Kennemer pers veroverde de Linnaeushof per waterscooter Uitgevaren visserijvaartuigen Voorzitter Lindner nam afscheid van De Kennemers Automaatplunderaars gearresteerd Ondanks Nederlandse success en als geheel geen succes HP! Terugblik op de veertiende Berlinale DE VEERTIENDE „Internationale Filmfestspiele" te Berlijn behoren al weer tot het verleden en al zal niemand van de bezoekers bijzonder enthousiast geweest zijn over het totale peil van dit Festival en nog minder over de uit eindelijke jury-uitspraken, voor Nederland is het een gedenk waardige gebeurtenis geworden. Met een inzending van twee films die beide in de categorie documentaires vielen, sleepten wij in het geheel vijf prijzen in de wacht, waarmee met één slag de reputatie van de Nederlandse documentaire school die vooral in Duitsland (Oberhausen!) wel eens discutabel was gesteld, in ere hersteld schijnt te zijn. Want bij alle verschillen van mening met de beslissingen van de jury die op de slotavond bekend werden gemaakt en emotionele reacties in de zaal van het Zoo-Palast verwekten, bleek het publiek even unaniem in zijn waardering voor „12 Mil- fionen", zoals „Alleman" in het Duits heet, als de jury. Geen enkele uiting van protest was hoorbaar in het daverende applaus dat opklonk toen de Gouden Beer in de categorie DAT WAREN ALLEMAAL vreugdevol le belevenissen die althans voor de Neder landse kolonie veel goedmaakte van de teleurstellende ervaringen op deze Berli nale die nog eens ten overvloede bewees dat bij de huidige stand van zaken in het filmbedrijf geen brood meer zit in al die groot opgezette Europese filmfestivals. En „brood" betekent in dit verband „goe de films". Bij de teruggelopen produktie van de laatste jaren zijn uiteraard de kan sen op goede films aanzienlijk verkleind en dit geringere aantal, verdeeld over ten minste drie of vier grote en gerenommeer de festivals, kan niet anders dan uiterst dunne spoeling opleveren. NEMEN WE NU DE grote filmproduce- rende landen, zoals die op de „Filmfest spiele" in Berlijn voor den dag kwamen, dan zien we dat Amerika volstond met twee onafhankelijke produkties in te zen den, „The pawnbroker" en „Faust", waar van de laatste niet uitkwam boven een studentikoze poging om de Faust-legen- de met veel kwasi-diepzinnige toevoegin gen te moderniseren; Engeland was door twee speelfilms vertegenwoordigd van twee jonge regisseurs, Karei Reisz en Ken Hughes, die vroegtijdig oud bleken te zijn geworden en van wie de laatste met „Of human bondage" een film afleverde die, zoals een Duits criticus opmerkte, zo ouderwets aandeed dat hij bij zijn premiè re al thuishoorde in de retrospectief van werken uit het verleden. Frankrijk zorgde voor wat lichte kost met twee liefdescome- dies, waarvan „L'amour avec des si" van Claude Lelouch opviel door ongewone, in beelden uitgedrukte gedachtenkronkels die het geheel als kijkspel ten goede kwamen, maar de duidelijkheid ervan niet bepaald bevorderden. En dan was er Italië met „La ragazza di Bube", een verhaal uit het na-oorlogse Italië met Claudia Cardinale als de trouwe vriendin van een ex-ver zetsstrijder die nog niet aan de vrede ge wend is. Haar aanwezigheid in deze film van de veteraan Luigi Comencini bevor derde haar overkomst naar Berlijn, zodat het festival tegen het einde nog wat onver wachte glamour kreeg, maar de film zélf bleek maar matig en overjarig amusement. GASTHEER DUITSLAND tenslotte zorg de voor een weinig flatteus zelfportret eerst in „Zeit der Schuldlosen" en vervolgens in „Herrenpartie" die op bijzonder hard handige manier het schuldprobleem en wat ervan is overgebleven aan de orde stelden. Het onverzoenlijkst is Wolfgang Staudte in zijn „Herrenpartie" die een uit stapje van een Duitse „Sangverein" in Joegoslavië behandelt en de gedragingen ontleedt van de onschuldig uitziende zan gers als zij geconfronteerd worden met het verleden in de vorm van een dorp der weduwen in het Karstgebergte dat twintig jaar eerder door de Duitsers van zijn mannen beroofd werd. Een boeiend thema, zeker ook voor ons land dat de Duitse toeristen en hun onbe zorgde gedragingen zo van nabij kent, maar tegelijk een gevaarlijk thema dat Staudte verieid heeft tot caricaturale ver tekeningen die wel even humoristisch of opwindend werken, maar de kans verklei nen dat de Duitser zich weerspiegeld ziet in de film, wat de bedoeling toch zou moeten zijn. Nu kan hij zich te gemakke lijk aistanciëren van het stelletje domme, arrogante en gevoelloze Duitse burgers dat zich zo misdraagt in het eens bezet te gebied, zodat bij de vertoning in Ber lijn de bijna beledigende satyre van Staud te met groot applaus werd beloond. HET ACCENT van het Berlijnse Festi val kwam nu de grote landen nog al eens verstek laten gaan, te liggen op het werk uit minder bekende gebieden Argentinië, Brazilië, India, Japan. Turkije, Finland en Denemarken. Dit werk kreeg daardoor mis- zchien meer aandacht dan het in feite verdiende, zoals uit de onderscheiding van de Turkse film zou kunnen worden afge leid, maar het had hier en daar tenminste de frisheid van het onverwachte en origi nele. Een goed voorbeeld daarvan leverde van de lange documentaire aan Haanstra werd overhandigd, terwijl bijvoorbeeld een fluitconcert werd aangeheven en boeh-geroep weerklonk toen bekend werd gemaakt dat de Turkse film „Droge zomer" de hoogste onderscheiding als beste speelfilm was toegevallen. En ook de andere onder scheidingen werden met hoorbaar gemaakte gemengde ge voelens ontvangen. Alleen bij Haanstra die eensgezinde feestelijke stemming die er ook al was geweest na de ver toning van zijn film en die herhaald werd toen later O]' het slotfeest in het Hilton Hotel de prijs van de filmcritie eveneens aan „Alleman* werd gegeven. Met de „Jugend- filmpreise" van de Senaat van Berlijn die hem ook nog werd geschonken, kon Haanstra met drie onderscheidingen naar huis gaan, terwijl Rob Houwer die met „Aanmelding" een Zilveren Beer en een eervolle vermelding van de Berlijnse Senaat had gekregen, het aantal prijzen voor de Nederlandse inzending op vijf bracht. Op officiële wijze hebben de leden van De Kennemers donderdagavond afscheid geno men van hun oud-voorzitter de heer Max Lindner. In het Kennemer theater in Be verwijk werd voorzitter Lindner door vele sprekers ten voeten uit getekend. Vele ca deaus werden aangedragen en daarbij werd zijn vrouw niet vergeten. Bovendien werd een De Kennemers jeugdtoernooi naarm hem vernoemd, terwijl hem het ere lidmaatschap van de supportersvereniging Rood Zwart werd aangeboden. De eerste spreker was De Kennemers nieuwe voorzitter de heer P. Tegel die onder de vele aanwezigen twee oud De Kennemers-leden speciaal begroette: J. van der Sluis, die met vakantie uit Cana da over is en .J van Dorp die uit Florida over was. De heer Tegel bracht het ama teurisme van de heer Lindner nog eens naar voren en wees er op dat men over de periode Lindner bij De Kennemers wel een boekwerk kan schrijven. Wethouder F Kaebisch sprak namens het gemeentebe stuur. Dankbaar is het college van B. en W. de heer Lindner voor het vele werk dat hij voor de jeugd heeft gedaan. In het streekvoetbal verdiende hij voor de oorlog zijn sporen door het Mid-Kennemer land toernooi organiseren. De heer Th. W. Reijnders jr. sprak namens de Beverwijk- se sportraad, ook deze spreker viel terug op het baanbrekend werk voor de jeugd. De heer W. Schipper sprak namens de jeugdcommissie woorden van dankbaar heid en bracht naar voren dat er jaar lijks een „Max Lindner jeugdtoernooi" zal worden gehouden. De heer A. van der Bos deelde mede dat de supportersvereniging de heer Lindner tot erelid had benoemd. Het nieuwe lid van verdienste de heer P Zoontjes sprak namens de groep van oud voetballers. Voor de vele ere-leden en leden van verdienste sprak de ere-voorzitter de heer H. Kluft. Namens een groot aantal De Kennemers-vrienden sprak de heer Marto Metselaar. De heer M. Berghuis was de laatste spreker. Hij sprak namens het be stuur en de leden van De Kennemers. „Dat het afscheid nemen te allen tijde zwaar is valt niet te ontkennen, maar de heer Lindner verlaat geen zinkend schip want de Rood Zwarten verkeren in blakende wel stand, beter dan in jaren tevoren". Behalve de vele cadeaus en bloemen kwam het bestuur met een prachtige hen gel en de leden bode*- *yn nieuwe fiets aan. „Ik hoop van ganser harte dat de wa terfiets na de enerverende races die straks gehouden zullen worden weer in ere her steld zal zijn. De waterfiets was reeds bekend bij de Egyptenaren, die de steen blokken voor de bouw van hun pyrami- den per waterfiets over de Nijl transpor- Rod Steiger als de ontheemde pand jesbaas in „The pawnbroker" van Sydney Lumet, de Amerikaanse bij drage aan het filmfestival in Berlijn. Circe en haar slachtoffers in de Argentijnse film van Manuel Altin die in Berlijn vertoond werd. Denemarken dat verraste met „De zelf moordenaarsclub", een wonderlijke saty re op de huidige welvaartsstaat die ech ter weinig continuïteit vertoonde en meer op een serie, soms zeer geslaagde en amu sante revue-sketches leek. En ook Finland kon de critiek bekoren met een beschei den jeugddrama ,,'s Zomers om vijf uur". India had zijn grote filmer Sayajit Ray afgevaardigd met het werk „De gro te stad", waarvan de stof en het thema ontleend waren aan de huidige problematiek van het Indiase grotestadsleven en Japan zocht het met „Zij en hij" ook in de ac tuele huiselijke gfeeyr, om in „Het insec tewijfje" los te barstten in een sociaal dra ma over de prostitutie dat gedurfd, maar ook uiterst verwarrend aandeed. UITEINDELIJK bleef dan als meest geslaagde bijdrage aan dit Festival, naast de compilatiefilm „Poolse passie", voor al „The pawnbroker" van Sydney Lumet in de herinnering. Ten eerste als aangrij pend drama van een ontheemse Duitse jood in New York die niet kan leven met zijn gruwelijke herinneringen aan oorlog en concentratiekamp, maar ook als be langwekkende poging van een Amerikaan se regisseur om recente Europese invloe den op filmgebied te verwerken. Maar dat alles was toch niet voldoende om er een heel Festival mee goed te ma ken, zodat er grond genoeg bleef voor de geruchten als zouden de Filmfestspiele tweejaarlijks worden en voor de sugges ties die op de Kurfürstendamm circuleer den, dat Berlijn, Cannes en Venetië in toer beurt een jaarlijks groot Festival zouden moeten organiseren. Een plan dat waarschijnlijk even aan trekkelijk is voor de diverse organisato ren als voor de journalisten en bezoekers die steeds meer ontnuchterd van de geno ten gastvrijheid en de geforceerde festivi teiten thuiskeren. Charles Boost In de omgeving van Utrecht zijn twee jeugdige Duitsers van 21 en 23 jaar ge arresteerd, die bekend hebben zich over het gehele land aan plundering van auto maten te hebben schuldig gemaakt. Door dat ook in Beverwijk de laatste maanden enige diefstallen uit automaten waren voorgekomen, heeft ook de politie uit deze stad met de gearresteerden een onderhoud gehad, waarbij zij toegaven ook in Bever wijk op rooftocht te zijn geweest. Zij had den in juni diverse automaten opengebro ken, met als resultaat een buit van ynge- veer honderd gulden. Ook hadden zij uit een carrier van een bakker aan de Bree straat een aantal chocoladerepen en rol len snoep gestolen. EXAMENS Leiden. Doctoraal geneeskunde 2: dc dames I. Andriessen (Rotterdam), F. L. Hoogewerff (Katwijk) E. C. Schnell (Delft) A. van Toledo (Oostvoorne) en W. E. M. Tordoir (Rotterdam) en T. M. Hameete- man (Voorburg); A. C. H. M. Lasance (Voorburg), J. W. Monster (Oostvoorne), E. J. Roelants (Hilversum), D. W. R. Su- ringa (Den Haag) en M. A. Uijtermerk (Den Haag). Semi-arts: mej. P. W. v.d. Sloot (Blcre-mendaal)." Doctoraal- - Neder-i* lands: Th. H. Joekes (Den Haag). Docto raal biologie: J. van der Land, cum laude (Wassenaar), J. E. BernaBina (Leiden), H. J. M. van Weers (Den Haag) en mej. M. Roovers (Leiden). Doctoraal farma cie: D. Warns (Leiden), L. H. Thung (Leiden). Kandidaats geneeskunde 2: mej. S. M. P. F. Schram (Lisse), mej. P. Zaal (Lisse) en G. J. Nolst Trénité (Velsen). Gepromoveerd cum laude tot doctor in de faculteit der letteren, op proefschrift getiteld: „Namazu-E and their themes (an interpretative approach to some aspects of Japanese folk religion)", C. Ouwehand, conservator rijksmuseum voor volkenkunst te Leiden. Promotoren waren prof. dr. P. E. de Josselin de Jong en prof. dr. F. Vos. Gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde, op proefschrift getiteld: „Hypospadias" J. C. H. M. van Meulen, geboren te Eindhoven in 1929 en thans wonende te Leiden. De promotor was prof. dr. M. Vink. Nijmegen. Doctoraal rechten: broeder J. A. Langeslag (Nijmegen) en A. J. W. M. Jurgens (Aalst-Waalre), Th. W. M. Lipp- mann (Den Haag), H. H. G. Mommers (Heerlen), M. J. M. Smulders (Oss). Doc toraal 2de gedeelte geneeskunde: de da mes G. F. Bogels (Brunssum), M. C. E. Campagne (Baam), L. A. M. van der Vring (Breda), zuster A. Basani (Nijme gen) en A. J. M. Baar (Rotterdam), P. M. S. Corten (Venlo), P. A. M. Gommers (Breda), H. C. M. van Heesch (Tilburg), K. E. Huith (Nijmegen), J. B. J. Jansen (Eindhoven), H. D. de Lang (Nijmegen) T. H. K. Lin (Nijmegen), M. C. M. van der Linden (Den Bosch), W. A. J. Meeuwssen (Groesbeek), P. J. M. Paffen (Kerkrade), J. C. Scheepers (Gronsveld), A. A. J. Verhofstand (Venlo), J. van 't Westeinde (Steenbergen). Doctoraal exa men theologie: de paters J. J. M. Essing O.P., cum laude (Huissen), J. J. Lelieveld C. P. (Haastrecht). Doctoraal examen Engels: mej. M. A. Jansen (Den Bosch) Doctoraal examen geschiedenis: mej. L. J J. M. Regout (Maastricht) en P. J. F Donders (Bergen), A. E. M. Janssen, cum laude (Maastricht), J. M. P. van Oorschot (St.-Oedenrode). Gepromoveerd tot doe tor in de geneeskunde op proefschrift ge titeld: „Catecholaminen, stereolisomerie en biologische activiteit bestudeerd in vi tro en vivo", P. F. Sonneville, geboren te Maastricht. Promotor: prof. dr. E. J Ariëns. Drs. K. Ch. de Vries is gepromo veerd tot doctor in de letteren op proef schrift: „De Maria-klachten". Promotor was prof. dr. W. J. M. A. Assel.bergs. Groningen. Kandidaats geneeskunde 2a mej. N. E. Kruit (Santpoort). Doctoraal economische wetenschappen: G. Stremme- laar (Groningen), H. J. Heinemann (Den Haag), H. Tent (Den Haag) en M. L. Middel (Groningen). Doctoraal biologie: J Groen (Oldemarkt), Doctoraal farmacie mej. M. C. Geskes (Roden), Doctoraal scheikunde: H. J. Degenhart (Emmen) en S. Troost (Groningen). Doctoraal rechtsge leerdheid: de dames J. M. Smit-Bosma (Groningen). M. S. A. Gerner (Haren), N G. Breeuwsma (Abbega) en de heer S. C H. Koning (Groningen). Eindhoven. Drs. F. C. M. Driessens gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschappen. De titel van zijn proef schrift luidde: „De plaats en waardigheid van de kationen in mangaanijzerspinel len". Promotor was prof. dr. G. D. Rieck Amsterdam (V. U.) Doctoraal theologie W. E. M. Honig (Amsterdam). Utrecht. Doctoraal Franse taal- en let terkunde: A. J. A. van Zoest (Amsterdam) De heer G. Scholten uit Aalsmeer is ge promoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op het proefschrift: Nectria radicicola en thielaviopsis basico- la als parasieten van Cyclamenpersi- cum". Promotor was mevr. prof. dr. L. L. P. Kerling. De heer J. Kroon uit Utrecht is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op het proef schrift getiteld: „De kristalstructuren van kaliummesotartraat dihydraat en tartron- auur". PromQtqr was prqt-j^J. .M- sEtfJah. voet. Doctoraal notariaat: A. A. M. Pinkse (Veghël),Doctoraal - rechtsggleëKiiïeiii;. -W« O. baron Bentinck van Schoonheten (Zwol le), A. van der Lugt (Utrecht), L. J. Lewin (Amsterdam). Doctoraal rechtsgeleerd heid, vrije studierichting: B. Voors (Hil versum), C. de Haas (Zwijndrecht). Delft. Gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschappen ir. J. J. Breen en ir. J. Schijve. Het proefschrift van ir. Breen was getiteld: „De landbouwkundige en industriële betekenis van de aardpeer (helianthus tuberosus 1.)" Promotors wa ren prof. dr. J. C. Vlugter en prof. dr. P. A. Roelofsen. Ir. Schijve promoveerde op een proefschrift: „Analysis of the fa tigue phenomenon in aluminiumalloys". Zijn proefschrift werd goedgekeurd door prof. dr. P. Jongenburger. IVO-school ,,'t Heuveltje" in Bloemen daal. Voor het diploma A zijn geslaagd: Mettien Schroder, Ad Sinke, Liesbeth Slieker, Marijke van Bemmel, Hans Bron, Hetty Aren'tshorst, Jeannette Schoenmaker, Mach telt van Amelrooij, Lyd'ia Vogelaar, Margreet van der Ploeg, Marianne Rein- ders, Margriet Molenaar, Elsbeth Zweeres, Harry Rotmans, Betty Stijger, Willemien Smith, Karei Ekels. Voor het diploma B slaagden: Lia van Liere, .Marian Blad, Anneke Wenckebach, Hans Kranenburg, Wybrand Lageman, Anneke Oostermeyer, Anthy Saarloos, Ina Otte, Georgette Damen. Mulo-examens in Haarlem. Voor het einddiploma A zijn donderdag geslaagd de dames M. Serné, E. Streefland x, L. C Hovenier x, A. Splinter x, A. G. Bakker x, allen uit Haarlem; J. J. Uijl, Bloemendaal; I van Huissteden, Haarlem; H. Schippers, P. Schippers, G. Groothedde, H. A. Poepjes, allen uit Lisse; J. H. Rietveld, Heemstede, I. de Jong, IJmuiden; S. M. Kraan x, Sant poort; W. H. Planken x, G. Volkers x, A. Klinkenberg x, J. K. Knook x, A. E. Las- schuit x, E. G. Koch x, allen uit Haarlem; M. van Rheeden, C. H. de Graaf, beiden uit Heemskerk; M. E. Brandsma, Bever wijk; W. L. Gagliardi, P. de Jong, beiden uit Haarlem; W. E. Bismeyer, IJmuiden; N. J. van der Giessen, Heemskerk; A. J. Bruins, Bennebroek; -L. W. Deen, L. L. de Lijster, J. H. Mein, A. C. van der Lubbe, A. M. Soellaart, L. M. Bootsma, allen uit Haarlem; de heren C. A. Dreijer, W. F. Heijerman, beiden uit Haarlem; N. M. Ho- 'gélarid,velsten;N. Drommel,- Zandvoort; R. Huizing, Haarlem; J. Aldertiefste, IJmuiden* -A.—UvFotkerts, J. Man-n,- fF.- Boerma, allen uit Haarlem; B. Binnema, Santpoort; J. C. van Ommeren, R. van Om meren, R. van Rongen, N. L. van Schagen, H. Snel, M. H. Netelenbos, W. P. Sloos, H. B. Roelofsen x, G. A. Wolters x, W. K. Ver hagen x, allen uit Haarlem; J. Blom x, Hoofddorp; W. F. C. Serlie, Velsen, K. D. J. Vethaak, riaarlem; K. S. Visser, Velsen; P. Snel, M. K. L. A. Spits, J. H. E. Steffers, allen uit Haarlem; A. de Graaf, Heemstede; J. Hauer, Haarlem; G. J. D. Peterse, Heem stede; G: Leendertse, Nieuw Vennep; P. C. Slot, Hoofddorp; Th. H. Daamen, Bad hoevedorp; C. P. H. Schaap, Heemstede; G. P. L. van Roden, IJmuiden; H. H. v. d. Linde, P. Oort, beiden uit Beverwijk; J. C. Sneekes, Velsen; P. M. G. Kaart, J. H. Hoekstra x, R. A. Kuyper, allen uit Haar lem; G. H. de Langen x, Heemstede; H. Mintjes x, R. V. Scholten x, beiden uit Haarlem. Voor het einddiploma B slaagden: de da mes J. Huttinga, Spaarndam; K. de Haan, IJmuiden; de heren A. Hofer, Haarlem; J Keijzer, Heemstede, J. C. Verkruisen, Haarlem; R. G. F. Thijssen, IJmuiden, L S. T. Kranendonk, M. Wendte, beiden uit Heemskerk; J. v. d. Zwaag, Velsen; D. C Sieling, Hoofddorp; E. Janssen, H. W. Kerkmeer, beiden uit Beverwijk; J. C. C Baars, M. W. Schuddeboom, beiden uit Uit geest; H.- Schürmann, Castricum. Afgewezen: totaal 19 kandidaten. De geslaagden achter wier naam een x staat, behaalden tevens het middenstands diploma. Trawlvisserij Woenslag 24 juni: m.t. Egmont IJM 99. Zaterdag 27 juni: s.t. Utrecht IJM 24. Maandag 29 juni: m.t. Maria Elizabeth IJM 5, Deining KW 8, Rijnmond I KW 15 (9 juli binnen), Sakina Martine KW 32, Cornells Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Nestor KW 101; m.k. Willem Se nior KW 197. Woensdag 1 juli: m.t. Rotterdam IJM 82 (9 juli binnen), Nicolaas Senior KW 42, Johanna Lydia KW 55, Onderneming I SCH 261, Ada VL7, Jan Senior VL 84, Voorbode VL 103, Michiel Jan VL 110, Bets en Gerda VL 112, Vooraan VL 115; m.k. Karla Ellen KW 106, Alice KW 182. Donderdag 2 juli: s.t. Amsterdam IJM 28; m.t. Marian Ellen. KW 159; m.l. Hette Margaretha KW 74. Vrijdag 3 juli: m.t. Elisabet Christina KW 41, Willem VL 121; m.k. Hans IJM 67, Solea KW 180. Zaterdag 4 juli: m.t. Wilhelmina Johanna KW 39, Antje KW 49; m.l. Onderneming III SCH 117. Maandag 6 juli: m.t. Wiron II IJM 211, Koraal bank KW 3, Rijnmond II KW 43, Dirk Maria KW 80, Brittenburg KW 121, Cornells den Duik KW 144, Arie Jacob KW 149, Cornelia Maria SCH 135, Voorwaarts VL 142; m.l. Dolfijn IJM 55, Willem Robert IJM 56, Jan IJM 81, Verwachting IJM 204, Zephyr KW 14, Cornells Judith KW 17, Gijsbert Jan KW 28, Bertha KW 38, Floris KW 59, Dog- gersbank KW 75, Alpha KW 100, Alida KW 108, Avontuur KW 114, Astra KW 115, Sursum Corda KW 124, Leuntje KW 128, Pieter Anne KW 169, Drie Gebroeders HD 79; m.k. Neeltje IJM 2 (8 juli binnen), Dageraad IJM 4, Zuiderkruis IJM 7, Gelria IJM 18, Jannie IJM 38 (8 juli binnen), De Hoop I IJM 45, Nora IJM 51 (7 juli binnen), Swift IJM 54 (8 juli binnen), Jaap IJM 62 (8 juli bin nen), Ronny IJM 64, Paul IJM 66, Deo Volente II KW 11 (8 juli binnen), Arendje Jacoba KW 21 (7 juli binnen), Anne Marie KW 27, Ada KW 29, Tiny KW 34, Wilhelmina KW 46, Willem Henry KW 53, Ludi KW 61 (7 juli binnen), Margriet Jo- zien KW 63, Maartje KW 71 (8 juli binnen), Nico KW 72, Neeltje Johanna KW 84, Vrouw Immetje KW 88. Adriana Catharina KW 92, Jeannette KW 93, Willem KW 94 (7 juli binnen), Cornells KW 97, Wim KW 103, Gijsbert Dirk KW 109 (7 juli binnen), Rianne KW 110, Wilma KW 113, Mare Liberum KW 117, Cornelis KW 118 (8 juli binnen), IJsbrand KW 119 (8 juli binnen), Flamingo KW 120, Maarten Senior KW 125, Agatha Arie KW 126,«Koningin Juliana KW 133, Gijsberta KW 143, Cornelis van Beelen KW 146, De Vrouw Bregtje KW 156, De Vrouw Alida KW 160 (8 juli binnen), Cornelia KW 174, Dirkje KW 178, Hoop op Wel vaart KW 179 (7 juli binnen), Aleida KW 183, To kio KW 185, Elly KW 187, Margaretha Christina KW 190, Eben Haezer KW 194, Pieter Jacob KW 195, Aagje Adriana KW 196, Elizabeth KW 198, Antje KW 200, Arie Jr. KW 209, En Avant KW 210 (8 juli binnen), Geertruida KW 211, Jana KW 213, Klaas Dubbelaar KW 214, Anna Hendrika KW 215, Arie Jacob KW 221, Maryanne WR 7, Tiny WR 33, Jan Willem WR 34, Sagitta WR 37, Spes Nostra WR 56, Alie WR 59. Dinsdag 7 juli: m.t. Meyert Menno IJM 209, Al batros KW 87, Bellatrix KW 139, Soli Deo Gloria KW 152, Elly VL 73m.l. Maria Jacoba KW 73 Jacoba Catharina KW 132, Gijsbert Bastiaan KW 161; m.k. Wiron III IJM 221, Alnilam KW 90, Es- peranza KW 102, Aquarius KW 173, Deo Volente KW 191, Cornelia KW 217, Stella Maris WR 51, Johanna Cornelia WR 57, Bastiaan WR 61, Helena Janny WKD 1. Woensdag 8 juli: m.t. Delft IJM 37, Arie Ouwe hand KW 122, Jan Maria KW 171, Anita VL 34. Donderdag 9 juli: m.t. Jacoba Gesina IJM 36, Protinus IJM 154, Dirkje KW 54, Maria Theresia KW 99, Soli Deo Gloria KW 152; m.l. Leendert Jacoba KW 12, Nelly KW 77, Onderneming II SCH 27, Onderneming IV SCH 153; m.k. Neeltje IJM 2, Jannie IJM 38, Swift IJM 54, Nora IJM 61, Frank IJM 65, Wiron IJM 205, Wiron I IJM 210, Dinemarie KW 57, Arendje KW 98, Cornelis KW 118, IJsbrand KW 119, Dirk van Beelen KW 148, En Avant KW 210. Jaco-Mina KW 219, Prinses Margriet SCH 51, Okko Bosker WR 25, Internos WR 49. Haringdrijfnetvisserij Woensdag 24 Juni: m.l. Nelly Maria KW 70, Michiel KW 167. Maand. 29 juni: m.l. Willem van Beelen KW 62, Woensdag 1 juli: m.l. Nederland VI KW 37, Willy KW 141. Maandag 6 juli: m.l. Nederland VII KW 130. Binnengekomen haringschepen 30 juni: Willem VL 121 met 175 kantjes. 1 Juli: m.t. Wilhelmina Johanna KW 39 met 175 kantjes; Antje KW 49, 175 kantjes. 2 juli: m.t. Koraalbank KW 3 met 115 kantjes Rijnmond II KW 43, 175 k.; Albertha Hendrika KW 81, 68 k.; Voorwaarts VL 142, 140 k.; m.t.: Doggersbank KW 75, 120 k.; Onderneming III SCH 117, 115 k.; m.k. Gelria IJM 18, 106 k.; Pieter Jacob KW 195, 39 k.: Arie Jacob KW 221, 88 k Helena Janny WKD 1, 123 kantjes. 3 juli: m.t. Dirk Maria KW 80 met 37 kantjes Albatros KW 87, 108 k.; Brittenburg KW 121, 175 De schrijver Godfried Bomans, wijd de voor de wedstrijden een uitvoe rige inleiding aan de waterfiets. Later werd de hardploeterende God fried door de jury gediskwalificered, omdat hij het keerpunt te vroeg ge nomen had. Hij toonde zich echter een sportief verliezer en gaf de deel nemers die na hem aan start kwamen waardevolle adviezen. teerden. De P'noeniciërs maakten er wei nig gebruik van maar de latere Grieken daarentegen, men leze hoofdstuk zes, vers vijftien uit de Ilias Homerus liet zijn hel den ook al op dit vervoermiddel verplaat sen geeft er een uitvoerige beschrij ving van. Verder ging Karei de Grote op de waterfiets naar Keulen om zich daar tot (waterfiets) keizer te kronen. Een groot deel van het gezelschap in de zaal beseft niet dat hier op dit moment we- rëldhistorie "geblaakt Wordt. Ik hoop dat de waterfiets, waarover reeds interessan te dissertaties in het Sanskriet verschenen zijn snel die ellendige motorvoertuigen zal vervangen!" De laatste woorden van Godfried Bo mans werden geabsorbeerd door het luide applaus dat tientallen aspirantwaterfiet- sers lieten opklinken. Het gezelschap, dat voornamelijk bestond uit journalisten, fo tografen en andere met het krantenwezen verbonden lieden was donderdagmiddag naar recreatiecentrum De Linnaeushof in Bennebroek om de nieuwe waterscooter- baan in te wijden. Gastheer en gastvrou- we van dit prachtige recreatieoord, de heer en mevrouw Roozen ontvingen het gezelschap in het intieme restaurant van de Linnaeushof. De waterscooterraces ble ken een grandioos succes. Bejaarde journalisten vochten met het vuur der jeugd tegen de wind en de gol ven. Spoedig bleek dat het niet zozeer op brute kracht maar voor een groot deel op techniek en taktiek neerkwam. Vandaar dat een kleine, maar uiterst slimme persfotograaf, onder zware lau werkransen bedolven van burgemeester D. van der Hoop van Slochteren een solide beeldhouwwerk als eerste prijs uitgereikt kreeg. Bij de dames bleek een blonde Groningse onderwijzeres, vagelijk aan de Haarlemse pers verbonden, de groot ste pedaaldruk op de fiets te kunnen uit oefenen. "Een uiterst competente jury liet zich niet vermurwen door het feit dat enkele deelnemers als eenden onder hun fietsen doken. Het zorgde wel voor de vrolijke noot, maar de strijd was serieus georga niseerd. Vermoeide journalistenbenen heb ben zich vanmorgen onder de bureaus uit gestrekt. Gelukkig tastte de spierpijn slechts d« onderste ledematen van de scribenten aan, vandaar dat nu de kranten nog wel kunnen vermelden hoe waardevol het recreatie oord De Linnaeushof voor jong en oud, met het accent op beide, is. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT k.; Cornelis den Duik KW 144, 175 k.; m.t.l. Ma ria Jacoba KW 73, 64 k.; m.h.l. Nederland VII KW 130 (drijfnet), 43 k. van 3 schepen; m.k. Aag je Adriana KW 196, 48 k.; m.k. Wilhelmina KW 46 met Aleida KW 183 (spanvisserij), 139 kantjes. 4 juli: m.t. Meyert Menno IJM 209 met 120 kant jes; Cornelia Maria SHC 135, 175 k.; m.k. Wiron VII IJM 206 met Wiron VI IJM 207 (spanvisserij), 70 kantjes 5 juli: m.t. Delft IJM 37 met 229 kantjes; Marl» Theresia KW 99, 63 k.; Elly VL 73, 190 k.; m.t.l. Onderneming II SCH 27, 162 k.; Onderneming IV SCH 153, 182 k.; m.k. Dinemarie KW 57, 90 k.; Cornelia KW 217, 6 k.; Johanna Cornelia WR 57, 6 k.; m.k. Wiron VIII IJM 205 met Wiron I IJM 210 (spanvisserij), 79 kantjes. 6 juli: m.t. Jacoba Gesina IJM 36 met 196 kant jes; Dirkje KW 54, 251 k.; Arie Ouwehand KW 122, 170 k.; Jan Maria KW 171, 218 k.; Anita VL 34, 240 kantjes 7 juli: m.t. Haarlem IJM 9 met 246 kantjes. 8 juli: 's-Gravenhage IJM 26 met 231 kantje*. 9 juli: m.t. Julie Streiff IJM 25 met 23 jantjes-, Rijnmond I KW 15, 250 k.; m.k. Dieuwina WR 43, 49 kantjes.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5