Deens hoofd cricketteam moest opnieuw het buigen voor Nederlands elftal HCK liep door overwinning op De Meteoor verder uit Scandinaviërs stonden maar verspeelden de goed, winst Jan Fransen was in Uitgeest alle streekfavorieten de baas Sterk team van Terrasvogels pas in laatste innings veilig Flamingo's klopt Brits Rijnleger Voorsprong liefst twee volle ronden HHC stelde ook nu weer teleur Indeling korfbal Mevrouw Vreeken schaakkampioene MAANDAG 27 JULI 1964 6 Jan Sweijen onbetwist de sterkste in Excelsior-rit Van Pelt terug naar BW Rutte snel in Parkwijk Coen Visser zegevierde in de Ronde van Ochten Loon van de angst Geen fleur Pover batten Portegies snel in koers op Van der Aart-sportpark HCK onverwachts de kans om met 10-7 de winst te grijpen. In Amsterdam was OVVO zes innings kansloos tegen TYBB. Matig Amsterdams veldwerk en slechts één honkslag van Cor- rie Heezemans hadden de geel-zwarten een veilig lijkende 3-0 voorsprong bezorgd. Met reeds twee nullen en slechts één loop ster op de honken leek de Haarlemse zege zeker. Toen echter bundelde de Amster damse slagploeg alle krachten. Honkslagen van Fransje Meyer, Chris van Es, Rietje Teffer, Fransje Koster en pinch-hitster Beb le Cuivre bezorgden OVVO met 4-3 een enigszins geflatteerde zege. Tegen EDO verging het de Amsterdam se ploeg minder goed. Wel had OVVO door honkslagen van Wil Baks en Rietje Teffer een aanvankelijke achterstand omgezet in een voorsprong, doch deze ging in de zes de slagbeurt weer geheel verloren. E. Fic- toor, S. de Nieuwe en M. de Beus met een homerun zorgden voor een 6-6 eind stand, na een wedstrijd met slecht veld spel. Het veld waar de wedstrijd op plaats vond, was echter ook nauwelijks geschikt voor softball. Tegen DSS bewees HHC nog steeds niet over het dieptepunt heen te zijn. Voor de wedstrijd goed en wel begonnen was leidde DSS met 4-0. Wel kon HHC door twee runs in de derde innings nog iets terugkomen, doch toen drukte DSS pas goed door. Talrijke kostbare fouten en goed slaan van Jeanet Lacourt en Ans Kroon deden DSS steeds verder uitlopen. Aan slag zat het HHC deze avond bepaald niet mee. Met 15-6 moest HHC ten slotte een gevoe lig verlies leiden. Ook uit Heemstede kwam DSS met een grote zege terug na de wedstrijd tegen De Pinguins. De Pinguins, was geen scha duw van de ploeg, die tegen OVVO zo goed voor de dag kwam. Mary Gerrits gaf dit maal acht vrije lopen weg en kreeg honk slagen tegen. De Pinguins daarentegen kreeg op het werpen van Toos van Galen weinig vat. Met Dinie Zwaneveld en Ans Kroon als uitblinksters aan slag behaalde de ploeg van coach Verzeylberg een 11-2 zege. De wedstrijden van Bloemendaal vinden tegenwoordig hun beslag, in iets minder dan een uur. Ook tegen Onze Gezellen was de strijd snel gestreden. Ditmaal bleef da winst echter niet in eigen huis. Ondanks het feit, dat Yvonne Burga voor Bloemen daal goed wierp, was het van coach Van Meurs bepaald onverstandig om de natio nale werpster Jetta van 't Land niet op te stellen. Via Ria van der Putten en Mary van der Raadt kon Onze Gezellen reeds in de eer ste slagbeurt toeslaan. Verder dan een run van Marian Eerdmans na honkslagen van Joke van der Putten en Ineke Jonker zat er ook voor Onze Gezellen niet in. Bloe mendaal zelf kreeg geen enkele scorings kans. Slechts een keer in de gehele wed strijd verscheen een loopster op het derde honk. Stand: HCK 14-22 Onze Gez. 14-13 HHC 14-19 De Pinguins 13-12 DSS 16-19 TYBB 15-11 OVVO 14-18 EDO 14- 8 Bloemendaal 14-13 De Meteoor 14- 7 In de tweede klasse A is Terrasvogels praktisch zeker van het kampioenschap. Na de zege op de reserves van OVVO wacht deze week de strijd tegen de naaste concurrent Bloemendaal 2. Bij winst zijn de titel en promotie 'n feit. Onderaan lijkt de strijd gestreden. Lijnden werd opnieuw verpletterd. Verlies tegen De Pinguins 3 deze week betekent vrijwel zeker degrada tie. In de tweede klasse B zal de spanning wel tot de laatste wedstrijdweek duren. Vermoedelijk zal de titel wel terecht ko men bij De Geuzen of de reserves van De Pinguins óf HHC. De wedstrijden De Geuzen—HHC 2 en De Pinguins 2-DIO kunnen deze week de zaak aanmerkelijk duidelijker maken. Ook in deze afdeling is de degradatie van EDO 2 nagenoeg een feit. Nieuw verlies betekent afdalen naar de derde klasse. De jeugdige Jan Sweyen heeft zich zon dag in een zomerrit om dagprijzen van d« Haarlemse Raceclub „Excelsior", die over twintig ronden op het parkoers in Schalk wijk werd gereden, onbetwist de sterkste getoond van de dertien deelnemende A-, B- en C-klassers. Vijf ronden voor het einde begon Swyen aan een solovlucht en bleef zijn tegenstanders met ongeveer 250 meter verschil de baas. DWe uitslag was: 1. J. Sweyen, 2. K. Schriek (1ste C-kl.), 3. W. Wagner, 4. H. van Assema, 5. J. Philips, 6. J. v. d. Peet, 7. D. Kiekens. De C-klassers reden een rit over ze« rondjes en daarin toonde Henk Korenstra zich voor de zoveelste keer de snelste. De uitslag: 1. H. Korenstra, 2. G. Wasink, 3. J. Brand, 4. T. de Boo, 5. W. v. d. Brink, 6. W Korenstra, 7. M. Kiekens, 8. J. de Boo. Theun van Pelt, die in 1961 door B.V.V. aan Elinkwijk werd verkocht en het vorig seizoen door de Utrechtse vereniging voor een jaar aan Go Ahead werd „uitgeleend" zal het komende seizoen opnieuw het doel van B.V.V. gaan verdedigen. Op de transferlijst zijn op verzoek van de vereniging alsnog geplaatst onder meer Niehaus (Go Ahead) en Quix (Sittardia) Op eigen verzoek staat op de lijst: Bühler (M.V.V.) waarvoor Sparta belangstelling heeft. Bodmar zou tegen Bühler geruild moeten worden. maar anderzijds dient gezegd dat Neder land door verdienstelijk bowlen en dus door eigen kunnen weer op top kwam. Pierhagen, in de aanval betrokken toen een weldadig zonnetje het laatste vocht haalde uit de ruige, op een betonnen pitch liggende mat, zorgde voor het begin van de angstspychose toen hij in zijn achtste over op 2 achtereenvolgende ballen de num mers 4 (Christensen) en 5 (Larsen) ach ter het wicket door Schoonheim gevan gen kreeg. Langzaam maar zeker ging het toen bergafwaarts, waarbij Pierhagen (4- 38 in ruim 15 overs), Trijzelaar (2-14 in 14 overs), Vriends (2-20 in 16 overs) en de Denen zelf met twee hele domme run-outs voor ferme duwen zorgen: 100 all out. En daar stond dan de taak voor Neder land: 11 runs maken in een zee van tijd 3 uur en 20 minuten In afwachting van de aankomst der deelnemertjes aan de „Muggenronde", werd zaterdagmiddag op een parcours aan de Leonard Springerlaan in Parkwijk door de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" een rit over onbepaalde afstand gehouden. Voor deze rit bleek overigens Onder de renners die van „De Bollen streek" lieten zelfs helemaal verstek gaan maar weinig belangstelling te bestaan. Er gingen slechts twaalf A- en B-klassers van start en van hen bleek Marcel Rut- te oppermachtig. Hij reed al zijn tegen standers op 'n ronde achterstand. De uitslag was: 1 M. Rutte, 2 Th. Krom op 1 ronde. 3 L. Riethoff, 4 A. van Leuffen, 5 J Bootsma, 6 H. Kiekens, 7 G. Nijssen, 8 B. Ruys. Kees Hoogveld ze gevierde in een ritje voor aspiranten. Coen Visser uit Santpoort heeft de wie lerronde van Ochten gewonnen. De hon derd kilometer legde hij af in 2.18.30. Henk Peters uit Heemstede werd tweede. Als zesde finishte Ted Blom uit Haarlem. Peters reed in Gilze ook sterk. Daar werd hij na honderd kilometer als derde geklasseerd na Van Tilburg (Breda) en Van Breugel (Zwijndrecht). In datzelfde Gilze legden de Haarlemmers Trompet en Mer- tens beslag op een derde en vierde plaats bij de nieuwelingen. Balk uit Badhoeve dorp won de aspirantenrace. In Holten was Jan Fransen uit Halfweg goed voor een vijfde plaats in de amateur- koers over 100 km, die gewonnen werd door Benjamins uit Hollandscheveld. (Van een speciale verslaggever) Het gezicht van de aanvoerder van het Deense cricketelftal heeft het afgelopen weekeinde veel op een weerbericht geleken: je kon er van alles van aflezen. Zaterdagmiddag stond het op storm toen zijn battingside voor niet meer dan 7b runs aan de kant zat en Nederland de dag afsloot met 64 voor 3. Zondagochtend elf uur evenwel was het allemaal weer pure rozegeur en maneschijn toen de Nederlandse batsmen tot ieders verras sing 10 runs onder het Deense totaal bleven. Maar de komende depressie tekende zich langzaam maar zeker af toen captain Morild uiteindelijk toch weer de kansen op de eerste overwinning op Nederland uit handen gaf met een tweede inningstotaal van niet meer dan 100. En het was pure narigheid toen het Nederlandse battingsteam zich verwaardigde de 111 voor de zege benodigde runs te maken voor het verlies van slechts 1 wicket, waardoor derhalve een overwinning met 9 wickets werd behaald. Dat gebeurde in de stad Aalborg, in de kop van Jutland, waar een voor cricket grote schare uiterst deskundige kijkers deze testmatch van het continent heeft gevolgd. In Denemarken klagen de cricketkkij kers niet ten onrechte over saai safety first cricket in de hoogste klasse. De De nen nl„ die er na 5 landen matches tegen Nederland nog steeds niet in slaagden te winnen, begonnen zaterdag na een gewon nen toss aan bat voor een toppunt van saaiheid te zorgen. Na een half uur kon den zij hun buit niet groter dan 4 runs noemen, een totaal dat zij met grote om zichtigheid maar toch nog voor het ver lies van 2 wickets één door een voor treffelijke vang van Wijkhuizen in de leg- trap na een uur niet verder hadden kunnen verhogen dan 11. De Deense battingtechniek bleek ook na een fikse regenbui niet verder te reiken dan een redelijke kijk op de bal, waarbij velen ook nog ferme aanspraken wilden doen gelden op het loon van de angst. Want al mocht Tryzelaar van VOC (2-14 in 14 overs) met een fikse wind in de rug een grote snelheid bereiken, nl. mocht Vriens (5-29) met een ruime variatie moei lijk door te krijgen zijn, dodelijk waren zij noch Van Arkel (1-4), noch Onstein (1-21 in 6 overs). En op Pierhagen (0-3 in 6 overs) van HBS, weigerde men eenvou dig te scoren omdat men nog steeds niet kon vergeten dat deze laatste verleden jaar in Amsterdam door hun battingside was heengelopen met 14 wickets in 2 in nings. Neen, de batsmen wilden noch konden een beetje fleur geven aan de sombere middag met donderwolken en regenbuien. Het enige lichtpuntje was het prima grond- fielden van begin tot eind waarbij men dan maar voorbij moest lopen aan het feit dat er een viertal niet al te moeilijke vangen (Wijkhuizen, Schoonheim, Marseil le en Van Arkel) werden gemist. Duide lijk is wel dat dus Denemarken geen 86 runs hadden behoeven te worden toege staan na 66 voor 8. Een score overigens waarover de Denen, die na 2Vj uur op 50 voor 5 stonden, ruim 3 udr deden. En of het allemaal nog niet mooi ge noeg was, zo begon ook de Nederlundse battingside verre van sterk op een vrij snelle maar toch werkelijk niet zo moei lijke aanval. Nog voor de score de 10 had Een tweedaagse cricketwedstrijd tussen de teams van de British Army on Rhine en de Nederlandse combinatie, spelend on der de naam de Flamingo's, is door de Britse militairen verloren. Op de eerste dag namen de Britten, vooral dankzij voortreffelijk batten van Vaith (57) en Mc Donnell (30), een duidelijke voorsprong. Zij scoorden 190 runs. De Nederlandse combinatie kwam slechts tot 89 runs. Zon dag deden de Flamingo's het aan bat beter, maar meer dan 172 runs stonden de En gelsen hun gastheren toen niet toe. Slechts 71 runs scheidden de Engelsen van een zege en toen zij met nog ruim l'/t uur te spelen op 50-7 stonden leek de nederlaag onafwendbaar, maar de voortreffelijk bow lende Nico Spits had een enorme verras singen petto. Hij nam in IQYs over 8 wickets voor slechts 26 runs. De Engelsen die voor 67 runs all out waren, kwamen juist vier runs te kort voor de zege. Eerste dag: De bowlingcijfers van de Flamingo's luiden: Venker 1-31, Terwiel 4-38, Nico Spits 4-49 een run out. De Fla mingo's 89 all out, waarvan: Schouwen- berg 21, H. van Weelde 19, Blaisse 10. Tweede dag: De Flamingo's 172 all out, waarvan: Venker 25, Blaisse 10, Nico Spits 82, Rikse (invaller voor Schouwenberg) 25 en Leef tink 43. Bowling van de Flamingo's: Venker 1- 13, Terwiel 1-14 en Nico Spits 8-26. kunnen bereiken was Bakker van VOCvoor 1 in de slips gevangen en was Van Arkel clean bowled gegaan voor 5 op de linkse fast bowler Larsen. Maar Marseille (14) Bouwman (25 not out) en Schoonheim (12 not out) brachten de rust terug in de Nederlandse gelede ren. Althans tot het einde van de dag die met 64 voor 3 alleszins redelijke perspec tieven bood voor een ruime voorsprong op de eerste innings. Maar hoe anders pak te dat zondagochtend, waarop al om 10 uur werd begonnen, uit. In 14 overs en twee ballen was het allemaal gebeurd: 12 runs voor het verlies van 7 wickets! En niet de Deense spinner Hartmann Pe tersen, die in het Deense competitiecri cket in 8 wedstrijden liefst 56 wickets nam voor gemiddeld 7.88, maar Larsen en cap tain Morild waren daarvoor verantwoor delijk. Zij gaven een nummertje bowlen weg waarop niemand een antwoord had. Binnen 50 minuten was Nederland all out voor.... 76. Schoonheim kon nog 4 runs aan zijn score toevoegen, Bouwman geen enkele run en Wijkhuizen ging al heel gauw voor 0. En geen lieve deugd die de collapse kon stuiten. In 1 over van Larsen zag Onstein 3 col lega's aan het andere wicket verdwijnen: Van Weelde ging bowled bij een wilde slag, Treiselaar, hield het een drietal bal len uit en Pierhagen verdween op de eer ste bal. Vriends wist er daarna nog een drietje uit te halen voordat hij gebowled werd waardoor de Rood en Witter Onstein die 7 ballen had gehad met 0 not out bleef. Wat een voorstelling van pover en onge concentreerd batten, anderzijds wat een voorstelling van fel bowlen van Larsen (5-25 in 16 overs) en Morild (4-21 in ruim 14 overs). En zo restte er dus zon dag om 11 uur een gewone ééndaagse match, met dien verstande dat de Neder landers dus 10 runs achter stonden en dat zij een volledig opgepepte Deense ploeg het veld, waarop een uiterst enthousiaste menigte luidruchtig klapte en juichte, lie ten verlaten. Maar andermaal bleek de glorieuze on zekerheid van het cricketspel. Want nu mochten de Denen pas op 35 hun eerste Het Nederlandse cricketteam heeft dit weekeinde in Aalborg (Dene- (marken) een wedstrijd gespeeld tegen het Deense nationale team. Hier het moment waarop de Haar lemmer Wijkhuizen, in een zweef- duik de bal voortreffelijk ontvangt. wicket verliezen, met hun grotere flair, de overwinning op eigen bedeesdheid, was het toeh heel gauw gedaan. Pech hadden zij ongetwijfeld dat hun beste batsman Höj een raketsnelle bal van fastbowler Trijzelaar tegen een elleboog kreeg en geruime tijd naar de kant moest, En dat maken van de runs is gebeurd in een stijl en met een rust die vriend en vijand versteld deed staan. De tijd was uiteraard geen probleem, al scoorden Van Arkel en Bakker (op 9 was het wicket van Marseille gevallen) het eerste uur slechts 40 runs, wel was de overmacht en de stijl waarmee de scoorders van resp. 43 en 61 not out werden bewerkstelligd een hele beste zalf op de zere wonde die des och tends met die volledige collapse was ver oorzaakt. Aanvoerder Morild betrok liefst 6 bow lers in de strijd, maar geen ogenblik kon hij een vleugje hoop koesteren bij dat ge degen batten van het tweetal dat een staal kaart van strokes liet zien. In precies 2 uur (112 voor 1) was het gebeurd en wis ten Morild en de zijnen dat het voor de zesde achtereenvolgende keer niet was ge lukt het Nederlandse cricket te overwin nen. De wielerronde van Uitgeest, zondag middag als een clubontmoeting tussen het Beverwjjkse „Kennemerland" en „De Ba taaf" uit Halfweg gereden, is op overtui gende w\jze gewonnen door Jan Fransen. De sterke Halfwegse amateur bleef de streekfavorieten Jan van Rijn, Jan Rasch, Sjaak de Goede en Jan Timmer met twee rondes verschil duidelijk de baas. Ook de nieuweling Jan Buis uit Halfweg reed een sterke race en bleef met twee rondes voor sprong aan de winnende hand. Bovendien kwam Buis in het bezit van de leiders- en prestatieprjjs. Aan deze ronde namen 55 amateurs en nieuwelingen deel. Zij moesten respec tievelijk negentig en tachtig rondes af leggen. Vooral Fransen en Buis waren zeer actief. Zij wisten een ontsnapping met het behalen van rondewinst te bekronen. Aan vankelijk konden Slotemaker, Timmer, Rasch en Van Rijn nog buiten schot blij ven, maar door de activiteiten van Buis en Visser moesten ook zij er tenslotte aan ge loven. De van strijdlust blakende Buis ging daarna weer met Fransen en Melle Jong kind tot de aanval over. Alleen Fred Zo mer wist zijn drie clubmakkers nog te achterhalen. De Kennemer-rijders lieten verstek gaan. De vier „Bataven" gingen hard door en pakten nog eens een ronde voorsprong. Voor de amateur Fransen en de nieuweling Buis was er toen geen vuil tje meer aan de lucht. Zij hoefden zich niet druk meer te maken en werden beiden onbedreigd winnaar. Uitslag amateurs: 1. J. Fransen, Half weg (B), de 80 km in 2 uur 2 min. en 20 sec.; 2. J. van Rijn, Heemskerk (K) op twee ronden; 3. J. Rasch, Uitgeest (K); 4. S. de Goede, Beverwijk (K); 5. J. Tim mer, Velsen-Noord (K); 6. A. Jongkind, Aalsmeer (B); 7. F. Tel, Zaandam (K); 8. J. Serpenti, Wijk aan Zee (K); 9. P. Slote maker, Beverwijk (K). De Goede en Slote maker reden in deze ronde voor het eerst met de amateurs mee. Uitslag nieuwelingen: 1. J. Buis, Half weg (B), de 70 km in 1 uur 50 min. en 56 sec.; 2. M. Jongkind, Aalsmeer (B) op 1 ronde; 3. F. Zomer, Halfweg (B); 4. V. Baker, Amsterdam (B) op lVs ronde; 5. G. Wesselius, Halfweg (B) op 2 ronden; 6. D. Heemskerk, Halfweg (B); 7. P. v. d. Voort, Halfweg (B); 8. G. v. d. Winde, Beverwijk (K); 9. C. v. d. Boere, Beverwijk (K). Pas in de zevende innings kon Terras vogels tegen degradatiekandidaat THB in Haarlem een voorsprong nemen. In de laatste innings wisten de „birds" de zege veilig te stellen. De winnende werper werd Nico Disselköter met 12 x 3 slag, 2x4 wjjd en 3 honkslagen. THB-werper Vander Pol kreeg de overduidelijke werperscijfers van slechts één maal drie slag, éénmaal 4 wijd en acht honkslagen tegen. Uit deze werpersresultaten blijkt het eigenaardige beeld van dit honkbalduel. Terrasvogels was verdedigend zeer sterk en aan slag middelmatig (8 honkslagen). Van der Pol was voor de Velsenaren be slist te raken. Maar de meeste „birds" verdwenen van 't strijdtoneel omdat de ge slagen bal niet verder kwam dan het THB -binnenveld. In de eerste innings nam THB, dat in ernstig degradatiegevaar verkeert, de lei ding. Swets kreeg een slecht beoordeelde vrije loop van Disselköter, die zijn curve worpen telkenmale als wijd beoordeeld zag. Door een opofferingsstootslag van Vlug kwam Swets op het tweede honk. Omdat buitenvelder Vellinga een makke lijke vangbal van Geerlings grandioos mis te, kwam Swets over de thuisplaats (1-0). Terrasvogels kwam in de tweede innings op gelijke voet. De eerste honkman van THB weigerde een eenvoudige hit van good-old Ko Hoefsmit te vangen. Bijzonder zwak spel van de catcher Vlug bezorgde Terrasvogels de gelijkmaker, omdat drie doodgeschoten worpen Hoefsmit over de thuisplaat deden gaan. THB kreeg in de vijfde innings goede kansen om te scoren, maar met alle hon ken bezet en slechts één man uit wist THB door een verkeerde coaching geen run te scoren. Coach Cees Herkemij, die zichzelf in de vijfde innings inzette, gaf in de zevende innings een honkslag; in de richting van het derde honk. Snel en ge waagd honklopen van Herkemij deden hem op het derde honk belanden. Wer per Disselköter sloeg Herkemij binnen (2-1). Pellemans en Hoefsmit gaven in de achtste innings honkslagen, die niet in runs resulteerden. In de laatste innings stelde Terrasvogels de zege veilig. Twee Velsen- sen slaglieden waren al uitgeschakeld toen Herkemij aan slag kwam. Weer sloeg Herkemij, die het maximale slaggemiddel de van 1000 had, een honkslag op Van der Poll. Goed honklopen deed hem op het derde honk komen. Wanneer de THB-midvelder een eenvou dige vangkans op een hit van Disselkö ter benut had, dan behoefde de run van Herkemij niet als punt op de score-kaart opgevoerd worden. Van Mourik bepaalde de eindstand op 4-1, omdat hij met een honkslag Disselköter binnensloeg. Scoreverloop THB 100000000 1 Terrasvogels 010000102 4 Jan Fransen uit Halfweg won zon dag bij de amateurs de Ronde van Uitgeest. Hij bleef zijn concurrenten ruim twee, ronden voor. Links de winnaar van de nieuwelingen J. Buis uit Zwanenburg. Uitslag aspiranten: 1. J. Peetoom, Vijf huizen (B); 2. J. Hermanns, Bovenkerk (B); 3. R. Schell, Haarlem (B); 4. T. v. d. Tonnekreek, Nieuw-Vennep (B); 5. K. Vis ser, Beverwijk (K); 6. P. Cornelissen, Vel- sen (K); 7. C. Durge, Wijk aan Zee (K); 8. G. Serpenti, Wijk aan Zee (K); 9. T. Pe kel, Beverwijk (K). Bij de jeugdklassers zegevierde W. Haayer van „De Bataaf" voor de Kenne- merlanders K. Al en A. Stam. Rein Portegies heeft de zesde rit van de midzomercompetitie, zondag door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" over veertig ronden in het „Van der Aart sportpark" gehouden, op zijn naam ge bracht. Samen met Marcel Rutte, die hij in de sprint versloeg, was Portegies in de slotfase van de strijd uit het peloton ont snapt. Eerder hadden Peter Lissenburg, Roel Snijder en Henk Kiekens vergeefse pogingen aangewend om te ontsnappen. De uitslag was: 1 R. Portegies, 2 M. Rutte, 3 G. van Krimpen, 4 R. Snijder, 5 P. Lissenburg, 6. B. v. d. Pol, 7 W. Fiechter, 8 H. Kiekens, 9 A. van Leuffen, 10 L. Riethoff. Uitslag C-klasse: 1 K. Hoogveld, 2 Th. Verdonschot, 3 J. Groenveld, 4 G. v. Baak, 5. J. Fransen, 6 H. de Reus, 7 C. v. Eg- mond, 8 P. de Jong, 9 v. Norden, 10 J. de Veer. Jeugdklasse: 1 R. Bakker, 2 J. Wempe, 3 R. Blom, 4. Joppe, 5 E. v. Schoor, 6 C. Entius, 7 R. Westerhof, Koploper HCK is teruggekeerd op het pad der overwinningen. Via een overwin ning op De Meteoor liepen de Kinheim- meisjes verder uit op een teleurstellend HHC. DSS verraste deze week met twee zeges op De Pinguins en HHC. Onze Ge zeilen zette de opmars ten koste van Bloe mendaal voort, terwijl EDO door een ge lijkspel tegen OVVO de laatste plaats in de softbal eerste klasse aan de Meteoor liet. Ook tegen De Meteoor heeft HCK het bij zonder moeilijk gehad. Weliswaar kon HCK door 'n driehonkslag van Truus Bies- brouck met volle honken een 4-0 voor sprong nemen, doch na de tweede gelijk makende slagbeurt was de stand 5-4 voor De Meteoor. Goed slagwerk van Nel Goed hart en Pien Immer had de HCK-ploeg bij het ingaan van de laatste inning naast De Meteoor gebracht. Met reeds twee nul len en een korte slag naar derde honk- vrouw J. Koel leek voor De Meteoor in elk geval een gelijkspel binnen het be reik. Doch plotseling falend veldwerk gaf De indeling van de K.N.K.B.-competitie 1964/65 luidt als volgt. Hoofdklasse: Archipel, Blauw Wit, Deetos, HKV, Luto, Ons Eibernest, Rohda, Samos, Span gen, Westerkwartier, ZKC en Het Zuiden. Overgangsklasse A: AKC, Allen Weerbaar, As- ko, DOS, HKC, Koog Zaandijk, Rigtersbleek, Stanfries en Wordt Kwiek. Overgangsklasse B: Deto, Groen Geel, Die Ha- ghe, HKV 2, PSV, Regenboog, Roda, Swift, Vicus Orientis en Sportlust. Eerste klasse: DTV, ZKC, Watervliet, Blauw Wit 2, DED, ZKV, DDV, SVK, BEP en Luto 2. Tweede klasse A: Haarlem, Oosterkwartier, Vogel, Olympia, KCN, Victoria, DVD, MEO en Landlust. Tweede klasse B: Animo Ready, Nieuw Flora, Tovers, Altius, OKV, KCO. Hespa, KVD en BFC. Derde klasse A: RDZ, Oosterpark, Neptunus, Zwaluwen, SKF, Amersfoort, Amsterdam Zuid, KVD 2 en Archipel 3. Derde klasse B: Kameo, DSV, Excelsior, SKV, Biko, Aurora, TCNH, OBZB en Westerkwartier 3. Reserve eerste klasse: Rohda 2, Koog Zaandijk 2, Allen Weerbaar 2, Westerkwartier 2, Archipel 2, Blauw Wit 3, Samos 2, Roda 2 en Swift 2. Reserve tweede klasse A: Rohda 3, Blauw Wit 4, Groen Geel 2, Samos 4, DTV 2, Allen weerbaar 3, Koog Zaandijk 3. Excelsior 2 en Meo 2. Reserve tweede klasse B: BEP 2, Landlust 2, Luto 3, Swift 3, Oosterkwartier 2, Rohda 4, KCN 2, Samos 3 en DDV 2. Reserve derde klasse A: Altius 2, DED 2, Nieuw Flora 2, Groen Geel 3, Samos 5, Tovers 2. Rohda 5, Watervliet 2, Blauw Wit 5 en Haarlem 2. Reserve derde klasse B: Haarlem 3, Koog Zaan dijk 4, Aurora 2, DVD 2, BEP 3, Roda 3, Vogel 2, Animo Ready 2, DTV 3 en ZKC 2. Mevrouw Vreeken is zondag in Arnhem Nederlands schaakkampioene geworden. In de negende en laatste ronde versloeg zij mej. Jansen en bleef daarmee één punt voor op mevrouw Timmer, die tweede werd.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6