H AGE 3 Wielrenfiguren aangeklaagd ANWB valt rijkspolitie aan over informatiedienstplan POLLE, PELLI EN PINGO SANDEMAN en TOTAL QUICK SERVICE Protestbijeenkomst eierenboeren trok niet erg „Alleen praten over eerste deel grens continentaal plat" Prinses reed auto van de assemblagelijn Drieling geboren in Alphen Drie doden in het verkeer Onweer SANDEMAN VRIJDAG 17 JULI 1964 2 Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk Doping en ontucht Meningsverschil over radioberichten Misverstand DAG en NACHT Zijlweg39-41 - Haarlem Tel. 14308 6? Minister Luns Psychopaat aangehouden door Almelose politie scHReeuw toch niet zo, j EEN WERELDNAAM OOK VOOR SCOTCH WHISKY Edinburgh! Een edele whisky voor een redelijke prijs ƒ16.15 per fles Importeurs A. Vollaers Mandos N.V. Tilburg WEERRAPPORTEN .SS -4 Sa o 1,s In verband met moeilijkheden voor ie consumptie-eier-legbedrijven heeft de nationale christelijke organisatie van boerenpluimveehouders gisteren een bijeenkomst belegd in de markt hal te Barneveld. Ook boer Koekoek (rechts) was van de partij. c Nieuwe Kerk, zaterdag 20 u.: Concert door Albert de Klerk m.m.v. Elly Ameling. „Hoeksteenkerk", Santpoort, vandaag 20 u.: Concert door Luigi F. Tagliavini. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De zoon van Spartacus", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „De zoon van Spar tacus", 4 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geen woorden, maar daden", 14 j.; zaterdag 23.30 u.: „Messalina", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Operatie Petti coat", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf pas poorten", 14 j.; zaterdag 14.30 u.; „Alles de lucht in", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Geef er de brui(d) aan", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Tarzan wordt getart", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Kamers te huur", 18 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Moonlight melody", a.l.; zaterdag 20 u.: „De gigolo van het huwelijksbureau", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. PrentenkabinetGrafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van litho's van Rein Dool. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks grammofoonplaten- concert van 2122 uur: zomerprogramma van kamermuziek. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan). Herdenkingstentoonstelling van Sjoerd H. de Roos - letterontwerper- typograaf. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot en met 26 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen en collages van Hans Jürgen Breuser. Tot en met '18 juli. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de'Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstraat 32), Tempera's van Frank Reyn. Tot en met 1 augustus. Maandag van 1318 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 918 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158, Overveen): Tentoonstelling van edelsmeed- werk, wandkleden, grafiek, keramiek en poppen. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zon dag van 14 tot 17 u. Tot en met 2 augus tus. Linnaeusbof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met ok tober. DIVERSEN Waagtaveerne (Damstraat/Spaarne), iede re vrijdag, zaterdag en zondag van 20 tot 1 u.: Internationale volksliederen en chan sons door Cobi Schreijer en Ronnie Pots dammer in afwisseling met Sonja Bernd en Martin Lodewijk. „De Witte Zwaan", Zandvoort, Het Ne derlands Marionettentheater Bert Brug man: vandaag 20 u.: Die Fledermaus; za terdag 15 u. Bufffalo Bill; 20 u.: Porgy and Bess. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 10 juli.) krant van vandaag). VRIJDAG 17 JULI City, 20 uur: „Jerry als de preutse professor". Stadsschouwburg, 20 uur: „Freddy und das Lied der Südsee". ZATERDAG 18 JULI City, 19 uur en 21.15 uur: „Jerry als de preutse professor". Stadsschouwburg, 20 uur: „Freddy und das Lied der Südsee". IJmuider strand, 20.30 uur: Dansen op muziek van „The Shepherds". Zomerlust, 20 u.: Dansavond Criterion" met muziek van „The Silver Kings". Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. R.K./Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. VRIJDAG 17 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vuurproef van Ursus". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Meis jes, mambo's en whiskey". W.B.-Theater, 20 uur: „Bandiet van Oklahoma". ZATERDAG 18 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vuurproef van Ursus"; 23.30 uur: „Liefde en begeerte". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Meis jes, mambo's en whiskey". W.B.-Theater, 20 uur: „Bandiet van Oklahoma". Kuenenplein, Circus van Toni Boltini. De eieren waren gisteren in Barneveld twee cent goedkoper dan vorige week. Voor veel boeren een reden om boos of verdrie tig te zijn. Maar slechts heel weinigen wa ren zo boos of verdrietig dat ze er be hoefte aan voelden de protestbijeenkomst bij te wonen, die de Nationale Christelijke Organisatie van boeren-pluimveehouders had uitgeschreven. Niet meer dan een man of honderd, van wie zo ongeveer de helft boeren, waren ervoor naar Barnevelds gemeentelijke eierhal gekomen. Er was voor de tieners nog ruimte genoeg om een beetje in de hal heen en weer te fietsen; een enkeling had zelfs zijn brommer meegenomen en eenmaal verliet een vrachtauto niet geheel geruisloos de vergaderplaats. De secretaris van de N.C.O.B., de heer A. Lanting, hield een rede onder de titel: „Dorsende ossen niet muilbanden". Gerin ge microfoonervaring, een niet te beste akoestiek en het rumoer in de hal maakten het hem wel erg moeilijk met zijn woor den alle aanwezigen te bereiken. Het lid der Tweede Kamer, de heer Koekoek, was een dergenen tot wie lang niet al het gesprokene doordrong. Hij was namelijk zelf zo nu en dan druk in ge sprek met een dichte kring aanhangers. Reeds aan het begin van zijn betoog voel de de inleider zich genoopt de heer Koe koek om diens medewerking te vragen, waarop de heer Koekoek zich onder de luisterden schaarde. De heer Lanting deed in zijn rede een suggestie voor een oplossing van de eier- moeilijkheden: „Laat men eieren tegen kostprijs leveren aan de overheid, die ze dan ter beschikking van zending en missie kan stellen". Hij wenste voorts een mi nimumprijs voor de produkten en een ma ximumprijs voor de consumenten. Van eenheidsorganisatie voor pluimveetelers, waarvoor volgens hem, plannen bestaan, wilde de heer Lanting niets weten. Drie or ganisaties op levensbeschouwelijke grond slag, die dan samen een nationale pluim- veeraad kunnen vormen leken hem beter. Bjj de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie te Den Haag is een klacht binnen gekomen tegen de consul van de unie in Utrecht, wegens het verstrekken van do- pingmiddelen aan enige nieuwelingen en amateur-renners. De klacht is afkomstig van een lid van een Utrechtse wielerver eniging. De consul zou aan enkele renners on der andere in die in de ronde van Stein do ses pervetine en dexedrine hebben ver strekt. Eén van deze renners zou ten gevolge hiervan onwel zijn geworden en tijdens de race zijn gevallen, waardoor hij licht werd gewond. De KNWU is er tevens van op de hoog te gesteld, dat de consul en de voorzit ter van de wielervereniging „Het Stadion" te Utrecht, zich schuldig zouden.' hebben gemaakt aan ontuchtige handelingen met jeugdige wielrenners. Deze zaak is bij de zedenpolitie in Utrecht in behandeling. Met termen als „onelegant", „onwel willend", „een bijzonder onvriendelijke daad" en zo meer heeft de directie van de A.N.W.B. gistermiddag gereageerc op een door enkele ochtendbladen ge lanceerd bericht als zou de rijkspolitie van plan zijn een centrale informatie dienst te stichten, die dan naar analogie van de wegeninformatiedienst het pu bliek zou gaan voorlichten over ver keersstremmingen, omleidingen en der gelijke. De A.N.W.B. is van mening dat de politie zich niet moet gaan bezighouden met acti viteiten „die in feite een duplicaat zijn van die van de verkeersbonden" en zij belegde dan ook inderhaast een persconfe rentie teneinde haar misnoegen over deze „verspilling van krachten" terstond in de openbaarheid te brengen. Vooral ir. C. A. Kuysten, de chef van de verkeersafdeling van de A.N.W.B., bedien de zich daarbij van enkele stevige uitspra ken aan het adres van de rijkspolitie, overigens zonder dat deze instantie op de conferentie vertegenwoordigd was en ook zonder nadere informatie bij de rijks politie. Samengevat komt het erop neer dat de A.N.W.B. de rijkspolitie beticht van een unfaire houding. De toeristenbond wilde de activiteit van zijn wegeninformatiedienst uitbreiden door voorlichting te gaan geven over opstoppingen. In ernstige gevallen dacht men deze informatiedienst ook te gaan verspreiden via de radio. Voor het verkrijgen van de gegevens deed men ook een beroep op de rijkspolitie. Deze instantie antwoordde dat men de zaak in overweging zou nemen, maar dat daarvoor overleg nodig was in de centrale politie-verkeerscommissie, omdat bij een landelijke organisatie van deze bericht geving niet alleen de 22 verkeersgroepen en de surveillancedienst autosnelwegen (de Porschedienst) van de rijkspolitie betrok ken zouden moeten worden, maar ook de rond 120 korpsen van gemeentepolitie in ons land. Terwijl dit overleg dus kennelijk nog gaande is, zo stelt nu de A.N.W.B., en de rijkspolitie ons via een briefje aan het lijntje houdt, vertelt zij aan enige dagbla den dat zij van plan is een eigen verkeers waarschuwingsdienst te gaan oprichten, „Een welbewuste doublure", bijzonder te betreuren omdat wij hier een bepaalde onwelwillendheid bij de rijkspolitie regi streren". Nadere informatie bij de rijkspolitie leerde ons gisteravond, dat hier duide lijk sprake is van een misverstand. „Onze informatiedienst., zoals wij die in de nabije toekomst hopen te kunnen reali seren, zal in de eerste plaats bedoeld zijn voor de berichtgeving binnen de Neder landse politie-instanties", zo deelde de commandant van de surveillancedienst autosnelwegen, kapitein A. C. Vogel ons gisteravond mede. ,Wij zijn namelijk van mening dat het bij zich voordoende stremmingen noodza kélijk is deze zo snel mógelijk op te heffen, zodat het verkeer zijn normale af wikkeling kan hervinden. Lukt dat om be paalde redenen, bijvoorbeeld bij langdu- Advertentie 66-67. Beertje Brum was gered! Blij, maar nog witjes van de schrik stond hij bij de anderen. Nou, dat is gelukkig nog goed afge lopen! zei Bongiba. Ik dacht, dat we dat nare ding nooit open zouden krijgen! De schrik zat er goed in. Ze vonden dat het hier erg gevaarlijk was op die boer derij. Lopen, jongens! riep Bongiba. We moeten maken, dat we hier weg komen! Ja, dat was eigenlijk het beste. Met z'n allen holden ze weg van de muizeval. Minister Luns (Buitenlandse Zaken) heeft in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid jhr. mr. M. van der Goes van Naters (P.v.d.A.) verklaard dat op het ogenblik overleg gaande is met vertegenwoordigers van de bondsre publiek over het verloop van het eerste gedeelte van de grens in het continentaal plat. De Nederlandse regering acht geen omstandigheden aanwezig om over het ver loop van de rest van de grens te onderhan delen en heeft dit aan de bondsregering meegedeeld. De minister zegt, dat de toepassing van het beginsel van gelijke afstand-lijnen moeilijkheden oplevert waar, zoals in de Eemsmonding, tussen de betrokken staten verschil van mening bestaat over het ver loop van de staatsgrens. Deze moeilijkhe den betreffen uiteraard slechts het van het land uitgezien eerste gedeelte van de grens van het continentaal plat. De Almelose politie heeft een 26-jarige psychopaat die de vorige week uit de dr. Van der Hoeven-kliniek te Utrecht was ontvlucht, kunnen aanhouden in een wo ning in Almelo. De man was samen met een 24-jarige Amsterdammer ontsnapt. Deze laatste is dezer dagen onder een vloer van een on bewoonde boerderij in Almelo ontdekt en aangehouden. kom, BROERTJE, t>E KUST IS VRIJ EW De JAM STAAT DAAR AO! EEN MUIZENVAL DAN BETRAPPEN ZE ONS.' rige grote drukte, niet dan kunnen wij aan omleidingen gaan denken. Om die op de juiste manier te realiseren is echter snel le en soepele samenwerking nodig tussen de verschillende verkeersgroepen van de rijkspolitie en de betrokken korpsen van gemeentepolitie. Zo'n omleiding over secundaire wegen door bebouwde kommen misschien, moet straks in de hand gehouden worden wil len wij de kans op ongelukken niet sterk vergroten. Het massale effect dat 'n radio melding teweeg brengt, is dan misschien in vele gevallen niet verantwoord. Soms kan het verstandiger zijn de automobilis ten op een knelpunt korte tijd te laten wachten dan ze in dichte drommen over wegen te sturen die daarop niet berekend zijn. Daarom willen wij de vraag of er een melding per radio moet worden omgeroe pen zelf van geval tot geval beantwoor den, maar het moet nu wel duidelijk zijn dat wij van dit communicatiemiddel slechts in uiterste noodzaak gebruikt zul len maken. De Nederlandse Radio Unie heeft ons haar medewerking dan ook al leen op die voorwaarde toegezegd". Kapitein Vogel achtte het vanzelfspre kend, dat als de centrale informatiedienst voor de Nederlandse politie-instanties een maal zou gaan werken, deze dienst het geven van inlichtingen aan de wegenin formatiedienst van K.N.A.C.-A.N.W.B. niet zou weigeren, zoals trouwens de politie deze inlichtingen al jaren „in uitstekende samenwerking" geeft. Prinses Beatrix heeft gistermiddag de n.v. Nederlandsche Ford Automobiel fabrieken te Amsterdam de kwartmiljoen ste auto, een Ford Cortina-stationwagen, van de assemblage-lijn gereden. De fabriek heeft deze auto ter beschik king van de prinses gesteld ten behoeve van een door haar aan te wijzen instel ling. De prinses heeft de auto bestemd voor de Europese werkgroep, waarvan zij presidente is. Mevrouw Vonk-Belder uit Alphen a. d Rijn heeft in het akademisch ziekenhuis in Leiden het leven geschonken aan een drie ling: twee meisjes en een jongen, die de namen Adriane, Anita en Robert-Jan kre gen en gezamenlijk negen pond wogen Moeder en kinderen maken het goed. Het echtpaar Vonk had reeds een zoon van vijf jaar. Advertentie THE KING OF WHISKIE PRODUCE or SCOTLAND ..1 ^ABLlêHED IK THE TEAR In de Appelstraat in Den Haag is gister middag de bijna vijf jaar oude Karin van Geuns door een auto aangereden toen zij onverwachts de straat voor haar huis over stak en later overleden. In een ziekenhuis te Enschede is over leden mevrouw A. Nijman-de Vries uit Enschede, die dinsdagmiddag bij een ver keersongeval in haar woonplaats ernstig was gewond. De 74-jarige mevrouw S. E. Wieringa- van Zijl is gisteren in de Gerardus Ma- jellastichting te Bussum overleden aan de verwondingen, die zij zondagavond bij een verkeersongeluk had opgelopen. Lijkkist op het hoofd. Op de Egelan tiersgracht voor de ingang van de daar gevestigde lijkkistenfabriek heeft de 41-jarige Amsterdamse timmerman H. J. Kas van twaalf meter hoogte een doodkist op zijn hoofd gekregen. De man werd in bewusteloze toestand naar het W.G. vervoerd. Huwelijksgeschenk prinses Irene. Het co mité huwelijksgeschenk prinses Irene heeft in totaal een bedrag van 51.649,31 bijeengebracht, zo is op een slotverga dering meegedeeld. Het comité be schouwt de actie als zeer geslaagd. Enkele leden zullen in overleg met prin ses Irene de keuze van het geschenk na der bepalen. Houthakkerwedstrijden. In Nunspeet gaan de bosarbeiders van de Veluwe laten zien hoe je met een houthakkersbijltje hakt. Bedoeling: de vakantieganger een beter begrip bijbrengen voor hun werk. Het publiek mag na afloop laten zien wat het er zelf van terecht brengt. Melkbrigadiertjes. Negenhonderd M-briga- diertjes die een Veilig Verkeertest heb ben gewonnen, worden onthaald op een feestje in de Expohal in Hilversum. Pan tomimespeler Rob van Reyn, Donald Jones en het Scapino-ballet gaan er een onvergetelijke dag van maken. Corset. Ouwehands Dierenpark zit in een „corset". Het park kan geen vierkante centimeter uitbreiden. En de bezoekers groeien maar aan. De directie hoopt nu, dat de Stichting „Het Utrechts Land schap" een stuk aangrenzend terrein prijsgeeft, 't Is voor een goed doel: de recreatie. Folklore. Goed nieuws voor de folklore- liefhebbers! Op Erve Kots, een museum boerderij in de Achterhoek, worden oude gebruiken rond de geboorte voor het pu bliek nieuw leven ingeblazen. Op het pro gramma staat onder meer het „kraam- schudden". Ook zullen er oude ambach ten worden gedemonstreerd. Voor een feestelijke noot zorgen een boerendans- groep en de boerenkapel „De Schapen scheerders." Hoe stil is mijn heide Record. De vlag uit voor de DC-8! De straalvliegtuigen van dit type hebben een miljoen geboekt aan vlieguren: twee miljoen. Dat komt neer op 40.000 vluch ten rond de aarde. Wist u, dat het in drukwekkende aantal kilometers, die werden afgelegd, genoeg is om de hele Nederlandse bevolking in één ruk van New York naar Tokio te vliegen? Nederlander in bestuur Lions. Voor het eerst in het vijftig jarige bestaan van Lions International is een Nederlander tot lid van het hoofdbestuur gekozen. Het nieuwe bestuurslid, de 49-jarige Ne derlandse industrieel Paul van Hessen, is in Toronto met grote meerderheid van stemmen tot lid van het 26 leden tellende bestuur gekozen. Adviseurs op atoomgebied. Met ingang van 1 juli 1964 is aan prof. dr. J. A. Cohen en ir. A. A. de Haas op hun ver zoek eervol ontslag verleend als advi seurs van de Nederlandse regering op atoomgebied, met dankbetuiging voor de belangrijke diensten in deze functie bewezen. «3GOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOC Het K.N.M.I. deelt mede: Het hogedrukgebied, dat het weer in ons land beheerst, is boven de Noordzee aan gekomen met een luchtdruk in het cen trum van ongeveer 1028 mb. Het trekt nu langzaam in noordoostelijke richting. Bo ven Frankrijk is bij Bretagne een kleine warmtestoring tot ontwikkeling gekomen met een onweershaard, die de komende nacht Nederland zal bereiken. Achter de storing gaat de wind van zee waaien en treedt een tijdelijke afkoeling op, maar het temperatuurniveau herstelt zich daar na weer. In verband hiermee wordt de komende dertig uur onweer verwacht, morgen overdag echter ook zonnige perio den. Aanvankelijk zal de wind zuidooste lijk zijn maar daarna met afkoeling draaien naar westelijke richtingen. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. c TD.j-» a S 5 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt mist onbewolkt motregen licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onweer geheel bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt no 21 no 25 no 24 windst. 25 no 26 windst. 26 windst. 27 ono 27 n 27 w 27 windst. 23 wnw 23 windst. 22 o 27 no 25 o 27 no 31 windst. 30 wzw 36 windst. 36 no 30 n 26 no 33 wzw 31 windst. 32 windst. 31 windst. 30 n 29 windst. 28 w 28 windst. 34 ono 29 windst. 36 windst. 31 nnw W M QJ S 0 0 0,1 0 0 0 0 0 0 0,1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0.1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 Zaterdag 18 juli Zon op 4.41 uur, onder 20.50 uur. Maan op 15.24 uur, onder 00.39 uur. Maanstanden 24 juli 16.58 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 17 juli Hoog water 9.49 uur en 22.16 uur. Laag water 5.12 uur en 17-36 uur. Zaterdag 18 juli Hoog water 10.51 uur en 23.21 uur. Laag water 6.07 uur en 18.44 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2