FILATELIE t Sjies-kebab Vurige gevoelens door Subsidie voor uitgave van Gansforts Onze Vader blust u met een koel glas biet0 N VRIJDAG 31 JULI 1964 ür Erbij PAGINA ACHT Ghana V 15 Veel vet en zoet gebak Speciale saus Terug naar de vaderlandse kip Een glad mengsel SOVJET-UNIE: Ter gelegenheid van de Olympische Spelen te Tokio is een serie van zes waarden, getand en on getand, in omloop gebracht: 3 kop. paardesport, 4 kop. gewichtheffen, 6 kop. polsstokhoogspringen, 10 kop. kanoën, 12 kop. brugturnen en 16 kop. scher men. VERENIGDE STATEN. De vier honderdste geboortedag van William Shakespeare zal worden herdacht door de uitgifte (op 14 augustus) van een postzegel van 5 cents (bruin op bruin geel papier). De zegel vertoont Sha kespeare, staande in een loge van een Elizabethaanse theater. In zijn rechter hand houdt hij een ganzepen vast; voor hem ligt Yoricks schedel (Uit „Hamlet). Hij wordt geflankeerd door twee thea terzuilen met boven elke zuil een mas ker. Het waardecijfer wordt vastgehou den door twee engeltjes. GHANA. Ter viering van het feit dat een jaar geleden het charter van de Afrikaanse eenheid in Addis Abeba werd ondertekend is een serie van vier waarden verschenen. Op de 3 d. ziet men een vredesduif met op een vleu gel de wereldbol, waarop de kaart van Afrika donker is aangegeven, op de 6 d. een vel papier met de afbeelding van de kaart van Afrika met daarnaast een ganzepen, op de 1 sh. 3 d. de kaart van Afrika in een touwknoop en op de 5 sh. twee handen die een boom planten, waarvan de bladeren de Afrikaanse landen voorstellen. WEST-DUITSLAND. Als laatste waar de in de serie met de portretten van beroemde Duitsers zal op 3 augustus een zegel van 90 pf. (olijfgroen) in cir culatie worden gebracht, waarop de beeltenis van professor Franz Oppen- heimer voorkomt. De zegel is ontworpen door H. Michel uit Hamburg. GRIEKENLAND. Een serie van zeven waarden is verschenen ter herinnering aan het feit, dat honderd jaar geleden de Ionische eilanden met Griekenland werden verenigd: 20, 30 lepta, 1, 2, 2.50, 4.50 en 6 dr. De zegels laten de wapens van de Ionische eilanden zien. PHILIPPIJNEN. De honderdste ge boortedag van de Philippijnse vrijheids held Apolinario Mabini (18641903) is herdacht door de uitgifte van een serie van drie zegels. Het zijn een 6, 10 en 30 sentimo, alle met zijn portret. JEMEN. De Arabische republiek Jemen heeft een serie van negen waar den 1113, Vz, 1, IV», 4, 6, 16 en 20 b„ het licht doen zien die gewijd is aan de padvinderij. De zegels brengen ver schillende padvindersactiviteiten in beeld. Er zijn ook twee souvenirvelle tjes, elk ter waarde van 20 b. verkrijg baar gesteld. POLEN. De twintigste verjaardag van de Poolse volksrepubliek is ge vierd met een serie van twaalf zegels alle in de waarde 60 gr. Er zijn zes symbolische voorstellingen; voorts zijn afgebeeld een werf in Dantzig, de Lenin-ijzergieterij, cementfabriek in Chelm, een krachtstation in Turoszow, petrochemische fabriek in Plock en zwavelmijnen in Tarnobrzeg. BULGARIJE. Verzamelaars van „die ren op postzegels" kunnen hun col lectie aanvullen met een serie van acht waarden, waarop honden voorkomen: 1 st. Duitse herdershond, 2 st. setter, 3 st. poedel, 4 st. keeshond, 5 st. St. Bernhard, 6 st. draadharige foxterrier, 10 st. pointer en 13 st. dashond. TEXAS Bridge is de laatste tien jaren een groot aantal merkwaardige namen rijker gewor den. Misschien hebt u van „Texas" slechts gehoord op aardrijkskundeles of in het krantennieuws in bridge komt deze naam die gedachten aan het Wilde Westen oproept echter óók voor. De Texasconven- tie werd bedacht om een spel in een kleur toch te laten spelen door de speler die met Sansatout opende. Bijvoorbeeld: A V 2 A 5 4 O H B 6 2 H 10 2 *643 O H V 10 8 7 6 O 5 V 9 8 Stel, dat west opent met één Sansatout (sterk) en dat oost nu volgens klassieke opvatting besluit tot het redelijke eindbod van vier harten. Als zuid uitkomt met schoppen en noord heeft de schoppenheer, zullen OW twee schoppenslagen en twee azen verliezen: één down. Het zal duidelijk zijn, dat als west vier harten zou moeten spelen, de kansen op slagen voor OW veel gunstiger liggen; zou noord met schoppen uitkomen, dan verliezen OW om te beginnen al niet meer dan één slag in die kleur. Om nu te bereiken dat west inderdaad vier harten mag spelen, is „Texas" inge voerd. Over wests bod van één Sansatout biedt oost géén vier harten, dochvier ruiten! Dit bod (conventioneel) ver plicht west tot het bieden van vier harten. Niet alleen is nu het goede eindbod bereikt, het wordt tevens in de goede (west) hand gespeeld. De oorspronkelijke conventie hield dus ook in, dat wanneer het bieden ging: west één Sansatout oost vier harten de westspeler niet op vier harten mocht pas sen, maar dan vier schoppen moest bieden. In theorie was dat natuurlijk erg aardig in de praktijk echter gebeurde het her haaldelijk, dat de spelers de conventie ver gaten dus gewoon vier harten boden als ze vier harten wilden spelen (en dan tot hun schrik bij de partner vier schoppen hoorden! dan wel vier harten boden om de partner tot vier schoppen te dwin gen maar partnerlief zat te slapen en paste op het zo „normaal" klinkende vier- hartenbod! Zelfs grote internationale spelers die deze conventie gebruikten vergaten hem wel. Van de vermaarde Engelse combinatie Reese-Shapiro is bekend, dat men afge sproken had telkens één pond boete (aan de partner) te betalen, als men de conven tie vergat en daardoor in een onjuist con tract belandde! De vergeetachtige Shapiro heeft zo heel wat pondjes aan Reese moe ten overhandigen. Om de nogal moeilijk te onthouden Texas-conventie nu gemakkelijker te ma ken, heeft men het volgende bedacht: als de partner met één Sans opende en men wil hem respectievelijk tot een eindbod van vier schoppen of vier harten forceren, biede men respectievelijk vier ruiten of vier klaver. Men biede dus een kleur, die twee stappen lager ligt dan de kleur die men wil spelen! Nu zal vrijwel geen enkele bridgespeler zo slaperig zijn dat hij op vier klaver of vier ruiten past en inderdaad bleek deze methode een afdoend genees middel tegen vergeetachtigheid. Diverse paren hebben aan „Texas" nog grote uitbreiding gegeven: ook als zij (na het Sansbod van de partner dat bod af nemen met de naasthogere kleur. Dus bij voorbeeld west één Sans oost twee ruiten waarna west verplicht is twee harten te bieden. De Texasconventie heeft in internatio naal wedstrijdbridge reeds <*rote populari teit verkregen, om welke reden ik hem dan ook in deze kolom bespreek. Een bij komstig voordeel ervan is, dat ook het tegenspel voor de tegenstanders moeilijker wordt: zij zien wel de lange troefhand op tafel liggen, maar weten niet wat de Sans- bieder precies heeft. Texas heeft natuurlijk ook gevaren die onderkent men wel, zodra men deze conventie in de praktijk zou gaan spelen! Want zelfs tegenover de meest geraffi neerde conventies heeft de praktijk ver rassingen in petto waaraan de theoretici nooit hebben gedacht. Bij gelegenheid zal ik u er wel eens eentje laten zien! Filarski Bridgevraag dezer week: West gever, niemand kwetsbaar. Spel uit de wedstrijd ItaliëAmerika. Zuid heeft: *42 9 7 B 10 7 6 HV10 54 Biedverloop: zuid past west past noord één schoppen oost drie ruiten (sterk) wat moet zuid doen?? Antwoord elders op deze bladzijde. juiste veld; na 7) Pfg5t daarentegen moet de majesteit naar e8. Hoe sterker men speelt, des ts beter is men van dergelijke, vaak beslissende, nuances op de hoogte. 8) d2-d3 h7-h6! Drijft het paard terug en opent het vluchtveld h7. 9) Pgü^h.3 Rc8xh3. 10) g2xh3 Zwart staat nu reeds duide lijk beter. 10) Dd8-d7. 11) h3-h4 Ta8- e8. 12) c2-c3 De moeilijkheid is, dat de witte koning geen veilige haven kan vinden. 12) e5-e4! Natuurlijk; het midden moet open. 13) d3xe4 Te8xe4f. 14) Rcl-e3 Rf8-c5. 15) Kel-d2 Merk waardig; de zo spoedig uit zijn tent gelokte zwarte koning staat geheel veilig, de witte daarentegen15) d5-d4! Opnieuw uitstekend. Het ziet er naar uit, dat wit onder de voet gelopen wordt. De Jong ver dedigt zich in het vervolg echter vinding rijk. 16) Ddl-b3f Kg8-h7. 17) c3xd4 Rc5xd4. 18) Db3-d3! ZUIDEMA (aan zet) >»»30000000000000(^00000c)00^00000000q000000c ooooooooooocoeóco^ boekjes beschikbaar gesteld, geschreven en samengesteld door Scheyen en De Rooy. Indien meer dan twee goede oplossingen binnenkomen, wordt er geloot. ww. WWV/. Www/. wwww. wwww. ooooooooooooccooococcoc<>occooooooccocoocoococoooococ>cooc Zwart: 7, 8, 19, 29, 33, 36 39. Wit: 17, 18, 21, 27, 31, 37, 42, 44. OOOOOOOOOCOOC<XXy^XOOCOC)OC)CX>DOOOCOOOOOOOOOOOOOOOCOOOCOOC DE JONG Een pittig stellinkje. Wit geeft zwart volop gelegenheid, ergens een fout te ma ken. Zie de penningen van Te4 en Rd4. Juist in een dergelijke situatie manifes teert zich het krachtsverschil. Zuidema houdt de zaak stevig in de hand. 18) Rd4xe3+. 19) f2xe3 Dd7-f5! Uiteraard veel aantrekkelijker dan dames ruilen, met de witte koning in het veld. De half-pin d3-h7 verlangt echter volledige aandacht. 20) Tal-fl! Slagvaardig gepareerd. Na 20)Td8 volgt nu 21) Pg5t en de zwarte dame gaat verloren. 20) Df5-e6! Zwart overhaast zich niet, ook een kenmerk van de sterke. Intussen staat Te4 weer gepend, maar er dreigt thans wél Td8. 21) Kd2-e2 Th8-d8. 22) Dd3-b3 Wit moet e3 blij ven dekken. 22) Dc2 Kh8 zou niet baten. 22) De6-g4! Dreigt in de eerste plaats Pd4t 23) Ke2-el Pc6-b4. Thans nemen alle stukken aan de aanval deel; de witte ko ning vindt nergens een heenkomen. 24) Thl-gl Pb4-d3t- Zoals De Jong in de vo rige partij aan het slot kat en muis speelde met Herfst, zo vergaat het hem thans zelf. 25) Kel-e2 Pd3-f4t. 26) Ke2-el Pf4-g2t. 27) Kel-f2 Td8-f8. De penningen zijn in deze partij niet van de lucht. Wit heeft telkens geen keuze en moet zich met zijn volgende zet in een nieuwe penning be geven. 28) Kf2-e2 Tf8-e8. 29) Db3-c2 Penning no zoveel! 29) Kh7-h8. 30) Tfl-f2 Te4xe3t. 31) Ke2-fl Te3-elt en mat op de volgende zet. „Deze partij", aldus de heer De Jong, „is zo'n verliespartij waarvan men jaren later nog plezier heeft en welke meer voldoening geeft dan vele winstpartijen". We zagen inderdaad van circusdirecteur Zuidema een fraai staaltje hogeschooldres- suur (dat paard!). Even kijken, volgende week, wat er met onze directeur gebeurt als hij zich in het hol van de leeuw waagt! (Wordt vervolgd). Mr. Ed. Spanjaard De twee hier volgende problemen zijn van de heer G. Numan te Haarlem. KRACHTSVERSCHIL II We zagen vorig maal, hoe de IJmuide- naar Tj. de Jong onze stadgenoot Herfst, toch een ervaren wedstrijdspeler, binnen dertig zetten overspeelde. Zijn opzet was logisch, de afwikkeling scherp, er viel geen speld tussen te krijgen. Die IJmuidense schaakmachine draait perfect, zou men zo zeggen. Inderdaad, doch slechts zolang de ontketende problematiek binnen de gren zen van het mechanisme blijft. Dat is het mysterieuze van het krachtsverschil. Zo dra die grenzen worden overschreden gaat er iets haperen; het loopt niet meer ge smeerd en het zojuist nog zo perfecte appa raat stokt. Ziet hoe het onze knappe schaker De Jong vergaat, als hij door een Coen Zuide ma onder handen wordt genomen. En zulks in 1959, toen deze nog geen meester was. De partij werd gespeeld in het promotie duel Kijk Uit—ASC II. Wit: Tj. de Jong. Zwart: C. Zuidema. Pruisisch vierpaardspel 1) e2-e4 e7-e5. 2) Pgl-f3 Pb8-c6. 3) Pbl-c3 Pg8-f6. 4) Rfl-c4 Pf6xe4. 5) Rc4xf7f(?) Dit schijnoffer ziet er aantrekkelijk uit, omdat zwart de rochade yerliest. De er varing heeft echter geleerd, dat de cen- trumbeheersing door zwart zwaarder weegt, zodat de tekstzet in objectieve zin moet worden afgekeurd. Tegen een iets zwakkere partner zou hij echter vermoede lijk vlot tot succes hebben geleid. De zwer vende zwarte koning dient namelijk nauw keurig te worden geleid. 5) Ke8xf7. 6) Pc3xe4 d7-d5. 7) Pe4-g5f Kf7-g8! Het Zwart: 7, 8, 9, 10, 11, 15, 17, 19, 21, 24, 30. Wit: 18, 20, 22, 28, 29, 33, 36, 38, 40, 48. DOOOOOOCOOOOOOOOCOÖOOOOOOOOOOO()OOOOOOOCOCOOOOOMOOOOOOOC Zwart: dam op 47; 6, 8. 9, 13, 14, 17, 20, 22. 26, 27, 35, 36. Wit: 23, 25, 29, 31, 34, 37, 38, 39, 40, 42, 43, 45, 46, 48, 50. B. Dukel Oplossingen binnen een week na het verschijnen dezer rubriek aan de dam- redacteur: B. Dukel, Wijk aan Zeeër- weg 125, IJmuiden. De Nederlandse organisatie voor zui- ver-wetenschappelijk onderzoek heeft dr. A. J. Persijn, wetenschappelijk medewerker aan het woordenboek der Nederlandsche taal in Leiden, een sub sidie verleend voor de uitgave van een Dietse bewerking van Wessel Gansforts „De Oratione Dominica" (het Onze Va der). Deze Dietse bewerking van het Onze Vader is de eerste en tot nu toe enig bekende Gansfort-vertaling in het Nederlands en bovendien de enige, die er van „De Oratione Dominica" be staat. Wessel Gansfort, een bijbels huma nist, werd omstreeks 1419 in Groningen geboren en overleed op 4 oktober 1489. In zijn jeugd verkeerde hij aan de fra terschool in Zwolle en in de kringen van de broeders des gemenen levens. Wessel Gansfort, die een vereerder van Thomas a Kempis was, studeerde aan verschillende buitenlandse hogescholen, onder andere in Keulen waar hij de magisterstitel behaalde en in Parijs. Hij verwierf zo'n grote roem, dat men hem de bijnaam „Lux mundi" (het licht der wereld) gaf. Wessel Gansfort werd de eerste van de Nederlandse bijbelse humanisten. Hij stond een christendom voor van het innerlijke leven met de bijbel als kenbron van de waarheid. Hij bestreed de leer van de alleenzaligma kende kerk, van de onfeilbaarheid van pausen en concilies, de absolutie, de ban, de aflaat en de heiligenverering. Hoewel hij de transsubstantiatie erken de, achtte hij Christus evenzeer licha melijk tegenwoordig in de geestelijke communie, dat wil zeggen buiten de eucharistie. Hij wordt daarom be schouwd als een hervormer vóór de her vorming in Nederland. EEN ECHTPAAR gevraagd voor de verzorging van onze Turkse werk neemsters", zo ongeveer luidde de tekst van een advertentie die onlangs in een deel van de Nederlandse dagbladen verscheen. Enige kennis van de keuken van het land (Turkije) zou bijzonder op prijs worden gesteld, werd verder in de oproep gezegd. Ziedaar, een nieuw probleem voor de Neder landse industrie die werkkrachten uit het buitenland aantrekt. Mensen te vinden die de buitenlanders vooral in de eerste tijd hetzelfde voedsel kunnen voor zetten, dat zij in hun eigen land zouden hebben gegeten. En om even bij dit voorbeeld te blijven, dit was dunkt ons geenszins het moeilijkste geval. Immers, de Turkse keuken is van die van het Nabije Oosten verreweg de meest gecivili seerde en meest genuanceerde. Toch verschillen de ingrediënten die de Turkse kok gebruikt weinig van die zijn collega's verder naar het oosten gaande gebruiken. In de Turkse keuken ontbreken nim mer: rijst, tomaten, aubergines en knoflook. Daarbij gebruikt de kok schapevlees, dat hij op vele manieren weet te bereiden. Als toespijs kent men in Turkije veel vet en zoet gebak. De vis neemt op het menu ook een belang rijke plaats in. Bijna zo belangrijk als de yoghurt die in vrijwel alle spijzen zowel zoet als hartige wordt verwerkt. Maar wat zouden wij nog meer pra ten over de Turkse keuken? De gran deur van haar keukenmeesters kunnen wij u het beste bewijzen door u het recept te geven van een echte Sjies- kebab, een overheerlijk vleesgerecht waarmee u een ieder deugd zult doen. Voor een Turkse sjies-kebab laat u de slager magere lamslappen in blok jes van ongeveer 3 cm. snijden. Wrijf dit vlees goed in met peper en knof look en bestrijk het vervolgens met olie. We gaan het nu marineren. Voor de droge marinade gebruikt u: ge snipperde ui, gehakte wortel, een hal ve theelepel tijm, iets minder kruidna gelpoeder, wat fijngewreven laurierbla deren, gehakte peterselie en een paar blaadjes kruizemunt. Vermeng deze kruiden goed met elkaar en wentel er het vlees door. Laat dit in een schaal op een koele plaats een hele dag staan. Keer het vlees af en toe eens om. Wan neer u het eten gaat klaarmaken, rijgt u het vlees aan pennen en roostert het op een houtskoolkomfoor of in de grill. Mocht u over geen van beide beschik ken, neem dan een goed verhitte koe- kepan waarin u een bodempje mais- of notenolie hebt gedaan. Rooster hierin het vlees snel bruin en gaar. Indien u een koekepan gebruikt behoeft u het vlees niet eerst aan pennen te rijgen. Rooster het los. Doe er tenslotte een snuifje kerrie over en geef er droge rijst bij. kippelevers, V2 pakje boter, drie uien, 1 theelepel kerrie, 1 of twee teentjes knoflook, een snuifje tijm, 6 gember- nootjes, 2 kopjes bouillon (eventueel van een blokje) zout, peper, gember- nat. Indien u dit gerecht voor minder personen maakt, zorg er dan wel voor dat de verhouding tussen de ingredië- ten onderling gehandhaafd blijft. De levertjes ontdoen we eerst van al le ongerechtigheden die er aan kleven, zoals bloed, vet, bloedvaten en derge lijke. Doe nu een half pakje boter in de pan en laat het bruin worden. Snijdt drie uien in fijne snippers, gebruik er desnoods een scheermesje voor en maak de uisnippers goudbruin in de boter. Doe er tenslotte de kerrie bij en verheug u alvast op het maal dat u wacht. Nu gaan de kippelevers de pan in. Zout ze niet, dat komt later wel. Laat de levers op zacht vuur gaar en bruin worden. Het fijngeknepen teen tje knoflook en de tijm zorgen er ver der voor dat er heerlijke dampen uit de pan opstijgen. Indien er bij uw keukenuitrusting een vleesmolen behoort wordt het nu tijd om dit onmisbare instrument op te stellen. Hebt u niet zo'n nuttig apparaat haal dan vast de roerzeef te voorschijn. Als de levers gaar zijn maalt u ze fijn. Nu komen ook de gembernootjes aan de beurt. Ze gaan dezelfde weg als de levers, dat wil zeggen door molen of zeef. ^000000000000000000000000000000000000000 S S S /OTf TT A1DÏA T0MMMBW& De sjies-kebab is niet compleet zon der een saus die u op eenvoudige wij ze maakt. U hebt ervoor nodig: een grote goudreinet, 2 takjes selderie, een klont boter, 8 middelgrote uien, drie eetlepels bloem, 4 theelepels kerrie, Ya theelepel zout, 3 kopjes bouillon en Va kopje rozijnen. Met een appelboor ontdoet u de goud reinet van het klokhuis en snijdt de vrucht vervolgens in kleine stukjes. De selderie wordt fijngehakt en met de ap pel in boter gesmoord. Daarna gaan de grof gesneden uien in de pan. Laat dit geheel ongeveer acht minuten sau- teren. Vervolgens voegt u de kerrie, het zout en de bloem toe, goed roeren opdat er geen klonten ontstaan. Laat dit ongeveer drie minuten smoren. Nu giet u er de bouillon bij en brengt het mengsel aan de kook. Als laatste on derdeel gaat het kopje rozijnen erin. Laat nu alles zolang koken todat de uien heel zacht geworden zijn maar nog niet uiteen zijn gevallen. Deze saus dient u op bij de sjies-kebab. Het vu rige gevoel waardoor sommige disge noten zich geplaagd zullen voelen kan het beste geblust worden met een koel glas bier. Voor hen die daar geen lief hebber van zijn maakt u een frisse fruitsalade van wat gesnipperde appel, peer, banaan, sinaasappel en eventueel een schijf ananas. Na dit uitstapje in het Nabije Oos ten keren we terug naar de vaderland se keuken, waar we samen een sma kelijke kippeleverpaté maken, die bij uitstek geschikt is om tijdens deze war me dagen op tafel te worden gebracht. Voor vijf personen namen wij7Vj ons ««mwmwnwgwgWKP*™ U hebt nu een flinke schaal met een grofkorrelige levermassa verkre gen. Proef eens hoe het smaakt en han teer zoutstrooier (met mate) en peper molen. Het megsel gaat nu terug in de braadpan. De twee kopjes bouillon die u eventueel van een blokje hebt kun nen trekken, roert u er doorheen. Met gembernat brengt u tenslotte de mas sa op smaak, denk er wel om dat het een glad mengsel moet zijn. Nu gaat de leverpastei over in een vuurvas te schaal die u op een koele plaats Z6t. Gebruikt u de ijskast als bergruim te voor uw paté denk er dan wel om dat u de schaal afdekt zodat de geur van de paté waarin u knoflook en uien hebt verwerkt, zich niet in de ijskast vastzet. Deze kippeleverpaté verwerkt u in slaatjes, als vulling van pasteitjes u dient hem op in schelpen, of op sand wiches of toastjes. U kunt er stokbrood mee vullen of er balletjes van draaien die u als hapjes bij de borrel geeft. U zult bemerken, dat er zoveel mogelijk heden zijn om uw huisgenoten met de ze zelfgemaakte paté te verrassen, dat onze suggestie om 7V2 ons kippelevers te kopen beslist niet overdreven is ge weest. Vooral in deze vakantietij d waarin u door allerlei uitstapjes met man en kroost vaak minder tijd kunt besteden aan de bereiding van het eten, zal het verwerken van de paté als onderdeel van het dagelijks menu u een niet te verwaarlozen tijdwinst geven. In een volgende aflevering van deze rubriek hopen wij u iets te vertellen over de culinaire kanten van de visse rij tentoonstelling SCH „64", „Rijk is de Zee", die inmiddels weer tot het verle den behoort. Gaston Gourmet 'krrty/ $7777%. wwA. X)OOOOOCODOOOOOOC*DCOOOOOOOOOOOCOOOCOOOCOOOOOOOCOOCCOOCOC Zwart: 9, 11, 15, 18, 19, 21, 23, 24, 27, 29, 35, 36. Wit: 20, 30, 33, 38, 40, 41, 42, 43, 44, 48,-49. Voor beide vraagstukken geldt: wit speelt en wint. Van de heer J. H. H. Scheyen te Kerk- rade ontvingen wij eveneens twee pro blemen, die hij opdraagt aan de heer A. Douma (III) te Haarlem en G. F. Bok in IJmuiden (IV). Voor de goede oplossers heeft de heer Scheyen twee in 1963 verschenen probleem-

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 20