„Beeldhouwers voor Zandvoort": goed Nederlands realisme zonder pretentie UITGAAN IN HAARLEM® GEZINSFLES Zeg het reken mee elke 6e fles voor 16ct teken mee tekenwedstrijd f.6000:aan prijzen Ter introductie van dorpsverfraaiing met bloemen Orgelacademisten aan het Müllerorgel VRIJDAG 31 JULI 1964 21 IN ONZE KRANT is zaterdag verslag gedaan van de onthulling van een vijftal in Zandvoort geplaatste beelden. In de expositie „Beeldhouwers voor Zandvoort"die tot 16 augustus in het Zandvoortse Gemeenschapshuis (bij het busstation) gehouden wordt is van de vijf auteurs van deze beelden iets meer te zien en kunnen we kennismaken met de vier beeldhouwers, van wie Zandvoort nog werken te verwachten heeft. Als die beelden óók op hun plaats staan, dan is de niet te lange wandeling langs deze aanwinsten in het dorpsbeeld van harte aan te bevelen. Hoewel tevoren op de hoogte gesteld van wat ik ongeveer te zien kon krijgen was de tocht langs de eerste vijf beelden voor mij een verrassing. En dat door de „gewoonheid" van deze naar formaat pretentieloze maar meestal zo warm menselijke figuren of groepen van figuren, geplaatst hier voor de bewoners en niet bedoeld om Zandvoort voor de toeristen interessanter te maken. Geen slechte „Zadkine's" of als gewichtig voorkomende abstracte constructiesmaar gewoon goed-Nederlands realisme, waar we toch eigenlijk allemaal van kunnen houden en de kwaliteit waarderen. Ton Smits bekroond in Italiaans humorfestival Bob Buys TENTOONSTELLINGEN MUZIEK CABARET DIVERSEN nabeschouwingen Shakespeare's „As you like it" J. Damshuizer Jos de Klerk Hiroshima-film De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma VAN HET ECHTPAAR C. Put-Nijland en W. H. J. Put is er respectievelijk „Wasvrouw" en „Vissersman", onderwer pen zoals we ze zelf kunnen zien en bele ven hier. De wind waait onder het stuk wasgoed, dat de gezonde figuur blijkbaar gaat ophangen of op de bleek wil leggen. Mevr. Puts beeldje was het eerste, dat ik ontmoette en direct voelde ik: hoezeer hoort nu juist dit werk hier en op deze plaats in dat grasveld tussen de lage hui zen en naar de duinen toe openliggend. Verantwoordelijk voor de plaatsing is de stadsarchitect van Amersfoort, de heer L. J. Linsen, die het compliment toekomt dat men met het kaartje van de op de expositie te verkrijgen brochure nauwelijks behoeft te zoeken naar de beelden, die ons van verre al in het oog komen zonder zich overigens demonstratief op te dringen. Merkwaardig eigenlijk, dat men verrast kan zijn van een zo natuurlijke aanwezig heid van echt levend cultuurbezit. DE EXPOSITIE kon slechts kleinplasciek van allen en enkele krachtige koppen van Charlotte van Pallandt bevatten. Zij is wel de sterkste figuur onder de vertegenwoor digden. Van Puts niet te koop staande plastieken zouden replieken gemaakt mo gen worden. JAN VAN LUIJN lijkt, gezien zijn leven dig geboetseerde „Krantenjongen", een leerling van prof. Esser van de Rijksaka- BORDIGHERA (Italië), 30 juli (AP) De Nederlandse cartoonist Ton Smits heeft een prijs gewonnen in het humorfestival in Bordighera. Smits, die veelvuldig in onze bladen publiceert en ook werkt voor „Punch" en „The Newyorker" won een Gouden Palm voor de beste uit vjjf teke ningen bestaande cartoon. Andere prijzen gingen naar de Ameri kaanse cartoonist Charles Schulz, de schep per van de strjp „Peanuts'" en de be roemde figuur Charlie Brown, de Duitse schrijver Hans Helmut Kirst en de Japan se cartoonist Ryotaro Mizoeno. Kirst kreeg de gouden palm voor het beste humoristi sche boek, „0.8.15 vandaag". Op de eerste tekening van Smits is alleen een ei te zien. Op de tweede ziet men hoe een kuiken zich uit het ei tracht te werken. De derde tekening toont de kop van het kuiken uit het ei. Op de vierde tekening staart het stomverbaasde kuiken naar de wereld om hem heen met starende ogen. Het vijfde plaatje Iaat zien hoe het wanhopig pro beert in het ei terug te kruipen. 1j Ijl ""««■'■pyginummwwmi V-:' -J Advertentie en... bestel tijdigI EEN SPREKENDE SPREEUW IN „HOE BESTAAT T' In de populair-wetenschappelijke pro grammaserie „Hoe bestaat 't" zal de uit zending van zaterdag, 8 augustus, gewijd zijn aan vogels. Onder de titel „In vogel vlucht" zullen George Noordhoff en Dick van Ruler een antwoord trachten te vin den op de vragen als: hoe intelligent zijn vogels; hoe worden vogels voor cir cusoptreden opgeleid; bestaat het raadsel van de vogeltrek? Het traditionele show element in deze aflevering komt uit Mecheien. Jane Vekos en haar zes sneeuw witte duiven laten zien waartoe geduldig trainen kan leiden. De meest opmerkelijke medewerking aan dit programma wordt evenwel ver leend door de sprekende spreeuw (beo) van de heer en mevrouw Herwig te Bus- lum, die op een duidelijke wijze de heren Noordhof en Ruler een „goeie-dag" toe roept. De eerste regel van een bekende «chlager wordt door de praatzieke vogel zelfs zo luidruchtig en verrassend echt ten beste gegeven, dat technici van de N.T.S. naar de speelvloer renden om te zien of het werkelijk een spreeuw was die dit presteerde. demie, waar de meerderheid van deze beeldhouwers vandaan komt. Hij schenkt met dit beeldje wel verwachtingen omtrent zijn opdracht voor de Rotonde. Even be nieuwd ben ik naar de groep van H. Bay- ens, waarvan deze zuivere realist een klein ontwerp toont in het Gemeenschaps huis. Mevr. A. Koning- de Jong en Loekie Metz zullen zeker niet teleurstellen. Gooit- zen de Jong, op de expositie vertegen woordigd met een zestal kleine plastieken, mocht in Zandvoort eenzelfde beeld ge plaatst zien als in Amersfoort. Gelukkig bezat men in Zandvoort niet het verlangen naar een „een-malig" bezit en heeft men gestreefd naar een zo efficiënt mogelijke m&y-'i verdeling van het krediet, dat gemakkelijk op had kunnen gaan aan slechts een enkel werk van een beroemd gemaakte naam. Gelijk de andere vertegenwoordigden kan Gooitzen de Jong gelukkig zijn met de plaatsing van zijn werk op deze wijze! IK KAN ME VERDER best voorstellen, dat men de te Zandvoort wonende Nel Klaassen niet heeft willen passeren. Maar haar werk valt een beetje buiten dat na tuurlijke geheel door modieusheid, die men mogelijk wel van een bekende badplaats zou verwachten, maar die Zandvoort bij de keuze nu juist verder niet vertoonde en niet heeft willen vertonen. In de expositie zijn enkele schilderijen van Emmy Eerdm.ans, wier werk onlangs met dat van Gpoitzen' de Jong te zien ge weekt is opde expositie „Prix de Rome" in de Rijksakademie. Ik heb deze tentoon stelling moeten missen en ben nu bij dit luttele aantal werkjes van haar hand een beetje beducht mijn mening uit te spreken over Emmy Eerdmans' ontwikkeling, waarin het gevaar lijkt te schuilen van een zeker gemak en routine. DE OOK IN het Gemeenschapshuis te bezichtigen expositie „Zandvoort, het strand van vroeger en nu" bezorgde me enige weemoed om achter mij liggende jaren, waarvan ik hier het beeld terugvond. Maar ieder mogelijk gevoel van spijt om veranderingen werd wel de kop ingedrukt door wat Zandvoort aan beelden verzamel de, plaatste en zal plaatsen. Het zit goed daar. Beide exposities zijn dagelijks, ook zon dags, geopend van 14-17 en 18-22 uur. Bij de foto's (rechts boven) Zand- voorts strand in 1823. Rechts in zee een badkoetsje. (Foto uit de expositie „Het strand, vroeger en nu"). Links boven „Vissersjongen" van Christina Put, hiernaast „Wasvrouw" van Wil- lefried Put. Links onder: een deel der expositie „Beeldhouwers voor Zandvoort". Vishal, Grote Markt: Een keuze uit het grafisch oeuvre (1904-1963) van Picasso. Dagelijks van 10-17 u., 's zondags van 13-17 u., zaterdagavonden van 20.30- 22.30 u. Tot en met 6 september. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals; voorts permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot en met 5 sep tember ook elke zaterdagavond van 20.30-22.30 u. (kaarslicht, muziek). Prantenkabinet: Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 6 september. Teylers Museum, Spaarne 16: Tekeningen van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564. Voorts de permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Holland se, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historisch- natuurkundige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Op werkdagen (behalve maandag) geopend van 10-17 u. en de eerste zondag van de maand van 13-17 u. Tot 31 augustus duurt de Michelangelo-expositie. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstraat 32: Tempera's van Frank Reyn. Maandags van 13-18 u.; dinsdag tot en met zater dag 9-18 u. Tot en met 1 augustus. Museum Huis Van Looy, Kleine Houtweg no. 103: Ere-expositie van werken van Dirk Harting ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag. Dagelijks 10-17 u.; 's zondags 13-17 u. Tot en met 23 augus tus. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Expositie van lino's en pastels van Jan Kuiper. Tot en en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-21 u. Kunstcentrum De Ark, Nieuw Heiligland: Schilderijen, aquarellen en pastels van Johanna Pieneman. Tot 15 augustus, dagelijks van 10-20 u. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat no. 79: Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30- 17 u.; zon- en feestdagen van 14-17 u. Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer. Geopend op zaterdag van 14-17 u. of na afspraak, tel. 43644. Cruquis Museum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Dagelijks van 9-12.30 en 13.30-17.00 u., zondag 10- 17 u. Dinsdag 4 augustus, Grote of St. Bavokerk, 20-21 u.: Orgelconcert door Piet Kee. Donderdag 6 augustus, Grote of St. Bavo kerk, 15-16 u.: Orgelconcert door Piet Kee. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat-Nieuwe Kerksplein: Dagelijks van 21-22 u. (tot september) zomerprogramma van klas sieke grammofoonplaten. De Ark, Nieuw Heiligland: Dagelijks van 20-23.30 u. grammofoonplaten. Vrijdag: diversen; zaterdag: Bach; zondag: Beet hoven; maandag: Handel; dinsdag: Liszt; woensdag: Brahms; donderdag: diversen. Cabaret Adam en Eva, Raamvest Dagelijks van 21-23.15 u.: Zomerpro gramma door Frans en Fiet Koster, Cees van Oyen en Enrico Neckheim (gedu rende augustus). Waagtaveerne, Damstraat-Spaarne: Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20-01 u.: Internationale volksliederen en chansons door Coby Schreyer en Ronnie Potsdam mer, in afwisseling met Sonja Bernd en Martin Lodewijk. Haarlemse Kegelbond, Tempeliersstraat: Dagelijks van 14-18 u. en zaterdag van 10-18 u.: Vrij kegelen. Grote of St. Bavokerk: iedere woensdag van 20-20.30 u.: Oecumenische avond- stiltedienst. Poppentheater Merljjn, Vleeshal, tot en met zaterdag 22 augustus om 14.30 u.: Avon turen van Rikkie en Slingertje. Gemeentekwekerjj, Kleverlaan: Geopend tot en met 2 augustus, dagelijks van 10- 12 u., 14-17 u., 18.30-20.30 u. Hildebrandzaal, Smedestraat, op zon- en feestdagen van 20-23 u.: Dansen. Orkest: The Sunbeams. Dansleider: R. v. d. Berg. Grote Markt, zaterdag 1 augustus: 14-18 u.: Draaiorgel de „Bioscoopfluit". Ten bate van de spastische kinderen. Rondvaarten naar Groenendaal: Dagelijks vertrek vanaf de Turfmarkt om 10.30, 12.30, 14.30 en 16.30 u. ZANDVOORT Zaterdag 1 augustus, Raadhuisplein, 20 u.: Zandvoortse muziekkapel. Dinsdag 3 augustus, Rotonde: Ballonwed strijd. Woensdag 5 augustus, Rotonde, 22 u.: Vuurwerk. Donderdag 6 augustus, Raadhuisplein, 20 u.: Tiroler kapel. Slechts nu en dan gestoord door een ha perende ondertiteling brachten wij gister avond 2uur door in de van oneindige wijsheid en levenslust vervulde droomwe reld, door Shakespeare enige eeuwen te rug gecreëerd in zijn spel „Naar het U lijkt". De BBD-produktie, door de VPRO overgenomen, voldeed geheel aan de eis, dat ook het oog in deze voorstelling het zijne moest hebben. Een eis, die Shake speare zich waarschijnlijk zelf reeds stel de, maar die onvermijdelijk is, als het om een t.v.-uitzending gaat. De voorstelling vertoonde dus een bijna ideaal evenwicht tussen een fraai schouwspel en een licht voetig, litterair stuk. Dit succes was voor namelijk te danken aan de wijze, waarop de Royal Shakespeare Company onder t.v.- regie van Ronald Eyre het spel voor de camera's bracht. Inleider Jack Dixon wees terecht op de sublieme wijze, waarop Sir Michael Redgrave's dochter Vanessa de rol van Rosalinde vertolkte. Konden wij voor de andere creaties Nederlandse acteurs en actrices vinden die het minstens zo goed zouden kunnen doen, haar uitbeelding van deze dankbare, maar zeer veeleisende rol kan, dunkt ons, op het ogenblik in ons land niet geëvenaard worden. Terecht werd deze avond Shakespeare de hoogste lof toebedacht, die men hem in dit herdenkingsjaar 1963 kan brengen: hij was ook een groot televisie-schrijver. DE GEMEENTELIJKE orgelbespeling van donderdagmiddag iverd, naar geves tigd gebruik bij het beëindigen van de Zo- meracademie voor organisten, toever trouwd aan twaalf cursisten. Uiteraard was voor deze manifestatie een keuze ge maakt uit elk der vijf orgelfaculteiten: klassiek romaans, gedoceerd door Taglia- vini, klassieke en moderne Franse orgel kunst door Marie Claire Alain, Bachspel door Heilier, moderne Duitse richting door Reda, improvisatie door Cor Kee. De cur sus van clavecimbel, gegeven door Leon- hardt, had de dag tevoren reeds zijn audi tie gegeven. DE OOSTENRIJKSE Annamarie Früh- ling beet het spits af met een klare ver tolking van een Toccata van Frescobaldi. Gerd Witte, een Duitser, gaf met muzikale allure een gecoloreerde melodie in een Tiento van Arauxo ten gehore. Gladys Christensen, U.S.A. toonde zich vaardig in een weergave van een tenor-melodie (tier ce en taille) van Fr. Couperin. Christa Brosch, uit Oostenrijk spaarde in Bachs Fantasie G-dur de daverende 32-voet niet. De Duitser Peter Neumann liet in degelijk triospel het Bach-koraal „Von Gott will ich nicht lassen" horen, met de „cqntus fir- mus^' in het pedaat* Vereng Lutz,. uit Zwit serland, gaf Baphs Leipziger koraalvoor- spel „Nun komm der Heiden Heiland" in zwaar geregistreerd pleno. De Nederlan der Jan Veninga wist in delicate klank kleuren een tere sfeer te scheppen met Peppings voorspel „Ein Lammlein geht." De Duitser Edgard Rabsch, die reeds ver leden jaar een sterk pleidooi kwam hou den voor een compositie van zijn meester Siegfried Reda, zette zich ook ditmaal overtuigend in voor diens muzikale over wegingen over „Ein Lammlein geht," een werk dat het uiterste van de registratie kunst vergt. De Oostenrijker Peter Pla- nyawsky improviseerde een Trio, dat hij met fijne tinten geheel in een droomsfeer hield. De Zwitser Augustin Convers gaf een 2e Fantasie van Jehan Alain te horen, die een sterke indruk maakte. Hetzelfde kan gezegd worden van de Amerikaan Paul Jenkins, die de „Litanies" van Alain ver klankte. Ten slotte improviseerde James Tallis (U.S.A.) een Passacaglia op een voortreffelijk thema van Cor Kee. Hij wist met aardige variatiemotieven in onderhou dend contrasterende liggingen een geheel op te bouwen waar stuwing in zat en dat aan de vorm beantwoordde. DE TWAALF exponenten van de ruim vijftig cursisten die dit jaar de Haarlem se Zomeracademie voor organisten volg den, hebben donderdagmiddag getuigd voor de doeltreffendheid en de voorname bete kenis van het instituut. Na drie inspannen de studieweken gaan de deelnemers heden het afscheid vieren, tezamen met docenten en bestuur. Op de morgen van de zesde augustus 1945 liet de bommenwerper „Enola Gay" een atoombom vallen op de Japanse stad Hiroshima. Dit „nuchtere" feit maakte een eind aan de tweede wereldoorlog, maar was tevens het begin van de atoom bewapeningswedloop. De wolk met zijn paddestoelachtige vorm. die na de vernie tigende explosie boven de verwoeste stad optrok, zou voor altijd het symbool blij ven van het grootste vernietigingswapen ooit door mensenhand vervaardigd. De film „Tien wereldschokkende seconden" is geproduceerd door David L. Wolper en beschrijft het hele dramatische verhaal van de belangrijkste gebeurtenis uit de geschie denis van de oorlogvoering. Om een waar heidsgetrouw totaal-beeld te kunnen krij gen maakte Wolper gebruik van veel au thentiek filmmateriaal uit Duitsland, de Verenigde Staten, Rusland, Frankrijk, Ita lië en zelfs uit Japan, daar gemaakt vlak na de vernietigende explosie. Hoofdperso nen in dit drama, dat op de morgen van de zesde augustus 1945 zijn climax bereik te, zijn: Harry S. Truman, Roosevelts op volger, die .een uur nadat hij president werd moest beslissen oyer gebruik van de atoombom, dr. J. Robert Oppenheimer, di recteur van Los Alamos waar de atoom bom voor het eerst succesvol werd getest, en prof. Albert Einstein. De uitzending heeft plaats op 8 augustus. Oudheidkundige vondst. Duikers hebben voorwerpen uit een ongeveer driedui zend jaar oude boot (uit de tijd van 13001000 jaar voor Christus), die inder tijd nabij het huidige Beziers, in Zuid- Frankrijk, gezonken is, omhoog gebracht. Hieronder bevinden zich een driehon derdtal koperen en bronzen staven, tachtig bijlen en een vijftig zeer goed bewaard gebleven armbanden. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gram- mofoonmuziek. 8.00 Nieuws en postduiven- berichten. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.30 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snipperdagen, afgewisseld met grammo foonmuziek. 8.40 Kinderstrip. 8.50 Lichtt grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Met het oog op de bijbel, le zing. 9.55 Belevenissen van een grondste wardess, praatje. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Z.O. 135, gevarieerd programma (Om 11.00 Nieuws). 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw en postduivenberichten. 12.33 Sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Ra dio Jazzclub. 13.50 Voor de twintigers. 14.25 Lichte grammofoonmuziek. 14.35 Stereofo- nische uitzending: licht orkest. 15.05 Ge sproken portret. 15.20 Operamuziek (gr.). (Om 16.00 Nieuws. Om 16.10 Boekenwijs heid). 17.25 Stereofonische uitzending: Tan go-rumba-orkest met zangsolisten. 17.55 Reportage van de Europese Roeikampioen- schappen voor dames, te Amsterdam. 18.00 Nieuws en lichte grammofoonmuziek. 18.20 Ramblersrevue: dansmuziek. 18.45 Lichte grammofoonmuziek. 18.55 Verslag van het 49e Wereld Esperanto Congres te Den Haag. 19.00 Voor de teenagers. 20.00 Nws. 20.05 Disco-Festival. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 Onbewoond....: inter view en grammofoonmuziek. 22.00 Lichte grammofoonmuziek. 22.15 Liedjes. 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: actuele kroniek. 22.55 Zij die van de zon leven, vakantie dagboek. 23.30 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Gewijde muziek (opn.) 7.55 De kerk zijt Gij, lezing. 8.00 Nieuws. 8.15 Djinn, geva rieerd programma. 12.00 Angelus. 12.04 Katholiek nieuws. 12.10 Lichte grammo foonmuziek met mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.50 Regeringsuitzending: 12 miljoen schoon. Samenstelling: Wil Mullemeister. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktbe richten voor boeren en tuinders. 13.18 Mu sicerende dilettanten: operakoor. 13.45 Dwars door de groene hel, lezing. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Toonkunstorkest Bus- sum met pianoduo: klassieke muziek, en moderne muziek. 16.05 Voor de jeugd. 16.20 De Springplank: jonge artiesten. 17.00 Klassieke grammofoonmuziek. 17.30 Boek bespreking. 17.40 Operamuziek (gr.). 18.00 Populaire grammofoonmuziek. 18.30 Zang- recital (gr.). 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Het Con gres Kerk in Nood, te Königstein, be schouwing. 19.30 Klassieke grammofoon muziek. 20.30 Raaien maar!!!: muzikaal spelletje. 21.30 Lichte grammofoonmuziek. 21.45 En toen.gingen we plaatjes draaien. 22.15 Wereldoorlog I, documentair programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Het schip op de helling: balans en bestek van het 2e Vaticaans Concilie. 22.55 Omroeporkest: klassieke muziek. 23.45 Klassiek strijk kwartet (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. Advertentie Drink, nü Fanta Orange, spaar de zegeltjes in de kroonkurk en verdien 45 ct op élke 6 e Gezinsfles. Doe mee aan de teken- en kleurwedstrijd. Haal bij Uw winkelier de gratis spaar- en wedstrijdkaart. VOOR VRIJDAG NTS: 14.30-15.30 Binnenkomst van d« deelnemers van de vierde en laatste dag van de Vierdaagse. KRO: 19.30 Voor de jeugd. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 In de Rommelpot, TV- spel. (dl. 2). 21.20 Bonanza, TV-film (dl. 8). 22.10 Ik ben met U.documentaire over de concilies in de geschiedenis van de katholieke kerk (dl. 1). NTS: 22.35- 22.40 Journaal. v VOOR ZATERDAG NTS: 15.00-± 16.30 Europese Roeikam- pioenschappen te Amsterdam. AVRO: 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Top Cat T.V.-film. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. AVRO: 20.20 AVRO's Televizier. 20.50 Dick van Dyke Show, T.V.-film. (dl. 20). 21.15 Het hart van Parijs, gevarieerd programma. 22.15 Zoo Zoo, documentair programma. NTS: 22.45-22.50 Journaal.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 21