Zuidpier leidt in toernooi IJmuider strandvoetbal Havenberichten IN DE VISHAL EN OP ZEE Voorlichtingsfilm over veilig vissen met de boomkorren Kolenconvectors Loendersloot Erres B-koelkasten ƒ255. Groentehandelaren zijn een grote verrassing Notaris schopt de Gatsometerdozen de straat op Sanering in Velsen van clandestiene bouw Heemskerk heeft bijna 20.000ste inwoner Geen voorrang VZV in halve promotie competitie waterpolo Terras vogels mogelijk donderdag kampioen tweede klasse A Slecht onderhoud van woningen in Velsen Havenverkeer van Amsterdam Salarisverbetering voor de brandweer in Amsterdam Spelend jongetje onder balken omgekomen i WOENSDAG 22 JULI 1964 •Ssp-MM WfT -? ■IS M voor gezellige warmte J WEEKABONNEMENTEN Examens OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY WASAUTOMATEN WISHER -~s i m si vm -gé igpg m| In de eindronde van het IJmuidense strandvoetbaltoernooi heeft titelhouder Zuidpier de leiding genomen; de grote verrassing van het toernooi, de Groente handelaren bezetten de tweede plaats. Zuid pier versloeg op het Zeeziehtveld het ver zwakte Strandplateau (3-1) terwijl de Groentehandelaren drie winstpunten op één avond vergaarden. l'Avenir werd met 3-0 door de Groentehandelaren naar huis gestuurd en in de 10 resterende mi nuten van het zaterdagavond gestaakte duel Strandplateau-Groentehandelaren wis ten de Groentehandelaren de 1-0 achter stand om te zetten in een gelijkspel (1-1). Strandplateau trad op het Zeeziehtveld zeer verzwakt aan tegen de kampioen van vorig jaar, de paviljoensploeg van Zuid pier. Toch kwamen de „tricolores" achter te staan. Doelman Klaassen (VSV) had meer aandacht voor het publiek dan voor de'bal. Linksbuiten Ben Aardenburg maak te gebruik van de situatie en plaatste bal in het doel. waar Klaassen niet op zijn qui vive was. De Zuidpier-goalie wilde het Advertentie ETNA BAGDAD HAARD290.— ETNA CONVECTOR 360.— BOCAL CONVECTOR 428.— LINCO SUPER CONVECTOR 452.— VROLING CONVECTOR 465.— PELGRIM CONVECTOR 465.— DAVONETTE KOLENCONVECTOR 495.— SELECTA CONVECTOR 498.— E. M. JAARSMA CLAUDIUS 539.— BRONCO PASJA 565.— Tevens grote sortering oliehaarden Siegler oliehaard I65- Davonette olieconvector 445. Linco „3 traps" olieconvector 498. DAGELIJKS DEMONSTRATIE Het grote succes van dit seizoen Voor vakkundige voorlichting, plaat sing en service uw vertrouwenszaak. Lange Nieuwstr. 435 - Centrum Galerft IJmuiden Telefoon 4654 Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Bennekom van Georgetown; Parma, Riga; Agne, Brahestad; Broeeliande, Noordzee, voor IJmuiden; Ibis, Kot- ka; wiebold Böhmer, Delfzijl; Limfjord, Pate- lohmen; Hoogkerk, Antwerpen; Lydia W., NorrS- bron; Lienerhorn, Haukipudas, hout voor Zaan dam; Friesland, Stettin; Trito, Le Havre; Roer domp, Norrköping; Ardeas, Hamburg; Procyon, Antwerpen; Bally Rory, Terneuzen; Ilse Schulte, Hamburg; Dollard, Rotterdam; Theron, Rotter dam; Grey Master, Rotterdam; Beyla, Le Havre; Ubbergen, Klaipeda; Amstelstroom, Rouaan; Ma re Altum, Rotterdam, voor IJmuiden; Kemp haan Gdynia, bosbessen voor IJmuiden; Embla, Rotterdam; Avasaksa, Lulea, erts voor IJmuiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Thomas Schulte naar Antwerpen; Johnny, Hamburg; Ar chimedes, Rotterdam; Geestbay, Noordzee, proef varen; Amelie Thyssen, Dakar; Anneliese Olt- mann, Wagoe; Emsworth, Tyne; Achilles, Bre men; Texelstroom, Grimsby; Minos. Kopenha gen; Drenthe, Delfzijl; Mare Liberum, Dagen ham; Empire State, Ville France; Lizard, Rot terdam, van Zaandam; Yorksand, Huil, van Zaan dam; Pial, Antwerpen: Ludwigshafen, Bremen; Dunnethead, Leith; Monte Ayala,Bilbao, colls van IJmuiden; Buntenstein, Antwerpen; Debo rah, Londen; Hoe Vinces, Londen; Jans, Londen; Peter Frese, Rotterdam; Hontestroom, Leith; Jonet, Faversham; Glory, Londen; Areas, Ham burg; Chiron Rotterdam; Brlnda, Trondheim; Wolanda, Londen; Maritsa, Bourgas; Ilse Fritzen Narvik, van IJmuiden; Berkelstroom, Londen.. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Bonita van Rotterdam; Bomma, Delfzijl; Stad Vlaardin- gen, Philadelphia; Lincoln, Antwerpen; Tremor- vah, Antwerpen; Marwa, Norrsundet; Esso Em- den, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Hinde naar Londen; IJstroom, Vlissingen; Agne, Nordenham. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of Baar Amsterdam is gegaan). veld verlaten, maar zijn teamgenoten wis ten hem over te halen te blijven. Voor de hervatting moest scheidsrechter Akkerman sr. tweemaal naar de middenstip wijzen voor doelpunten van het roodwitblauwe aanvalskwintet. Een hard schot van cap tain Jan Verbaan (Stormvogels) trof doel, omdat Joop Venus (SVIJ) te ver voor zijn heiligdom stond. Kopspecialist Wim Dem- mers (Waterloo) faalde niet toen hij de bal goed aangegeven kreeg van Ko de Rui ter uit een hoekschop (2-1). Na de her vatting poogde Strandplateau door omzet tingen in de formatie het verloren gegane terrein te heroveren. "Maar wat Admiraal (Stormvogels) en zijn kornuiten ook pro beerden, Klaassen bleef op zijn post. Het was aan de andere zijde dat Wil Wortel (Stormvogels) die na zijn schorsing voor het eerst weer deel uitmaakte van de „tri colores" de eindstand na een doelworste- ling op 3-1 bepaalde in het voordeel van titelhouder Zuidpier. Op het Zeedistelveld zagen de verbaas de toeschouwers hoe de Groentehandela ren zich niets aantrokken van de reputa tie van l'Avenir, waarin toch voetbalgroot' heden als Bram van Gooi, Hans Kiewiet en Frans Cleeren (allen Stormvogels) speelden. Vlak na het beginsignaal van ar biter Retz wist Pronk uit een corner de Groentehandelaren naar een 1-0 voorsprong te koppen. Iedereen verwachtte een tegen offensief van l'Avenir, maar de Groente handelaren gesteund door de wind ble ven volhouden. Ernst Veldman liet van 20 meter een vuurpijl op Bram van Gooi los die het projectiel door zijn handen over de doellijn zag verdwijnen! (2-0.) Na de hervatting werd l'Avenir, dank zij het windvoordeel, sterker, maar de ver dediging van de Groentehandelaren met Eek Veldman (VSV) en doelman Rutte (Velsen) wist van geen wijken. Coach Kiewiet kreeg een unieke kans om de achterstand te verkleinen toen Blomvliet (VSV) de bal met zijn handen speelde; maar de elfmeterschop werd naast ge knald. De Groentehandelaren maakten zelfs een derde treffer, die aan de illusies van l'Avenir een einde maakte (3-0). De Groentehandelaren moesten na deze zware wedstrijd nog de resterende 10 mi nuten uitspelen van het zaterdagavond we gens het noodweer gestaakte duel Groen- tebandelaren-Strandplateau. De Plateau mannen stonden met 1-0 voor. Voor de kan sen van de Groentehandelaren gaf nie mand meer iets, maar het onverwachte geschiedde. Met nog 3 minuten te spelen was de naar voren opgerukte spil Eek Veldman in de buurt van het heiligdom van Joop Venus gekomen, die hij met een strak vleugelschot passeerde (1-1). Hoe wel beide teams, waarvan Strandplateau met 10 man speelde, nog verwoed poog den te scoren, werd de eindstand 1-1. Ranglijst De stand van de eindronde van de IJmuidense strandvoetbalcompetitie luidt als volgt; Paviljoen Zuidpier 2 2 0 0 41 4 Groentehandelaren 2 110 41 3 Paviljoen Zeedistel 3 111 33 3 Clubhuis Brulboei 2 0 2 0 33 2 Paviljoen Zeezicht 2 0 2 0 22 2 Paviljoen Noordzee 2 0 11 01 1 Strandplateau 2 0 11 24 1 l'Avenir 10 0 1 03 0 Programma hedenavond: Op het Noordzeeveld moet titelhouder Zuidpier zijn leiderspositie verdedigen te igen het Brulboei-elftal. De Groentehande laren moeten op het Zuidpierveld van pa viljoen Zeedistel winnen om in de running te blijven. Een 52-jarige Haagse notaris heeft zijn verontwaardiging zeer duidelijk gelucht toen hij twee agenten bezig zag met Gatso-meters, waarmee zij de snelheid van passerende automobilisten controleerden Toen hij op de Van Alkemadelaan tijdens zijn wandeling de „stiekume" draadjes over de straat zag liggen met de daarbij behorende contactdozen op de trottoirband, haalde hij flink uit en schopte de doosjes de straat op. De notaris is aangehouden Hij kreeg een proces-verbaal wegens het belemmeren van het werk van de politie, dieoen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de beaorgera op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De restauratie van het landgoed „Beeckesteyn" in Velsen-zuid, date rend uit de Gouden Eeuw, vordert goed. In 1959 besloot men dit ge bouw, dat deerlijk verwaarloosd was, te herstellen, waarbij niet alleen het gemeentebestuur van Velsen, maar ook O. K. en W., Hoogovens en Rijks monumentenzorg een stem in het kapittel hadden. De vernieuwing strekt zich uit tot de Le Notre-tuin, die in de oorspronkelijke staat wordt, teruggebracht. De sanering in de gemeente Velsen, wat betreft de clandestiene bouw, werd vorig jaar voortgezet. Het agrarisch gebied, het welk in het noorden wordt begrensd door het Noordzeekanaal en in het zuiden door de gemeentegrens, werd nagenoeg vol tooid. In Velsen-noord werd het complex 45 du- plexwoningen aan de Verbindingsstraat af gehandeld. Andere complexen in de omge ving van Pelsstraat en Duinvlietstraat werden opgenomen. In IJmuiden (oost) werd begonnen met een complex tussen de Fazantenlaan, de Meeuwenlaan, de Ek- steriaan en de Zeeweg. Clandestien gebouwde opstallen werden van gemeentewege afgebroken. In verband met die sanering werden 130 bouwaanvragen ingediend. Ten behoe ve van onbewoonbaarverklaring wérden 5 woningen opgenomen. De woningen Bik en Arnoldkade no 14, Hagelingerweg no. 42, Middendorpstraat no. 6, Noorder dorpstraat no. 15 en Van der Zwaagstraat no. 18, werden onbewoonbaar verklaard. Rijkskweekschool in Haarlem. Voor de hoofdakte-examens zijn geslaagd: 'voor de gehele akte: mej. C. M. E. Slagt te Amsterdam; en de heren: J. C. Geleijnse te Amsterdam, P. den Hartog te 's-Gra- venzande, A. P. M. Verschueren te Aals meer, J. M. W. de Haas te Amsterdam, C. G. A. Kleinegris te Lutjebroek. Verklaring A: de dames: A. W. van Exel te Leiden; J. Möller te Haarlem; en de heer R. Tol te Amsterdam. Teruggetrokken of niet opgekomen: 6 kandidaten. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4880 De gemeente Heemskerk zal naar alle waarschijnlijkheid eind volgende week reeds zijn twintigduizendste inwoner kun nen begroeten: er moet nu nog een kleine zeventig bij om dit getal te bereiken. Heemskerk is Nederlands snelst groei ende gemeente, met een bevolkingsaanwas van gemiddeld tweeduizend per jaar. Het actieve gemeentebestuur van Heemskerk zal de komst van de twintigduizendste niet onopgemerkt voorbij doen gaan. Een negentienjarige wielrijder uit Be verwijk verzuimde dinsdag in de voor middag op de.Bankenlaan in deze gemeen te voorrang te verlenen aan een naderend motorrijwiel, waarvan de bestuurder een aanrijding niet meer kon voorkomen. Beiden kwamen ten val, waarbij de fiets en het motorrijwiel ernstig werden be schadigd. De wielrijder moest met een hersenschudding, een dijbeenfractuur en een vleeswond naar het Roodekruiszieken- huis in Beverwijk worden overgebracht. Het eerste waterpolo team van de Vel ser Zwemvereniging, dat zijn laatste com petitiewedstrijd van dit seizoen met 5-4 in Amptelyecyti van „De Snippen" won, komt in een halve promotie-competitie om één plaats in de landelijke derde klas se uit met de waterpolozeventallen van de zwemclub Naarden en de Zaanlandse Watervrienden. Softabal dames Het eerste damessoftbalteam van Ter rasvogels kan donderdagavond, door een overwinning op liet reserveteam van het hoofdstedelijke OVVO, kampioen worden van de landelijke tweede klasse A. Wanrieer de Velsense dames er in slagen om de reserves van OVVO te verslaan, promoveren zij automatisch naar de hoog ste klasse van de Nederlandse Dames Softbal Bond. Het Terrasvogelsnegental hoeft echter de strijd in Amsterdam don derdagavond niet te winnen om de kan sen op kampioenschap en promotie te verliezen. De pupillen van de heer Goed hart moeten nog drie wedstrijden spelen. Met Mieke Wijnberg op de werpersplaats zijn de Velsense dames sterk favoriet tegen OVVO II. De stand van de tweede klasse West I luidt: Terrasvogels 10 20 DSS 2 10 9 Bloemend, 2 9 14 THB 10 6 SC Haarlefn 10 13 Pinguins 3 10 4 OWO 2 9 9 Lijnden 10 3 Niet alleen het eerste damesteam heeft goede kampioenskansen, maar ook het juniorenteam en het adspirantennegental staan bovenaan in hun klassen. Meer negentallen heeft Terrasvogels niet, .om dat het bestuur niet meer leden kan accep teren, vanwege een tekort aan leiders. Het onderhoud van woningen in de ge meente Velsen laat nog altijd veel te wen sen over. Het treft, bijzonder ongelukkig dat thans terwijl duizenden met vakantie zijn zware regens vallen: er is moeilijk aan vakmensen te komen voor het repa reren van lekke daken. Vorig jaar kwamen bij de dienst open bare werken honderden klachten binnen waarvan 235 in behandeling werden'geno men; in het begin van dit jaar waren er -nog 152 klachten in behandeling. In enke le gevallen werd geen gevolg gegeven aan de aanschrijving in gevolge de woningwet en werden de gebreken geheel of gedeelte lijk van gemeentewege hersteld, met al le consequenties voor de huiseigenaren. De klachten omvatten niet slechts de da ken van de woningen; de meeste klachten betreffen ramen, deuren en ruiten, die niet bestand blijken tegen harde wind. Ge breken aan schoorstenen, rioleringen, aan rechten, gootstenen, stucwerk en betege ling doen zich herhaaldelijk voor. Advertentie 130 L. Emaille binnenwerk Formica bovenblad. Volledige garantie Betaling in overleg. Velserduinweg 173, IJmuiden, Tel. 4402 In de week van 12 t/m 18 juli zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 163 schepen (439.576 brt) en vertrokken 172 schepen (446.582 brt). BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: A. EeftingMeems, dr., Grhamstraat 104, IJmuiden; P. S. de GraafBevelander, d., Bloemendaalse- straatweg 74a, Santpoort; A, Schelvis van Rixel, d., Vechtstraat 163, IJmuiden; W. M. E. OlijStevens, d., van Wasse- naerstraat 57, IJmuiden-Oost; A. van der Zwanvan der Plas, d., de Roemerstraat 23, IJmuiden; H. C. Kromhout van der MeerAlbertsma, d., Burg. Eliasstraat 1, Amsterdam; J. VisserDekker» d., Kon. Wilhelminakade 71, IJmuiden; M. W. Tolsmavan Langeveld, z,, Roemer Vis- scherstraat 156, Haarlem; C. M. Holt- kampUijtendaal, d., Lange Nieuwstraat 122, IJmuiden; J. C. E. van den Heuvel Schild, d., Lange Nieuwstraat 119, IJmui den; A. Jacobsvan der Zwet Slotenma ker, d., van Wassenaerstraat 62, IJmui den-Oost; M. Fiddervan den Nieuwen- dijk, z., Rijnstraat 161, IJmuiden-Oost; A. E. L. TeeuwenPothuizen, z., Spaarn- damseweg 648, Haarlem. OVERLEDEN: J. van der Heide, 65 jr., echtgenoot vn: J. H. Jaspers©, Bik en Ar noldkade 29, IJmuiden; M. J. C. van Hooff, 61 jr., echtgenote van J. van der Horst, Stationsweg 59, Velsen-Zuid; G. M. Maa®, 84 jr., Hoofdstraat 33, Sant poort; A. Korsman, 87 jr., weduwnaar van C. Hoflied, Kennemerlaan 138, IJmui den; M. Kabalt, 57 jr., weduwe an T. J. Schneider, Woonwagenkamp, Velsen- Zuid; C. D. Grobecker, 54 jr., echtgenoot van W. Ebbeling, Napierstraat 1, IJmui den. Dinsdag De aanvoer te IJmuiden was dinsdag 6555 kisten, waarvan 92 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 147 schol, 4 schar, 14 bot, 2023 haring, 2200 makreel, 1273 schel vis, 380 wijting, 243 kabeljauw en gul, 10 leng, 105 haai, 41 koolvis en 21 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: fibHbOt '3:50-"?.60,'-grote "tong 7.60- 7.39, grootmiddel tong 4.91-4.72, kleinmid- del tong 4.63-4.38, kleine tong één 5.52-5, idem twee 6.10-5.02, tarbot één 3.70-3.20. Per 50 kilogram; tarbot IV 94, kleine De cineast Piet Windmejjer heeft in op dracht van het ministerie van Landbouw en Visserij een film „Vissen met de boom- kor" gemaakt, die is bedoeld om de vissers voor te lichten over de manieren waarop zjj bij deze vorm van visserij ongelukken kunnen voorkomen. Op de tentoonstelling SCH. '64 te Scheveningen is deze film in première gegaan. Het vissen met de boomkor is al een oude techniek die door de mechanisatie in het vergeetboek was geraakt, maar die de laatste jaren onze kottervloot weer heeft veroverd. Het zijn nu niet alleen de gar- nalenvissers op de Waddenzee die zich er van bedienen, op de Noordzee wordt plat vis gevangen met de boomkor. EXAMENS Middenstandsexamens in Haarlem. Voor het diploma zijn maandag geslaagd: M. J. van, der Aa, M. T.- M. van Aernsbergen, B. ter Horst, J. G. Klein, F. A. Pijnaker, John Veenendaal, H. Wardenier, J. v. d. Akker, H. C. Alkemade, E. A. Allison, H. A. M. Arends, C. C. M. Baars, M. J. H. Bakker, N. de Wijs, J. M. Beelen, A. G. Beentjes, J. M. J. v. d. Belt, A. F. J. Bende, H. A. v. d. Berg, M. L. M. v. d. Berg, F. Bergman, A. C. v. d. Berk, G. N. Berk, R. Bisenberger, H. M. Bleeker, P. G. Blom, A. Blonk, A. de Bock—Bok, J. de Boer, L. de Boer, L. W. de Boer, R. H. de Boer, L. Bogaard, C. J. Boland, A. L. M. Bölte, G. J. M. Bölte, L. de Bonte, C. E. M. van den Bos, D. Daniël, E. M. Bossen, J. A. Bötger, M. C. Bouma, A. J. Boijenk, P. A. de Braai, P. J. Brans, H. T. V. M. Brink, A. M. Broekman, R. E. Broeshart, P. de Bruin, M. C. Burgers, M. J. Busch, P. P. Busker- molen, E. E. Bijl, S. R. C. A. Bijl, R. W. D. Bijlsma.M. B. J. Bijvoets, A. Caldenhove, A. Clay, P. du Cloo, J. W. Cornelisse, A. W. Deddens, A. J. Wessels. Afgewezen 19 kandidaten. Chr. Burgerschool voor u.l.o. in Hillegom. Voor het eindexamen zijn geslaagd: di ploma B: Ans Biesheuvel, Margreet Maas en Herman Roeland; diploma A: René v. d. Beid, Duco Boef, Frans Buurman, Betty Hackert x, Dick Haster, Wilma de Jong x, Kobie Koning x, Femmy Liezenga, Els Lodewijk x, Mar ja Nagtegaal x, Annemarie Philippo, Willy Schipper x, Aad Scholte x, René Scholten, Henk van Schravendijk, Joke v. d. Staay, Nelien Veldhuyzen van Zanten x, Wim Verhagen, Hans Verschoor, Gerard de Wagtx, Gerrit van Tolx, allen te Hillegom; Sip Groeneveld en Kees Vooys, Vogelenzang; Carla Noort, Lisse; Marja Pors x, Wim Zandbergen x, Noordr wijkerhout; Rosemary Telkamp, Betty v. d. Wouden, Bennebroek; Piet Verhulst x, Nieuw-Vennep. De geslaagden bij wier namen een x staat behaalden tevens het middenstands diploma. Afgewezen: 1 kandidaat. Rijkskweekschool in Haarlem. Voor de hoofdakte zijn geslaagd: gehele akte: de dames A. A. Soede en E. J. Bisschop, bei den te Haarlem; en de heren: K.-H. Heins te Voorburg; S. A. Jadoenathmisier te 's-Gravenhage; J. de Vries te Leiden; N. H. van Wijk te Zandvoort; A. van Dijk te Haarlem; B. Boertje te Voorburg; W. F. M. Hofstede en E. Braam, beiden te 's-Graven- hage; R. A. Berkhout te Heemstede; A. J. Vonken en P. J. B. Cornelissen, beiden te Amsterdam. Verklaring A: Mevr. J. G. de Boer-van Amersfoort te Amstelveen: en de heer A. E. K. M. Kohlsaat te 's-Gravenhage. Afgewezen (niet opgekomen) 17 kandi daten. Mulo-examens in Haarlem. Voor het di ploma A zijn maandag geslaagd de dames; H. Driessen, IJmuiden; M. Blom, G. J. Gerritsen, A. W. Gordijn, allen uit Bever wijk; C. v. d. Does*, A. P. Esselman, J. T. Feenstra, allen uit IJmuiden; R. Boogaart*, W. Hagens, J. P. de Lange*, C. Pompstra*. allen uit Beverwijk; L. v. d. Velde, Castri- cum; M. T. Giskes*, Beverwijk; en de he ren: P. J. Smit, Hoofddorp; R. J. Kruijer, Haarlem; P. C. Groen, Driehuis; B. Klep per, R. Kruisman, J. A. Lampers, allen uit Santpoort; F. L. Acda, H. Honig, P. R. de Reuver*, allen uit Beverwijk; D. W. Ste vens*, Castricum; B. Schoehuijs*, W. V. H. v. d. Moolen*, beiden uit Heemskerk; A Karei, Beverwijk. De geslaagden bij wier namen een staat behaalden tevens het middenstands diploma. Afgewezen: 1 kandidaat. Bij deze vorm van visserij wordt varen de gevist met twee netten die aan gieken ter weerszijden van het schip zijn opge hangen en die door een boom worden opengehouden. Boomkorvisserij heeft verschillende voordelen. Een daarvan is dat voor het binnenhalen van de netten maar weinig handkracht nodig is. Er zijn echter ook ri sico's aan verbonden. Zo kan als een net ergens aan vasthaakt gevaar ontstaan voor omslaan van het schip. Nog kort geleden zijn enkele ongelukken met boomkorsche- pen gebeurd. De directie der visserijen van het mini sterie van Landbouw en Visserij heeft al op verschillende manieren de vissers doen weten hoe zij de risico's kunnen vermin deren en doet het nu door middel van deze film. Er gaan wel stemmen op om de hele boomkorvisserij te verbieden maar dat is niet realiseerbaar, zei de heer J. G. de Wit, inspecteur der visserijen in het eerste district, die ter introductie van de film een korte toelichting gaf. Hij vergeleek de boomkorvisserij met het wegverkeer waar men hogere- snelheden dan 20 km per uur toch ook niet kan verbieden, en deze film met een slipschool, waar de weggebruiker ook leert ongelukken te vermijden. De minister van Binnenlandse Zaken heeft B. en W. van Amsterdam bericht dat hij zich niet langer wil verzetten te gen de door B. en W. voorgestane salaris verbetering voor .het Amsterdamse brand weerkorps. Aanvankelijk werd het besluit van de Amsterdamse raad om de brand weersalarissen te verhogen door de minis ter niet goedgekeurd. De brandweer heeft hierop herhaaldelijk protestmarsen door de stad gehouden en petities afgeleverd op het stadhuis. Het tienj'arige Amsterdamse jongetje Cornells Leendert Schmidt is gisteren aan de Rigakade te Amsterdam onder zes bal ken met een totaalgewicht van circa 350 kg. omgekomen. Het speelde op een stapel balken bij een houthandel, toen deze begonnen te rollen en het uitglijdende jongetje bedolven. schol twee 37-12, schar 13.50-10, bot 5.10-4, verre haring 22.40-11, makreel 14.20-9, kleinmiddel schelvis 26, kleine schelvis één 27-25, idem twee 15-4.20, wijting 16-6, grote gul 31-25, middel gul 31-23, kleine gul 22-12, kleine haai 12-4-90, kleine kool- vis zwart 25-13. Per 125 kilbgram: grote kabeljauw 132- 62, gróte leng 75. Dinsdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 3-4760, 144-6680, 171-4900, 139-6440, 54-8890, 180-3200, 173-5730, 57-2850, 132- 4320, 146-3750, 122-3330, 117-4570, 99-1500, VL 14-3950. Aanvoer van woensdag Zes vaartuigen hebben woensdagmor gen in IJmuiden aangevoerd 620 kisten vis, 560 kleine kistjes vis en 800 kilo gram tong. Bij de aanvoer waren: 30 kis ten wijting, 90 gul en kabeljauw, 40 kool- vis, 1160 kleine kistjes met haring, 320 makreel, 240 kleine kistjes makreel, 120 schol, 40 varia. Prijzen van woensdag Per kilogram, in guldens: Heilbot 3.70, tarbot 4.504.20, grote tong 7.797.55, grootmiddel tong 5.565.14, kleinmiddel tong 5.735.21, tong een 6.796.25, tong twee 6.225.99. Per 125 kilogram: Grote kabeljauw 88 86, middel kabeljauw 10096, grote kool- vis 83, middel koolvis 9077, grote leng 70. Per 50 kilogram; Kleinmiddel schelvis 37, schelvis twee 3327, koolvis een 31, koolvis twee 20, gul een 4944, gul twee 36, gul drie 27, grote en middel schol 47 44, kleinmiddel schol 4836, schol drie 40 21, schar 22, bot 94, haai 15, gestripte wijting 2718, tarbot 14088, haring 30, makreel 17.5015.20. Besommingen van woensdag Woensdagmorgen werden in IJJmuiden de volgende besommingen in guldens, ge maakt: KW 112, 750, KW 94 1560, SCH 153 4700, VL 14 6100, VL 34 7490. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 15 kisten schelvip, 70 wijting, 5 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 200 haring, 40 makreel, 150 schol en 1500 kilogram tong. Haringvangsten KW 37 12, KW 1310 40, KW 70 55. KW 141 50 (nog 40 netten halen). Gemiddelde vangsten: Vlaardingen 25, Scheveningen 40 en Katwijk 40 kantjes. Op zee Enkele trawlers hebben gisteren op 59 graden noorder breedte en 030 graden westerlengte, bij het zog enoemde „eiland" veel haring gevangen. De VL 121 Willem, die als eerste op genoemde plaats de net ten uitzette, meldde een dagvangst van niet minder dan dertig last. De andere trawlers vermeldden vangsten van twaalf tot twintig last. De Willem is nu thuis- stomend voor de vrijdagmarkt In IJmui den, met 500 kisten verse haring en 340 kantjes gezouten haring. Advertentie AEG - ZANUSSI IGNIS - ZANKER Dagelijks demonstratie MARKTPLEIN TELEFOON 4262

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5