3 POLLE, PELLI EN PINGO Eerste Kamer akkoord met T.H.-experiment in Twente AGENDA Fleurig begin van mr. Luns' bezoek aan eiland Bali en Steun voor Limburgse mijnen ten bedrage van f25,5 miljoen Alleen boven zee door geluidsbarrière Uit gevangenis ontsnapte man gepakt Twee schepen op het IJsselmeer gezonken norac verdrijft hinderlijk maagzuur veilig Vijf doden in het verkeer Wetsontwerp voor onteigening nu overbodig? Red Adair is niet geslaagd Minister De Jong naar Suriname Scheveningse pier wordt groter Warmer en droog m WOENSDAG 29 JULI 1964 2 Haarlem VelsetrlJ muiden Beverwijk ik wit, wier in een boom ÖI3 Mr. J. in 't Veld lid van de Raad van State s| o.a (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer is gisteravond, drie weken na de Tweede Kamer, voor zes weken op zomerrecès gegaan. Dat gebeur de nadat de senaat na uitvoerige debatten zijn goedkeuring hechtte aan de experi mentele regelingen voor de Twentse techni sche hogeschool in Enschede, de steun maatregelen van minister Andriessen voor de Limburgse mijnen, alsmede aan de overgangswet betreffende de ruimtelijke ordening en de volkshuisvesting. Voorts ging de Kamer zonder discussie akkoord met het wetsontwerp dat de handel in anti biotica voor gebruik bij dieren aan banden legt. Er waren evenmin bezwaren tegen de vrijwaring van de leverancier van de eerste Nederlandse kernenergiecentrale tegen de geldelijke gevolgen van wette lijke aansprakelijkheid voor kernonge vallen. De hulp aan de Limburgse mijnen bestaat uit het verstrekken van 25,5 mil joen voor sociale lasten. Minister Andriessen was dankbaar voor de instemming van de Kamer. Hij ver wachtte niet dat de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. deze vorm van overheidshulp aan de Nederlandse mijnindustrie zal afwijzen. De bezwaren die vooral van socialisti sche en katholieke zijde tegen de opzet van de campushogeschool in Enschede naar voren kwamen, wogen kennelijk niet zo zwaar, dat sommige senatoren in die kring hun stem niet aan het wetsontwerp konden geven. De critische opmerkingen over woonplicht, toelating, vrijheidsbeper king en schorsing werden door minister Bot zodanig gepareerd, dat hij zijn wets ontwerp tenslotte zonder moeilijkheden door de Kamer kreeg. De behandeling werd o.m. bijgewoond door prof. dr. G. Berkhoff, rector-magni- ficus van de T.H. Twente. Deze instelling wordt op 14 september officieel geopend door de koningin. Er zijn strenge voorschriften voor de Koninklijke Luchtmacht de overlast ten gevolge van het doorbreken van de geluids barrière door militaire vliegtuigen zoveel mogelijk te beperken. Dit doorbreken van de geluidsbarrière mag alleen geschieden boven zee op een landafwaarts gerichte koers of, indien niet anders mogelijk, bo ven een hoogte van 35.000 voet. Dit heeft de heer Den Toom, staatsse cretaris van Defensie, geantwoord op vra gen van het Tweede Kamerlid de heer Couzy (V.V.D.). c Openluchttheater Bloemendaal, vandaag 20.15 u.: Dutch Swing College Band. Don derdag 20.15 u.: De Hoofdstad Operette met „Frühling in Wien". Grote Kerk, donderdag 15-16 u.: Orgel bespeling door cursisten van de tiende In ternationale Zomeracademie voor Organis ten. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Wie past er op de winkel?", a.l. Van donderdag af 10 u.: „De clown van circus Krone", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Houten koppen", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Geen woorden maar daden", 14 j. Van donder dag af 14, 19 en 21.15 u.: „Er helpt geen lieve vader aan", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „För- sterchristel", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De hel van Saipan", 18 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „De ontem bare hengst", a.l.; 20.15 u.: „Zondaars in spijkerbroek", 18 j. Van donderdag af 14.30 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", a.l.; 20.15 u.: „Wedren met de ooievaar", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Geef er de brui(d) aan", a.l. Van donderdag af 10.30, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Yeah, yeah, yeah, we zijn er", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De luchtslag om Japan", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Boekaniers der zeven zeeën", 14 j. Studio, 10.30 u.: Jeugdfilms. Vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „De dwaze recruut", a.l. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de kouwe neuzen", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u.: „Waar mannen voor in de rij staan", 18 j. Van donderdag af 14.30 u.: „Freddy unter fremde Sterne", a.l.; 20 u.: „De duivelse dr. Mabuse", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Avondopenstelling uitslui tend op zaterdag van 20.30 tot 22.30 uur (tot en met 5 september). Prentenkabinet: Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van litho's van Rein Dool Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks grammofoonplaten- concert van 2122 uur: zomerprogramma van kamermuziek Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en pastellen van Johanna Pieneman. Tot en met 15 augus tus. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur Kunstzaal Barteijoris (Barteljorisstraat 32), Tempera's van Frank Reyn. Tot en met 1 augustus. Maandag van 1318 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 918 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Picasso-grafiek. Tot en met 6 septem ber. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 13 tot 17 u. Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158, Overveen): Tentoonstelling van edelsmeed- werk, wandkleden, grafiek, keramiek en poppen. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zon dag van 14 tot 17 u. Tot en met 2 augus tus. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met ok tober. DIVERSEN Vleeshal, 14.30 u.: Poppentheater Mer- lijn. Vandaag: Prins Dadeltje. Donderdag: Het onderwateravontuur. Rotonde.^ Zandvoort, vandaag 22 u.: Vuurwerk. - (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 24 juli). WOENSDAG 29 JULI City, 20 u.: Bert Haanstra's „Alleman". Stadsschouwburg, 20 u.: „Mag ik een lift van u?" DONDERDAG 30 JULI City, 20 u.: „Spoedcursus Franse liefde". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur. R.-k. bibliotheek, donderdag gesloten. WOENSDAG 29 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Oogst der begeerte". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het ze vende zegel". DONDERDAG 30 JULI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vliegende duivels'iY^x Scheybeeck, 19.30 u.: Openbare gemeen teraadsvergadering. Een 33-jarige Duitser, die vorige week uit de Leeuwarder gevangenis ontsnapte, is dinsdagavond door de rijkspolitie in Nieu- weschans, in samenwerking met de mare chaussee, gegrepen. De man werd om streeks zeven uur ontdekt op de spoorlijn Nieuweschans-Winschoten. De Duitser was op 24 juli met twee an deren uit de Leeuwarder strafgevangenis ontsnapt. Eén van hen, een 47-jarige Rot terdammer, werd reeds een uur na zijn ontvluchting aangehouden. Een 45-jarige Amsterdammer is nog voortvluchtig. Het drietal moest wegens inbraken en heling nog enkele jaren gevangenisstraf onder gaan. Op het IJsselmeer zijn gistermiddag twee schepen gezonken, een van 350 en een van 500 ton. Beide schepen waren geladen met grint en onderweg van Duitsland naar het Friese plaatsje Schuilenburg. De twee schepen kwamen in moeilijkhe den toen de wind plotseling aanwakkerde tot windkracht acht en naar het noordwes ten liep. Zij kregen veel water over en zonken kort na elkaar. De o pvarenden werden door een ander schip aan boord ge- nomen en naar Lemmer gebracht. Advertentie Voorkom dat brandgevoel in Uw maag. Na het eten een tabletje Norac. Norac verdrijft het overtollige maagzuur j veilig. Uw apotheker of drogist heeft een doosje Norac voor U klaar staan. Een produkt van de N.V. Algemeene NORIT Maatschappij (Van een speciale verslaggever) TAMPAKSIRING (Bali) Bali het „eiland der goden" heeft minister Luns, diens echtgenote en de leden van de Ne derlandse delegatie een groots welkom be reid. Bij hun aankomst op het zonnige vliegveld kregen de Nederlanders een uit bundige bloemenhulde; kransen voor het echtpaar Luns en een bloemenconfetti, uit gestrooid door tientallen vrouwen, die in Op een dijk in Strjjen is de 53-jarige wielrijdster D. J. Hoogvliet-Van Driel aangereden door een trekker met twee aanhangwagens. Zij viel en werd over reden. Korte tijd na het ongeval overleed zij. Volgens de politie waren de aanhan gers veel te breed beladen met pakken hooi. In de buurtschap Hertme bij Borne is de 40-jarige pastoor J. Schroder uit Schijndel met zijn auto tegen een boom gereden. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis in Hengelo is hij overleden. Bij een verkeersongeluk in Vught is een zestienjarig Duits meisje om het leven gekomen. Het meisje kwam met andere Duitse jongelui uit een jeugdherberg en stak de weg over vlak voor een personen auto, waarvan de bestuurder het meisje niet meer kon ontwijken. Zij werd zo ern stig gewond, dat zij enkele ogenblikken later overleed. In Bergen (Limburg) werd de 86-jarige heer H. Koppes, die plotseling een drukke verkeersweg opliep, door een auto aange reden. Hij overleed later in een ziekenhuis. In Amsterdam reed de 68-jarige M. D. Marks op de Rooseveltlaan met zijn brom fiets tegen een tram. Hij liep ernstig letsel op en is in een ziekenhuis overleden. lange rijen opgesteld stonden bij het plat form. Een dansgroepje en een gamelan orkest verhoogden nog het feestelijke ka rakter van de aankomst. Het Nederlandse gezelschap reed van het vliegveld naar het buitenverblijf Tam- paksiring van president Soekarno. Daar zullen de eerste zakelijke besprekingen be ginnen tussen minister Luns en zijn Indo nesische collega, dr. Soebandrio. Niet alleen Bali maar ook Djokjakarta had zijn beste beentje voorgezet om de Nederlanders welkom te heten. Toen mr. Luns in het theater te Prambanan arri veerde om daar het Hindoese ramayan- ballet bij te wonen, weerklonk er een har telijk applaus en dat werd nog eens her haald toen de minister na afloop van de voorstelling het toneel opklom, om daar met zijn echtgenote aan de negen hoofd rolspelers boeketten uit te reiken. Gisterochtend was een bezoek ingelast aan de Boroboedoer. De dorpen langs de weg tussen Djokja en deze immense boed dhistische tempel waren uitgelopen om de Nederlanders te zien en toe te zwaaien. He laas was er maar weinig tijd om deze eeuwenoude tempel te bezoeken, zodat mr. Luns, gekleed in een bruin costuum, rood overhemd, gymschoenen en getooid met een strohoed, in ijltempo de steile trappen op- en afliep. Mevrouw Luns deed hem dat niet na. Later was het gezelschap de gast van sultan van Djokja. In diens paleis genoot men van een rijsttafel en van muziek van een van de beroemdste gamelans. Nu en dan klonk boven de karakteristieke mu ziek het gelach van de dinergasten uit. De grapjes van mr. Luns deden het in het Djokjase even goed als in de hoofd stad Djakarta. De minister heeft nog geen tweemaal hetzelfde grapje verteld. Zijn re pertoire lijkt onuitputtelijk. Minister Veldkamp (Sociale Zaken en Volksgezondheid) verwacht binnen afzien' bare tijd zijn standpunt te kunnen bepalen omtrent de vraag of de thans ter beschik king staande rechtsmiddelen onder alle omstandigheden toereikend zijn te achten voor een slagvaardig werkgelegenheidsbe leid en of daarom de behoefte aan een onteigeningsprocedure, zoals wordt voorge steld in het op 31 maart 1952 ingediende wetsontwerp, is komen te vervallen. De bewindsman antwoordt dit op een vraag van het Tweede-Kamerlid Kikkert (C.H.U.). Ten tijde van de indiening van dit wetsontwerp bestond, aldus dr. Veld kamp, de wenselijkheid om, ter verrui ming van de werkgelegenheid, snel de uit voering van openbare werken ter hand te kunnen nemen en daarom werd in het wetsontwerp een versnelde onteigenings procedure voorgesteld. Het in de afgelopen jaren door de rege ring gevoerde beleid tot beperking van de ontginning van gronden tot landbouwgron den heeft de behoefte aan de voorgestelde onteigeningsprocedure minder urgent ge maakt. Het is de Amerikaan Red Adair niet ge lukt de borrelende gasbel in de Noordzee bij Borkum te bedwingen. De Amerikaanse installatie die hij daartoe bij de Rotter- damsche Droogdok Maatschappij had la ten installeren op het bergingsponton Tak 7 is teruggekeerd in Rotterdam. Deskundigen bestuderen nu welke moge lijkheden er zijn om de gasspuiter bij Bor kum op andere wijze te bedwingen. 86-87. Toen de andere mannetjes bij hen waren zei Bombazino, waarom hij hen ge roepen had. Deze vriendjes van me willen naar huis terug, zei hij. Maar ze weten niet, hoe ze over de sloot moeten komen! O, daar kunnen wij wel voor zorgen; we hebben immers onze boot. Kom maar mee, hoor! Dat was 'n meevallertje. Ze bedankten Bombazino en gingen met de andere man netjes op weg naar het water. Dit is het door Verolme gebouwde stalen eiland, waarmee de pier in Scheveningen zal worden uitgebreid. Het wordt in de komende nacht van de werf op Rozenburg naar Scheve ningen gesleept. De minister van Defensie, de heer P. J. S. de Jong, zal binnenkort een bezoek aan Suriname brengen op uitnodiging van de Surinaamse regering om de militaire si'tuatie in ogenschouw te nemen. De Su rinaamse regering heeft onlangs aange drongen op versterking van de troepen macht in Suriname, maar de Nederlandse regering acht de sterkte daarvan, ruim duizend man, voldoende. Minister De Jong zal waarschijnlijk me dio september naar Suriname gaan. De bewindsman zal wellicht ook de Antillen bezoeken. DAAR STAAT EEN MOOI6 BOOM 60ED, IK WEET EEN PLEKJE, WAAR JE JE Ml ET ZUDT j ZE LE6T DE HELE DAG BEZOEKEN AF, EN AIS ZE WAKKER IS, PRAAT ZE ONONDERBROKEN WONEN, DAT IS ZO SAAI MET 60ED UITZICHT, HIER KUN RUSTI6 BROEDEN VERVEDEN, Vrijdgmorgen zal de Scheveningse pier worden uitgebreid. Het vierde piereiland, dat de naam „Monitor" gekregen heeft, zal donderdagnacht van de werf van Ver olme op Rozenburg worden weggesleept en in de vroege uren van vrijdag vastgelegd worden bij de pier in Scheveningen. De stalen, zes meter lange loopbrug, die het nieuwe eiland zal verbinden met het bestaande restaurant-eiland, is dan al door een sleepboot naar Scheveningen gebracht. De brug heeft een dubbele bodem die luchtdicht is, zodat zij evenals het eiland kan drijven. Deze brug wordt aan het be staande eiland gekoppeld en aan het nieu we eiland. Wanneer dit op zijn poten wordt gezet rijst de brug mee omhoog. De „Mo nitor" een stalen gevaarte van ruim 38 bij 23 meter, 15 meter hoog, moet echter eerst in zee worden verankerd. Dit eiland systeem is gekozen omdat het ministerie Volkshuisvesting en Bouwnijverheid geen toestemming gaf voor de bouw van een nieuw amusements-eiland. Bij Verolme is toen een geheel stalen bouwwerk vervaar digd dat drijven kan. Dit nu wordt op vier dikke stalen buizen naast de bestaande pier geplaatst op een hoogte van 7.50 me ter boven N.A.P. en door een stalen brug met deze bestaande pier verbonden. Het plaatsen van het eiland zal nog wel even tijd kosten. Zodra het drijvende gevaarte op zijn plaats is gekomen laat men de vier poten zakken tot zij op de bodem rusten. Deze poten zijn hol en hebben een middel lijn van 1.80 meter. Het zand waarop de holle poten rusten wordt aan de binnenkant weggezogen. De druk van 1100 ton, zo zwaar is het eiland, zorgt er dan voor dat deze poten langzaam in de zeebodem zin ken. Als zij zes meter diep gezakt zijn worden zij volgestort met cement. Wat er nog van de vier poten boven het eiland uitsteekt wordt weggebrand en als de in wendige inrichting van het restaurant klaar is, wordt het nieuwe eiland open gesteld voor het publiek, naar verwachting eind augustus of begin september. Vrienden in het kwaad. De Amsterdamse recherche heeft een 19-jarige jongen gearresteerd, die verdacht word! van het stelen van vier bromfietsen. Voorts wordt hij met een 18-jarige vriend nog verdacht van het stelen van tien brom fietsen en het plegen van acht inbraken in de hoofdstad. De jongelui, die pas drie maanden weer op vrije voeten wa ren, hadden elkaar in een jeugdgevan genis leren kennen. Twee jaar voor juwelendieven. De recht bank in Utrecht heeft twee 24-jarige jongemannen uit Utrecht veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar voor ieder van hen. In mei pleegden zij een inbraak in een villa van een notarisweduwe in Soesterberg. Zij maak ten er voor ongeveer 40.000 gulden aan juwelen buit. Vakantietehuis. De algemene Vereniging van ouders en vrienden van geestelijk gehandicapten „Helpt Elkander" heeft in samenwerking met de Nederlandse Vereniging voor Sociaal-pedagogische Zorg het buitengoed „Het Polletje" in Olst (Ov.) aangekocht. Het zal worden ingericht voor vakantieverblijf voor 36 geestelijk gehandicapte kinderen. Extra dienstjaren. De vraag of aan in het buitenland gepromoveerde leraren bij het v.h.m.o. ook extra dienstjaren moeten worden toegekend, zoals ge schiedt bij in eigen land gepromoveerde leerkrachten, is in studie. Dit heeft minister Bot geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Vermooten (Partij van de Arbeid). Met gestolen auto. In Wassenaar werd wegens een verkeersfout een 25-jarige Duitser aangehouden. De politie ont dekte dat de auto waarin hij reed, in Rotterdam gestolen was. Ook bleek dat hij als ongewenste vreemdeling te boek staat. De Duitser is opgesloten. Door kinderspel. Door een boerderijbrand in Gorssel is het uit zes personen be staande gezin van de heer D. van Gel der dakloos geworden. Een stier en drie varkens kwamen in de vlammen om. De brand is ontstaan doordat kin deren in een schuur met benzine en lucifers speelden. De boerderij was bin nen een half uur een puinhoop. Museumkan. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal uit het Tropen museum te Amsterdam van een geel koperen 44 cm hoge koffiekan, afkom stig uit Jemen. Begraven. Op „Eik en Duinen" in Den Haag is gisteren het stoffelijk overschot begraven van mevrouw Eleonora Ha- gers-Segov, die in de nacht van woens dag op donderdag in haar huurkamer in Rotterdam werd vermoord. De kist werd bijgezet in het graf van de familie Hagers. Een lid van de familie Segov sprak enkele woorden van afscheid. Met ingang van 1 oktober is mr. dr. J. in 't Veld benoemd tot lid van de Raad van State. Mr. In 't Veld, lid van de Eerste Kamer en van 1948 tot 1952 minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ver vult hiermede de vacature, ontstaan door de pensionering van de heer M. A. Rei- nalda. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOG Het K.N.M.I. deelt mee: Vanochtend nam de diepte van een tussen IJsland en Groenland gelegen depressie aanzienlijk toe. Daarentegen kwamen er boven West- Europa in het algemeen stijgingen van de luchtdruk voor. Een kleine boven Engeland gelegen storing nam daardoor in betekenis af. In verband hiermee zijn de regenkansen in Nederland morgen klein. De temperatuur zal bij overwegend zwakke winden enige stijging ondergaan. De stormdepressie voor de Noorse kust werd minder diep en trok in noord oostelijke richting weg. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen 00 c o, Sfj binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. B a, - kt eS Den Helder zwaar bew. wnw 19 0 Ypenburg zwaar bew. windst. 20 0 Vlissingen zwaar bew. z 21 0 Eelde zwaar bew. zw 22 0 De Bilt mist zzw 22 0 Twente mist windst. 24 0 Eindhoven geheel bew. zzw 27 0 Z.-Limburg zwaar bew. zw 26 0 Helsinki zwaar bew. z 20 0,4 Stockholm zwaar bew. w 24 0 Oslo zwaar bew. zw 18 O.J Kopenhagen zwaar bew. w 23 0 Aberdeen onbewolkt nw 18 0 Londen geheel bew. wzw 24 0 Amsterdam zwaar bew. windst. 22 0 Brussel gehfeel bew. zzw 24 0 Luxemburg licht bew. wzw 25 0 Parijs onbewolkt w 27 0 Bordeaux zwaar bew. zw 26 0 Grenoble licht bew. windst. 25 1 Nice onbewolkt nnw 28 0,1 Berlijn geheel bew. nw 27 0 Frankfort zwaar bew. z 26 3 Miinchen licht bew. wzw 25 4 Zürich onbewolkt windst. 23 2,1 Genève half bew. zzw 25 0,1 Locarno onbewolkt windst. 25 1 Wenen geheel bew. nw 31 Innsbruck regen windst. 23 0 Athene onbewolkt windst. 0 Rome licht bew. windst. 32 0 Ajaccio onbewolkt ono 30 0 Madrid licht bew. windst. 32 0 Mallorca onbewolkt windst. 32 Lissabon half bew. nw 25 1 Donderdag 30 juli Zon op 4.58 uur, onder 20.34 uur. Maan op 23.15 uur, onder 11.20 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 29 juli Hoog water 6.33 uur en 18.56 uur. Laag water 2.18 uur en 14.36 uur. Donderdag 30 juli Hoog water 7.13 uur en 19.37 uur. Laag water 2.57 uur en 15.13 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2