in ziet het vrij donker in Launay verwacht Noordpoolkou ït Hoeden uit enige vrouwelijke kantoorbedienden J MODIEUZE VOORSPELLINGEN VOOR WINTER '64 Spoorweg-zegels aangeboden aan NS-directie Brand in lading van de „Kittiwake" Moezakkar krijgt het warm op Celebes Op kernenergie de wereld rond Agent je spelen RANT AKANT! E INDER Is dit matroosje niet leuk om te kleuren Ga er maar gauw aan begin gen en doe je best WOENSDAG 29 JULI 1964 4 Mi ^ode "s4 NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Verdronken Kleuter dood na val van trap Koudegolf kost 4 mensen het leven in Brazilië Ontploffing in Böne aan sabotage geweten Havenverkeer Amsterdam ZOU HET WATER ERG KOUD ZIJN Maak de vakjes, waar een stip in staat, zwad Je hebt dan een heel leuk plaatje gemaakt ZIEÏÏÜPIAAT O oo Foto links: Een Par ij- se tulband van zwart astrakan en biljart- groene jersey. Ont werp: Paulette. Foto midden: Spor tieve pet met bijbe horende shawl van zwart astrakan. Mot del: Jean-Charles Brosseau. Foto rechts: Baret van blauwe marter met grappige, witte steel. Ontwerp: Paulette. (Van onze moderedactrice) PARIJS, dinsdag. Jacques Launay behoort niet tot die uitgelezen beroemd heden van couturiers, die hun mam met goud schrijven. Hij heeft een kleine collectie, maar die mag er dan ook zijn. Hij liet in zijn salon aan de Avenue Klé- ber zien, wat hij in petto heeft voor de komende winter. Laumy bleek gek op grote kragen en ruige tweeds. Triest genoeg voor zijn mannequins, want de hitte in zijn salons was om te snijden. Het publiek op de gouden stoeltjes hield zich koel met waaiers een paar Amerikaansen hadden zelfs een draagbare air conditioning meegemmen. Als we op Launay''s modieuze voorspellingen afgaan, staat er ons Noordpoolkou te wachten. Enorme afliggende kragen van nerts of marter werden afgewisseld met hoge cols, die van achter werden gesloten met een knoop. Een nieuwtje was de opbollende kraag, die vergroot of verkleind kon wor den. Dat ging heel simpel door even een elastiek aan te halen, waardoor de onder- (Van onze correspondent) Bij alle overeenkomsten die er tussen de Nederlandse Spoorwegen en de posterijen als kinderen van een vader (de staat), be staan, is er een groot verschil in de nota's die deze bedrijven aan het publiek ver strekken. Die van de N.S. zijn groter en steviger, maar die van de P.T.T. zijn aan trekkelijker en hebben, na gebruik, een hoge tweedehands waarde. De spoorwegen benijden de posterijen wel eens de daar mee samenhangende betaling voor nietge- leverde diensten". Dat zei ir. J. Lohmann, president-direc teur van de Nederlandse Spoorwegen, in Amersfoort nadat professor ir. G. H. Bast, directeur-generaal van de P.T.T., hem de eerste exemplaren had aangeboden van de postzegels ter gelegenheid van het 125-ja- rig bestaan van de spoorwegen in Neder land. De aanbieding geschiedde voor het drie hoekig dwergsein op het Amersfoortse sta tionsemplacement, dat is afgebeeld op de zegels van 15 cent. Vlak daarbij stond het elektrisch treinstel T.T.1964 dat is af gebeeld op de zegel van 40 cent. Met dat trein waren N.S.- en P.T.T.-directie naar Amersfoort gereden. De spoorwegenpostzegels zijn tot en met 22 augustus op alle postkantoren verkrijg baar. Aan het Utrechtse hoofdpostkantoor en bij de filatelistische dienst van P.T.T. in Den Haag zijn ze bovendien te krijgen in de herdenkingsweek van de NS van 19 tot 26 september. In het hoofdruim van het Nederlandse vrachtschip „Kittiwake" is dinsdagavond brand uitgebroken, kort nadat in de haven van Liverpool een deel van de lading ba len katoen en rubberbanden was gelost. Meer dan veertig brandweerlieden zijn vijf uur lang bezig geweest om de brand te blussen. Het nablussen van de nog smeu lende balen katoen en het wegpompen van het bluswater duurde nog de hele nacht. Door het bluswater maakte het schip een slagzij van vijf graden. De „Kittiwake" was maandag uit Rotter dam in Liverpool aangekomen en zou de rest van zijn lading in Manchester lossen. kant van de kraag was gerimpeld. Ook bij Launay viel alles weer heel ruim. Dus bloesende ruggen, uitspringende plooien van achteren in rok en ceintuurtjes van voren. De taille verschoof van hoog onder de buste tot laag op de heupen. Een uitschie ter in zijn avond-collectie was een zwart cocktail-toiletje met een lijfje van wit vos- sebont. Een heel ander klimaat heerste er bij Pierre Balmain. Hij ontwerpt dan ook voor een andere vrouw: ouder en niet gesteld op gewaagde vondsten. Balmain ziet de winter als we afgaan op zijn collecties somber in. Donkere kleuren, veel zwart en paars, gaven de toon aan. De mantels na men bij hem een belangrijke plaats in. Het waren bijna allemaal swaggers met kleine afstaande boordjes en knooploze Sluitingen, uitgevoerd in tweed en mohair. De mannequins droegen er vreemde, platte vliegenierspetjes van jersey bij. He lemaal uit de toon viel Balmain met een aantal afgrijselijke hard-rose jassen. Dit was suikergoedcouture: In zijn tailleurs en japonnen was er geen nieuws. Ze waren klassiek en bijzonder mooi van lijn. Uit gesproken modellen voor de sjieke vrouw. Evenals Coco Chanel borduurt Balmain al jaren op een bepaalde lijn voort. Zijn publiek zou van schrik weglopen als hij daar van afweek. Dus laat Balmain het zo. Zijn avondtoiletten waren als vanouds het neusje van de zalm. Prachtig geborduurd en weelderig afgezet met exclusief bont. Ook hier weer was zwart de favoriete kleur. Malou Nozeman DJAKARTA (AP) Een aantal ervaren Indonesische officieren wordt aangewezen om Celebes te zuiveren van de overge bleven rebellen vóór 17 augustus, de Indo nesische onafhankelijkheidsdag. Luitenant- generaal Ahmad Vani de commandant van het Indonesische leger verklaard, dat in tensieve militaire operaties op Zuid-Cele- bes uitgevoerd worden om een beweging onder leiding van de rebellenleider Hahar Moezakker, de kop in te drukken. Moezakker, voormalig kolonel van het Indonesische leger, is voorstander van de stichting van een islamitische staat in In donesië. Hij nam kort na de overdracht van de soevereiniteit door Nederland aan Indonesië in 1949 de wapens op tegen de regering in Djakarta. Advertentie Op ons hoofdkantoor te HAARLEM is plaats voor Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Geboden wordt een prettige werkkring tegen goed salaris en uitstekende sociale voorzieningen. - Vijfdaagse werkweek. - Vrijvervoer op het gehele lijnennet. ONZE AFDELING PERSONEELSZAKEN ZAL GAARNE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKKEN. Hoofdkantoor: Leidsevaart 396 - Haarlem - Telefoon 18460 In het zwembad „De klarinet" in het dorp Zeilberg (gem. Deurne) is een ver pleegster uit Deurne, de 28-jarige mej. G. van der Steen, verdronken. Hoewel zij niet kon zwemmen was zij toch in het diepe gedeelte van het bad gegaan. De 11-jarige Ronald Luts uit Hilversum is in Oostenrijk nabij Innsbruck in het riviertje de Oetz gevallen en verdronken. De ouders van het kind kampeerden in de nabijheid. Het lichaam van het jongetje is tot dusverre niet gevonden. De 23-jarige Th. Agricola uit het Friese dorpje Kubaard is dinsdagmiddag bij het baden in zee op Terschelling verdronken. Hij was met een vriend in zee gegaan, hoewel hij niet kon zwemmen. De jonge mannen raakten uit elkaar en werden later met een reddingvlet uit zee gehaald. Toen men Agricola aan boord had, bleek hij reeds overleden te zijn. De anderhalfjarige Ronald Ruitenbeek uit Zaandam is in een trappenhuis over de leuning gevallen, nadat hij op een fietsje was geklommen. Het kind viel acht meter lager op een betonnen vloer en is korte tijd later overleden. s# CHARLESTON (South Carolina) (AP)— „Task Force", no 1, bestaande uit drie schepen van de Amerikaanse kernenergie- vloot zal een historische reis om de we reld van 48.000 kilometer maken De ge hele tocht zal gemaakt worden zonder nieuwe brandstof in te nemen of voorra den aan te vullen. Onder leiding van het vliegdekschip „Enterprise" zal de groep waarschijnlijk vier maal de evenaar passeren op deze eerste grote tocht om de aarde door op pervlakteschepen met kernenergie. De Enterprise zal geëscorteerd worden door het fregat voor geleide projectielen „Baindridge" en de kruiser „Long Beach". De route zal zijn: óm Afrika, door de wateren van Zuid-Azië en de Stille Oceaan naar de oost-kust van Zuid-Amerika al vorens terug te keren naar Amerika in begin oktober. Vrijdag zullen de schepen Gibraltar passeren. Het primaire doel van de missie is niet goodwill of machtsvertoon, maar het opdoen van practische ervaring. SAO PAULO (AP) Een koudegolf heeft de temperatuur in Brazilië dinsdag tot minus 7,2 graden Celsius doen dalen. Ten gevolge van de hevige koude zijn vier personen om het leven gekomen. In Rio de Janeiro kwam het kwik overdag tot 11 graden Celsius, slechts 0,5 graad boven het op 1 september 1882 gemeten record. ALGIERS (Reuter) President Ben Bella van Algerije heeft verklaard, dat de ontploffing aan boord van het Egyptische schip „Ster van Alexandrie" het werk is geweest van contra-revolutionairen. Het schip vloog donderdag in de lucht. Het lag in de haven van Böne. Officieel is mede gedeeld dat er bij de explosie 85 mensen om het leven zijn gekomen en 162 werden gewond. In de week van 19 tot en met 25 juli zijn in de Amsterdamse haven aangekomen 165 zeeschepen (421.625 brt.) en vertrokken 163 zeeschepen (430.201 brt.). Vrouwen en kinderen wachten bij de ingang van de kalkgroeve te Cham- pagnole in de Franse Jura. „Als ik groot ben," zegt Jan Pieter „Wil ik graag politie zijn. 'k Rijd dan 's zomers op mijn paardje Langs de zee. Dat lijkt me fijn. Vind ik soms een huilend kindje die zijn mamma niet meer ziet? Ik zorg dat hij weer terecht komt, want ik hou niet van verdriet. Ik heb óók een grote toeter. Ga je soms te ver in zee? 'k Blaas héél hard, dat je terug moet. Wie niet luistert, die moet méé! Maar het duurt nog zóveel jaartjes Overmorgen word ik pas vier! Daarom speel ik maar agentje. Heus, alleen voor mijn plezier. Elka

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4