Wijsmuller behaalde verrassende zege op Paviljoen Noordzee Hinderwet Grote prijsverschillen op de Beverwijkse groenteveiling Drie goede ideeën bij Hoogovens in klinkende munt omgezet Haarlems Dagblad Te koop Te koop een nachthoofd IJmuidens strandvoetbal Onbewoonbaarverklaring Meer armslag voor Beverwijkse politie aan de Breestraat „Hudson" sleept tanker naar Karachi In de vishal en op zee Vleugelbootdiensten over IJsselmeer VVV IJmuiden houdt weer wandeltocht Tewaterlating in Noorwegen Roeischip Geestport te water gelaten Zoals men de man aan zijn kleren kent ZATERDAG 11 JULI 1964 Prijzen van f 700,- en f ÏOOO,- uitgereikt OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Grote Houtstraat 93, Haarlem heeft plaats voor AANKOMENDE OF ERVAREN TELETYPISTE De teletypistes tikken de kopij uit op een bijzonder soort elektrische schrijfmachine, die tegelijkertijd een ponsband vervaardigt. Door die ponsband worden zetmachines auto matisch bestuurd. Vereisten: ruime algemene ontwikkeling, MULO-opleiding, grondige kennis van de Nederlandse taal. Zij die ervaring hebben met telex-apparatuur genieten voorkeur. Leeftijd 16-30 jaar. Door huwelijk van enigen onzer teletypistes bestaat thans een vacature op deze af deling, waar acht dames werken. LEERLING- OF AANKOMENDE STEREOTYPEUR Leeftjjd 15-30 jaar. Zij die een opleiding L.T.S. of metaalbewerking hebben gevolgd genieten voorkeur. Het ligt in de be doeling dat een opleiding in ons bedrijf plaatsvindt tot volledig vakman-stereo- typeur. LEERLING ZETTER/BOEKDRUKKER Leeftijd niet hoger dan 16 zes jaren L.O. en één jaar onderwijs, by voorkeur L.T.S. Ten minste jaar. aansluitend AANKOMEND DAGBLADOPMAKER/LUDLOWZETTER Door middel van een gerichte opleiding kan men in ons bedrijf in drie jaar tot vol waardig vakman worden gevormd. In aan merking kan komen iedere man die zijn militaire diensttijd heeft beëindigd en tenminste 2 jaar ULO- of LTS-onderwijs heeft gevolgd. De opleiding staat onder controle van de Vereniging voor Vak opleiding in het Grafisch Bedrijf. Tydens de opleidingsperiode wordt volledig con tract-loon genoten. Schriftelijke sollicitaties aan de Directie. Onze bedrijfsleider, de heer W. J. Oversteege is tele fonisch bereikbaar voor inlichtingen tot 16 uur: Tel. 15295, nadien: Tel. 14855. In dit dagblad Wijsmuller heeft gisteren opzien gebaard door een 3-2 zege op Paviljoen-Noordzee Dezelfde ploeg die met 6-0 van Brulboei verloor (Noordzee heeft Brulboei reeds tweemaal verslagen) en is uitgeschakeld voor de finalepoule, heeft een voortreffe lijke partij voetbal laten zien. Zonder voer kelijke uitblinkers vormden zij een homo geen geheel met in de voorhoede enkele zeer snelle en gevaarlijke voetballers. Voor de rust reeds zetten zij Noordzee op een 2-0 achterstand. Freriks scoorde tegen, maar na de hervatting werd het 3-1 juist toen de gelijkmaker in de lucht hing. Freriks doelpuntte drie minuten voor het einde nogmaals, maar de nederlaag was toen niet meer af te wenden. Het is te hopen voor Noordzee dat zij a.s. maandag, wanneer zij hun laatste wed strijd spelen tegen Marktplein weer de be schikking hebben over Zuurbier (VSV) en Weber (Velsen), anders gaat het er toch nog donker uitzien voor de Paviljoensploeg In poule A speelden Strandplateau en Zuidpier zich bij de laatste acht door over. winningen resp. op Boekeniers (2-1) en IJRB (1-0). Strandplateau was overwegend de sterkere ploeg en Van Hooft en Admi raai zorgden voor de twee treffers. De goed spelende verdediging met Nat en Groeneveld (Stormvogels) aan het hoofd stonden de Boekeniers maar één doelpunt toe. Zuidpier velde drie minuten voor het einde uit een vrije schop (B. Tijms) het von ni<: over IJRB. De wedstrijd P. W. BoysVico in Poule D vond geen doorgang wegens niet opko men van Vico. Programma voor maandag Maandagavond wordt de tussenronde af gesloten met enkele inhaal- en beslissings wedstrijden. Hierna pas is de volledige fl nalepoule bekend. Met deze wedstrijden zal vermoedelijk pas aan het einde van de volgende week begonnen kunnen worden i.v.m. de waterstanden. De volgende elf. tallen hebben zich reeds geklasseerd Strandplateau; Zuidpier; Zeedistel; Zee zicht. Maandag zullen bij uitzondering de wedstrijden om 18.30 uur aanvangen. ■Poule A: StrandplateauIJRB (Zeezicht- veld). Voor beide partijen is deze wed strijd niet meer van groot belang. IJRB is uitgeschakeld en Strandplateau heeft zich reeds geplaatst. Poule B: P. W. Boysl'Avenir (Zuidpier- Uit een onderzoek dat door het gemeen tebestuur van Velsen is ingesteld naar de bewoonbaarheid van de woning IJmuider- straatweg 40 te IJmuiden, is gebleken dat deze woning in een slechte onderhoudstoe- stand verkeert en diverse gebreken ver toont. De slechte onderhoudstoestand van de woning is voor B. en W.. aanleiding ge weest de eigenaren van het pand een aan schrijving te doen toekomen 'tot het aan brengen van de noodzakelijke verbeterin gen. Aan deze aanschrijving is echter geen gevolg gegeven. Daarom wordt het pand thans ongeschikt voor bewoning geacht. De kosten van de te treffen noodzakelijke voorzieningen worden geraamd op 8500,-. Nu achten B. en W. het in verband hier mede economisch niet verantwoord de eigenaren van dit pand te verplichten de woning wederom in bewoonbare staat te brengen. Vandaar dat aan de gemeente raad wordt voorgesteld tot onbewoonbaar verklaring over te gaan. Een dergelijk besluit moet ingevolge de woningwet tevens inhouden de last tot ont ruiming van de woning binnen een termijn van ten hoogste zes maanden. B. en W stellen dan ook voor mede tot deze last geving te besluiten. Ten einde voldoende gelegenheid te krijgen om voor de bewo ners andere woonruimte te vinden wordt daarbij in overweging gegeven de ont- ruimingstermijn op de maximale duur van zes maanden te stellen. Het gemeentebestuur van Velsen maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie (4de af deling) voor een ieder ter inzage liggen, de volgende verzoeken om vergunning in gevolge de Hinderwet van: 1. De Benzine en Petroleum HandelMaat- schappij n.v., Frederiksplein 42 te Amster dam, tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een inrich ting voor het opslaan en aftappen van smeeroliën, op het perceel Breelstraat hoek Middenhavenstraat te IJmuiden; 2. Gebr. Broere n.v. te Dordrecht, na mens de fa Kruse Co, Grevelingenstraat 2-4 te IJmuiden, tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een benzinepompinstallatie, in het perceel Grevelingenstraat 2-4 te IJmuiden. 3. Caltex Petroleum Maatschappij (Ne derland) n.v., Conradkade 178 te 's-Graven- nage, tot het wijzigen van een benine- pompinstallatie, in de percelen Tussen- beeksweg 7 te IJmuiden; 4. De n.v. Formpetrol te Amsterdam, na mens de fa H. Teske, St. Martinstraat 16 te Santpoort, tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een benzinepompinstallatie, op het perceel St. Martinstraat 16 te Santpoort; 5. Deutz Motoren n.v., Loggerstraat 15 te IJmuiden, tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een dieselmotoren-reparatie-inrichting, in het perceel Loggerstraat 15 te IJmuiden. Op donderdag, 16 juli om elf uur, zal op het raadhuis, ten overstaan van een of meer leden van het college of door hen aangewezen ambtenaren, aan een ieder ge legenheid worden gegeven mondeling be zwaren tegen inwilliging van deze ver zoeken in te brengen. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving bestaat voor een ieder gelegenheid schriftelijk be zwaren bij hun college in te brengen. De aandachc van de bewoners van Velsen wordt erop gevestigd, dat zij slechts dan tot beroep gerechtigd zijn. indien zij over eenkomstig artikel 11 van de hinderwet op de hierboven bedoelde zitting zijn ver schenen óm hun bezwaren mondeling toe te lichten. veld). De winnaar van deze beslissings wedstrijd komt in de finalepoule. Poule C: NoordzeeMarktplein (Zeedis telveld). Wint Noordzee, dan volgt er een beslissingswedstrijd Marktplein—Brulboei. Bij gelijkspel volgt nog Noordzee-Brulboei en bij een nederlaag uitschakeling en gaat zowel Brulboei als Marktplein naar de vol gende ronde. POULE D: Wegens een door de strand- commissie geconstateerde onregelmatig heid zullen Schoonenberg en Groentehan delaren tegen elkaar uit moeten komen om een plaats in de eindpoule (Noordzee- veld). Standen Poule A: Strandplateau 2 2 0 0 4 Zuidpier 3 2 0 1 4 IJRB 2 0 1 1 1 Boekeniers 3 0 1 2 1 Poule C: Marktplein 2 1 1 0 3 Brulboei 3 1 1 1 3 Noordzee 2 1 0 1 2 Wijsmuller 3 1 0 2 2 Poule B: Zeedistel 3 3 0 0 6 L'Avenir 3 1 1 1 3 P-W. Boys 2 0 1 11 Vico 2 0 0 2 0 Poule D: Zeezicht 3 3 0 0 6 Schoonenberg 3 2 0 14 Groentehandel. ..3 1 0 2 2 In poule D zijn de wedstrijden Groen tehandelarenGenius en Schoonenberg Genius reglementair geëindigd in 10 overwinningen. 5—3 7—3 1—2 2—7 3—1 8—3 4—4 3-10 6—1 2—3 2—3 0—3 6—1 3—1 1—4 Als de gemeenteraad het desbetreffende voorstel van B. en W. goedkeuren zal het politiebureau in de Beverwijkse Breestraat uitgebreid worden met het er naast gele gen gebouw waarin thans de afdeling Openbare Werken is ondergebracht. De di verse politiediensten zijn naar de mening van B. en W. zo onvoldoende gehuisvest dat het niet langer verantwoord wordt ge acht deze toestand voor onhepaalde tijd te doen voortduren. Voor het bruikbaar maken van het pand Breestraat 37 ten behoeve van de politie zijn verschillende interne verbouwingen noodzakelijk. De bovenverdieping van het politiebureau zal geschikt worden gemaakt als woning van een gemeentebode. B. en W. vragen de raad voor deze voor zieningen met inbegrip van nieuw meubi lair een krediet van f 18.000 beschikbaar te stellen. De sleepboot „Hudson" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst heeft gis teren vastgemaakt aan de Liberiaanse tan ker „Statue of Liberty" (22.610 brt.) van Grand Bassa Tanker ine. te Monrovia. De ze dreef met ketelschade rond in de Ara bische Zee, ter hoogte van Golf van Ka- mar, 200 mijl noord van het eiland Sokotra. De „Hudson", die met een sleep op weg was naar de Perzische Golf, heeft deze sleep achtergelaten in Jask Bay, Golf van Oman, en is direct de „Statue of Liberty' te hulp gesneld. Op „Lloyds open form" zal de „Statue of Liberty" naar Karachi worden gesleept (ca. 500 mijl). Ze wordt daar over een dag of vijf verwacht. Aan de Beverwijkse groenteveiling zag men deze week een vrij grote aanvoer met een grote verscheidenheid van produkten waarbij alles vlot verkocht kon worden tegen soms sterk oplopende prijzen. Hoe wel het nu helemaal geen zomer is, ging de sla toch in prijs omhoog tot 21 cent per krop. Ook was er veel belangstelling voor de eerste prei die het tot 79 cent per kilo bracht. Bospeen varieerde van 20 tot 40 cent per bos, terwijl de was peen het tot 36 cent per kilo bracht. Er is nqg altijd vraag naar spinazie met prijzen tussen de 28 en 42 cent per kilo Postelein liep vrijdag terug in prijs van 32 naar 8 cent per kilo. Bij de bonen waren het nu de snijbonen die het tot 1.80 per kilo brachten, terwijl de sper ziebonen voor 1.55 per kilo werden ver kocht. Tuinbonen gingen vlot weg voor 49 cent per kilo. Doperwten zijn en blij ven duur. Er werd tot 1.29 per kilo voor betaald, terwijl de raspers tot 1.40 per kilo kwamen De prijzen voor peulen varieerden van 1.60 tot 2.65 per kiló. Torriaten be ginnen in iets ruimer hoeveelheden te komen waardoor de prijs enigszins terug viel naar ten hoogste 85 cent per kilo. Voor komkommers werd van 14 tot 29 cent per stuk betaald. Voor de rode bes sen liepen de prijzen vrijdag erg op; men betaalde nu tot een gulden per kilo. Zwar te bessen lagen rond de twee gulden per slof. Noteringen Aardbeien 180-710, aardbeien 40-114 p. doosje, rode bessen 55-100, andijvie 17-38, bloemkool 14-46, sla 8-21, spinazie 28-42, rabarber 14-28, sperziebonen 100-155, snij bonen 120-180, tuinbonen 17-49, peulen 160-265, doperwten 85-129, raspers 110- 140, tomaten 45-85, komkommers 14-29, postelein 8-32, bosbieten 8-18, waspeen 12-36, bospeen 20-40, prei 58-79. Weinig bloemen Aan de bloemenveiling kwam deze week maar een bescheiden aanbod, maar de prijzen waren aan de hoge kant. Het koele weer is wel heel erg geschikt voor de zomerbloemenverkoop. Bij de anjers waren het vooral de jonge anjers die grif weggingen; zij kwamen tot 27 cent per stuk. De prijzen van de oude anjers lagen rond de 15 cent per stuk. Rozen liepen ook weer in prijs op omdat de aanvoer maar matig is. De chrysanten noteerden nog tot 3.50 per bos, terwijl de potchrysanten bij de 90 cent per stuk kwamen. De aanvoer van zomersnijbloemen is maar zeer beschei den, daardoor ziet men hier ook top- prijzen betalen. Voor een bos gladiolen De drie inzenders van goede ideeën v.l.n.r. de heren Meerhoff. Numan, Hoekstra en ir. B. de Jonge, die de beloningen uitreikte. van buiten werd b.v. tussen de 1.40 en 1.90 per bos betaald en voor de lelies tot 1.25 per tak. Er komen ook al weer dahlia's. De aanvoer van potplanten is ook niet groot. Hier zag men de prijs ook omhoog gaan. Vrijdag De aanvoer in IJmuiden bedroeg vrijdag 1.885 kisten vis, waarvan 109 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 535 schol, 6 bot, 407 haring, 115 makreel, 400 schelvis, 125 wij ting, 140 kabeljauw en gul, 26 haai, 7 kool- vis en 13 diversen. In guldens werd hiervoor per kilogram betaald: heilbot 4,10—3,50, grote tong 7,47— 7,81, grootmiddel tong 6,48—6,50, kleinmid- del tong 7,36—6,35, kleine tong I 8,41—7,23, kleine tong II 7,79—6,24, tarbot I 5,20—4,30. Per 50 kilogram: tarbot II 214, tarbot III 162, tarbot IV 146, grote schol 73, groot middel schol 73, kleinmiddel schol 72, kleine schol I 68, kleine schol II 5B—25, bot 19, verre haring 30—26, makreel 36— 31> klefflfe schelvis I 40, kléine schelvis II 25—16, wijting 23—16, grote gul 77—34, middel gul 57—31, kleine gul 38—12, kleine haai 1813, kleine koolvis zwart 33—13. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 212 124, grote koolvis zwart 70. In IJmuiden werden vrijdag, in guldens, de volgende besommingen gemaakt: KW 134—6.820, KW 33—8.720, KW 100—5.900, KW 180—8.000, KW 41—1.770, KW 72— 3.300, IJM 45—3.180. Verscheidene officiële instanties in Ffiesland zijn enthousiast over het plan dat de n.v. Aquiavion te Papendrecht bij Friese bestuurscolleges heeft ingediend om een vleugelbcotverbinding in te stel len op de trajecten StaverenEnkhuizen en StaverenAmsterdam. Deze diensten worden momenteel in samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen uitgevoerd met behulp van veerdiensten. De n.v- Aquiavion, een nevenvestiging van de Aviolanda vliegtuigfabrieken, heeft een plan ingediend om op deze trajecten vleugelboten in te zetten met een capa citeit van circa veertig passagiers. De reis zou op het traject Staveren—Enk huizen een half uur en op het traject StaverenAmsterdam een uur duren. Der gelijke vleugelboten, die bestuurd worden door oud-piloten van de marinevlieg- dienst en met radar zijn toegerust, kun nen een snelheid ontwikkelen van rond 58 kilometer per uur. De stichting Sudergoa, waarin dertien gemeenten uit de Friese Zuidwesthoek vertegenwoordigd zijn, heeft reeds con. tact opgenomen met de directie van de n.v. Aquiavion. Het resultaat is tot dusver een proefvaart in augustus van Amster dam naar Staveren en Enkhuizen. Wel twijfelde men in deze kringen of voor de verdere realisatie van de plannen op de medewerking van de directies van de Nederlandse Spoorwegen kan worden ge- rekend. De heer J. L. Hoogland, lid van het college van Gedeputeerde Staten van Friesland, heeft eveneens wel enig ver- trouwen in de vleugelbootverbinding. We zullen echter, zo meende hij, eerst alle verdere gegevens moeten kennen. De heer Hoogland ziet dan ook mogelijkheden voor een vleugelbootverbinding van en naar de Waddeneilanden. Het grote succes van de vorig jaar gehou den loop-fietspuzzeltocht is voor de VVV- Velsen-IJmuiden aanleiding geweest ook dit jaar weer een dergelijk evenement te organiseren en wel op dinsdag 21 juli. De technische leiding van deze wandeltocht (dit jaar dus zonder fietsen) berust weder om bij het bestuur van de automobiel vereniging „De Rijmonders" alhier. De start vindt plaats bij paviljoen .Schoonenberg" aan de Minister van Houtenlaan te Velsen, waar het eerste deelnemende koppel vertrekt om 19.31 uur. De overige koppels starten telkens minuut later. Er wordt gelopen in kop pels van twee personen. Inschrijving kan geschieden aan het V.V.V. kantoor op het Marktplein in IJmuiden tot 20 juli a.s. te 18 uur en daarna van 19 uur aan de start. Het inschrijfgeld voor deze wandel tocht van plm. 8 km. bedraagt 2.50 per koppel. Bij de inschrijving wordt een eenvoudig reglement verstrekt, alsmede eventueel andere nodige bescheiden. Als prijzen worden beschikbaar gesteld luxe- en. huishoudelijke voorwerpen. Speciaal voor degenen, die zich steeds per auto verplaatsen is dit een '-unieke ge-' legenheid om de gezondheid te bevorde ren en wandelend van de omgeving te ge nieten. Haringvlietbrug. Maandag 20 juli zal de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. van Aartsen, de brug over het Haring vliet tussen Numansdorp en Ooltgens- plaat officieel openen. Jhr. ir. B. de Jonge, hoofd produktie Hoogovens en Breedband heeft donderdag 9 juli aan drie inzenders van goede ideeën hoge beloningen uitgereikt. De heren E. P. J. Hoekstra uit Heems kerk en J. W. Numan uit Beverwijk, thans werkzaam bij de nieuwe kaliberwalserijen. ontvingen voor een gezamenlijk idee 1000. De heer B. A. Meerhoff uit Velsen- Noord, mechanische werkplaats Breed band, mocht voor zijn vondst 700 in ont vangst nemen. Het eers.te idee behelst een verbetering aan het dwarstransport in de rollenbaan bij de gloeioven van de walserij voor dikke plaat. Op vernuftige wijze werden dé gleu ven, waarin de trekhaken tussen de rollen dwars heen en weer bewegen, afgedicht, zodat minder dikke platen niet meer kun nen vastlopen. Produktiestilstand, die vroe ger door dit vastlopen nog al eens voor kwam, behoort nu tot het verleden. De heer Meerhoff had reeds in 1959 voor gesteld de stalenstrekwalsen van de eind- walsgroep in de warmbandwalserij van Breedband N.V. met elektrische oventjes vóór te verwarmen. Hierdoor wordt de kans op walsbreuk door temperatuurver schillen bij het aanlopen na het wisselen van walsen veel geringer. Ook dit bleek een uitstekend idee te zijn, dat bovendien produktieverhogend werkt. Ir. de Jonge wees er op, dat goede ideeën meehelpen de concurrentiepositie van Hoogovens te versterken. Een bedrijf, dat zwak staat zal het steeds moeilijker krijgen, doch ook' een bedrijf dat sterk staat dient alles in het werk te stellen om zijn positie te behouden en verder te ver beteren. Installaties kunnen nooit zo wor den ontwoerpen dat zij volkomen op de praktijk zijn afgestemd. De ideeën uit de fabriek die via de ideeënbus binnenkomen leveren een welkome bijdrage om tot een perfect lopend bedrijf te komen. Donderdag is bij de Noorse werf van Verolme in Sarpsborg het vrachtschip „Spaarnestroom" te water gelaten. Het schip wordt gebouwd voor rekening van de Hollandsche Stoomboot Maatschappij te Amsterdam. De doop werd verricht door mevrouw Overhoff, echtgenote van de ad junct-directeur van de H.S.M. De afmetin gen van het schip zijn: lengte over alles 79 meter, breedte 11.40 meter, de diep gang bedraagt 4.10 meter. De voortstu wing geschiedt door een Werkspoor motor van 1630 pk, de dienstsnelheid bedraagt 12.6 knoop. Het schip krijgt een beman ning van 16 koppen. Op de werf van de Nederlandse dok- en scheepsbouwmaatschappij te Amsterdam is gistermiddag het 8.000 ton metende koel- schip „Geestport" te water gelaten. Het schip is gebouwd in opdracht van Geest Industries ltd. te Spalding in Engeland. De ze maatschappij is geassocieerd met Wa ling t'an Geest en Zoon n.v. te 's-Graven- zande. In het schip kunnen veertig miljoen ba nanen worden vervoerd. De „Geestport", die 21 mijl kan lopen, heeft accommodatie voor 49 bemanningsleden en twaalf passa giers. rrrerrt aö /UC03C sb i leeg te aanvaarden WOONHUIS, Schoutenstraat. WOONHUIS, de Wetstraat. WOONHUIS, J. P. Coenstraat. WOONHUIS, Valeriuslaan. WOONHUIS met GARAGE, Verl. v, Themaatlaan. BEDRIJFSPAND, Grote Houtweg, Velsen-N. Inlichtingen: CORN. JANUS en Zn., Makelaars N.B.M. Trompstraat 29, IJmuiden - Tel. 5504 TE KOOP in SANTPOORT: van Litslaan, RUIM HOEKHUIS I met gelegenheid voor bouw van garage, kamer ensuite m. corner, 4 slaapk. en zolder. Spoedig leeg te aanvaarden. Prijs 52.000.- k.k. Inlichtingen: Makelaarskantoor P. J. Bakker en Co., Velsen. Tel. 02550-4765 leeg met woningruil WOONHUIS, IJmuiderstraatweg. WOONHUIS, Ljjsterlaan. WOONHUIS, Trompstraat, met ruimte voor garage. Inlichtingen: CORN. JANUS en Zn., Trompstraat 29, IJmuiden - Tel. 5504 In Het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden- Oost wordt gevraagd in rang van eerste verpleegster. Sollicitaties met vermelding van leeftijd en ervaring te richten aan de directie van het ziekenhuis. kent men de zaak aan het blad waarin zij adverteert. Is üw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6