Keulse politie niet gediend van Franzen's burgerwacht Fa B. ENGELENBERG Engelse Lord verdedigt tegen smaadartikelen zich WERELDNIEUWS Russisch-Duits gesprek zonder voorwaarden Loempa-oorlog eist 112 mensenlevens Adenauer is ziek maar Erhard merkt er niet veel van Russen zouden UNO gaan boycotten Communisten in Portugal gepakt Frankrijk herdacht begin van eerste wereldoorlog Vertrouwen voor regering-Moro Nasser naar Peking Circusleeuw doodt Franse jongen Butler met lege handen uit Moskou terug t^raatótcel Nachtstrand aan de Spaanse kust SYMBOOL VAN KWALITEIT MAANDAG 3 AUGUSTUS 1964 3 Tekort OFFICIëLE VERKOOP SIKKEHS LAKKEN „SPEEDY" complete verfspuit installaties Kroesjtsjevs schoonzoon: Minister van Swaziland doodgeschoten De haven uit. De wijde zee op. En de man op de brug is enthousiast over P.K. Het werkt kalmerend in uren van spanning. Het verkwikt op de hondewacht. Ieder een die voortdurend paraat moet zijn voelt zich frisser bij P.K. Probeer zélf hoeveel beter alles gaat met P.K! Steek het bij u: de beste chewing-gum die er is! Top-quality chewing-gum from Wrigley's öp de Mot Ine Wierda (Van onze correspondent) BONN Vrijdagavond begon in Keu len een veel omstreden experiment: de pas opgerichte, zogenaamde vrijwillige burgerwacht, rukte uit om de politie te gaan helpen b(j het opsporen van misda den als moord, roof en verkrachting, waar van er in het afgelopen jaar rond de eer biedwaardige Keulse Dom 48.313 voorkwa men. Van deze misdaden werd niet meer dan 35,7 percent opgehelderd. Na Frank fort staat Keulen bovenaan de lijst van steden met de meeste misdaden. Zij heeft daarmee „misdadigerscentra" als Bremen Dusseldorf, Neurenberg, Hamburg en Ber lijn voorbij gestreefd. Het initiatief tot het oprichten van de ze burgerwacht is uitgegaan van de 29- Jarige koopman Hans Franzen. Met onge veer vijfentwintig medestanders trekt hij nu 's avonds donker Keulen binnen, ge wapend met gummiknuppel en draagbare telefoon, om de politie onmiddellijk te waarschuwen als hij onraad ziet. Het is niet de bedoeling van de burgerwacht ge wapenderhand in te grijpen. Dit mag zij natuurlijk ook niet, al heeft de politiepre- sident er een zwaar hoofd in dat dit toch op een gegeven ogenblik zal gebeuren. De politie staat helemaal afkerig tegenover het experiment. En het is wel duidelijk waarom de po litiemannen zich verontwaardigd en ver stoord betonen: dank zij de discussies rond het burgerwacht-idee en de ontevre denheid van de bevolking over het ge brek aan bescherming, die de politie haar biedt, heeft de minister van Justitie van Ri.inland-Weatfalen enige ingrijpende be slissingen genomen. Hij liet een diepgaand onderzoek instellen naar de werkwijze van het politie-apparaat. Hun bleek dat meteen al ruim 500 politie-agenten vanachter hun veilige bureaus konden worden wegge haald, waar ze zich gezapig hadden ver schanst onder het mom van gewichtige werkzaamheden. Zij zullen nu door bur ger personeel worden vervangen, dat voor dit eenvoudige schrijfwerk geen politie-op- leiding nodig heeft. Andere plannen zijn nog in staat van wording. Zo wil de minister gepensioneerde agen ten de kans geven zich nogmaals in het oude, vertrouwde uniform te steken voor het doen van bijvoorbeeld bewakingsdien sten bij voetbalwedstrijden. Ook wil hij het korps aanvullen met burgers, die in staat zijn flink van zich af te slaan. Ten slotte worden pogingen gedaan de vrouwe lijke politie-agent in de Bondsrepubliek ingang te doen vinden, maar het is dui delijk hoe weinig enthousiast de politie mannen in Keulen, en in de hele bonds republiek tegenover deze plannen staan. Op het ogenblik zijn in de Bondsrepu bliek 1300 van de 28.800 posities binnen het politieapparaat niet bezet, een situatie die de vakbond van politiemannen in zijn hart natuurlijk toejuicht, want des te hoger rijn de eisen die men kan stellen. De plannen van burgerwacht-voorman Franzen hebben dan ook voorlopig alleen maar tot botsingen met de politie, niet met de onderwereld, geleid. De politiepre- sident weigerde zowel Franzen als een van de leden van het bestuur te ontvan gen. Het argument luidde: „De heer Fran- Advertentie Doolsif 35 H.ijrlc m Tel M'il'i BONN (Reuter) Alexei Adzjoebei, de schoonzoon van premier Kroesjtsjov, acht het mogelijk dat in een bespreking van de Russische premier en bondskan selier Erhard de Duitse kwestie zal wor den aangesneden. Adzjoebei, hoofdredacteur van het Rus sische regeringsblad Izwestia die een be zoek van twee weken aan de bonds republiek heeft gebracht, zei dat in een laatste gesprek met de drie bladen van wie hij de gast was. Volgens hem moeten er voor een even tuele topconferentie van de Sovjet-Unie en West-Duitsland geen voorwaarden worden gesteld. Van dr. Erhard heeft hij de indruk gekregen, dat het een man is met wie men praten kan. Hij liet door schemeren dat de Sovjet-Unie misschien bereid is stappen te doen bij het regime in Oost-Duitsland, teneinde ongemakken als gevolg van de gedeeldheid van Duits land weg te nemen. Odzjoebei noemde de bondsrepubliek het krachtigste kapi talistische land in Europa. „Wij hebben geleerd technisch dynamisme en zin voor traditie op waarde te schatten. Naar mijn mening legt uw land in sommige opzichten een vastberaden conservatisme aan de dag, dat daarin bestaat, dat men anderen niet na-aapt om redenen van prestige. Dat heeft indruk op ons gemaakt", aldus Adzjoebei. MBABANE (Zwasiland) (AP) Bob Mar tin, minister voor Ontwikkeling en Finan ciën van Swaziland, is in zijn huis in Mbabane doodgeschoten. Een onbekende persoon vuurde vier pistoolschoten op Martin af bij de voordeur van zijn huis. Blijkbaar was de man uit op roof, aldus het Zuidafrikaanse persagentschap. De vrouw van Martin die zich in het huis bevond bleef ongedeerd. De politie zoekt naar een jonge Afrikaan. Swaziland is een Brits protectoraat aan de oostgrens van Zuid-Afrika. De 50-jarige heer Martin kwam in 1946 in het bestuur van Swaziland. Hij heeft een zoon en een dochter. zen is voor ons om verschillende redenen geen onderhandelingspartner". De presi dent doelde daarmee op Franzens rol in de rechts-radicale Duitse Vrijheidspartij, waarvan Franzen districtsleider is. Men verdenkt hem er in dit verband van dat hij met zijn burgerwacht een verkiezings truc wil uithalen. De Duitse Vrijheidspar tij wil namelijk bij de algemene verkiezin gen volgend jaar aan de stembusstrijd gaan meedoen. LOESAKA (Noord-Rhodesië) (AP) Militairen zijn een nieuw offensief be gonnen tegen de fanatieke Loempa sekte in een wanhopige poging een einde te ma ken aan de „heilige oorlog" die al tien da gen heeft geduurd en aan 112 mensen het leven heeft gekost. De meeste Loempa- leden hebben zich in de wildernis terugge trokken en hun dodelijke speren mee geno men. Vorige week werden zeventig met bijbels zwaaiende krijgers die „paspoorten voor de hemel" van de leiders van de sekte bij zich hadden, gedood bij een zelfmoord- aanval op troepen die gewapend waren met mortieren, mitrailleurs en geweren bij het hoofdkwartier van de sekte in Sione (Zion). Duizenden vluchtelingen die de wraak van de sekte vrezen, hebben zich bij mis sieposten in het gebied verzameld. Velen van hen hebben geen voedsel meer en velen van hen zijn gewond. Advertentie RK FRANKFORT (AFP). Te Koenigstein in Hesse is vernomen dat Adenauer een flinke griep heeft en het bed moet houden. Hij had zondag het woord moeten voeren op een congres. De organisatoren kregen te horen dat zijn gezondheidstoestand hem niet toestaat in het openbaar te verschij nen. Adenauer heeft zijn opvolger Erhard het recht betwist alleen de buitenlandse poli tiek van het land te bepalen. In een brief aan de Frankfurter Allge- meine Zeitung van zaterdag zegt Ade nauer dat de leden van de regeringspar tij de politiek van de bondskanselier mo gen kritiseren zonder te worden uitge maakt voor ontevredenen of samenzweer ders. Adenauer zegt verder, dat het arti kel van de grondwet, volgens hetwelk de bondskanselier de richtlijnen van de po litiek bepaalt, alleen van kracht is binnen het kabinet. Maar daar wij een parlemen tair regeringssysteem hebben, aldus de voormalige bondskanselier, moet de bonds kanselier altijd de goedkeuring van de re geringspartij of partijen hebben bij het op stellen van deze richtlijnen. Nog een merkwaardige foto van een stukje maanoppervlak van 25 kilo meter in het vierkant. De kratertjes in een uitloper van de krater Copernicus met niet meer dan vijf meter in doorsnee. De voornaamste conclusies tot dus ver zijn dat het maanoppervlak niet bedekt is met een zeer dikke laag stof en anderzijds dat er ook geen kale rotsbodem is. Er is een stoflaag, die in dikte waarschijnlijk van enkele centimeters tot dertig centimeter varieert. In hoeverre dit oppervlak een gewicht kan dragen, is niet be kend. Hoewel er aanwijzingen zijn voor vulkanische activiteit, schijnen enige kraters veroorzaakt te zijn door meteorieten. De uit het centrum van de kraters lopende lijnen, die men vroeger aanzag voor condens- dampen of vulkanisch glas blijken flinke rotsen te zijn die bij het ont staan van de kraters werden weggeslingerd. NEW YORK (AP) Gezaghebbende woordvoerders hebben meegedeeld dat se cretaris-generaal Oe Thant van de Ver enigde Naties uit Moskou is teruggekeerd met de boodschap dat de Sovjet-Unie de UNO-Assemblee en wellicht zelfs de UNO zal verlaten als zij wordt beroofd van haar stemrecht in de Assemblee. De Ver enigde Staten hebben betoogd dat de Sov jet-Unie haar stemrecht moet verliezen tenzij zij iets betaalt van haar schuld aan de UNO voor de Assemblee op 10 novem ber bijeenkomt. Het UNO-handvest be paalt dat elk land dat twee jaar achter stand heeft bij betalingen aan de UNO „geen stemrecht zal hebben" in de Assem blee. De Sovjet-Unie heeft geweigerd te beta len voor de UNO-operaties in Kongo en het Midden-Oosten en is hiermee twee jaar ten achter. De Sovjet-Unie is een van de zestien landen die gevaar lopen hun stem recht te verliezen. Frankrijk komt op 1 januari ook op de lijst. LISSABON (Reuter) De Portugese staatsveiligheidspolitie heeft enkele leden van de verboden communistische partij ge arresteerd. Volgens een bekendmaking zouden zij een ondergrondse organisatie vormen, die werkte in Oporto en om geving en tot taak had „aan te sporen tot acties tegen de veiligheid van de staat en de binnenlandse vrede". Naar de voornaamste verbindingsman tussen deze organisatie en de communis tische partij, een zekere dr. De Machado Teixeira Rela, wordt nog gezocht. (Van onze correspondent) LONDEN Sinds de publikatie door de Daily Mirror en de Sunday Mirror, dat er in Engeland een nieuw schandaal bloeit, waarbij een bekend lid van het Hogerhuis zou zijn betrokken, ging het gerucht dat dit de joviale en populaire lord Boothy zou zijn. De beide bladen be weerden dat hij een homosexueel is, die betrekkingen zou onderhouden met een on derwereldfiguur, die leefde van afpersing. De Sunday Mirror had verklaard in het bezit te zijn van een foto, waarop men het Hogerhuislid in een compromitterende houding op een sofa ziet zitten, naast de gangster. De 64-jarige Lord Boothy heeft zaterdag in een uitvoerig ingezonden stuk in de Times de geruchten ontkend. Hij was op 17 juli uit Frankrijk teruggekomen en had tot zijn verbazing gehoord van de geruch ten over zijn contacten met een bende die zich toelegt op geldafpersing. (Van onze correspondent) PARIJS Frankrijk heeft zondag het uitbreken van de eerste wereldoorlog, vijf tig jaar geleden, herdacht. Aan deze herdenking heeft de burgemeester van Rijssel in Noord-Frankrijk niet mee wil len doen, want voor hem. zoals hij in het openbaar heeft laten weten, is de 2de augustus een dag van rouw, die niet met vlaggen aan de openbare gebouwen be hoort te worden herdacht. De eerste wereldoorlog heeft Frankrijk anderhalf miljoen doden en meer dan een miljoen verminkten gekost. De paar och tendbladen, die op zondag verschijnen, hebben de voornaamste feiten van de 2de augustus 1914 in herinnering gebracht: de oorlogsverklaring van Duitsland aan Rusland, de moord op Jean Jaurès en de mobilisatie van Frankrijk, bekend ge maakt aan het Franse volk en onderte kend door Viviani en Poincaré. In Parijs zelf werd een défilé gehouden van soldaten in rode broeken naar het Ga re de l'Est, van waar de eerste troepen in 1914 naar het front vertrokken. De stemming in Parijs was somber. De hoofd stad was een verlaten stad, want twee miljoen Parijzenaars waren de vorige dag voor een maand met vakantie gegaan. De hitte had plaats gemaakt voor een kou de wind. De zon ging schuil achter een laaghangend grijs wolkendek. President De Gaulle zei in een radiotoe spraak dat Frankrijk de eenheid heeft herwonnen welke het op 2 augustus 1914 had getoond hetgeen het land helpt bij zijn streven naar een welvarend en broe derlijk lot. Boothy, die jarenlang voor radio en te levisie optreedt, is iemand die door zijn opgeruimd karakter en door zijn voortref felijke debatteerkunst grote populariteit ge niet. Bij vele gelegenheden werd hij dan ook gefotografeerd op verzoek van lieden die beweerden zijn „fans" te zijn. Eens, zo schrijft hij, werd hij in zijn flat, dat tevens zijn kantoor is, gefotografeerd met een heer, die een zakengesprek met hem had en vergezeld was door twee vrienden. Deze heer had hem een zakenvoorstel ge daan dat Boothy belangrijk achtte, maar dat hij afwees wegens gebrek aan tijd. Sindsdien werd Boothy ervan op de hoog te gesteld, dat de heer die hem bezocht had een aantal jaren geleden wegens een misdaad was veroordeeld. „Maar", zegt Boothy, „ik wist er toen en weet er nog steeds niets van". „Wat mij betreft, mag iedereen een foto zien of publiceren die ooit van mij is ge nomen. Ik ben geen homosexueel, ik ben in twintig jaar niet naar een party in Mayfair geweest. Ik heb de man van wie beweerd wordt dat hij „de koning van de onderwereld" is, slechts driemaal ontmoet voor zakelijke aangelegenheden en dan al leen na afspraak in mijn flat op zijn ver zoek en in gezelschap van andere mensen. Ik ben nooit naar een partijtje in Brighton met misdadigers geweest. Niemand heeft ooit getracht chantage op mij te plegen", tracht chantage op mij te plegen". De politie heeft, aldus Boothy, verklaard, dat zij hem nooit heeft geschaduwd of een onderzoek naar hem heeft ingesteld. „Om kort te gaan", zo schrijft Boothy, „de hele zaak is een weefsel van laaghartige leu gens". Hij daagt tenslotte de beide ge noemde bladen uit elk greintje van bewijs, documentair of fotografisch, dat zij tegen hem mochten bezitten, te publiceren en de consequenties daarvan te aanvaarden. De consequenties waarop Boothy zinspeelt, zijn een aanklacht wegens smaadschrift, dat de twee kranten op duizenden ponden kan komen te staan. ROME (AFP) De coalitieregering van centrum-links van premier AI do Moro heeft zaterdag het vertrouwen van de Italiaanse Senaat gekregen. De uitslag van de stemming luidde: 163 voor, 120 tegen en één onthouding. PEKING (AFP) De president van de Verenigde Arabische republiek, Gamal Ab- del Nasser, zal een bezoek aan China bren gen, aldus meldt het persbureau Nieuw China. Hij is uitgenodigd door de president van de Chinese volksrepubliek en de pre mier van dat land. (Van onze correspondent) PARIJS „Vlug, vlug! Uit het circus is een leeuwin ontsnapt en heel het dorp is in rep en roer." Met die woorden klopte een vrouw gillend van angst zaterdag avond op de deur van de gendarmerie in Bidart bij Biarritz, maar op dat ogenblik was het al te laat. Een leeuwin had een jongen van twaalf jaar de keel doorgebe ten. Op een terrein van de gemeente had een circus zijn tenten opgeslagen. Zaterdag avond, na de clowns en de acrobaten, zou een dressuur van drie leeuwen worden ver toond. De dieren moesten een tunnel pas seren van hun kooien naar de piste in het circus, dat vol mensen was. Door onver klaarbare oorzaak was in die tunnel een deur open en de leeuwen kwamen in het circus terecht, midden onder het publiek, dat in paniek naar alle kanten uiteen stoof. Twee leeuwen konden naar hun hokken worden terug gedreven, maar de derde kwam buiten het circus en sloeg de rich ting van het dorp in. De leeuwin kwam op de binnenplaats van een boerderij te> recht, waar drie kinderen met elektrische zaklantaarns verstoppertje speelden. Een van hen kroop onder een houten stapel. De leeuwin snuffelde aan het hout maar liep het oudste kind achterna, dat zich op de eerste verdieping in veiligheid stelde. De derde jongen werd het slachtoffer van het roofdier. Een oom van de jongen wierp zich op het beest en slaagde erin de jon gen te grijpen, maar andermaal stak de leeuwin haar klauwen uit en sloeg op nieuw toe. De oom moest loslaten, zelf ge wond. De leeuwin doodde het kind. De gehele nacht heeft men jacht op het beest gemaakt. Een gendarme legde het dier met een paar schoten neer. LONDEN De Britse minister van Bui tenlandse Zaken Butler is met weinig il lusies naar Moskou gegaan en met nog minder teruggekomen. Hij wist dat de Rus sen op dit moment, gezien de onzekere in ternationale toestand, niet veel anders kunnen doen dan pas op de plaats maken. Het was zeker een teleurstelling voor But ler dat zijn voorstel inzake Laos is afge ketst. Dit komt omdat de Russen zich blijk baar buiten dit gevaarlijke wespennest wil len houden, vooral omdat ze daar toch niets kunnen uitrichten en omdat ze China geen aanleiding willen geven voor actie ver optreden. Bovendien gelooft de Sovjet- Unie dat ook Amerika in Laos niet veel kan beginnen. Vandaar dat Moskou voor lopig geen bezwaar maakt tegen een im passe. Butler kwam ook niet verder met zijn poging de Russen gerust te stellen over het NAVO-plan voor een „gemengde Pola- risvloot". Waarschijnlijk omdat Moskou eerst wil afwachten of er in het najaar een Labour-regering komt, die het groten deels met het Russische standpunt inzake de multilaterale vloot eens zal zijn. ZOLANG UW ZOON beneden een be paalde leeftijd is, meneer, bent U zijn halfgod. Wist U dat? U kunt alles, U weet alles, V bent oneindig sterk en andert pappie's halen niet bij U. Verder heeft Uw vrouw hem waarschijn lijk bijgebracht, dat pappie werkt. Om centjes te verdienen waaraan hij niet al leen zijn boterhammetje met hagelslag (dat hem trouwens gestolen kan worden) te danken heeft, maar ook de autoped met luchtbanden en de trein waar hij, samen met U, uren van hemels genot aan be leeft. Het werken van pappie is voor een kind een geheimzinnig ceremonieel, dat aan vangt zodra de deur des ochtends achter zijn vader dicht valt en dat een einde neemt op het moment dat pappie zich ach ter de krant verschuilt en zegt: „Hè, hè, ik ben moe. Druk geweest vandaag!" Dan heeft het kind een heilige eerbied en een diep ontzag voor de man die alle maal doet en die zo moe is van een hele dag geheimzinnig werken, om voor hem centjes te verdienen. Een van onze kennissen is getrouwd met een zeeman. Soms blijft hij vele maanden van huis. Op zichzelf is dat niet altijd even plezierig, maar je went eraan. Die kennis van ons heeft, behalve de zeeman, ook een baby van vijf maanden en bovendien nog een buurjongetje van een jaar of zes. De vader van het buur jongetje is geen zeeman. Hij komt elke dag thuis, speelt met het jongetje, repa reert zijn autoped wanneer die stuk is, vertelt verhaaltje voor het naar bed gaan en is, kortom, verweven met het leventje van zijn zoon. Het buurjongetje komt dikwijls naar de baby kijken. Lange tijd kan hij in volko men stilzwijgen in de wieg staren, gefas cineerd door al dat kleine, dat leeft en beweegt en oorverdovend kan schreeuwen. Na verloop van tijd verdwijnt hij weer naar huis om zijn moeder verslag uit te brengen aangaande vorderingen, groei en gedragingen van de baby. Op zekere dag was hij later dan gewoon lijk. Het liep tegen etenstijd en mijn vrien din waarschuwde: „Ik denk dat je naar huis moet. Je pappie zal wel thuis zijn!" Het jongetje wierp nog een blik in de wieg, en begaf zich naar de deur. Maar opeens scheen het tot hem door te drin gen, dat in dit huis iets ontbrak. Met de deurknop in de hand keek hij de kamer rond en informeerde vervolgens: „Heb jij geen pappie?" Mijn vriendin legde uit, dat ze wel een pappie had, maar dat die niet altijd thuis was. „Is hij nóóit thuis?" vroeg het jongetje met van ontzetting ronde ogen. „Jawel", stelde ze hem gerust, „maar soms blijft hij wel erg lang weg". „Hoe lang?" wilde hij weten. „Wel acht maanden", antivoordde mijn vriendin. Het jongetje liet de deurknop los, ging op een stoel zitten en verviel, de handjes tussen de knieën geklemd, in nadenkend stilzwijgen. Toen slaakte hij een diepe zucht, keek mijn vriendin vol medegevoel aan en sprak: „Wat zal jouw pappie dan vréselijk moe zijn als hij thuiskomt!" SAN SEBASTIAN (AFP) San Sebas tian in Spanje zal de eerste stad in Europa zijn die een strand heeft waarvan ook 's nachts gebruik gemaakt kan worden. Dit strand, „La Conha", zal zeer binnen kort verlicht worden met krachtige schijn werpers. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE J Busongeluk. Bij Chongsong in Korea is een bus van een bergweg gereden. Ne gentien van de inzittenden kamen om het leven. Hinderlaag. In Birma werden nabij Mau- bin, 80 kilometer buiten Rangoon, drie mensen gedood en vier gewond, toen opstandelingen uit een hinderlaag het vuur openden op een veerboot. Prinses Grace zwanger? Volgens het Lon- dense zondagsblad „The News of the world", zou prinses Grace een baby ver wachten. De prinses de vroegere film ster Grace Kelly, is de echtgenote van prins Rainier van Monaco. Zij hebben reeds twee kinderen, Caroline van 7 en Albert van 6. Dragon-raket. Frankrijk heeft zaterdag van zijn basis in het zuiden van IJs land een tweetraps Dragon-raket gelan ceerd voor onderzoek van de bovenste luchtlagen. De raket bereikte een hoog te van 440 kilometer. Brief-met-foto. Vandaag verscheen in een plaatselijk Engels blad de volgende ad vertentie: „Man, in het bezit van trac tor, wenst kennismaking met vrouw, in het bezit van maaidorsmachine. Graag brieven met fotovan maaidors machine". Zes-mijls-grens. De regering van Argenti nië heeft zondag een wetsontwerp gepu bliceerd op grond waarvan de territo riale wateren in plaats van drie mijl zes mijl breed zullen worden. Samenzwering. De geheime dienst van da Braziliaanse marine heeft veertig men sen gearresteerd, die „een contra-revo lutie hadden willen ontketenen". Aardbevingen. Ten noorden van Rome, in Umbrië, zijn een reeks aardbevingen gevoeld. Tal van gebouwen werden be schadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Schipbreuk. Het 7081 ton metende Libane se schip „Pella" is zondagmorgen in da omgeving van het Noordfriese eiland Amrum in tweeën gebroken. De beman ning werd door een Westduitse redding boot overgenomen. Neergestort. Een twee-motorig vliegtuig ii gisteren voor de kust van Californië ter hoogte van Los Angeles in zee gestort. De zes inzittenden kwamen om het le ven. Anti-semitisme. Een vijftigtal jongelui, le den van een Argentijnse nationalistische beweging, hebben zondag in het centrum van Buenos Aires een Israëlische vlag in brand gestoken en anti-joodse leuzen geroepen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3