Slechte remmen kostten Haarlemmer het leven uxa KERKDIENSTEN Medische verzorging tijdens het weekeinde Attractieve stand van Veisen op Scheveningse visserijexpositie Burgerlijke stand van Velsen Havenberichten Eis van 2 maanden voor grove schuld aan ongeluk op de Rijksstraatweg Waarborginstituut voor de tuinbouw bestaat 10 jaar lederland Lastige sleep voor de Zwarte Zee Sleepboot Schelde in reparatie Staatsbosbeheer koopt bos in Lage Vuurse Toch nog hoge prijzen op laatste aardbeienveiling Tewaterlating bij Verolme Geslaagden bij Rijks HBS en MMS Noodlanding voor een Globemaster A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst Wilt u met vakantie gaan MET de IJmuider Courant? voor RIJLES ZATERDAG 11 JULI 1964 Door rood op Randweg Door de middenberm Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten ALUMINIUM JALOEZIEËN snelle levering deskundige plaatsing WONINGINRICHTING Marktplein 29 - Telefoon 7541 TELEVISIE f 895. RADIO BECKER is „SUCCES" Groeneweg 45 - Telefoon 4333 Voor de Haarlemse rechtbank hebben donderdag 3 automobilisten terechtge staan voor grove schuld aan het veroor zaken van ernstige verkeersongelukken. Een 22-jarige slager uit Amsterdam hoorde twee maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid tegen zich eisen. Bij het afremmen op de Rijksstraatweg in Haarlem, om rechtsaf de St. Bavostraat in te slaan, was de jon geman met de auto van zijn vader ge slipt en de linker weghelft opgeschoven, waardoor een frontale botsing met een te genligger ontstond. De bestuurder van de andere auto kwam om het leven; twee in zittenden werden ernstig gewond. De politie constateerde na het ongeluk ernstige gebreken aan de remmen van de zes jaar oude auto: een lek in de hoofd- remcilinder, een massa vet in één van de remtrommels en totaal versleten remvoe- ringen. Om de wagen te doen remmen was eerst één keer „pompen" noodzakelijk. Bovendien, aldus het rapport, moet de wagen naar links hebben getrokken bij het remmen. Dat was dan ook bij het ongeluk ge beurd (op de middag van zondag 12 april). De verdachte was op weg naar het meisje waarmee hij zich die dag had verloofd. Hij had drie glazen bier gedronken. De ver dachte en zijn vader zeiden geen tekort komingen aan de remmen te hebben be speurd, een bewering die de politiedeskun dige voor onmogelijk hield. De verdachte had niet buitensporig hard gereden, ver klaarde hij. Enkele getuigen dachten daar anders over. Zij hadden hem kort voor het om geluk met hoge snelheid en met een ge vaarlijke bravoure de Rijksstraatweg op zien draaien. Een 20-jarige vrachtwagenchauffeur uit Akersloot stond terecht omdat hij op de middag van 29 april domweg door het ro de verkeerslicht was gereden van de krui sing Westelijke Randweg-Kleverlaan in Haarlem. Een 17-jarig meisje, dat met haar fiets de weg overstak, werd aange reden en kreeg een gecompliceerde onder beenbreuk. Zij verscheen in het gips voor de rechtbank. De chauffeur had het ver keerslicht in het geheel niet opgemekrt, verklaarde hij. Het waarschuwingsbord er voor evenmin. .Mensen die verkeerslichten niet zien, horen niet op de weg thuis", vond de pre sident. „Het wemelt daar van de lichten; het is net een kermis als je er komt aan rijden". De chauffeur zei, dat hij door de zon was verblind. De officier van Justitie eiste drie weken hechtenis en drie jaar intrekking van het rijbewijs. Een marktkoopman uit Amsterdam, die om één uur 's nachts met zijn Jaguar sportwagen door de middenberm van de weg Amsterdam-Den Haag was gereden, als gevolg waarvan drie in het nauw ge brachte tegenliggers op elkaar waren ge botst, hoorde vier weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging tegen zich eisen wegens rijden onder invloed. De man had zeven glaasjes bier gedron ken en was door onoplettendheid van de weg geraakt. Na het ongeluk was hij er direct vandoor gegaan. Een passerende automobilist achtervolgde hem en gaf het autonummer door aan de politie, waarna de man werd aangehouden. In al deze zaken zal de rechtbank op dinsdag 21 juli uitspraak doen. Het Waarborginstituut voor de tuinbouw In Noord-Holland bestaat tien jaar. Het Instituut staat zoals de naam al dui delijk maakt garant voor kredieten die de tuinbouwer voor de voortzetting, uit breiding of verbetering van zijn bedrijf wenst op te nemen. Ter gelegenheid van het tweede lustrum heeft het waarborgin stituut een rijk geïllustreerde brochure uitgegeven, waarin met vele cijfers dui delijk vermeld staat wat het instituut ge durende de afgelopen tien jaren voor de tuinbouw in Noord-Holland heeft gedaan Zo werden in totaal 1379 borgstellingen verricht, voor een bedrag van 11.074.800, Het Waarborginstituut werkt samen met het Borgstellingsfonds. Zes miljoen gul den van deze garanties nam het fonds voor zijn rekening, de andere helft komt voor de verantwoording van het Waar borginstituut. In het Waarborginstituut nemen grote lichamen deel, namelijk de provincie voor eenderde deel, de betrokken gemeenten voor drieachtste deel, de betrokken vei lingen, en tenslotte kwekers zelf. Dank zij het werk van de twee institu ten kon in de laatste tien jaar dus ruim elf miljoen gulden in de tuinbouw gein vesteerd worden. Dat is, vooral nu de uit breiding van de tuinbouw, in de sector glas- en kassenbouw zulke investeringen vraagt, een belangrijke stap, om deze voor de gehele bevolking zo belangrijke cul tuur te stimuleren. Advertentie KENNEMERLAAN 56-58 - TEL. 6083 Advertentie Het verslepen van drijvende booreilan den is geen gemakkelijk werk voor onze zeeslepers, en het wordt er niet gemakke lijker op nu deze boorinstallaties steeds groter vormen aannemen. Dat ondervond de sleepboot Zwarte Zee kortgeleden toen deze vanaf de Azoren het gigantische boor eiland Mr.Louie naar de Waterweg moest slepen. De 9000 pk. sterke sleepboot kon dikwijls bij stormachtige tegenwind nau welijks voortgang in de sleep krijgen. De Zwarte Zee is momenteel aan een dergelijk sleepwerk bezig. De boot is met de Kermac 46 op 5 juli van Texas naar Port Harcourt op de westkust van Afrika vertrokken. De Kermac 46 behoort niet al leen tot het grootste soort boorinstallaties maar heeft een vorm die voor slepen nu niet direct een gemakkelijke is. Er is een zg. sit-on-bottom platform, een ponton waarop de boortoren is gemonteerd maar die niet „op poten" wordt gezet. De paam zegt het reeds. Het ponton wordt door het aanbrengen van ballast tot zinken ge bracht tot het op de bodem van de zee staat. De Kermac 46 kan op deze wijze tot op een diepte van 70 meter opereren. De moeilijkheid bij het slepen ligt, zoals gezegd, in het feit dat het ponton recht hoekig is met zijden van niet minder dan 242 en 202 voet, vorm en afmetingen dus die in het water veel tegenstand veroor zaken. De Zwarte Zee moet nu maar zien vaart in het gevaart te houden op de reis dwars over de Zuidatlantische oceaan. GEEN SPREEKUUR De burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührman, zal op maandag 13 juli 1964 en de wethouder voor financiën, de heer Kolkman op woensdag 15 juli 1964 geen spreekuur houden. Advertentie ZONDAG 12 JULI IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 uur en 19 uur: ds. H. van Niel; De Rank, 10 uur: Jongerendienst, de heer W. J. Mulder; Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J- van den Berg; 19 uur: Jeugddienst, ds. P. van der Vloed; Jeugdkapel, 10 uur: de heer E. Aleman. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. G. P. Noote- boom; Zeeloods, 11 uur: ds. J. A. Tie mens; Petrakerk, 9.30 uur: ds. G. P- Nooteboom; 19 uur: ds. J. M. van den Brink. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 uur: ds. D. Nieuwenhuis; 17 uur: ds. J. T. van Popta uit Canada. Chr. Geref. Kerk, kerkgebouw Marconi straat, 10.30 en 17 uur: ds. M Vlietstra. R.K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 uur; Petruskerk, 7.00, 8.00, 9-30, 10.30 en 17.00 uur. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: Openlucht bijeenkomst; 20 uur: Openbare samen komst (Edisonstraat 14). Doopsgez. Gem.. Helmstraat, 10 uur: de heer G. van der Kooi. Baptistengemeente, Elonkapel, Varenius- straat, 10 en 19 uur: ds. W. Hessels. Geen zondagsschool. Gemeente Gods. Cultureel Centrum, 10 Uur: dienst. Geref. Gemeente: Cultureel Centrum, 10 uur en 17 uur: leesdienst. Pinkstergemeente, Cultureel Centrum, 10 uur: W. B. van Beem; 19 uur: D. P. Hartendorp. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 9 en 10.30 uur: ds. Dickhout. IJMUIDEN Artsen: P. Brouwer, Kon. Wilhelmina- kade 79, telefoon 4507 en P. J. W, van der Toorn, Frans Naereboutstraat no. 70, telefoon 4084. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Wijkverpleging: zuster M. v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550- 4378: IJmuiden en IJmuiden-oost; zuster K. Langejan, Irissenstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477: Santpoort-zuid, Sant- poort-noord en IJmuiden-oost; zuster I. C. Bovenkerk, Huis te Wissenlaan 17, Santpoort, tel. 02560-6424: Driehuis, Vel- senzui-d en Velsen-noord. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8960. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: Alleen voor spoed- 'Aï-tnnv i jffbrrabno Aan de voorbereiding van de Velsense inzending voor de tentoonstelling SCH '64 „Rijk is de zee", die op 17 juli in de nieuwe visafslaggebouwen in Scheveningen zal worden geopend, wordt op het ogenblik hard gewerkt. Zoals bekend besloot de gemeenteraad van Velsen in de vergadering van 20 mei tot deelneming aan deze tentoonstelling met een goede suggestieve presentatie van IJmuiden als visserjj cen trum. Er is een inzending in voorbereiding waarin de aandacht wordt gevestigd niet alleen op de visserij, maar ook op enige van de talloze andere aspecten van de ge meente. Hiertoe bestaat ook alle aanleiding, omdat de tentoonstelling zich niet uit sluitend richt tot de vakgenoten uit het visserijbedrijf, doch wel degelijk zo midden in het toeristenseizoen tot een veel groter publiek. Voor de realisering van de gemaakte op zet werd contact gezocht met het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs in Amster dam. Tussen dit instituut en Velsen is, getuige de jaarlijkse»weerkerende cursus weken in IJmuiden en de medewerking aan de zo geslaagde vlaggetjesdag-optocht van verleden jaar, een zekere band tot stand gekomen. De docenten zagen er wel iets in om een aantal goede leerlingen er varing te laten opdoen met de praktijk van de tentoonstellingsbouw en er werd een werkgroepje gevormd van een vijftal leer lingen, t.w. twee fotografen en drie ont werpers. Voor de vormgeving van de totale inzen ding in de beschikbare ruimte van 40 m2 werd de medewerking ingeroepen van de ontwerper Henk Scheringa uit Amsterdam. Deze oud-leerling van het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs ontwierp een stand, samengesteld uit zes grote zeshoe kige elementen opgebouwde onderdelen (units), waarop de ontwikkeling van IJmui den als vissershaven, en de groei van Vel sen als havenplaats en industrieel centrum in beeld wordt gebracht. Ook de schoon heid van de omgeving en de betekenis daarvan voor het toerisme worden niet ver geten. De beide fotografen hebben daartoe de gemeente in alle delen doorkruist en zijn met een rijke buit aan fotografische GEBOREN: E. M. van Duijnen-Sintenie, I., Voermanstraat 40, IJmuiden; H. J. te Strake-Kuiper, z., Bakkerstraat 24, IJmui den; E. Thoolen-Slootmans, z., Eenhoorn straat 123, IJmuiden; H. L. van Duijn-van der Marei, d., Bloemstraat 59 rd„ IJmui den; A. M. C. Bart-de Jong, d., Wijker- straatweg 137, Velsen-noord; G. Gutteling- Rijkeboer, z., Saturnusstraat 25, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. H. Schiller, Jagt- lustlaan 14, Santpoort, en A. C. van Meningen, Jagtlustlaan 14, Santpoort; D. Kruiten, Anemonenstraat 22, Santpoort, en J. W. L. Haanepen, Véchtstraat 203, IJmui den; P. A. J. Nederstigt, Saenredamstraat no. 128, Haarlem, en J. W. Dam, Gladiolen- straat 6, Santpoort, t.a. Santpoort, Gladio- lenstraat 6; T. L. Adams, Karei Doorman straat 23, Brunssum, en A. A. van Egmond, Zeeweg 307, IJmuiden-oost, t.a. IJmuiden- oost, Zeeweg 307; J. van Kampen, Konings straat 3, IJmuiden, en S. van Dijk, Presi dent Steijnstraat 5 rd., IJmuiden, t.a. IJmuiden, Koningsplein 2; J. H. Boerée, Emostraat 1, Haarlem, en G. M. C. Heere mans, Wüstelaan 74, Santpoort, t.a. Haar- lm, Emostraat 3; R. Mouthaan, Bialloster- skilaan 57, Santpoort, en A. L. Hageman, Biallosterskilaan 53, Santpoort, t.a. Sant poort, Biallosterskilaan 53; A. Stam, van Wassenaerstraat 43, IJmuiden-oost, en S. E. Winands, Alexander Bellstraat 45, IJmuiden, t.a. Velsen-noord, Wijkeroog- straat 148; E. D. A. Lambertij, Sibber- grubbe 28, Valkenburg, en A. W. M. Keu- nen, Stationsweg 100, Velsen-zuid; H. R. Rook, Tulpenstraat 23, Santpoort, en A. J. M. Vessies, Grote Beerstraat 23, IJmuiden; P. Albai, a/b Arosa Sun, IJmuiden, en A. C. Wolterman, Radarstraat 70, IJmuiden; C. van der Plas, J. T. Cremerlaan no. 37, en A. M. Conrad, J. T. Cremerlaan no. 37, Santpoort; L. Bink, Pleiadenplantsoen 119, IJmuiden, en C. P. Valter, Kennemerlaan no. 11, IJmuiden, t.a. Alkmaar, Huibert Pootlaan 50. GEHUWD: C. P. J. Baltus en C. M. G. Wester, IJmuiden-oost, Gerard Doustr. 20; J. W. van der Meij en C. E. M. Bol, Sant poort, Hagelingerweg 4; A. M. J. Koone en H. Dumarey, IJmuiden-oost, Reinier Claes zenstraat 15; J. H. F. Koetsier en D. Par- levliet, Amsterdam, Singel 315; P. J. H. Verduin en P. J. Braam, IJmuiden, Edison straat 3; J. H. Beijer en T. L. van der Wildt, IJmuiden, Kanaaldijk 231; A, Schaap en P. T. E. M. Kuijl, IJmuiden-oost, Groeneweg 37; P. J. Kops en E. W. K. Möl- lenkamp, IJmuiden-oost, Planciusstraat 38; H. M. Verheul en C. C. E. van Hooff, IJmuiden-oost, Bestevaerstraat 16; W. Brans en J. van Raan, Velsen-zuid, Noor derdorpstraat 14; E. W. Naeff en H. C. Soe- ters, Utrecht, a/b Woonboot t/o Vechtdijk no. 145. impressies thuisgekomen, welke aange vuld met historische platen, kaarten en teksten door de ontwerpers in de stand worden gegroepeerd. Twee eerstejaars leerlingen van de school zijn ook bij de voorbereidingen betrokken. Zij vervaard! gen een voor de achterwand van de stand aan te brengen speels en decoratief ele ment in de vorm van een plastisch uitge voerde kleurige vissenfiguur. In voorbereiding is verder nog een in formatief vouwblad over Velsen, dat tij dens de expositie aan belangstellenden zal worden uitgereikt door de informatrices werkstudenten, die in de stand van Velsen als gastvrouwen aanwezig zullen zijn. Volgende week begint de eigenlijke op bouw van de stand in het nieuwe Sche veningse afslaggebouw. Wanneer minister Aartsen, van Verkeer en Waterstaat, op vrijdag 17 juli a.s. de grootste tentoonstel ling op visserij gebied ooit in Europa ge houden officieel zal openstellen, zal ook Velsen-IJmuiden daar met een frisse aan trekkelijke stand vertegenwoordigd zijn. De Nederlandse sleepboot „Schelde" (423 ton), die in de Arabische Zee machine pech heeft gekregen, is vrijdag in Bombay aangekomen om daar te worden gerepa reerd. Het schip was van Bahrein ver trokken om hulp te verlenen aan de Libe riaanse tanker Pacific Satellite (26.032 ton), gevallen van 17 tot 17.30 uur: F. Milatz, Kennemerlaan 2a, IJmuiden, tel. 02550- 5616. SANTPOORT Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, telefoon 8320. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, telefoon 8284. BEVERWIJK Artsen: Ten Harmsen van Den Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeyl- mans zal het a.s. weekend, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur dienst doen: H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2, Bever wijk, tel. 25300; voor de artsen: Fierstra jr., Fierstra sr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter, Verburg, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling zal van zater dag 12 u. tot zondagmorgen 9 uur dienst doen: A. Verburg, Prinsessenlaan 5, Beverwijk, tel. 25551; en van zondag morgen 9 uur tot zondagavond 12 uur: M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat no. 44, telefoon 23553. Apotheken: Van zaterdag 12 uur tot zon dag 24 uur, ook nachtdienst, alleen voor spoedgevallen, Apotheek J. W. Huisman, Wijkerstraatweg 164, Velsen-noord, telef. no., 02510-23883. Staatsbosbeheer is eigenaar geworden van 120 hectare bos van jonkvrouwe M. T. C. D. Bosch van Drakestein, die door deze verkoop een dreigende onteigeningsproce dure, waartoe het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen in 1961 besloot, doorkruist. Het ministerie had reeds bepaald de gronden, waarop de jonkvrouwe haar bun galowpark heeft gebouwd, en de grond, waarop zij een steenfabriek heeft gesticht, buiten de eventuele onteigening te houden. De jonkvrouwe zal buiten deze gronden nog 40 hectare bos in eigendom behouden. De onteigeningsprocedure van het mi nisterie is tot op heden nog niet verder gekomen dan een voorlopig onteigenings plan met het motief: natuurbescherming tevens het voorkomen van wanbeheer. De nutswet, die bij de Staten-Generaal inge diend moet worden om een dergelijke ont eigening ooit te kunnen uitvoeren, is nog niet ingediend. Een commissie van Twee de-Kamerleden, die de bossen van de fa milie Bosch van Drakestein heeft bezocht heeft onomwonden verklaard, dat er van wanbeheer geen sprake is. De federatie van landeigenaren heeft eenzelfde onder zoek ingesteld en kwam tot een zelfde gun stige conclusie. Inmiddels tracht Staatsbosbeheer ook de bossen van jonkheer F. U. N. Bosch van Drakestein aan te kopen. De prijs die hem geboden is heeft hij afgewezen, na ook de onteigening uiteraard afgewezen te heb ben. Wil men kopen, dan zal men een redelijke prijs moeten betalen, aldus de jonker. Bovendien wil hij bepalen hoeveel grond er dan verkocht zou worden, zo stelt de jonkheer, wiens bungalow zelfs onder de onteigening of verkoop zal vallen. Stuur dan s.v.p. tenminste een week voor uw vertrek een briefkaart aan onze abonnementen-afdeling op deze wijze (in blokschrift). Opgave per telefoon is niet mogelijk in verband met de grote drukte in deze maan den en het grote risico van fouten. VAKANTIE-ADRES A. Bonnee Huizerweg 112 IJMUIDEN van 27 juli t/m 14 augustus naar Pension Beau Soleil 21, Rue du Président ST. TROPEZ (départ. Provence FRANKRIJK Var) Ondanks de verhoogde posttarieven zenden wij u 14 dagen lang de krant zonder extra kosten toe. Bij opzending naar het buitenland langer dan 14 dagen worden de porto-kosten in rekening gebracht. In de landen van Zuid-Europa moet u rekening houden met een zeer onregel matige postbestelling van dagbladen. Vermeld van uw adres in het BUITENLAND vooral ook de provincie en het district, departement of kanton. Bent u week-abonnee, wilt u dan het abonnementsgeld over de vakantie-weken VOORUIT aan de bezorger betalen Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. M. van den Brink; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. van Vrgz. Herv., Abeelenstraat 1, 10.30 uur: ds. J. Arth. Mulder. R.K. Kerk, H. Laurentius v. Brindisie, Willemsbeekweg: heilige mis 6.30, 7.30, 8.45 (hoogmis), 30.15, 11-30 en 12.30 uur. Avondmis 18 uur. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- I serduinweg 248, 18.30 uur: Openbare I lezing; 19.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag, 9.15 uur: Theocratische school; 20.15 uur: dienstvergadering. Ver. van Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 uur: Verkondiging van de dood des Heren. Woensdag, 20 uur: Bijbelbespre king. Ziekenhuisdienst, Antonius Ziekenhuis, 15.45 uur: ds. W- Diepersloot. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 uur: ds. H. P. Huisman; 19 uur: Jeugddienst, ds. S. W. de Vries. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. Z. V. Ver- sluys; 17 uur: ds. A. C. van Nood. R.K. Kerk, St. Joseph, heilige mis om 7.30, 9.00, 10.45, 12.00 en 18.00 uur. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 61, 17 uur: dienst. Vrije Evangelisatie „Emanuël", 10 uur: H. Jongman. VELSEN-ZUID: Nederl. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 845 uur: ouderling T. Snoek; 10 uur: ds. W. P. Leenman. DRIEHUIS: R.K. Kerk, Sint Engelmundus, heilige mis 7.00, 8.15, 9.45 en 11.30 uur. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 9 en 10.15 uur: ds. H. L. Goudt; De Hoeksteen, 9.30 uur: ds. G H. van Willenswaard (Heilige Doop); Adventskerk, 11 uur: ziekenhuisdienst, ds. G. H. van Wil lenswaard. Pniëlkerk, Pastorieweg, 9 uur: ds. J. C. Maris; 15 uur: ds. H. Toorman. BEVERWIJK: R.K. Kerk, St. Agatha, heilige missen 6.30, 7.30, 8.30 uur (kindermis), 9.30, 10.30 uur (hoogmis), 11.30 uur en 12.30 uur; avondmissen om 16.30, 17.30 en 18.30 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad heilige missen om 6.15, 7.15, 8.15 uur (kindermis), 9.15, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur; Sint Jozef, heilige missen om 6.30, 7.30, 8.30 uur (kindermis), 9.30, 10.30 uur (hoog mis), 11.30 uur en 12.30 uur; avondmis sen om 16.30 uur, 17.30 uur en 18.30 uur. Maranatha, Baanstraat 74, geen opgave ontvangen. Evang. Luth. Gem., Koningstraat 119 17.15 uur: ds. M. A. van Teylingen. Vrfje Evang. Gem., Van Riemsdijklaan 122, hoek Plesmanweg, 10 uur: ds. H. Raven; 18.30 uur: ds. H. Raven (mede werking zangkoor). Volle Evang. Gem., Groenelaan no. 74, diensten om 10 uur en 16 uur; 's woens dags om 20 uur. Vryz. Herv. Gem., Prinsessenlaan, 10 uur: ds. li. de ;Nie. Ned. Herv. Gem., Grote Kerk, 10 uur: dr. J. Koper; Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Schuppen (viering Heilig Avond maal); De Opgang, 10 uur: ds. J. R. Romijn (Heilig Avondmaal); 19.15 uur: ds. G. van Schuppen. Geref. Kerk, Middelaarskerk, Moens- plein, 9 uur: ds. Joh. Heule; 10.30 uur: ds. Joh. Heule; 17.30 uur: ds. C. Meijer. Verenigingsgebouw Parmentierstraat, 10 uur: ds. C- Meijer; 17 uur: ds. Joh. Heule. Doopsgez. Kerk, Meerstraat 60, 10 uur: ds. H. Luikinga. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat no. 119 geen opgave ontvangen. Leger des Heils, Handels- en Praktijk school, Laan der Nederlanden 112, „De Poort", bijeenkomsten om 10 uur en 19 uur. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte; 19 uur: ds. Doorn; Oosterwijk-Meerestein, Chr. L.T.S., 8.45 uur: ds. M. Wendte; 19 uur: ds. M Wendte; Prinsessenlaankerk, 10 uur: ds. H. de Nie; Jeugdkapel De Opgang, 10 uur: Jeugddienst; De Zandkraai, 10 uur: ds. W. Leerink; Jeugdkapel De Opgang, 10 uur: de heer Olivierse. Geref. Morgensterkerk, Const. Huygens- straat, 9.30 uur: ds. F. Vroons; 17 uur: ds. Joh. Knol. Vrijz. Chr. Kerk, De Zandkraai, Ingen- houszstraat, 11.15 uur: ds. Joh. Knol; 17 uur: ds. F. Vroons. Doopsgez. Kerk, De Zandkraai, geen dienst. Geref. Kerk, Van Riemsdijklaan, hoek Plesmanweg, 9.30 uur: ds. A. C. van Nood; 17 uur: ds. C. Meijer. R.K. Kerk, St. Laurentius, heilige mis sen om 6.30. 7.30, 8.30 uur (kindermis), 9.30 uur, 10.30 uur (hoogmis), 11.30 uur en 12.30 uur; avondmissen om 16.30 uur; 17.30 uur en 18.30 uur. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, heilige missen om 6.15, 7.15, 8.15 uur (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 en 12.15 uur avondmissen om 16.15 uur 17.15 uur en 18.15 uur. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Oude Dorpskerk, 10 uur: geen opgave ontvangen; 20.30 uur: ds. J. Borghardt en een Duitse predi kant. Met een toestel van RADIO BECKER bekijkt u het goed. Een voorbeeld uit onze kollektie Super ontvanger met 59 cm beeldbuis gradatiefilter. UHF en rapidovision- druktoets. Keus uit vele andere modellen in de merken PHILIPS - ARISTONA ERRES - BLAUPUNKT. TRAWLERKADE 64 - TELEFOON 6490 De laatste speciale aardbeienveiling in Beverwijk zorgde nog voor een verrassing, in die zin dat men er hoge prijzen be taalde maar ook lage. Het grote kwaliteits verschil speelde hier wel een grote rol, de doosjes waren duurder dan de sloffen. Voor de bijna 2.000 mandjes, waarvan zeker 90 percent van de tweede sortering was, had ook de export nog belangstelling. Hiervoor komt alleen de eerste soort in aanmerking, waardoor de prijzen net even boven de zeven gulden per slof kwamen. Voor de tweede sortering was het prijsver schil wel het grootst. Voor de tweede soort varieerden de prijzen tussen zes gulden en twee gulden. Voor doosjes met eerste kwaliteit aard beiden werd tot 1,15 per stuk genoteerd, maar ze gingen ook voor 40 cent per doosje van de hand. Het restant van de aardbeien zal nu ge lijk met de groente worden verkocht. In aanwezigheid van de heer C. Ver olme heeft gisteren op de Ierse werf in Cork de tewaterlating plaatsgevonden van de 31.000 ton metende bulkcarrier ,,S. Benedict". Het schip is ip aanbouw voor de Liberian National Shipping Lines Inc. in Monrovia. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw V. Tolbert, echt genote van de Liberiaanse vice-president. De „S. Benedict" is circa 184 meter lang, bijna 26 meter breed en heeft een diepgang van 10.56 meter. Het schip zal worden voortgestuwd door een Verolme- M.A.N. dieselmotor van 10.800 pk, die het schip een snelheid zal geven van 14,9 knopen. De bemanning bestaat uit onge veer 50 koppen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Alexander van Walkom; Sagittaire, Noordzee, voor IJmui den; Vliestroom, Londen; Oberon, Antwerpen; Swindregt, Newport, voor IJmuiden; Alpha, Londen; Karei, Delfzijl; Friesland, Huil; Merkur, Plymouth; Daphnis, Bremen; Blisworth, Dagen ham; Gitana, Port Talbot, voor IJmuiden; Plato, Mantyluoto; Braunschweig, Bremen; Boma, Rot terdam; Araton, Oulu; Reggeborg, Helsingborg; Fravizo, Rotterdam; Congokust, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Trotzenburgh naar Hamburg; Kwiek, Boston; Danaland, Per zische Golf; Gratia, Struer; Swindrecht Gothen burg, van IJmuiden; Oranjestad, Antwerpen; Barbara, Abö; Oranje Nassau, Cowesroad; Prin» Bernhard, Swinemünde, van IJmuiden; Baarn, Curagao; Bjornvik, Haifa; Emil Berger, Ostende; Axel, Rotterdam; Spolanda, Rotterdam; Hella, Norrköping; Lingestroom, Bristol; Gouweborg, Delfzijl; Hayling, Leith; Bilma, Hamburg; Otava, Bremen, van Velsen; Nerlandia, Gothenburg; Tantalus, Falmouth; Temar, Boston, van Zaan dam; Liberiakust, Freetown; Staffan, Malmö; Wiebold Böhmer, Aalborg; Frans Böhmer, Rot terdam; Wartena, Topila; Wexford, Boston, van Zaandam; Keizersgracht, Gothenburg; Heriot, Leith. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Albatroi van Rotterdam; Yewhill, Swansea; Borneo, Lon den; Hoegh Ailette, Monrovia; Confid, Londen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Nero naar Gdynia; Dubhe, Kircaldy; Butjadingen, Karl stad; Merkur, Antwerpen; Wolanda, Huil; See- hausersand, Malmö; Dependent, Delfzijl, van Zaandam; Berkelborg; Proton, Kirkaldy; Thale- tas, Cadiz; Hervard, Karlstad. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie 'T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) RIJBEWIJS VERNIEUWEN De eindexamens bij de Rijks-H.B.S. en de Middelbare School voor Meisjes te Velsen, hebben de volgende resultaten opgeleverd: Geslaagd in afdeling A: S. H. Bus, H. van Lamoen, J. Schmid, A. Verduin en A. Vlot (allen IJmuiden); A. Kaan, R. Siebrand (Santpoort); T. Oldenburger (Velsen-N.); T. J. Stolk (Castricum); H. L. Heinink, J. Rijnierse, S. Vis (allen Beverwijk); P. v. d. Struijs (Driehuis). Afdeling B: R. Boontjes, K. A. P. van Eekelen, W. J. van Berkel, H. Katers, F. Kingma, C. P. Visman, A. C. Voets, R. de Willigen (allen IJmuiden); C. J. Groenenboom, B. E. Sluis, P. H. v. Vliet, J. D. Waal, J. Zoontjes, M. C. van Erp, E. Meijer (allen Velsen-Noord); F. H. Ferron, D. Jongejan, N. F. Kaebisch, W. F. Staargaard, C. A. Visser, J. Zwart, A. W. Artmanni, K. Kleijn (allen Bever wijk); A. Beun (Santpoort); J. Metselaar, H. A. Poeze, F. P. Westerman (allen Cas tricum); T. Mulder (Heemskerk). Afdeling M.M.S.: W. A. v. d. Heuvel (IJmuiden), M. van Dam en R. Eikel (Beverwijk). Een Amerikaanse globemaster C-124 Vir ginia is gistermiddag in het noodweer ge raakt, dat boven Brabant en Limburg woed de. In de onweersbui, die met felle hagel slag gepaard ging, werd de machine door de bliksem aan staart en antenne getrof fen. De piloot heeft geruime tijd naar een uitwijkmogelijkheid gezocht. Tenslotte ge lukte het hem een g eslaagde noodlanding te maken op het vliegveld De Peel ach ter de Rips.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7