vö~n dag tot dag] Kroesjtsjev en Gomoelka doen felle aanvallen op Goldwater Ambassadeurs van Engeland en Amerika lopen zaal uit Oe Thant praat in Parijs met De Gaulle over vele problemen Frans schip in brand bij N ewf oundland Johnson biedt federale hulp aan New York Britse troepen vertrekken uit Zuid-Arabië Chinezen slaags met Maleiers in Singapore WERELDNIEUWS J ^Praatótoel Castro wil praten met Washington Charles betwist titel van José Geen Franse actie tegen Zuid-Afrika Cubaanse ballingen demonstreren in Washington ®p de WOENSDAG 22 JULI 1964 Conferentie over verbindings-satellieten Overeenstemming Hertog van Madrid Missouri STATEN west MARYLAND M,SS0URUansas V1RG,N' Water in wijn Ine Wier da Atlantische samenwerking in ruimte-onderzoek Vier doden bij rassenrel Stammenoorlog in Kenia WARSCHAU (Reuter) De Amerikaan- I se ambassadeur in Warschau John Cabot. verliet dinsdag een bijeenkomst in de Poolse hoofdstad uit protest tegen een aan val van de Poolse communistische leider „Wetten demonstreren het gebrek aan leden" zegt een oude, wijze uitspraak en die heeft waarschijnlijk onze minister van Justitie voor ogen gestaan, toen hij be sloot iets te doen aan de verkoop en het dragen van stiletto's. Dit verbod betekent een verdere beper king van het doen en laten van de burger, maar dan toch zeker een beperking waar mee de op orde en veiligheid gestelde bur ger blij zal zijn. „Stiletto's en soortgelijke ongewenste handwapenen" zullen uit de legale handel moeten verdwijnen en dat Gomoelka op het Amerikaanse militans zal ongetwijfeld het dragen ervan aanzie- me. De Britse ambassadeur, sir George lijk verminderen, zodat vele bravourjon- Clutton, die deken van het diplomatieke gens tegen zichzelf zullen worden be- korps in Warschau is, volgde aan het emd schermd. Want bravour is een van de van Gomoelka's toespraak het voorbeeld voornaamste oorzaken van het toenemende van zijn Amerikaanse collega. misbruik, dat van dergelijke gevaarlijke onder applaus van het uit tweeduizend dingen wordt gemaakt. Niet veel bezitters mensen bestaande gehoor, onder wie pre- van een stiletto zullen het ding op zak mier Kroesjtsjev, verklaarde Gomoelka in dragen met het voornemen, zo gauw mo- zijn rede dat senator Barry Goldwater een ,a buitenlandse politiek voorstaat die de we- gelijk een medemens te perforeren. M relcl „naar een atoomslachting" kan lei in de hitte van een incident is het wapen den -^ie kan de mensheid een veilige toe getrokken en gebruikt voordat de bezitter komst verzekeren met een Goldwater in zich realiseert wat de gevolgen kunnen het Witte Huis, zo vroeg hij. zijn. Het gebrek aan zeden zit sterker bij Volgens de Poolse leider is voorts het de handel dan bij de gebruiker. „Geld Duitse militarisme, dat in de tweede we stinkt niet" is een stelregel, die zichzelf reldoorlog dagelijks aan 2500 Polen het le dagelijks bevestigt en het is ongetwijfeld de taak van de overheid, op 1 p I TSjechoslowaaks gebied vormen een ge- dierbare burgerlijke vrijheden kordaat te vaar Voor de vrede in Europa en de ge- kortwieken. I hele wereld. Zowel in de Verenigde Staten als in West Duitsland bevinden zich militaristen die zich toeleggen op fervent anticommunis me, aldus Gomoelka, die de Sovjet-Unie De feestredevoeringen" van de Sovjet- zijn grote dank betuigde voor de verdedi- ging van Polens nieuwe grenzen, russische premier Kroesjtsjev en de Pool se staatsleider Gomoelka in Warschau ter Premier Kroesjtsjev, die ook het woord gelegenheid van de herdenking der „Poolse voerde verklaarde dat senator Goldwater i, i i had getoond, dat hij in het Witte Huis wil- bevnjding» zullen met'n korrel zout moeten de k«men onder >leuzen van dolzinnig worden genomen, omdat in dit geval „be- anticommunisme en militaire bedreigin vrijding" moest worden gesynchroniseerd gen". met „communisme", wat een moeilijke opgaaf lijkt. Maat dat neemt niet weg, dat in de huidige precaire situatie der Oost-West-betrekkingen dergelijke opge wonden en demonstratieve op-de-tenen- trapperij alleen maar kwaad bloed kan zet ten. Ook de Polen zullen er niet blij mee zijn geweest, want zij hebben sinds jaar en dag hun vurige hoop op een normaler le Wat de aanwijzing van Goldwater tot re- WASHINGTON (Reuter) Op het Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken is dinsdag een internationale conferen tie geopend om de laatste regelingen te ven gevestigd op de verbetering van de ^reffen voor een wereldomvattend stelsel betrekkingen tussen Moskou en Washing- van commerciële verbindingssatellieten. Er ton, omdat daarin een vermildering van I nemen achttien landen aan de conferentie het communisme en een grotere tegemoet komendheid van het kapitalistische Wes ten besloten zouden liggen. Wat de invloed van de redevoeringen op het Amerikaanse publiek betreft, de leu- deel. Het is de bedoeling dat het systeem na voltooiing van proefnemingen met ver schillende typen satellieten tegen half of eind 1967 volledig in werking zal trëden Op de conferentie zullen twee verdragen zen van senator Goldwater hebben er waar-I Worden getekend, waarvan één tussen de schijnlijk alleen maar bij gewonnen. Der- regeringen over de organisatiebeginselen u voor het systeem. Het andere, waartoe te- gelijke scheldpartijen er g legraafmaatschappijen van de deelnemen- deel van hetgeen zij lijken te beogen, en de janden kunnen toetreden, heeft betrek- in dit geval zal Goldwater er zeer mee in king op financiële en technische aangele- Zijn schik zijn geweest. genheden. Voorts zullen de 122 leden van Als dat niet de bedoeling van de twee I de internationale telecommunicatie unie, publikeins kandidaat voor het Amerikaan se presidentschap betreft, zei Kroesjtsjev dat daarbij sprake is van een sfeer van fascisme" die hem doet denken aan het vooroorlogse Neurenberg. „Wij willen ons niet mengen in de strijd tussen twee Ame rikaanse bourgeoispartijen, maar deze moet onze aandacht wel trekken. Wij moe ten wel de passende conclusies trekken". Een nieuwe oorlog als „zij" daartoe besluiten zal onvermijdelijk leiden tot een verpletterende nederlaag voor de ex^ tremisten die hem ontketenden. De Rus sische leider waarschuwde, in gedachten te houden dat wanneer de „monopolistische bourgeoisie" de hoop verliest om het so cialisme in een vreedzame wedijver tus sen de twee stelsels te verslaan, haar meest reactionaire kringen tot het uiter ste zullen gaan en zelfs een oorlog kun nen ontketenen. „Wij kunnen de feiten niet negeren. De republikeinse partijconventie keurde kortgeleden een verkiezingspro gramma goed dat de politiek van juist de ze meest agressieve kringen weerspie gelt. aldus Kroesjtsjev. Het Amerikaanse volk moet nu beslissen of 't het programma van de republikeinse partij zal steunen en daarmee „de koers goedkeuren die gevaarlijk is voor de ge hele wereld, ook voor het Amerikaanse volk" zo verklaarde de Russische premier. Hij beschuldigde de imperialisten ervan pogingen in het werk te stellen om de so cialistische landen te verzwakken met me thoden als het doen herleven van nationa lisme en het misbruiken van economische banden. Zij trachten volgens hem de so cialistische landen tegen elkaar uit te spe len. Hij vertrouwt erop dat de mensen in die landen „zich niet door de vijanden zul len laten beetnemen". President Johnson lest zijn dorst aan een fonteintje in de tuin van het Witte Huis in afwachting van de komst van zijn gast, premier Keith J. Holyoake van Nieuw-Zeeland. Echtpaar SANTIAGO (AP) Cuba is bereid Ame rika aan de conferentietafel te ontmoeten, waar dan ook en op elk tijdstip, om te bespreken wat nodig is „om de geschillen j restaurant hing die genoeglijk tussen de twee landen tot een oplossing te sfeer van een zondagmiddag, als de lucht brengen". Dat heeft de minister voor de Cu- buiten goorgrijs en de regen kliederig is baanse strijdkrachten, Raul Castro, ver- en we elkaar een borrel in de stad aan- ctan tnt bieden. Gezellig geroezemoes, een opklm- klaard. Maar wil een dergelijke stap tot grQet verzoening slagen, aldus Castro, „dan gn temidden van al dat gedempt, doch moeten er geen voorafgaande voorwaarden opgewekt remoer zat, als een toonbeeld door een van beide landen gesteld wor- van zwijgende verveling, Het Echtpaar. Het was een echtpaar in Goede Doen, °en' I dat was duidelijk. Het straalde af van Castro zei, dat Cuba president Johnson de dure persianer. die mevrouws schriele niet verantwoordelijk acht voor de grens- vormen omhulde. Het bleek ook uit de luxe incidenten bij Guantanamo. Hij gaf de sigaar, die achteloos tussen meneers lip- schuld daarvan „aan geïnfiltreerde reac- pen had postgevat als een permanent tionairen" die zich in de regering Johnson welstandsverklaring en uit meneers na- bevinden. drukkelijk embonpoint. Ze hadden elkaar, dat was eveneens dui delijk, totaal niets meer te zeggen. Alles wat er in de loop van vele jaren huwelijks te zeggen viel, was immers al gezegd? Waarom zouden ze nog?! Mevrouw staarde met een wat ontevre den trek om haar mond naar buiten, waar het verkeer zich met zondagse traagheid voortsleepte. Nu en dan deed ze wel een poging de taaie zwijgzaamheid te doorbre- Couve de Murville en Malraux. ontmoette, hen. Dan knikte ze in de richting van het Malraux vergezelde hem toen hij een be- verkeer, waar iets haar aandacht trok en zoek aan het Louvre-museum bracht. mompelde een opmerking zonder haar Na zijn bezoek aan het Elysée verklaar- man aan te zien. En meneer knikte te- Thant, eindelijk de lunch met generaal De de de v.N.-secretaris-generaal dat hij met rug of eigenlijk was het meer een on- Gaulle op het Elysée gebruikt, waarvoor generaal De Gaulle alle belangrijke we- merkbaar rukje dat hij aan zijn sigaar hij in april al was uitgenodigd. Een invita- reldproblemen had besproken en dat hun gaf waardoor het leek, of de sigaar zelf- tie waaraan toen, vanwege de operatie gesprek vruchtbaar was geweest. standig een summiere conversatie met me- (Van onze correspondent) PARIJS Dinsdag heeft de secretaris generaal van de Verenigde Naties, Oe van het Franse staatshoofd, geen gevolg kon worden gegeven. De heer Thant was uit Genève even naar Parijs gevlogen waar hij, behalve de pre vrouw voerde. Eigenlijk was meneer hier ook helemaal niet. Lijfelijk was hij weliswaar aanwezig, Met betrekking tot Afrika kon de heer I maar zijn geest had niets van doen met Thant zijn gastheer verslag uitbrengen van dit restaurant of m.et mevrouw in haar sident der republiek ook de ministers van dg conferentie der Afrikaanse staatshoof- dure persianer. Buitenlandse Zaken en van de Cultuur communistische voormannen is geweest, zijn ze veel minder handig tewerkgegaan dan men van hen zou kunnen vrezen. En dat is dan eigenlijk nog een troost. ©OOOOOOGOOOOOOOOQOOGOOOCXDOOG waarvan ook de Sovjet-Unie lid is, kunnen toetreden. MADRID (AP) Een woordvoerder van I prins Charles de Bourbon-Parma, de echt genoot van prinses Irene, heeft een tegen hem aangespannen proces wegens be weerd misbruik van de titel van hertog NEW YORK (Reuter) De bemanning van Madrid „belachelijk" genoemd, van het 1.838 ton metende Franse vracht- I schip „Marquette" heeft dinsdagmiddag De rechtbank heeft bevestigd dat prins het schip verlaten, toen het op 795 mijl Francisco José Carlos Habsburg Lorena ten zuidoosten van cape Race op New- y Borbon een klacht heeft ingediend op foundland in brand was geraakt. De Ame- grond van het feit dat hij de enige is rikaanse kustwacht berichtte dat een vlieg- die de titel van hertog van Madrid mag tuig twee reddingboten met ongeveer twin- voeren. Francisco José is een kleinzoon tig overlevenden had waargenomen. Het Van wijlen prins Carlos de Borbon, her toestel wierp bij de boten hulpmaterieel tog van Madrid, die in 1909 is overleden, uit. In het betrokken zeegebied stond een zuidwestenwind van twintig knopen. I Francisco José heeft prins Charles op Aan boord van de „Marquette" woed- ie juli laten dagvaarden voor een verzoe- de toen een grote brand midscheeps. ningsproces. Prins Charles verscheen toen echter niet, aldus woordvoerder van de rechtbank. De woordvoerder van prins Charles ver klaarde dat aartshertog Otto van Habs- burg, hoofd van het Oostenrijkse konin klijke huis, Francisco José heeft verboden NEW YORK (Reuter) Frankrijk heeft I de titel Hertog van Madrid te voeren dinsdag de eerste bijeenkomst geboycot Francisco José beweerde dat hij de titel van de commissie van deskundigen die op heeft geëerfd van zijn moeder, Blanca de last van de Veiligheidsraad de mogelijk- Castilla, een dochter van prins Carlos, heid van sancties tegen Zuid-Afrika gaat Maar hij is kennelijk vergeten dat het onderzoeken. Toen de Veiligheidsraad vo- geen Oostenrijkse titel maar een titel van rige maand besloot deze commissie in te het Spaanse koninklijke huis is, die niet stellen had de Franse afgevaardigde Sey- via een vrouwelijk lid kan worden geërfd, doux zich van stemming onthouden. Aldus genoemde woordvoerder. Van de 179 miljoen Inwoners van de Ver enigde Staten vol gens een telling van 1960 zijn er 19 mil joen negers. Alleen in Nigeria en Ethio pië wonen meer ne gers. New York is de stad in de Verenilgde Staten met de groot ste negerbevolking. Er wonen 1,1 miljoen negers, evenveel dus als de bevolking van de steden Amster dam en Utrecht teza men. Zoals het kaartje laat zien wonen in zeventien staten uit het zuid-oosten van de Verenigde Staten het grootste aantal negers: 61 percent. Het percentage negers is het hoogst in de staat Mississippi. Er leven hier 915.000 negers naast 1,2 miljoen blanken. Maar deze kleine blanke meer- VIRGINIA JELAWARE KENTUCKY TENNESSEE CHICAGO FRANC/SCO WASHINGTON NEW ORIEAN5 NOORD CARO ZUID- CAROLINA GEORGIA ALABAMA LOUISIANA MISSISSIPPI ZWARTE BEVOLKING (IN PROCENTEN PER GRAAFSCHAP} Fxl 0 tot 10 31 tot 50 H§§ |0 tot 30 W FLORIDA derheid is pas in 1930 bereikt. In 1910 bij voorbeeld waren de verhoudingen nog miljoen negers tegenover 790.000 blanken, fata i.if,./ »«•.-< laiW rtm Ata den in Cairo die hij juist had bijgewoond. I Ik dacht: als ik eens een bierviltje of Ten aanzien van Zuidoost-Azië, een ander een sherryglas tegen die sigaar aan- voornaam onderwerp van gesprek, moeten mikte! Dan kwam er misschien enige be de beide staatslieden hun overeenstemming weging in die massa welvaart. Dan zouden hebben kunnen constateren over de wense- ze elkaar in hun eerste schrik misschien lijkheid van een neutralisering en hereni- aankijken, al was het maar éven. Maar ging der beide, Vietnamstaten. geperst in het keurslijf der welvoeglijk- Daarentegen moeten, zoals ook al uit de heid als ik ben, onderdrukte ik deze opwel- toasts bleek die tijdens de lunch gewisseld ung en dus bleef de situatie ongewijzigd. werden, op andere punten de inzichten nog- 70t er plotseling aan de einder een ander al ver uiteen zijn gelopen. Wanneer het I echtpaar verscheen. Het kwam de deur waar is dat generaal De Gaulle sedert het van het. restaurant binnen en keek zoe- einde van de Algerijnse oorlog iets minder kend rond. En eensklaps kwam meneer in sceptisch tegenover de volkenorganisatie is voue actie. Voor het eerst rukte hij de komen te staan, dan blijft hij niettemin sigaar uit zijn mond, rees half van zijn een fel tegenstander van alle acties der stoel op en sprak: „Hééé! De van Er- Verenigde Naties die niet nauwkeurig met pens!" Er lag een wereld van blijde op- de oorspronkelijke opzet van het handvest luchting in zijn stem en de hand, waarin in harmonie zijn te brengen. thans de sigaar geklemd zat, wuifde met Net als de Sovjet-Unie wenst ook ïrank- een uitbundigheid, die ik nooit achter deze rijk niet dat de V.N. met initiatieven als m(ln gezocht zou hebben. De van Erpens gewapende politieacties buiten hun boekje Zetten koers naar het tafeltje van het gaan. Zo heeft Parijs altijd geweigerd zijn \echtpaar. Er werden handen gedrukt en aandeel in de kosten van de Kongo-expe- iachjes gewisseld. En meneers stem schal- ditie bij te dragen. Die onbetaalde reke- I ning zal de secretaris-generaal ook giste ren zeker wel weer hebben gepresenteerd, of tenminste ter sprake gebracht. Er is echter niet gebleken dat de president der Franse republiek die schuld, die hij dus niet erkent, nu zou willen vereffenen. de: „Jó, ik zeg tegen Riekje: kóm laten we gezéllig een borrel in de stad gaan pak ken. Je wordt zo duf hè, zo'n hele dag met je tweeën thuis. Kom er effe bijzitten, mensen!" Maar de Van Erpens hadden een af spraak elders en gingen zoekend verder, honderig nageoogd door meneer. Hij leek een beetje op een ingezakte kaassoufflé, zoals hij daar zat. Hij doofde zijn sigaar, Trots die weigering gelooft men in Pa- greep In zijn zak naar een nieuwe, bedacht ~rïjs "mêTtémin dat de géneraal toen wel zich en mompelde: „Nou, zullen we maar?" enig water in zijn wijn zal moeten doen En ze gingen. gezien het belang dat vooral door de jon- I Misschien, dacht ik, hebben ze dertig ge Afrikaanse landen aan de volkenorgani- jaar geleden, hand in hand, schaterend satie wordt gehecht, landen die Frankrijk I iangs een strand gehold. Misschien hebben onder geen beding voor het hoofd wil sto- 2e samen op een bank naar de sterren ge- ten. En bovendien is de generaal waar schijnlijk toch te veel realist om niet in te zien dat een internationale organisatie zonder machtsmiddelen en dus zonder een keken en heeft hij gezegd, dat haar ogen mooier dan die sterren waren. Voor zulke echtparen zou je de tijd even terug moeten kunnen draaien. Want mis schien waren ze dat allemaal vergeten. politieleger niet zo heel veel kan uitrich- I £n 2g hebben nog zóveel jaren voor de ten. Op het ogenblik probeert Parijs, door boeg. „Je wordt zo düf, zo'n hele dag met zich met nadruk op zijn lidmaatschap van tweeën thuis!" WASHINGTON (AFP en Reuter) Cu baanse ballingen hielden dinsdag voor het gebouw in Washington waar de conferen tie van Amerikaanse Staten wordt gehou den betogingen. Hierbij kwam het tot bot singen met de politie. Verscheidene ballingen, onder wie de lei der van de anti-Castro studenten, Gustavo Marin, werden gewond. Er werden drie arrestaties verricht. Ongeveer tweehonderd demonstranten hadden zich voor het conferentiegebouw verzameld. Zij droegen borden met met op schriften als „Cuba si, Rusia no". De beto gers schreeuwden naar de afgevaardigden die bij het gebouw aankwamen. Bereden politie moest chargeren om te verhinderen dat de demonstranten het ge bouw dichter naderden. In de straten in de omgeving verzamelden zich inmiddels nog meer betogers. Ter ondersteuning van haar verzoek om strenge sancties tegen Cuba heeft de Ve nezolaanse delegatie een lijst uitgegeven waarop 37 terreurdaden staan die dit jaar tot nog toe door Castro agenten in Vene zuela zijn begaan. Hiertoe behoren moor den, sabotage in oliecentra en overvallen op banken en ziekenhuizen. WASHINGTON (Reuter) —De Europese Organisatie voor Ruimte Onderzoek (ESRO en het Amerikaanse bureau voor Lucht en Ruimtevaart (NASA) hebben besloten tot samenwerking bij een plan dat de lan cering van twee Europese kunstmanen met behulp van NASA-installaties betreft, De twee Europese kunstmanen, die we tenschappelijke gegevens over ruimtestof en kosmische straling moeten verschaffen, zullen in 1967 met behulp van Amerikaan se raketten in de ruimte worden gebracht, de veiligheidsraad te beroepen, die evolu tie in de richting van een democratisering en een verhoging van de doelmatigheid der V.N.-organisatie echter eerder af te rem men. Zelfs de heer Thans zal generaal De Gaulle gisteren niet hebben kunnen bewe- gen zijn voet in plaats van op de rem nu ook eens op het gasbedaal te plaatsen. WASHINGTON (Reuter-AFP-AP) - Pre sident Johnson heeft het federale bureau SINGAPORE (Reuter, AP) Chinezen en Maleiers hebben dinsdag in Singapore bloedige gevechten geleverd tijdens ras- senonlusten. Acht mensen werden gedood en 341 gewond. Dinsdagnacht waren de straten van Sin gapore verlaten. Er waren alleen politie auto's en eenheden van de veiligheidstroe- LONDEN (AP) De Britse troepen hebben hun directe doel bereikt in de ber gen van Zuid-Arabië en zullen uit de Zuid arabische federatie vertrekken. Dat heeft het Britse ministerie van Defensie dins dag bekendgemaakt, i ■■■■■„•dill neen ut, ,cu„».v In de bekendmaking staat dat het eer- van onderzoek (F.B.I.) opdracht gegeven ste bataljon van de King's Own Scottish Pen te zien. Soldaten stonden met sten een onderzoek in te stellen naar de toe- Borderers, dat de spits vormde van de guns op wacht op belangrijke kruispunten, dracht van de wanordelijkheden, die zich guerrillastrijd tegen de opstandige stam- Nog geen vier uur nadat vanmorgen vroeg zaterdagnacht in Harlem, de negerwijk van leden in de bergen van Radfan, eind deze het uitgaansverbod was opgeheven, werd New York, hebben voorgedaan. De presi- maand naar Engeland zal terugkeren. een nieuw verbod van kracht, toen opnieuw dent heeft FBI-chef Hoover opdracht ge- In de korte bekendmaking van het mi- gevechten uitbraken tussen Chinesen en geven te onderzoeken of er bij het ge- nisterie van Defensie worden geen bijzon- Maleiers. Zes Maleiers en een aantal Chl- beurde in New York eventueel federale derheden gegeven over de terugtrekking nezen zijn naar het ziexenhuis gebracht van andere militairen, die tijdens de Een Maleise motorrijder werd door Chi- campagne van twee-en-een-halve maand nezen van zijn voertuig gesleurd en be naar de federatie zijn overgevlogen. wusteloos geslagen. wetten zijn geschonden. Johnson heeft zich in verbinding gesteld met de waarnemende burgemeester van New York Screvane (burgemeester Wag ner was op vakantie in Europa, maar hij is zojuist met spoed naar New York te ruggekeerd) om hem elke hulp, die New York nodig zou hebben, aan te bieden. ,Dit omvat ook hulp tot verbetering van sociale wantoestanden, die een voedingsbo dem zijn voor wanhoop en wanorde," ver klaarde Johnson. In de afgelopen nacht hebben zich in New York opnieuw ongeregeldheden voor gedaan in een deel van Brooklyn. De po litie loste waarschuwingsschoten om een betoging, die door negers was georgani seerd, uiteen te jagen. Ontploffende voet zoekers veroorzaakten paniek onder de menigte. NAIROBI (Reuter) In het westen van Kenia is gedurende twee nachten hevig gevochten tussen twee stammen, waarbij een dode is gevallen. 1200 mensen zijn dakloos geworden, een kerk en een school zijn uitgebrand. Met grote spoed worden politie-versterkingen naar het gebied ge bracht, waar reeds meer dan honderd po litiemannen en een peloton van een para militaire organisatie in actie zijn gekomen Watertekort. In Tokio zijn de al twee jaar geldende bepalingen voor een beperking van het waterverbruik verscherpt. De watervoorraad heeft zijn laagste punt sinds veertig jaar bereikt. De autoritei ten overwegen nieuwe bronnen aan te boren met het oog op de Olympische Spelen, die in oktober in Tokio beginnen. Stapels. Door de langzaamaan-actie van het personeel van de Britse posterijen wordt de toestand op de postkantoren in Engeland steeds chaotischer. Alleen al op de postkantoren in Londen liggen 35 miljoen brieven opgestapeld die op be stelling wachten. Telegram. „Wij verheugen ons oprecht over het nieuws van uw vrijlating na een onwettige gevangenhouding van meer dan twee jaar", aldus premier Kroesjtsjev in een telegram aan Antoine Gizenga. De links georiënteerde Kongo lese leider werd onlangs vrijgelaten, om verdere onlusten te voorkomen. De I Krediet. Oost-Duitsland zal Cuba een kre- gevechten zijn uitgebroken na de geruch ten dat een van de stammen zich ge-1 reedmaakte voor een aanval op de andere stam. diet van 84 miljoen oostduitse mark ver lenen „voor de economische opbouw van het land". Het krediet geldt voor de pe riode 1965 tot 1970. Gasontploffing. Bij een gasontploffing in een hotel in Buenos Aires zijn twaalf mensen gedood en negen gewond. Ver scheidene verdiepingen van het hotel, waar brand uitbrak, zijn verwoest. Hartkwaal. De voorzitter van de Austra lische communistische partij, Dixon, is naar Rusland vertrokken. Hij zal een kuur ondergaan in verband met een hart kwaal. Moord. De Amerikaanse kankerspecialist» Mary Sherman is in haar woning in New Orleans doodgestoken. De onbekend» dader had het lijk op bed gelegd en in brand gestoken. Tien percent. De drukkers bij de Italiaan se dagbladen die de laatste maand her haaldelijk hebben gestaakt, hebben met hun werkgevers overeenstemming be reikt over een loonsverhoging van tien percent en een verbetering van de an dere arbeidsvoorwaarden. Nat. Engeland heeft te lijden gehad van zware onweersbuien. Een tuinfeest in da parken van Buckingham Palace met 7.000 gasten viel in het (overvloedig val lende) water.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3