„Droomvakantie" wordt een nachtmerrie m De koning van de shag POLLE, PELLI EN PINGO AGE Kort en bondig Rotterdams reisbureau Fiesta kampt met financiële perikelen Sterke verdenking tegen 23-jarige tekenaar m V erolme-bedrij ven in de toekomst een stichting Voor officier van justitie geleid Nederlandse bus reed in Duitsland tegen een muur Mondbeademing redde meisje Boekhouder verdacht van verduistering Shell ontdekt in Oman olieveld Nog geen zekerheid over aankoop „Willem Barendsz" N Ierland beschuldigd in Oostenrijks blad Boerderijen en kapperszaak uitgebrand Zwaar gewond bij val in Oostenrijk N.T.B. eist 140.000 van ex-penningmeester Minder vast weer MAANDAG 27 JULI 1964 2 Haarlem V elsewl J muiden Beverwijk De moord in Rotterdam Type-diploma voor 10-jarige jongen Door gasverstikking omgekomen Anneke Grönloh gaat op 29 augustus huwen Kerkelijk nieuws ïa z z Met het risico dat hun aangekondigde „droom-vakantie" zal ontaarden in een ware nachtmerrie zijn vanochtend toch 46 van de 71 passagiers van het Rotterdam se reisbureau Fiesta van Schiphol naar Spanje vertrokken. Zij maakten de reis in een F 27 Friendship van Schreiner Airways, die anders leeg zou zijn vertrok ken om in Perpignan (Zuid-Frankrijk) een eerdere groep van het Fiesta Reisbureau op te halen. De situatie was in de afgelopen nacht wel zeer verward. Enerzijds moesten er passagiers, die al twee weken in Spanje hebben doorgebracht, uit Barcelona wor den opgehaald, anderzijds wist men niet wat te beginnen met de nieuwe groep van 71, die zich op Schiphol stond te verbij ten. Er waren twee dagen van koortsachtig overleg tussen advocaten, het reisbureau en Martin's Air Charter (MAC) aan vc af gegaan. Martin's Air Charter had al eerder ontdekt dat de solvabiliteit van het Fiesta reisbureau gering was en maakte daarop de gebr. Schildkamp, di recteuren van Fiesta in Rotterdam, attent. MAC-directeur Schroeder weigerde nieu we passagiers naar Spanje te brengen, in dien er niet eerst betaald zou worden. Vrij dag wendden de gebrs. Schildkamp zich tot Schreiner Airways in Den Haag de concurrenten van MAC Niet alleen in Nederland maar ook in Engeland zijn honderden vakantiegangers de dupe geworden van de financiële moei lijkheden van het sinds kort door een En gelsman overgenomen reisbureau, dat aan vankelijk in het bezit was van enkele Nederlanders. De nieuwe eigenaar van het reisbureau, dat in samenwerking met En gelse en Nederlandse chartermaatschap pijen vliegvakanties verzorgt, kwam, nadat hij het bedrijf vorige maand had overge nomen, tot de ontdekking dat de schulden groter waren dan hem door de vorige eige naars was verzekerd. De uitstaande reke ningen waren inmiddels zo hoog opgelopen, dat geen enkel Spaans hotel of charter maatschappij boekingen voor Fiesta wilde aannemen voordat de rekeningen zouden zijn betaald. Advertentie SAMSON De koninklijke familie tijdens een wandeling in het Italiaanse vakantie verblijf Porto Ercole aan de Middellandse Zee. (Telefoto) c Grote Kerk, dinsdag 20-21 u.: Orgelcon cert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 10 u.: „De baby-sitters van de marine", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Wie past er op de winkel?", a.l. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „James Bond contra dr. No", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Geen woorden maar daden", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Försterchris- tel", a.l. Minerva, 14.30 u.: „De ontembare hengst", a.l.; 20.15 u.: „Zondaars in spij kerbroek", 18 j. Rembrandt, 10.30 u.: „De avonturen van een driemaster", a.l.; 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Geef er de brui(d) aan", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De luchtslag em Japan", 14 j. Studio, 10.30: Kinderfilms, a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „De dwaze recruut", a.l. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Robert, Bertram and Company", a.l.; 20 u.: „Waar voor mannen in de rij staan", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Avondopenstelling uitslui tend op zaterdag van 20.30 tot 22.30 uur (tot en met 5 september). Prentenkabinet: Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van litho's van Rein Dool. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks grammofoonplaten- concert van 2122 uur: zomerprogramma van kamermuziek Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en pastellen van Johanna Pieneman. Tot en met 15 augus tus. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstraat 32), Tempera's van Frank Reyn. Tot en met 1 augustus. Maandag van 1318 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 918 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Picasso-grafiek. Tot en met 6 septem ber. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 13 tot 17 u. Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158, Overveen): Tentoonstelling van edelsmeed- werk, wandkleden, grafiek, keramiek en poppen. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zon dag van 14 tot 17 u. Tot en met 2 augus tus. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met ok tober. DIVERSEN Vleeshal, 14.30 u.: Poppentheater Mer- lijn. Vandaag: „Het blauwe water"; dins dag: „De toverhoed". Raadhuis Zandvoort, dinsdag 20 uur Raadsvergadering. MAANDAG 27 JULI City, 20 u.: Bert Haanstra's „Alleman". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. DINSDAG 28 JULI City, 20 u.: Bert Haanstra's „Alleman". Stadsschouwburg, 20 u.: „Mag ik een lift van u?" Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Wiliemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. MAANDAG 27 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Oogst der begeerte". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het ze vende zegel". W.B. Theater, 20 u.: „Callgirls in gevaar". DINSDAG 28 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Oogst der begeerte". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het ze vende zegel". Een 23-jarige bouwkundige tekenaar uit Rotterdam, die wegens de moord in de IJs- clubdwarsstraat aldaar was aangehouden, heeft geen bevredigende antwoorden kun nen geven op de vele vragen, die de Rot terdamse recherche hem heeft gesteld. De man kende het slachtoffer sinds kort.. Er is komen vast te staan dat hij de dag vóór de moord samen met een andere man met de vermoorde lerares een autorit heeft gemaakt. Ook staat vast dat hij de vrouw in de nacht van woensdag op don derdag, de nacht waarin de moord werd gepleegd, in haar kamer in de IJsclub- dwarsstraat heeft bezocht. Over de gebeurtenissen tijdens dit nach telijke bezoek heeft de tekenaar bij zijn verhoor uiteenlopende, verklaringen ge geven. De verdenking die de recherche tegen hem heeft, heeft hij niet voldoende kunnen ontzenuwen. Aanvankelijk werd aangenomen dat de moord om ongeveer drie uur 's nachts is gepleegd. De man zou de vrouw vóór dit tijdstip hebben be zocht. De politie meent evenwel thans op grond van allerlei aanwijzingen te mo gen aannemen dat de moord aanmer kelijk vroeger is gepleegd. De recherche koestert tegen de tekenaar sterke verden king. Hij blijft ontkennen de dader te zijn. In Boxmeer is een 10-jarige jongen erin geslaagd in betrekkelijk korte tijd het di ploma machineschrijven te behalen. Jos van der Rijdt was verreweg de jongste van alle kandidaten. Hij wist veel meer dan de voorgeschreven 100 aanslagen per minuut te behalen. De jongen kreeg type- les van zuster Josephine, een 86-jarige non. 8283. Toen ze een poosje gerust had den bij mannetje Bombazino waren ze over hun schrik heen. Wat ben je nu van plan? vroeg Bom bazino. Waar ga je heen? We weten het niet, antwoordde beer tje Brum moedeloos. We hebben nog he lemaal geen prettig avontuur beleefd. Ik wou, dat we maar weer rustig thuis wa ren, waar we horen! Tja.tja.zei Bombazino en hij streek nadenkend over z'n kin. Toen klaarde z'n gezicht op. Wacht, zei hij. Als jullie naar huis wilt, kan ik je wel helpen. Ten bate van werknemers De 63-jarige scheepsbouwer C. Verolme heeft vorm gegeven aan zijn in het begin van zjjn carrière afgelegde belofte: in de toekomst, als de heer Verolme zjjn werk kracht niet meer aan zijn concern kan ge ven, zullen alle binnen- en buitenlandse bedrjjven worden ondergebracht in een stichting. In de akte zal worden bepaald dat een groot deel van de vruchten van het con cern zal toekomen aan alle werknemers die aan de bedrijven verbonden zijn en die nu jaarlijks een winstuitkering van negen percent krijgen. De erfgenamen van de heer Verolme zullen op speciale certi ficaten kleine, jaarlijkse vergoedingen krijgen. Ook openbare instellingen van al gemeen nut, zoals universiteiten, zullen van de winsten van de stichting profiteren. Tot die winsten zullen bijvoorbeeld ook de baten behoren van Verolme's aandeel in het R.E.M.-project. Voorts heeft de Rotterdamse scheeps bouwer de stichting Cornelis Verolme op gericht, die de ontwikkeling van scheeps- en machinebouw dient te bevorderen. Via fondsen zullen de jonge begaafde technici verder kunnen studeren. In Amsterdam is de 69-jarige heer W. P. Termijtelen in zijn woning door gasver stikking om het leven was gekomen. Een rubberslang, die het gaskomfoor met de toevoeWeiding verbond, was door ondeug delijke bevestiging losgeraakt. Daar de kraan in de leiding openstond had de woning zich met gas gevuld. De 44-jarige Amsterdammer, die dezer dagen werd aangehouden omdat hij ervan wordt verdacht betrokken te zijn bij de inbraak in het kantoor van het Staats- vissershavenbedrijf, is thans voor de offi cier van Justitie te Haarlem geleid. De recherche te Velsen meende aan het ver hoor voldoende reden tot deze stap te kunnen ontlenen. Het onderzoek wordt inmiddels met kracht voortgezet. Veertig Nederlanders, die met een au tobus een vakantietocht maakten door West-Duitsland, werden gedupeerd toen de autobus tegen een muur in het plaatsje Freudenstadt reed. Twaalf inzittenden wer den bij de botsing gewond. Vijf moesten naar het plaatselijke ziekenhuis worden vervoerd. De autobus werd beschadigd. De vakantiegangers werden met een an dere bus opgehaald. Volgens de Duitse po litie had de 45-jarige buschauffeur uit Heerlen vlak voor de botsing drie flesjes bier gedronken. Het 6-jarige Amsterdamse meisje Astrid Lissenburg is ternauwernood aan de ver drinkingsdood ontsnapt. Het meisje werd bewusteloos op de bodem van het Jan van Galenzwembad aangetroffen. Nadat de badmeester haar uit het water had ge haald paste een badjuffrouw mond-op- mond-beademing toe. Het kind vertoonde na vijf minuten weer tekenen van leven en kon vervolgens met een zuurstofappa raat van de G.G. en G.D. verder bij ken nis worden gebracht. Minstens 25.000.- De rijkspolitie heeft een 26-jarige boek' houder uit Valkenburg gearresteerd. De man, die werkzaam was op het kan toor van een Valkenburgse garage, wordt ervan verdacht in de loop van anderhalf jaar een bedrag van tenminste vijfentwin tig duizend gulden te hebben verduisterd. DAT 6AAT PRACHTI6 - ZO KAM IK 60ED DEZ.6 BOOM IS DOOD, DIB Moet IK 06 MOET VERHUIZEN PIEBABSeU OMHAKKEN 1534-A. (Van onze RTV-medewerker) De zangeres Anneke Grönloh treedt 29 augustus aanstaande in het huwelijk met de Veronica-medwerker W. van der Laan. Anne Grönloh is niet van plan hiermee haar carrière als zangeres te be ëindigen. Ook na haar huwelijk zal zij regelmatig nog blijven optreden. De prospectiedienst van de „Shell" heeft volgens het Britse blad „Sunday Times" een belangrijk olieveld ontdekt in het sul tanaat Oman, een Brits protectoraat. Hier uit zouden de eerste jaren zes miljoenen tonnen olie per jaar gewonnen kunnen worden, later tien miljoen. Deze vondst zou, aldus het blad, de aan spraken van Saoedi-Arabië op bepaalde ge deelten van Oman kunnen doen herleven. In 1959 deed zich daar een bloedige op stand voor, aangestookt door Saoedi- Arabië en aanhangers van president Nas ser. De Japanse minister van Land- en Bos bouw, Munenori Akagi, heeft meegedeeld dat de regering opnieuw een eerdere be slissing bestudeert om de aankoop goed te keuren van 't Nederlandse walvisvaart schip Willem Barendsz door de twee Ja panse walvisvaartmaatschappijen. Zowel het visserij-agentschap als de Ja panse walvisvaartbond zijn gekant tegen de aankoop, omdat Japan beloofd heeft zich te houden aan de quota, waarover men overeenstemming had bereikt en door de aankoop een vicieuze cirkel van slechte praktijken zou ontstaan. Wegens „remmen" EEG Het partijloze Oostenrijkse blad Salzbur- ger Nachrichten schrijft dat nog geen ze kerheid bestaat dat de E.E.G.-minister raad, die 28 en 29 juli bijeenkomt, de E.E.G.-commissie toestemming zal geven te gaan onderhandelen over een associatie van de E.E.G. met Oostenrijk. De oorzaak is volgens het blad, dat de Nederlandse vertegenwoordigers „de rem willen aan zetten". „Er wordt gezegd", aldus het Oosten rijkse blad, „dat de Nederlandse delegatie wil werken met het argument, dat zij niet voldoende tijd heeft gehad het omvangrijk memorandum van de E.E.G.-commissie over de voorbereidende besprekingin met Oostenrijk te bestuderen. Rest de vraag waarom dit de andere landen wel mogelijk was, waardoor on middellijk duidelijk wordt dat deze hou ding, wanneer zij werkelijk wordt aange nomen, slechts een uitvlucht kan zijn. Maar wat dan wel? Zou de krachtige steun van het associatieverzoek door Frankrijk hier wat mee te maken hebben? Of de waarschijnlijkste uitleg: wil Neder land in zijn vriendschap met Engeland zo ver gaan, dat, zolang Engeland na de mislukte onderhandelingen buiten spel moet staan, ook met geen ander land van de EVA onderhandeld moet worden? Het zal dus aan Nederland zijn op 28 en 29 juli antwoord te geven. Zondagmiddag is de grote boerderij van de heer J. Westerhof in Smilde groten deels in vlammen opgegaan. De gemeen telijke brandweer kon alleen nog het voor- gedeelte van de boerderij, het woonhuis, redden. De schade wordt geschat op 100.000. In Haskerhorne bij Joure (Fr.) is zon dagmiddag de boerderij van de veehouder G. Berger afgebrand, doordat kinderen met lucifers hadden gespeeld. De gehele hooioogst ging verloren. Van de inboedel kon een deel worden gered. In Alkmaar is zaterdag tijdens afwezig heid van de bewoners de kapperszaak van de heer Moenanda in de Ridderstraat uit gebrand. De naastliggende rijwielzaak van de heer Van Wonderen brandde ook ge deeltelijk uit. Van een tegenover de kap perszaak gelegen warenhuis sprongen eni ge ruiten. De 23-jarige ambtenaar G. L. Deunhou- wer uit Rotterdam heeft in de omgeving van Saalbach (Oostenrijk) een val van 50 meter gemaakt. Hij werd ernstig ge wond. Een helikopter heeft de jongeman in veiligheid gebracht, omdat het terrein voor de reddingsploegen zeer moeilijk be gaanbaar was. De heer Deunhouwer wil de op sandalen de Schattberg beklimmen. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Ten Boer B. de Vos te Bruchterveld. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Klundert P. Roos, kand. te 's-Gravenzande te Opperdoes J. v. Mulligen, kand. te Steenwijk. Aardgasverwarming. Als een der eerste ge meenten in ons land gaat Delft een com plete woonwijk van ruim tweeduizend woningen centraal verwarmen met aard gas. Het betreft hier de woningen, die gebouwd worden door een combinatie van onder andere vier woningbouwver enigingen, de gemeente en de stichting woningbouw ambtenaren technische hogeschool. Honden vergiftigd. In Boxmeer zijn twee honden vergiftigd door strychnine. Het vergif zat in stukken bloedworst. Er zijn meer klachten in Noord-Brabant, dat kwaadwilligen in bos en hei stukken vlees met strychnine neerleggen. Kapelaans leren koken. In het aan de Maas gelegen stadje Cuyk hebben twee kape laans van de pastoor het advies ont vangen dat zij allebei een kookcursus moeten gaan volgen. Conform deze wenk hebben de kapelaans ingeschreven voor een dergelijke cursus die in september begint aan de huishoudschool in Cuyk. „In het vorig jaar heb ik drie weken zonder hulp gezeten. Dat was toch wel lastig", zei een der kapelaans. Voor Skopje. Vrijwel de gehele bevolking van het door een aardbeving geteisterde Skopje heeft gisteren op de begraafplaats op de graven van de slachtoffers van die ramp bloemen gelegd. Bij het monument op de begraafplaats heeft de Nederlandse Alice Scheffer een ruiker bloemen met een rood lint gelegd. Op het lint stonden de woorden „Van Nederland voor Skopje". Mej. Scheffer heeft in Neder land inzamelingen voor de slachtoffers gehouden. Achttien inbraken. Met aanhouding van een 20-jarige monteur en een 22-jarige betonwerker in Amsterdam heeft de Am sterdamse politie een reeks inbraken op gelost. De arrestanten hebben, bekend in twee weken achttien diefstallen te heb ben gepleegd. De buit bestond uit geld, foto- en radiotoestellen, bandrecorders, scheerapparaten enz. Het hoofdbestuur van de Nederlandss Toonkunstenaars Bond (N.T.B.) heeft de bondsadvocaat, mr. J. H. Smeets in Am sterdam, opgedragen van de voormalige penningmeester van de N.T.B., een dwang som van ƒ.140.000 te vorderen wegens het niet nakomen van het vonnis van de rechtbank in Amsterdam. De president van de Amsterdamse recht bank heeft vorig jaar in een kort geding tussen het hoofdbestuur van de N.T.B. en de voormalige penningmeester bepaald dat deze laatste binnen drie weken het geschil over de rechtmatigheid van de verkiezing van het huidige N.T.B.-hoofdbestuur bij de gewone rechter aanhangig moest maken, dat alle bondsgelden bij een gerechtelijke bewaarder moesten worden gedeponeerd en alle bescheiden die bij het penning meesterschap behoren, onmiddellijk aan de N.T.B. moesten worden overgedragen. Dit vonnis is op geen der drie punten door de vroegere penningmeester nagekomen. iOOGOOOOOOOQOOOOGGOOOOOOOOOOG Het K.N.M.I. deelt mee: In de luchtdrukverdeling boven West- Europa beginnen zich nu belangrijke wij zigingen te voltrekken. Een rug van hoge luchtdruk, die zich zaterdag nog van da Azoren tot in Oost-Europa uitstrekte, wordt boven West-Europa doorbroken. Ten zuid westen van Ierland blijft daarentegen de druk tamelijk hoog. Dit heeft tot gevolg, dat morgen in onze omgeving winden uit westelijke richtingen zullen overheersen. Een koufront, dat tijdens het weekeind dicht ten noorden van de waddeneilanden tot stilstand kwam, zal het land binnen dringen en de temperatuur gaat naar be neden. De overgang naar koeler weer zal plaatselijk met enkele buien gepaard gaan, waarbij onweer mogelijk is. WFFRRAPPORTFN Maximum-temperaturen BB e d, binnen- en buitenland. "3*2 Neerslag: laatste 34 uur. 8 Den Helder zwaar bew. 0 21 0 Ypenburg mist on o 24 0 Vlissingen zwaar bew. windst. 25 0 Eelde regen no 26 0 De Bilt half bew. nno 26 0 Twente geheel bew. nno 28 0 Eindhoven onbewolkt n 30 0 Z.-Limburg mist 31 0 Helsinki geheel bew. zw 17 0 Stockholm licht bew. wzw 23 0 Oslo licht bew. windst. 21 0 Kopenhagen zwaar bew. zzo 22 0 Aberdeen zwaar bew. wzw 20 0 Londen geheel bew. nnw 27 0 Amsterdam geheel bew. o 26 0 Brussel licht bew. windst. 28 0 Luxemburg onbewolkt n 31 0 Parijs onbewolkt nnw 33 0 Bordeaux zwaar bew. w 34 0 Grenoble licht bew. windst. 32 0 Nice onbewolkt n 28 0 Berlijn onbewolkt ozo 30 0 Frankfort half bew. nno 33 0 Miinchen onbewolkt 28 0 Zürich zwaar bew. windst. 31 0 Genève licht bew. w 31 0 Locarno zwaar bew. 0 28 0 Wenen onbewolkt zo 28 0 Innsbruck onbewolkt w 30 0 Belgrado zwaar bew. zw 0 Rome onbewolkt windst. 31 0 Ajaccio onbewolkt ono 28 0 Madrid onbewolkt windst. 35 0 Mallorca half bew. windst. 34 0 Lissabon geheel bew. nnw 25 0 Dinsdag 28 juli Zon op 4.55 uur, onder 20.37 uur. Maan op 22.40 uur, onder 8.49 uur. Hoog en laag water In IJmuiden Maandag 27 juli Hoog water 5.18 uur en 17.46 uur. Laag water 1.06 uur en 13.24 uur. Dinsdag 28 juli Hoog water 5.56 uur en 18-20 uur. Laag water 1.43 uur en 13.58 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i* 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2