Aandelen van AMRO-bank 4 september in beursnotering op Aanmelding uiterlijk 1 omwisseling september Indonesië krijgt nieuwe economische politiek Demka maakt in de toekomst kwaliteits- en speciaal staal Situatie valt mee in de wol- en textielindustrie Grote invoer van wollen stoffen uit Italië De Beurs A flossing van staatsleningen Transportondernemingen gaan samenwerken Verklaring van president Soekarno PGEM streeft naar eigen kerncentrale Verhoogd dividend bij Singkep Tin Recordwinst bij Gulf Oil Corp Omwisseling tot 17 augustus Federatievoorzitter v. d. Lande: Kort economisch nieuws Omzet gestegen bij George Droge SCHEEPVAARTBERICHTEN Koopvaardijvloot van Noorwegen op recordtonnage Goede vooruitzichten voor graangewassen Moord en doodslag in Noord-Nigeria Beurzen gesloten in Engeland MAANDAG 3 AUGUSTUS 1964 7 Als Hoogovensaanbod gestand wordt gedaan Uiterlijk op dinsdag 1 september dient de aanmelding tot omwisseling van aandelen Amsterdamsche Bank nv en van aandelen Rotterdamsche Bank nv in gewone aandelen Amster dam-Rotterdam Bank n.v. te geschie den, zo blijkt uit het vandaag ver schenen omwisselingsaanbod van de nieuwe vennootschap, waarin, zoals bekend, de fusie tussen beide bank instellingen gestalte zal krijgen. De gewone aandelen Amsterdam- Rotterdam bank worden uitgegeven in stukken van nominaal 20 of ver- zamelaandelen daarvan. Zij zullen ten volle gerechtigd zijn tot het dividend over 1964 en volgende jaren. Notering in eensgevend geld ter beurze van Amsterdam zal worden aangevraagd. Zoals reeds ls aangekondigd kan voor een aandeel Amsterdamsche Bank een ge lijk nominaal bedrag aandelen AMRO bank worden verkregen, terwijl een aan deel Rotterdamsche Bank recht zal geven op een gelijk nominaal bedrag aan aan delen AMRÓ Bank, alsmede een uitkering van 50 in contanten per ingeleverd aan deel van nom. f 1000. Op donderdag 3 september zal worden bekendgemaakt of voldoende aandelen ter omwisseling zijn aangeboden. Is dit het ge val dan zullen aandelen Amsterdam-Rot terdam bank met ingang van vrijdag 4 september in de beursnotering worden op genomen. Op dinsdag 22 september wordt bekendgemaakt of men het aanbod gestand doet. De aandeelhouders Amsterdamsche Bank zullen na de omwisseling nog hun claimrecht kunnen uitoefenen bij de in schrijving op nominaal 18,25 miljoen ge wone aandelen van deze bank a pari, ge rechtigd tot de helft van het dividend over 1964. Inlevering van claims van telkens nominaal 100 bestaand kapitaal zal, zo als gemeld, recht geven op nominaal 20 nieuw kapitaal. De nieuwe aandelen zullen eveneens worden verwisseld in een gelijk nominaal bedrag aan aandelen AMRO bank. Het emissieprospectus verschijnt op 22 september. De Amsterdamsche Bank en de Rotter damsche Bank zullen op 4 en 21 septem ber respectievelijk 7 en 18 september aan deelhoudersvergaderingen beleggen, waar in de structuur van beide banken wordt aangepast aan de voorgenomen fusie, via statutenwijzigingen, wederzijdse directiebe noemingen en goedkeuring van de over eenkomst tussen de banken en de Amster dam-Rotterdam bank. H oudster maatschappij De Amsterdam-Rotterdam Bank zal ln eerste aanleg zuiver het karakter van een houdstermaatschappij dragen, doch gelei delijk de werkmaatschappij worden. Hier door zullen de resultaten van de beide be staande vennootschappen langzamerhand worden uitgehold. Daarom is een overeenkomst aange gaan, waardoor met ingang van 1 januari 1965 alle baten en lasten van de Amster- Het ministerie van Financiën deelt mede, dat van de SVi percent Nederlandse staats lening 1953 en de 3;1/« percent Nederlandse staatslening 1953, tweede uitgifte, op 1 september 1964 aflosbaar zal worden ge steld 4/67e deel van de op die datum uit staande bedragen dezer lening, zijnde: van de 3lt/« percent lening 1953 15.731.500, en van de 3'/: percent lening 1953, tweede uit gifte 5.600.000, of zoveel meer of minder als uit het systeem van uitloting op eind cijfers van de nummers der schuldbe wijzen en afronding van de aflossing op de inschrijvinigien in de schuldregisters zal voortvloeien. De uitloting van schuldbewijzen zal in het openbaar plaatsvinden op dinsdag 11 augustus 1964 te 9.30 uur in het gebouw van het ministerie van Financiën in Den Haag. Uitgeloot zullen worden vier reek sen schuldbewijzen. De aflossing op de inschrijvingen in de schuldregisters dezer leningen zal naar evenredigheid geschieden, met dien ver stande, dat op 1 september 1964 4/67e ge deelte van het op die datum op elke reke ning uitstaande bedrag zal worden aflos baar gesteld. Het per rekening af te lossen bedrag wordt afgerond op 1000,of een veelvoud daarvan. te Amsterdam is opgericht de n.v. Atrac die zich voornamelijk zal gaan bezighou den met vrachtenbemiddeling. In deze n.v., die op 15 augustus haar werk zal beginnen, wordt voorlopig deel genomen door achttien transportonderne mingen in de hoofdstad, met tezamen 250 vrachtwagens en 2500 ton laadvermogen. In een communiqué deelt het „initiatief comité eigen vervoercentrales ongeregeld en internationaal vervoer" mede, dat de oprichting van de Atrac past in de uitvoe ring van een plan voor commerciële sa menwerking in heel het ongeregeld weg vervoer in Nederland. De bedoeling van deze samenwerking van vrachtvervoerders is dat de overvracht van aangesloten ver voerders wordt overgeheveld naar de leeg staande of leeg terugrijdende wagens van andere aangesloten vervoerders. De lande lijke overkoepeling, die vooral een coördi nerende functie krijgt, zal in het leven worden geroepen, zodra ongeveer de helft van het geprojecteerde aantal samenwer kingsverbanden de vrachtbemiddeling ter hand heeft genomen. damsche en de Rotterdamsche Bank voor rekening van de AMRO bank zullen zijn, terwijl de drie vennootschappen over en weer de nakoming van hun verplichtingen zullen garanderen. Het maatschappelijk kapitaal van de Amsterdam-Rotterdam Bank, dat thans 3 miljoen bedraagt, zal na gestanddoening van het aanbod worden verhoogd tot 250 miljoen, waarvan 1000 prioriteitsaande len. Het bestuur van de nieuwe bank zal bestaan uit een raad van commissarissen van ten hoogste vijftien leden, alsmede een raad van advies van ten hoogste veer tig leden. De directeuren van de A.B. en de Robaver vormen tezamen de raad van bestuur van de AMRO bank. Als alle aan delen worden omgewisseld zal het geplaat ste kapitaal van de houdstermij, na de emissie van de A.B., 174,5 min. belopen. Winsten Blijkens een tussentijdse resultatenbere- kening heeft de Amsterdamsche Bank in het eerste halfjaar 1964 een saldo winst vóór reserveringen behaald van 14,87 miljoen (eerste halfjaar 1963: 12,29 mil joen.) Aan interest en wissels werd 38,2 mil joen 31,5 miljoen) ontvangen en de pro visiebaten beliepen 27,6 miljoen 23,8 miljoen). Algemene onkosten en stortingen in het pensioenfonds vergden 36,6 mil joen 32,5 miljoen) en een voorziening voor belastingen en extra reserve 12,3 miljoen 10,0 miljoen). Voor directe fusie- kosten bij doorgang van de fusie werd f 1,14 miljoen gereserveerd, zijnde de helft van de getaxeerde kosten onder aftrek van het hiermee samenhangende belastingbe drag. De tussentijdse resultatenrekening van de Rotterdamsche Bank toont een saldo winstrekening vóór reservering over het eerste halfjaar 1964 van f 9,31 miljoen 7,57 miljoen). De inkomsten uit rente en wissels be droegen 30,0 miljoen 24,1 miljoen). Aan provisie werd 16,3 miljoen 13,4 miljoen) ontvangen. Bedrijfsonkosten en pensioenfondsen vergden 31,3 miljoen 26,5 miljoen) en belastingen f 6,0 mil joen 4,4 miljoen). Voor directe fusiekos- ten werd over het eerste halfjaar 593.000 gereserveerd. Bij de beschouwing van de winst over het eerste halfjaar van de beide banken dient er rekening mee te worden gehou den dat het tweede halfjaar in sterke mate de invloed zal ondergaan van de toe nemende liquiditeitsspanningen, die zich in de Nederlandse economie voordoen, aldus de besturen van A. B. en Robaver. Ver wacht moet worden dat deze invloed per saldo een ongunstige zal zijn. DJAKARTA (Rtr) President Soekarno heeft een wijziging van de economische, fi nanciële en monetaire politiek van Indone sië bekendgemaakt, die ten doel heeft hulp bronnen te coördineren en de produktie op essentiële goederen te concentreren. Het persbureau Antara heeft zaterdag een pre sidentiële verklaring gepubliceerd, waarin onder meer staat dat Indonesië een econo mische politiek moet voeren die gebaseerd is op de eigen kracht van het land. Een duidelijke economische en financiële poli tiek is nodig om Indonesië te bevrijden van de economische omsingeling. In de verklaring wordt verder ingegaan op financiën, produktie, distributie, verbin dingen, vervoer en buitenlandse handel. De meeste inspanningen, zo staat er, moeten gericht zijn op het bereiken van autarkie bij de produktie van levensmiddelen, kle ding en andere noodzakelijke behoeften. Deviezen, uit export verkregen, moeten worden bestemd voor de invoer van goe deren die bij de binnenlandse produktie kunnen worden gebruikt. Produktie, ver voer en verbindingen zullen waar nodig overheidshulp ontvangen ter verbetering van de efficiëntie. Aan economische principes zal niet wor den getornd, zo vervolgt de verklaring, zo dat staats- en particuliere ondernemingen met elkaar kunnen concurreren en de ef ficiëntie zullen bereiken die voor de bevol king van voordeel zal zijn. De produktie moet in evenwicht worden gebracht met verbruik en export. In begin sel zullen geen nieuwe projecten worden geëntameerd, tenzij ze de invoer van es sentiële goederen overbodig maken. Er zul len pogingen worden gedaan om in be staande fabrieken de produktie weer op gang te brengen. Er zal een omvangrijke inventarisatie van alle staatsbezittingen plaatsvinden, vooral van voertuigen en opgeslagen goe deren. Bepaald is dat alle overeenkomsten De directie van de PGEM meent dat in de toekomst op een gegeven moment de tijd rijp zou kunnen zijn voor een ei gen kerncentralecomplex. Vestiging bij de centrale van de Gemeenschappelijke Kern energiecentrale Nederland in Dodewaard vindt men dan het meest praktisch. De Provinciale Gelderse Eeldctriciteits Maatschappij heeft daarom een terrein van veertig hectare in de Hiense polder bij Dodewaard gekocht. Een gedeelte van ongeveer tien hectare zal in de vorm van een recht van opstal aan de n.v. Gemeen schappelijke Kernenergiecentrale Neder land ter beschikking worden gesteld voor de door haar te bouwen kerncentrale, maar in de toekomst wil de PGEM op het overi ge terrein eigen kernreactoren plaatsen. met buitenlandse belangen die handel en produktie betreffen slechts op last van president Soekarno tot stand mogen ko men, aldus de verklaring. De Indonesische regering van het „Natio nale front" is uitgebreid met twee minis ters die zich met de financiële zaken zullen bezig houden. Sultan Hamengkoe Boewono wordt minister en voorzitter van het orgaan dat toezicht moet houden op de financiën. Hij vervangt minister dr. Soeharto, oud minister voor het bankwezen die minister en secretaris van het orgaan voor natio nale economische ontwikkeling blijft. Voorts is de presidentdirecteur van de staatshandelsbank, J. D. Massie, minister geworden belast met „het op orde stellen van het kapitaal van banken en van parti culieren". De nieuwe kabinetsleden zijn, volgens waarnemers, prowesters en anticommunis tisch. Zij behoren niet tot een politieke partij. De N.V. Singkep tin maatschappij heeft in het per 30 juni eindigende boekjaar 1963-1964 155.300 (vorig jaar 138.300) aan dividenden ontvangen, zo blijkt uit de verlies- en winstrekening. Er resteert een winst van 149.500 130.300). Voorgesteld wordt het dividend te ver hogen tot negen (vorig jaar acht) percent, waarvan reeds vier percent tussentijds werd uitgekeerd. Houders van preferente en prioriteitsaandelen hebben de hun toe komende uitkering van vier percent al ge heel in de vorm van interimdividend ont vangen. Per oprichtersbewijs is ƒ5,80 3,90) beschikbaar. Het aandelenbezit in de Billiton Mij bleef ongewijzigd op nominaal ƒ219.000 aandelen eerste rubriek en nominaal f 630.000 aandelen tweede rubriek. De ge zamenlijke boekwaarde van deze aande len bedraagt onveranderd 1,57 miljoen. De koerswaarde per 30 juni was ƒ3,82 miljoen (ƒ3,70 miljoen). zes een Doordat de omzetten in de eerste maanden van 1964 onafgebroken op hoog peil zijn gebleven is de netto be' drijfswinst van Gulf Oil Corporation en haar geconsolideerde dochtermaatschap pijen hoger geweest dan in welk eerste halfjaar in de geschiedenis van het con cern ook. De geraamde nettowinst van 195.768.000 dollar was 8,7 percent hoger dan de winst van 180.032.000 dollar in de overeenkom stige periode van 1963. Gebaseerd op het op 30 juni uitstaande aantal aandelen be droeg de winst over de eerste zes maanden van 1964 1,88 dollar tegen 1,73 dollar over de overeenkomstige periode van 1963. Hoewel alle omzetten zich op een hoog peil bleven bewegen, nam het Amerikaan se bedrijf 66,4 percent van de nettowinst voor zijn rekening. Dit is een geringe toe neming ten opzichte van de eerste helft van 1963. De Demka zal als afzonderlijke ven nootschap blijven voortbestaan.. Dit wordt medegedeeld in een bericht van Hoogovens aan de aandeelhouders Demka. In de afgelopen twee jaren hebben zich bij het op gang komen van de produktie en de verkoop van kwaliteits- en speciaal- staal een aantal aanloopmoeilijkheden voorgedaan, die hun weerslag hebben ge vonden in de financiële resultaten van Demka. Voor een semi-geïntegreerde staal industrie als Demka moet, mede gezien haar ligging, de ontwikkeling in de pro duktie van kwaliteits- en speciaalstaal de meest juiste worden geacht. Hiervoor zijn echter nog aanzienlijke in vesteringen noodzakelijk. Demka heeft hiertoe zelf niet voldoende middelen ter beschikking, terwijl bovendien het win- vermogen en de omvang van het aandelen kapitaal niet zodanig zijn, dat via een be roep op de kapitaalmarkt in deze kapi taalbehoefte kan worden voorzien. De ontwikkeling voor Demka zal met vrij aanzienlijke aanloopkosten gepaard kunnen gaan. Voor Hoogovens is het, al dus de directie, van belang dat zij zich, naast haar massastaalfabricage begeeft in de vervaardiging van hoogwaardig kwali teits- en speciaalstaal. Gezien het feit dat Hoogovens reeds 51 percent van het aan delenkapitaal Demka bezit is het, aldus Hoogovens, de meest aangewezen weg de beleidslijn via Demka te realiseren, waar bij Hoogovens dan door middel van ver werving van het gehele aandelenkapitaal de verantwoordelijkheid en financierings last voor de ontwikkeling op zich kan ne Men is bij Hoogovens van mening dat volledig samengaan van beide onderne- De heer J. P. L. van der Lande, voor zitter van de federatie Nederlandse wolin dustrie, meent dat de situatie in de Ne derlandse textiel- en wolindustrie niet zo somber is als zou kunnen worden afgeleid uit de recente liquidaties en fusies van sommige bedrijven. De stormachtige ontwikkeling van het bedrijfsleven in de laatste tien jaar, ge deeltelijk te danken aan de groeiende Europese integratie, heeft de industrie van de gehele ontwikkelde wereld en die van Europa in het bijzonder niet slechts het profijt opgeleverd van de snelle en De invoer in Nederland van wollen en halfwollen stoffen uit Italië is in tien jaar tijd met bijna negenhonderd percent ge stegen. In 1954 kwam 433 ton uit Italië, in 1963 reeds 3750 ton (op een totale in voer in dit jaar van 8550 ton). De federatie Nederlandse wolindustrie geeft in een maandbericht aan hoe het mogelijk is dat Italië de markt in Neder land maar ook in de andere E.E.G.- landen kan binnendringen. Ondanks de moeilijkheden, die gepaard zijn gegaan met de ontwikkeling van de E.E.G., is de economische toestand in de Nederlandse industrie in het algemeen en in de wolindustrie in het bijzonder lang niet onbevredigend. De gehele bedrijfstak is gezond, zo meent de federatie Neder landse wolindustrie. Wel is het zo dat alle zeilen zullen moeten worden bijgezet om de uitvoer op te voeren en daardoor de nog steeds toenemende invoer te compen seren. De export van wollen en halfwollen stoffen bedroeg in 1954 3981 ton en in 1963 5658 ton, hetgeen een toename van 42 pet. in tien jaar tijds betekent, terwijl de invoer in diezelfde tijd meer dan ver drievoudigde. Die invoer komt voor een groot deel uit Italië. Daar ligt, negentien kilometer ten noordwesten van Florence, een stad met ongeveer honderdveertigduizend inwoners, die Prato heet. In de wolindustrie van Pra- to (die voornamelijk strijkgarenweefsels vervaardigt) staan evenveel weefgetwou- wen als in haar Nederland tezamen (cir ca zesduizend). Van dat aantal staat on geveer tweederde in de huisnijverheid, die daar nog volop beoefend wordt. De thuiswerkers (artisani) hebben in een vertrek van hun huis een of enkele mechanische weefgetouwen staan en wer ken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat (soms zelfs assisteren vrouw en kinderen) in opdracht van de zogenoemde restau rant-fabrikanten (de „impanatori") die hen van orders voorzien. Op deze wijze ontloopt men de sociale lasten. Een delegatie uit de E.E.G.-wolindustrie heeft een bezoek aan Prato gebracht en de prijs waarvoor geleverd wordt aan de hand van de daar verkregen inlichtingen nagerekend. Zij kwam altijd nog een paar gulden per meter hoger uit en daarom wordt vermoed dat de uitvoer nog op bij zondere wijze wordt gesteund door de overheid, al zal dit nooit kunnen worden bewezen, zo meent de federatie Neder landse wolindustrie. De International Air Transport Association (IATA) heeft in Montreal bekend gemaakt dat de luchtvaartmaatschappijen, die lid zijn van de IATA, in het tweede kwartaal van dit jaar samen 863.822 passagiers hebben vervoerd op de Noord- Atlantische routes. Dit is een toeneming van 40,5 percent ten opzichte van de overeenkomstige periode van het vorige jaar. In Teheran heeft de N.V. Verenigde Machine fabrieken (VMF Stork-Werkspoor) het contract ondertekend voor bedrijfsklare oplevering van twee bietsuikerfabrieksinstallaties. Deze installa ties zullen de capaciteit van twee bestaande be drijven vergroten tot het drievoudige van de huidige verwerking. De Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus heeft in het boekjaar, dat op 31 maart ten einde liep, een winst gemaakt van 12 miljoen gulden. De Duitse Krupp-onderneming zal zowel finan ciële als technische hulpverlening geven voor de exploitatie van de Cassinga ijzermijnen in Angola. Emittenten delen mede dat de 5% percent le- nin.T groot 1 miljoen a pari van de Gerefor meerde Kerk van Amsterdam-Slotervaart-Os- dorp, waarop van 14 juli af kon worden inge schreven, thans is voltekend. enorme expansie, die voor elk lekeoog zichtbaar was, maar daarnaast ook een berg van voor het gewone oog verborgen moeilijkheden van aanpassing aan de zich zo snel wijzigende situatie aldus de heer Van der Lande. In elk land en in elke bedrijfstak heb ben in deze aanpassingsstrijd, die voor de textielindustrie misschien nog het verst gevorderd is, ondernemingen het loodje gelegd. Zulks heeft de positie van de overblijvenden in een bepaalde bedrijfs tak slechts kunnen versterken. Men is, wanneer in een bepaalde tak van het bedrijfsleven enkele ondernemin gen achtereen verdwijnen, uit zorg en on gerustheid geneigd om onmiddellijk zowel het bestaansrecht als de bestaansmoge lijkheden van die bedrijfstak in het geding te brengen en tegen de feiten af te we gen. Het recht van bestaan ontleent iede re tak van industrie aan de vraag de bestaansmogelijkheden grotendeels aan zich zelf. Die bestaansmogelijkheden zijn er zowel voor de textiel- als de wol industrie. De moeilijkheden van het ogenblik waar mee de gehele en zeker de traditionele industrie te maken heeft of krijgt, ma ken de bedrijfstak textiel sterker. Ten slotte verwacht de heer Van der Lande dat men er in zal slagen zich aan de veran derde structuur van de wereldeconomie aan te passen. Blijkens het jaarverslag over 1963 van de n.v. wollenstoffenfabriek George Droge (Tilburg) bedraagt het winstsaldo f 187.765 (vorig jaar 161.914), het exploitatiesal do 475.536 370.403). Voorgesteld wordt, zoals bekend is een onveranderd dividend van tien percent. De omzet is belangrijk gestegen. Door gunstige en tijdige inkoop in het begin van het jaar werden de resultaten door de stijgende grondstoffenprijzen niet na delig beïnvloed. Betreffende de vooruitzichten deelt de directie met enig voorbehoud mede, dat in de eerste twee maanden van het lo pende boekjaar de omzet groter was dan in dezelfde periode vorig jaar. Doch de moeilijke maanden die hierop volgden gedeeltelijk tengevolge van het uitblijven der nabestellingen voor de zomer de den deze voorsprong niet alleen teniet, doch zetten hem om in een achterstand in vergelijking met 1963. De resultaten van 1964 zullen achterblijven bij die van 1963, doch in welke mate dit zal zijn is nog moeilijk te voorspellen. Achilles 1 v. Rotterdam n. West-Indlë. Aclla 1 180 m. z.o, Singapore n. Djakarta. Acmaea 2 te Brunsbüttel v. Cardon. Acteon 1 120 m. z.w. Azoren n. Curagao. Agamemnon 2 v. Rotterdam n. Amsterdam. Alamak 1 ten anker Karachi v. Khor Ramshahr. Alcor 1 v. Mombasa n. Aden. Aldabi 1 te Rotterdam. Amstelhoek 1 90 m. z.o. Keelung n. Dairen. Amstelsluis 1 45 m. z.w. Kp. Skagen n. A'dam. Amstelveen 1 600 m. w. Sabang n. Singapore. Atys 1 300 m. z. Socotra n. Abadan. Barendrecht 1 100 m. o. Port Sudan n. Gibraltar. Batu 1 361 m. n.w. Walvisbaai n. New York. Bovenkerk 1 450 m. w.n.w. Fremantle n. Aden. Breda 31 900 m. o. New York n. Rotterdam Caltex Arnhem 1 60 m. z.z.w. Masira n. Stockh. Caltex Leiden 1 115 m. n. L. Quoin n. Pt. Louis. Caltex Naples 1 150 m. o. Aden n. Bahrein. Caltex Nederland 1 45 m. o.n.o. Malta n. F Said. Caltex Utrecht 1 130 m. z.z.w. Ras al Hadd naar Bahrein. Camitia 1 170 m. z.z.w. Mizenhead n. Curagao. Carrillo 2 te New Orleans. Ceres 1 90 m. w. Aruba n. Kingston. Charts 1 v. New Orleans n. Maracaibo. Congokust 1 50 m. z. Dover n. Bordeaux. Crania 1 240 m. w.n.w. Key West n. Landsend. Delft 1 v. Mobile n. Houston. Deneb 1 v Rotterdam n. Hamburg. Dongedijk 1 v. Rotterdam n. Bremen. Echo 2 te Rotterdam. Esso Den Haag 1 v. Lavera n. Augusta. Friesland KRL 31 450 m. n.w. Pointe Arguello naar Los Angeles. Friesland SSM 1 te Brunsbüttel n. Stettin. Gaasterkerk 1 20 m. z.w. Beachyhead n. Marseille. Gabonkust 2 v. Rotterdam n. Brake. Ganymedes 2 te Port of Spain. Garoet 2 v. Rotterdam n. Amsterdam. Gloria Maris 1 v. Rotterdam n. Ventspils. Gorredijk 1 v. New York n. Rotterdam. Graveland 1 te Rio Grande do Sul. Gulf Hansa 1 te Port Said n. Kharg eeiland. Hollands Diep 3 te Tokio v. Townsville Holl. Duin 1 140 m. z.w. Graham n. Yokohama. Isis 1 430 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Jason 1 800 m. z.w. Azoren n. Barbados. Kalydon 1 v. Punta Cardon n. New York. Kamperdijk 1 te Antwerp env. Rotterdam. Katendrecht 1 v. Genua n. Napels. Katsedijk 2 te Rotterdam. Katwijk 1 180 m. n.o. Madagascar n. Singapore. Kelletia 1 90 m. w.n.w. Ouessant n. Shellhaven. Kenia 1 te Shellhaven v. Rotterdam. Kerkedijk 1 40 m. z.w. Startpoint n. Antwerpen. Kermla 2 te Suez n. Lissabon. Korenia 1 v. Suez n. Abadan. Kreeft 31 v. Narvik n. Rotterdam. Kryptos 1 20 m. z.z.w. Wight n. Curagao. Loppersum 1 te Antwerpen v. Amsterdam. Maashaven pass. 1 Borkum n. Gdynia. Maaslloyd 31 te Kaapstad v. Curagao. Maron 1 150 m. o.n.o. Hatteras n. Curagao. Mataram 1 420 m. n.n.o. Socotra n. Mombasa. Medon 1 380 m. o. Miami n. Baltimore. Moordrecht pass. 1 Pulu Weh n. Yokohama. Naess Lion pass. 1 Oran n. Palermo. Neder-Ebro 1 v. Longview n. San Francisco. Neder-Rijn 1 te Rotterdam. Neder-Waal 3 te Buena Ventura. Nista 1 50 m. w. Bizerta n. Batumi. Nushaba 2 te Rotterdam. Ocean Sprinter 2 te Rotterdam. Ommenkerk 1 te Genua v. Port Said. Ondlna 1 te Wilhelmshaven. Oranje 2 te Southampton v. Lissabon. Oranje Nassau l v. Curagao n. Port of Spain. Oranjestad 31 v. Trinidad n. Paramaribo. Pericles 31 v, Talcahuano n. Ianantotio. Philine 1 40 m. w.n.w. Daedalusriff n. Mena. Phillppia pass. 1 Belawan n. Mena Prins Alexander 1 v. Toronto n. Montreal. Prins Fred. Hendrik 2 te Le Havre v. Montreal. Prins Frederik Willem pass. 1 Wight n. Glasgow. Prins Johan Willem Friso 1 te Muskegon. Prins Willem v. Oranje 2 v. Detroit n. Chicago. Prins Willem II 1 te Aden v. Djibouti. Prins Willem IV pass. 1 Bishoprock n. Londen. Prinses Irene 2 te New York v. Le Havre. Prinses Margriet 3 te Rotterdam. Randfontein 2 te Antwerpen v. Southampton. Rempang 1 te Aden v. Mombasa. Risa Paula 2 330 m. n.w. Cristobal n. Gufport. Rondo 1 v. Singapore n. Bangkok. Saloum 1 95 m. z.w. Finisterre n. Nantes. Sarpedon 1 1070 m. n.o. Mona n. Duinkerken Schelpwijk 1 te Rotterdam. Senegalkust 2 te Antwerpen v. Hamburg. Serooskerk 1 te Le Havre v. Rotterdam. Sinon 31 v. Maracaibo n. Port of Spain. Sloterkerk 1 180 m. w. Luderitzbaai n. Kaapstad. Soestdijk 31 660 m. o. Kp. Race n. Boston. Solon 31 in Golf v. St. Lawrence n. Montreal Sophocles 1 450 m. n.o. P. Rico n. Sto. Domingo. Stad Amsterdam pass. 1 Cagliari n. Palermo. Steenwijk 1 215 m. o.n.o. Gibraltar n. Liverpool. Stentor 1 v. Rotterdam n. Amsterdam. Straat Cook 1 te Colombo v. Cochin. Tahama 1 200 m. v. Bahrein n. Mena. Talita 1 te Rotterdam. Tamara 1 te Melbourne v. Kwinana. Tara 1 125 m.t o. Malta n. Beyrouth. Ulysses 1 v. Aruba n. Porto Cabello. Van Noort I v. Lautoka n. Auckland. Videna 1 v. Mena n. Ravenna. Vlieland 1 te Rotterdam. Waardrecht 1 900 m. z.z.o. Dairen n. Dairen. Waibalong 1 115 m. n. Kp. Varella n. Palembang. Waikelo 1 te Semarang n. Tandjong Priok. Willem Ruys 2 te Southampton n. Sydney. Zaria 1 125 m. w.z.w. Kuria Muria n. Mena. KLEINE VAART Alcetas 1 175 m. o.z.o. Messina n. Leixous. Ank T. 31 v. Stralsund n. Ostrand. Arnoudspolder pass. 1 Westhinder n. Lissabon. Atlas 1 te Napels v. Tunis. Bonafide 1 te Portland Bill n. Rotteredam. Dongeborg 1 te Outergabbert n. Delfzijl. Erasmus pass. 1 Wight n. Oporto. Fedala 1 te Dungeness n. Dublin. Flevo 1 te Amsterdam v. Gdynia. Frans Böhmer pass. 1 Kp. Nao n. Lissabon. Geestdam 1 te Newarp n. Maassluis. Hoogvliet 1 te Owers n. Amsterdam. Huybergen 2 60 m. o. Gibraltar n. Lulea. Joost 31 v. Zaandam n. Delfzijl. Lauriergracht 1 30 m. n.w. IJmuiden n. Helsinki. Lifana 1 te Kp. La Hague n. Rouaan. Maasborg pass. 1 Texel n. Delfzijl. Marianne pass. 1 Noordhinder n. Rouaan. Mathilde 30 v. Raumo. Nero 1 35 m. z. Kp. Finisterre n. Vigo. Netta 1 120 m. o. Sunderland n. Esbjerg. Nusakan 1 v. Newcastle n. Hamburg. Patricia 1 v. Rochester n. Stettin. Phidias 1 te Finisterre n. Hamburg. Scheldeborg 1 te Rotterdam v. Sharpness. Spolanda 1 dwars Lowestoft n. Rouaan. Stella Prima pass. 1 Wandelaar n. Antwerpen. Tilly 31 v. Ostrand te Sandvik. Tjamme 1 te Dover n. Bremen. Vechtborg 1 ln Wesermonding n. Londen. Willi Böhmer 2 200 m. z.z.w. Cuba n. Ho. mingen voor de toekomstige ontwikkeling van zowel Demka als Hoogovens van voor deel is. Tevens wordt hierdoor het ontstaan van belangentegenstellingen voorkomen. Tenslotte wordt door een dergelijke fusie de mogelijkheid versterkt tot het voeren van een eenvormig beleid en tot het be reiken van een aantal efficiencyvoordelen, voornamelijk op het terrein van de inves teringen, de gezamenlijke planning etc. De vooruitzichten zijn als volgt: da staalproduktie van Hoogovens ligt op een aanmerkelijk hoger niveau dan in 1963. Tegen het einde van 1964 zullen de acti viteiten een uitbreiding ondergaan ten ge volge van de inbedrijfneming van nieuwa prof iel walserij en. Het verliessaldo (na afschrijvingen) voor Demka in het eerste kwartaal 1964 beliep 390.000. Verwacht wordt dat het tweede kwartaal geen verder verlies zal brengen. Deze situatie zal zich gedurende de tweede helft van 1964 bestendigen. Uiterlijk op maandag 17 augustus kun nen houders van aandelen Koninklijke Demka-staalfabrieken N.V. hun stukken omwisselen in niet royeerbare certificaten van aandelen Hoogovens. 1500 Demka kan worden omgewisseld in 500 Hoogovens, 500 Demka geeft recht op één niet royeerbaar certificaat ad 100 Hoogovens, alsmede twee scrips elk vertegenwoordigend een nominaal bedrag van 33 yj aandeel Hoogovens. Tegen inlevering van drie scrips zal kunnen worden verkregen één certificaat van 100 nominaal Hoogovens. Uiterlijk op donderdag 20 augustus wordt bekend gemaakt of het aanbod gestand wordt ge daan. OSLO (AP) De Noorse koopvaardij vloot de op twee na grootste van de wereld heeft de 14 miljoen ton over schreden en blijft groeien. In de maand juli hebben Noorse reders op Japanse wer ven zes bulkcarriers van 18 duizend ton elk besteld. Het eerste halfjaar van 1964 is de vloot met 314.000 bruto register ton netto toegenomen. Dit meldt het periodiek „Norwegian Shipping News", dat tevens schrijft dat d« mijlpaal van 14 miljoen ton in de loop van juli gepasseerd moet zijn. Van de huidi ge vloot bestaat 51,5 percent of 7,2 miljoen bruto register ton uit tankers. Verleden jaar hebben de Noorse rederijen in to taal 2,4 miljoen bruto register ton op bui tenlandse werven besteld. Sinds 1957, aldus „Norwegian Shipping News", heeft de Noorse koopvaardijvloot niet meer zo'n goed jaar beleefd. Volgens de betalingsbalansstatistiek is het bruto vrachtinkomen in dat jaar 6.925.000.000 kronen groot geweest, een toeneming met bijna 500 miljoen kronen ten opzichte van 1962. De uitgaven in vreemde havens na men niet zo sterk toe, zodat het netto vrachtinkomen toenam van 3.400 miljoen kronen tot 3.665 miljoen kronen. Het landbouwoogstbericht van de direc tie akker- en weidebouw, opgemaakt naar de situatie op 10 juli 1964, maakt melding van een nog altijd goede stand van de graangewassen. Op vele plaatsen, waar het graan iets te hoog was opgeschoten, veroorzaakte de droge periode in juni een groeiremming, zodat het euvel werd ver holpen. Over de tarwestengelgalmug meldt het bericht, dat dit insect tot 10 juli ongeveer zeshonderd hectare zomertarwe en zomer- gerst in Groningen zwaar had aangetast. Ook de wintertarwe werd tegen de ver wachting in vrij ernstig beschadigd. In sommige gevallen is het.graan al onder- geploegd. De tijdig bespoten percelen stonden er echter goed bij. Ook in de ri vierkleigebieden van Gelderland (Betu we), Utrecht en Noord-Brabant en in de Haarlemmermeerpolder en oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen kwam nogal wat schade voor. GBOKO (Noord-Nigeria) (Reuter) In het gebied van Tiv, in Noord-Nigeria, is sinds de verkiezingen van 1960 bij tussenpozen hevig gevochten tussen aanhangers van het „United Middle Belt Congress" (UMBC) waarbij zeker tach tig personen het leven hebben verloren. Zes politiemannen, die naar dit roerigs gebied waren gezonden, werden door pijlen gedood. Er zijn nu in Tiv elf personen wegen» moord in staat van beschuldiging gesteld. Van officiële zijde is verklaard dat zich in het oerwoud mogelijk nog honderden nog niet gevonden lijken bevinden. De effecten- en goederenbeurzen van Londen zijn vandaag in verband met dt jaarlijkse Bank Holiday in augustus ge sloten. VOORBEURS /AN HEDEN lste tijdv 2de tijdv. A.K.U462 gl 462 Hoogovens Kon. Olie167,20 167,20 Philips 151,40—151,50 151,70 Unilevet 145,70 Van 3 augustus aanstaande af zullen alle 360.000 bij het girokantoor Arnhem in administratie zijn de postrekeningen alleen door elektronische ap paratuur worden bewerkt. Tot dusver waren er twee verschillende boekingssystemen naast el kaar.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7