Mr. Luns in het bastion der Indonesische revolutie Zakelijke bespreking zal op Bali beginnen AGE 3 BAMI en bondig Halfjaarlijks SER-rapport POLLE» PELLI EN PINGO Kantoor Indonesische commissie naar Amsterdam Veel Limburgs fruit wordt doorgedraaid Eerste DC 8 F op Schiphol Haarlemmer onder bus op zebrapad Walvisvaart verkoopt twee jagers Reparatie van auto's vier percent duurder es op avontuur Haagse longarts verliest proces Commissie wil de trein Apeldoorn- Zwolle terug Consumptietent belegerd door kampeerders Jongen onder zand bedolven en gestikt Juweliers bestolen Koel weer eet U craag of u DINSDAG 28 JULI 1964 2 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws Zes doden in het verkeer Het was Rietje A jink niet U *- 3 e s DJOKJAKARTA - Minister Luns en zijn gezelschap zijn gistermiddag per vliegtuig uit Djakarta in Djokjakarta aangekomen. Mr. Luns werd op het vliegveld welkom geheten door de sultan van Djolcja en door enkele plaatselijke autoriteiten. Het gezel schap vertrok naar het paleis in Djokja, Gedung Agung, dat president Soekarno zijn Nederlandse gasten ter beschikking heeft gesteld. Er liepen in Djakarta geruchten dat het in Djokja na aankomst van mr. Luns tot demonstraties zou komen. Voor het grote gazon van het paleis, waar de beide na tionale vlaggen naast elkaar wapperden, schoolde wel een grote menigte samen maar de oploop was meer het gevolg van het overmatige sirenegeloei waarmee de aankomst van mr. Luns werd begeleid, dan van politieke agitatie Daarvan was niets te bespeuren, hoe wel in deze stad, tijdens de Nederlandse militaire acties, de revolutionaire Indone sische regering was gevestigd. De stad, die voor Indonesië als bastion van de vrij heid gold, werd op 19 december 1948 door de Nederlandse strijdkrachten ingenomen, waarbij de gehele regering van de repu bliek werd gevangen genomen, ook de pre sident. Maar aan dit voor beide landen moeilijk te vergeten moment was geen enkele herinnering te bespeuren. Minister Soebandrio had de reis meegemaakt. In Djokja, sinds eeuwen een centrum van hindoecultuur, woonde de Nederland se delegatie maandagavond een ramayana- ballet bij dat gegeven werd in de oude hindoetempel Prambanan. Vandaag is mr. Luns met zijn gevolg, begeleid door minister Soebandrio, naar Bali vertrokken. Verwacht wordt dat op dit romantische eiland de eerste zakelij ke besprekingen tussen beide bewindslie- Het kantoor van de Indonesische com missie voor nationale produkten, dat tot 15 juni in Londen was gevestigd zal naar Amsterdam worden verplaatst. Voorlopig is deze commissie, die zich bezighoudt met het onderzoeken van de afzetmarkt voor Indonesische produkten in Europa, geves tigd in de ambassade aan de Tobias As serlaan in Den Haag. Volgens het Indonesische persbureau „Antara" is het aan deze commissie om te beslissen waar en hoe de Indonesische thee in de toekomst zal worden verkocht Over een eventuele verplaatsing van de theemarkt van Antwerpen naar Amster dam is nog niets bekend. den gehouden zullen worden. Dan zal blij ken of de uiterst hartelijke sfeer, die reeds tijdens de ontvangst door president Soekar no ontstond, ook bestand is tegen de haken en ogen van het zuiver politieke gesprek. Compensatiekwestie Vóór zijn vertrek uit Djakarta heeft mi nister Luns gesproken met de derde vi ce-premier van Indonesië, Saleh. Na af loop verklaarde deze aan journalisten, dat de kwestie der schadeloosstelling niet afzonderlijk zal worden behandeld. „Bei de partijen zijn van oordeel dat er samen werking in haar geheel dient tot stand te komen. De compensatie-kwestie zal niet centraal worden geplaatst. De eisen voor schadevergoeding zijn psychologische as- pekten van de bestaande betrekkingen tus sen de beide landen". Indonesië streeft volgens Saleh in het bijzonder naar een samenwerking bij de elektriciteitsopwekking, telecommunicatie, scheepvaart, havenwerken en de tinmijn industrie. Door verdeling van de produk- tie zal na 1965 ook meer tin naar Neder land worden verscheept. Na 1965 hoopt In donesië eigen tinsmelterijen te hebben. „De grote zakenwereld in Nederland wil in Indonesië opnieuw beginnen", zei Sa leh. „Zij is bereid ons kredieten te ver lenen". c Grote Kerk, vandaag 2021 uur: Orgel bespeling door Piet Kee- Openluchttheater Bloemendaal, woens dag 20.15 uur: Dutch Swing College Band. BIOSCOPEN Cinema Palace, 10 uur: „De baby-sitters van de marine", a.l.14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Wie past er op de winkel?", a.l. Frans Hals, vandaag 20 uur en woens dag 14, 19 en 21.15 uur: „James Bond contra dr. No.", 14 jaar. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „Geen woor den maar daden", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „Förster- ehristel", a.l. Minerva, 14.30 uur: „De ontembare hengst", «.1.; 20.15 uur: „Zondaars in spijkerbroek", 18 j. Rembrandt, 10-30 uur: „De avonturen van een driemaster", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Geef er de brui(d) aan", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „De lucht slag om Japan", 14 j. Studio, 10.30 uur: Jeugdfilms, a.l.; 14.15, 19 en 21.15 uur: „De dwaze recruut", al. Monopole (Zandvoort), 14.30 uur: „Ho- bert, Bertram and Company", a.l.; 20 uur: „Waarvoor mannen in de rij staan", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Avondopenstelling uitslui tend op zaterdag van 20.30 tot 22.30 uur (tot en met 5 september). Prentenkabinet: Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van litho's van Rein Dool. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks grammofoonplaten- concert van 2122 uur: zomerprogramma van kamermuziek Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en pastellen van Johanna Pieneman. Tot en met 15 augus tus. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16)Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug.) Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstraat 82), Tempera's van Frank Reyn. Tot en met 1 augustus. Maandag van 1318 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 918 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Picasso-grafiek. Tot en met 6 septem ber. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 13 tot 17 u. Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158, O verveen): Tentoonstelling van edelsmeed- werk, wandkleden, grafiek, keramiek en poppen. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zon> dag van 14 tot 17 u. Tot en met 2 augus tus. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten' toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met ok tober. DIVERSEN Vleeshal, 14.30 u.: Poppentheater Mer it) n. Vandaag: De toverhoed; woensdag: Prins Dadeltje. Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 uur Raadsvergadering Rotonde Zandvoort, woensdag 22 uur: Vuurwerk. DINSDAG 28 JULI City, 20 u.: Bert Haanstra's „Alleman" Stadsschouwburg, 20 u.: „Mag ik een lift van u?" WOENSDAG 29 JULI City, 20 u.: Bert Haanstra's „Alleman' Stadsschouwburg, 20 u.: „Mag ik een lift van u?" Voorlichting Havenmond: Het voorlich tingscentrum is toegankelijk voor indivi duele bezoekers van 15 tot 16 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare bibliotheek en leeszaal Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort (ook voor r.-k bibliotheek): 14 tot 17 u. R.K./Openbare bibliotheek en leeszaal Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u. DINSDAG 28 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Oogst der begeerte". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het zevende zegel". WOENSDAG 29 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Oogst der begeerte". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het zevende zegel". Ned. Herv. Kerk Beroepen te Diepenveen (toez.): R. Mooi te Zuidwolde (Dr.). Aangenomen naar Nieuw-Vennep-Abbe- nes (wijkgemeente 2): J. L. Keijzer te Bergharen-Druten Alle voorspellingen van een rijke fruit oogst in Zuid-Limburg ten spijt dreigt deze oogst voor de Zuidlimburgse telers een fi nanciële debacle te worden. In de afgelopen veertien dagen kwam iets meer dan de helft van de aangevoerde appels en peren op de mestvaalt terecht, doordat de minimumprijs van zes cent per kilo niet werd gehaald Op de fruitveilingen te Sittard, Bunde, Beek en Geulle hebben de telers zelfs het advies gekregen de klei nere maten niet meer aan te voeren. Ook elders in Europa is de oogst over weldigend. Men houdt daarom nu al re kening met bijzonder ongunstige export mogelijkheden. Gisteren is de eerste van de twee door de K.L.M. bestelde Douglas DC-8F Jet Trader vliegtuigen met 34 passagiers uit New York op Schiphol aangekomen. Het is het honderdste toestel dat door Douglas aan de Nederlandse luchtvaartmaatschap pij is geleverd. Het kan zowel voor het vervoer van vracht als passagiers of voor een combinatie van beide worden in gericht. Als vrachtvliegtuig kan het 38.000 kg. vervoeren. Ingericht als passagiers vliegtuig biedt het aan maximaal 165 per sonen plaats. Advertentie Koop het dan VERS kant en klaar Alle ingrediënten 2ijn reeds toegevoegd. Drie minuten in de braadpan en het is klaar. Slechts f 1,25 per groot pak Verkrijgbaar bij slagerijen,, met verkoop uit gekoelde toonbank, VERPAKTE KANT EN KLAAR MAALTIJDEN De pionier van de Chinese keuken- in Nederland. GORTMOLEN 27 .- DEN HAAG TEL. 185125 Op het zebrapad in de Wilhelminastraat in Haarlem is gistermiddag kort voor zes uur de 64-jarige marktkoopman G. Bak ker uit Haarlem aangereden door een autobus van Maarse en Kroon. In de loop van de nacht is hij overleden. Volgens getuigen stak hij op korte afstand voor de bus plotseling de weg over. Hij werd weggeslingerd en tegen het wegdek ge worpen. De verkeerspolitie vraagt oog getuigen van het ongeluk zich bij haar te melden. Tussen de Betuwse plaatsen Randwijk en Opheusden is vanmorgen een tractor met aanhangwagen van de Rijndijk ge reden. De bestuurder, de 35-jarige heer J. van Brenk uit Opheusden en een 12- jarige jongen uit Arkel vonden daarbij de dood. De jongen logeerde bij de familie Van Brenk. Een 70-jarige inwoner van Ierseke is toen hij op de fiets de rijksweg nabij Kruiningen wilde oversteken, aangereden door een personenauto. Hij is korte tijd later overleden. De 16-jarige G. Oudenabsen uit Laren (Gld.) is in een bocht van de weg Bor- culo-Lochem met zijn bromfiets tegen een boom gebotst. Hij werd zwaar gewond en is tijdens het vervoer naar een ziekenhuis in Enschede overleden. Een dergelijk ongeluk overkwam de 17-jarige C. van Strien uit Anna-Parochie- polder, die bij Steenbergen met zijn brom fiets uit een bocht vloog en tegen een paal botst. Hij was op slag dood. De directie van de Nederlandse maat schappij voor de walvisvaart n.v. deelt mede dat de verkoop van de twee motor jagers aan de Noorse walvisvaartmaat schappij Thor Dahl te Sandefjord thans de finitief is geworden. Beide jagers moeten voor 1 november in gerepareerde toestand te Kaapstad worden opgeleverd. De verkoopprijs voor beide schepen te zamen bedraagt 3.250.000.-, bij oplevering in contanten te voldoen. Hoogleraar. Aan de universiteit van Am sterdam is dr. H. A. J. F. Misset benoemd tot hoogleraar in de beginselen der eco nomie alsmede de economische politiek als opvolger van prof. dr. S. Kleerekoper, die met emiritaat is gegaan. Smokkelaars. Douaneambtenaren in Nieuw- Namen en Koewacht hebben een per sonenauto en een bestelauto met respec tievelijk 200 en 800 kg boter, bestemd voor smokkel naar België, in beslag ge nomen. De bestuurders van de auto's wisten te ontkomen. Oorlogsgraven. De Schotse autoriteiten hebben het Nederlands Oorlogsgraven- comité toestemming gegeven om de stof felijke resten op te graven van 28 Neder landse militairen en zeelieden van de Nederlandse koopvaardij, die in de twee de wereldoorlog in Schotland zijn over leden. Het comité zal de stoffelijke resten, welke nu over kerkhoven in Schotland verspreid zijn, overbrengen naar het Nederlandse oorlogskerkhof in Padding- ton, Londen. Omgezwaaid. Het lid van de Eilandsraad van Curacao A. Moeniralam is van de Nationale Volkspartij overgegaan naar de Democratische Partij. Hierdoor is de stemmenverhouding in de Eilandsraad thans 11—10 geworden, in plaats van 129. Vorig jaar ging bij de verkiezingen op Curagao „het roer om". De Democra tische Partij, die altijd de meerderheid had gehad, werd oppositiepartij. Haar plaats als regeringspartij werd overge nomen door de Nationale Volkspartij. De reparatie en het onderhoud van auto's mogen vier percent duurder worden. Dit besluit is genomen na overleg tussen het ministerie van Economische Zaken en de Bovag. Op grond van nadere onderzoekingen, waarbij de sterke kostenstijgingen, die met name in het begin van 1964 zich in de ze bedrijfstak hebben voorgedaan, mede in aanmerking zijn genomen, is de mi nister van Economische Zaken ermede ak koord gegaan dat de tarieven in het auto reparatiebedrijf vier percent hoger zullen komen te liggen dan het niveau, dat in de van 28 februari 1964 af geldende prijzenbe- schikking „onderhoud en reparatie auto's en andere motorvoertuigen" is ge noemd. De Bovag zal er bij de leden met de mees te klem op aandringen dat van deze rege ling niet zal worden afgeweken. De minis ter heeft onder deze omstandigheden be sloten de bovengenoemde prijzenbeschik- king in te trekken. De Haagse politie kreeg gistermiddag van een onbekend gebleven man een tip, dat Rietje Afink in Den Haag zou zijn. De man zei dat in de Nobelstraat vier jonge mannen bij een auto met een Duits num merbord met een meisje stonden te pra ten, dat Rietje Afink zou kunnen zijn. De Haagse politie trof de jongens aan in het postkantoor, waar zij hadden getelefoneerd met een familie in Loosduinen, bij wie zij logeren. Een 19-jarig meisje, dat wel wat op Rietje Afink lijkt, had hen bij het opbellen geholpen 8485. Jullie wilt dus naar je huis terug? zei mannetje Bombazino. Ja, zei Brum. Maar tussen ons hiijs en hier is dat brede water.Hoe komen we daar over? Wacht maar even, zei Bombazino. Ik zal hulp halen; het komt wel in orde! Hij pakte een hoorn die aan de wand hing, en liep daarmee naar de deur. Toen zette hij de hoorn aan z'n mond en blies er hard op, zodat het geluid schalde door de omtrek. Zie je, nu komen mijn vrienden, die zullen jullie wel verder helpen! zei hij. En ja.in de verte spoedden zich man netjes, net als Bombazino, naar de bloem pot (Vervolg van pagina één). De loonkostenstijging per werknemer op jaarbasis kan op vijftien percent wor den geraamd met een onzekerheidsmarge naar beide kanten. Deze constatering van het Centraal Planbureau is te vinden in het S.E.R.-rapport over het eerste half jaar van 1964. De S.E.R. wijst er op dat men moet bedenken, dat het percentage van 13.8 sterk is beïnvloed door bijzon dere loonkostenverhogingen in bepaalde bedrijfstakken. Zo moet men er aan denken dat bij het bepalen van het gewogen gemiddelde van de goedgekeurde loonsverhogingen per 2 juni' geen rekening is gehouden met de huurcompensatie van 1,6 percent. Uit de tabel voor de loonkostenverho gingen blijkt, dat bij ondernemingen met in totaal 1780 werknemers minder dan tien percent verhoging is opgetreden. Van tien tot twaalf percent bij 658.200 werk nemers, van twaalf tot veertien percent bij 296.194 werknemers, van veertien tot zestien percent bij 248.190 werknemers, van zestien tot achttien percent bij 109.200 werknemers, van achttien tot twintig per cent bij 331.530 werknemers en twintig percent of meer bij 56.000 werknemers. De werkelijke loonstijging kan een half percent onder de loonkostenverhoging lig gen, maar er komt dan nog een huur compensatie per 1 juli van 1,6 percent bij. De Landelijke Specialistenvereniging en haar voorzitter, dr. H. van Baaien uit Rotterdam, hebben zich niet schuldig ge maakt aan een onrechtmatige daad jegens de Haagse longspecialist dr. H. Labadie door in te grijpen in een geschil tussen dr. Labadie en de ziekenfondsen. Dit heeft de president van de Haagse rechtbank be slist in een kort geding, dat dr. Labadie tegen de voorzitter van de specialisten vereniging aanhangig had gemaakt. Inzet van dit geding was de vraag of een ver- wijskaart nodig is om een ziekenfondspa tiënt van de ene naar de andere specialist met hetzelfde specialisme te verwijzen. In dien een verwijskaart nodig is kan deze gedeclareerd worden. Reeds jarenlang verschilt dr. Labadie met de ziekenfondsen van mening over deze kwestie. Het bestuur van de Landelijke Specialistenvereniging deelt het standpunt van de ziekenfondsen: geen verwijskaart in dergelijke gevallen en dus geen declaratie. In zijn uitspraak bleek de president het eens te zijn met dit standpunt. Wel overwoog de president, dat het een redelijk verlangen is van dr. Labadie dat hij geregistreerd wordt als patho-fysioloog, (een supra- longspecialist, een nog niet erkend specialisme). Als dat geschiedt, is wél een verwijskaart nodig, omdat er dan van een ander specialisme sprake is. POULEPIE6A88EI, WORDT VERVEtEMD.NEEM WORD UITSTEKEND, JOOST, WAT EEN H06E SPRON66N 1 MAAR IETS VIU66ER ALSTU8UEFT 1 TRAA6 •JA, IK ZAU EEN MOOIE BOOM ZOEKEN) 15 35 "B- In het bouwbedrijf (een kwart miljoen werknemers) heeft de loonkostenstijging negentien percent bedragen, in het Horeca bedrijf en de wasserijen, beide twintig duizend werknemers, die een achterstand hadden, twintig percent. De afspraak over het minimumloon leidde in sommige tak ken, zoals de landbouw, tot overschrijding van de tien percent. Een commissie die ir) januari 1960 door Gedeputeerde Staten van Gelderland op suggestie van de president-directeur der Nederlandse Spoorwegen was ingesteld, is tot de conclusie gekomen, dat hervatting van het personenvoer op de spoorlijn Apeldoorn-Zwolle wenselijk is. Het herstel van de treinreizigersdienst wordt van groot belang geacht voor de industrie, de mid denstand, het vreemdelingenverkeer en voor de scholieren die voortgezet onder wijs willen volgen. Het personenvervoer op de lijn Apel doorn-Zwolle is in 1950 door de Nederland se Spoorwegen opgeheven met instemming van Gedeputeerde Staten van Overijsel Sindsdien wordt de spoorlijn alleen ge bruikt voor goederenvervoer. Het perso nenvervoer geschiedt met autobussen van een dochtermaatschappij van de N.S. In 1959 werd ook het rijwielvervoer per spoor op de lijn Apeldoorn-Zwolle gestaakt. De commissie is tot de conclusie geko- en, dat het herstel van het personen-, bagage- en rijwielvervoer op de lijn Apel doorn-Zwolle een groot streekbelang is Over het busvervoer is men ontevreden Tijdens de spitsuren kunnen tal van rei zigers niet in de overvolle bussen worden meegenomen. De spoorwegen achten herstel van de reizigersdienst uit financiële overwegingen niet wenselijk. Bij een investering van 16 miljoen gulden, nodig voor verbetering van de spoorlijn en de overwegen, zullen naar de mening van de N.S. de diensten tussen Apeldoorn en Zwolle niet rendabel zijn. EX' ploitatie van de reizigersdienst zal een na delig saldo van 1,6 miljoen gulden per jaar opleveren. Volgens de commissie heeft N.S wel meer onrendabele lijnen. Het renta- biliteitsbeginsel mag geen maatstaf zijn om zich te onttrekken aan noodzakelijke dienstverlening. Een directe spoorlijnver binding tussen twee grote, zich sterk ont wikkelende steden als Apeldoorn en Zwol le moet als normale verkeersoutillage be schouwd worden. De commissie is van oor deel dat bij een wijziging van het tracé van de spoorbaan bij Apeldoorn 785.000 rei zigers per jaar van de bus op de trein zul len overstappen en dat bovendien nog 81.000 reizigers per jaar niet meer via De venter maar via Epe naar Zwolle zullen reizen. RENESSE. Een zestig gillende kam peerders hebben in de westhoek van Schouwen een caféhouder en zijn vrouw een uur lang gevangen gehouden in een consumptietent op een verlaten strand. De belegeraars trokken een kordon om de strandtent, gooiden alle ruiten in en trachtten het houten gebouwtje te slopen. De caféhouder en zijn vrouw konden de buren niet roepen of de politie omdat er geen telefoon in het gebouwtje is. Over het dak van de strandtent ontvluchtte de beheerder tenslotte en hij rende in paniek naar het dichtstbijzijnde motel woor de po litie werd opgebeld. Toen de politie aan kwam, waren de jongelui gevlogen. Eerder had een zestal opgeschoten kam peerders getracht in te breken in de zeer afgelegen consumptietent. De beheerder pakte een van de jongens die bezig waren door een raam naar binnen te klimmen in de kraag. Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. SE o5 Den Helder onbewolkt zw 20 0 Ypenburg zwaar bew. zw 22 0 Vlissingen onbewolkt zw 20 0 Eelde mist zzw 24 0 De Bilt zwaar bew. zw 22 0 Twente zwaar bew. wzw 26 0 Eindhoven mist w 27 0 Z.-Limburg zwaar bew. wzw 29 0 Helsinki regen zzo 24 0,2 Stockholm zwaar bew. wzw 23 0 Oslo zwaar bew. zzw 19 0 Kopenhagen onbewolkt w 22 0 Aberdeen zwaar bew. w 21 0,1 Londen zwaar bew. zw 24 0 Amsterdam zwaar bew. zw 22 0 Brussel licht bew. zzw 27 0 Luxemburg zwaar bew. wnw 31 0 Parijs onbewolkt w 31 0 Bordeaux zwaar bew. wzw 29 0 Grenoble zwaar bew. windst. 28 13 Nice zwaar bew. n 28 0,5 Berlijn zwaar bew. wnw 32 0 Frankfort geheel bew. windst. 34 2 München half bew. zw 31 25 Zürich regen windst. 31 2 Genève regen zzw 30 10 Locarno onweer ozo 29 5 Wenen onbewolkt zzo 29 0 Innsbruck mist windst. 32 4 Belgrado onbewolkt windst. 26 0 Athene onbewolkt zw 33 Rome onbewolkt windst. 32 0 Ajaccio half bew. ono 29 0 Madrid onbewolkt nno 31 0 Mallorca licht bew. no 34 1 Lissabon onbewolkt nnw 24 In het Noordlimburgse plaatsje Gennep is de 6-jarige Gerrit Boumans om het le ven gekomen door verstikking. De jongen had op de speelplaats van een kleuterschool in een berg zand een tunnel gegraven. Toen hij er doorheen wilde kruipen stortte de zandberg in en bedolf de knaap. Toen men hem onder het zand vandaan had ge haald, bleek hij reeds dood te zijn. Bij een juwelier in de Spuistraat in Den Haag is in de afgelopen weekeinde voor een waarde van ruim 20 000 aan geld en goud uit een werkplaats gestolen. De in brekers hebben zich via het dak en een raam toegang verschaft. De diefstal werd maandag tussen de middag ontdekt toen de zaak weer openging. Twee jongemannen hebben uit een juwe lierszaak uit de Kinkerstraat in Amster dam een plateau met veertig damesringen ontvreemd ter waarde van 1.500. Een van de jongens hield de verkoopster bij de toonbank aan de praat door voor te wen den dat hij een ring uitzocht. De ander, die met zijn rug tegen de etalageruit ge leund stond, zag kans de ringen weg te grissen. KDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOG Het K.N.M.I. deelt mee: Ten noorden van Schotland kwam vanochtend het cen trum van een diepe depressie aan. De de pressie veroorzaakte op het noordelijke deel van de Noordzee tijdelijk een zware westerstorm, maar op het zuidelijke deel waren de windkrachten aanzienlijk min der. Aan de achterkant van de storing stroomt koele lucht naar West-Europa. Daardoor zal de temperatuur ook in Ne derland de eerstkomende dagen beneden normaal zijn. Veel regen brengt de depres sie echter niet, zodat het morgen waar schijnlijk op de meeste plaatsen droog weer zal zijn. WERKRAPPORTEN Woensdag 29 juli Zon op 4.57 uur, onder 20.35 uur. Maan op 22.57 uur, onder 10.04 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 28 juli Hoog water 5.56 uur en 18-20 uur. Laag water 1.43 uur en 13.58 uur. Woensdag 29 juli Hoog water 6.33 uur en 18.56 uur. Laag water 2.18 uur en 14.36 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan ta IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2