NRC en Handelsblad samen in Dagbladunie RENTE TOT 4% De koning van de shag De Beurs is het goed sparen GARAGE-ASSISTENTEN Volledig akkoord fusie Winst voor Zeppelin met 35 pet omhoog Minister Andriessen in Ts j echoslo waki j e Arnhemsche Scheepsbouw goed in opdrachten Pagottan wijzigt de statuten Indonesië wil met Oost-Borneo Mij in zee gaan Geen steun voor de eierproducenten Ook strijd bij Ned. Weverijen om personeelsfonds Grote chaos op postkantoren in Londen B. I. de Vries: 80 mille verlies Fiscus ontving f 256 min meer loonbelasting Besoeki Tabak gaat in onroerend goed Duits-Nederlands huwelijk in Budel Eerbewijs voor Nederlander Chinees protest bij India ingediend Gips valt van het plafond in Cineac Waarde wereldhandel steeg tot 153 miljard dollar SCHEEPVAARTBERICHTEN Amerikaanse neger kolonel gedood IJRB-dames zwommen in Maas-Waal-kanaal r MAANDAG 13 JULI 1964 13 Rotterdams concern geeft 15 pet agio-bonus Bestuur Knooploze netwerk is groot succes Minister Biesheuvel NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! „Vóór'-staking In eerste vijf maanden Kapitaal van 4.5 min VOOR DEZE FUNCTIE KUNNEN OOK OUDERE KRACHTEN WORDEN AANGESTELD. KIES EEN BOEIENDE BAAN BTJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE N.Z.H® WEEKABONNEMENTEN De directies en commissarissen van de Nieuwe Rotterdamse Courant n.v. (N.R.C.) en Algemeen Handelsblad n.v. delen mee dat tussen hen volledige over eenstemming is bereikt omtrent een fusie tussen beide ondernemingen. Het ligt in het voornemen dat de Nieuwe Rotterdamse Courant en Algemeen Handelsblad zullen oprichten een hol dingmaatschappij onder de naam Neder landse Dagbladunie n.v., die door aan delenruil houdster zal worden van de aandelen van beide vennootschappen. Aandeelhouders van Algemeen Handels blad, van Verenigd Aandelenbezit in het Algemeen Handelsblad n.v. en aandeel houders resp. certificaathouders van de Nieuwe Rotterdamse Courant, zullen wor den uitgenodigd hun aandelen resp. niet- royeerbare certificaten van aandelen om te wisselen in aandelen resp. niet-royeer- bare certicifaten van aandelen Nederlandse Dagbladunie en wel: f 1.000 nominaal Nieuwe Rotterdamse Courant n.v. in 1.000 nominaal Neder landse Dagbladunie n.v. 1.000 nominaal Algemeen Handelsblad n.v. of f 1.000 nominaal verenigd aan delenbezit in het Algemeen Handelsblad n.v. in 1.250 nominaal Nederlandse Dagbladunie n.v. De Nieuwe Rotterdamse Courant n.v. zal aan haar aandeelhouders ten laste van haar agioreserve een belastingvrije bonus uitkeren van 15 percent in aandelen, resp. niet-royeerbare certificaten van aandelen Nieuwe Rotterdamse Courant n.v. Bij de vaststelling van deze ruilvoet is met alle aspecten van beide ondernemingen rekening gehouden. Houders van de 5 percent converteer bare obligatielening van de Nieuwe Rotter, damse Courant n.v. zal worden aange boden dat zij, indien zij van hun conversie- recht gebruik wensen te maken, kunnen opteren voor niet-royeerbare certificaten van aandelen Nederlandse Dagbladunie n.v. In de loop van september of oktober 1964 zal een gemeenschappelijk bericht worden uitgegeven en zal het definitieve aanbod bekendgemaakt worden. De fusie zélf zal kunnen worden verwezenlijkt indien er een voldoende aantal aandeelhouders van beide vennootschappen gebruik maakt van het aanbod. Bij de oprichting van de Nederlandse Dagbladunie n.v. zullen als commissarissen optreden alle thans fungerende commissa rissen van beide vennootschappen. Als voorzitter, resp. vice-voorzitter van de raad van commissarissen zullen op- Bij de Apeldoomse Nettenfabriek von Zeppelin en Co N.V. zijn in het eerste half jaar 1964 de orderboekingen met 47 per cent gestegen. De produktie nam toe met acht percent en de omzet met zeven per cent. De winst voor belastingen en na af schrijvingen is toegenomen met 35 percent. De loon- en salariskosten zijn gestegen met ca. f 170.000. Hierbij wordt door de direc tie opgemerkt, dat de samenstelling van het verkochte produkt een sterke uitbrei ding heeft ondergaan in het knooploze net werk. De stijging van de omzet, gevoegd bij deze omschakeling, alsmede de door werking van kostenbesparende maatrege len, hebben het bovengenoemde zeer gun stige resultaat bewerkstelligd, waardoor de loonstijgingen niet alleen konden wor den goedgemaakt, maar nog een belang rijke winststijging kon worden verkregen. Gisteren is minister Andriessen (econo mische Zaken) naar Praag vertrokken voor de ondertekening van de op 8 novem ber 1963 te Praag geparafeerde handels overeenkomst tussen de Beneluxlanden en Ts j echoslowaki j e. Deze overeenkomst, die volgens de ver klaring van de minister voor zijn vertrek van Schiphol werd gesloten „om de handel tussen Tsj echoslowaki je en Nederland tot grotere activiteit aan te zetten en vooral om de uitvoer van Nederland naar Tsje- choslowakije te stimuleren", geldt voor de periode 1 april 1963 tot en met 31 decem ber 1965. De minister sprak de hoop uit, dat ook de gesloten nationalisatieverdra gen voor de vergoeding van de in Tsjecho- slowakije genationaliseerde Nederlandse eigendommen door deze overeenkomst op gang gebracht zullen worden. Gedurende de eerste zes maanden van het per 31 juli eindigende boekjaar 1963 1964 waren alle bedrijfsafdelingen van de Arnhemsche Scheepsbouw Maatschappij N.V. ruim van opdrachten voorzien. Ten gevolge van de overspannen arbeidsmarkt vertoonde het aantal werknemers een ver dere teruggang. Dit betekende een on gunstige factor in de strijd tegen de mede tengevolge van de loonexplosie •tijgende kosten. De financiële uitkomsten van de eerste zes maanden zijn niet onder de verwach tingen gebleven. Deze uitkomsten zijn ech ter niet maatgevend voor de resultaten van het gehele boekjaar, daar de uitkom sten van het tweede halfjaar van door slaggevende betekenis kunnen zijn. De om vang van de orderportefeuille geeft nog steeds reden tot tevredenheid. treden de heren jhr. P. R. Feith en J. G. van Marle. De directie van de holdingmaatschappij zal bestaan uit de heren F. Baas, mr. N. Drost en ,W. Pluygers. Aan zo spoedig mogelijk te houden ver gaderingen van aandeelhouders van beide ondernemingen zal worden voorgesteld de directies en commissarissen over en weer als zodanig te benoemen. In een op 21 juli te houden buiten gewone vergadering van aandeelhouders in Pagottan Handel en Landbouw Maat schappij n.v. zal een voorstel tot statuten wijziging aan de orde komen. De wijziging behelst een verhoging van het maatschappelijk kapitaal met nom. 500.000 aandelen B tot 1.439.750. Voorts zal voor het vervreemden en bezwaren van onroerend goed niet langer de goed keuring nodig zijn van de vergadering van aandeelhouders, maar nog slechts van de raad van commissarissen. Indonesië overweegt om in samenwer king met de Oost Borneo-Maatschappij in Den Haag de koper- en nikkelvoorko mens op West Irian, het voormalige Ne derlands NieuW-Guinea, te exploiteren. De directeur van de Oost Borneo-Maatschap pij, de heer J. O. van Gruisen verklaarde dit zaterdagavond voor de KRO-radio. De Oost-Borneomaatschappij kreeg tij dens het Nederlands bestuur over West- Irian belangrijke concessies, samen met onder meer Amerikaanse maaatschappijen, die zich evenwel later om politieke redenen lerugtrokken. Volgens de heer Van Gruisen zijn de koper- en nikkelvoorkomens op West-Irian zeker de moeite waard. Zoals bekend ver blijft op het ogenblik op West-Irian eej gemengde Nederlands-Indonesische com' missie die bezig is een inventaris te maken van Nederlandse concessie- en eigen-doms rechten. Het Nederlands-Indonesische ver drag van 1962 voorzag in het zenden van een dergelijke commissie. „Indien thans door Nederland financië le steun aan de eierproducenten zou wor den verleend, hetgeen strijdig zou zijn met de Europese marktverordening voor eie ren, zou dit de E.E.G. invoerlanden en met name Duitsland aanleiding geven om met recht de vrijwaringsclausule toe te pas sen, waardoor de situatie voor de Neder landse pluimveehouderij bepaald slechter zou worden. Onder de gegeven omstandig heden kunnen geen algemene .steunmaatre gelen ten behoeve van de eierproducenten worden getroffen." Dit antwoordt mr. B. Biesheuvel, minis ter van landbouw en visserij naar aanlei ding van het telegram over de slechte po sitie van de pluimveehouders dat de Gel derse Maatschappij van Landbouw hem had gezonden. Advertentie De kans is groot dat het personeel van de Nederlandse Weverijen te Tegelen be halve hun werkkring ook nog het geld uit het personeelsfonds zullen verliezen. De vakbonden proberen de 7.000, die met kleine wekelijkse bijdragen in de afge lopen twaalf jaar zijn gespaard uit het dreigend faillissement van de Weverijen te halen. Bij een déconfiture zou het geld wellicht wel preferent zijn, maar de vakbonden hopen het geld voor die tijd binnen te hebben. Het geld was bestemd om tegen vallers in de gezinnen van de werknemers op te vangen. (Van onze correspondent) LONDEN Het postpakketten-verkeer in Londen en tussen Londen en de rest van het Verenigd Koninkrijk is wegens onof ficiële acties van sorteerders en bestel lers tot volledige stilstand gekomen. Post pakketten uit en naar het buitenland wor den echter normaal behandeld. In de hoofd- en districtskantoren van de Britse hoofdstad heerst thans een complete chaos doordat de pakketten, die zich wegens de campagne die aan het eind van de week begon, zich in enorme omvang hebben op gestapeld. De hoop dat deze gedurende het week einde zouden kunnen worden weggewerkt kon echter niet worden verwezenlijkt, door dat vele PTT-ers vooruitlopende op de of ficiële 24-uur nationale poststaking van donderdag a.s. alvast zondagavond niet meer zijn verschenen, of begonnen met een stiptheidsactie, die ruim 14 dagen zal du ren. De postmannen protesteren tegen een aangeboden loonsverhoging van 4 percent, omdat ze deze te laag achten en omdat deze verhoging niet is verkregen langs de weg van normale onderhandelingen, maar hen van bovenaf is opgelegd. Reeds in het voorjaar was het P.T.T.-personeel een ver hoging van 4 percent aangeboden. Een sta king kon toen nog worden voorkomen om dat een commissie een onderzoek zou in stellen naar de loonsituatie in het P.T.T.- bedrijf. De postmannen zijn verbitterd omdat de minister van posterijen, Bevins, thans praktisch met hetzelfde destijds ver worpen bedrag aankomt. Dalende winstmarges zijn oorzaak ge weest van een verliessaldo over 1963 van B. I. de Vries en Co Textiel n.v., aldus deelt de directie in het jaarverslag mee. Het verliessaldo ad 18.266 (vorig jaar verlies 35.992), wordt aan het verlies saldo AP toegevoegd, waardoor het totale verlies 79.561 bedraagt. De omzetten van het bedrijf hebben een niet onbelangrijke stijging te zien gegeven. De dochteronderneming in Volendam zag haar omzetten eveneens belangrijk stij gen, met uitzondering van de afdeling lingerie. In het nieuwe jaar zijn de verkopen be langrijk toegenomen. De winstmarges zijn echter gedaald, de kosten gestegen, zodat een bevredigende winstcapaciteit zal be rusten op verdere groei. Als hier een even wicht kan worden gevonden, zullen de on gunstige vorige jaren tot het verleden gaan behoren, aldus de directie. De niet-kohierbelastingen hebben in de eerste vijf maanden van 1964 626 miljoen meer opgebracht dan in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. De belastingbetalers droegen in de periode januari/mei van dit jaar in totaal 3,6 miljard aan niet-kohier- belasting aan de fiscus af. Dit was aan loonbelasting 256 miljoen meer dan ver leden jaar, terwijl aan omzetbelasting 202 miljoen meer werd betaald. Een belangrijke stijging vertoonden ver Aan de op 27 juli te houden jaaarverga- dering van Besoeki Tabak Maaatschappij N.V. zal een voorstel tot statutenwijziging worden voorgelegd. Aangezien de statutai- doelomschrijving nauwelijks ruimt® bood aan andere activiteiten dan de ta- bakshandel, werd deze iets uitgebreid. Toegevoegd werd in het bijzonder de mo gelijkheid om de handel in onroerende goederen te beoefenen, terwijl ook finan cieringsactiviteiten aan het doel zijn toe gevoegd. Omdat de marge tussen maaatschappe- LiCll LfCi.aii.gX ij AC OHJgli-ig V LUOIIUOII V «„X - «.„JU. der de invoerrechten, namelijk met 121 lijk en geplaatst kapitaal te gering wordt geacht, zal het maatschappelijk kapitaal worden verhoogd van 2,5 min tot 1 4,5 min. De aandelen zullen op naam worden gesteld. miljoen. Een daling vertoonden alleen de opbrengst van de tabaksaccijns (met 2,6 miljoen), die van de dividendbelasting (met 384.000) en die van de commissarissen- belasting (met 701.000). Een relatief grote stijging gaf de opbrengst van de motor rijtuigenbelasting te zien, nl. met 15 mil joen gulden tot 93 miljoen gulden. De Duitse dienstplichtige korporaal Wer ner Haumer is de eerste in Budel gele gerde militair van de Bundeswehr, die een Nederlands meisje tot zijn bruid heeft uit verkoren. Petra Antonis, dochter van een Budelse kaashandelaar, ontmoette haar Gefreiter voor het eerst in een danszaal. Deze week, zodra de vereiste formali teiten in orde zijn, zullen Petra en Wer ner elkaar het ja-woord geven voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. Rond Kerstmis zwaait de Duitse korpo raal af. Hij gaat dan weer bij de Duitse spoorwegen werken. Petra en Werner zul len zich in de Duitse bondsrepubliek ves tigen. De maatschapij heeft in 1963, blijkens het verslag, slechts een gedeelte der geld middelen in de tabakshandel aangewend, in afwachting van het resultaat der onder handelingen over een oplossing van de moeilijkheden, waarin de vennootschap was'komen te verkeren. Door de bezuini gingsmaatregelen bleef het verliessaldo binnen zeer beperkte grenzen op 4.960 (v.j. f 44.762), waarin begrepen een reserve ring van f 4.887 voor pensioenverplichtin gen. Het totale verliessaldo is hiermee ge stegen tot f 573.154. Volgens de verlies- en winstrekening bedroeg het nadelig saldo der exploitatierekening 15.400 43.500). De interestbaten beliepen 10.400 8-800). Zoals bekend heeft Albert de Bary en Co n.v. namens principalen in februari een bod van 60 percent uitgebracht op de aan delen Besoeki, welk bod is gestand gedaan. Advertentie De steenkoolwinning in de zes landen van de KSG bedroeg in juni 19.648.000 ton tegen 17.156.000 ton in juni 1963. De staalproduktie was 6.957.000 ton of ruim een miljoen ton meer dan in juni '63. In onze moderne garages te Haarlem kunnen nog enige worden geplaatst, belast houden van onze bussen. met het reinigen en schoon- Geboden wordt goed loon gunstige toeslagregeling uitstekende sociale voorzieningen vijf-daagse werkweek vrij vervoer op het gehele lijnennet. Sollicitaties te richten tot de afdeling Personeelzaken, Hoofdkantoor N.Z.H., Leidsevaart 396, Haarlem, Telefoon 18460. PEKING (AFP-Reuter) China heeft bij India opnieuw geprotesteerd tegen schendingen van Chinees grondgebied door militairen van India. In een nota die zeven juli op de am bassade van India in Peking is overhan digd, wordt gezegd dat militairen van In dia in de eerste helft van dit jaar de be standslijn van zeven november 1959 23 maal hebben geschonden. In dezelfde pe riode vlogen vliegtuigen van India over de Chinese provincie Sinkiang naar Tibet. Zij schonden de huidige grenslijn of de China- Sikkim en China-Bhoetan grenzen 26 maal. Advertentie SAMSON De raad van Joodse oudstrijders in het district Philadelphia zal een Nederlandse rooms-katholiek eren, die in de tweede wereldoorlog de levens van Joden heeft gered. Peter Sanders, die thans hoofdinspec teur van het onderwijs te Eindhoven is, zal als gast van de vereniging van da 101ste luchtlandingsdivisie naar Philadel phia komen. Burgemeester James H. J. Tate zal Sanders een stedelijke oorkonde overhandigen. Leon C. Goldberg, commandant van de raad van Joodse oudstrijders in het dis trict Philadelphia, zal Sanders een plaquet te van de raad uitreiken uit erkentelijk heid voor zijn heldendaden in de Neder landse verzetsbeweging te Eindhoven in de jaren 1940 en 1941. De meldkamer van de Rotterdamse po- litie kreeg zondag kort na het middaguur het alarmerende bericht dat in de Cineac naast de Bijenkorf aan de Coolsingel over de gehele lengte het plafond van de film- I zaal zou zijn ingestort. Gelukkig bleek het heel wat minder ern- I stig te zijn. Op twee plaatsen was de gips- laag die tegen het plafond is aangebracht I naar beneden gekomen. Op het moment dat dit gebeurde bevond zich in tegenstelling tot andere zondagen niet zoveel publiek in de zaal. Volgens de bedrijfsleider waren het ongeveer honderd NEW YORK (AP). De waarde van de mensen. Uiteraard veroorzaakte het neer- wereldhandel steeg in 1963 met 9 percent komen van het ^ips^ nogal wat ^schrik tot ongeveer 153 miljard dollar. Bijna twee derde van de groei komt voor rekening voor de geïndustrialiseerde landen van Noord-Amerika, West-Europa en Japan. In een UNO-rapport voor de economi sche en sociale raad, die vandaag in Ge- hen die er door werden getroffen. Er werd echter niemand gewond. De politie gaf opdracht de voorstellingen te staken tot bouw- en woningtoezicht een onderzoek zou hebben ingesteld. Zij dia korte tijd voordat het gips was losgeraakt nève bijeenkomt, wordt verder gezegd dat waren binnengekomen konden hun geld te- - - - - - - 1 rughalen. Men ontdekte nog enkele ver dachte plekken op het plafond, maar het gips zat op die plaatsen niet los. Na een nauwgezet onderzoek gaf de bouwpoliti® om kwart over twee toestemming de Ci neac te heropenen. De oorzaak van het losraken van het gips is nog niet vastgesteld. Zo spoedig mogelijk zullen er voorzieningen worden getroffen die moeten voorkomen dat een en ander zich zou kunnen herhalen. Het is niet onmogelijk dat de heiwerkzaamhe den aan de metro er debet aan zijn. de uitvoer van Oost-Europa, de Sovjet Unie en het Chinese vasteland met 1.3 mil jard dollar of percent gestegen is. De UNO-economen spreken over een tamelijk krachtige voortzetting van de eco nomische groei in de wereld in het vorig jaar en de eerste maanden van dit jaar. Ook in de landen die op de uitvoer van basisprodukten aangewezen zijn, in welke categorie de meeste arme landen vallen is de economische toestand beter dan in de voorgaande jaren. De gemiddelde prijs van hun voornaamste exportprodukten was in het eerste kwartaal van 1964 bijna 9 percent hoger dan in de overeenkomstige periode van het jaar. Bovendien zijn de vooruitzichten voor de komende maanden gunstig. Acmaea 11 te New York v. Punta Cardon. Adara 11 200 m. w.n.w. Kp. Verde n. Pto. Alegre. Agamemnon 13 te Santa Cruz verwacht. Alamak 10 v. Djeddah n. Ummsaid. Alblasserdijk 11 te Oakland v. Longview. Algol 11 10 m. w. Kp. Guardafui n. Mombasa. Algorab 12 te Santos. Alhena 12 te Buenos Aires. Alkmaar 11 v. St. Lawrence-rrivier n. Cardon. Almkerk 11 420 m. n.n.o. Seychellen n. Aden. Aludra 11 te Vitoria. Alwaki 13 te Basrah verwacht. Ameland 11 640 m. o.n.o. Miami n. Boston. Amerskerk 11 v. Hamburg n. Bremerhaven. Amstelsluis 11 30 m. o. Kp. Bon n. Kopenhagen. Amstelstad 13 te Port Said verwacht. Amstelveen 11 v. La Pallice n. Port Said. Andijk 11 100 m. z.o. Nantucket n. Charleston. Angolakust 12 te Antwerpen. Annenkerk 11 te Suez. Area 12 te Saigon. Archimedes 11 250 m. w. Flores n. Le Havre. Arendskerk 11 v. Akaba n. Suez. Ares 12 te Guayaquil. Attis 13 v. Curasao n. Porto Cabello. Avedrecht 11 v. Mena al Ahmadi n. Pt. Dickson. Baarn 11 60 m. n.o. Ouessant n. Curasao. Bali 11 te Marseille. Balong 13 te Philadelphia verwacht. Banda 13 te Chimbote verwacht. Banggai 12 v. Akaba n. Aden. Bengkalis 12 te Djibouti. Beninkust 11 te Lobito. Bintang 1 lv. Nagoya n. Yokohama. Breda 10 v, Kingston n. eBlize. Caltex Delfzijl 12 te Rotterdam. Calt. Eindhoven 11 90 m. z.o. L. Quoin n. Kaapst. Caltex Leiden 11 360 m. o.z.o. Mogadiscio naar Mtwara. Caltex Nederland 11 100 m. o.n.o. Aden n. Suez. Caltex Rotterdam 11 te Rotterdam. Camitia 11 640 m. z.z.o. Bermuda n. Rotterdam. Camphuys 12 te Mombasa. Carrillo 13 te Cristobal verwacht. Cartago 11 te Tela v. Kingston. Castor 11 490 m. n.o. Pto. Rico Santo Domingo. Ceres 12 te Rotterdam. Charis 11 te Guanta v. Puerto Cabello. Cit. Serv. Valley Forge 12 te Durban v. B. Mash. Delft 11 135 m. z.o. Kingston n. Kingston. Dinteldijk 11 300 m. n.o. Cristobal n. Antwerpen. Diogenes 11 v. Iquique n. Matarani. Dongedijk 11 te Rotterdam. Doris 13 v. Curasao n. Porto Plata. Echo 12 te Rotetrdam. Eemhaven 12 te Karachi verw. v. Khor Ramshar. Eenhoorn 11 te La Valetta. El. Broere 11 310 m. z.z.o. Mogadiscio n. Karachi. Eos 12 te Thessaloniki. Esso Rotterdam 11 v. Rastanura n. Botanybay. Forest Hill 11 90 m. z.z.o. Freetown n. Antwerp. Forest Town 13 te Port Harcourt. Gaasterland 11 300 m. n.o. R. Grande n. P. Alegre Ganymedes 12 te Savannah. Geertje Buisman pass. 11 Bornholm n. A'dam. Geestland 12 te Preston. Goeree 11 te Tuapse. Gooiland 11 te San Francisco v. Itajai. Gorredijk 11 te Antwerpen v. Hoek van Holland. Grote Dijk 11 500 m. n.w. Azoren n. Miami. Groote Kerk 13 te Bahrein verwacht. Gulf Hollander 11 te Suez. Gulf Swede 11 100 m. o. Gibraltar n. Port Said. Hathor 11 12 m. n.w. Ile de Bas n. Malta. Hercules 11 te Valparaiso v. Antofagasta. Hilversum 12 te Port Everglades. Holendrecht 11 180 m. o. Malta n. Karachi. Irazu 13 te Punta Arenas verw. v. Talcahuano. Isis 10 150 m. z.o. Savannah n. Port of Spain. Ittersum 11 v. Antwerpen n. Houston. Izalco 12 te Houston. Japara 11 te rede Bombay. Jason pass. 11 San Miguel n. Amsterdam. Johannes Frans 11 305 m. w.n.w. Iquique naar Cruz Grande. Kaap Hoorn 11 te Curacao v. Leixous. Kabylia 11 v. Curacao n. Buenos Aires. Kamperdijk 11 v. New York n. Terneuzen. Kara 12 te New Bedford. Katelysia 12 v. Rotterdam n. Invergorton. Kelletia 11 v. Bucksport n. Punta Cardon. Khasiella 13 v. Boston n. Curacao. Kieldrecht 13 v. Suez n. Port Said. Kinderdijk 1 lv. Rotterdam n. Bremen. Kloosterdak 11 120 m. o. Sable eil. n. Savannah. Koningswaard 11 70 m. z.w. South.ton n. Curacao. Koratia 11 v. Rotterdam n. Curacao. Korendijk 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Koudekerk 11 te Marseille. Krebsia 11 te Rotterdam. Kreeft 11 130 m. o. Madeira n. Rotterdam. Kryptos 12 te Rotterdam. Laertes 1 lv. Birkenhead n. Amsterdam. Langkoeas 11 v. Penang n. Colombo. Liberiakust pass. 11 Dover n. Freetown. Maaslloyd 10 45 m. w. K. San Lucas n. Curacao. Madisonlloyd 11 v. Bremerhaven n. Antwerpen. Mainlloyd 11 v. Cristobal n. Duinkerken, Marnelloyd 11 200 m. o. Malta n. Lissabon. Maron 12 te Amuay. Meerkerk 10 v. Genua n. Casablanca. Mentor 12 te Barrios. Minos 11 v. Brunsbüttel n. Amsterdam. Mohamed Reza Shah 14 rede Bombay verwacht. Montferland 11 te Santos. Neder-Elbe 11 v. Tripoli n. Alexandrië. Ned.-Rhone 11 21 m. z.z.o. Daedalusrif n. Djibouti Neder-Rijn 11 75 m. n.n.w. Guardafui n. Aden. Neder-Waal 12 te Rotterdam. Neder-Weser 13 te Port Swettenham verwacht. Nestor 11 te Alexandrië. Noordwijk 11 230 m. z. Teneriffe n. Rotterdam. Ondina 12 v. Bandar Mashur n. Suez. Onoba 12 te Rotterdam. Oostkerk 11 te Hamburg v. Bremen. Oranje 11 te Southampton v. New York. Ossendrecht 10 330 m. n.n.o. Kp. Verde n. Vitoria. Ouwerkerk 13 te Cadiz. Overijsel 13 te Aden verwacht. P. G. Thulin 11 450 m. n.o. Panamakanaal naar Cristobal. Pacaya 11 300 m. z. Kp. Race n. Bordeaux. Palamedes 12 te Maracaibo. Parkhaven 11 v. Buenos Aires n. Santos. Pericles 11 v. Guayaquil n. Pimentel. Philidora pass. 11 Cadiz n. Rotterdam. Philippia 11 v. Suez n. Mena. Polydorus 11 v. Aden n. Belawan. Poseidon 13 te Hamburg. Prins Fred. Hendrik 11 v. Rochester n. Hamilton Prins Frederik Willem 13 te Montreal verwacht. Prins Maurits 11 v. Genua n. Sevilla. Prins der Nederlanden 13 te Kingston verwacht. Prins Willem v. Oranje 12 v. R'dam n. Montreal. Prins Willem V 12 te Londen. Prinses Margriet 11 v. Rotterdam n. New York. Purmerend 11 70 m. w. Swansea n. Dingle. Raki 13 te Djakarta verwacht. Reza Shah the Great 11 400 m. z.o. N. Yor, best. Riouw 13 v. Suez n. Adelaide. Rondo 11 175 m. n.w. Babelmandeb n. Penang. Rotti 13 v. Calcutta n. Chalna. Scheldelloyd 11 250 m. z.o. Port Sudan n. Suez. Schelpwijk 13 v. Lulea n. Sundsvall. Schielloyd 12 te Haiphong. Schouten 11 v. Calcutta n. Moulmein. Sinon 12 v. Newport News n. Baltimore. Sirrah 11 v. Aruba n. Curacao. Slamat 11 te Lissabon. Sliedrecht 11 210 m. w. K. St. Vine n. Rio de Jan. Socrates 12 v. Barbados n. Matanzas. Sommelsdijk 12 v. Hamburg n. Rotterdam. Spaarnekerk pass. 11 Ouessant n. Antwerpen. Stad Alkmaar 11 60 m. o.n.o. Messina n. Porto Marghera. Stad Amsterdam 11 165 m. n.n.o. Kp. Villano n. IJmuiden. Stad Zwolle 12 tete Hamptonroads. Straat Clarence 11 150 m. n. Surabaja n. Brisbane. Straat Cumberland 10 te Beira. Straat van Dlemen 12 te Durban v. Mauritius. Straat Franklin 11 380 m. w.z.w. Congo-riv. naar Walvisbaai. Straat Madura 12 te Fremantle. Straat Mozambique 11 v. Hongkong n. Singapore. Tacana 11 490 m. n. Azoren n. Bordeaux. Tamara 11 300 m. n.w. Chagos arch. n. Kwinana. Tara 12 te Charleston verwacht v. Galveston. Tegelberg 11 600 m. z. Colombo n. Mauritius. Telamon 10 v. New York n. Santo Domingo. Tero 12 v. Lissabon n. Santos. Theron 11 600 m. n. Martinique n. Antwerpen. Tjinegara 10 v. Fremantle n. Singapore. Tweelingen 12 v. Rotterdam n. La Coruna. Van Heemskerck 10 v. Durban n. Singapore. Van Riebeeck 11 150 m. n.o. L. Marq. n. Durban. Van Waerwijck 13 te Tandjong Priok verwacht. Vasum 11 v. Singapore n. Mena al Ahmadi. Videna 11 170 m. w. Little Quoin n. Suez. Vitrea pass. 11 Algiers n. Bandar Mashur. Vivipara 12 te Port Said. VUeland 12 te Rotterdam. Vlist 11 60 m. n.w. Kopenhagen n. Ventspils. Waardrecht 11 v. Suez n. Djibouti. Westerdam 11 260 m. o. New York n. Rotterdam. Willem Ruys 12 te Southampton. Witmarsum 11 300 m. z.z.o. K. Race n. Le Havre. Wonogiri 12 te La Pallice verwacht. Wonosari 11 v. Genua n. Port Said. World Heath 11 170 m. z.z.w. Ras al Hadd n. Fao. World Hill 13 te Geelong verwacht. KLEINE VAART Alcetas 11 te Tunis v. Rotterdam. Amstelstroom 11 te Startpoint n. Manchester. Ank T. 10 v. Skutskar n. Vasteras. Areas 11 35 m. w. Mostaganem n. Sevilla. Ardeas 11 5 m. z.w. Villano n. Antwerpen. Bab T. 9 v Ostrand te Kopmanholmen. Binnenhaven 11 dw. Kp. Villano n. Casablanca. Boezemsingel 11 te Royal Sovereign n. Rotterdam Bosco pass. 11 Noordhinder n. Manchester. Cheetah 13 te Rotterdam verwacht. Corrie Broere 11 dwars Goeree n. Frederiksund. Dido 11 30 m. z.o. Casquets n. Amsterdam. Engelina Broere 11 dw. Gotland n. Kielerkanaal. Eyo S. 9 v. Mantyluoto. Gramsbergen 11 op Thames n. Barking. Groningen pass. 11 Noordhinder n. Le Havre. Joost 10 v. Zaandam n. Delfzijl. Jupiter 10 v. Liverpool te Teignemouth. Kastanjesingel 11 te Casquets n. Bordeaux. Keizersgracht pass. 11 Borkumrif n. Gothenburg. Lauriergracht 11 te Utklippan n. Helsinki. Leliegracht pass. 11 Tersch.bank n. Amsterdam. Leonidas 11 45 m. z.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Lifana 11 te Dover n. Norrsundby. Mare Liberum 11 90 m. z.w. Er n. Frederikstad. Mynias 11 16 m. z. Pt. Querolles n. Genua. Netta 11 70 m. n. Hebriden n. Bilbao. Sporonia 11 te Lorient n. Dordrecht. Stanislas 11 te Royal Sovereign n. Karlstad. Statenlaan 11 te Belle eil. n. Londonderry. SLEEPVAART Clyde 7 v. Maassluis n. Borkum. Hudson 10 22 m. n. Socotra Statue of Liberty vastgemaakt, 15 te Karachi verwacht Loire 10 te Rotterdam. Schelde 10 te Bombay voor reparatie. jooajosat^«üüUL)uüiXja"JOuoooecx)oooocouuLiuuuujüuuuo«x)00oi dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE JOOOOOOOOOOUOl-WJOt COLBERT (Georgia, AP) Lemuel Penn, directeur van een vakschool in Wash ington, is zaterdag door een schot hagel uit een passerende auto gedood. Penn, een neger die reserve luitenant kolonel was, keerde met nog twee niet- blanke reserve-officieren terug van een opleidingscursus in Fort Benning. De minister van Justitie Robert F. Kennedy heeft de F.B.I. opdracht gegeven te hel pen bij de jacht op de moordenaar. Zondag is in Nijmegen de zo genoemd® Maas-Waal-kanaaltocht gehouden, waar bij een afstand van vijf kilometer zwem mend moet worden afgelegd. De dames Nel Dijkman en Elly Woudenberg, beiden van de IJmuider reddingsbrigade, vol brachten deze prestatie, de eerste voor d® tiende, de laatste voor de tweede keer. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv 2de tijdv. A.K.U464 Hoogovens Kon. Olie163.30-163.50 163.50 Philips 151.90-152.30 152.30 Unilever 145.70 gb E. M. S316—318 i

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13