun coach. En dat lijkt mij een achteruitgang. Ik wil een naam noemen. Bram Leenaarts speelt een klasse beter dan een Braasem in zijn beste tijd Bram zou een matchwinner kunnen zijn als hij zo nu en dan maar niet aan zich zelf twijfelde. Ik zie in de hoofdklasse competitie spelers soms dingen doen, die fantastisch zijn, die ook in Tokio bijna niet te evenaren zijn. Maar diezelfde speler mist in een interland de meest opgelegde kansen, omdat hij zich te veel instelt op commando's van de kant". „Let wel, dat is geen critiek op coach Van Feggelen. Ik heb het grootste respect voor wat hij en Frits Smol voor ons na tionale waterpolo doen, ik heb de grootste bewondering voor het werk wat de spelers verzetten om zich voor te bereiden op To kio. Maar zoals men een Elek Schwartz nooit had mogen verwijten dat hij geen Lenstra's of mannen als Wilkes kon kwe ken, zo mag men onze waterpolocoach niet verwijten, dat hij geen Braasem of Van Feggelen in de ploeg heeft. Een coach is volkomen afhankelijk van het materiaal waarmee hij werken moet. Het is dus on rechtvaardig te stellen, dat onze ploeg in Japan een gouden plak moet winnen of anders gefaald heeft. Als het team op de Olympische Spelen tot de top en dan bedoel ik: de finale-poule weet door te dringen, dan moet men onze jongens huldigen". „Het zal een uiterst zware taak worden, net zoals het voor ons als scheidsrechter uiterst zwaar zal worden alle wedstrijden goed te doen verlopen. Als ik tenslotte even op mijn „spel" daar straks in Tokio mag komen: ik zal daar in Japan zware wedstrijden krijgen. Van een gewone competitiewedstrijd hier val ik elke keer een kilo af. Onderschat ons werk als polo- scheidsrechters niet. Een uur lang loop je tot het uiterst geconcentreerd langs die bassinrand. Een uur lang loop je onder de druk, dat je vooral als je topscheids- rechter bent niets mag missen, alles moet zien en geen fout mag maken. In Tokio zal ik per wedstrijd wel meer af vallen. Het valt niet te ontkennen, dat waterpolo ruwer en geraffineerder is ge worden. Dat is bij elke sport, in feite in de hele maatschappij zo. Wij zullen met het ploeg je internationale scheidsrechters daar ook keihard moeten zijn, keihard in onze beslissingen. Ik zal net als onze na tionale spelers vol zelfvertrouwen moeten zijn. Zoals zij dat vertrouwen in eigen kunnen moeten baseren op technische vaardigheid, zo zal ik mijn vertrouwen moeten gronden op een volledige kennis van de spelregels en mijn vele praktijk jaren. Vanaf het eerste fluitsignaal op die Olympische Spelen moeten de spelers er van doordrongen zijn, dat er met de scheidsrechters niet te spotten valt, dat aan de bassinrand een man loopt, die het spel door en door kent en ook geen enkele consideratie heeft. Loopt er één zwakke fluitist langs de kant, dan kunnen er wel eens nare dingen gebeurenzo besluit onze waterpoloreferee Henk de Kok. Aagtekerk 9 v. Hongkong n. Hsingkang. Ablda 10 te Thameshaven v. Rotterdam. Acila 14 te Durban verwacht n. Singapore. Acmaea 11 te New York verw. n. Pto. Miranda. Adonis 10 te Antwerpen. Alcor 10 ten anker rede Lorenco Marques. Aldabi pass. 10 Flnisterre n. Antwerpen. Algol 10 v. Aden n. Mombasa. Algorab 9 v. Montevideo n. Santos. Alkmaar 11 op St. Lawrence n. Punta Cardon. Aludra 10 te Vitoria. Amerskerk 11 te Hamburg verwacht. Amstelstad pass. 10 Malta n. Port Said. Arendskerk 10 te Akaba. Argos 11 te Rotterdam. Atys 11 te Kaapstad verwacht. Avedrecht 10 te Mena al Ahmadi. Averdijk 10 v. Antwerpen n. Marseille. Borneo 10 v. Londen n. Amsterdam. Breda 10 v. Kingston n. Belize. Caltex Eindhoven 10 v. Bahrein n. Kaapstad. Caltex Nederland pass. 10 Ras Fartak n. Suez. Caltex Pèrnis 10 te Shellhaven. Caltex The Hague 10 rede Karachi. Camitia 22 te Rotterdam verwacht. Carrillo 10 v. New Orleans n. Almlrante. Cartaog 11 te Tela verwacht. Casamance 10 te Dakar. Ceres 10 v. Hamburg n. Bremen. Charis 11 te Guanta verwacht. Chiron 9 v. Paramaribo n. Amsterdam. Cities Service Valley Forge 12 te Durban verw. Congokust 10 v. Rotterdam n. Amsterdam. Dahomeykust 11 te Freetown. Diemerdijk 10 v. New Westminster n. Portland. Dinteldijk 10 v. Cristobal n. Antwerpen. Diogenes 10 Iqueque. Dongedijk 11 v. Antwerpen n. Rotterdam. Eemhaven 12 te Karachi verwacht. Eemsland 10 v. Hamburg n. Amsterdam. Esso Rotterdam 10 te Rastanura. Eos 10 te Volos. Forest Hill pass. 10 Kp. Palmas n. Antwerpen. Forest Town pass. 10 Monrovia n. Port Harcourt Gaasterland 10 v. Santos n. Porto Alegre. Ganymedes 10 v. Tampa n. Savannah. Geeststar 12 te Barbados verwacht. Gorrediik 11 te Antwerpen. Graveland pass. 10 Ouessant n. Tenerife. Groote Kerk pass. 10 Kuria Muriabaai n. Bahrein Gulf Hansa pass. 10 Ras Madraka n. Le Havre. Gulf Swede pass. 10 Lissabon n. Port Said. Hathor 10 v. Rotterdam n. Malta. Hector 10 v. Valencia n. Lissabon. Hercules 11 te Valparaiso. Hilversum 10 v. Hamilton n. Port Everglades. Hoogkerk 10 te Hamburg. Irazu 13 te Punta Arenas verwacht. IzalcolO v. Tampico n. Houston. Japara 10 te Bombay. Johannes Frans 10 v. Callao n. Cruz Grande. Kaap Hoorn 11 te Curasao verwacht. Kabylia 10 te Curagao. Kalydon 15 te Curagao verwacht. Kara 12 te New Bedford verwacht. Katelysia 10 te Rotterdam. Keerkring 11 te Rangoon verwacht. Kenia 10 te Rotterdam. Kermia 10 ten anker rede Kandia. Khasiella 10 te Boston n. Curasao. Koningswaard 10 v. Rotterdam n. Curasao. Korenia 10 v. Tunis n. Ambarli. Kossmatella 23 in Suezkanaal verw. n. Eastham. Koudekerk pass. 10 Kp,. De Gata n. Marseille. Krebsia 10 v. Thameshaven n. Rotterdam. Kreeft pass. 10 Las Palmas n. Rotterdam. Kryptos 10 te Saltend. Leiderkerk 11 te Genua. Limburg pass. 10 Muscat n. Cochin. Lycaon 10 v. Port Said n. Bremen.. Maashaven 10 v. Warri n. Abidjan. Maaskerk 10 v. Suezkanaal n. Aden. Mataram 10 te Dammam. Musilloyd 9 v. Batonrouge n. Houston. Mentor 12 te Punta Cortez. Minos 10 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Moordrecht 10 v. Karachi n. Aden. Naess Commander 10 v. Rotterdam n. Malta. Neder-Ebro 10 in Panamakanaal. Neder-Eems 10 te Rotterdam. Neder-Elbe 10 te Tripoli. Neder-Rhone 10 op Groot Bittermeer n. Djibouti. Neder-Waal 10 te Hamburg. Nestor 10 v. Beyrouth, 11 te Alexandrië verw. Nieuw Amsterdam 11 te Rotterdam. Nista pass. 10 Bizerta n. IJsland. Oberon 10 v. Antwerpen n. Amsterdam. Oldekerk 10 v. Barcelona n. Duinkerken. Ondina 10 te Bandar Mashur. Oostkerk 11 te Hamburg verwacht. Oranje 11 te Southampton. Ouwerkerk 10 te Barcelona. Parthenon 11 te Barbados verwacht. Pericles 11 v. Guayaquil n. Plmentel. P. G. Thulin 10 v. La Salina n. Cristobal. Philidora pass. 10 Algiers n. Rotterdam. Philine 13 te Mena al Ahmadi. verwacht. Philippia 11 v. Suez n. Mena. Polydorus 11 te Aden verwacht. Poolster 10 te Rotterdam. Prins Fred. Willem 11 v. Rochester n. Hamllto*. Prins der Nederlanden 11 te Oranjestad. Prinses Irene 10 v. New York n. Londen. Purmerend 10 v. Thameshaven n. Dingle. Roebiah 11 te Huil verwacht. Rijndam 10 v. Southampton n. Quebec. Saloum pass. 10 Casquets n. Dakar. Scheldelloyd 10 v. Aden n. Suez. Schelpwijk 11 te Ornskoldsvik verwacht. Schiedijk 11 te Boston verwacht. Schiekerk 11 v. Rotterdam n. Hongkong. Senegalkust 10 v. Bathurst n. Amsterdam. Sepia 13 te Ee Sider verwacht. Sinon 10 te Charleston. Skadi 10 v. Liverpool n. Lissabon. Stad Alkmaar pass. 10 Palermo n. Pto. Marghera. Stad Amsterdam pass. 10 Kp. Finist. n. IJmuiden. Stad Den Haag 10 te El Ferrol. Stad Vlaardingen 10 v. Philadelphia n. A'dam. Statendam 10 v. New York n. Southampton. Straat Banka 10 te Rio de Janeiro. Straat Cook 10 te Colombo. Straat van Diemen 12 te Durban verwacht. Streefkerk 10 v. Nacala, 11 te Beira verwacht. Sumatra 10 v. Mombasa n. Tanga. Tara 12 te Charleston verwacht v. Galveston. Tjibodas 10 v. Dar es Salaam n. Beira. Togokust 10 v. Takoradi te Tema. Triton 10 te Paramaribo. Tweelingen 11 te Rotterdam. Van Noort 10 v. Singapore n. Lautoka. Van Riebeeck 10 v. Beira n. Durban. Vasum 11 te Singapore verwacht. Viana 16 te Tripoli (Libanon) verwacht. Videna 10 v. Mena al Ahmadi n. Suez. Vitrea 10 Gibraltar gepass. n. Bandar Mashur. Vivipara 11 in Suezkanaal verwacht n. Ummsald. Waardrecht 10 te Port Said. W. Alton Jones 10 te Marseille. Willem Ruys 11 te Rotterdam. Wonosari 10 te Genua. World Heath 14 te Fao verwacht. World Hill 14 te Geelong verwacht. Zaanland 10 te Montevideo. Zafra 14 te Skaramanga verwacht (dokken). De textielfabrieken Gebr. Van Heek (Schuttersveld) hebben dit jaar tot nu toe niet onbevredigend gewerkt. De order portefeuille is zeer bevredigend. Voor de overneming van Gerh. Jannink is 850.000 gulden nominaal aandelen uit gereikt, waardoor het geplaatste kapitaal is gestegen tot 12 miljoen gulden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4