Dubbele Schoten-zege op VVGA: 1-0 en 7-6 Nicols had weinig moeite met zwak spelend HHC Hans van Lieshout stond voor Schoten zeventien innings mam Groots honkbalkijkspel bracht HCK en ABC geen beslissing Bart Zoet verraste in sprint zijn grote rivaal Karstens Spartaans honkbal geweld was in Spanje onvoldoende Hillegom en VVB zijn samen ingedeeld in eerste klas A Italiaanse coureur bij races gedood Groen staakte de strijd na jacht op vier koplopers Rotterdamse club krijgt Europa-Cup niet Competitievoetbal amateurs Donner won partij in IBM-toernooi MAANDAG 27 JULI 1964 10 - Toch van Lieshout Weinig spanning Dinsdag lichtwedstrijd Nederland schermde zwak Gees Lagrand derde Oud-Fifa-secretaris Gassmann overleden Zwitsers wandelden snel Het bescheiden hoofdklasseprogramma heeft voor Schoten onverwacht succes opgeleverd: de Schotenaren hebben de laatste plaats die zij vanaf 26 april be zetten, verlaten dank zij een dubbele zege op VVGA. In Amsterdam werd met 1—0 gewonnen, zondagmiddag bracht een sensationele negende Schoten-slag- beurt een 7—6 zege. In beide wedstrijden werd Hans van Lieshout winnende werper. In de eerste wedstrijd wierp hij negen innings, in de tweede match stond hij acht innings op de heuvel. HHC kwam nu op de laatste plaats, maar heeft zijn kansen nog in eigen hand. Van Haarlem Nicols werd echter met 4—0 verloren. Zaterdagmiddag werd het een ieder die Schoten aanhing even ijskoud om het hart. In Amsterdam-Oost stonden de Haarlem mers met 1-0 voor, de wedstrijd was ge vorderd tot de negende VVGA-slagbeurt. Er waren twee nullen en de VVGA-er Koene stond op het derde honk. Toen haal de VVGA-linksvelder Vissers uit: de bal ging richting derde honk, waar Frans Klooster even grabbelde. Zou Schoten weer een zege ontgaan? Maar Klooster herstel de zich, kreeg de bal onder controle en wierp feilloos naar zijn eerstehonkman Kollaard. Een mooie beloning voor Hans van Lieshout die slechts vijf VVGA-ers op de honken toeliet. Behalve in die laatste in nings kreeg VVGA alleen in de zevende innings nog 'n scorekans, toen eerstehonk man Ruud Kramer de bal diep in het mid- veld sloeg. Midvelder Willemse ving de bal echter en met een strakke aangooi schakelde hij ook Vissers die vanaf het derde honk trachtte te scoren uit. Scho ten scoorde zijn enige run door Ton Kol laard die na een twééhonkslag en een doorgeschoten bal op het derde honk ge komen, over de thuisplaat kwam op een tik van Van Lieshout. Dat gebeurde in de zevende innings. Jammer was het dat VVGA-werper Reggie Smith moest uitval len in de achtste innings na een flinke botsing met Schoten-honkloper Van Dus- schoten. Van Lieshout liet 7-1-2 noteren. De tweede wedstrijd betekende voor Henk Keulemans een groot probleem. Zijn tweede werper Munsterman was met va kantie en wie moest er nu op de plaat? Keulemans gokte op Hans Jansen, maar had in zijn achterhoofd dat Van Lieshout misschien nog wel enkele innings te hulp zou kunnen komen, omdat de eerste wed strijd bijzonder vlot was verlopen en Scho ten de volgende week vrijaf heeft. Jansen kwam in de eerste innings al in moeilijk heden: acht VVGA-ers traden in het slag- perk en zorgden voor een 3-0 voorsprong. Vermeer van HHC is in op het eer ste honk, dat bewaakt wordt door Boudewijn Maat (Nicols). De meest effectieve GS-hit was de home run van St. Nicolaas met één honk bezet. Schoten kwam echter terug: op het wer pen van Piet Ferwerda raakten de hon ken vol en een korte tik van Beringen (twee runs) en een honkslag van Kollaard zorgden voor 3-3. Piet Ferwerda werd in die eerste innings meteen al vervangen door zijn broer Mink. In de tweede innings echter kwam het einde voor Hans Jansen. Met nul uit kreeg VVGA de honken vol door gebrek aan con trole van Hans en toen Henk Keulemans „stop" vroeg, wist Hans van Lieshout het al: hij kwam uit het midveld aanstappen. Hij wist de schade tot twee runs te be perken (3-5). Tegen ieders verwachting in bleef Van Lieshout goed tegenstand bieden en hij kreeg alleen in de zevende innings nog een run tegen: Vissers liep de hon ken af op bijzonder riskante wijze, maar ontmoette geen noemenswaardig verzet van Schoten-velders. Schoten kwam in de vijfde innings op 5-4 door Willemse die scoorde op een stoot- slag van Van Dusschoten. In de zevende innings werd het 6-4 voor de Amsterdam se gemeenteambtenaren, in de gelijkma kende innings ging een fraaie kans voor Schoten verloren door dom honklopen. Maar in de achtste innings werd het dan toch 6-5, toen Ton Kollaard zijn tweede honkslag gaf, waarop Ton Pols scoorde. De laatste Schoten-slagbeurt ging dus in met een 6-5 VVGA-voorsprong. Toen Wil lemse als eerste man op het eerste honk sneuvelde, zag het er donker uit voor Scho ten. Weliswaar kwam Henk Keulemans aan slag, maar de Schoten-aanvoerder had tot op dat moment aan slag nog niet veel la ten zien. Maar ditmaal was het dan toch raak. Laag verdween de bal tussen de binnen velders door: honkslag. Gevreesd om zijn honklopen werd Keulemans de grote Scho- ten-hoop en de dito'VVGA-vrees. De Am sterdamse werper Mink Ferwerda tracht te Keulemans op het eerste honk uit te schakelen, wat niet lukte. Integendeel, Keulemans profiteerde bijzonder snel van een foutje van eerstehonkman Kramer en kwam op het tweede honk. VVGA was aangeslagen, toen Klooster met een honk slag volgde. Met, het derde en tweede honk bezet kwam Van Dusschoten aan slag en ook hij gaf een honkslag, waarop Keule mans 6-6 scoorde. Ongehinderd stal Van Dusschoten het tweede honk, waarna Van Maren niet eens een stootslag behoefde neer te leggen, want VVGA-catcher Van de Berg was zo van de kook, dat hij de bal langs het derde honk wierp, waarna Klooster ongehinderd voor 7-6 kon zorgen. De Haarlem Nicols hebben weinig moei te met HHC gehad. Leek het er aanvan kelijk op dat de HHC-hitters geen moeite zouden hebben met de worpen van Herman Beidschat (na vier HHC-slagbeurten had hij pas één tegenstander op 3sl. uitgescha keld), in het verdere verloop bleek, dat Beidschat oppermachtig was. Waren zijn cijfers na vier innings 1-0-4, zijn eindre sultaat was 10-0-4, waarmee hij zijn eerste no-runzege van het seizoen behaalde. HHC kreeg geen enkele maal een honkloper op het derde honk. Het gevolg van deze zwakke HHC-tegen stand was dat de wedstrijd weinig span nend was en de ruim 1600 toeschouwers waren dan ook blij, dat de match bijzon der snel werd gespeeld. In één uur en vijf tig minuten wonnen de Haarlem Nicols met 4-0. In de eerste slagbeurt was het al 2-0 voor de Nicols, toen Piet de Nieuwe (4w.) vanaf het eerste honk kon scoren op een stootslag van Dolf de Zwart: HHC- eerstehonkman Jan Wemerman zag de door zijn werper Jan Smidt aangegooide bal niet, omdat de ondergaande zon even recht in zijn gezicht scheen. Een korte tik van Heemskerk bracht De Zwart over de thuisplaat. Een tweehonkslag van Beid schat zorgde in de vijfde innings voor 3- 0 en toen Ruud Jongeling een eenvoudige kans om de derde nul van de zesde in- inings te maken miste, was het 4-0. Jan Smidt verloor met 4-3-6. De stand in de hoofdklasse luidt nu: Haarlem Nicols Sparta O V V O 14 27 12 20 12 12 Ajax VVGA Schoten HHC 15 12 14 11 16 8 13 6 Dinsdagavond zal het Nederlands honk balteam weer een oefenwedstrijd in het Haarlemse honkbalstadion spelen. De te genstanders zijn de Arce Knickerbockers die hun eerste wedstrijd tegen de Neder landse selectie met 98 wonnen. De wed strijd begint om acht uur. Nederlandse schermers en schermsters hebben zaterdag en zondag in Remich (Luxemburg) deelgenomen aan een inter nationale wedstrijd voor teams van E.E.G.- landen. De Nederlandse equipe was ge handicapt door het ontbreken van een aan tal topschermers, die in verband met de tournee door Rusland niet konden uitko men. Naast de floretwedstrijden voor de dames werd er door de heren geschermd op degen. Nederland moest in het eind klassement met de vijfde en laatste plaats genoegen nemen. Italië werd winnaar van Luxemburg. Tijdens de 24-uurs rit voor toerwagens op het circuit van Francorchamps bij het Belgische stadje Spa is een ernstig onge luk gebeurd, dat de Italiaanse coureur Pietro Frescobaldi het leven heeft gekost. Frescobaldi kwam om toen zijn Lancia 1800 van de baan geraakte en van een helling viel. De Belgische équipe Robert Crevits en Gustave Gosseling met Mer cedes won de race. Er waren 45.000 toe schouwers. De Sassenheimer Bart Zoet heeft in de Ronde van Badhoevedorp voor amateurs, die zaterdagmiddag voor de veertiende keer door de Halfwegse wielerclub „De Bataaf" op het parcours aan de Roerdomp straat werd gehouden, een fraaie overwin ning behaald. Samen met zijn grote ri vaal Gerben Karstens, de jonge en felle Daan Holst én outsider Dick Bouqet had hij het peloton overtroefd. In het beslis sende sprintje bleek Zoet over het scherp ste eindschot te beschikken. Hij verraste Karstens volkomen en bleef hem met bijna een lengte verschil de baas. Holst en Bouqet kwamen er in dit sprintgevecht vrijwel niet aan te pas. Er is in deze Badhoever ronde, waar aan 86 renners deelnamen, volop slag ge leverd. De strijdvlam laaide al meteen na de start hoog op door een ontsnapping van de streekrijders Copier en De Jong met de Amsterdammers Holst, Leunis en Bouqet. De favorieten Zoet en Karstens wilden zich blijkbaar niet laten verras sen door deze vroege vlucht en kregen na een korte jacht aansluiting met de de- marranten. Karstens, Holst en Zoet legden er meteen flink de zweep over en daar door moesten Leunis, Copier en De Jong achtereenvolgens afhaken. Alleen Bouqet gaf geen krimp. Er bleven dus vier leiders over op het peloton, waarin men de eer van de ach tervolging aan elkaar overliet. De sterke Fries Tijmen Groen, nationaal wegkam- pioen van de nieuwelingen en als amateur debuterend, begon in de dertigste ronde het parcours moest tachtig keer gere den worden weliswaar aan een felle jacht op de vier aanvoerders en boekte daarmee aanvankelijk succes, maar hij slaagde niet in zijn opzet om het „gat" te overbruggen. Daarvoor was het verschil al te groot en bovendien gooiden Zoet, Holst, Kar stens en Bouqet er een schepje op, toen zij hoorden dat Tijmen aan de achtervol ging bezig was. De vier koplopers bezorg den het peloton tenslotte een ronde achter stand en kort daarop verdween Groen van het strijdtoneel. Eerder hadden dat ook kanshebbers als Co,melisse en Van der Horst al gedaan. Evenals de drie Engel sen en drie Nieuw Zeelanders. De aanvoerders deden het in de slotfa se van de strijd rustig aan en hielden el kaar angstvallig in de gaten. Zij lieten de meeste renners weer lopen om elkaar de overige ereplaatsen te betwisten en stre den samen in de sprint om de hoofdprijs. Dat pleit won Bart Zoet. Hij liet zich han dig door Holst lanceren en verraste Kar- stend volkomen. 1 De uitslag was: 1. Bart Zoet, Sassen- heim, de 100 km. in 2 uur 32 min. en 28 sec.; 2. G. Karstens, Leiden, 3. D. Holst, Amsterdam, 4. D. Bouqet, Amsterdam, 5. H. Koopmans, Halfweg op 53 sec.; 6. C. Fontijn, Warmer, op 1 min. en 2 sec.; 7. H. Ottcnbros, Alkmaar; 8. Th. Oudshoorn, Vinkeveen; 9. J. Wuurman, Amsterdam; 10. K. Zomer, Halfweg. (11. C. Stroomber- gen, Hillegom; 12. H. Aarts, Hillegom). Bart Zoet uit Sassenheim werd zaterdag winnaar van de Ronde van Badhoevedorp. Zijn rivaal Gerben Karstens was hij in de sprint net iets te snel af. De belangrijkste wedstrijd in de eerste klasse B was ongetwijfeld het treffen tus sen de koplopers HCK en ABC. Na een bijzonder enerverende strijd met wisselen de kansen, eindigde de match in een 5-5 gelijkspel. ABC nam een 3-0 voorsprong, maar via 3-1 kwam HCK in de zevende innings op zijn beurt voor: 5-3. Met één run in de achtste en één in de negende innings kwam ABC op de valreep weer langszij. Het vertoonde spel was niet best, maar dat zal het talrijke publiek de heide teams wel vergeven hebben: als kijkspel was de wedstrijd groots. HCAW had de grootste moeite met UW dat overigens met 5-4 verloor. Dat het Haagse ADO weinig kansen op behoud van zijn eerste klasserschap meer heeft, zal zelfs de meest verstokte ADO-supporter wel toegeven, nu met 9-6 van Volewijckers werd verloren. De grote rivalen HCK en ABC stonden zaterdagmiddag voor de derde maal in dit seizoen tegenover elkaar. HCK won thuis de eerste wedstrijd met 5-1; ABC (Van onze speciale verslaggever) Het prachtige honkbalstadion van Pira- tas, dat als een oase opduikt tussen Madri- leense puinhopen, is zondag twee en een half uur lang een paradijs voor Sparta geweest om daarna als bij toverslag in een Spaanse hel te veranderen. Was de Nederlandse kampioen vrijwel de gehele wedstrijd in gewonnen positie, op de val reep sloeg Piratas meedogenloos toe. De Rotterdammers raakten in paniek, stapel den fout op fout en de Madrileen speelde zich zo via een 8-7 zege in de finale van de Europa-cup De wedstrijd was voor Sparta zo hoop vol begonnen. Binnen vijf minuten had den de Rotterdammers een 3-0 voorsprong, via drie enorme homeruns. Toen de Ne derlandse ambassadeur in Madrid, de heer Van Panhuys, de trappen van het stadion opkwam, sloeg Hamilton Richardson de eerste bal het veld uit. De ambassadeur had zijn plaats nog niet bereikt, of Arrin- dell liet de bal een vlucht van ruim 10 me ter maken: 2-0. De derde homerun, kwam op naam van Hudson John. Spoedig waren de rollen ra dicaal omgekeerd, want Piratas, dat Luis Barrio op de heuvel vervangen had door Tito Huertas, kwam in dezelfde innings fel terug. Nadat Carabias een honkslag plaatste, sloeg vlak daarop Charles Brazzer een in Madrid gelegerde Amerikaanse militair een prachtige homerun: 3-2. Er was echter nog geen vuiltje voor Spar ta aan de hemelsblauwe lucht, toen Hen driks in de tweede innings, profiterend van fouten, de stand op 4-2 bracht. Maar weer kwamen de Spanjaarden terug. In de vier de innings verkleinde Carabias de achter stand tot 4-3. Sparta leek in de vijfde innings defini tief toe te slaan. Eerst kon Richardson de thuisplaat passeren omdat de Spanjaarden zo vriendelijk waren fouten te maken na een tik van Arrindell. Daarna bracht een daverende klap van John Arrindell bin nen: 6-3. In de achtste innings raakte Jaap de Koning (die tot de cijfers 5-3-8 kwam) zijn controle kwijt en daarvan werd dank baar door de Madrilenen geprofiteerd. Drie achtereenvolgende worpen van De Koning betekenden evenveel homeruns. Gewelde naar Brazzer, Gueuarra en Pereira sloe gen de bal over de betonnen boundary: 6-6. De toch al bijzonder verhitte Spanjaar den bij 'n temperatuur van 42 gr. C raak ten nu op hun kookpunt. Daarom kwam de koude douche in de laatste Spartaanse slagbeurt hard aan. Richardson kon bin nenstormen doordat Harry van der Berg tussen het eerste en tweede honk de Span jaarden „aan de praat hield". 7-6. Toch zouden de gastheren het laatst lachen. De Rotterdammers raakten in paniek toen bleek, dat Hans Bouwen (cijfers: 1-1-3) de Spanjaarden niet van de honken af kon houden. De ene fout volgde in sneltrein vaart de andere op. Het gevolg: in een mum van tijd waren alle honken bezet zonder dat er een 0 gevallen was. Een klap van Pereira en het was 7-7. Op een stootslag van Raphael Barrio kon Brazzer ten slotte het vonnis voltrekken. bleef in Amsterdam-Zuid met 3-2 de meerdere. HCK-werper Paalman begon met 3 sl. te geven aan Kraal, maar dit veelbelovende begin stelde hem niet op zijn gemak. Meyer en Walker gaven honk- slagen en 4 w. voor Wil Meyer maakte de honken vol. Paalman gaf nog twee vrije lopen weg en dat betekende 2-0 voor ABC, dat in de tweede innings de voorsprong tot 3-0 vergrootte, toen een korte tik van Jan Meyer foutief werd verwerkt en Doby Peters vanaf het tweede honk kon scoren. In de derde innings bleek Paalman zich te hebben hersteld en met driemaal 3sl. werd de ABC-slagploeg naar de kant ver wezen. Toen was het de beurt aan de ABC- defensie om flink onder druk te komen. Onno Heemskerk opende met een lage tik naar het derde honk, waar de bal niet feilloos werd verwerkt. Op een doorgescho ten bal kwam Heemskerk op het tweede honk, waarna Henk Biesbrouck met een stootslag zoveel verwarring stichtte, dat ook hij de honken bereikte. Robert Maat volgde met een infieldhit, zodat HCK met nul uit alle honken bezet kreeg. Op een tik van Möllman faalde werper Peters en het was 3-1. Een korte tik van Paalman sorteerde geen effect, want ABC-eerste- honkman Walker de grote uitblinker speelde de bal op thuis, waar Biesbrouck sneuvelde. Nog was er van alles moge lijk: HCK had nog steeds alle honken be zet en er was pas één uit. Arie Numan gaf een hoge tik net over het binnenveld heen en juist toen de bal voor een honk slag in het verre veld leek te ploffen, ver scheen daar rechtsvelder Ad Kraal die de vangbal van zijn leven maakte en direct doorspeelde naar het eerste honk voor een dubbelspel. De stand 3-1 bleef lange tijd op het scorebord staan. Om precies te zijn tot de tweede helft van de zevende innings. Toen volgde weer een HCK-explosie. Na een vrije loop voor Dekker, gaf Onno Heems kerk een honkslag. Met het derde en twee de honk bezet gaf Henk Biesbrouck een stootslag, die Wil Dekker over de plaat bracht: 3-2. Het werd heel goedkoop 3-3, toen Heemskerk op een wilde worp kon scoren. Een honkslag van Möllman lever de twee runs op en het was 5-3. In de achtste innings kwam ABC weer tot scoren. Houtkamp kreeg 4w., een korte tik van Albert Peters werd foutief ver werkt en er waren twee honken bezet. Een opofferingsslag van Eist bracht de honk lopers naar het derde en tweede honk. Ook Ook in het treffen der nieuwelingen wis ten vier renners, t.w. Piet de Wit, Jan Buis, Melle Jongkind en Loe Otte, een be slissende voorsprong te nemen op het pe loton. Van dit viertal was De Wit in de eindsprint met 'n halve lengte verschil de snelste. De uitslag was: 1 P. de Wit, Wormer, de 50 km. in 1 uur 23 min. en 15 sec.; 2 J .Buis, Halfweg; 3 M. Jongkind, Aals meer) 4 L. Otte, Haarlem; 5 G. Mooy, Limmen op 22 sec.; 6 T. Degeling, Ven huizen op 1 min. en 7 sec.; 7 F. Zomer, Halfweg op 1.15; 8 A. van Midden, Hil versum op 1.38; 9 H. Riem, Amsterdam; 10 C. van Proosdij, Baarn, (15 G. v. Krim pen, Haarlem). Uitslag aspiranten: 1 B. Janbroers, Am sterdam, de 25 km. in 42 min. en 53 sec.; 2 C. Kardol, Bilthoven; 3 W. Luppers, Purmerend; 4 L. Kreuger, Haarlem; 5 K. Balk, Badhoevedorp; 6 J. Peetoom, Vijf huizen; 7 R. Schell, Haarlem; 8 P. Holla, Amsterdam; 9 G. Agema, Amsterdam; 10 T. Blom, Haarlem. Het afgelopen weekeinde zijn in Kopen hagen sterk bezette internationale kano wedstrijden gehouden waaraan ook Neder landers hebben deelgenomen. Vooral in d* 10.000 meter K 1-klasse is bijzonder fel ge streden. De zege ging naar de Hongaar Ferenc Cseh, die na 44 min 38,5 sec finish te. De Zweed Sahlen werd, met 1,3 second* achterstand tweede. De Nederlander Cee» Lagrand eindigde in 44.40,8 op de derda plaats. Kurt Gassmann, de gewezen secretaris generaal van de Fifa (internationale voet bal federatie), is op 73-jarige leeftijd in Mascotte (Zwitserland) overleden. Gass mann was in zijn jonge jaren een promi nente speler van de Zwitserse eersteklas ser F.C. Bienne. In 1916 werd hij benoemd tot secretaris van de Zwitserse voetbal bond. Tot 1950 behield hij deze functie. Toen werd de Zwitser secretaris-generaal van de Fifa. In 1961 volgde zijn landgenoot Helmuth Kaiser hem op. De HCK-er Dekker scoort het tweede punt. ABC-catcher Van der Elist en werper Peters konden hem dat niet beletten. kortestop Ausma bereikte de kussens en de honken waren vol. Doby Peters sloeg daarna Houtkamp thuis: 4-3. Ook in de ne gende innings scoorde ABC een run: Wal ker joeg de bal diep in het midveld, waar Heemskerk de moeilijke vangkans niet be nutte. Een slordige aangooi bracht Walker zelfs op het derde honk. Een squeeze-play met Wil Meyer bracht 5-5 op de kaarten. In de laatste HCK-slagbeurt werd het ook nog even spannend: de winnende run stond op het tweede honk, toen ABC-korte stop Ausma een einde aan de wedstrijd maakte. Paalman (11-6-7) en Peters (7-3-5) deelden de winst. Robert Maat (.667) en Möllmann (.400) waren de beste HCK-hit- ters. In de eerste klasse A bleek SC Haar lem, dat voor twee weken nog een serieuze kandidaat voor het kampioenschap leek. geen partij te zijn voor Storks, dat zondag jl. nog zo'n moeite met de Sportclub had. Ditmaal was het in zeven innings bekeken en met 11-0 bleef Storks HVA, dat in Nij megen met 11-3 van Hazenkamp won, goed volgen. Eerste klasse HVA 13 Storks 10 SC Haarlem 10 Rooswijk 11 Hazenkamp 12 PSV 12 De competitiestart voor de voetbalamateurs is op zondag 13 september. De indeling voor de komende competitie is regionaal. District West I: le klasse A: AFC, DCG, Alk- maarse Boys, Hillegom, HRC, JOS, Hollandia, OSV, Purmersteijn, RKAVIC, de Spartaan en VVB. 2e klasse B: BVC, Celeritudo, DEM, HBC, Kon. HFC, De Kennemers, Quick A, TYBB, Ul- trajectum, UW, Velsen en Zandvoortmeeuwen. Derde klasse A: ADO '20, Alcmaria Victrix, Always Forward, Beverwijk, CSV, DTS, Eg- mondia, Flevo, HSV, Kolping Boys, VIOS (W.), West-Frisia. Derde klasse B: Assendelft, ASVK, Energia, EVC, IVV, KBV, KW, De Meteoor, Neerlan- dia, RCZ, WA, WSV '30. Derde klasse C: Aalsmeer, Donar, ETO, Meer- Boys, NFC. Ripperda, Roda '23; Schoten, Storm vogels, Swift, TOG, Uithoorn. A: Eerste klasse B: 22 ABC 13 22 16 HCK 12 20 12 HCAW 12 13 10 UW 12 8 6 Volewijckers 11 5 4 ADO 10 2 Zwitserland zegevierde zondag in de omgeving van 's-Graveland in een landen- wedstrijd snelwandelen over 35 kilometer voor Nederland en België. De individuele overwinning ging naar de Tunesiër Chad- ley. Eerste Nederlander was Ben Elzen, die zevende werd. Nederland werd tweede in het ploegenklassement Vierde klasse C: Aristos, Bloemendaal, Hoofd dorp Boys. IEV, NAS, Onze Gezellen. Renova. De Vliegende Hollander, VSV, Waterloo, Wijk aan Zee. De uitslagen van de partijen die zater dag zijn gespeeld voor de vijfde ronde van de grootmeestergroep in het IBM-toernooi, luiden: Dueckstein (Oost.)Donner (Ned.) 0-1, Van Geet ,(Ned.)Kuypers (Ned.) 0-1, Lehmann (W.-Dld.)Larsen (Den.) remise, Barcza (Hong.)Pirc (J.sl.) remise, Van Scheltinga (Ned.)Enevoldsen (Den.) 1-0. De stand na de vijfde ronde: 1. Larsen 4 pnt-, 2. Lehmann 3'Vr, 3/4. Pirc en Van Scheltinga, beiden 3, 5/6. Dueckstein en Donner, beiden 2Vs, 7, 8 en 9. Barcza Enevoldsen en Kuypers, allen 2, 10. Van Geet Va.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 10