bender In IJmuiden zijn thans alle vijf hoogovens in bedrijf de 3*>aei jpWR% Hush Puppies zaanlandsche uw geslaagde vakantie foto's keurig en snel afgedrukt bij Uitlevering van Heemskerk? uw mooie in veilige handen bij Sporttraining op IJmuider strand FAILLISSEMENTEN Kustvaarder met motorpech naar IJmuiden Redder Toxopeus met pensioen Nieuwe overste voor Antonius ziekenhuis in IJmuiden-Oost kleurenfoto's J erkeer songevallen schoenhandel |J.A.Gans en Zoonl G. INIA |J.A.Gans en Zoonl FILM EN FILMWERELD DONDERDAG 30 JULI 1964 5 uw IJMUIDEN f 5495.- ÏG KORTING Woensdag werd bij Hoogovens IJmui den, in aanwezigheid van de heer W. Bakker, directielid, en onder grote be langstelling van talrijke personeelsleden de vierde hoogoven weer in gebruik ge nomen. Hierdoor zijn thans alle vijf hoogovens in bedrijf genomen. De heer J. Bras, hoofdsmelter, overhan digde daartoe ir. J. Brouwer, montage coördinator, de brandende fakkel, die door een van de blaasopeningen werd gestoken, waarna de bielsen en het overige brand bare materiaal in de oven vlam vatte. Tevoren had ir. A. K. Vroege, chef van de sector ijzer, de aanwezigen er aan her innerd, dat de oven sinds de ingebruikne ming in 1958 ruim zes jaar achtereen had geproduceerd en zowel in kwantiteit als kwaliteit aan ruwijzer de verwachtingen verre had overtroffen. Twaalf weken gele den ging de hoogoven voor een periodieke onderhoudsbeurt uit bedrijf; een werk, dat snel en goed diende te worden uitgevoerd. Goed, opdat men hoopt, dat de volgende produktieperiode net zo succesvol zal ver lopen als de eerste; snel, omdat door de behoefte aan staal deze hoogoven node kon worden gemist. „Onverwacht werden wij, toen de oven uit produktie ging, getroffen door een erns tig ongeluk", aldus de heer Vroege. „Een jonge Spaanse medewerker heeft toen het hoogste offer moeten brengen. Laten wij hem met enkele ogenblikken stilte herden ken". Ondanks'Ytê' vettodfring en 1 vertraging, die het gevolg waren van het ongeluk, slaagden de montageploegen er toch in de draad weer op te vatten en de verloren tijd in te halen. Spreker had hiervoor Ir. J. Brouwer steekt hoogoven nummer vier aan. respect. Zijn hulde wilde hij symboliseren door de eerste fakkel te laten hanteren door de heer Brouwer, als vertegenwoor diger van de montagegroepen. Op 1 september aanstaande zal hoogoven nummer drie voor een onderhoudsbeurt uit het bedrijf worden genomen. De verwach ting is dat medio november aanstaande definitief met vijf hoogovens tegelijkertijd ruwijzer kan worden geproduceerd. Advertentie Mr OPTICIEN Lange Nieuwstraat 789 - Telefoon 7119 Gisteravond heeft de 249 bruto register- ton metende Deense kustvaarder Rosen- fold enige tijd met uitgevallen motor op 52 graden 11 minuten noord en 3 graden 11 minuten oost op de Noordzee gedre ven. Het schip vroeg om assistentie, waar op een sleepboot van Wijsmuller, de Sim- son, van IJmuiden uit zee koos om hulp te bieden. In de nacht van woensdag op donderdag werd vastgemaakt en heden ochtend vroeg is de Simson met de kust vaarder IJmuiden binnengelopen. De Ro- senfold ligt thans gemeerd aan Wijsmul- lers steiger in IJmuiden, waar de motor- schade wordt opgenomen en hersteld. Advertentie voor Dames en Heren bij ons verkrijgbaar. Ziet onze etalage -- KENNEMERLAAN 63 Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd zal de heer Klaas Toxopeus, schipper van de motorredding boot „Insulinde" te Oostmahorn, op 1 augustus met pensioen gaan. De stuur man van de „Insulinde", de heer S. Zee man, volgt hem op. Schipper Toxopeus kwam op 1 oktober 1926 te Rottumeroog in dienst van de K.N.Z.H.R.M. als stuurman van de motor reddingboot „Hilda". Op 1 augustus 1930 werd hij stuurman van de motorredding boot „Insulinde" te Oostmahorn onder schipper Mees Toxopeus, die hij op 12 april 1950 opvolgde. Klaas Toxopeus nam deel aan 269 red dingstochten waarbij 315 mensen behouden aan wal werden gebracht. Hij kreeg vele onderscheidingen, o.a. van de KNZHRM, van de Duitse en de Finse regering, van de Duitse reddingmaatschappen en van Menslievend Hulpbetoon. In 1955 werd hij onderscheiden met de zilveren ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Advertentie Kennemerlaan 5 (bij de brug) Het comité „Vrij Heemskerk" schrijft: „Reeds jaren vechten de Heemskerkers voor het behoud van hun zelfstandige ge meente Heemskerk. Met recht en rede. Hoe belangrijk het directe contact van de burgers met het eigen gemeentebestuur in een snelgroeiende gemeente is, wordt door de resultaten in Heemskerk duidelijk aangetoond. Kijk maar rond wat er in Heemskerk allemaal tot stand is gekomen! Is iedereen daar niet trots op? Waarom heeft men in het tweemaal zo grote Beverwijk niet kunnen presteren wat in Heemskerk wel mogelijk was? Waar is hun sporthal, waar zijn hun jeugdgebouwen, hun verenigingsgebouwen, ijyggr hpo betaalbare eigen woningen? Zijn de snelle verwezenlijking van ons prachtige zwembad- en onze onovertroffen sporthal geen overtuigende bewijzen dat in Heemskerk bij behoud van onze zelf standigheid alles kan wat wij burgers en burgeressen van Heemskerk redelijkerwijs willen. En dat is nog maar de buitenkant. Heeft iedereen niet kunnen constateren bij de viering van 900 jaar Heemskerk hoe ons verenigingsleven groeit en bloeit en het hier bruist van levenslust en activiteit. Voelt iedereen zich in Heemskerk niet thuis omdat hij weet dat hij er bij hoort? Een bloeiend actief Heemskerk is ook van groot belang voor de leefbaarheid aan de IJmond. Ook voor de industriële ont wikkeling, omdat de bedrijven alleen op voldoende en goede werkkrachten, die zich blijvend vestigen, kunnen rekenen, indien deze met hun huisgenoten kunnen wonen en leven in een omgeving met sfeer, waar het goed is te zijn. De groei en bloei van Heemskerk is steeds een doorn in het oog geweest van de heersende groep in Beverwijk. Reeds van het begin af hebben zij op het standpunt gestaan dat de ontwikkeling van de IJmond een Beverwijkse aangele genheid was. Velsen had zijn rol gespeeld en voor Heemskerk was geen plaats. Heemskerk diende bij Beverwijk gevoegd te worden. Velsen-Noord eigenlijk ook, maar dat was (nog) niet haalbaar. Voor de annexatie van Heemskerk wa ren vele middelen goed. Zelfs werd het hele streekbelang op het spel gezet door de weigering van Bever wijk om woningen voor werknemers van de Hoogovens te bouwen, voordat annexa tie van Heemskerks grondgebied had plaats gevonden. Toen dit als een boemerang werkte, koos men eieren voor z'n geld, bouwde zoveel men kon en paste andere strijdmiddelen toe. Het voornaamste middel hierbij was de stelselmatige weigering om met Velsen en Heemskerk aan de opbouw van het gehele IJmond-gebied samen te werken. Hierdoor werd bewust een klimaat geschapen dat voor Beverwijk het zozeer begeerde „Groot Beverwijk" mogelijk zou maken. Het is triest voor Heemskerk dat deze houding van Beverwijk voor de Minister aanleiding is geweest om zijn voorstel tot opheffing van de gemeente Heemskerk aan de Tweede Kamer aan te bieden. Immers zijn voornaamste motief is „groot gebrek aan samenwerking". Als een tweede Chamberlain levert Mi nister Toxopeus Heemskerk uit aan Be verwijk, de Pruis van de IJmond. „Neen", zegt de minister, „dat is niet waar". „Ook Beverwijk houdt op te be staan". Indien onze bezwaren tegen de ophef fing van onze zelfstandige gemeente op sentimenten berustten, zou dit argument wellicht enige indruk maken, indien het weer niet te niet zou worden gedaan door het voorstel de nieuwe gemeente „Bever wijk" te noemen. Het gaat ons echter niet om sentimen ten, doch om onze werkelijke belangen, waarbij wij wel degelijk inzien dat onze plaatselijke belangen in de IJmond niet voorop staan. Evenmin mogen echter de vermeende plaatselijke belangen van Beverwijk voor op staan. En wanneer we dan vergelijken, dan zien we dat er totaal geen verschil is tus sen deze zogenaamde opheffing van Be verwijk en Heemskerk met een doodgewo ne annexatie van Heemskerk door Bever wijk, of het moest zijn dat nu de burge meester van Beverwijk ook ontslagen wordt. Dit kan bij annexatie echter ook zon der bezwaar geschieden. Zoals de minister zelf toegeeft, zal Beverwijk in de „nieuwe" gemeenteraad de toon aangeven. Beverwijk zal de ontwikkeling van de IJmond bepalen. Beverwijk is helemaal niet van plan om met opoffering van haar eigen zelfstan digheid samen met Heemskerk een nieu we stad te bouwen. Had zij dat gewild dan zou zij eerst met voorstellen zijn gekomen om in samenwerking met haar buurge meenten tot een goede ontwikkeling van de IJmond te komen. Met de bepaling van het nieuwe centrum van het gehele gebied in de Breestraat zonder Heemskerk daar in te kennen, heeft zij zich geheel bloot gegeven en duidelijk gemaakt dat zij aan de mening van Heems kerk met toch ook 20.000 inwoners in 't geheel geen waarde hecht. Dat deze eigenmachtige centrumbepa ling helemaal in strijd is met het gelden de, zowel als het herziene streekplan voor de IJmond-Noord maakt haar blijkbaar niet meer uit nu zij de buit binnen denkt. De minister kent deze Beverwijkse men taliteit blijkbaar niet. Uitlevering van Heemskerk aan Bever wijk kan nooit een zoenoffer zijn voor de rust in de IJmond. Een heersende Beverwijkse groep, met een minderheid van in de steek gelaten Heemskerkers, die streeft naar de hegemo nie in de IJmond en die nu al praat over Velsen-Noord, dat zal het resultaat zijn wanneer dit wetsontwerp zou worden aan genomen. Daarom Heemskerk na 900 jaar bestaan opheffen? NOOIT!" Comité „Vrij Heemskerk BEVERWIJKSE GROENTEVEILING De noteringen op de groenteveiling te Beverwijk waren: rode bessen 35-70, an dijvie 8-10, bloemkool 12-35, bospeen 16- 38, waspeen 11-35, spinazie 11-53, sla 6-24 sperziebonen 53-80, snijbonen 55-116, dop erwten 45-115, postelein 8-22, prei 22-39, tomaten 33-42, komkommer 11-23, aard appelen 11-16. Advertentie KENNEMER GARAGE Kennemerlaan 224 - 226 IJmuiden Tel. 4324 (02550) De overste van het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden-Oost, Moeder Henrica, is over geplaatst. Op 1 augustus zal van 11.30- 12.00 uur in het ziekenhuis gelegenheid be staan van de scheidende overste afscheid te nemen en kennis te maken met Moe der Luitgardis, de nieuwe overste. Moeder Henrica heeft van 1947 tot 1950 en van 1956 tot nu toe de taak van overste van het convent en bestuurslid van het Antonius Ziekenhuis vervuld. Veel is in deze jaren tot stand gekomen. De me dische staf is sinds 1947 belangrijk uitge breid en vrijwel geheel vernieuwd; alleen dokter Hunfeld was er al vóór 1947. Ook het verpleegsterskorps is enorm uitgebreid onvermijdelijk omdat het bedden-aantal geleidelijk werd verdubbeld. Veel is er gebouwd en verbouwd; nieuwe pavil joens, een fraaie kinderafdeling, een rui me polikliniek, een nieuwe operatie-afde ling, een (al weer te klein) verpleegsters huis. Aan de geestelijke verzorging van de pa tiënten werd aandacht besteed; een radio installatie maakte het mogelijk de gods dienstoefeningen uit de kapel uit te zen den, en sinds een jaar ook de wekelijkse zondagsdienst, dank zij de medewerking van zovele predikanten. De dienstverlening van het ziekenhuis werd in de afgelopen periode belangrijk uitgebreid door de bouw van een goed ge outilleerde afdeling voor fysische thera pie met een complete staf van personeel en door de oprichting van een trombose- dienst, die zo nodig de patiënt ook thuis bezoekt. Velen hebben aan de groei van het zie- kenhuiswerk hun bijdrage gegeven, niet in de laatste plaats de vrijwilligsters, die on der auspiciën van de Samvro (Samenwer kende Vrouwenorganisaties) één morgen per week meehelpen de taak op de ver- pleegafdelingen te verlichten. Moeder Henrica is overgeplaatst naar Warmond, waar zij nu overste is in Huize Liduina, dat door de Zusters Francisca nessen wordt bediend. Advertentie Kennemerlaan 5 (bij de brug) In het laatst verschenen nummer van „De Contractspeler", dat uitgegeven wordt door de Vereniging van Contractspelers in de KNVB, wordt een enthousiast pleidooi gehouden voor het gebruik maken van het strand als trainingsmogelijkheid voor sportbeoefenaars en in het bijzonder voor betaalde voetballers. „Van het strand wordt door de vereni gingen, die qua lokalisatie daartoe in de gelegenheid zijn niet het maximale profijt getrokken. Door de extra moeilijkheden waarvoor de spelers zich door rul zand en duinen geplaatst zien, lijkt het strand een bij uitstek geschikte trainingsmogelijkheid. Beenspieren krijgen meer dan anders zwa re arbeid te verrichten, terwijl ook het uit houdingsvermogen danig op de proef ge steld kan worden. Bovendien is misschien de rust van het strand, de stilte in de omgeving en de zuiverheid van de lucht bevorderend voor de concentratie. Tot nu toe werd van het strand hoofdzakelijk gebruik gemaakt wan neer de competitie door weersomstandighe den stil lag en de velden niet bespeelbaar waren. Men trok dan verenigingsgewijs naar het strand om daar te trainen. Zeker in het voorseizoen zou een regel matiger trainingsbezoek aan het strand de basisconditie van de spelers ten goede ko men, terwijl dan ook de nodige variatie in de training vergroot kan worden. Opent het strand dan door zijn specifieke eigen schappen voor de kundige trainer nieuwe perspectieven?" Aldus „De Contractspeler." IJmuidense strand Van de natuurlijke trainings- en sport accommodatie van het IJmuidense strand wordt door de Velsense sportverenigingen reeds in beperkte mate gebruik gemaakt. In het voorseizoen leidt Arie van Onselen de training van de Waterloospelers op het strand. De conditietraining van de schaatsver eniging „Velsen" vindt uitsluitend op het strand plaats. Minder geregelde bezoekers zijn de voetbalvereniging Stormvogels, de boksclub „De Ring", de handbalvereniging Full Speed en de atleten van de Amster dam Atletiek Club. In het kampioensjaar van VSV trainden de pupillen van Toon van der Ende gedurende de strenge win termaanden op het strand, waar zij een gastvrij onderdak kregen bij de eigenaar van strandpaviljoen Zuidpier, „Ome Henk Verswijveren. GEEN SPREEKUUR WETHOUDER De wethouder van Openbare Werken te Velsen, de heer R. Verbeek, houdt op woensdag 5 augustus 1964 geen spreekuur De wethouder voor het Onderwijs, de heer H. de Boer, houdt van 5 augustus 1964 af tot nader order geen spreekuur. (C i t y). Het rassenprobleem speelt weer een grote rol in de boeiende speelfilm ,,Het bloed kruipt", die van vrijdag tot en met zondag in City wordt vertoond. Het verhaal is gesitueerd op een der eilanden van de Hawaiï-archipel, waar de invloedrijke planter Richard Howland (Charlton Heston) de scepter zwaait. Hij wil het huwelijk beletten van zijn zuster Sloan (Yvette Mimieux) met een der eilandbewoners, ofschoon hij er zelf een Chinees vriendinnetje op na blijkt te houden. Beide kwesties moeten zo discreet mogelijk worden behandeld, omdat Howland zich kandidaat wil stellen voor de Senaat. Maar de familiemoeilijk heden blijven geen geheim; het ene conflict wordt gevolgd door het andere en eerst nadat Howlands vriendin, met wie hij niet heeft willen trouwen, is ge storven in het kraambed na hem met een kind te hebben verblijd, komt de mach tige planter tot meer humane inzichten. Zondagmiddag draait „Het vechtras van Texas", een wildwestfilm waar een jonge generatie van acteurs met beroem de namen in optreedt (James Mitchum, Alana Ladd en Jodv McCrea). die de oude intrige van wetloosheid en indianendreiging speelt, alsof dergelijke his tories voor het eerst op het witte doek werden gebracht. deze weg naar succes tot in de finesses te zien uitgelegd. De wijze waarop dit ge beurt is niet minder dan meesterlijk en dit is begrijpelijk als men weet dat deze Baxter niemand anders is dan Jack Lem- mon, die hierbij onder anderen wordt ge assisteerd door Shirley MacLane; namen die na „Irma la douce" geen nadere in troductie meer nodig hebben. Een kome die, met hier en daar een licht melancho lisch trekje, waarmee de schrijvers Billy Wilder en L.A.L. Diamond zeker hun doel hebben bereikt: kostelijk en onderhoudend, van begin tot eind! Deze film draait van maandag tot en met woensdag; als opvol ger van „Vliegende duivels" alweer een Amerikaanse film over de verschrikkingen van de tweede wereldoorlog. De befaam de acteur Yul Brynner speelt er een van de voornaamste rollen in. NORMAN WISDOM kan zondagmiddag dan weer eens worden bekeken in „Alles de lucht in" welke amusante Engelse film als een winstpunt kan worden beschouwd, omdat hij hier nu eens niet als de lachen- gieren-brullen-komiek wordt gepresen teerd. Hij krijgt thans de gelegenheid zijn komische gaven te besteden aan een lang niet onaardige komedie, waarin hij van brandkastkraker promoveert tot stadsop- blazer met hulp van het Amerikaanse le ger, dat zulks overigens te laat beseft. De ze enorme onderneming geschiedt overi gens met een menslievend oogmerk. On waarschijnlijk maar waar en ruimschoots voldoende voor een bijzonder amusante bioscoop middag. (Kennemer Theater) Randus, een jonge centurio in dienst van Caesar, ontdekt dat hij de zoon is van Spartacus, de opstandeling die twintig jaar geleden door de Romeinen tot de kruisdood werd veroordeeld. Die ontdekking steunt hem bij de opdracht die Caesar hem heeft gege ven en eruit bestaat het volk van Lydië te steunen in zijn verzet tegen de wrede gouverneur Crassus. In de vervulling van die taak krijgt Randus de gelegenheid te bewijzen dat hij zijn beroemde vader evenaart, zo niet overtreft bij het organi seren en leiden van een opstand. Met ge vaar voor eigen, leven ,weet hij. tenslotte de Lydiërs naar de overwinning te voeren. Dit fs in het'kort de inhoud van „De zoon van Spartacus", het zoveelste Italiaanse spektakelstuk in kleuren, waarmee het weekprogramma in dit theater van vrij dag tot en met maandag wordt ingezet. „Sing, aber spiel nicht mit mir", een Duit se muzikale show met sterren als Rex Gil- do, Paul Hörbiger en Oskar Sima draait vervolgens dinsdag en woensdag. Voor hen die het intereseert kan hier nog aan wor den toegevoegd, dat de destijds ook in Ne derland zo populaire televisie-grappenma ker Lou van Burg eveneens in deze amu sementsfilm als aanvoerder fungeert. Voor de voorstelling van zaterdagnacht tracht men met „Jong, maar geraffineerd" te achterhalen of jonge meisjes werkelijk aan oudere mannen de voorkeur geven, waar na „Safari" de toeschouwers zondagmid dag nog eens in de Afrikaanse wildernis verplaatst. George Chakiris en Yvette Mimieux in „Het bloed kruipteen boei ende speelfilm over het rassenpro bleem, die van vrijdag tot en met zondag in City wordt vertoond. EEN GEZELLIGE vakantiefilm is ver volgens „Zeven broers zoeken zeven meis jes" die van maandag tot en met woens dag in het programma is opgenomen. Men zou het verhaal in zekere zin in verband kunnen brengen met de klassieke Sabijnse maagdenroof, want ook in deze vrolijke ko medie weten zes van de zeven broers zich met geweld van een bruid te voorzien. Een enorme sneeuwlawine verhindert de geschaakte meisjes naar hun verontwaar digde ouders terug te keren, maar als met de lente ook de wegen weer begaanbaar zijn geworden is het de dames in het woeste bergland zo goed bevallen, dat het heimwee naar de stad even snel is ver smolten als de sneeuw. Deze vrolijke kleu renfilm wordt door een aantal zwierige dansen en melodietjes nog meer fleur ver leend, dan reeds in het scenario was opge sloten. Deze sfeer blijft donderdagavond gehandhaafd, wanneer de operettefilm „Der Zigeunerbaron" wordt vertoond, met als basis Johann Strauss' onsterfelijke mu ziek. Zijn bekende melodieën worden ge zongen door Fritz Wunderlich van de Staatsopera in München Hertha Talmar en Heidi Brühl, waarbij de verrichtingen van het Joegoslavische Nationaal-ballet, onder leiding van Branko Krsmanovic, de operettesfeer niet weinig verhogen. (Stadsschouwburg). Deze week is er in de Stadsschouwburg slechts een kort filmprogramma, dat van vrijdag tot en met zondag bestaat uit de Italiaanse avon turenfilm „Piraten^ van het recht", met als vrolijke onderbreking voor zondagmid dag „De drie Stooges en Hercules" een even zot als onmogelijk verhaal, waarin de drie gerenommeerde filmdwazen door middel van een „tijdmachine" worden te ruggebracht in de klassieke oudheid. En wel het Griekse Ithaka in het jaar 961 voor Chr., waar zij met hun malle fratsen in arena's en op galeien voor geen enkel kleintje blijken vervaard om het publiek te laten schudden van de lacht. In de reeds genoemde Italiaanse film gaat het allemaal wat serieuzer toe, al komen de toeschou wers hier evenmin iets tekort aan gevech ten tussen Spanjaarden en Franse kolonis ten in de zeventiende eeuw, met als inzet een fabelachtige goudschat en een schone jonkvrouw, die door schurken en edele pi raten met dezelfde hartstocht wordt be geerd. Beverwijk (L u x o r). Er zijn heel wat boekjes die de beginnende kantoorbediende de kortste weg wijzen naar het directeurschap, maar de zachtaardige C.C. Baxter heeft geen dezer wegen bewandeld, naar alle waar schijnlijkheid omdat hij het eenvoudig niet over z'n hart kon verkrijgen enkele hon derden oudere collega's te passeren. Het geld dat hij aan dergelijke cursussen „met gegarandeerd succes" had kunnen beste den, gaf deze jongeman liever uit aan een gerieflijke flat op nette stand; hij bleef braaf z'n werk doen aan de telmachine en kijk.binnen enkele jaren werd hij toch in de directie opgenomen. Het zou nutte loos zijn te trachten de „methode Baxter' ook in Nederland toe te passen: het mag niet en wie niet wil geloven dat het niet mag moet deze film zelf maar in Luxor gaan bekijken en dan maar goed het nieuws uit de hoofdstad in de krant lezen. Toch zal niemand er spijt van hebben De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 28 juli in staat van faillissement ver klaard: Alfred de Beer, in zijn hoedanig heid van directeur van de N.V. Scheeps werf De Beer te Zaandam, wonende te Amsterdam, Amsteldijk 167. Rechter-com- missaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. C. J. Doorenbos, advocaat en procu reur te Wormerveer, Zaanweg 66; P. P. Dekker, wonende in Wormerveer, Piet Heinstraat 1. Rechter-commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. J. W. Crefeld in IJmuiden en Pieter Bankersen, wonen de in Zaandam, Vinkgnstraat 56. Rechter commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Cura tor: mr. D. Aten in Zaandam. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 30 juli geëindigd het faillissement van: Florent Louët Feis- ser, onderwijzer, gewoond hebbende te Heemstede, thans wonende te Philipsburg, St. Maarten, N.A., uitgesproken op 22 au gustus 1961. Rechter-commissaris: mr. J P. Petersen. Curator: mr. S. Boekman, in Haarlem. (W.B.-t heater) De titel „Eenoog d« indiaan" stelt het publiek hier voor vrij dag en zaterdag een ouderwetse indianen- film met de nodige sensatie in het voor uitzicht, in welke verwachtingen men door Jon Hall en Christine Larson allerminst zal worden bedrogen. Diezelfde roodhuiden zijn zondagmiddag verantwoordelijk voor een nieuwe dosis spanning, welke in „De weg van het geweld" is verpakt. Tenslot te wordt het publiek zondag en maandag met „Sappho, de venus van Lesbos" nog verder in de historie teruggevoerd, waar uit blijkt dat de klassieke oudheid voorlo pig nog ruimschoots van stof voor boeien de filmscenario's is voorzien. Advertentie n onze OPRUIMING op alle katoenen heren en jongensregenjassen en heren- en jongens jacks "her**- en J joafent kleding Breestraat 17- 19 Beverwijk Woensdagmiddag is een zeventienjarige jongeman uit Soest in het Antonius-zieken- huis te IJmuiden opgenomen met een her senschudding en verwondingen aan het ge laat. Hij was, op zijn fiets rijdende, bij de oude Strandweg geslipt en gevallen. Een 26-jarige bromfietser uit Hoofddorp reed gisteravond op het rijwielpad van de Parkweg tegen een paal, waardoor hij kwam te vallen. Hij werd met een gebro ken sleutelbeen door de ongevallendienst naar Hoofddorp overgebracht.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5