Staat had voorschot nodig om gemeenten te betalen Proefboring in de Schermer OESO waarschuwt de Britten tegen te hoog groeitempo - DE BEURS - Weekstaat Nederlandsche Bank: Wegener's concern gaat emitteren Zaanse scheepsbouwer A. De Beer failliet Geen integratie van Griekse landbouw in de EEG Kort economisch nieuws Hogere produktie van levensverzekeringen Nederlands-Duitse onderhandelingen over aardgas Koffieleveranties in 1965 op 51 miljoen zakken geschat Nettoresultaat Shell Canada Winst eerste halfjaar is gestegen bij U.S. Steel Prijspolitiek voor zuivel strandt op Duitsers Ophoudprijs voor bramen 50 cent Stijging van de lonen afremmen Daggeld weer verlaagd Appels doorgedraaid in de Betuwe Wilsons oom gaf Churchill een dubbele whisky SCHEEPVAARTBERICHTEN Uitgifte bedrijven in Flevoland Van Heek en Co neemt tentenfabriek over in Oudewater Schatkistpapier 11 WOENSDAG 29 JULI 1964 AMSTERDAM Burgerrecht op glad ijs WALL STREET Uit de weekstaat van de Nederlandsche Bank per 27 juli blijkt, dat de schatkist niet alleen leeg is, "maar dat de staat ook nog 48 miljoen voorschotten heeft moe ten opnemen. De oorzaak ligt hierin, dat circa 480 miljoen door het rijk aan de gemeenten moest worden uitgekeerd, toen er slechts 306 miljoen in de schatkist aanwezig was. Het opnemen van voor schotten door de staat is sedert jaren niet meer voorgekomen. Het andere belangrijke feit betreft een nieuw record aller tijden van de chartale circulatie, welke deze week 6793 mil joen te zien geeft, tegen de vorige week 6783 miljoen. De uitkering aan de gemeenten heeft de positie van de banken sterk verbeterd. Zij konden 126 miljoen dure voorschot ten aflossen en hoewel zij 11 miljoen deviezen moesten financieren steeg hun tegoed bij de centrale met 196 tot 398 miljoen. Hiervan is 165 miljoen ge boden wegens het overschrijven van het kredietplafond. Wegener's couranten concern n.v. wil In het najaar 1964 komen met een dubbele emissie met claimrecht. Het zal naar alle waarschijnlijkheid gaan om de uitgifte van nominaal 250.000 niet royeerbare certifi caten van aandelen en nominaal 500.000 converteerbare obligaties. De verhouding, waarin deze obligaties te zijner tijd kunnen worden omgewisseld in aandelen of niet royeerbare certificaten daarvan, is twee obligaties a 1006 nomi naal op een aandeel van gelijke nominale waarde. De aandelen van de vennootschap be vinden zich thans nog in handen van een beperkte kring van aandeelhouders. Zij waren tot voor kort op naam gesteld. Vorig jaar zijn, via een statutenwijziging, de aandelen aan toonder komen te luiden. Het ligt in de bedoeling na de uitgifte de stukken te doen verhandelen op de incou rante markt. Het geplaatste aandelen kapitaal van het concern bedraagt thans 251.000, waarvan 1.500 prioriteits aandelen. De directie van Wegener meldt in haar verslag dat de vennootschap ondanks de kostenstijging een goed jaar heeft kunnen afsluiten. De omzet steeg met 12,8 percent tot 5,6 miljoen. De totale exploitatie kosten vertoonden een stijging van 12,6 percent tot 5,0 miljoen. Na afschrijvingen ad 347.000 (vorig jaar 226.000), waarvan de toeneming samenhangt met 't in bedrijf stellen van een nieuwe rotatiepers en -hal, resteert een nettowinst van 323.000 288.000), welk saldo een onveranderd dividend van vijftien percent toelaat. Bovendien wordt uit de winst 234.000 ge reserveerd. De reserves belopen daarna in totaal 1,03 miljoen. Over 1964 wordt een bevredigend resul taat verwacht. De directie houdt rekening met een aanzienlijke kostenstijging van ongeveer twintig percent, voornamelijk uit hoofde van sterk opgelopen arbeidskosten. Op grond van de ontwikkeling in het eer ste kwartaal 1964 verwacht men dat de lastenverzwaring zal kunnen worden op gevangen. De Haarlemse rechtbank heeft de heer A. de Beer, directeur van de Zaandamse scheepswerf De Beer n.v. failliet ver klaard. De werf, die in 1929 is opge richt, heeft een schuld van 2.3 miljoen. Bij het bedrijf werken 120 werknemers. Het faillissement wordt geweten aan de verliezen in de nieuwbouw, een te kleine reparatieafdeling en overinveste- ring in de laatste jaren. De directie noemt als moeilijkheid voorts dat geen orders met Indonesië afgesloten kunnen worden, welk land in het verleden een zeer belangrijke opdrachtgever voor scheepswerf De Beer is geweest. Pogingen om door fusie met een andere werf de financiële moeilijkhe den op te lossen zijn mislukt. De E.E.G. heeft geweigerd het Griekse verzoek om onmiddellijke integratie van haar landbouw in die van de E.E.G. reeds nu toe te staan. Na besprekingen tussen de ministers van de E.E.G. en de Griekse minister van Han del Georges Melas, die twee uur duurden, werd besloten dat een studie zal worden gemaakt van alle aspecten die verband houden met de harmonisering van de Griekse landbouw met die van de E.E.G. landen en dat een bijeenkomst van des kundigen zal worden gehouden in het mid den van september. Een teleurgestelde woordvoerder van het Griekse ministerie van Buitenlandse Zaken zei: „De E.E.G. behandelt ons alsof we niet van erg groot belang zijn. We zijn helemaal niet tevreden." De directie van n.v. Vereenigd Bezit van 1894 deelt mede, dat het in het voornemen ligt op dinsdag 4 augustus een vergadering van commis sarissen te houden, waarin een voorstel betref fende het uit te keren dividend in behandeling zal worden genomen. Volgens een bericht van het persbureau Nieuw- China is gisteren een overeenkomst getekend tussen vertegenwoordigers van een Westduitse maatschappij en van de regering van communis tisch China over de leverantie van een olieraffi naderij en bijbehorende installaties. Te San Francisco in de Verenigde Staten is tijdens de jaarvergadering van de Board van Interflora de Nederlander A. de Zoeten uit Am sterdam tot president van deze wereldorganisatie gekozen. De eerste Super Caravelle, die door de Franse vliegtuigfabriek Sud Aviation aan de Finnair is afgeleverd, zal voor het eerst op Schiphol te zien zijn op 30 augustus, 's ochtends om 10.15 uur. De exporten van Japanse automobielen hebben ln juni het recordaantal van 12.307 bereikt. Daar mede is het voor maart geregistreerde record met 309 overtroffen. De goud- en deviezenvoorraad daalde met 11 miljoen t,ot 6567 miljoen, waar van ongewijzigd 5770 miljoen aan goud. Van de rekening andere ingezetenen kwam 10 miljoen in de markt, waarna deze rekening 23 miljoen beloopt. De verbeterde positie van de banken kwam tot uitdrukking in een verlaging van de daggeldrente met een half percent tot 3^2 percent. De produktie van levensverzekeringen in mei 1964 was volgens het C.B.S. als volgt (in miljoenen guldens): Mei 1964: kapitaalsverzekering 322,4 (mei 1963: 291,8), renteverzekering 349,9 (282,3), volksverzekering 32,3 (24,6). Totaal voor mei 704,6 (598,7). In de maanden januari tot en met mei samen: kapitaalsverzekering 1602,7 (1347,9), renteverzekering 1804,3 (1383,7( volksver zekering 165,0 (125,6). Totaal voor januari tot en met mei 3572,0 (2857,2). ESSEN (DPA) Een directielid van de Ruhrgas A.G. in Essen heeft enige bij zonderheden bekendgemaakt over de voor genomen aardgasleiding van Emmerich aan de Nederlands-Duitse grens dwars door West-Duitsland naar Oostenrijk en Zwitserland. Van de vier betrokken regeringen van Westduitse deelstaten hebben reeds twee een bouwvergunning gegeven en ook de meningsverschillen met Zuidduitse aard gasleveranciers zijn opgelost in de zin van een nauwere samenwerking in de toe komst. De functionaris deelde verder mee, dat de onderhandelingen met de Nederlandse maatschappij over de leveranties van aard gas nog niet zijn afgesloten. De Nederlan ders willen volgens hem teveel invloed uit oefenen en bovendien is men het nog niet eens over de prijs. De betrokken Westduit se ondernemingen staan in het algemeen niet afwijzend tegenover Nederlandse deel neming, maar willen toch niet dat de Ne derlanders een meerderheidsbelang ver werven. De aangetoonde Westduitse aardgasre serve raamde hij op 140 miljard kubieke meter. De gedelegeerden van de koffie-produce- rende en -verbruikende landen, die ver enigd zijn in de internationale koffie-orga- nisatie, hebben besloten afzonderlijk bij een te komen ter bespreking van hun be nadering van het jaarlijkse probleem der export-quota. De producenten komen op hun beurt bij een in twee afzonderlijke groepen de Latijns-Amerikaanse landen en de Afrika nen. Enkele Latijns-Amerikaanse delegaties willen spreken over de maatregelen die ge nomen moeten worden tegen landen, die verleden jaar willens en wetens de officiële koffie-exportquota genegeerd hebben. Zij betogen dat enkele Afrikaanse staten willens en wetens koffie boven de hun toe-1 gewezen kwartaalquota op de markt ge bracht hebben. De gedelegeerden noemen Ivoorkust als één van de voornaamste overtreders van de bepalingen. Statistici van de internationale koffie-or- ganisatie hebben de totale koffieleveranties voor 1965 berekend op 51 miljoen zakken. Als uitvloeisel van het vorig jaar juli begonnen seismisch onderzoek van de Noordzeebodem gaat een consortium, waar van de Steenkolen Handelsvereniging n.v. uit Utrecht deel uitmaakt, deze week be ginnen met een olieproefboring tussen Zuid- en Groot-Schermer. Het is de eerste exploratieboring die de Steenkolen-Handelsvereniging gaat ver richten. Van het consortium maken voorts deel uit de Amoco International en de Gel- senkirchen Bergbau A.G. Het geconsolideerde nettoresultaat van Shell Canada Limited over het eerste half jaar van 1964 bedraagt Can. Dlr 10.302.558 of Can. Dlr 0,31 per A-aandeel (vorig jaar Can. Dlr 5.082.465 of Can. Dlr 0,15 per A-aandeel). Uit de gegevens van Shell Canada over het eerste halfjaar van 1964 blijkt dat de winning nog voortdurend in omvang toe neemt. De brutoproduktie van ruwe olie en gasbenzine steetg met 10 percent ten opzichte van dezelfde periode in 1963, de brutoproduktie van aardgas lag 23 percent hoger. Ondanks een kleinere omzet van huisbrandolie in het eerste kwartaal van 1964 als gevolg van het voor die tijd van het jaar ongewoon zachte weer was de verkoop van olieprodukten met 6 percent gestegen. In het tweede kwartaal van dit jaar heeft neJU.S. Steel Corporation een winst van 60.696.096 dollar of 1 dollar per aan deel behaald. In de overeenkomstige periode van 1963 bedroeg de nettowinst 73.214.182 dollar of 1.23 dollar per aandeel. De nettowinst voor de eerste zes maan den van dit jaar is echter hoger dan in de overeenkomstige periode van 1963 namelijk 112.242.098 dollar of 1,84 dollar per aandeel tegen 103.132.956 dollar of 1,67 dollar per aandeel in 1963. Verleden jaar werd de winst voor het tweede kwartaal sterk beïnvloed door dekkingsaankopen in verband met een dreigende staking in de staalindustrie. Tilsit kaas EEG-probleem BRUSSEL (AP) Het belangrijkste on derwerp voor de laatste bijeenkomst van de ministers van de E.E.G., voor zij zeven weken met vakantie zullen gaan, is kaas. West-Duitsland weigert definitief in te stemmen met een overeenkomst voor een gemeenschappelijke prijspolitiek voor zui vel en rundvlees waaraan de ministers acht maanden hebben gewerkt. Bij deze overeenkomst is ook Tilsit-kaas inbegre pen, de belangrijkste zorg voor West- Duitsland. Alle zes landen zijn eerder deze maand na een zitting tot diep in de avond met de overeenkomst akkoord gegaan. De vol gende dag echter vertelde West-Duitsland zijn partners dat het een speciale behan deling nodig had voor de import van Deense Tilsit-kaas. Krachtens het onlangs gesloten Westduits-Deense handelsakkoord is Duitsland verplicht een zekere hoeveel heid van dit soort kaas tegen speciaal vastgelegde tarieven in te voeren. In de overeenkomst zijn melk en kaas- produkten nauwkeurig gespecificeerd naar vetgehalte en vastheid. Tilsit is ingedeeld bij Goudse en Edammer kaas. Hiertegen hebben de Westduitsers bezwaar. Zij zeg gen dat Tilsit een groep op zichzelf moet zijn. Op de Nederlandse veilingen zullen dit seizoen geen bramen worden verkocht beneden vijftig cent per kilo. Dit is de ophoudprijs voor dit produkt, die is vast gesteld door het Centraal bureau van de tuinbouwveilingen. Bij eventuele door draai krijgt de teler een vergoeding van vijftig cent per kilo voor de kwaliteiten I en II. Er zal dit jaar geen heffing worden ingehouden van de bramen, die op de veilingen worden aangevoerd. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,05 10,15, Amerikaanse dollar 3,58l/i3,62'/*, Canadese dollar 3,31—3,36, Belgische frank (100) 7,24—7,29, Franse frank (100) 73,70—74,20, Duitse mark (100) 90,65—91,15, Noorse kroon (100) 50,25—51,25, Deense kroon (100) 52,00—53,00, Zwitserse frank (100) 83,55 —84,05, Italiaanse lire (10.000) 57,25—59,25, Oosten rijkse schilling (100) 14,00—14,10, Portugese escudo (100) 12,60—12,75, Spaanse peseta (100 grote coup.) 6,00—6,15. In een rapport over de huidige econo mische toestand en de vraagstukken inza ke het opstellen van een economisch be leid heeft de organisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling (OESO) Groot-Brittannië de waarschuwing gege ven dat het zijn groeitempo moet verla gen om te voorkomen dat te grote vraag en betalingsbalans-moeilijkheden terugke- De organisatie acht het nog te vroeg om er een oordeel over te geven of de matig beperkende belastingmaatregelen te vermijden die het gevaar inhouden dat er volledig een einde wordt gemaakt aan de fase van expansie. De commissie acht het nog te vroeg om de resultaten van de nieuwe politiek te be oordelen, die erop is gericht een aanzien lijke groei te bereiken, maar zegt dat de regering duidelijk aanstuurt op een door braak naar een snellere en stabielere ex pansie. Gezien de mate van de groei van het Britse bruto nationaal produkt en gezien de invoer welke nodig zal zijn voor het bereiken van de doelstellingen voor de pe riode tot en met 1966, is het onwaarschijn lijk dat met een juiste beheersing van de vraag een noemenswaardig grotere groei kan worden bereikt dan in het afgelopen decennium, meent de OESO. Veel hangt naar het oordeel van OESO evenwel af van een verbetering der con currentiepositie van Groot-Brittannië, wel ke verbetering een deel van de druk op de betalingsbalans zou wegnemen. Dit ver eist strenge maatregelen om de mededin ging te bevorderen en de stijging der lonen af te remmen. Het tarief voor daggeld (call money) dat gisteren met een half percent was ver laagd tot 3Va percent, is ingaande heden wederom met een half percent verlaagd tot drie percent. Dit als gevolg van een verdere ontspanning op de geldmarkt. Ook in de Betuwe komen nu veel appels op de mestvaalt terecht in plaats van bij de consumenten. Het betreft hoofdzakelijk het vroege ras Yellow. Op praktisch alle Betuwse veilingen kunnen grote hoeveelhe den van deze appels de minimumprijs van zes cent niet eens halen, zodat ze worden doorgedraaid. SUIKER ZEER VAST Eén fonds stak gistermiddag met hoofd en schouders boven de internationale waarden uit voor wat de activiteit betreft. Het was de Centrale Suiker Maatschappij. Vele stukken verwisselden wederom van eigenaar. Er werd gehandeld dalend van 422 tot 414, na een gemiddelde slotprijs van maandag 386. De geruchten blijven aanhouden over een bod op de aandelen GSM van 500 percent, waarvan 400 per cent in contanten plus een obligatie van nom. 1000 a pari. De beurs is van mening dat het tijd wordt, dat het bestuur van de Centrale Suiker Maatschappij nadere ge gevens inzake een eventuele bieding als mede de koers van het bod bekend gaat maken. De stemming voor de internationale waarden was gisteren licht verdeeld. Koninklijke Olie lag gevraagd in de markt op 165,60 164.80). Van lokale- en Zwit serse zijde werden de olie-aandelen uit de markt genomen. Toch waren de omzetten gering. Dit moet ook gezegd worden van de overige internationale waarden. Uni lever, lager in Wall Street, zakte circa een halve gulden in tot 143,40. Philips een paar dubbeltjes lager op 148,50. Hoog ovens werd op 582 geadviseerd (580). AKU moest de winst van twee punten van de voorgaande dag weer prijsgeven op 451Vj. Aandelen KLM werden ingevolge Wall Street lager geadviseerd. De scheepvaartaandelen gaven een licht verdeelde stemming te zien, waarbij Scheepvaart-Unie een stapje terug moest doen. Van de leidende cultures lag vooral Amsterdam Rubber gevraagd in de markt. De stemming van de staatsfondsenhoek was aan de flauwe kant met weinig zaken, in de lokale afdelingen werden aandelen Stokvis hoger geadviseerd, dit op het over nemen van Sogida in Brussel, waardoor Stokvis de verkoop en de service krijgt van alle Austin-produkten in het gehele Benelux-gebied. Walvisvaart werd iets hoger geadviseerd op de verkoop van twee motorjagers voor tezamen 3,25 miljoen aan Noorwegen. Van onze correspondent) LONDEN. Het Lagerhuis heeft gisteren een waardige stijlvolle hulde ge bracht aan de vertrekkende Sir Winston Churchill. Het huis was afgestampt maar symbolisch en piëteitsvol was de plaats van de grijze staatsman opengehouden. Daarnaast zat ex-premier Harold Mac- millan die zich in de herfst voorgoed uit de politiek zal terugtrekken en die veertig jaar met Churchill in het parlement heeft opgetrokken. Sir Winstons zoon Randolph (die aan een grote biografie over zijn vader bezig is) en zijn dochter Mary zaten op de tri bune en twee van zijn schoonzoons, Dun can Sandys en Christopher Spames, op de regeringsbanken. Daar zat ook Lady Violet Bonham Carter, dochter van de grote liberale premier Asquith, daar wa ren de twee kinderen van die andere politieke reus, David Lloyd George. De herdenking begon na een ouder wetse politieke storm over de Ferranti- affaire, maar alle opwinding en onlust gevoelens verdwenen op slag toen de hul diging aan de orde kwam. Harold Wilson herinnerde er aan dat in Churchills libe rale tijd Wilsons vader, bejaard maar nog steeds actief, Churchills politieke sub agent is geweest en Wilsons oom de voor zitter van Churchills lokale kiesorganisatie. Die oom was geheel-onthouder en moest Churchill toen hij de verkiezingen had gewonnen een dubbele whisky offreren (daverend gelach). Wilson was de enige die Churchill eenmaal bij zijn volle naam noemde. Hij zei te hopen dat de „speaker" zich even doof zou houden voor deze breuk met de traditie Na de stemming ging een commissie naar Sir Winstons woning nabij Hyde Park om hem de op perkament gedrukte en in leer gebonden tekst van de motie te overhandigen. Abida 28 te Stanlow.. Achilles 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Acila 27 te Singapore v. Durban. Acmaea 28 220 m. n. Azoren n. Nynashamn. Acteon 28 v. Thameshaven n. Curasao. Aegis 28 te Jacksonville. Agamemnon 29 te Hamburg v. Bremen. Alamak pass. 28 Straat Ormoesz n. Karachi. Alchiba 28 t.h.v. Kuria Muria eil. n. Kuwait. Alcor 28 v. Tanga, 29 te Mombasa verwacht. Alkmaar 28 260 m. z. Azoren n. Lissabon. Almkerk 28 te Avonmouth. Aludra 28 te Antwerpen. Ameland 9/8 te Buenos Aires verwacht. Amerskerk 29 te Marseille verwacht. Ampenan 29 v. Bremerhaven n. Amsterdam. Amstelkroon 27 v. Dairen n. Hsinkang. Amstelland 28 te Montevideo v. Las Palmas. Amstelstad 28 400 m. w. Sabang n. China. Amstelveen 28 1030 m. n.w. Colombo n. Singap. Angolakust 28 te Dakar. Annenkerk 28 v. Rotterdam n. Bremen. Area 28 180 m. w. Sabang n. Suez. Archimedes 28 v. Delfzijl n. Antwerpen. Arendskerk 28 te Antwerpen. Argos 28 20 m. nn.o. Stromboli n. Pirea. Arkeldijk 31 te Aden verwacht. Arneb 28 te Rotterdam. Artemis 28 v. Guanta n. Matanzas. Attis 28 65 m. n. Flores n. Amsterdam. Atys 28 100 m. z.w. Comoren n. Abadan. Avedrecht 28 300 m. o. Colombo n. Mena. Averdijk 29 v. Suez n. Mombasa. Banda 24 v. Cristobal n. Savannah. Barendrecht 28 120 m. n.o. Kuria Muria n. Gibralt. Batjan 28 te Port Said v. Alexandrië. Bengalen verm. 30 v. Singapore n. Bombay. Beninkust pass. 28 Las Palmas n. Le Havre. Bennekom 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Blitar 28 te Beira. Breda 27 100 m. n.o. Kp. Kennedy n. Rotterdam. Caltex Amsterdam 28 120 m. n.w. Djeddah naar Bahrein. Caltex Delft 28 v. Dumai n. Pladju. Caltex Delfzijl n. Holtenau. Caltex Gorinchem 29 v. Gulfhaven n. Halmstadt. Caltex Madrid 28 65 m. w.z.w. Ras Fartak naar Rastanura. Caltex Naples 28 v. Suez n. Bahrein. Caltex Nederland 28 47 m. n. Finist. n. Pt. Said. Calt. Rotterd. 28 90 m. z. Scilies n. Milfordhaven. Calt. The Hague pass. 28 Daedalusrif (Rode Zee) naar Venetië. Calt. Utrecht 28 250 m. z. Mogadiscio n. Bahrein. Camphuys 28 v. Das eil. n. Ummsaid. Carrillo 30 te Porto Cortez. Casamance 28 v. Rouaan n. Dakar. Castor 28 te La Guaira. Ceres 28 te Port of Spain. Charis 28 v. Houston n. New Orleans. Chiron 29 te Amsterdam. Cinulia 28 520 m. n.o. Flores n. Curasao. Cit. Serv. Vail. Forge 28 v. Rastanura n. Femdale Congokust 29 te Amsterdam. Crania 28 te Houston n. Mersey. Dahomeykust 28 t. a. Bonny-riv. n. P. Harcourt. Diogenes 29 v. Buena Ventura, 30 te Christobal. Doelwijk 28 530 m. o.n.o. Aden n. Suez. Dorestad 28 245 m. o.z.o. Colombo n. Perz. Golf. Drente 28 v. Malta n. Alexandrië. Eemhaven 29 te Genua. Elizabeth Broere 29 te Colombo verw. v. Kandia. Eos 28 60 m. z.w. Dover n. Amsterdam. Esso Den Haag 28 220 m. o. Malta n. Lavera. Forest Town 28 90 m. w. Oporto n. Liverpool. Friesland SSM 29 v. Rotterdam n. Stettin. Gaasterdijk 28 et Bremerhaven. Ganymedes 29 te Willemstad. Garoet verm. 31 v. R'dam n. A'dam-Bremen. Giessenkerk 28 te Suez v. Aden. Goeree 29 te Aden verwacht. Graveland 28 v. Rio de Janeiro n. Santos. Groote Kerk 28 te Khor Ramshar v. Basrah. Gulf Hansa 28 180 m. o. Gibraltar n. Kharg eil. Gulf Hollander 28 75 m. n. Finisterre n. Pt. Said. Gulf Swede 28 10 m. n. Ras al Hadd n. Suez. Hector 28 v. Santo Domingo n. Port au Prince. Helicon 28 v. Porto Cabello n. Guanta. Hercules 29 te Pisco. Hollands Diep 3/8 te Yokohama verwacht. Hollands Dreef verm. 30 v. Townsville n. Japan. Hollands Duin verm. 29 v. Vancouver n. Japan. Hoogkerk 28 100 m. w. Lissabon n. Kaapstad. Jason 29 te Funchal verwacht. Kaap Hoorn 28 v. Porto Miranda n. Curagao. Kara 5/8 te Buenos Aires verwacht. Karachi 28 v. Penang n. Colombo. Katelysia 7/8 te Curagao verwacht. Kelletia 2/8 te Shellhav enevrwacht. Kerkedijk 28 350 m. o. Kp. Race n. Antwerpen. Kermia 28 300 m. o.n.o. Aden n. Lissabon. Khasiella 2 8v. Southbrewer n. Curagao. Koningswaard 27 53 m. n.w. Will.stad n. Le Havre. Kopionella 28 180 m. n.w. Perth n. Singapire. Koratia 31 te Sewaren verwacht. Korendijk 28 te New York v. Antwerpen. Korenia 28 80 m. o. Sicilië n. Port Said. Kosicia 31 te Houston verwacht n. Rotteredam. Kossmatella 28 45 m. n.n.w. Bone n. Stanlow. Koudekerk 28 180 m. o. Tsjagos eil. n. Fremantle Krebsia 28 te Rotterdam. Kreeft 28 125 m. z.z.w. Stavanger n. Narvik. Kreon 28 630 m. z.w. Azoren n. Rotterdam Kylix 28 te Rotterdam n. Stanlow. Laarderkerk 28 90 m. z.w. Kreta n. Port Said. Ladon 29 te Paramaribo v. Port of Spain. Laertes 28 te Port Said. Langkoeas 28 80 m. w.n.w. Djeddah n. Suez. Liberiakust 28 v. Tema n. Pointe Noire. Limburg 28 te Calcutta. Loosdrecht 28 te Suez. Maaslloyd 27 425 m. w.z.w. St. Helena n. Kaapst. Mainlloyd 28 te Bremen. Marathon 28 te Paramaribo. Mariekerk 28 v. Rotterdam n. Londen. Marnelloyd 28 te Cristobal n. New York. Maron 28 te Baltimore. Mataram 29 v. Shat al Arab n. Mombasa. Medon 28 te Port au Prince. Meerdrecht 28 v. Rotterdam n. La Plata. Meerkerk 28 v. Bremen n. Hamburg. Memnon 29 te Fort de France. Mentor 28 600 m. n.w. Flores n. Hamburg. Merwelloyd 27 v. eBira n. Dar es Salaam. Minos 28 v Amsterdam n. Kopenhagen. Mississippilld. 28 360 m. n.w. Jesselton n. Manilla. Moordrecht 28 50 m. n.n.w. Minicoy n. Yokohama. Muiderkerk 29 v. Alexandrië n. Marseille. Munttoren pass. 28 Kp. Finisterre n. Carribean. Musilloyd 30 te Tripoli verwacht v. Houston. Mijdrecht 28 30 m. n.w. Malakka n. Tokuyama. Naess Commander 28 v. Malta n. Port Said. Naess Lion 27 v. Tranmere n. Palermo. Neder-Elbe 29 te Calcutta verwacht. Neder-Rhone 28 rede Singapore. Neder-Rijn 28 te Antwerpen v. Barcelona. Neder-Waal pass. 28 Porto Rico n. Curagao. Ommenkerk 28 v. Port Said n. Genua. Ondina pass. 28 Lissabon n. Wilhelmshaven. Onoba 28 85 m. n.o. Oran n. Mena. Oranje 28 v. Palma de Mallorca n. Lissabon. Oranjefontein 27 te Durban. Oranje Nassau 27 te Kingston n. Aruba. Oranjestad 27 680 m. o.n.o. Martiniq. n. Trinidad. Ossendrecht 28 v. Vitoria n. Emden. Overijsel verm. 30 v. Genua n. Livorno. Pacaya 28 v. St. Malo n. Rotterdam. Palamedes 27 v. Paramaribo n. Huil. Parkhaven 27 v. Bahia n. Rotteredam. Peperkust 27 v. Freetown n. Abidjan. Pericles 29 te Talcahuano. Philippia 29 te Bukom verwacht. Pieter S. 28 v. Dublin n. Swansea. Poolster 28 dwars Suez n. Colombo. Prins Alexander 28 te Detroit v. Sarnia. Prins Johan Wilelm Friso 26 te Cleveland. Prins Willem III 28 v. Mombasa n. Dar es Salaam Pygmalion 28 v. Aeghios n. Hamburg. Raki 28 te Port Swettenham v. Singapore. Randfontein 28 v. Teneriffe n. Southampton. Rempang 28 v. Mombasa n. Aden. Roepat 28 te Wellington v. Napier. Rossum 27 450 m. w. Finisterre n. Landsend. Ruys 28 250 m. n.n.o. Singapore n. Singapore. Rotterdam 28 v. Rotterdam n. New York. Rijndam 29 te Southampton. Sarpedon 28 te Barahona. Scheldelloyd 29 te Hamburg verwacht. Scherpendrecht 29 te Hsingkang verwacht. Schiedijk 28 te Rotterdam. Schielloyd 28 v. Hongkong n. Shanghai. Schouwen verm. 31 v. Sydney n. Nakhodka. Seinelloyd 28 v. Papeeta n. Noumea. Senegal 28 90 m. n.o. Las Palmas n. Dakar. Senegalkust 28 te Hamburg. Sepia 28 v. Rotterdam n. Banias. Sibigo 29 te Bangkok verwacht. Silindoeng 29 te Calcutta verwacht. Sinon 28 v. Porto Cabello n. Punta Cardon. Sinoutskerk 28 v. Yokohama n. Nagoya. Situla 27 t.h.v. S. Francisco do Sul n. Paranagua. Slamat 28 540 m. w. Minicoy n. Penang. Sloterdijk 29 te Le Havre verwacht. Soestdijk 28 223 m. w. Landsend n. Boston. Solon 28 585 m n.o. Porto Rico n. Montreal. Sommelsdijk 29 te Port Everglades. Spaarnekerk 28 te Hamburg. Stad Alkmaar 20 te Sagunto verwacht. Stad Amsterd. 28 43 m. o.zo. St.Vine. n. Palermo. Stad Delft 28 70 m. n.w. Algiers n. Algiers. Stad Vlaardingen 29 te Las Palmas verwacht. Stad Zwolle 28 v. Rotterdam n. Philadelphia. Statendam 29 te Kopenhagen verwacht. Steenkerk 29 te Kaapstad verwacht. Steen wijk 28 78 m. z. Kreta n. Engeland. Steven 28 te Beyrouth v. Akaba. Str. Bali 28 81 m. n.w. Tristandacunha n. Kaapst. Straat Clement 28 v. Zanzibar n. Mombasa. Straat Colombo 28 te Hongkong v. Shanghai. Straat Freetown 28 v. Port Harcourt n. Lagos Talita 28 te Rotterdam. Tara 28 50 m. o.z.o. Kp. Vincent n. Beyrouth. Tegelberg 29 te Kaapstad verwacht. Triton 27 v. Antiqua n. St. Kitts. Tweelingen 28 v. Vigo n. Rotterdam. Ulysses 28 60 m. n.n.w. Kingston n. Curagao. Utrecht 28 te Madras. Van Linschoten 28 v. Lor. Marques n. Mombasa. Van Spilbergen 28 te Hobart v. Bluff. Vasum pass. 28 Aden n. Rotterdam. Videna 28 40 m. z.w. Kuria Muria eil. n. Mena. Vitrea pass. 28 Straat Ormoesz n. Gothenburg. Vivipara 3/8 te Durban verwacht. Vlieland 29 te Petit Couronne verw. v. Hamburg. Vlist 29 te Montreal v. Ventspils. Waingapoe 27 Manilla gepass. n. Hongkong. W Alt. Jones 28 390 m. w.n.w. P. Said n. P. Said. Willemstad 28 te Amsterdam. Wonogiri 28 te Port Sudan v. Port Said. World Heath 31 te Tabangao verwacht. Zaria 28 360 m. o Dar es Salaam n Kharg eil. Zeeland 28 330 m. n.o. Singapore n. Bangkok. KLEINE VAART Aeneas pass. 28 Westhinder n. Triëst. Alcetas 27 90 m. w. Cyprus n. Izmir. Amyntas 28 te Tarragona v. Barcelona. Ank T. 26 te Stralsund. Audacia 28 v. Huil n. Rotterdam. Batavier-5 27 v. Guernsey n. Jersey. Borculo 29 te Amsterdam verwacht. Diligentia 28 te Naeskaupstad. Driebergen verm. 28 v. Maaga n. Casablanca. Elsa pass. 26 Kiel n. Kotka. Erasmus pass. 28 Dover n. Londen. Eijo S. pass. 28 JE-12 v. Londen n. Gefle. Grebbestroom 28 v. Shoreham n. Dagenham. Groningen 28 v. Odense. Hoogvliet pass. 28 East-Goodwin n. Par. Houtman 28 35 m. z.w. Texel n. Sharpness. Inspect. Mellema 27 v. Hamina n. Grangemouth. Joost 27 te Zaandam. Kaap Falga 25 te Rundvik. Labotas 28 160 m. w. Kp. Matapan n. Izmir. Leonidas 28 50 m. z.w. Ventspils n. Amsterdam. Maarsbergen verm. 28 v. Birkenhd. n. Barcelona. Magas 28 te Rotterdam n. Amsterdam. Mare Liberum 28 te Port Jerome. Meidoornsingel pass. 28 Beachyhead n. R'dam. Merweborg 28 te Lindesness n. Belfast. Phidias 27 v. Malaga n. Cadiz. Prinsenbeek 28 in Witte Zee n. Londen. Rochab 28 80 m. n.w. Bari n. Olbia, Sardinië. Sandeburgh pass. 28 Dover n. Lorient. Steenbergen 28 te Antwerpen. Stella Maris 29 te Amsterdam verwacht. Strabo 28 te Amsterdam n. Odense. Taras 28 70 m. z. Santa Maria di Leuca n. Bari. Thaletas 27 v. Catania n. Sevilla. Tilly pass. 26 Kiel n. Ostrand. Twee Gebroeders 25 v. Delfzijl n. Bremen. Zaanstroom 28 dwars Duinkerken n. Amsterdam. SLEEPVAART Cycoop 28 te Cotonou. Gederland 27 300 m. n. Marques eil. n. Sydney. Groningen 28 te Port Brega. Hector 27 v. Newcastle n. IJmuiden. Willem Barendsz 27 v. Bordeaux n. Port Gentil met kraaneiland. MEDFORD (Massachusetts) (AP) En kele honderden tieners en vijftig negers hebben op een ijsbaan met elkaar gevoch ten. De moeilijkheden ontstonden toen een neger probeerde met een blank meisje te schaatsen. VERHANDELDE FONDSEN 28 juli 27 juli Totaal 429 406 Hoger 172 (40,l°/o) 156 (38,4°/o) Lager 172 (40,ln/o) 167(41,1»/») Gelijk 85 (19,8%) 83 (20,5»/») AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie164,60-165,50 Philips 148,00 gb-148,50 Unilever 143,80 Stemming: Ongeanimeerd. VOORBEURS /AN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U450V» Hoogovens Kon. Olie164,60-165,00 164,70 Philips 148,10-148,60 148,20 Unilevei 143,80-144,20 144,00 Centr Suiker Mij 411-415 Vorige slotkoers A'dam Rubber. 110 H.V.A 146 A.K.U 4507/» 123,50 Hoogovens 582 Philips Gem. Bez. 148,35 Unilever 143,70 Dordtsch' Petr. 759'/. K. Ned. Petr. Mij. 165,60 Holl. Am. Lijn 103'/» K.L.M 60,60 K.N.S.M 1387/» Net. Stoomv. Mij. 1301/« Ommeren, Phs. v. 237 Scheepv Un. Ned. 127 Interunie 203,— 108,50 283, Unitas 503, Ver. Bezit v. 1894 134, Amsterd. Bank 367 V» Ned Handel Mij. 308 Rotterd. Bank.... 327Vi Twentschi Bank. 306 Albert Heijn 590 Amstel Brouwerij 414 Berkel's Patent 211 Bols 1035 Bührm.-Tetterode 645 Fokker 334 Ford 950 Gelder Kon. Pap. 150 Gist Spir.f. Kon. 315 Van der Heem 335 Heinekens Bier 335 Hoogenbosch Sch. 330 Indola 448 Kon. Zout-Ketjen 810 Müller Nat. Bezit 270'A Ned. Kabelf. Nwe 334 Philip Pref 50,10 Stokvis 190 Thomassen Dr. 678 Ver Machinefabr. 180 425 Wilton Fijenoord 182'/» Zwanenberg-Org. 940 Billiton Mij. II 410 Aluminium Ltd. 31 American Motors Anaconda 14Ü 44% j Bethlehem Steel Cities Service.... 361^ 73 General Motors.. 94'/s Kennecott Copper 85'/» Republic Steel. 445/s Shell Oil 50% 57 U.S. Steel Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Ook gisteren liepen de meeste koersen op Wall Street v/eer terug na de sterke verliezen, die maandag waren geleden. De laatste negentig minuten werd weer wat van de verliezen goedgemaakt. De verliezen aan het eind van de dag va rieerden van fracties tot twee dollars. Spoorwegen, chemicaliën, tabak en de meeste oliefondsen zakten, bij staal was van verbetering sprake. Ook nu was winst neming de oorzaak van de daling. Van de 1351 verhandelde fondsen daal den er 635, stegen er 428 en bleven er 288 onveranderd. Zesendertig fondsen be reikten de hoogste koers van het jaar, 27 de laagste. Er werden 3.860.000 aandelen verhandeld tegen 4.090.000 op aandag. De Dow Jones-gemiddelden waren: in dustrie 837.35 3.70), spoorwegen 218.75 0.89), nutsbedrijven 149.06 0.26). Met ingang van 1 november 1964/1 mei 1965 zal een aantal gemengde landbouw bedrijven, waaronder 29 in de grootte klasse van 22,5 tot 27,5 ha, in Oostelijk Flevoland worden uitgegeven ter uit voering van het in 1962 vastgestelde uit gifteplan voor akkerbouwbedrijven en gemengde bedrijven. Weidebedrijven zijn niet in het uitgifte plan opgenomen. Van Heek en Co koninklijke textielfa brieken nv in Enschede hebben de ten tenfabriek I. Hage nv in Oudewater over genomen. Het is de bedoeling dat er een samenwerking tot stand komt tussen da nv tentenfabriek Safari, een dochteron derneming van Van Heek en co en de fa briek in Oudewater. Het ministerie van Financiën heeft da volgende gegevens inzake de stand van het schatkistpapier op 27 juli 1964 medege- deelt (de cijfers van 20 juli staan tussen haakjes); schatkistpromessen f 645.500.000,- f 695.500.000,en schatkistbiljetten 2.670.074.800,— 2.635.074.800). WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woemdag te worden betaald, daar de bezorger» op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE UaMBMCOMBQUi

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11