Het N.Ph.0. in het komende seizoen Nederlandse meisjes in het songfestival triomfeerden van Knokke KAHRS VEROVERT DE WERELD EDELHOUT-VLOEREN - HAARLEM UITGAAN IN HAARLEM® K'AHRS ZWEEDS LAMELLEN PARKET kant en klaar, drinken maar! Zeg het met bloemen NEGEN MUZEN Recordbelangstelling voor Holland Festival VRIJDAG 17 JULI 1964 21 Jaffadrink Verschraling van het eigentijdse aandeel Weer vele grote buitenlandse solisten TV-nabeschouwingen Knokke-festival J. Damshuizer Leo Driehuys vervangt tijdelijk Peter Erös Enthousiasme voor Haarlemse Shirley Zijlstraat 96 telefoon 02500-2034019428 TENTOONSTELLINGEN MUZIEK CABARET De radio geeft zaterdag T el evisie pro gramma NA HET SUCCESVOLLE Jubileumjaar van het Noord hollands Philharmonisch Orkest is er bij het engageren van de solisten en het samenstellen van de programma's voor 1964-1965, naar gestreefd weer een zeer kwalitatief seizoen samen te stellen. Enkele in Haarlem reeds zeer bekende solisten, als Hans Richter Haaser, Paul Tortelier, Herman Krebbers, Ingrid Haebler, Hans Henkemans en Daniël Wayenberg, zijn weer geëngageerd. Voor het eerst zullen op het Haarlemse podium te horen zijn, in de dinsdagserie: de pianist Wilhelm Kempff, de jonge Italiaanse meestervio- liste Pina Carmirelli en de Chinese bariton Yi-Kwei Sze; in de vrijdagserie: de vermaarde sopraan Martha Flowers (hoofdrolvertolkster in de negeropera Porgv and Bess). In het komende seizoen wordt veel aandacht geschonken aan werken uit vroeger tijd (Mozart, Beethoven, Brahms, Mendelssohn, Tsjaikofsky en Haydn). Ook van Nederlandse componisten als Badings, Wagenaar, Van Delden en Landré zullen enkele werken worden uitgevoerd. Een verschraling van het eigentijdse aandeel. Behalve de vaste dirigenten Henri Arends en Marinus Adam, zullen twee gastdirigenten het orkest leiden, Ilein Jordans, dirigent van Het Brabants Orkest en de dirigent Jaromir Nohejl uit Tsjechoslowakije. Als gastorkest zal in de dinsdagserie Het Gelders Orkest onder leiding van Francesco Mander optredeh; in de vrijdag serie het Radio Filharmonisch Orkest onder leiding van Willem van Otterloo. De Dinsdagserie is als volgt: 6 oktober dirigeert Hein Jordans een programma werken van Badings (Ballade Twee Conincskindren), Mendelssohn (vioolcon cert, soliste Pina Carmirelli), Beethoven (derde symfonie). Op 27 oktober: Wilhelm Kempff is solist in het pianoconcert KV 136 van Mozart; voorts Strauss' „Don Juan" en Hans Werner Heme's tweede ballet suite „Undine". Henri Arends leidt dit concert. Op 17 november staat Marinus Adam voor het orkest met een programma van Wagenaars (ouverture „De getemde feeks"), Brahms (eerste pianoconcert, solist Hans Richter Haaser\ Debussy („Prin- temps") en Poulenc (balletsuite „Les fonie), Dworsjak en Beethovens vioolcon cert (solist Herman Krebbers). Op 16 maart het Gelders Orkest onder leiding van Francesco Mander gast te Haarlem. Paul Tortelier is solist in het celloconcert van L aio. Voorts vermeldt het programma Variazionivan Mander, „Tod und Ver kleining" van Strauss en „Prélude a l'après-midi d'un faune" van Debussy. In grid Haebler is op 30 maart soliste bij het N.Ph.O. in Schumann's pianoconcert; voorts leidt Arends werken van Dworsjak en Moessorgski-Ravel („Schilderijententoon stelling"). DE VRIJDAGSERIE wordt op 16 oktober geopend door het N.Ph.O. onder leiding van Henri Arends. Helena Costa is soliste in het „Krönungskonzert" van Mozart; voorts staan op het programma „Sympho- nie concertante voor hoorn, fagot en kla rinet van Crussel (17551838), de Portu gese rapsodie voor piano en concert van Halffter (soliste) en de ouverture Wilhelm Tell van Rossini. Op 6 november is Edmund Kurtz solist in „Schelomo voor cello en orkest" van Bloch en de „Rococo- variaties" voor cello en orkest van Tsjai kofsky. Voorts worden uitgevoerd Con cert voor orkest van Lutoslavski en de ouverture Romeo en Julia van Tsjaikofsky. Op 17 november is Thomas Magyar solist in Sibelius' vioolconcert. Voorts „onder lei ding van Adam, vier Noorse dansen van Grieg en de „Nulde" symfonievan Bruckner. Op 18 december lesidt Henri Arends een programma van werken van Baird (Suite in oude stijl „Colas Breugnon"), Beet hoven (derde pianoconcert, solist Hans Henkemans), Kabelac („Mystery of time") en Ravel („Rhapsodie Espagnole"). Op 22 januari is Janine Andrade soliste in het vioolconcert van Bruch. Voorts leidt Henri Arends de uitvoeringen van de zesde sym fonie van Van Delden en een Arlésienne- suite van Bizet. Het Radio Filharmonisch Orkest is gast te Haarlem op 12 februari. Willem van Otterloo brengt tot uitvoering het vioolconcert KV 211 van Mozart (solis- De pianist Wilhelm Kempff Biches"). Op 8 december is de Chinese bari- I ton Yi-Kwei Sze solist in de aria „Dalia guerra amoroso" van Handel en de sterf scène uit „Boris Godoenov" van Moessorg- ski; voorts vermeldt het programma de „militaire symfonie van Haydn en „Taras Bulba" van Janaatsjek. Dirigent is Henri Arends. Op 12 januari leidt Jaromir Nohejl een programma met onder meer Bartóks eerste vioolconcert (solist André Gertler) en een symfonie van Dworsjak. Op 2 fe bruari is André Tsjakofsky solist in het derde pianoconcert van Prokof jev. Voorts, de zesde van Tsjaikofsky, de „Pathétique". Henri Arends leidt op 23 februari een pro gramma met Berlioz, Landré (vierde sym- Advertentie en... bestel tijdig! De sopraan Martha Flowers soliste in werken van Handel en Gershwin Op 3 april leidt Marinus Adam het N.Ph.O in een programma van werken van Him demith („Mathis der Maler"), Rachmant nof en Brahms. Solist is Daniël Wayen berg. De Chinese bariton Yi-Kwei Sze te Elise Cserfalvi) en de eerste symfonie van Mahler. Op 5 maart weer het N.Ph.O. onder Arends: Prokofjevs „suite Luitenant Kije", Ravels pianoconcert en het concert I voor de linkerhand (solist Theo Bruins) en twee nocturnes van Debussy. Op 26 maart is de sopraan Martha Flowers Inzending naar filmfestivals. Voor het fes tival voor speelfilm, dat van 27 augustus tot 10 september te Venetië zal worden gehouden, is aangemeld „De vergeten Medeminnaar" van John Korporaal. Naar het in dezelfde plaats van 6 tot 16 augustus te houden festival voor korte films is ingezonden „Droom zonder ein de" van Max de Haas. Voor de Gran Premio van Bergamo, dit jaar te houden van 12 tot 19 september zijn aangemeld de films „Portret van Frans Hals" van Frans Dupont en „Aanmelding" van Rob Houwer. 'elfportret Schuhmacher. Ter gelegenheid van de zeventigste verjaardag van de schilder W. Schuhmacher is door een groep vrienden diens laatste, kort ge leden gereedgekomen, zelfsportret, ge tekend in Oostindische inkt op Japans papier, aangekocht en geschonken aan de Staat der Nederlanden ter plaatsing in het Rijksprentenkabinet te Amster dam. De staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen drs. L. J. M. van de Laar heeft deze schen king gaarne aanvaard en de schenkers zijn bijzondere dank betuigd. Het zeventiende Holland Festival heeft in Amsterdam dit jaar een record aan belangstelling opgeleverd, zo heeft de heer Peter Diamand op de voorlaatste dag van het Festival tijdens een persconferentie in Amsterdam medegedeeld. Hoewel de belangstelling tijdens de voorverkoop erg tegen viel, heeft het resultaat de verwach- I tingen sterk overtroffen. Van de vijftien voorstellingen in de Stadsschouwburg in Amsterdam waren er zes uitverkocht, twee waren voor zestig percent bezet en de rest was bijna uitver kocht (85 tot 100 percent). Van de zes concerten in het Concertgebouw waren er vier uitverkocht en twee bijna. Ook voor de overige manifestaties was de belang langstelling zeer bevredigend. Interessant noemde de heer Diamand de belangstel ling voor de twee uitvoeringen van het War Requiem van Britten. De belangstel ling voor de concerten in Scheveningen noemde hij zeer teleurstellend. Dit zal voor een deel moeten worden toegeschreven aan de keuze der programma's die, overeen komstig de bedoeling van het Festival, betreden paden vermeden en belangrijke werken uit heden en verleden vermeldden, die voor een groot publiek kennelijk min der attractief waren. De heer Diamand betreurde het dat de voortvarendheid van het Residentie Orkest niet de verdiende belangstelling vond. Voor toneel en opera daarentegen was de belangstelling ook in Den Haag in het algemeen zeer groot. Het aantal buitenlanders dat een voor stelling van het Holland Festival heeft bijgewoond, was zeer groot. Het wordt ge schat op veertig percent per voorstelling in Amsterdam en Den Haag. Totaal 114 buitenlandse critici hebben dit jaar een of meer voorstellingen bijgewoond. De cri tici kwamen o.a. uit Duitsland (23), V.S (13, Engeland (10), Frankrijk (10) en België (9^ Na de intercontinentale reportage uit het Veepaleis, die liet zien hoe onver wacht veel Amerikanen een stap terug zetten met de verkiezing van Goldwater, besteedde mr. Hiltermann met gebruik making van een snel in Amerika samen gesteld filmpje aandacht aan de figuur van deze kandidaat der republikeinse par tij. Fragmenten uit Goldwaters rede in Texas logen er niet om; zo ook niet de wijze, waarop hij als de redder van de V.S., gehuld in een stoer cowboypak, ge filmd werd. De AVRO-cineasten Simon en Vogler voegden aan hun serie over het theater leven in Nederland een goede aflevering toe over het ontstaan van een Sleeswijk- revue. De o.m. door de heer Sleeswijk in het begin gespeelde scènes waren mis schien wel wat te gemaakt, maar toch slaagden zij erin de kijker een boeiend beeld te geven van het veelomvattende artistieke en organisatorische werk, dat verricht moet worden voor drie uur re vue-amusement. De mededeling van Lou van Rees, dat zijn vocaal vijftal in de finale van Knok- ke nog beter voor de dag zou komen, werd niet geheel bewaarheid en dat was aan één kant gunstig, want daardoor kreeg de eindstrijd, tegen België gevoerd om de Europa-beker, extra spanning. Trea Dobbs en Willeke Alberti waren op haar best. Ilonka Biluska deed het nauwelijks min der. Rita Hovink en in het bijzonder de charmante Shirley hadden duidelijk nog al last van haar zenuwen. Het Haarlemse meisje (of haar manager) had beter het gevaarlijke experiment achterwege kun nen laten, even gauw een Nederlandse versie van het aloude Georgia in te stu deren en dit nummer dat er duidelijk nog helemaal niet „in zat", juist in de fi nale te brengen. Gelukkig herstelde Shir ley zich met haar tweede liedje, waarbij zij opnieuw bewees, hoe goed haar voor dracht is en hoe gemakkelijk zij haar stem gebruikt. Hoe goed het Belgische team ook was het was alleszins juist dat de internatio nale jury na dit aantrekkelijke zangduel der Lage Landen de grote prijs toeken de aan onze Nederlandse meisjes, die te recht dolgelukkig waren. De directie van het Concertgebouworkest heeft de heer Peter Erös, assistent der dirigenten, voor het seizoen 1964-1965 non- actief verleend om hem in de gelegenheid te stellen gastdirecties te vervullen bij het Gelders Orkest, het Overijssels Phil harmonisch Orkest en enkele orkesten in het buitenland. BRITTENS „CURLEW RIVER" De continentale première in het Hol land Festival van „Curlew River", een parabel naar het middeleeuwse Noh-spel Sumidagawa, van Benjamin Britten, die plaats vond op 7 .juli jl. in de Westerkerk in Amsterdam, zal door de VARA op woensdagavond 22 juli worden uitgezon den. „Curlew River" wordt uitgevoerd door The English Opera Croup, en The English Chamber Orchestra Ensemble. De solisten zijn Don Garrard (bas), John Shirley-Quirk (bariton), Bryan Drake (bariton), Peter Pears (tenor), Robert Carr en Bruce Webb. Het geheel staat onder leiding van de componist. (Woensdag 22 juli van 22.40 tot 23.55 uur). GESPROKEN PORTRET Het Gesproken Portret van zaterdag middag 18 juli a.s. is gewijd aan Barry Goldwater. Het portret is door drs. C. Brakel geschreven. (Zaterdag 18 juli, 15.05-15.20 uur). DE VIJF NEDERLANDSE MEISJES hebben donderdagavond het zesde jaarlijkse songfestival van Knokke gewonnen. Zij triomfeerden na een zware vijfdaagse strijd teg^n teams uit België, Groot-Brittannië, Frankrijk, Duitsland en Oostenrijk. De ster van het Nederlandse team was de 18 jaar oude Shirley uit Haarlem, die alleen onder haar voornaam zingt. De andere meisjes waren Ilonka Biluska, Willeke Alberti, Rita Hovink en Trea Dobbs. Hun gemiddelde leeftijd is 19 jaar. Zij zongen in het Nederlands, Engels of Spaans. TREINEN, AUTO'S en bussen vol Ne derlandse supporters waren naar Knokke gekomen om het team aan te moedigen in d'e finale tegen België. Nederland be- halde 449 punten, Be lgië 385. Groot-Brit tannië werd derde, Frankrijk vierde, Duitsland vijfde en Oostenrijk zesde. De uitslag werd in de eivolle zaal bekendge maakt in aanwezigheid van de Belgische minister van Onderwijs, tijdens een gala- avond in het gemeentelijke Casino te Knokke, die door radio en televisie werd uitgezonden. De uitslag was: eerste prijs (200.000 fr.) de Nederlandse groep: bestaaande uit: Trea Dobbs, Ilonka Biluska, Rita Hovink, Willeke Alberti en Shirley Zwerus. Twee de prijs (100.000 fr.): de Belgische groep, bestaande uit: Ben Amauri, Louise Lava, José Thomas, Kalinka en Jean-Marc Bertrand. Derde prijs ex aequo: (50.000 fr. elk): Engeland, Frankrijk, Duitsland en Oostenrijk. Jacques Nellens, artistiek directeur van het Casino en „Miss Belgian beauty" reik ten de prijzen, de beker en de herinne- ringsmedailles uit. De Belgische artiest Paul Louka reikte de „Prijs van de pers" (20.000 fr.) welke hij in 1963 gewonnen had, uit aan de jonge Engelse zangeres Elkie Brooks. De avond werd besloten met een optreden door deze Britse zange res en door de Belgische zanger Adamo. Shirley heeft bij haar twee liedjes gis teravond waarbij zij zichzelf aan de vleugel begeleidde niets laten blijken van een vervelend incident dat haar kort voor de finale overkwam; haar tasje werd gestolen. Onder de aanwezigen in het overvolle Casino waren bijna alle ouders van de Nederlandse zangeresjes; zij kon den hun dochters later nog eens horen in de exclusieve nachtclub „La Bagatelle". De namen van Shirley, die wel definitief van het etiket „de Hollandse Connie" ver lost is sinds zij achter een majestueuze vleugel ging zitten, en die van Trea (Van der Schoot) Dobbs zijn sterk naar voren ge komen. Willeke Alberti, met enkele edel metalen schijven op haar naam, was ten slotte al een begrip. Rita Hoving en Ilon ka Biluska waren in dit homogene team de meest gerijpte persoonlijkheden. Advertentie De Zweedse houtindustrie heeft een parketvloer vervaardigd die even lang meegaat als uw huis, altijd mooi en gaaf blijft, voornaam aan zien heeft en volledig past bij zowel klassieke als moderne meu belen. Deze prachtige duurzame Zweedse hard eiken parketvloer, die door de fabriek een speciale oppervlakte be handeling met kunsthars heeft ge kregen, garandeert u een vloer die een lange reeks van jaren geen onderhoud vergt. KAHRS-parket kan op elke, dus ook op cementen ondervloer worden ge legd. Eventueel „opneembaar". Tevens zorgt PERIPAC (de tussen laag) voor geluiddemping en vocht- wering. Vraagt inlichtingen bij de dealer voor Noord-Holland Vishal, Grote Markt: Een keuze uit het grafisch oeuvre (1904-1963) van Picasso. Dagelijks van 1017'uur, 's zondags van 13—17 uur, zaterdagavonden van 20.30— 22.30 uur. Tot en met 6 september. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals; voorts permanente ten toonstelling van werken uit de Haar lemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meester werken. Geopend dagelijks van 1017 uur, zon- en feestdagen van 1317 uur. Tot en met 5 september ook elke zater dagavond van 20.30—22.30 uur (kaars licht, muziek). Prentenkabinet: Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 6 sep tember. Teylers Museum, Spaarne 16: Tekeningen van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564. Voorts de permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Holland- s- Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, hist, na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Op werkdagen (behalve maandag) geopend van 10- 17 uur en de eerste zondag van de maand van 13-17 uur. Tot 31 augustus duurt de Michelangelo-expositie. „Bloemenheuvel", Bloemendaal: Edel- smeedwerk van Corrie Borst, Karei Nie- horster en Jan Mantel. Wandkleden en grafiek van Aimée Crinse le Roy; kera miek en grafiek van Koos Wassenaar; poppen van Wim Fraeyhoven. Dagelijks van 1017 uur; zondag 14—17 uur. Tot en met 2 augustus. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 1012.30 uur en van 13.3017 uur. Zon en feestdagen van 14-17 u. Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstraat 32: Tempera's van Frank Reyn. Maandags van 1318 uur; dinsdag tot en met zater dags 918 uur. Tot en met 1 augustus. Museum Huis Van Looy, Kleine Houtweg no. 103 Herdenkings-tentoonstelling Sjoerd H. de Roos (1877-1962), typograaf en letterontwerper. Dagelijks 10-17 uur; 's zondags 13-17 uur. Tot en met 26 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat/Nieuwe Kerksplein: Tentoonstel ling van tekeningen van Rein Dool. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-21 u. Kunstcentrum De Ark, Nieuw Heiligland: Schilderijen, aquarellen en pastels van Johanna Pieneman. Tot 15 augustus, dagelijks van 1020 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat no. 79 Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 uur en van 13.30-17 uur; zon- en feestdagen van 14-17 uur. Marius Baueriaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer. Geopend op zaterdag van 14 17 uur of na afspraak, tel. 43644. Cruquius Museum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Dagelijks van 9—12.30 en 13.30—17.00 u., zondag 10-17 uur. Vrijdag 17 juli, „De Hoeksteen", Santpoort- Zuid, 20 uur: Orgelconcert door Luigi Tagliavini (Haarlemse Orgelmaand). Zaterdag 18 juli, Nieuwe Kerk, 20 uur: Concert door de organist Albert de Klerk en de sopraan Elly Ameling; werken van Michel Angelo Rossi, Fres- cobaldi, Gaetano Piazzo, Mozart, Jehan Alain, Antoine Reboulot, Jean Langlais en Paul Hindemith (Haarlemse Orgel maand). Zondag 19 juli, Concertgebouw, 12 uur: Concert door het Haarlems Jeugd Or kest o.l.v. André Kaart met als solisten de organist Paul van Tongeren, de kla rinettist Maarten Smit en de saxofonist Tim de Wijs. Werken van Handel, Sta- mitz, Steenhuis en Van Dijk (voor congresdeelnemers Jeugd en Muziek) Dinsdag 21 juli, Grote of St. Bavokerk, 2021 uur: Orgelconcert door Marie- Claire Alain en Anton Heiller. Donderdag 23 juli. Grote of St. Bavokerk 15—16 uur: Orgelconcert door Luigi Tagliavini en Siefried Reda. Werken van Trabaci, Rossi, Scarlatti en Albi noni; Ernst Pepping, Siegfried Reda en Joh. Nepomuk David. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat-Nieuwe Kerksplein: dagelijks van 2122 uur (tot september) zomerprogramma van klassieke grammofoonplaten. De Ark, Nieuw Heiligland: dagelijks van 2023.30 uur grammofoonplaten. Vrij dag diverse componisten; zaterdag Brahms en Liszt; zondag: opera; maan dag: Beethoven; woensdag: diverse com ponisten. Waagtaveerne, Damstraat-Spaarne: Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20 tot 01 uur: Internationale volksliederen en chansons door Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer, in afwisseling met Sonja Bernd en Martin Lodewijk. JAZZ Zondag 19 juli, Jazz-sociëteit Ekestos, Sta tionsplein 2, 20 u.: Het kwartet Tony Vos, Samenstelling: Tony Vos (sax), Boude wijn Leeuwenberg (piano), Hans van Rossum (bas), Hans Dolman (drums). DIVERSEN Haarlemse Kegelbond, Tempeliersstraat Dagelijks van 14 tot 18 uur en zaterdag van 10 tot 18 uur: vrij kegelen. Grote of St. Bavokerk, iedere woensdag van 20 tot 20.30 u.: Oecumenische avond stiltedienst. Poppentheater Merljjn, Vleeshal, van maandag 20 juli tot en met zaterdag 22 augustus om 14.30 u.: Avonturen van Rikkie en slingertje. Gemeentekwekerfj, Kleverlaan: Geopend van 18 juli tot en met 2 augustus, dage lijks van 10-12 uur, 14-17 uur, 18.30 tot 20.30 uur. ZANDVOORT Zaterdag 18 juli, Raadhuisplein, 20 u, Dansgroep Phoenix. Woensdag 22 juli, Rotonde, 20 u.: Vuur werk. Donderdag 23 juli, Raadhuisplein. 20 u.: Ti roler Kapel. Advertentie HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws, postdui- venberichten en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.30 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snipperdagen. 8.40 Strip voor de kinderen. 8.50 Lichte gram mofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9:40 Met het oog op de Bijbel, lezing. 9.53 Belevenissen van een ijscoman, praatje. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Z.O. 135: gevarieerd programma. (11.00-11.02 Nieuws). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. Aansluitend: Post- duivenberichten. 12.33 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Ra dio Jazzclub. 13.50 Voor de twintigers. 14.25 Metropole-orkest: amusementmuziek. 15.05 Gesproken portret. 15.20 Opera-fragmenten (gr.). In de pauze: 16.10 Nieuws en boeken wijsheid, 17.30 Licht instrumentaal sextet (stereofonische uitzending). 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Ramblersrevue. 18.45 Elektronisch orgelspel. 19.00 Tijd voor teenagers. 20.00 Nieuws. 20.05 Disco-Festi val. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 VARA-Bandshow: gevarieerd muzikaal programma. 22.00 Lichte orkestmuziek (gr) 22.15 Muzikale commentaartjes. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Zij die van de zon leven, licht vakantieprogramma. 23.30 Lichte orkestmuziek en zangsoliste (stereo- fonische uitzending.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Gewijde muziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Djinn, gevarieerd program ma. 12.00 Angelus. 12.04 Katholiek nieuws. 12.10 Lichte grammofoonmuziek. (12.30- 12.33 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw). 12.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen. Tips voor en van luisteraars. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberichten voor boeren en tuinders. 13.18 Musicerende di lettanten: mannenkoor. 13.40 Dwars door de Groene Hel, reisbeschrijving over Bra zilië. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Klassieke grammofoonmuziek en voordracht. 16.00 Voor de jeugd. 16.15 De Springplank: jong» artiesten. 17.00 Lichte grammofoonmuziek. (17.30-17.40 Boekbespreking). 18.00 Lichte grammofoonmuziek. 18.30 Volksmuziek (gr.). 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 Stereofonische uitzending: Kameror kest en solisten: klassieke muziek. 20.30 Raaien maar I I I I muzikaal spelletje. 21.30 Onze kinderen en het middelbaar on derwijs, lezing (III). 21.45 Lichte grammo foonmuziek. 22.15 Wereldoorlog I, docu mentair programma over de Eerste We reldoorlog. 22.30 Nieuws. 22.40 Tekenen des tijds, gesprek. 23.10 Stereofonische uitzen ding: Klassieke grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. 12.15 Gevarieerde muziek. 12.25 Weerbe richt. 12.30 Gevarieerde muziek. 12.55 Pro gramma-overzicht. 13.00 Nieuws en weer bericht. 13.20 Programma voor de jeugd. VOOR VRIJDAG NTS: 16.46-16.54 Republikeinse Conven tie. NCRV: 19.00 Barend de Beer, T.V.-film voor de kinderen. 19.35 Cinematobile, docu mentaire. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: VOO ZATERDAG VARA: 15.00 Rawhide een echtpaar bij de troep, TV-film. 15.50 The Beatles in Nederland (herhaling van maandag 8 juni jl.). 16.30 Sport. 17.00-17.45 Voor de kinde ren. 19.30 Vrije Nieuwsgaring De Neef is een half miljoen waard, TV-film. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. NTS: 20.45 Les Surfs, zanggroep. VARA: 21.10 Perry Mason Chantage, TV-film. 22.00 Fiesta Gitana. NTS: 22.45- 22.50 Journaal.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 21