Dubbel Schneider-Hajer van baan geveegd door Okker-Maud Franse tennissterren voor Davis Cup-slot gespaard Bontekoe voelde zich onwel in kampioensrace zwemmen Nederlandse waterpoloteam kon de Belgen met moeite de baas Tom Okker was niet te verslaan in het internationale tennistoernooi Santpoort Amerikanen maken jacht op wereldrecords zwemmen Geslaagd Maar Zweden staat nu met 2-1 voor Titel 1500 meter ondanks slechte tijd Softbalteam naar Orleans Tenniszege voor Drysdale en Smith Don Schollander weer op recordlijst ■fr Koude oorlog Prestigestrijd Zuidafrikaans Damestennisploeg was te sterk voor Zwitsers Wereldrecord discuswerpen nu voor de Tsjech Danek Lange afstandzwemmer Willemse weer eerste Rusland-Tsjechoslowakije is finale om Galeabeker Softbalprogramma Europees kampioenschap in Starklas voor Russen MAANDAG 3 AUGUSTUS 1964 s. In Santpoort in het internationale A-toernooi van Brederode heeft de Haarlemmer Tom Okker met een eclatante zege in het enkel- en herendubbelspel zijn grootse vorm en zyn pretenties voor de nationale titel nogmaals onderstreept. De Colum- biaanse atleet Alvarez kreeg de service van de Haarlemmer slechts met moeite ge retourneerd en werd bovendien door de rijke variatie in Okkers spel van het kastje naar de muur gestuurd. De warmbloedige Zuidamerikaan werd eerst radeloos, toen razend en ging uiteindelijk komedie spelen om de Haarlemmer uit zjjn concentratie te halen. In het herendubbelspel kregen de Nederlanders Jan Hajer en Evert Schnei der, die zaterdag een sublieme zege op de Zuidafrikanen Phillips en Ryan behaalden, tegen Okker en zjjn Zuidafrikaanse tennisvriend Maud een bittere nederlaag te slikken. Volkomen kansloos werd dit gerenommeerde dubbel verslagen met 63 en 62. Okker's all-round spel, met een bijzon der sterke service, bracht Alvarez geheel van streek. Tot 5-0 liep de Haarlemmer uit eer de Columbiaan een game op zijn naam kon brengen. De favoriet van het publiek werd toen wat overmoedig en wilde de set serverend winnen, maar dit forceren kostte hem z'n service game, 5-2 Maar grandioos herstelde Okker zich en de eerste set stond op zijn naam, 6-2. In de tweede set ontpopte Alvarez zich als een komediant met de taktische opzet zijn tegenstander uit z'n concentratie te halen. Nadat Okker de eerste games voor zijn rekening nam, begon de komedie. Alvarez wierp zijn racket naar een andere baan. Een ballenjongen verleende hem bij stand in deze moeilijke minuten en bracht hem z'n racket weer terug. Later timmer de hij op de grond, had critiek op de arbi trage, attendeerde het publiek op zijn goede verrichtingen, stiet rauwe Spaanse kreten uit, maar.bleef werken als een paard. Snelvoetig haalde hij ontzettend veel en meer dan eens achtte Okker hem ten onrechte geslagen. Onder deze omstan digheden verloor Okker zijn accuratesse, op 2-2 zijn service-game en uiteindelijk via 4-2 en 5-3 de set met 6-4. In de derde^ game ging Alvarez verder met de „koude oorlog" maar Tom Okker liet het toen langs zich heen gaan. Groots in alle onderdelen, bewust van zijn kracht, leidde hij zijn ontmoedigde tegenstander naar een 6-3 nederlaag. Ook in de halve-finale had Tom al een behoorlijk succes geboekt, door Phillips die voordien Jan Hajer met 6-2 en 6-4 had gewipt met 6-1 en 6-4 te verslaan. Phillips, die gekweld werd door zeven blaren in zijn hand, zag steeds de Haar lemmer voor het net verschijnen, maar kreeg de bal niet langs hem. Medio de tweede set worstelde Tom weer met een dieptepunt, met moeite won hij op zijn eigen service en veel sla/gen vonden een vroegtijdig einde in het net. Via 3-3, 4-3, 4-4. 5-4, 5-5 en 5-6 won hij met 8-6, na 6-1 ln de eerste set. In het herendubbelspel bracht Okker de eerste game op zijn naam met twee aces. Weer was het spel van Okker sterk en zijn partner Maud, die met tegenwind de services van Hajer en Schneider moeilijk retourneerde, vormde een partner waar men zich op verlaten kon. Hajer en Schneider startten in deze prestige-strijd met de beste voornemens, maar al dra bleek dat men tegenover dit dubbel kans loos was. Met 6-3 en 6-2 werd het pleit beslecht. Het damesenkel en het gemengddubbel- spel was louter een Zuidafrikaanse aan gelegenheid. In een base-line duel, op middelmatig nationaal niveau, toonde mej. Swan meer vastheid dan mej. Fourje en won met tweemaal 6-2. De Nederlandse dames werden reeds in de kwart-eindstrij den gewipt. Het toernooi werd besloten met de finale Vier Zuid-Afrikanen die uitblonken in het internationale tennistoernooi van Brederode. Van links naar rechts: (Phillips) finalist gemengd dubbel spel), mej. Fourie (finaliste enkel en gemengd dubbelspel), mej. Swan (winnares enkelspel) en Maud (win naar gemengd dubbelspel en met Okker winnaar van herendubbelspel). gemengddubbelspel, waarin aantraden mej. Fourie met Phillips en mej. Swan met Maud. Het laatst genoemde dubbel won met 4-6, 6-4 en 6-2, in een partij met aar dige rally's. De resultaten van het A-tournooi luiden: H.E., kwart-eindstrijden: W. Alvarez (Col.) versl. T. Ryan (Z.A.) 6-1, 6-2; A. Bey (Rhod.) versl. W. Hernandez (Philipp.) 0-6, 8-6, 6-1; D. Phillips (Z.A.) versl. J, Hajer (Ned.) 6-2, 6-4; T, Okker (Ned.) versl. R Maud (Z.A.) 6-1. 6-1. Halve eindstrijden: Alvarez versl. Bey 6-0, 6-2;_T. Okker versl. D. Phillips 6-1, 8-6. Eindstrijd: T. Okker versl. Alvarez 6-2, 4-6 en 6-3. D.E., kwart-eindstrijden: mej. M. Fourie (Z.A.) versl. mej. K. de Jongh (Ned.) 6-3, 3-6, 6-0; mej. J. Morris (Rhod.) versl. mej. A. Nydeus (Z.A.) 6-4, 6-2; mej. G. Swan (Z.A.) versl. mej. E. Spruijt (Ned.) 2-6, 6-3, 6-2; mej. P. Walkden (Z.A.) versl. mej. Pegel (Zweden) 1-6. 6-1 en 6-0. Halve-eindstrijden: mej. Fourie versl. mej. Morris 6-1, 1-6 en 6-2; mej. Swan versl. mej. Walkden 6-3, 6-2. Eindstrijd: mej. Swan versl. mej. Fourie 6-2. 6-2. H.D., kwart-eindstrijden: Maud (Z.A.)- Okker (Ned.) versl. Summers (Z.A.) en v. Splunter (Ned.) 6-1, 6-1; Bey (Rhod.) en v. E ijsden (Ned.) versl. Saul en Silvester (Z.A.) 5-7, 6-3, 6-3; Phillips en Ryan (Z.A.) versl. Larkham en Prymrose (Austr.) 6-3, 6-3; Hajer en Schneider (Ned.) versl. Hernandez (Phi lipp.) en Vogelzang (Ned.) 6-1, 6-1. Halve-eindstrijden: Maud en Okker versl. Bey en Van Eijsden 7-5, 6-1; Hajer en Schnei der versl. Phillips en Ryan 5-7, 7-5 en 6-2. Eindstrijd: Okker en Maud versl. Hajer en Schneider 6-3. 6-2. G.D., halve-eindstrjjden: mej. Fourie en Phillips versl. mej. Spruijt en Haks 6-1. 2-6 en 6-4; mej. Swan en Maud versl. mevr, Onstein en T. Okker 6-2, 6-1. Eindstrijd: mej. Swan en Maud versl, mej Fourie en Phillips 4-6, 6-4 en 6-2. Eindresultaten B-toernooi, H.E., halve finale: E. Verkade versl. R. v. d. Graaff 8-6 6-3; J. Zijlstra versl. L. Banning 1-6, 6-3, 6-3 Finale: Zijlstra versl. Verkade 6-4, 3-6, 6-2 D.E., halve-finale: mej. C. Pellikaan versl mej. M. Ter Metz 6-2, 7-5; mej. E. Scherpen- zeel versl. mej. D. v. d. Lans 6-3, 6-4. Finale: mej. Pellikaan versl mej Scherpen- zeel 6-4, 6-2 H.D., finale: de Vos en Gastman versl Blokker en Wout 6-3, 6-2. D.D., finale: mevr. Fröhlich en mej. Scher- penzeel versl. mevr. de Vries en mej. Krui- zinga 4-6, 6-1, 6-4. G.D., finale: mej. v. d Lans en Splunter versl. mevr. Ottolini en Okker 11-9, 6-2. Eindstrijden C-toernooi: H.E.: W. Passtoors versl. H. Hellema 6-3, 6-0. D.E.: mevr. Fröhlich versl. mevr. v. Tilburg 6-1, 7-5. D.D.: mevr. Tilburg en mej. Best versl. mevr. Abma en mevr. Leendertz 2-6, 7-5, 6-3 H.D.: Hei en Verploeg Chasse versl. Geurink en Koutstaal 6-4, 7-5. G.D.: mevr. Leendertz en Goossens versl mevr. Abma en Verploegh Chasse 6-1, 8-6 Winnaars D-toernooi: E. Mouthaan (H.E.), mej J. v. Egmond (D.E.), H. Coesel en J. Smit (H.D.), mej. v. d. Giesen en mej Tuin der (D.D.), mej. T. Bol en W. de Graaf (G.D.) De Nederlandse tennisploeg (dames) heeft zich in Olten (Zwitserland) dit weekeinde oppermachtig getoond. Na za terdag al een 6-0 voorsprong op het Zwit serse team te hebben veroverd, wonnen Anja Lepoutre, Elly Crocké en Jenny Rid derhof ook zondag alle partijen, waarmee de eindstand op 9-0 werd bepaald. De ove rige partijen moesten nl. wegens de voort durende regenval worden afgelast. De Ne derlandse dames stonden in alle negen partijen geen enkele set af. Behalve de drie genoemde dames speelden nog Tru dy Groenman en Betty Stoeve. Een spelmoment uit de finale heren- enkelspel tussen Tom Okker (op de voorgrond) en Alvarez, die Okker tracht te passeren. De Amerikaanse zwemkampioenschap- pen, die momenteel in Los Altos worden gehouden, hebben in de eerste drie dagen een vloed van topprestaties opgeleverd. Twee teenagers uit Californië, de 18-jarige Don Schollander en de 17-jarige Marilyn Ramenofsky brachten het aantal gebroken wereldrecords op zeven. Don Schollander, die vrijdag een wereldrecord had gezwom men op de 400 meter vrije slag, voegde daar zaterdag een recordprestatie op de 200 meter vrije slag aan toe. De altijd breed lachende pupil van Georges Haines bracht het door een enorme krachtsexplo sie op de tweede honderd meter tot een tijd van 1 min. 57.6 seconden. Het laatste wereldrecord op de meter-afstanden werd daarmee aan Europa ontfutseld. De verlie zende partjj was West-Duitsland, dat na het aan Dick Roth verloren wereldrecord van Gerhard Hetz, nu ook de naam van Hans Joachim Klein zag afgevoerd van de wereldrecordlijst. De Westduitse juristen- zoon had het record op de 200 meter ge houden met een tijd van 1 min. 58,2 se conden. Marilyn Ramenofsky verbeterde, spelen- dan tijdens haar eerste recordprestatie. In Los Altos ontbraken beroemde zwem mers als Ed Townsend, Dick McDonough, Jed Graef, Tom Tretheway en Fred Schmidt. Tom Stock en Ted Stickles gaven vroegtijdig op. Werkelijk ernst wordt het pas bij de Olympische kwalificatiewed strijden van 29 augustus t.m. 3 september in Astoria (New York). Toch werd het duidelijk, dat de Ver enigde Staten in vrijwel alle onderdelen po tentiële Olympische kampioenen aan d« start kunnen brengen, uitgezonderd mis schien de schoolslag. Het sterkste is de vertegenwoordiging op de 400 meter vrije slag dames met tien zwemsters onder de 4 min. 50 sec., een tijd, die dit seizoen nog door geen enkele zwemster uit een ander land werd gehaald. De dertienjarige Petty Caretto, houdster van het wereldre cord op de 800 en 1500 meter, werd in de finale van de 400 meter met 4.50.0 een kansloze zevende. Donna de Verona, de wereldrecordhoud ster op de 400 meter wisselslag, kwam za terdag in zes races uit. Ze werd derde op de 100 meter vlinderslag in 1.08.1 een persoonlijk record en behaalde derwijs naar het scheen, het sinds enkele I haar tweede Amerikaanse titel op de 200 weken op haar naam staande wereldre- meter wisselslag. cord op de 400 meter vrije slag. Ze finishte in 4.41.7 en was daarmee 0,3 sec. sneller I Het wedstrijd-comité Brederode heeft ondervonden dat een internationaal toernooi in deze omgeving levensvat- barheid heeft. Ondanks 't slechte weer tijdens het weekeind, dat vooral zater dag zijn invloed deed gelden, waren de tribunes goed bezet. Het goede spel van Okker en zijn buitenlandse suc cessen waren uiteraard van grote in vloed en vormden een extra aantrek kingskracht. Door de steun van het be drijfsleven had men de prijzen op „in ternationaal niveau" kunnen brengen en zo kreeg Tom Okker als eerste prijs een fraaie schrijfmachine. Wij sluiten ons gaarne aan bij de woorden van dis trictsvoorzitter S. H. Okker, die de hoop uitsprak „dat dit voor Haarlem unieke tennis-evenement zich in de volgende jaren zal herhalen en een vaste plaats op de nationale toernooi- agenda zal innemen". Zal Frankrijk voor de derde maal in het Davis-Cuptoernooi 1964 een 1-2 achter stand gaan omzetten in een 3-2 overwin ning? Dat is de vraag, die de vele tennis liefhebbers in de luxe Zweedse badplaats Baastad bezighoudt na het dubbelspel van de Europese zone finale tussen Zweden en Frankrijk. Weer hebben de Fransen het voordeel, dat zij hun beide enkelspeltroe- ven hebben kunnen sparen door het verse dubbel Grinda-Jauffret in te zetten. Welis waar slaagde dit duo er niet in de partij te winnen, maar de Zweden Jan-Erik Lun quist en Effo Schmidt hebben toch zware strijd moeten leveren om tot een drie sets overwinning te komen (6-4, 9-7, 8-6) en daarvan kunnen de weer wat op toeren gekomen tricolores Pierre Darmon en Pierre Barthes vandaag wellicht profite ren, zoals zij ook in de ontmoetingen te gen Engeland en Zuid-Afrika de vruchten plukten van het door Grinda en Jauffret verrichte sloperswerk. Johan Bontekoe is er zaterdagavond in het Sportfondsenbad Zuid te Rotterdam niet in geslaagd zich alleen al wat de 1500 meter betreft in de Olympische ploeg te zwemmen. Hjj werd weliswaar zonder veel moeite en nauwelijks bedreigd door Chris van Lint (18.46.6) en Harry Ranzjjn (18.50.3) Nederlands kampioen, maar z(jn 18.36.4 was enkele weken na zjjn Gro ningse recordrace in 17.47.1 ronduit teleurstellend en onvoldoende voor een plaats bjj de top. De blonde Heemstedenaar zei na afloop onderweg van plan te zijn geweest het water uit te stappen omdat hij zich onwel voelde worden. Hij weet dit aan het sterke chloorwater, maar eerder geloven wij dat het een gebrek aan frisse lucht is geweest. Het is ook onbegrijpelijk, dat de wed strijdleiding alles bij gesloten ramen heeft laten zwemmen. Johan begon met een goede 100 meter (1.02.4), bijna een seconde sneller dan zijn begin in Groningen. Daarna viel hij echter onmiddellijk terug tot onregelmatige tus sentijden, die schommelden tussen de 1.13 en de 1.18 met 4.37.5 voor de 400 m. en 9.38.9 voor de 800 meter, respectievelijk 5,5 en 21,7 sec. langzamer dan de tussen tijden die hij tijdens zijn record 1500 m. had gemaakt. Zijn slottijd was bijna 6 sec. langzamer dan het dames-wereldrecord van Paitty Careto Ineke Tigelaar prolongeerde haar titel bij de dames. Ineke probeerde opge jaagd door een fel gebarende Jan Stender langs het bassin en passant het 800 De Tsjech Ludvig Danek verbeterde zondagmiddag in Praag het wereldrecord discuswerpen met een worp van 64,55 meter. Het oude record stond op naam van de Amerikaan Al Oerter met 62,94 m. meter record te verbeteren en moest met die (mislukte) poging de prijs betalen van een ook al weinig indrukwekkend eind resultaat. Zij miste het 800 meter-record op anderhalve seconde (10.20.2), maar was tot op dat moment nog altijd duidelijk onder de tussentijden van Corrie Schim mels nationaal 1500 meter-record. De in spanning van de eerste 16 banen was voor Ineke echter net iets te groot geweest om dit tempo te kunnen doorzetten. Zij viel van een gemiddelde van 1.20 naar 1.25 en eindigde in 20.13.0 voor het Haarlemse Njord-meisje Carla Janssen (20.31.7) en Marian Heemskerk (21.00.3). De Haarlemse zwemster Carla Jans sen feliciteert hier de nieuwe kam pioene op de 1500 meter Ineke Tige- laar, Carla Janssen werd tweede. Volgens verwachtingen had Pierre Dar mon zaterdag de Zweedse voorsprong te niet gedaan door Ulf Schmidt in het uit gestelde tweede enkelspel te verslaan. Het kostte Darmon echter zeer veel moeite, want de 30-jarige Schmidt speelde, nadat de partij bij de stand 3-3 in de eerste set was hervat, zeer sterk, deed zowel in de eerste als in de tweede set een achter- De 4 x 200 meter vrije slag heren onder streepte nog eens duidelijk de overheersen de positie van de Santa Clara Swimming Club. Trainer Georges Haines leidde niet minder dan drie teams naar de finale. Zijn a en b team namen de eerste plaat sen in gevolgd door de eerste ploeg van Peter Daland uit Los Angeles. Op de laatste dag van de Amerikaans» zwemkampioenschappen zijn tenslotte nog twee wereldrecords aan de reeks toe gevoegd. De Australiër Murray Rose, dia reeds in 1956 wereldrecords verbeterde, bracht het 1500 meter-record met 3.7 sec. omlaag. Hij bracht het op 17 min. 1.8 sec. Sharon Stouder, een 15-jarig school meisje, zwom de 200 meter vlinderslag in 2.26.4 en bleef daarmee 1.7 sec. onder haar record van 12 juli. Murray Rose, die in 1956 en 1960 Olym pisch goud won op de 400 meter vrij» slag, zal niet in Tokio zwemmen. De Aus tralische zwembond staat op het stand punt, dat zwemmers als Rose, die niet stand teniet en kwam met 9-7, 8-6 dicht bij de overwinning, maar Darmon toonde I aan de Australische selectiewedstrijden van zich een goede vechter. Hij bezwoer in de j februari hebben deelgenomen, niet voor derde set enkele gevaarlijke situaties met succes en won met 6-4. De korte rust gaf de Fransman gelegenheid zich wat te her stellen. Schmidt daarentegen toonde al in het begin van de vierde set opnieuw teke nen van vermoeidheid. Met zijn kracht ver loor de Zweed ook zijn zelfvertrouwen en de nu oppermachtige Darmon, die vooral aan het net verrukkelijke staaltjes tennis ten beste gaf, won de laatste twee sets met 6-4, 6-1. Zondag bejubelden meer dan 5200 toe schouwers de overwinning van Lundquist en Schmidt. Vooral de laatste, die zich op- de Olympische ploeg in aanmerking ko men Herman Willemse is zonder twijfel de sterkste lange afstandzwemmer van d» wereld. Nog geen twee weken, na de ma rathonrace in Atlantic City die hij in re cordtijd won, zegevierde de Utrechtse on derwijzer zaterdag in het Canadese Bor den. Hij won de grote prijs van North- vallend goed hersteld had en niet eenmaal umberland, een wedstrijd van Kaap Tor zijn service verloor, was zeer in trek. mentine naar Borden over negen mijl, Lundquist stelde evenmin teleur, maar gaf ongeve.®r 14'5. km> |n 6 uur en 47 minu- de indruk zich enigszins te sparen voor het ten' verdiende in die tijd 1200 dollar, zware enkelspel tegen Pierre Darmon, dat onSeveer 4000 gulden, hem nog te wachten staat. De Fransen kenden dergelijke problemen niet. De blon de reus Jean Noel Grinda ontving echter van de bepaald zwakke Lauffret te weinig steun om een werkelijke bedreiging voor de Zweden te kunnen vormen. Alleen in de derde set hadden de Fransen een goede kans op de overwinning. Zelfs een 4-1 voorsprong bleek echter onvoldoende. De wedstrijden voor de halve finales van het tennistoernooi om de Galeabeker zijn zaterdag in Vichy beëindigd. De eind stand van de ontmoeting RuslandWest- Duitsland werd 3-2, die van het duel TsjechoslowakijeHongarije 5-0. In beide wedstrijden was de beslissing reeds eerder gevallen, doordat zowel Rusland als Tsje choslowakije begonnen met drie over winningen. De Nederlandse waterpoloploeg is zon' dagmiddag met de hakken over de Gentse Zwemkom" gekomen. In een moeilijke, weinig aantrekkelijke wedstrijd werden de Belgen verslagen met 5-6 (1-1, 3-2, 1-1, 0-2). Voortdurend hadden zij de leiding, met 3-1, 4-2 en 5-3 zelfs, en pas in de laat ste speeltijd slaagden de mannen van coach Rudi van Feggelen er in hun supe rioriteit in techniek en zwemsnelheid op beslissende wijze tot uitdrukking te bren gen, al kwam het winnende doelpunt tot stand dank zij een door Wim van Spinge- len geforceerde strafworp. Het Nederlandse waterpoloteam is reeds zeker van uitzending naar Tokio en van dit magere resultaat tegen België behoeft de ploeg zich dus niet zo erg veel aan te trekken. Maar wel is bedenkelijk dat een paar oude gebreken de kop opstaken. De Belgen beschikten over een langzame ploeg, die bijna bang was voor de vrije ruimte en die het voornamelijk moest heb ben van gehang en getrek, intussen loe rend op elke fout van de tegenstander. Niet alleen werden die fouten, in het bij zonder wat de dekking betreft, veelvuldig gemaakt, maar bovendien lieten de Neder landers zich het immobiele spel opdringen. Dit Nederlandse team weet dat het veel en veel sneller is en dat het technisch en wat fysieke conditie betreft belangrijk meer in zijn mars heeft. Deze ploeg had de Belgen op die punten volledig kunnen overdonderen, maar weer demonstreerde zich het beruchte gebrek aan zelfvertrou wen, weer werden aanvallen niet doorge zet of hadden zij te weinig ruggesteun doordat de angst voor het uitbreken de stootkracht verlamde. Het was extra triest, dat aanvoerder Fred van Dorp zijn spe lers hierin voorging. Bekijkt men het spelverloop, dan valt het op dat vier van de vijf Belgische tref fers rechtstreekse gevolgen waren van slordige dekkingsfouten. Nederland speelde met: doelman Henk Hermsen (le en 2e speeltijd), doelman Ben Kniest (3e en 4e speeltijd), Wim van Spin- gelen (1, 2, 3 en 4), Bram Leenards (1, 2 en 3), Fred van Dorp (1, 2, 3 en 4), Fred van der Zwam (1), Wim Vriend (1 en 2), Harry Vriend (1, 3 en 4), Nic van der Voet (3 en 4), Gerrit Wormgoor (2, 3 en 4) en Hans Muller (2 en 3). Hans Muller speelde zijn 75ste interland. Voor het eerst in de geschiedenis van d» NDSB zal het officiële Nederlandse soft bal negental een bezoek aan het buiten land brengen. Op zaterdag 15 en zondag 16 augustus zal het negental aantreden tegen The Orleans WAC. Dit negental be zocht eerder in het seizoen ons land en klopte de Nederlandse dames twee maal. De opstelling van de Nederlandse ploeg is: werpsters: D. de Bruin (OVVO), M. Groen (Vodo SC), Y. Immer (HCK) en T. Beelen (HHC); catchers: M. Hoyer (Vodo SC), A. Kroon (DSS) en J. Nijdam (HHC); binnenveld: L. Handgraaf (Onze Gezellen), D. Zwaneveld (DSS), T. v. Galen (DSS) en R. Samson (HHC); buitenveld: E. ter Meu ten (HHC), S. v. Breukelen (EDO), S. d« Jong (HHC), J. Momers (HCK) en B. Veen- stra (De Pinguins). Niet beschikbaar zijn voor deze trip Jetta van 't Land, T. Biesbrouck en R. v. d. Putten. De ploeg zal in beide wedstrij den gecoacht worden door B. Maat en H. Beidschat. De groep zal onder leiding staan van de heer W. de Ruiter, die in belang rijke mate heeft bijgedragen tot het tot stand komen van dit contact. Maandag: Terrasvogels—SC Haarlem, HCK Pinguïns 2, SC Haarlem 2—TIW, Bloemendaal 4— HCK 4, Onze Gezellen AEHS (jun.), Onze Ge zellen BHHC (Jun.). Dinsdag: Pinguins—Bloemendaal; Meteoor—On ze Gezellen, Shell—HHC 4, Geuzen 2—OVVO 1, ThamenWatergr.meer. DSS—Terrasvog. (adsp.). Woensdag: HCK—HHC, Bloemendaal 2—THB, Pinguïns 3—OVVO 2, HHC 3—HCK 3, Bloemen daal 3—VVGA, EHS 2—Johez, EDO 3—Rooswijk 2. Donderdag: Bloemendaal—EDO, DSS 2—Lijn den, OVVO 3VVGA 2, TerrasvogelsOnze Ge zellen A (jun.). VrUdag: Rooswijk—DIO, EDO 2—HHC 2, ODI1 -Meteoor 2, TYBB—DSS. De Zuidafrikaan Cliff Drysdale, di» kort geleden de herenenkelspeltitel be haalde bij de internationale tenniskam pioenschappen van Nederland, won zon dag een toernooi te Hannover door d» Brit Billy Knight in de eindstrijd met tweemaal 7-5 te verslaan. De titel bij d» dames was voor de Australische Marga ret Smith, die in Hilversum eveneens win nares werd. Zij bleef in de finale de Oos tenrijkse Sonja Pachte met 6-0, 6-1 d» baas. Maria Esther Bueno, in Hilversum doop Margaret Smith verslagen, bracht het toer nooi van Baden-Baden op haar naam door een zege met 6-3, 4-6, 6-4 op de Argen tijnse Norma Baylon. In het heren enkel spel was de Braziliaan Ronald Barnes geen partij voor Manuel Santana. D» Spanjaard zegevierde met tweemaal 6-3. Aangezien de laatste race voor het Europees kampioenschap in de starklas se, dat bij Marseille werd gehouden, we gens de hevige mistral geen doorgang heeft kunnen vinden, is het klassement na de vierde race tevens het eindklasse ment geworden. De titel werd zodoende be haald door de Russen Pinegin en Shutkov.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 10