Minister woonde in Kiev een kerkdienst bij POLLE, PELLI EN PINGO AGE BUSCHAUFFEUR ■-•a- Amsterdammer in Overveen na botsing tegen boom overleden en Later weer gesprek met Gromyko Jongens sloegen op golfbreker Gerepareerde Schelde heeft vastgemaakt Woonwagenrel in Oirschot Studentensanatorium wordt gesloten Man uit auto gered door brandweer „Rotterdam" schond territoriale wateren e Kind ontsnapt aan parathion-dood Delftse groenen als bouwvakarbeiders Gasexplosies in Mijdrecht en Scheveningen es op avontuur Verkeer eiste elf doden Televisie-uitzending had succes Meer wind MAANDAG 13 JULI 1964 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk HEBT U EEN RIJBEWIJS DAN HEBBEN WIJ VOOR U EEN GOEDE BAAN zit veel meer dan u denkt Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij Kom er eens over praten op onze KENNISMAKINGSAVOND. AANSTAANDE DINSDAG 14 JULI van HALF ACHT tot NEGEN UUR. U bent van harte welkom in onze KANTINE, LEIDSEVAART 396, HAARLEM. De bussen van de lijnen 3, 11 en 80 stoppen voor de deur NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. l ié. ze sneu.,,en zoo nep je een kleine vissen (Van onze speciale verslaggever) Minister Luns heeft gisteren in de Vla dimir-kathedraal in Kiev een kerkdienst bijgewoond. Een half uur daarvoor zaten we in de werkkamer van de Oekrainse minister van Buitenlandse Zaken, Loeka Palamartsjoek, recht tegenover de Hoge Raad waarvoor Reydon en De Jager, ver dacht van spionage, moesten verschijnen. De Russische minister sprak nog eens de vrees uit voor de herleving van het Duitse militarisme en minister Luns die hier dagelijks geconfronteerd wordt met de her innering aan de gruweldaden die hier op zo'n grote schaal zijn bedreven zei dat ook naar zijn mening het Duitse vraag stuk het grootste probleem is waarvoor de wereld staat. Hij hoopte dat de ontwikke ling die nu gaande is stapje voor stap je naar een oplossing van vele problemen tot blijvende ontspanning zou leiden. In dit bliksembezoek, waarmee de poli tieke besprekingen te Moskou gedurende drie dagen werden onderbroken, heeft de Nederlandse delegatie meer dan tweedui zend kilometer gevlogen en vele uren ge reden door Leningrad en Kiev. Werkelijk overstelpend was zaterdagochtend het be zoek aan de hermitage in Leningrad, het gigantische paleis van Peter de Grote, waar de honderdvijftig conservators hon derdduizenden kunstvoorwerpen onder hun hoede hebben. Voor het Scheveningse strand-noord zijn gistermiddag twee Rotterdamse jongens in moeilijkheden geraakt. Ze dreven af door sterke wind en stroming en sloegen op de kop van golfbreker 48. Twee hoofdagenten van de strandbriga- de van de Haagse politie gingen te water en brachten de drenkelingen met de red- lijn aan het strand. De jongens hadden schaafwonden aan armen en benen opgelopen. In het politie posthuis werden zij bepleisterd, waarna ze op eigen gelegenheid naar huis konden terugkeren. In de daktuin bij een klaterend fontein tje zei minister Luns later tegen Russi sche journalisten: alleen al de 25 Rem brandts die hier hangen zijn de reis naar Leningrad waard. Hij schonk de conserva trice van de Nederlandse afdeling, Irene Linnik, een boekwerk met prenten van Rembrandt. Tranen liepen haar van vreug de over de wangen. In een vleugelboot ging het daarna met een snelheid van tachtig kilometer per uur over het rimpelloze water van de Finse golf naar het buitenverblijf van Pe ter de Grote temidden van een park met honderddertig fonteinen, door de Duitsers na het mislukte beleg van Leningrad ge heel verwoest,'maar door de Russen in middels tot de laatste steen herbouwd. Vier uur later stonden wij duizend kilo meter naar het zuiden, op het vliegveld Kiev, waar dames met grote bossen gla diolen de minister tegemoet kwamen. In Moskou wachten hem weer de poli tieke zaken. Tegen de verwachting in heeft minister Luns opnieuw met minister Gro myko geconfereerd. Tijdens de lunch en het diner zouden de ministers hun gesprek nog voortzetten. Dat het bezoek aan de verwachtingen heeft beantwoord mag uit al deze acitiviteit op de laatste dag wel worden afgeleid, maar wat het eindresul taat is zal pas vanavond, of morgenmid dag bij aankomst in Nederland, te zeg gen zijn. De Nederlandse sleepboot „Schelde" heeft op 10 juli Bombay verlaten, nadat de nodige reparaties in de machinekamer war enverricht. Zondag heeft de Schelde vastgemaakt aan de Liberiaanse tanker „Pacific Satellite", die sinds 4 juli ter hoogte van Mangalore voor anker heeft gelegen. De Pacific Satellite (41.000 ton) heeft een gebroken roer en een defecte zendin- stallatie opgelopen in de Arabische Zee. De tanker was op weg van Koeweit naar Japan met 39.000 ton ruwe olie. Het schip heeft een bemanning van 54 koppen. c Grote Kerk, dinsdag 2021 uur: Orgel bespeling door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Het mysterie van de dodende slinger", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 uur en dinsdag 20 uur: „Het misdadige brein van dr. Mabuse", 14 j. JLido, 14, 19 en 21.15 uur: „De val van, Bataan", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „Mr. Vlub- "W; ai. Minerva, vandaag 20.15 uur: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Dinsdag 20.15 uur: „De smaak van honing", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Zulke dochters zul je hebben", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Guerilla- «trijd in de rimboe", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „Kamers te huur", 18 j. Monopole (Zandvoort), 20 uur: „Wat doet papa in Italië?", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. PrentenkabinetGrafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van litho's van Rein Dool. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks grammofoonplaten- concert van 2122 uur: zomerprogramma van kamermuziek. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan). Herdenkingstentoonstelling van Sjoerd H. de Roos - letterontwerper- typograaf. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot en met 26 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen en collages van Hans Jürgen Breuser. Tot en met 18 juli. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstraat 32), Tempera's van Frank Reyn. Tot en met 1 augustus. Maandag van 1318 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 918 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158, Overveen)Tentoonstelling van edelsmeed- werk, wandkleden, grafiek, keramiek en poppen. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zon dag van 14 tot 17 u. Tot en met 2 augus tus. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met ok tober. DIVERSEN Gebouw „De Witte Zwaan", Zandvoort. Het Nederlands Marionettentheater Bert Brugman. Vandaag 20 uur: Porgy and Bess. Dinsdag 15 uur: Robin Hood; 20 uur: De barbier van Sevilla. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in ée krant van vrijdag). MAANDAG 13 JULI City, 20 uur: Bert Haanstra's „Alleman". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 14 JULI City, 20 uur: Bert Haanstra's „Alleman". Stadsschouwburg, 20 uur: „Wilde aard beien". Stadhuis, Beverwijk, 19.30 uur: Ver gadering gemeenteraad. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12 30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; Wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.K./Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. MAANDAG 13 JULI Kennemer Theater, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een we reld van plezier". W.B. Theater, 20 u.: „Gevaarlijke ver houding". DINSDAG 14 JULI Kennemer Theater, 19.30 u.: „Gejaaigd door de wind". Lxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een wereld van plezier". Scheybeeck, 19.30 u.: Openbare gemeen teraadsvergadering. In de gemeente Oirschot is dinsdag 7 juli een woonwagen tegen een boom ge reden en vernield. Het vermoeden van op zet kon niet worden bewezen. De bewo ner, de 21-jarige P.N., kreeg van sociale zaken van de gemeente Oirschot een nieu we wagen ter waarde van 1200. Deze werd geweigerd en voor het gemeentehuis gezet. Arbeiders van de gemeente brachten de wagen weer naar het kamp terug. Dit heeft zich nog tweemaal herhaald. Thans is P.N., die waarschijnlijk onder invloed staat van zijn schoonvader, de zo genoemde „Rijke Hendrik", overgeleverd aan de rechter-commissaris in Den Bosch, mr. Geense, die de man wegens het her haaldelijk plegen van een strafbaar feit heeft laten opsluiten in het huis van be waring. Een andere bewoner van het kamp heeft zijn wagen nu ook voor het gemeentehuis neergezet, maar ook deze wagen is terug gebracht. Het Nederlands studentensanatorium in Laren (N.H.) zal uiterlijk het eind van dit jaar sluiten, maar de werkzaamheden van de stichting studentensanatorium Zonne- wordeh voortgezet. Het sanatorium Zonne gloren in Soest zal studerende kuurders opnemen en de stichting studentensanato rium gaat daar alle faciliteiten aan stu derenden verlenen, die ook in Laren ter be schikking stonden. De oorzaak van de slui ting is het toenemend aantal leegstaande bedden (per 1 juli 35 van de 86). Met heel veel moeite heeft zaterdag nacht om kwart over twee de Haagse brandweer een 24-jarige varensgezel uit het wrak van een verongelukte auto be vrijd. Het slachtoffer brak een been, liep inwendig letsel op en verkeerde in zware shocktoestand. De man is naar het ziekenhuis Zuidwal gebracht. Hij verkeert nog steeds in le vensgevaar. Advertentie In het werk van een Prinses Beatrix houdt met enkele vrienden en vriendinnen vakantie met „De Groene Draeck" op de Friese meren en het IJsselmeer. Zaterdag nam het jacht deel aan een vlootschouw bij Medemblik. Naar aanleiding van berichten uit Stock holm, dat de onderzeebootjager Rotterdam bij een bezoek aan de Zweedse hoofdstad de Zweedse territoriale wateren zou heb ben geschonden, deelt de marinevoorlich tingsdienst nu mee, dat de Rotterdam, op oefenreis met adelborsten aan boord, op- stomend door de Oostzee naar Stockholm het eiland Oeland westelijk is gepasseerd in plaats van oostelijk, waardoor het schip zich niet aan de juiste route, welke door de Zweedse autoriteiten was goedgekeurd heeft gehouden. De oorzaak daarvan was gelegen in de weersomstandigheden, die het nemen van de westelijke passage, mede in verband met een aan boord gehouden oefening, gunsti ger maakten. De Nederlandse politieke vertegenwoor diging in Stockholm heeft zijn verontschul digingen inzake deze kwestie aan de Zweedse regering aangeboden, waarop het Zweedse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft verklaard de zaak verder als ge sloten te beschouwen. s: Het vierjarig zoontje van de familie Van de Sande uit Veldhoven is dit weekeind door het kordate optreden van zijn moe der en de hulp van een voorbijrijdende chauffeur van een wisse dood ontsnapt. Het jongetje had van een flesje para- thion gedronken, dat in een kast stond Toen hij met het flesje nog in de hand in de kamer kwam waar zijn moeder zich bevond wist zij meteen wat er gebeurd was Ze snelde met het kind naar buiten hield een voorbijrijdende chauffeur aan en liet zich met het kind naar het Binnen- ziekenhuis te Eindhoven overbrengen. Inmiddels was het ziekenhuis gewaar schuwd. De arts stond reeds met het se rum klaar toen moeder en kind arriveer den. Het toegediende serum deed zijn werk goed. Zondagmiddag was het kind buiten levensgevaar en aan de beterende hand, De afdeling Delft van de reformatori sche studentenvereniging S.S.R. heeft het voornemen haar groenen van 7 tot 21 sep tember te laten werken als bouwvakarbei der. Het betreft hier ruim 150 jongelui, Een aannemer uit Rotterdam heeft zich bereid verklaard de groenen tewerk te stellen bij de bouw van zomerhuisjes op de Veluwe. Een gasontploffing heeft in een woning aan de hoofdweg in Mijdrecht zondagmid dag een enorme ravage aangericht. Ook de naastliggende woningen kregen glas schade. De bewoners van de getroffen woning een jong echtpaar, moesten met brand wonden naar een ziekenhuis worden over gebracht. Het ongeval gebeurde door het ontploffen van een busje campinggas in de keuken, waar de vrouw juist bezig was, De schade loopt in de tienduizenden gul dens. In 't Grandhotel in Scheveningen is zon dagmorgen een 21-jarige keukenknecht ge wond bij een kleine gasontploffing. De jongeman wilde de gasoven aanste ken. Vermodelijk doordat de veiligheids kraan niet goed afgesloten was had zich wat gas ontwikkeld, waardoor bij het aan steken van de oven een ontploffing volgde. De keukenknecht werd geraakt door een stuk ijzer. Met rugklachten is hij in het ziekenhuis Zuidwal opgenomen. 58-59. Klap!.zei het deurtje. En tot z'n grote schrik zat Brum opeens gevan gen in de kooi met ijzeren spijlen; want dat was die muizenval eigenlijk. De anderen bleven onthutst staan, toen ze zagen, wat daar gebeurde. O,. Brum! riep Bongiba. Wat moeten we nou beginnen? Brum rukte aan de tralies, maar hij kon er niet uit. Ik zit gevangen! jammerde hij. Jadat zag er niet best voor hem uit. Zondagmiddag om kwart voor zes reed de zeventienjarige kapper René Renne- feld uit Amsterdam, die niet in het bezit was van een rijbewijs, als bestuurder van een personenauto over de Duinlustweg in Overveen, toen hij ter hoogte van CIOS in de bocht de macht over het stuur ver loor. Zijn medepassagier, een 20-jarige chauffeur uit Halfweg, trachtte nog in te grijpen, doch kon niet verhinderen dat de auto tegen een boom botste. De jeugdige bestuurder moest met een schedelbasisfractuur in het Marinehospi taal in Overveen worden opgenomen, waar hij kort na middernacht is overleden. Zijn medepassagier kreeg slechts enkele won den aan het gezicht en kon na verbonden te zijn, naar huis terugkeren. EN AIS 46 -ze 60€D VOERT, 6ROEIEW 766, VISSER, tVAT VAN6 JA, DIE ZIJN NIET 70 ZWAAR OM MEE IE SLEPEN De echtgenote van de heer A. A. Pie- tersen uit Vlaardingen en zijn drie doch tertjes van tien, zeven en drie jaar zijn zaterdag bij een verkeersongeluk in Frank rijk omgekomen. De heer Pietersen zelf heeft geen ernstige verwoningen opgelo pen. De auto van de heer Pietersen kwam in Corbony (Aisne) met een tankwagen, die 20.000 liter melk vervoerde in botsing. De personenauto werd verscheidene me ters meegesleurd en kwam tenslotte te gen een kerkmuur tot stilstand. In een ziekenhuis te Enschede is gister avond de achttienjarige G. Slotboom uit die gemeente overleden aan de verwon dingen, die hij kort tevoren had opgelo pen, toen hij met zijn bromfiets tegen een lichtmast was gebotst. In Rjjsbergen is zaterdagmorgen de 76-jarige J. A. Embrechts uit Breda door een auto aangereden. Hij was op slag dood. De zestienjarige H. F. Hecker uit Laren die donderdagavond in Blaricum ernstig gewond werd toen hij door de aanhangwa gen van een tractor werd overreden, is in het „St. Jansziekenhuis" in Laren overle den. Te IJsselstein is de tienjarige Hennie Cornelisse, toen hij plotseling de weg over stak, door een auto overreden. De jongen overleed ter plaatse. Zaterdagavond omstreeks middernacht is te Echteld een auto met drie inzittenden in een bocht geslipt en tegen een licht mast gebotst. De bestuurder, de twintig jarige C. H. Blanken uit Ede, is daarbij om het leven gekomen, een andere inzit tende is zwaar gewond in het ziekenhuis te Tiel opgenomen. Gisteravond is de dertigjarige ongehuw de K. Bruin, een varensgezel uit Schagen, in Anna Paulowna met zijn auto met zo'n snelheid tegen een boom gebotst, dat de wagen in tweeën brak. De zwaar gewonde automobilist overleed tijdens het transport naar een ziekenhuis in Den Helder. Humanistisch tehuis. Te Havelte is het nieuwe militaire tehuis „De Hunneberg" van het Humanistisch Thuisfront ge opend. Marineluchtvaartdienst. De prins der Ne derlanden zal vrijdag op het vliegkamp Valkenburg het vaandel uitreiken, dat bij koninklijk besluit van 18 augustus 1962 is teogekend aan de Marinelucht vaartdienst. Schip omhooggevaren. Zondagmorgen is het Poolse vrachtschip „Chruszwica" even voorbij Bath in de Westerschelde omhooggevaren. Het 3400 ton metende vrachtschip was op weg naar Antwer pen. Het schip is waarschijnlijk uit het roer gelopen. Ongelukken deden zich niet voor. Treinbotsing. Zaterdag is bij Roosendaal een goederentrein met een rangeer- diesellocomotief in botsing gekomen. Een van de machinisten werd gewond. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. De locomotieven werden zwaar bescha digd. Sport, spel en cultuur. Zaterdagmiddag is in Venray achtereenvolgens een sport park geopend, de eerste spade in de grond gestoken voor de aanleg van zwembaden en de eerste steen gelegd voor de bouw van een cultureel cen trum. De drie projecten tezamen kosten 3,8 miljoen gulden. Na de televisieuitzending van zaterdag avond en het zien van het programma „Memo" van de N.C.R.V. is een Hage naar de schrik om het hart geslagen. In de uitzending werd gewezen op het gevaar van munitie op de schoorsteenmantel, bij wijze van „aardige decoratie". De heer J. N. bracht nog 's avonds heel laat een granaat naar het politiebureau Van der Vennestraat. De lading was er uit verwijderd, maar de kop zat er nog op en het slaghoedje was ook nog aan het projectiel aanwezig. Zaterdagmiddag is in Rijswijk uit de oorlog daterende munitie gevonden. Bij graafwerk aan de Traviatastraat stuitte een bulldozermachinist op een fosfor-gra- naat. Hij waarschuwde de politie. Mannen van de dienst explosieven van het minis terie van Binnenlandse Zaken hebben nog dezelfde avond om halg zeven de granaat tot ontploffing gebracht. OOOOOOOOOOCJOOOOOOOOOOOGOOOOG Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde werd het weer vrijwel geheel beheerst door twee fron ten, die behoorden bij een kleine storing, die van Engeland naar Zuid-Zweden trok. De langzame beweging van deze fronten in zuidwaartse richting had langdurige perioden van regenval tot gevolg. Vandaag begon zich de invloed van een zwakke rug van hoge druk over ons land uit te breiden, hetgeen vooral in de kustgebieden tot opklaringen leidde. In tussen is op het midden van de oceaan een depressie aangehouden, die nu snel in diepte toeneemt en vermoedelijk een ongeveer noordoostelijke koers gaat vol gen. De luchtdrukverschillen in onze om geving zullen daardoor morgen weer toe nemen, zodat de wind uit zuidelijke rich tingen gaat aanwakkeren. Daarbij zal war me, vrij vochtige lucht worden aange voerd, in verband waarmee een stijging van de temperatuur is te verwachten. Er zullen voorts opklaringen voorkomen en wellicht blijft het tot de avond nog droog. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. - 'Neerslag: laatste 24 uur. -S 00 I c "O +3 d -d M M SS Den Helder onbewolkt nno 16 3 Ypenburg mist windst. 20 4 Vlissingen zwaar bew. zw 18 0,3 Eelde zwaar bew. n 20 2 De Bilt zwaar bew. n 18 2 Twente geheel bew. wzw 20 0,3 Eindhoven geheel bew. windst. 20 5 Z.-Limburg zwaar bew. w 22 2 Helsinki geheel bew. zzo 19 0 Stockholm zwaar bew. w 20 1 Oslo onbewolkt windst. 17 3 Kopenhagen regen windst. 17 3 Aberdeen regen windst. 17 1 Londen onbewolkt zw 20 4 Amsterdam onbewolkt windst. 19 8 Brussel regen zzw 21 4 Luxemburg zwaar bew. zzo 21 1 Parijs licht bew. windst. 23 0,1 Bordeaux regenbui nno 24 1 Grenoble onbewolkt windst. 26 0 Nice licht bew. n 25 0 Berlijn zwaar bew. zzw 24 0 Frankfort zwaar bew. windst. 22 0 München licht bew. zo 24 0 Zürich licht bew. windst. 23 0 Genève onbewolkt wzw 25 0 Locarno onbewolkt windst. 26 0 Wenen onbewolkt w 24 0 Innsbruck licht bew; w 24 0 Belgrado geheel bew- wzw 12 Athene onbewolkt windst. 0 Rome onbewolkt windst. 27 0 Ajaccio onbewolkt no 25 0 Madrid licht bew. verand. 33 0 Mallorca licht bew. windst. 25 0 Lissabon half bew. n 24 0 Dinsdag 14 juli Zon op 4.36 uur, onder 20.55 uur. Maan op 10.41 uur, onder 23.48 uur. Maanstanden 16 juli 24 juli 12.47 uur 16.58 uur eerste kwartier volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 13 juli Hoog water 6.23 uur en 18.53 uur. Laag water 2.06 uur en 14.27 uur. Dinsdag 14 juli Hoog water 7.11 uur en 19.38 uur. Laag water 2.52 uur en 15.12 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2