Mooi zijn op twee wielen Simone de Beauvoir over de liefde: Zorg goed voor uzelf: Denk ook aan anderen IDENTITEITSPLAATJES VOOR KINDEREN „Er zijn zoveel antwoorden" VRIJDAG 31 JULI 1964 Erbij PAGINA VIJF ZEVEN Fantasierijke kleding voor fiets en scooter UMïyS:,-, OFWEL: OERWOUDKIP PRAKTISCHE WENKEN DE VOETEN Kleurig en fleurig WEEKSCHEMA VOOR UW UITERLIJKE VERZORGING KIP OP Z'N AFRIKAANS H V'~ vitflmo cracwje „MAMMIE, MAMMIE waar ben je?" Een klein meisje staat huilend tussen de grote mensenmassa. Mam mie is zoek. Hetzelfde tafereeltje komt dagelijks op het strand voor. Mammie is nergens te vinden. En dan begint men te vragen: mie ben je, waar woon je, hoe heet je mammie. Vaak weet het kind niet meer dan haar voornaam. Ernstiger zijn de verkeersongelukken waarbij klein tjes betrokken zijn. Wie is het kind, waar woont het. Het Comité ter Bevordering van de Kleuterbescherming van de Neder landse Vereniging Bescherming Voetgangers heeft er iets opgevon- den. Momenteel propageert het de identiteitsplaatjes voor kleuters. Plaatjes van zuurvrij metaal, die om de hals kunnen worden gedragen of aan de kleding vastgemaakt. Men kan de plaatjes bestellen met opgave van de naam, adres, geboortedatum en eventuele godsdienst bij het secre tariaat van het Comité ter Bevorde ring van de kleuterbescherming, Van Montfoortlaan 11 in Den Haag. De kosten (f 1.50) kunnen worden over gemaakt op girorekening 1269 t.n.v. de penningmeester V.B.V. in Den Haag. Simone de Beauvoir is misschien de be roemdste schrijfster van onze tijd. Zij heeft de Prix-Concours gewonnen, de be langrijkste literaire prijs van Frankrijk. Zij schreef „De Tweede Sekse", dat waarschijnlijk het meest definitieve werk is betreffende de houding van een vrouw tegenover het leven en zij heeft drie buitengewoon onthullende autobio grafieën geschreven. Het derde deel is kort geleden gepubliceerd. Simone de Beauvoir's reputatie berust niet geheel op haar geweldig schrijf sterstalent. Zij gelooft in de absolute emancipatie van de vrouw en daarmee bedoelt zij gelijkheid. Het huwelijk ziet zij als een dienstverband voor de vrouw. Zelf is zij nimmer in het huwelijk ge treden, ofschoon zij jarenlang heeft ge leefd met de Franse schrijver en filo soof Jean Paul Sartre. In Frankrijk staat zij bekend als Madame Sartre. Zij zijn allebei met niets begonnen en waren beiden rebellen van binnenuit. Zij hadden in het begin geen enkele invloed Dit warme jack leent zich niet alleen voor de zomervacantie op de brommer, maar zal zeker ook tijdens een winter- vacantie met plezier gedragen worden. noch invloedrijke vrienden. Het heeft lang geduurd voordat zij de aandacht en het respect verkregen dat zij thans hebben. Hoe na zij elkaar ook stonden, zij handhaafden een zekere mate van onafhankelijkheid, die zij beiden nood zakelijk achtten. Zij hebben allebei an dere liefdesbetrekkingen gehad. Wij waren twee van een soort, zegt ze, en onze verhouding kon duren zolang als wij duurden. Deze gaf voldoende om gelijk te zijn aan de voorbijgaande rijk dommen die men kan opdoen uit ont moetingen met verschillende mensen. En verder: Als ik mij begaf in een wereld van vrijheid vond ik een onge broken lucht boven mijn hoofd. Ik was vrij van alle belemmerende dwang. Op 56-jarige leeftijd is zij aantrekke lijk en goed verzorgd en net zo levendig als toen zij 21 was. „Waarom wordt men verliefd" zegt ze. „Niets is eenvou diger. Omdat men jong is of ouder wordt, of oud is. Omdat de lente voor bij is, omdat de herfst spoedig komt. Of omdat men gezond, moe, vrolijk of verveeld is. Misschien is het omdat iemand van je houdt. Er zijn zoveel antwoorden." WAT EEN BUITENLANDER by een bezoek aan Nederland opvalt zyn de molens, de bollenvelden, de „heldere, open" ramen. Maar vooral de fietsen. De bollenvelden staan tenslotte maar plaatseiyk en tydeiyk in bloei. Fietsers zijn er echter veel, altyd en overal. Zeven miljoen Nederlanders gebruiken momenteel een tweewieler. Daarvan nemen de „brommers" een vijfde deel voor hun rekening. Zo'n algemeen bezit is het rywiel geworden, dat men er in het dagelijks gebruik geen speciale kleding voor draagt en massa's mensen 's zondags in hun beste goed hun wekelijkse fietstochtje maken naar kerkgebouw of clubhuis. Tien tegen een dat u kip altijd op dezelfe manier eet: gewoon gebraden aan alle kanten, geserveerd met com pote of doperwtjes. Kip op z'n Afrikaans is weer wat anders en er zijn niet veel ingrediënten noch handelingen voor no dig om zo'n smaakvol menu voor te schotelen. Voor 3 tot 4 personen hebt u nodig: een kip, een handjevol sjalot ten, twee teentjes knoflook, zes kruid nagels, een stukje gember, een eetlepel paprika, halve theelepel peper, wat zout, twee laurierblaadjes, vier eetlepels bo ter. plekje bespeurt: puimstenen en talken. Hebben zich echter al stevige eeltplek- ken of likdoorns gevormd, ze vooral niet proberen te verwijderen met schaar of scheermes. Er zijn likdoompleisters in de handel, die voldoende kunnen zijn of laat uw voeten deskundig behandelen. Om te vermijden, dat de nagels in het vlees groeien, wat altijd zeer pijn lijk is, moeten de nagels vrij kort ge houden worden maar in tegenstelling tot die van de handen moeten deze nagels geen ovale vorm worden gegeven. Breng nooit Uw nageltang tussen nagel en vlees. Ziet u, dat niet tegenstaande al uw goede zorgen, een nagel toch nei ging vertoond naar het vlees toe te groeien, haal dan uw nagelvijl er over in een op en neer gaande beweging. Wanneer uw voeten opzetten en bij warmte transpireren dan elke avond lang met kamferspiritus masseren. Let ip uw algehele conditie want dit is meestal kenmerkend voor een slech te bloedsomloop. Dit kan ook wel eens wintergezwellen op uw benen veroorza ken. Indien in de lente hier nog sporen van te zien zijn, bet ze dan met een mengsel van glycerine en ammoniak in een verhouding 50/50. Na een paar be handelingen zijn uw benen weer gaaf en glad. Als u denkt, dat u voeten geen deel uitmaken van uw schoonheid vergist u zich! Trouwens, indien u uw voeten ver waarloost, duurt het meestal niet lang voor ze u veel last bezorgen. Er is veel waar ze vatbaar voor zijn. Lik doorns, eeltplekken, misvorming van de tenen of de nagels, die u zonder meer overleveren aan behandelingen van een pedicure. Maar als u van jongsaf uw voeten goed verzorgt, zult u deze on aangenaamheden lang kunnen uitstellen en zelfs helemaal vermijden. Elke avond behoort u uw voeten te wassen met lauw water. Dat is slechts een kwestie van hygiëne. Heeft u last van transpiratie, dan stevig na wrijven met een sterk gealcoholiseerde eau de cologne (90 pet.). Neem voorts min stens eenmaal per week een zeer warm voetbad. Dit bevordert de bloedsomloop en kan u zelfs in bepaalde gevallen van uw hoofdpijn afhelpen. Laat uw voeten tien minuten of een kwartier weken ter wijl u regelmatig warm water toevoegd om de temperatuur constant op onge veer 40 gr. te houden. Zeep uw voeten dan in en bewerk ze zorgvuldig met een stukje puimsteen. Heeft u pijnlijke voeten, doe ze dan beurtelings in warm en koud water meerdere malen en elke keer een mi nuut of drie. Beëindig deze behandeling met koud water. Daarna volledig droog- wrijven met een ruwe badhanddoek. Bekijk nu kritisch al uw tenen en waar u ook maar een los velletje of een hard De vakantiemaanden bezorgen de fiets plotseling een andere plaats. Dan wordt hij het sportieve vervoermiddel bij trektochten naar buiten. Dan komt ook de f ietsgarderobe tevoorschijn. Die fietsgarderobe is eigenlijk ont staan bij de opkomst van de bromfiets. Het stilzitten op een zich snel voortbe wegend en onbeschut rijwiel deed al gauw de vraag oproepen naar wind- en waterdichte kleding. Het windjack, voorheen gereserveerd voor zuivere sportdoeleinden werd straat- en brom- kleding. Er kwamen bromponcho's, ca pes en pakken, die allemaal in de eerste plaats waren ingesteld op het praktische nut. Het modische en flatterende aan zien kwam op de tweede plaats. Ook bij het vakantie-fietsen was tot voor kort maar weinig keus in geschikte kleding. Sinds een jaar echter komt er in de windjacks en weer- en windkleding wat meer fantasie naar voren. Opvallend is het veelvuldige gebruik van gedessi neerde stoffen. Aanvankelijk werd ge- experimenteerd met gestreepte en rui ten stofjes. Thans zijn er de meest ver rassende fantasiedessins, die het prak tische wat minder nadrukkelijk op de voorgrond plaatsen. Deze dessins zijn deels ingeweven, soms op de stof gedrukt en sinds kort ook geborduurd. Ze geven veel meer kleur en fleur aan het straatbeeld. Be kende couturiers in het buitenland, zo als Bessie Becker in München, Resi Hammerer in Wenen, die beiden met name op het gebied van sportkleding bekend zijn, hebben zich op het thema fietsmode geconcentreerd. Maar ook onze eigen binnenlandse sportmode ontbreekt het niet aan fantasie en origi nele ideeën. De fietsmode is jeugdig. Dit is niet zo vreemd. Van het half miljoen nieuwe fietsen, dat in Nederland jaarlijks wordt gekocht, zijn rond 70 percent sportmo- dellen. De helft van het aantal in ge bruik zijnde fietsen behoort aan per sonen tussen de 15 en 24 jaar. De fiets is dus, zeker als het gaat om een va kantie-vervoermiddel, voor de jongeren. De bromfiets is voor meer dan 67 percent een bezit van mannen boven de 24 jaar. Het moet dus nog wel mee vallen met dat aantal bromnozems! Fraaie, donkerblauwe, met wit gebor- daiiurde anorak. Model: Arnold BlatterLustenau. U gaat als volgt te werk: de spece rijen maakt u in de pan fijn, zodat er een papje ontstaat. Hiermee wrijft u de kip in en daarna braadt u de kip met saus aan alle kanten bruin. Daar na met het deksel op de pan een minuut of tien laten sudderen. Na tuurlijk op een laag vuurtje. Dan de pan met water bijvullen, zodat het vlees onder komt te staan. De kip koken de saus kookt in het vlees. Serveren met rijst! Iedere vrouw, die op een goed uiter lijk gesteld is, moet eigenlijk elke mor gen het gehele lichaam goed wassen Reinheid is een eerste vereiste voor een goede gezondheid. De zorgen, die u zich hiervoor getroost, komen op uw huid echter vele malen ten goede: zij ver wijdert alle vuildeeltjes en ook de transpiratie, wat de poriën toestaat „vrij adem te halen". Zij bevordert de bloedsomloop, waardoor u energiek blijft, geeft een gevoel van welbehagen en verlengt uw jeugd. Als u een bad neemt, vermijdt dan te warm water. Dat geeft later namelijk vaak een gevoel van vermoeidheid. Lauw water daarentegen wekt op. Niets maakt veerkrachtiger dan een douche. Vooral indien u de moed kunt opbren gen met koud water na te spoelen. Na het bad en de douche is het goed een geurverdrijvend middel te gebruik op alle delen van het lichaam waar u transpireert. Dit moet een gewoonte voor u worden. Een vrouw, die op een kantoor of in een winkel werkt of op andere wijze veel met publiek in contact komt, mag anderen haar parfum niet opdringen. Beter is het hals en armen te verfris sen met een eau-de-cologne stick. Dit kan men meerdere malen per dag doen. De frisheid, die ervan uitgaat, werkt opbeurend. le dag: Laten we bij de meest ele mentaire zaken beginnen. Heeft u een schone haarborstel, een zachte over- vette zeep als uw huid droog is, een schoon washandje voor uw gezicht, tis sues, watten, de juiste shampoo voor uw haar, amandel of olijfolie als uw haar droog is, handlotion, een nagel borsteltje sinaasappelstokjes en fijn schuurpapier? Maak uw huid schoon en doe er crème op, maak uw nagels schoon, gebruik wat handlotion en vergeet niet om het restantje op harde delen van uw huid te smeren, ellebogen en voet zolen. 2e dag: Was uw haar met shampoo, herhaal de behandeling van de nagels van uw handen en voeten om de huid zachter te maken. Borstel uw haar. Zet krulspelden in. 3e dag: Gebruik de tijd die u aan uw uiterlijke verzorging kunt besteden om een wandeling te maken. Haal diep adem in de buitenlucht. Wrijf uw nagels op. 4e dag: Hoelang is het geleden, dat u uw tenen aan kon raken zonder uw knieën te buigen? Probeer het zonder smokkelen een keer of tien te doen. Snij een citroen door midden en verwij der lelijke plekken van uw handen en nagels en lak daarna uw nagels. Breng crème aan op uw handen en ellebogen en onder uw hielen. 5e dag: Neem een schoonheidsmasker dat u zelf maakt. Borstel uw haar. 6e dag: Eet vandaag vers fruit, sla en drink melk. Ga minstens twintig minuten met uw voeten omhoog liggen. 7e dag: Kijk wat voor verbeteringen u heeft bereikt en besteed de rest van de tijd aan die punten waar u nog niet aan toe kwam. En herhaal alles d« week daarop! Practische, maar toch flatteuze brom- petjes, met of zonder bijbehorende of fietsjacics, gecompleteerd door jockey- shawl over de oren te dragen. Model: Hammerer, Wenen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 19