Jo de Roo vorm ook demonstreerde zijn in Acht van Chaam Minneboo vierde in Chaam eerste triomf als amateur De vierdaagse-lopers zonder zelfkennis ruimen het veld Telstar heeft in Van Wijk een aanwinst Omkoping in Engels voetbal Evert Schneider schakelde als buitenlander uit enige een 75.000 TOESCHOUWERS OVERSPOELDEN KLEIN BRABANTS WIELERDORPJE Neef Wagtmans even snel als „oom Wout" Van der Vleuten in Canada opnieuw etappewinnaar Kop ongewijzigd in IBM-toernooi f Geen verrassingen op eerste dag van toernooi Santpoort Kartingverbod ook in Leidschendam 't Gooi ruilde met Utrechtse clubs 15 oo JULI 1964 Even uit bed en winnen Programma voor vrijdag 75.000 mensen hebben het kleine dorpje Chaam gisteren bezet. 75.000 mensen, dat betekent meer dan een bomvol Olympisch Stadion. En die tienduizenden kwamen om het „wonder van Chaam" mee te maken, het wonder van het 3.000 inwoners tellende Brabantse landbouwdorpje, dat ineens een internationaal trefpunt wordt. Ze hebben met zijn allen Jo de Roo een grote ovatie gebracht, want na zijn prachtige zege zon dag in het kampioenschap van Nederland toonde hij zich hier een groot kampioen, waardig om de roodwitblauwe trui te dra gen. Het was een kostelijk gezicht de stra lende De Roo op de jurytent omstuwd te zien. De Roo had door het stof van 160 km. koers een gezicht als een kolensjouwer. Zijn moeder trok er zich niets vanaan. Ze zoende haar zoon trots op beide wangen. De Roo won weer afgetekend, zoals dat in het wielerj argon heet. Bij het ingaan van de laatste lus van de Acht van Chaam stormde het peloton nog als een woelige kluit coureurs naar voren. Men ging tel len, wie de beste sprinter was. Aangezien de Belg Rik Luyten, ko ning van de Belgische kermiskoersen, een groot aantal premiespurts had gewonnen, klonk zijn naam als de grote favoriet op de tribunes. Rik Luyten had immers ook twee jaar geleden de Acht in de eindsprint gewonnen. Totdat dan ineens het bericht doorkwam, dat Jo de Roo voor een „bominslag" had gezorgd. Hij was onweerstaanbaar wegge schoten op het lastigste stukje van de Acht waarop al in de eerste ronde van de om loop Janssen (tweemaal een lekke band zelfs), Den Hartog en De Haan hun illu sies in het koolas hadden zien sneuvelen. Het was een schitterende slotsolo. In prach tige stijl vloog De Roo de laatste bocht door en jubelend kon hij al omkijkend concluderen, dat niemand hem zijn twee de achtereenvolgende zege van de Acht van Chaam kon ontnemen. Achter hem flitste de Belg Jan Boonen als snelste van de grote groep over de lijn vóór Kersten, Donker, Van der Klun- dert en Luyten. Peter Post, die soepel mee draaide, waagde zich niet in het circus- karwei van deze eindsprint. De Spanjaard Manzaneque, die de grootste moeite had gehad om Chaam te vinden, klasseerde zich als veertiende. „Zoiets als hier heb ik nog nooit gezien, wat een volk en wat zijn die mensen enthousiast," zei de Span jaard, die in de Tour naam maakte als strijdlustigste en pompvaardigste renner. De Nederlander Jos van der Vleuten behaalde woensdag in de vijfde etappe van de Ronde van Canada zijn tweede etappe-overwinning. Hij won de rit van Thetford-Mines naar Drummondville over 186 km samen met de Joegoslaviër Gazda. Beide coureurs kwamen vrijwel gelijk tijdig door de finish. Zelfs de finishfoto kon geen verschil ontdekken. De Neder lander volgde dezelfde taktiek als de dag tevoren. Hij liet halverwege het peloton in de steek voor een vermetele vlucht poging, maar werd achterhaald door de Oostenrijker Scenoir, de Fransman Cadiou en de Rus Kapitanov. Er kwam echter een hergroepering tot stand omdat bij de bin nenkomst van Shebrooke een stadje op genomen in het parkoers, de plaatselijke commissaris van politie de renners de doortocht weigerde. De organisatoren waren genoodzaakt een nieuw traject te improviseren over secondaire, niet geas falteerde, wegen; 53 renners werden het slachtoffer van valpartijen. De uitslag1 was: 1. ex aequo Van der Vleuten (Ned.) en Gazda (Joegosl.) 5.20.10; 3. Schattelbauer (Oostenr.) 5.21.10; 4. Kapitanov (Rusl.) z.t.; 5. Kosch (Did.) z.t.; 6. Van Kemenade (Ned.) z.t.; 21 Beugels (Ned.) z.t.; 63. Boog (Ned.) 6.13.00. Het algemeen klassement na de vijfde etappe luidt: 1. Palkoy (Polen) 21.10.20; 2. Delocht (Belg.) 21.10.42; 3. Dhaene (Belg.) 21.10.52; 4. Bradley (G.B.) 21.11.03; 5. Ku- libine (Rusl.) 21.11.33; 11. Van der Vleuten (Ned.) 21.15.05; 16. Beugels (Ned.) 21.22.33; 19. Van Kemenade (Ned.) 21.24.30. De koers zelf is nogal rustig geweest. Wel zag het er kort na het begin uit, dat een sterke groep met De Roo, Malie paard, Steenvoorden Ludo Janssen en Rik Luyten voor goed uit de greep van het pe loton verdween, maar de linies werden weer recht getrokken door hard werken van Zilverberg. Tolhoek en Van Espen probeerden het daarna, Schroeder ook en ten slotte liepen Luyten, Maliepaard en Knops nog weg. Maar alles kwam weer bij elkaar. Totdat dan Jo de Roo zijn macht demonstreerde. Na afloop konden de ruim f 15.000 aan startgelden en daarbij de flinke prijzenbedragen uitgereikt wor den. Het kon er af met het record-aantal toeschouwers. Peter Post fietste, voor de eerste maal sedert zijn val, weer in een wedstrijd, de Acht van Chaam. Post hier in tweede positie. De uitslag van de beroepsrenners: 1. De Roo (Kruiningen) 160 km. in 3.37.10, 2. J. Boonen (B) op 11 sec., 3. Kersten (Sieben gewald), 4. Donker (Amsterdam), 5. Van der Klundert (Hoogerheide), 6. Luyten (B) 7. Van Amsterdam, 8. Deferm (B), 9. Schroeder (Koningsbosch), 10. Sijthoff (Rotterdam), 11. Foré (B), 12. Van Til burg (Breda), 13. C. Lute (Beverwijk), 14. Manzaneque (Sp.), 15. Van Espen (Arnhem). (Van onze sportredacteur) Waartoe de reclame in de wielrennerij kan leiden werd bij de huldiging van de winnaar van de Acht van Chaam bij de amateurs duidelijk. Daar werd nl. Gabie Minneboo uit Heenvliet, rijdend voor het sigarettenmerk C. gezoend door de Chaam- missen, welke kusdiensten verrichtten in dienst van de concurrerende sigaretten- fabriek N. De zoenen waren er niet minder om en Minneboo ontving ze met evenveel graagte. Hij had ze ook wel verdiend, want de negentienjarige Zuidhollander had mèt de Bredanaar Karei Leyten de slag „ge maakt". Minneboo kwam duidelijk met ruime voorsprong over de streep als eerste van het kopgroepje, dat overgebleven was na de slijtageslag. Gerben Karsten moest zich tevreden stellen met een elfde prijs. Er was voor de amateurs eigenlijk een te grote toevloed aan premies. Elke keer werd er wel fel gejaagd om de aantrekke lijke prijzen in de wacht te slepen, maar dat stond serieuze ontsnappingen in de weg. De prijzenrijders stonden dat niet toe. Wie er zoal in de voorste gelederen stre den We zagen er Hennie Schouten, Rudie Liebrechts, Ko Zomer, Piet Cooremans, Leyten en Karstens. Vooral Leyten was zeer actief. Hij wilde meer dan alleen maar pivmies. Bij elke actie voorin was hij te vinden. Twee ronden voor het einde had hij in Gabie Minneboo de juiste vluchtmakker getroffen. Het duo liep snel weg. Men accepteerde dat niet in de grote groep, maar er waren er slechts enkelen, die de kloof nog konden overbruggen. Ook Karstens had iets te laat gereageerd, probeerde nog naar de vluchters te komen, die zich bij Leyten en Minneboo gevoegd hadden, maar het zat er niet meer in. Minneboo bleek tenslotte de snelste van de kopgroep. Hij was enkele lengten snel ler in een lange sprint vóór Brugel en Ket- tenis. Leyten had zich te zeer ingespannen om nog te kunnen meedingen naar de hoofdprijs. Het was de eerste zege van Minneboo bij de amateurs. Het was zijn 44ste zege in totaal. De uitslag was: 1. G. Minneboo (Heen- De tweede dag van de 48ste vierdaagse van Nijmegen (hoofdplaats Wychen) beant woordde aan de primaire eisen die aan een marsdag mogen worden gesteld. Niet te warm weer en juist voldoende wind om de temperatuur beneden redelijke grenzen te houden. Maar onder deze omstandighe den dreigen wandelaars met onvoldoende zelfkennis en te geringe voorbereiding zich te overschatten. Ze voeren het tempo te hoog op en nemen te weinig rust, zodat op een gegeven moment voeten en spieren protesteren. Er zijn woensdag ettelijke bla ren behandeld langs het parcours en de masseurs hebben onophoudelijke onwillige spieren tot de orde trachten te roepen. Vooral onder de buitenlandse deelnemers zijn velen door de bedriegelijke omstan digheden van deze tweede dag op het Nij meegse parcours op een dwaalspoor gezet. Tientallen Amerikaanse militairen hebben de finish woensdag gemist Bij Beuningen moesten al heel vroeg bussen aanrukken om deze Amerikanen van het parcours af te voeren wegens dienstweigerende voeten. De Zwitsers hebben jaren geleden al leer geld betaald met reeksen uitvallers, maar sinds vijf jaar geleden ook rond Bern een vierdaagse wordt georganiseerd is het aan tal Zwitserse uitvallers tot 'n minimum te ruggebracht. Overigens blijft hun wandel stijl niet indrukwekkend. De Zwitsers leg gen hun kilometers hobbelend af. Ook op een vlak terrein maken ze de indruk een hoge berg te bestijgen. De Engelsen mogen worden beschouwd als ervaren vierdaagse- wandelaars, maar het lijkt erop of ze hun ondervindingen niet doorgeven. Zo was er dinsdag een groep van acht hospitaalsol daten van de Rhine-Army die na twee da gen al is gedecimeerd tot twee moeizaam voortploeterende figuren. Over 't algemeen maken de Nederlandse militaire detachementen en de individue- len een uitstekende indruk. Wanneer in Ne derlandse wapenrok strompelaars worden gesignaleerd zijn dit uitzonderingen. Bo venaan staan de Israeli. Het blijft 'n apart genoegen de wandelactiviteiten van de mi litairen en in het bijzonder van de meisjes van Hapoel, die aan wandelgenoegens het spel met de tamboerijnen verbinden, gade te slaan. Op de tweede dag van de vierdaagse zijn er niet minder dan 271 wandelaars afgevallen, zodat er in totaal woensdag avond 10.502 langs de controle waren ge komen. Overigens was het uitvallerstotaal vorig jaar groter. Toen verdwenen op de tweede dag meer dan 300 wandelaars van het toneel. vliet), 2. C. Brugel (Zevenbergen), 3. A. Kettenis (Den Haag), 4. A. Leyten (Eind' hoven), 5. N. Kloosterman (Leiden). 6. M. v. d. Klooster (Rotterdam), 7, R. Hendriks (De Wijk), 8. K. Leyten (Breda), 9. P. Kis- ner (Amersfoort), 10. A. Koster (Leeuwar den), 11. G. Karstens (Leiden), 14. H. Peters (Heemstede), 18. J. Serpenti (Wijk aan Zee). Bjj de nieuwelingen vierde Rini Wagt mans, even klein en strijdlustig als zijn oom Wout, zijn vierde overwinning binnen vijf dagen (vier zegepralen in de vier wed strijden, welke hij achter elkaar fietste). H(j moest dinsdag van de dokter voor keelontsteking in bed en mocht niet rijden. Rini kwam toch naar Chaam, won er en kroop weer in bed. „Ik zie wel wat mijn dokter er van zegt". Oom Wout Wagtmans won indertijd eens zeven wedstrijden op zeven achtereenvolgende dagen. Het zit dus in de familie. De uitslag van de n,ieu welingen was: 1. R. Wagtmans (Zundert), 2. Glas (Schipborg), 3. Duijndam (Honse lersdijk), 4. De Kok (Tilburg), 5, Bathoorn (Roden). Telstar heeft gisteravond langzaam ge voetbald. Dat gebeurde in een oefenwed strijd met 2-2 als einduitslag tegen het Duitse Rot Weiss Essen op het Velser Sportpark Schoonenberg. Traag, maar wel perspectieven biedend voor het ko mende ere-divisieseizoen was de mening van zeven duizend toeschouwers en van trainer Jack Mansell, die voor de taak staat jonge veelbelovende spelers binnen enkele maanden om te scholen in ere-di- visievoetballers. De laatste aanwinst van Telstar: Hassie van Wijk, dinsdagavond zijn contract te kenend en woensdagavond spelend, vol deed gisteren goed. De ex ADO-speler voetbalde slechts de eerste helft, maar toonde daarin zoveel voetbalintellect, dat hij ook op andere plaatsen dan op zijn rechtshalfpositie bruikbaar zal zijn. Piet van der Kuil speelde rechtsbuiten, was bewegelijk, maar verrukte niet. Beke kwam beduidend tempo tekort. Over de andere nieuwe spelers is een oordeel vel len een hachelijke zaak. Jense, Zwinkels en Klees (voor rust), Marijt en De Vries (na rust) en Boekestein nog van Hol- landia de gehele wedstrijd, toonden aan leg, maar daarvan waren de toeschou wers reeds overtuigd na de aankoop. Vol waardige ere-divisiespeler zijn het nog Larsen, Donner en Van Scheltinga zijn in het I.B.M.-schaaktoernooi de favorie ten voor de eindzege gebleven. Lehman en Duckstein behoren eveneens tot de kopgroep. In de achtste ronde maakten deze schakers geen fout. De uitslagen van de partijen uit de achtste ronde lui den: Donner (Ned.)Pirc (Joegosl.) 1-0, Larsen (Den.)Enevoldsen (Noorw.) 1-0, Kuijpers (Ned.)Van Scheltinga (Ned.) 0-1, Dueckstein (Oost.)Barcza (Hong.) 1-0, Van Geet (Ned.)Lehmann (W.Dld.) 0-1. Stand: 1. Larsen 6 pnt.; 2. Donner 5V2 pnt.; 3. Van Scheltinga 5 pnt.; 4. Leh mann 4)4 en 2 afgebr. partijen, 5. Dueck stein 4V2 pnt. en 1 afgebr. partij; 6. Pirc 3l/2 pnt.; 7. Kuijpers 3 pnt. en 1 afgebr. partij; 8. Nevoldsen 3 pnt.; 9. Barcza 2'/2 pnt.; 10. Van Geet V2 pnt. niet. Al was dan de manier waarop de 21-jarige Jaques Kleef in de eerste helft het tweede doelpunt scoorde voortreffelijk. Zijn plankenkoorts had hij al trachten kwijt te raken door enkele soli, maar in de 35ste minuut was die totaal verdwe nen. Zonder enige moeite passeerde hij zijn directe tegenstander Steinig en schoot ver volgens fel in. Telstar had daarvoor al een in de achtste minuut opgelopen 1-0 achterstand weggewerkt door een handig doelpunt van de Hongaarse Spanjaard Beke. Hij had kundig ingekopt na een voorzet van Kleef, die daartoe in staat was gesteld door middenvoor Boekestein, die door zijn actieve optreden spoedig de gunst van het publiek verwierf. De 2-1 voorsprong verspeelde Telstar in de tweede helft na zevenendertig minu ten spelen. Invaller Hasenbrinck doelpunt te uit een corner met een goede kopbal. Daarvoor en daarna bleven Telstar en de technisch betere Duitsers in de sfeer van de wedstrijd, vriendschappelijk, voet ballen. Voor de rust speelden Hassie van Wijk en Cor Brom als halfspelers goed, na rust deden Joop Daniels en Bert van Wooning dat bepaald minder. Dat André de spilplaats had overgenomen van Kort bleek geen verzwakking. Pirovano en Ja ger waren de gehele wedstrijd stugge backs. Van Wijk: Telstar-aanwinst De Engelse politie heeft tien voetbal spelers in staat van beschuldiging gesteld wegens het beïnvloeden van de uitslagen van wedstrijden ten behoeve van een gro te fraude met weddenschappen. Evertons middenspeler Tony Kay, die regelmatig uitkomt in het Engelse internationale elf tal, behoort tot de verdachten. Andere ver dachten zijn Peter Swan, spil van Sheffield Wednesday. David Layne, midvoor van hetzelfde elftal en Dick Beattie, doelman van Portsmouth. Jimmy Gauld, vroeger een van Mans field Towns binnenspelers wordt in alle veertien fraudegevallen genoemd. Hij wordt verdacht van samenzweringen met verschillende andere in de dagvaarding genoemde spelers en met „onbekenden, teneinde personen te bedriegen, die ertoe bewogen kunnen worden weddenschappen te aanvaarden". De zaak zal van 28 tot 30 september voorkomen bij de rechtbank van Mansfield in de Midlands. Het Engelse voetbalseizoen begint op 22 augustus. IJUIMIIUIfWVIAMIAAIIAAflAMIIWUWWIlWI/IIIAfWIAIIMIIIflIUW Haarlems kampioen Vogelenzang (l.) die ondanks fel verzet de winst aan de Australiër Ryan (r.) moest laten. N Gisteren is in Santpoort op de banen van het tennispark Brederode het inter nationale A-toernooi begonnen. Het centre court is omzoomd door tribunes die aan enkele duizenden toeschouwers een zitplaats bieden en bij de opening mocht men over de belangstelling zeker niet klagen. Vanavond om zeven uur ontmoet de Haarlemse tennisfavoriet Tom Okker zijn landgenoot Evert Schneider, die gistermiddag in de openingspartij een fraaie zege boekte op de Australiër Prym- rose. Het was de enige buitenlander die zich door een Nederlander uit het enkel- speltoernooi liet wippen. Schneider nam tegen de Australiër een 5—2 voorsprong, moest de marge geheel prijsgeven, maar kwam onweerstaanbaar terug en won de set met 7—5. Prymrose deed voor het net met stop- en crossvolleys soms aardig werk, maar het vaste, constante spel van Schneider gaf ook in de tweede set (6—3) de doorslag ten gunste van de Hagenaar. Verrassingen vielen er dus niet te no teren en de selectie in de eerste ronde was volkomen. In het eerste deel van het schema treffen we nu nog de Columbiaan Alvarez, onze landgenoten Piet van Eijsden en Cees Nieland, de Philippijn Hernandez, de Indiër Sat Sayal, de Rhodesiër Bey en de Zuidafrikaan Silvester. We zagen gis teravond in het gemengddubbel de Colum- biaanse kampioen Alvarez aan het werk en we hebben inderdaad de indruk dat deze donkere atleet, die met Riet DuynTer voort het Zuidafrikaanse Wimbledon-dub- bel mej. Walkden en Ryan met 63 en 7—5 klopte, hoge ogen voor een finaleplaats gooit. Op papier is Ryan zijn rivaal, maar dan zal de Afrikaan, die gisteren een felle Vogelzang tegenover zich trof, beter voor de dag dienen te komen dan vorig jaar, toen hij zijn belofte niet inloste. In het sterkere onderste deel van het schema vinden we na de eerste ronde de Nederlanders Hajer, Okker en Schneider, de Engelsman Bluett en de Afrikanen Phil lips, Summers, Saul en Maud. Hier is de rivaliteit enorm en durven we ons nauwe lijks aan een voorstelling te wagen. Een halve-finale tussen Derek Phillips en Tom Okker is mogelijk voor het weekeinde weg gelegd. In het gemengddubbelspel hebben de Nederlanders zich op de eerste toernooidag danig geweerd. Koosje de Jongh en Evert Schneider klopten het Rhodesische dubbel mej. Morris en Beij met tweemaal 75, Els Spruijt en Haks bleven het Indiase duo Thadani en Sayal de baas met 64 en 86 en tot vreugde van de toeschouwers wisten Tom Okker en zijn zuster Kea een dreigende nederlaag te ontgaan tegen de Zweedse mej. Nydeus en de Engelsman Bluett. Zonder perspectief verloor de familie Okker de eerste set met 62. Voor Kea lag het niveau wat te hoog, zij speelde te veel onder druk en het ontbrak haar broer aanvankelijk aan strijdlust. Pas in de twee de set ging de familie-eer een woordje meespreken en toen Kea wat meer zelf vertrouwen kreeg en Tom meer haalde, ontstond een aantrekkelijke strijd, met steeeds sterker spel van Okker, die de laatste games met vervaarlijke services en fraai volleren volkomen beheerste. Met tweemaal 63 kwamen broer en zus Ok ker een ronde verder. Vandaag ontmoeten zij Alvarez met zijn partnerin. De eerste resultaten van het A-toernooi luidden: H.E., eerste ronde: S. Sayal versl. A. Tervoort 64, 61; P. v. Eijsden versl. A. Offers 6—3, 62; T. Ryan versl. H. Vogel zang 63, 6—2; W. Hernandez versl. J. v. Splunter 6—1, 6—0; C, Nieland versl. R. v. d. Graaff 6—2, 6—1; A. Bey versl. W. Braun 62, 60; L. Silvester versl. H. Haks 61, 64; D. Phillips versl. B. Lank- ham 62, 62; R. Summers versl. E. Knol 26, 64, 64; J. Hajer versl. L. Ter voort 60, 60; J. Saul versl. J. Tervoort 62, 61; T. Okker versl. D. Gastman 60, 60; E. Schneider versl. G. Prymrose 75, 63; R. Maud versl. R. de Vos 62, 61; G. Bluett versl. T. v. d. Broek 61, 6—3. G.D., eerste ronde: mej. De Jongh en Schneider versl. mej. Morris en Bey 75, 75; mej. Spruijt en Haks versl. mej. Tha dani en Sayal 6—4, 86; mej.-Swan en Maud versl. mej. Pegel en Hajer 63, 64; mej. Bönström en Silvester versl. mej. v. d. Heuvel en Saul 26, 75, 64; mevr. Duijn-Tervoort en Alvarez versl. mej. Walkden en Ryan 63, 7—5; mevr. On- stein-Okker en T. Okker versl. mej. Ny deus en Bluett 26, 63, 63. B-toernooi, H.E., tweede ronde: G. Booij versl. C. Lange veld 64, 63; R. Klint versl. H. Möller 8—6, 6—2. D.E., tweede ronde: mej. D. v. d. Lans versl. mej. H. Pellikaan 60, 64. H.D., eerste ronde: v. d. Graaff en Vogel zang versl. Pellikaan en v. Nuenen 63, 63; Blokker en Wout versl. Graaff en Hassink 61, 46, 62; De Vos en Gast man versl. S. Okker en De Vries 62, 61; Verkade en Möller versl. v. d. Brink en Broekers 36, 75, 64; Ten Houten de Lange en Stach versl. Van Splunter sr. en jr. 6—3, 6—3. D.D., eerste ronde: mej. L. en M. ter Metz versl. mevr. Zwager en mej. v. d. Lans 64, 63; mevr. Ottolini en mevr. Sie- Sheffield Wednesday heeft zijn bestuur in spoedeisende vergadering bijeengeroe pen teneinde te spreken over de positie van Swan en Layne. De zaak is aan het rollen gekomen toen het zondagsblad „The People" 35 spelers en oud-spelers noemde als deelnemers aan een reusachtige samenzwering. Het is zeer de vraag of de Nederlandse wedstrijd in de competitie om het Euro pese kampioenschap karting, de Grote Prijs van Nederland die zondag 16 augus tus op het kartodrome Leidschendam zou worden gehouden, doorgang zal vinden. De burgemeester van Leidschendam heeft aan de heer H. van Haaren, oud-sport- commissaris van de KNAC en lid van de sportcommissie van de Internationale Automobiel Federatie, laten weten dat zijn gemeente geen vergunning tot het houden van deze kartingwedstrijd zal af geven. De wedstrijd in Leidschendam zou de derde zijn in een reeks van vier voor de Europese titel. Eerder zijn wedstrijden in Zwitserland en Duitsland gehouden. Een ontmoeting in Frankrijk zal de competitie besluiten. Rijders uit Italië, Frankrijk, Zwitser land, België, Engeland, Denemarken, Zweden, Monaco, Duitsland en Nederland zouden in Leidschendam aan de start komen. Met de organisatie van het evene ment is tussen de 15.000 en 20.000 gulden gemoeid. De halfspeler Gerard Hogenbirk is voor f 35.000 van 't Gooi naar Elinkwijk overgegaan, 't Gooi heeft zich daartegen over versterkt met de DOS-spelers en oud internationals Humphrey Mijnals en Cock Luiten en met Jan de Jong (Elinkwijk). Voor Mijnals werd 15.000 betaald, voor De Jong 10.000. De reserve-spil van de Rotterdamse ere divisieclub Sparta, Gerard Bouwer, is voor een transferbedrag, dat rond de 30.000 gul den ligt, overgegaan naar de Dordtse twee de divisieclub DFC. Henk Wery, linksbuiten bij DWS is over gegaan naar DOS. De Utrechtse club be taalde voor deze oorspronkelijke HVC-spe- ler een transferbedrag van f 25.000. DOS raakte halfspeler Koole kwijt aan het Amersfoortse HVC. Dat had al eerder Leen van der Lugt van NAC (vroeger Storm vogels) en Vlietman van AFC aangetrok ken. Wieringa, vorig jaar door Ajax van Be Quick gekocht, gaat weer terug naar het Noorden. De sportclub Cambuur is zijn nieuwe voetbalwerkgever. Het Rotterdamse Xerxes contracteerde de 24-jarige Spanjaard Arteaga. Arteaga woont en werkt in Schiedam. Bennie de Vries van Sparta, is als amateur naar Ex celsior gegaan. Indien hij in het eerste zou worden opgesteld zou Sparta alsnog f 3.000 van Excelsior ontvangen. Johnnie Schaap zal het komend seizoen voor De Volewijckers spelen. Hij werd woensdag door SHS aan de Amsterdamse club verkocht. Het transferbedrag wordt op 8.000 geschat. Ook naar De Volewijckers is overgegaan de RCH-speler Engelsma. Deze speler voetbalde voor zjjn RCH-tijd, twee sei zoenen, voor Alkmaar en Ajax. 14.00 Hajer en Schneider tegen v. d. Broek en Knol. 15.15 Saul en Sylvester (Zuid-Afrika) tegen L. en J. Tervoort. 16.30 mej. M. Fourie en Phillips (Zuid- Afrika) tegen mej. Pellikaan en Hernandez (Philippijnen) of tegen mej. Sluijter en v. d. Broek; mevr. Duijn-Tervoort en Alvarez (Col.) tegen Kea Onstein en Tom Okker. 17.45 mej. De Jongh en Schneider tegen mej. Spruijt en Haks; mej. Swan en Maud (Zuid-Afrika) tegen mej. Bönström (Zweden) en Sylvester (Zuid-Afrika). 19.00 Summer (Zuid-Afrika) en v. Splun ter tegen Verkade en Möller; Phil lips en Ryan (Zuid-Afrika) tegen J. en A. Tervoort mens versl. mevr. Abma en mevr. Leen- dertz 8—6, 6—1. G.D., eerste ronde: mevr. Ottolini en S. Okker versl. mej. Beunder en Goossens 3—6, 63, 62; mej. C. en G. Pellikaan versl. mej. Herwarth en Houtkooper 63, 60; mej. en dhr. Smuling versl. mej. Ter Metz en Kampman 6—1, 16, 63. In het C-toernooi bereikten mevr. Fröh- lich en mej. M. Weijers de halve-finales, in het damesdubbelspel drongen mevr. Abma en mevr. Leendertz tot de finale door.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15