De bollenstreek stort zich in de enerverende exporttij d Havenberichten COS? OLY COR OLY Nieuwe radar voor IJmuiden 1 KOEL KASTEN Loendersloot TOPMERKEN BROMFIETSEN VELO Medische verzorging tijdens het weekeinde A. R. de BOER De Heemsteedse Kunst kring in het nieuwe seizoen Gevonden voorwerpen Belangstelling voor huurkoop groeit Raad van Heemskerk praat later over „de samenvoeging'. Twee IJmuidense trawlers verkocht naar Engeland Hoogovens in IJmuiden neemt fabriekshal van Staalmeubel over Geen voorrang Val van vier meter Verzending van zeepost Kort IJmondnieuws UIT THUIS VRIJDAG 31 JULI 1964 Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Prima KAPOKMATRASSEN 1-persoons 49.75 Woninginrichting A. J. BRASSER Wielerstrijd in Castricum Examens €3' pj, Straatvoetbal in Beverwijk bij SOLEX RAP PUCH SPARTA TYPHOON AVAROS ZÜNDAPP MAGNEET -BERINI enz. enz. De dealer, die ook de grootste onder- delenvoorraad heeft Breestr. 108 - Tel. 24627 - Beverwijk en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden CONSTANT - verlovingsringen (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Als u beslist door de bloembollenstreek moet dan is er niets aan te doen. Plezierrijders kunnen beter thuisblijven, want de exporttijd is weer aangebroken. Dat betekent, dat grote vrachtauto's volgeladen met manden en kisten bloem bollen zich over smalle wegen bewegen of zich door nauwe straatjes wurmen. Er zijn maar weinig zaken aan brede wagen, waar de tien- en twintigtonners zo maar zonder meer het „erf" opdraaien. Meestal is het een kwestie van knappe stuurkunst met die kolossen om de wagen de hekken in te steken. Het centrum van het rumoer is Lisse, waar twee bloembollenveilingen straks wekelijks tien duizenden manden bloembollen aan- en afgevoerd krijgen. Dat is dan wel een ander seizoen dan de bloeitijd in het voorjaar. Bovendien is het veel spannender voor de bollenmensen, want nu zal beslist worden over verlies of winst. Er zijn pas enkele veilingen gehouden en eerlijk gezegd, de toestand is nogal on overzichtelijk. Er beginnen soorten een beetje in prijs te zakken, andere gaan wat „aantrekken" oftewel duurder worden. Op grond waarvan dit allemaal plaats heeft is vrij moeilijk te achterhalen. Iedere expor teur heeft een andere mening, die meestal is gebaseerd op de hoeveelheid bollen, die hij nodig denkt te hebben of de overschot ten, die hij in zijn schuur vermoedt. Als er geen precies controlerende Keu ringsdiensten en Plantenziektenkundige Dienst zouden bestaan dan zouden er ver moedelijk bollen genoeg zijn. Daarbij mo gen dan de zieke bollen, die men toch zelf wel uitschiet, rustig van de oogst worden afgetrokken. Maar het groeiseizoen is niet regelmatig verlopen. Tot half mei verliep alles op wieletjes. Het bleef koel weer. Voor Pinksteren schreven we hierover en zeiden die feestdagen af te wachten, voor dat enig oordeel te vormen zou zijn. De pinksterdagen werden heet. Er zijn veel bollen geweest, die inderdaad een flinke klap kregen te incasseren. Daarna is het afwisselend droog en nat geweest, warm en koud. Dr. Kraayenga heeft bij groeimetingen geconstateerd, dat de bollen na een regenbui weer de neiging hebben om te groeien. Is de buitenste huid dan al aan het ver harden, in feite sterft de buitenste rok van een tulp dan af, dan verdwijnt de soepel heid. Gaat dan de bol weer even aan het groeien, dan knapt die huid en de bol is in het bezit van een groeischeur. Wordt die te groot en komen de witte rokken onbe schaamd door het overkleed je heen dan beslissen de controleurs, dat de exporteur die bolletjes maar netjes thuis houdt. Ze zijn dan te weinig beschermd om lange reizen te kunnen doorstaan. In ons land kunnen ze, als er geen schimmel op zit, heus nog best bloeien. En nu zit men dus in de veilingzalen, loopt in de hallen de nu reeds duizenden, manden bollen te keuren en ziet nogal wat „troep" tussen de goede bollen. De laatste warme weken hebben een schimmel zijn beste levenskansen gegeven, zodat de hoe veelheid zogenoemde „zure" bollen ook niet erg optimistisch bekeken wordt. Men mag dus nu gaan bepalen of deze en nog wat andere factoren zoveel afbreuk aan de oogst hebben gedaan, dat er geen bollen zullen overblijven. In dat geval moet men dus nu al tegen behoorlijke prijzen, in ieder geval niet lager dan in de winter en het voorjaar, geven. In het andere geval, dus als er wel overschotten zouden zijn, zou men moeten wachten om van lage prijzen te profiteren. De echte rekenaars kopen in op het mo ment, dat zij winst zien, gebaseerd op hun reeds in het afgelopen voorjaar gemaakte verkoopprijzen in het buitenland. Dat lijkt reëel. Maar worden de bollen goedkoop en gaat een aantal collega's nog even gauw naar het buitenland om nog „een stomp bollen weg te duwen", tegen lage prijzen uiteraard, dan kijken hun klanten het vol gend jaar toch wel erg zuinig. Dat laatste schijnt overigens nu al het geval te zijn. De laatste weken zijn er mensen op pad gegaan, die tegen ongemotiveerd lage prij zen verkopen. Waarom ze dat doen is een raadsel, want ze moeten op deze manier Advertentie WIE NIET KAN TOVEREN MOET SPAREN I De Heemsteedse Kunstkring zal het nieu we seizoen nog openen in het Minerva Theater, maar voor de overige avonden onderdak zoeken in de Protestantenbond, Nieuw Berkenrode, de Wilhelminakerk en de Haarlemse Stadsschouwburg. Het programma, zoals dit voorlopig door het bestuur is vastgesteld, luidt als volgt: Noordhollands Philharmonisch Orkest met als solisten H. Gouder de Beauregard (ho bo) en N. Gaffel-Boeree (trompet); Miner va Theater. Willy Brill komt met een pro gramma van verhalen en overleveringen uit Talmoed en Midrasj, bijbelteksten waaronder het Hooglied, chassidische wijs heid en hebreeuwse volksliederen, met me dewerking van Ko van der Zee (fluit) en Feike Boschma, marionetten; Protestan tenbond. Louk Nelissen (clavecimbel) ver zorgt met een ensemble van fluit, hobo, violoncello en een zangeres een muziek avond in de Wilhelminakerk. Het Nationale Ballet treedt op in de Haarlemse Stads schouwburg. Mariëtte van Wijk, de jonge pianiste die in 1963 in het Concours te Ge- nève het erediploma behaalde, treedt op In de Protestantenbond. De Werkgroep Ne derlands Toneel, een groep van jonge en thousiaste acteurs en actrices verzorgt een toneelavond in Nieuw Berkenrode. Voor de zo populaire gratis avonden overweegt het bestuur de Diepzeefilm van het echtpaar Kruijzen, een muziekforum door de heren Henri Arends, Jaap Buys en dr. Landré; een lezing door dr. E. Boswinkel over Griekse papyri. Edward Witsenburg, solo-harpist van het Residen tie-Orkest, zal een praatje houden over tijn instrument. Het Goethe-Institut Nederland wil de le den in de gelegenheid stellen een concert van het „Studio der frühen Musik" in de Kleine Zaal van het Concertgebouw te Am sterdam in de herfst bij te wonen; dit con cert wordt op authentieke oude instrumen ten uitgevoerd. vraag scheppen in de onderlinge binnen landse handel, ongeacht of ze de bollen hebben of niet. Ze onttrekken ze aan de markt en lopen daardoor alle kans de „prijs er op te houden". De tijd zal het leren of ze een kuil voor een ander of voor zichzelf aan het graven zijn. Het is allemaal onbegrijpelijk. Alle toeschouwers volgen met spanning het verloop van dit verhaal. Iedere dag kan nieuwe verrassingen brengen. Het is een beetje dansen op het slappe koord met als inzet het voortbestaan van al die fa miliezaakjes of n.v.'s. Niemand kan deze ondernemers op de vingers tikken, nie mand weet of er reserves zijn of er goed gefinancierd wordt. Het is ieder jaar maar weer afwachten of alles weer op zijn pootjes terecht zal komen. Twee dingen staan vast, de bollen zijn verkocht en ze moeten worden geleverd, koste wat kost en met november, als alles tussen kweker en exporteur moet worden afgerekend, weten we weer of er goed Advertentie 132 I. met 5 jaar garantie 268.— SILO 132 I. de luxeƒ298.- SILO 142 I. met ontdooi- automaat oƒ348.— SILO 152 I. Froster met ontdooi- automaat en snelvriesvak 398.— SILO 225 I. met formica bovenblad, ontdooiautomaat en snelvries-vak 498.- Verder voorradig Zanussi, Frimatic en Marijnen koelkasten. Deskundige voorlichting - Vakkundige plaatsing. Betaling kan worden geregeld. Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Zwaluw van Blankaholm; Canopus, Rotterdam; Gronitas, Boston; Axenfels, Sagunto, voor IJmuiden; Greb- bestroom, Dagenham; Nerlandia, Gothenburg; Anita Thijssen, Port Etienne; Rosenvold, Par, voor IJmuiden; Kalesund, Karlsberg; Sagora, Rotterdam, voor IJmuiden; Victress, Rotterdam; Vliestroom, Londen; A. Jungerhans, Mantyluoto; Jean E., Londen; Martha Ahrens, Hamburg; Wies- baden, Bremen; Aquitaine, Antwerpen; Rijn stroom, Huil; Heinrich, Rotterdam, voor IJmui den; Otava, Jacobstad, voor IJmuiden; Theonym- phos Tinou, Port Arthur; Tarpenbek, Bremen; Steenborg, Rotterdam, voor IJmuiden; Biscaya, Rotterdam, voor IJmuiden; Andrej Stug, Suez; Heriot, Leith; Betty Anne S., Rotterdam; Aste- rope, Baie Comeau. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Laurier gracht naar Rotterdam;Gaasterkerk, Antwerpen; Stella Maris, Kopenhagen; Janny, Norwich; Roe- biah, Hamburg; Prins Bernhard, Gdynia, van IJmuiden; Marinus B., Rotterdam; Suzanne Frit- zen, St. Laurence; Graigfelen, Montreal, van IJmuiden; Braunschweig, Belawan, van Buiten huizen; Blisworth, Dagenham; Lago Traful, Buenos Aires; Eva, Buenos Aires; Kassei, Bre men; Swift, Harlingen; Ida D., Arbroath; Wasa- land, Mantyluoto, van IJmuiden; Victress, Hull. Vrijdag kwam in IJmuiden aan: Deborah van Londen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Ruth naar Aalborg; Eos, Rotterdam; Anneliese, Narvik; Santa Maria, Vastervik, van IJmuiden; Heinrich, Hamburg, van IJmuiden; Senorita Lower, Bu chanan, van IJmuiden; Wester-Eems, Xpila. (Indien qchter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Deze week zijn bij de Velsense politie de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: plastic deksel, honderiem, trui, portemonnee met inhoud, zonnebril met donker montuur, kanarie, zakmes, boodschappentas inhoudende zwembeno- digdheden, portemonnee met inhoud, bril, ring met bromfietssleutels, grijs vest, sou venir met sleutels, vest, twee regenjassen, wollen trui, bril in étui, speelgoedauto, bankbiljet, colbertjasje, zilveren plaatje met inscriptie, speelgoedbeer, kinder schoentje, herenhandschoenen, damespor temonnee met inhoud, jongens jack, groene parkiet, plastic portefeuille, tas inhouden de twee dolkmessen, staaflantaarn, enz.; paar witte damesschoenen, Agfa fototoes tel, jongensregenjas met capuchon, twee autosleutels, badhanddoek met zwembroek, ring met steen, autosleutels in étui, ring met drie sleutels en nagelknipper, loon zakje met inhoud, bankbiljet, V-snaar, ring met twee sleutels, truitje met hand doek. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks verkrijgbaar aan het hoofdbu reau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. legokt is of niet. Het is nu veel te druk met ontvangen en verpakken om over zo iets onbenulligs als prijzen te denken. Het is exporttijd. Er moet van nu af tot half oktober zo'n zeventig miljoen kilogram de deur uit en dat is voorlopig genoeg om over te denken. Advertentie Koningsplein 8 IJmuiden-West „De kopschuwheid van de Nederlander ten aanzien van huurkoop neemt steeds meer af. Huurkoop begint een warme plaats in te nemen in het hart van de Nederlander", heeft de directeur van dé Rotterdamsche disconteeringsbank van 1928, de heer A. Tanja, verklaard in de in Amsterdam gehouden jaarvergadering. „Toch is, zo zei hij, de Nederlandse huur- koopmarkt in vergelijking met andere Europese landen nog vrij gering". Hij deelde verder mee dat de verwach ting bij de disconteringsmaatschappijen is, dat men wat de mogelijkheden tot pro- duktie betreft niet aan bloedarmoede zal gaan lijden. De disconteringsmaatschappij heeft meer toekomst dan zij ooit heeft gehad. „Hoewel wij het nog niet geheel kunnen overzien", aldus de heer Tanja, „zal de debiteurenportefeuille in 1964 waarschijn lijk iets minder sterk toenemen dan in 1963", In de gisteravond te Heemskerek gehou den openbare raadsvergadering is beslo ten, dat de binnengekomen brief van de minister van Binnenlandse Zaken betref fende het wetsontwerp tot opheffing van de gemeenten Heemskerk en Beverwijk en tot vorming van een nieuwe gemeente Be- verwik, in handen te stellen van het col lege van burgemeester en wethouders. Zo spoedig mogelijk zal de raad een uitvoeri ge nota worden voorgelegd. De KVP-fractie sprak, bij monde van de heer Boeree, haar grote teleurstelling uit over de door de minister ondernomen stap; de fractie sprak haar twijfel uit of de minister wel juist geïnformeerd is over de realiteit. De heer Wentink (Prot.Chr.) sprak zijn misnoegen uit over de voorgenomen be bouwing rond het historische slot Assum- burg. Een groot aantal agendapunten ging daar op onder de hamer, totdat de „beat" bij punt 13 bleef steken. Het ging hier om de vaststelling van straatnamen in het plan Assumburg. Deze straten zullen de namen krijgen van verzetsstrijders die in de tweede wereldoorlog het leven lieten De heer Verduin (KVP) vroeg, waarom er geen namen van gevallen Heemskerk' se verzetsstrijders bij waren. Burgemeester Nielen antwoordde, dat namen van Heemskerkse verzetsstrijders gegeven kunnen worden in een komend nieuw stratenplan, waarbij hij opmerkte, dat Heemskerk immers nog lang niet „uit gebouwd" is. Het ontwerp voor een verordening tot wijziging van de heffing op vermakelijkhe den gaf aanleiding tot langdurige discus- voorstellen van B. en W„ goedgekeurd Hierbij waren: een garantieverlening voor een lening groot ƒ2.400.000 ten behoeve van de Sint Agnes Stichting voor de bouw van een bejaardentehuis en het voor stel inzake het uitbreidingsplan in onder delen in onderdelen voor het Woonwagen centrum IJmond, alsmede de hieraan ver bonden onteigeningsplannen. Mejuffrouw J. N. M. Smits te Emmel- oord werd benoemd als hoofdleidster van school, aan de Oosterstreng. Door de Zaanlandse wielerclub DTS wordt zondag 2 augustus op het parcours aan de Geelvinckstraat de traditionele ron de van Castricum gehouden. De aspiranten starten om één uur voor 'n rit over 25 km., de nieuwelingen vertrekken om kwart voor twee voor een race over 60 km. en om half vier gaan de amateurs van start voor een koers over 100 km. AMSTERDAM Geslaagd voor de akte middelbaar onderwijs lichamelijke oefe ning mej. E. C. M. Stoelinga (Beverwijk). De IJmuidense trawlers Allan Water IJM 34 en Thorina IJM 33 gaan IJmuiden verlaten. Deze trawlers zijn namelijk ver kocht naar Lowestoft in Engeland. De schepen worden op het ogenblik klaarge maakt in de Haringhaven. De Thorina zal de reis op eigen kracht maken, met op sleeptouw de Allan Water. Vanuit Enge land zullen beiden schepen weer aan de visserij deelnemen. De Thorina werd gebouwd bij Cook, Wei- ton Gemmell te Beverley voor reke ning van J. Marr Son Ltd. Het vaartuig viste vanuit Huil onder het visserijmerk H. 318. In de zomer van 1947 werd de traw ler aangekocht door de N.V. Visserij On derneming De VEM te IJmuiden. Het schip maakte eerst enige reizen vanuit Engeland onder schipper R. Groen. Op 17 juli 1947 kwam het schip voor het eerst te IJmuiden aan. In 1958 werd de 585 pk Ruston-motor vervangen door een Krupp van 720 pk. De Allan Water werd op dezelfde werf gebouwd voor de Great Western Fishing Co Ltd te Aberdeen. Ook dit schip ging onder het visserijmerk H. 420 ter visserij. Deze trawler werd in 1948 aangekocht door de VEM. Het vertrok vanuit Enge land naar de visserijgronden en kwam op 21 augustus 1948 in IJmuiden aan. De oor spronkelijke motor, een Crossley van 680 pk. werd in 1954 vervangen door een Krupp van 720 pk. Beide trawlers gingen op 1 januari 1960 met de Postboy IJ M35, over aan Rederij v/h J. C. Pronk in IJmuiden. De Koninklijke Nederlandsche Hoogoven en Staalfabrieken N.V. in IJmuiden zal de fabriekshal die de N.V. Staalmeubel in Velsen-Noord bezit van dit bedrijf over nemen. De oplevering van het aan het ter rein van Hoogovens grenzende pand zal omstreeks 1 september aanstaande ge schieden. Zoals bekend, is met ingang van 1 juli jongstleden het deel van Staalmeubel N.V. dat nog te Velsen was gevestigd naar het bedrijf te Roden in Drente over gebracht. Dinsdag 4 augustus, des avonds om 20.30 uur wordt in het sportpark „Adrichem" te Beverwijk de finale in het straatvoetbal- toernooi 1964 gespeeld tussen de Bever- wijkse Spurs en de B.S.V.V. Antillen Hot spurs. Des middags zijn er dan reeds van 14 uur af voorwedstrijden gehouden voor jongens van 10 tot 12 jaar, waaruit een elftal moet worden samengesteld voor het landelijk straatvoetbal-toernooi, dat za terdag 22 augustus in Amsterdam wordt verspeeld. De organisatie berust bij de heer G. H. van Geffen. De Allan Water werd begin 1963 uit de vaart genomen en de Thorina IJM 33 in januari 1964. De twee trawlers hebben elk een bruto inhoud van ruim 300 reg.ton, een lengte van 45,41 meter, een breedte van 7,82 m. en een holte van 3,86 meter. Advertentie WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Advertentie Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100 °/o service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 Tel. 5198 IJMUIDEN Artsen: R. J. Hauer, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 4203; F. van Venetiën, Kennemerlaan 214, tel. 7035. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8960. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJmuiden-Oost: zuster M. v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550- 4378; voor Driehuis, Velsen-Zuid en Velsen-Noord: zuster I. C. Bovenkerk, Huis te Wissenlaan 17, Santpoort, tel. 02560-6424; voor Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid: zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Santpoort, telefoon 02560-6054. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemstede: Alleen voor spoed gevallen van zaterdag 12 uur tot zon dag 24 uur: R. L. Lilien, Zeestraat 95, Beverwijk, tel. 02510-26121. SANTPOORT Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat no. 165, Santpoort-Dorp. tel. 02560-8310. Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-Noord, telefoon 02500-52956. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen: Ten Harmsen van den Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeylmans, zal van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur dienst doen: J. Zeylmans, Van der Hoopstraat 187, Be verwijk, tel. 02510-25666. Voor de artsen: Fierstra jr., Fierstra sr., Melchior, Lange Rolink, De Ruiter, Verburg, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, zal van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur dienst doen: M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, Beverwijk, telefoon 02510-23340; zondag van 9 tot 24 uur: A. Verburg, Prinsessenlaan 5, Beverwijk, tel. 02510-25551. Tandartsen: Van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur, voor Beverwijk, Velsen en Heemskerk, alleen voor spoedgeval len: R. L. Lilien, Zeestraat 95, Bever wijk, tel. 02510-26121. Apotheken: Van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur, alleen voor spoedge vallen: Apotheek Duinwijk, Populieren laan 44, Beverwijk, tel. 02510-23388. Doordat een zeventienjarige bromfietser uit IJmuiden-Oost donderdagmorgen op het kruispunt Fultonstraat-Snelliusstraat verzuimde voorrang te verlenen aan een naderende personenauto, werd hij door de ze aangereden. De bromfietser werd met verwondingen aan beide benen naar zijn woning overgebracht. Een 44-jarige constructiewerker uit Dor drecht, die in dienst van de firma Pen en Bauduin uit deze stad werkzaamheden verrichtte bij hoogovens, is bij de mon tage gestruikeld en in een vier meter die pe kelder gevallen. Zijn verwondingen bleken zodanig, dat hij naar het Roode- kruisziekenhuis in Beverwijk moest wor den overgebracht. Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Bij de kleine vuurtoren op het IJmui dense Semafoorduin komt een nieuwe radarinstallatie. Zoals wij reeds heb ben gemeld (zie IJm. Crt. van vrij dag jongstleden) vordert de bouw van het radargebouw snel: dit is noodzakelijk, omdat de nieuwe radar uiterlijk 1 september aanstaande, voor de periode van de herfstmist moet functioneren. Men hoopt zelfs veel eerder, omstreeks medio augus tus, gereed te zijn, wanneer de werkzaamheden beginnen die ten doel hebben de scheepswrak ken bij de oude haveningang de zeebodem in te jagen. Op de foto ziet men links onder op de grond de gedemonteerde oude radar-antenne en boven de nieuwe gestroomlijnde radar-antenne. De nieuwe radar heeft een groter» radius dan de oude, hetgeen nood zakelijk is, omdat de pieren verder in zee gaan steken. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van. het schip vermeld. Verenigde Staten,: s.s. „Statendam" (2 augustus) en m,S. „Pr. Margriet (5 aug.); Argentinië: m.s. „Yapeyu" (3 augustus); Australië: m.s. „Bischofstein (2 augustus) en s.s. „Theseus" (5 augustus); Brazilië: m.s. „Kennemerland" (2 aug.); Canada: s.s. „Franconia" (2 augustus) en m.s. „Swanefjell" (5 augustus); Chili: m.s. „Burgenstein" (2 augustus); Ned. Antillen: m.s. „Prins der Nederlan den" (5 augustus) Suriname: m.s. „Willemstad" (4 augustus); Zuid-Afrika (Rep.) en Z.W.-Afrika: m.s. „Stirling Castle" (2 augustus) en m.s. „Zaankerk" (5 augustus). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Naar muziekconcours. Wethouder A. J. Hermes en waarnemend gemeentesecre taris W. C. Huisman uit Beverwijk gaan 8 augustus naar Rastede in West-Duitsland, waar zij twee dagen zullen verblijven, bij gelegenheid van het aldaar te houden mu ziekconcours, waaraan, zoals reeds gemeld is, het drumkorps van de Beverwijkse Harmoniekapel zal deelnemen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7