Brulboei blijft aan de top van het strandvoetbal komende winter wel wat anders Een Luidspreker aandacht! ENGELAND Londeil Wil U kunt niet stilzitten VAN GENDLOOS Volg de veiligste weg VAN GENDLOOS telefoniste/typiste trekt wel de Eerst volgende week wordt competitie voortgezet Visserij in Portugal en Denemarken Gedistingeerd-sportief Geen voorrang KRO-televisie maakte opnamen van druk en zonnig Zandvoort Bento van Eiberhof won bij verrassing Ferdinands belevenissen 4 HAARLEM HAARLEM MAANDAG 27 JULI 1964 MNrtnmi «Hfiro* m wmmwmn «mi fj wmmrwmpmm t n w wmm- «mmt :;:3 mmmmm uw*" 'mmm «h SM® MODE IN Uit Londen komen wat kille berichten: Mattli heeft bij zijn ontwerpen de knie bloot gelaten. We hebben er dus weer een nieuwe gril bij: de „knie-look". Mattli is blijkbaar een ontwerper die zijn eigen gang gaat en zich niets van zijn overige collega's, die de rok even over de knie laten vallenaantrekt. De rokken van Mattli zijn recht, helemaal recht. Om de taille bekommert hij zich bijna niet; hier en daar accentueert hij deze door een stofversiering. Finalisten toernooi om Galeabeker zijn bekend Examens Yan Gend Loos zoekt voor haar goederen hal werknemers, die van afwisseling en actie houden. In deze hal worden de binnengekomen goederen gesorteerd en klaargezet voor verder- transport. U werkt er altijd prettig in samen werking met Uw eigen kleine groep collega's. Mannenwerk voor een goed loon. En daarbij nog nevenstaande extra voordelen. VERVOERDERS EN EXPEDITEURS U heeft als chauffeur een prachtig vak en U kunt overal aan de slag komen. Maar bij Yan Gend Loos heeft U vele extra voordelen die U bij Uw vaste loon kunt optellen: de pluspunten, die hiernaast staan afgedrukt. Bekijkt U ze aandach tig en komt U dan eens praten. Het werk is vrij en vol afwisseling. Er ligt bij Van Gend Loos een veilige weg voor U open. Trio van f 1225,S0 op Duindigt-baan Nederlandse tennismeisjes in Duitse finale verslagen [•T-n-Ï4Ü|4-T-lA 14 KOJ?l >'u J-V t «Ti Op het strand van IJmuiden hebben zaterdagavond honderden gezien hoe de Groentehandelaren in de eindronde van de strandvoetbalcompetitie 1964 de fanatieke aanvallen afsloegen van titelhouder Pavil joen Zuidpier, die hierbij alles op alles zette om de leiderspositie (thans inge nomen door Clubhuis Brulboei) te ver overen. Maar het bleef 00. Ook l'Avenir en Strandplateau speelden gelijk: 11; het was voor de tiende keer gelijk spel in deze eindronde, waarvan al zestien wedstrijden gespeeld zijn. De Groentehandelaren hebben dapper tegen Zuidpier op het Zeezichtveld ge streden. De „tricolores" zijn de gehele wed strijd in de aanval geweest, maar de de fensie van de Groentehandelaren groeide naar een grootse vorm. Doelman Rutte (Velsen) stond in het niet te nemen bastion van de blauwwitten, bij wie vooral spil Eek Veldman (VSV) excelleerde. Wat spe lers als Wil Wortel (Stormvogels), Bob Thijms (Waterloo) en Wim Demmers ook probeerden, tot scoren kwamen zij niet, De zwakke aanval van de Groentehande laren kon in de sporadische tegenacties niet gevaarlijk worden, zodat de vervanger van doelman Toon Klaassen (VSV) weinig moeilijke dingen te doen kreeg. Scheids rechter Akkerman jr. moest dit felle, maar faire duel doen eindigen zoals het be gonnen was (00). Op het Zuidpierveld heeft Strandplateau de sterke formatie van l'Avenir bedwongen (11). Na een kwartier spelen leidde l'Avenir. John Schilling (Stormvogels) ondernam een solo-rush op het Plateau- doel, dat door Joop Venus met verve ver dedigd werd. Schilling kwam op de achter lijn naast het vijandelijke doel terecht. Zijn voorzet op maat naar de vrijstaande Cees de Niet (Stormvogels) betekende 10, omdat doelman Venus (SVIJ) tegen de van korte afstand geloste schuiver kansloos was. Vlak voor het rustsignaal van referee Vlieland kwam Strandplateau aan de ge lijkmaker. Ruud van Hooff (VSV) strafte een verdedigingsfout van l'Avenir goed af en gaf doelman Van Gooi (Stormvogels) geen enkele kans (11). Na de hervatting van dit faire duel heeft l'Avenir de beste kansen op de zege ge had, maar ondanks een ware belegering In Portugal heerst op het ogenblik een acuut proteimegebrek in de vorm van een tekort aan vlees en vis, waardoor de prij zen verdubbeld en zelfs verdrievoudigd zijn. Belemmerende factoren in pogingen van overheidswege om hierin verbetering te brengen zijn o.a. enerzijds de schaarste aan vlees op de wereldmarkt, waardoor de vraag naar vis sterk gestegen is en an derzijds de geringere visaanvoeren als ge volg van bijzonder slechte weersomstan digheden. Bovendien bevindt de Portugese visserij zich in een overgangsstadium. De laatste 20 jaar is de totale aanvoer verdubbeld tot 500.000 ton, maar tegelijkertijd speelt de kustvisserij een steeds minder belangrijke rol hierin mee. De vissers worden ge dwongen steeds verder verwijderde vis gronden op te zoeken, hetgeen de toepas sing van moderner materieel en verbeterde vangmethoden noodzakelijk maakt. De Portugezen vissen ook niet meer uitslui tend op de traditionele visgronden bij Newfoundland, Groenland en langs de Westafrikaanse kust, maar hebben hun ac tiviteiten verlegd in de richting van Zuid- Afrika. De visserij is voor de Portugese econo mie van het grootste belang. Zij verschaft aan meer dan 100.000 personen, in welke vorm ook, werk, zodat met hun gezinnen mee 300.000 a 400.000 mensen hun levens onderhoud daaraan danken. Visconserven vormen een van de belangrijkste uitvoer artikelen van het land. Bovendien speelt de vis een belangrijke rol in de voeding van de Portugese bevolking, daar deze be hoort tot de volkeren met het hoogste vis- verbruik. Dit alles zijn redenen om de ontwikke ling van het Portugese visserijbedrijf te bespoedigen. In het kader van twee ont wikkelingsplannen heeft men reeds meer dan 1 miljard esc. in de visserij gestoken ten behoeve van allerlei sectoren in dit bedrijf, inclusief het wetenschappelijk on derzoek en de beroepsopleiding van vis sers. Voor de jaren 1965-1967 zijn 330 mil joen esc. voor de vissersvloot uitgetrokken. De Deense bioloog prof. G. Thorson wil van de mossel een nieuw Deens nationaal produkt maken, omdat hij meent dat de mogelijkheden aanwezig zijn voor een exploitatie op een dergelijke schaal als met oesters het geval is. Hij stelt zich voor dat men grote mosselbanken zal aanleggen in de Limfjord, in de Ringkdbingfjord en in de Wadden tegenover Spnderjylland. in de laatste minuten van het heiligdom van Venus bleef Strandplateau overeind. Vlak voor het einde greep l'Avenir bijna nog de zege, maar de treffer van Schilling moest wegens buitenspel van De Niet ge annuleerd worden. Ranglijst De stand van de eindronde van de IJ- muidense strandvoetbalcompetitie luidt als volgt: Clubhuis Brulboei 4 2 2 0 104 6 Paviljoen Zuidpier5 2 2 1 64 6 Paviljoen Zeedistel5 1 4 0 65 6 Groentehandelaren4 12 1 42 4 Paviljoen Zeezicht 3 0 3 0 33 3 Strandplateau 4 0 3 1 57 3 l'Avenir 3 0 2 1 2—5 2 Paviljoen Noordzee 4 0 2 2 17 2 Voortzetting programma In verband met de hoge waterstanden in de avonduren heeft de competitieleiding voor de komende week geen strandvoet- balwedstrijden kunnen vaststellen. Het res terende gedeelte van de eindronde van dit IJmuidense strandvoetbaltoernooi wordt van 3 tot en met 8 augustus gespeeld. (mimi "MWWII' "HMH®1 Deze Londense ontwerper, geboren op het continent, heeft een voorkeur voor bruine en zwarte, rose en grijze tweeds, in afwisseling met rode, rose en groene Schotse wol. Zoals in Parijs en Florence zijn ook bij hem de kragen hoog en recht. Een enkel kledingstuk heeft de V-lijn en dan niet alleen van voren maar ook van achteren. Mattli gebruikt geen ceintuur. Van de pakjes hebben de jasjes een lengte. De mouwloze jakjes daaronder komen tot op de heup. De Engelse modekoningen houden zich in het algemeen bij de sportieve kleding, maar met een lang en slank effect. De stoffen variëren van Shetland tweeds tot Schotse mohair en wol. Hardy Amies, de koninklijke kleermaker, showde wat men zou kunnen noemen elegante herenkleding. De mannequins hadden korte kapsels en paradeerden in ruiten jasjes en broeken met hoge laarzen en deukhoeden. Een praktisch foefje was, dat hij hierbij een rok van hetzelfde materiaal ontwierp. Zijn jasjes zijn dit jaar wat langer dan vorig jaar en hebben iets vierkante schou ders. Ze worden gedragen over eenvoudige jumpers en bloesjes van wollen jersey, be drukte zijde of wollen crêpe. De rokken geren wat of zijn geplooid. Als typische Engelsman prefereert Amies het gedistin- geerd-sportieve, een van de sterkste kan ten van de Engelse ontwerpers. Deze com binatie vond hij in de rok met een plooi middenachter. Een negentienjarige bromfietser uit Am sterdam verzuimde zaterdagmiddag op het kruispunt Stratingplantsoen-Grote Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord voorrang te verlenen aan een naderende autobus. Deze verkeersfout kwam hem op een her senschudding en een gekneusde rib te staan. Het slachtoffer is naar het Anto- niusziekenhuis in IJmuiden overgebracht. Even later waren twee bromfietsers uit IJmuiden, respectievelijk 16 en 65 jaar, door dezelfde oorzaak betrokken bij een aanrijding op de kruising Marktplein- Oosterduinplein in IJmuiden. De brom fietsen werden beschadigd, de bestuurders liepen lichte verwondingen op. Hongarije is winnaar geworden van het Luxemburg gehouden kwalificatietoer nooi tennis voor de Galeabeker en heeft zich hiermee geplaatst voor de finale, die van 30 juli tot en met 4 augustus plaats heeft te Vichy. De Hongaren ,die zaterdag reeds een voorsprong van 2-1 tegen Frank rijk namen, zegevierden zondag in de twee resterende enkelspelen, waardoor de eindstand 4-1 werd. Belgie versloeg Lu xemburg met 5-0. Behalve Hongarije komen in de finale uit West-Duitsland, de winnaar van de voorronden te Wiesbaden na een overwin ning met 4-1 op Joegoslavië, Tsjechoslo- wakije en Rusland, dat zich in Boekarest kwalificeerde door in de beslissende wed strijd Roemenië met 4-1 te verslaan. John Cavanagh ontwierp vrouwelijke, aangesloten modellen waarin het figuur dus goed uitkomt. Zijn avondjapon is een voudig en kort. Pikant zijn de lange avond japonnen met blote schouders, één blote schouder of „bedekt" door een enkel band je. De favouriete stoffen zijn: crêpe, wollen velours, zijde, brokaat, chiffon, kant en fluweel. Op hoedengebied is er weinig nieuws: de bolhoeden zijn weer en vogue, de pill- boxjes voor de avond werden gemaakt van fluweel en verfraaid met een randje struis vogel. De gladde, leren hoedjes hebben alsof de luxe niet op kan nertsrandjes. Middenstandsexamens in Haarlem. Voor het diploma zijn vrijdag geslaagd: R. Per- ridon, R. Perrij, J. H. Peters, H. L. Phi- lippo, A. Plakman, W. S. Platteeuw, H. Polu, J A. Poldervaart-v. d. Meij, T. L. v. d. Poll, J. Porte, A. Postma, T. C. R. Prins, E. F. van Raam, A. C. F. de Roy, F. Ruhl, W. d. Ruiter, W- G. M. v. Rijns oever, H. H. L. L. Saarloos-Bosnak, J. G. P. v. Saase, J. J. Scheerhout, G. v. d. Scheur, H. J. Schipper, D. M. Schouten, J. Side- rius, H. L. Siebeling, Ja^ Sint, T. J. M. Sintemie, L. Slagboom, M. Slot, J. C. Slotenmaker, J. Soesan, E. J. Souverein, E. P. M. v. d. Spek, E. P. M. v. d. Spek, A. Spits, H. C. Stam, A. Staphorst, F. Starre, R. J. E. Stavinga, G. T. Steets- kamp. W. G- T. van Steis, T. Sterringa, R. Stibbe, C. L. Stokman, P. R. A. Stok man, P. B. C. M. Strodijk, S. P. Strijbis, J. J. Stijnman, J. Teitsma, J. A. Tellier, J. Terol, J. P. Tesselaar, G. H. Thuis, K. C. Tieleman, M. G. Tiggeler, A. P. J. Tol, F. J. G. van Ravensberg, J. J. Reijerts, A. M. Rhee, H. A. van Riessen, E. Romviel, L. J. Roodnat-Pirovano, A. van Rook- huysen-Stout, A. J. van Rooyen. H.T.S. in Amsterdam-Zuid. Voor het eindexamen zijn geslaagd: C. J. de Heij, afdeling elektro- en telecommunicatie techniek: P. Paardehaar, afdeling weg en waterbouwkunde: H. A. Klaar en L. J. Los, beiden afdeling mechanische tech nologie, allen uit Haarlem. VERVOERDERS EN EXPEDITEURS De KRO-televisie heeft zaterdag een rechtstreekse reportage gegeven van het vakantieleven in het hoogseizoen van Zandvoort. Overal in de overbevolkte badplaats stonden de camera's van de televisieploeg opgesteld. Er werden op namen gemaakt van het strandleven, de drukte in het dorp, er werd een inter view gemaakt met ir. H. B. Th. Hugen- holtz, de directeur van Touring Zand voort, waarbij de grote zaal van hotel Bouwes als decor diende. Op de foto: een van de televisie camera's op de watertoren van Zand voort. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder- dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE jooooooooouomuxmirif mmna De uitslagen van de zaterdag gehouden drave rijen en rennen op Duindigt luiden: Prijs van Vincennes (1400 m.) met autostart: l. Danny Kaye; 2 Double v. d. Lente: 3. Duranie Frances. Winn, 2.50; pi. 1.30, 1.30; gek. 400; cov. 3.30. Prijs van Solvalla (2100 m.): 1. Amigo; 2. Baro nes Spencer K; 3. Xaverius II. Winn. 2.90; pi. 1.50, 2.30, 15.00; gek. 3.70; cov. 6.20; trio 1225.50. Prijs van Eghien (2000 m.) met autostart: I. Chima Chima S; 2. Beautiful Star; 3. Chic Spen cer M. Winn. 2.50; pl. 1.70, 16.50, 2.30; gek. 18.505 cov. 47.80. Prijs van Sterrebeek (2120 m.): 1. Caravelle; 2, Aspacia; 3. Claudette D. Winn. 7.80pl. 3.20, 2.60, 8.00; gek. 5.10; cov. 6.20. Prijs van Roma (2100 m.): 1. Bento Kitty; 2. Wilfield: 3. Weerlicht B. Winn. 1.60; pl. 1.30, 1.40, 4.10; gek. 3.90; cov. 4.20. Prijs van Gelsenkirchen (2100 m.): 1. Corinna Hollandia; 2. Boy Scotch; 3. Bento. Winn. ƒ3.70; pl. 2.00, 1.90, 2.20; gek. 10.80; cov. 5.30. Rennen: Felixprijs (1100 m.): 1. Delaware; 2. Khrislova; 3. Annie Rose. Winn. 1.40 (stal); pl. 1.20, 1.90; gek. 5.70; cov. 3.90. Rosjanaraprijs (2000 m.): 1. Cambronne; 2. Ma rina; 3. Lovely Surprise S. Winn. 6.20; pl. 2.00, 1.60; gek. 4.20; cov. 7.00. Prijs van Duindigt (2600 m.): 1. Rex; 2. Mister Wilfred; 2. Sir Carston. Winn. 2.60; pl. 1.30, 1.20, 1.70; gek. 7.40; cov. 4.20; trio 39.40. Totalisator-omzet 123.086.50. De uitslagen van de zondag gehouden drave rijen op Mereveld luiden: Midwoldeprijs (2140 m.) met autostart: 1. Cheri# Spencer; 2. Calumet d'Aster; 3. Courage. Winn. 3.00; pl. 1.10, 1.10, 1.10; gek. 3.80; cov. 3.70. Uithuizermeedenprijs (2240 m.): 1. Bento van Eiberhof; 2 Allouez II; 3. Arturo. Winn. 24.80; pl. 4.80, 2.20, 2.00; gek. 9.70; cov. 6.50. Zuidhornprijs (2140 m.) met autostart: 1 Yackie Moore; 2. Zeno; 3. Zita Belwin. Winn 3.80; pl. 1.70, 1.60, 2.00; gek. 3.70; cov. 5.40; trio 67.60. Grote Fokkersprijs (2200 m.), eerste afdeling: 1. Axkit Hollandia; 2. Acrobaat; 3. Zombro Pluto, Winn. ƒ3.70; pl. 1.80, 3.50, 2.90; gek. 9.80; cov. 9.70. Harenprijs (1200 m.): 1. Deter d'Aster; 2. Del. phine W.; 3. Dwergvalk S. Winn. ƒ6.00; pl. 2.60, 230; gek. 10.40; cov. 4.40. Grote Fokkersprijs (2200 m.), tweede afdeling: I. Barry Williams; 2. Z the Saint; 3. Benny Pa- risien. Winn. 7.00; pl. 1.70, 1.40, 1.50; gek. 13.40; cov. 4.20. Groningenprijs (1600 m.) met autostart: 1. X Hanover; 2. Zefa; 3. Merrie Belle. Winn. 8.10; pl. 2.40, 1.80, 2.60; gek. 10.90; cov. 4.20; trio 1118.30. Grote Beneluxprijs (2200 m 1. Young Six; 2. Mitchouka; 3. Xirene Hollandia. Winn. ƒ5.50; pl. 2.70, 1.90, 5.30; gek. 15.60; COV. 4 60. Winsumprijs (2220 m.) voor amateurrijders: 1. Antoinette van Rehoboth; 2. Amor Hollandia; 3. Boyke Dear. Winn. 20.70: pl. 4 40, 4.30, 2.30; gek. II.90; cov. 14.80. •t Lendprijs (2600 m.): 1. Athos the Saint; J. Bento; 3. Bold Mac. Winn. 2.50; pl. 1.40, 2.00, 1.50; gek. 5.30; cov. 5.90 Totalisator-omzet 262.489. Het Nederlandse damesdubbel (junioren) Hetty Baas/Lidy Jansen Venneboer heeft zondag in de finale van het internationaal jeugdtoernooi in West-Berlijn met 63, 61 verloren van de Zweedse combinatie Gunilla Edgren/Kristna Sandberg. De Zweedse Sandberg won ook het enkelspel. In de halve finale was Hetty Baas uit geschakeld. De Duitser Hans Juergen Pohmann won het heren enkelspel. In het herendubbel zegevierden de Duitsers Juer gen Fassbaender en Josef Schuhmacher. Van Gend Loos heeft vast en zeker werk voor U. Een goede pensioenregeling - prima so ciale voorzieningen - een aantrekkelijk loon - uniek waarderingsstelsel - extra toeslagen voor overwerk, avond- of nachtarbeid - vrije bedrijfskleding - vrij» zaterdag - elk jaar een aantal binnenland se treinreizen (ook voor Uw vrouw) tegen half geld - waar nodig reiskostenvergoe ding - gratis speciale opleiding voor dit werk. U kunt hiervoor terecht op alle werkdagen - behalve 's zaterdags - van 9 tot 17.00 uur op ons kantoor Westergracht, Haarlem. STUKGOEDERENKANTOOR WESTERGRACHT Van Gend Loos heeft vast en zeker werk voor U. Minimum loon 1116.38 - waarderings premie - 35% toeslag voor overuren - 5 daagse werkweek (45 uur) - vrije dienstkleding - eventueel reiskosten vergoeding - prima sociale voorzienin gen - jaarlijks een aantal treinreizen tegen half geld (ook voor echtgenote). Bent U in het bezit van een groot rijbewijs, laat U dan zonder verplichting meer inlich tingen geven. U kunt hiervoor op alle werkdagen - behalve 's zaterdags - terecht van 9 tot 17.00 uur op ons kantoor Wester gracht, Haarlem. STUKGOEDERENKANTOOR WESTERGRACHT Q GEMEENTE II VELSEN jl Bij de bedrijven voor gas en water Velsen kan zo spoedig mogelijk worden geplaatst een Minimum leeftijd 16 jaar. MULO-diploma vereist. Salaris op 16-jarige leeftijd 222.— bruto per maand op 20-jarige leeftijd 311.— bruto per maand Vakantietoeslag 4 per jaar. Sollicitaties binnen een week na het verschijnen van dit blad te richten aan de directeur voor de bedrijven gas en water Velsen, Trompstraat 210. IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4