In de nationale schatkist zit weer f 95 miljoen Bevriezing loonpeil RENTE TOT 4% Indonesië wil in ons land twaalf schepen kopen Fabrikanten komen uit geheim kartel-register tevoorschijn - DE BEURS - is het goed sparen! Weekstaat Nederlandsche Bank Verdere kredieten aan platteelbakkerij onverantwoord Middenstandsbank aandelen in eensgevend geld Verolme heeft er veel opdrachten Rotterdam-T apanoeli lagere winst Duitse invoerkalender voor aardappelen verdwijnt Verlies van Euraz weinig veranderd Hoger dividend Obam Acht percent voor Vereenigd Bezit De Bijenkorf neemt S. I. de Vries over SCHEEPVAARTBERICHTEN Twentse Finishing Combinatie n.v. V erkoopmaatschappij voor Sikkens 11 De bank waar u zich thuis voelt! WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1964 Minister Andriessen: NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Ontheffing prijsafsprakenverbod gevraagd AMSTERDAM WALL STREET I Doordat de weekstaat van de Neder landsche Bank per 3 augustus is opge maakt, op de dag dat de storting op de S'/4 percent staatslening groot 200 mil joen plaats vond, is het resultaat hiervan in het saldo van de schatkist merkbaar Het renteloze voorschot van de Nederland sche Bank aan de staat ad 48 miljoen van de vorige week kon door het ryk ge heel worden afgelost. Hoewel de staat op de eerste augustus aanzienlijke bedragen aan vlottende en gevestigde schuld moest honoreren bevindt zich thans weer 95 miljoen in de schat kist. Teneinde aan de storting op de staatslening te kunnen voldoen hebben de banken deviezen gerepatrieerd. De goud en deviezenvoorraad is met 133 miljoen gestegen tot 6699 miljoen, waarvan on gewijzigd ƒ5770 miljoen aan goud. Tengevolge van rentebetaling op geves tigde schuld steeg de rekening andere in gezetenen met ƒ14 miljoen tot 37 mil joen. De chartale circulatie is alweer over haar hoogtepunt heen door het terugkeren van 57 miljoen aan bankbiljetten, waar door het uitstaande bedrag der circulatie daalde tot ƒ6735 miljoen. Van het door de Nederlandsche Bank aangekochte schatkistpapier is thans 27 miljoen ver vallen, zodat deze rekening nu 46 mil joen beloopt. De banken losten nog 5 miljoen dure (Vervolg van pagina 1) Politiek gesproken zal de regering zich met een besluit tot bevriezing enorm in de nesten steken. Uitstel van de eerste fase van de belastingverlaging (met ongeveer 500 miljoen gulden) zal vooral in de libe rale kring, waartoe de minister van Fi nanciën, prof. Witteveen, behoort, veel wrijving geven. Met een dergelijke maat regel zet het kabinet-Marijnen dus zijn eigen voortbestaan op het spel. Veel min der politieke risoco's loopt het kabinet door te trachten het bedrijfsleven over te halen tot een rem op de loonstijging voor 1965. Politieke kringen in Den Haag verwach ten dan ook dat de regering zal trachten haar voornemens met betrekking tot de verhoging van de A.O.W. en tot verlaging van de belasting ten uitvoer te brengen door in de troonrede een verdere matiging van de overheidsuitgaven aan te kondigen en aan te dringen op matiging bij de loon eisen voor volgend jaar. Of besloten zal worden de optrekking van de A.O.W. en de belastingverlaging gelijktijdig te laten ingaan, staat nog niet vast, maar waar schijnlijk lijkt dit wel. Niet alleen kan in dat geval de belastingverlaging worden aangewend als compensatie voor de pre mieverhoging, maar ook zal zij kunnen dienen als pleister op de wonde voor de loonstop. Voor de economische positie is een be lastingverlaging in ieder geval aantrekke lijker dan een percentuele loonsverhoging, omdat zij niet doorwerkt in de prijzen en minder snel terecht komt in de consump tieve sfeer. Elke loonstijging, hoe gering ook, werkt sneller door dan wenselijk is, terwijl van een belastingverlaging gewoon lijk niet iedereen evenveel profiteert. Wil de regering een beleid in deze rich ting echter aannemelijk maken, dan zal zij die belastingverlaging toch vooral aan de lagere inkomensgroepen ten goede moe ten laten komen. Waarnemers verwachten dan ook dat tot een forsere verhoging van de belastingvrije voet zal worden besloten dan aanvankelijk was voorzien, terwijl de eerste fase van de belastingverlaging verder vooral zal worden aangewend ter eliminering van de progressiedruk voor de kleine middengroepen. Blijft nog de vraag of de economische situatie realisering van de belastingverla ging en de optrekking van de AOW per 1 januari toelaat. Ook al is dit niet het geval, dan toch zal de regering moeilijk onder deze datum uit kunnen. De vakbe weging gedoogt geen enkel uitstel van de plannen met de AOW en zal, gezien de re cente prijsstijgingen, ook wel niet voor uitstel van de belastingverlaging gepor teerd zijn, aangenomen althans dat zij een percentuele verbetering van de lonen voor die belastingverlaging wil verruilen. De financiële positie van de koninklijke plateelbakkerij Gouda was zo slecht, dat het niet verantwoord was verdere kredie ten te verlenen. Minister Andriessen (Eco nomische Zaken) deelt dit mede in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Nederhorst (P.v.d.A.) over een kredietaanvraag van dit bedrijf. De directie van de Nederlandsche Mid denstandsbank n.v. deelt mede dat zij bij de Vereeniging voor den Effectenhandel een aanvraag heeft ingediend de beurs notering van de aandelen Nederlandsche Middenstandsbank n.v. eensgevend in gul dens per aandeel van ƒ50,nominaal te doen geschieden. De resultaten van het eerste halfjaar 1964 zijn zeer bevredigend geweest. Op grond van de uitkomsten ver wacht de directie over het per maart ver hoogde aandelenkapitaal tenminste het zelfde dividend als over 1963 (aoht per eent) uit te keren. voorschotten af. Het tegoed van de ban ken bij de centrale bank steeg met 8 miljoen tot 406 miljoen. De verbeterde positie van de banken komt tot uitdruk king in het, gedurende de afgelopen week in gedeelten, verlagen van het tarief voor daggeld (call money) van 31/» tot 2% per cent. De geldmarkt is ruim. Geldkringen verwachten voor de komende dagen een verdere verruiming als gevolg van het te rugvloeien van bankbiljetten. Zij achten het niet uitgesloten dat het tarief voor daggeld binnenkort nog verder zal worden verlaagd. Advertentie (Van onze speciale verslaggever) DJAKARTA (GPD) Indonesië houdt voor de oplossing van zijn scheepvaart problemen het oog gericht op Nederland. Commendaur Soedomo, de Indonesische onderminister van scheepvaart, heeft in een vraaggesprek verklaard dat de Indo nesische scheepvaartmissie die eerder dit jaar Nederland heeft bezocht met zeer positieve resultaten is teruggekeerd. Eén van de voornaamste projecten is de bouw van een duizend tons-dok te Ambon door Verolme shipyards. Dit ook is vooral be doeld voor de reparatie van schepen in de Oost-Indonesische archipel. Thans moe ten deze schepen voor onderhoud en re paratie naar Soerabaja. Ook zal Verolme volgens vergevorderde plannen belast worden met de moderni- seing van het dok te Soerabaja (zesdui zend ton) en het dok te Tandjong Priok (achtduizend ton). Verolme zal ook de par ticuliere werf Pakin te Djakarta moderni seren en uitbreiden. Ook voor de aankoop van nieuwe sche pen in Nederland bestaan vergevorderde plannen. Men denkt voorlopig aan acht passagiersschepen van vijfduizend ton voor het inter-insulaire verkeer en vier sche pen van 3500 ton voor het vervoer van vee. Volgens commandeur Soedomo komt er ook weer samenwerking met de K.P.M. De onderminister deelde ons mee dat er thans wordt onderhandeld over het zen den naar Indonesië van een aantal specia listen van de K.P.M.die Indonesisch per soneel zullen opleiden. De Indonesische deskundigen zullen na hun opleiding te werk gesteld worden bij het ministerie van Scheepvaart, „en bij de beide staats- scheepvaartmaatschappijen. Commandeur Soedomo deelde ons voorts mede dat de scheepvaartsituatie zal verbeteren bij het teruglopen van de rijstimporten. Zoals bekend is zal Indo nesië in de loop van dit jaar de rijstimport staken. Voor de import van rijst werden, aldus commandeur Soedomo, in februari van dit jaar zeven schepen van de KPM overgenomen. Voorts wordt er onderhan deld met de KPM. Behalve een tekort aan tonnage heeft Indonesië een schreeuwend gebrek aan havenfaciliteiten. Op de rede van Tandjong Priok, de zeehaven van Djakarta, liggen deze week dertig schepen op lossing te wachten, terwijl het aantal schepen aan de kade nog geen twintig bedraagt. Niet alleen tekort aan kadelengte maar ook een gebrek aan kranen speelt hierbij een rol. Het geringe aantal kranen werkt boven dien gebrekkig wegens de gebreken die door het tekort aan onderdelen niet kun nen worden opgeheven. Commandeur Soedomo wees er op dat Nederland bij verbetering van de haven installaties een grote rol zal kunnen spe len omdat vrijwel alle installaties van Nederlands fabrikaat zijn en de Neder landse constructeurs beter dan wie ook op de hoogte zijn van de Indonesische scheepvaarteisen. De havenverbeteringen en uitbreidingen die tot nu toe tot stand zijn gebracht werden voornamelijk uitge voerd door Amerikaanse en Franse maat schappijen. Vertegenwoordigers van Pakhuismeeste- ren te Rotterdam en van het Indonesische ministerie van zeeverbindingen hebben dinsdag te Djakarta een stuk ondertekend over een eventuele samenwerking bij de scheepvaart en bij de behandeling van goe deren in Indonesische en Nederlandse ha vens. Bij de besprekingen die twee we ken hebben geduurd zijn raakvlakken ge vonden. Enkele punten behoeven een nade re uitwerking. De N.V. Rotterdam-Tapanoeli Cultuur maatschappij heeft, blijkens het verslag, over 1963 een koerswinst op effecten be haald van 5.872 (vorig jaar 1.929). Aan interest werd ontvangen 2.844 2.945). Diverse baten nihil 10.477). De algemene kosten bedroegen 4.264 (ƒ5.312). De winst bedraagt ƒ4.452 10.040). Dit bedrag wordt in mindering gebracht van het ver- liessaldo 1962 ad ƒ5.531. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,05 —10,15, Amerikaanse dollar 3,58'/i3,62Vt, Canadese dollar 3,31"!—3,36'/!, Belgische frank (100) 7,22'/i— 7,27'/i, Franse frank (100) 73,65—74,15, Duitse mark (100) 90,6091,10, Noorse kroon (100) 50,1051,10, Deense kroon (100) 51,85—52,85, Zweedse kroon (100) 69,8070,80, Zwitserse frank (100) 83,4583,95, Italiaanse lire (10.000) 57,25—59,25. Oostenrijkse schilling (100) 14,0014,10, Portugese escudo (100) 12,5512,70, Spaanse peseta (100 gr. coup.) 6.006.15. Opnieuw heeft de staatssecretaris van Economische Zaken in de Staatscourant een aantal ontheffingsaanvragen gepubli ceerd van branche-groeperingen en bedrij ven, die zich verzetten tegen de op 15 juni van kracht geworden onverbindend- verklaring van de collectieve verticale prijsbinding. De ondernemingen, die volgens deze pu blicatie hun onderlinge afspraken over levering, vastgestelde prijzen en prijscon trole willen handhaven, zijn de n.v. Cen traal Verkoopkantoor voor de Kalk-zand- steenindustrie, Hunter Douglas (Luxaflex), Beckers haardenfabriek n.v., de Neder landsche Siemens Maatschappij n.v., schoolinktfabrikanten, fabrikanten van car bonpapier, en de Nederlandsche fabrieken van homoeopatische geneesmiddelen „Dr. Willmar Schwabe" n.v. Reeds eerder zijn bezwaren gepubliceerd van de federatie van textiel grossiersbonden, het Neder lands trouwringen syndicaat, Van den Bergh en Jurgens n.v., „De Betuwe" n.v. (jams, enz.,) Levers zeepmaatschappij n.v. De EEG-commissie heeft een richtlijn vastgesteld voor geleidelijke afschaffing van de invoerkalender voor aardappelen door de Duitse bondsrepubliek. De richt lijn heeft betrekking op alle in Duitsland niet geliberaliseerde aardappelen, dus niet voor pootaardappelen en fabrieks aardappelen die reeds geliberaliseerd zijn. Voor dit jaar zijn de invoermogelijkhe- den vrijwel op hetzelfde niveau vastge steld als de tot op heden geldende contin genten. Met ingang van volgend jaar wordt echter voorzien in een jaarlijkse verruiming met vijftien percent. de Vereniging Centraal Bureau voor de rijwielhandel en Douwe Egberts. Het feit dat deze groepen en onderne mingen behoorden tot degene die met streng gehandhaafde afspraken de ver koopvoorwaarden voor de kleinhandel vast in de hand hadden, werd altijd verhuld door het strikt geheime kartelregister, waaruit zelfs het ministerie van Economi sche Zaken geen mededeling durfde doen. Nu zijn zij met hun bezwaren tegen de regeringsmaatregel in de openbaarheid ge treden in de hoop een ontheffing van het verbod op onderlinge bindende afspraken te krijgen. Hun eerste winst is dat zij hun afspraken als vroeger kunnen handhaven zolang er niet over hun ontheffingsaan- vraag is beslist. Dit laatste vergt geruime tijd. De N.V. Handelmaatschappij Europa Azië (Euraz) heeft in 1963, blijkens de re sultatenrekening, een verlies geleden van 24.400 (vorig jaar 20.000). Voorgesteld wordt dit saldo opnieuw toe te voegen aan het bestaande verliessaldo, waardoor dit 56.700 gaat bedragen. De totale baten van de maatschappij daalden tot 6.100 9.500) en de exploitatiekosten beliepen 30.500 29.500). De directie spreekt de hoop uit dat het herstel van de betrekkingen met Indo nesië ook voor Euraz gunstige gevolgen zal hebben en dat binnen afzienbare tijd een regeling tot stand zal komen voor de genationaliseerde bedrijven. De mogelijk heid om met Indonesië weer tot zaken te komen wordt onderzocht. De toestand in Kongo is onveranderd gebleven. Het wachten is op een gunstige gelegenheid om het onroerend goed van de Société „Leomeubles" aldaar te verko pen, waarna de vordering op deze ven nootschap kan worden afgewikkeld. STIL, PRIJSHOUDEND De stemming voor bijna alle hoofdfond sen is gistermiddag goed prijshoudend ge weest. Het zakenvolume was echter mini maal. Het bedrijfsnieuws van de meeste Nederlandse maatschappijen is gunstig, en in zakenkringen is men niet pessimistisch gestemd ten aanzien van de resultaten over geheel 1964. Toch doet het publiek weinig. De kooporders zijn schaars, en voor het afstoten van materiaal voelt men niets, dit in verband met de inflatie' gedachte. Koninklijke Olie, Philips en Unilever gingen 's middags bij de opening elk een paar dubbeltjes boven het voorgaande slotniveau in andere handen over. AKU was aan de vaste kant op 464% (462 Vè) De koersstijging van achttien punten voor Hoogovens op vrijdag is blijkbaar wat te geforceerd geweest. Immers eergisteren daalde dit fonds vijf punten tot 605, giS' teren werd de koers geadviseerd op 602. Later op de middag daalden de koersen fractioneel voor alle hoofdfondsen. De affaire bleef gedurende de gehele middag uiterst gering. Na een wat aarzelend begin trokken de koersen van de scheepvaartaandeien aan, waardoor deze boven het slotniveau van de dag tevoren uitkwamen. Aandelen Kon. Boot boekten wederom de grootste koers winst. De leidende cultures lagen iets zwakker in de markt. Het merendeel van de staatsfondsen was goed prijshoudend tot vast. De directie van de onderlinge beleg ging- en administratiemaatschappij Obam n.v. deelt mede dat een dividend van 7 per aandeel B van 50 nominaal zal wor den voorgesteld, en tevens een uitkering van 2V2 percent in aandelen B ten laste van de agio-reserve (Over 1962/63 werd uitgekeerd 6,60 per aandeel B van 50 nominaal, alsmede 272 percent in aandelen B ten laste van de agio-reserve). Aan de op \8 september te houden alge mene vergadering van aandeelhouders van Vereenigd Bezit van 1894 zal, zo deelt de directie mede, worden voorgesteld het contante dividend over het per 30 juni af gesloten boekjaar 1963-1964 vast te stellen op onveranderd acht percent (waarvan reeds in maart vier percent als interim dividend werd betaald) en daarnaast even eens onveranderd vier percent in aandelen uit te keren uit de agio reserve. De directie van n.v. magazijn „De Bijen korf" is dezer dagen met een groep aan deelhouders, die tezamen een belangrijke meerderheid bezitten in het textielconcern S. I. de Vries n.v. te Amsterdam, tot over eenstemming gekomen inzake het voorne men een fusie aan te gaan, waarbij de aandelen in S. I. de Vries n.v. zullen wor den geruild tegen certificaten van gewone aandelen Bijenkorf. Verwacht mag worden dat deze fusie, die de volle instemming heeft van de directie en de commissarissen van S. I. de Vries, haar beslag zal kunnen krijgen op korte termijn. De houders van de resterende aandelen in S. I. de Vries zullen binnen kort door „De Bijenkorf" in de gelegen heid worden gesteld hun aandelen over te doen op voorwaarden, die financieel gelijk waardig zijn aan die, welke gelden bij de hierboven genoemde overeenkomst. De di rectie heeft reden om aan te nemen dat uit hoofde van bedoelde certificaten Bijen korf geen aanbod ter beurze te verwachten is. Op de buitengewone aandeelhoudersvergade ring van bankierskantoor Mendes Gans n.v. is de voorgestelde statutenwijziging aanvaard. Hier mee zijn de prioriteitsaandelen en winstbewijzen van de vennootschap komen te vervallen. In de bevoegdheden en de honorering van de directie is voorts enige verandering gebracht. Aagtekerk 4 te Shanghai. Abbekerk 5 te Aden verwacht. Abida 4 te Ardrossan v. Stanlow. Achilles 4 395 m. w.n.w. Finisterre n. Curasao. Acmaea 4 te Nynashamn n. Curagao. Acteon 4 1100 m. o.n.o. Porto Rico n. Curagao. Adonis 1 v. Freeport n. San Juan (Porto Rico). Agamemnon 4 v. Amsterdam n. Nassau. Alamak verm. 4 v. Karachi n. Djibouti. Alcor 4 te Aden. Algorab 4 150 m. n.w. Lissabon n. Antwerpen. Alhena 4 te Vitoria v. Rio de Janeiro. Alkes 4 dwars Santa Maria n. Beyrouth. Alkmaar 4 te La Spezia v. Lissabon. Aludra 5 v. Rotterdam n. Bremen. Alwaki 5 v. Ras Tanura n. Port Said. Ammon 5 te Amsterdam. Amstelhoek 4 te Dairen. Amstelstad 4 340 m. w. Manilla nè Hsingkang. Ancospray 4 460 m. z.o. Kp. Race n. Amsterdam.. Angolakust 4 te Monrovia. Area 4 240 m. z.o. Kp. Guardafui n. Suez. Archimedes 4 v. Amsterdam n. West-Indië. Arendskerk 5 te Amsterdam. Argos 4 te Rhodos. Arkeldijk 4 300 m z.w. lVi-gr.kanaal n. Adelaide. Asterope 4 v. Amsterdam n. Smalkalden. Attis 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Atys 5 te Abadan verwacht. Avedrecht 4 v. Mena n. Kharg eil. Averdijk 6 te Mombasa. Banda 2 te New York. Banggai 4 500 m. z.z.w. Calcutta n. Trincomalee. Barendrecht 4 v. Port Said n. Gibraltar. Batjan 4 te Akaba. Batu 4 580 m. n. St. Helena n. New York. Bengalen 4 270 m. w. Sumatra n. Bombay. Beninkust 4 te Antwerpen. Bennekom 4 te Amsterdam n. Aruba. Blitar 4 100 m. z.z.w. Mozambique n. Mtwara. Borneo 4 te Port Said. Breda 4 450 m. n. Azoren n. Rotterdam. Burl S. Watson 4 600 m. w. Azoren n. Port Said. Caltex Amsterdam 4 v. Ras Tanura n. Bahrein. Calt. Eindhov. 4 130 m. n.o. Mozamb. n. Bahrein. Calt. Gorinchem 3 v. Fredericia n. Brunsbüttel. Caltex Leiden 4 370 m. o.n.o. Socotra n. P. Louis. Caltex Madrid pass. 4 Kuria Muria n. Suez. Caltex Naples 5 te Bahrein verwacht. Caltex Nederland 4 v. Suez n. Rastanura. Caltex Rotterdam 4 68 m. n.w. Algiers n. Malta. Camerounkust 4 270 m. w. Casablanca n. A'dam. Camitia 4 100 m. w. Horta n. Curagao. Camphuys 4 v. Kuwait n. Hartapoint. Castor 4 v. Cartagena n. Porto Limon. Charis 3 115 m. n.w. Kp. Maysi n. Maracaibo. Chiron 4 150 m. n.o. Azoren n. Paramaribo. Cinulia 6 te Curagao verwacht. Congokust 4 v. Bordeaux n. Dakar. Crania 3 130 m. n. Kp. Kennedy n. Landsend. Doelwijk 4 150 m. z.o. Kreta n. Landsend. Dongedijk 4 370 m. n.w. Kp. Finist. n. Bermuda. Dorestad 4 100 m. n.n.o. Socotra n. Aden. Drente 3 te Beyrouth. Elizabeth Broere 4 270 m. o. Madras n. Calcutta. Forest Hill 4 te Bonny. Forest Lake 4 460 m. w.z.w. Manilla n. Mena. Forest Town 4 135 m. n. Finisterre n. Bonny. Gaasterdijk 4 te Rotterdam. Gaasterkerk 4 dwars Gibraltar n. Marseille. Gaasterland 4 190 m. z.w. Bahia n. Cabedelo. Gabonkust 4 te Hamburg v. Brake. Ganymedes 4 v. Barbados n. Carupano. Garoet 4 v. Amsterdam n. Bremen. Glessenkerk pass. 4 K. St. Vincent n. Antwerpen Goeree 4 180 m. w. Colombo n. Tokio. Gorredijk 4 300 m. o Kp. Race n. Rotterdam. Groote Kerk 4 v. Khor Ramshar n. Bombay. Guineekust 4 v. Amsterdam n. Dakar. Gulf Hansa 4 133 m. n.w. Pt. Sudan n. Kharg eil. Gulf Hollander 4 v. Suez n. Mena al Ahmadi. Gulf Italian pass 4 Algiers n. Landsend. Gulf Swede 4 v. Port Said n. Portland. Hathor 4 100 m. n.o. Algiers n. Amsterdam. Helicon 3 25 m. o. Port Plata n. Mobile. Hilversum pass. 4 Plymouth n. Bremen. Hollands Dreef 10 te Hataka verwacht. Hoogkerk 4 360 m. z. Monrvia n. Kaapstad. Ivoorkust 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Izalco 4 250 m. n.w. Finisterre n. Bordeaux. Japara 4 te Madras. Kalydon 5 te Perth Amboy verwacht. Kamperdijk 4 300 m. w.n.w. Landsend n. N. York. Kara 6 te Buenos Aires verwacht n. Curagao. Karakorum 2 v. Cristobal n. New Orleans. Karimata 4 500 m. o. Kp. Dondra n. Amsterdam. Katelysia 6 te Curagao verwacht. Katendrecht 6 te Port Said verwacht v. Napels. Katwijk 4 1000 m. z.w Ceylon n. Singapore. Kennemerland 4 te Amsterdam. Kermia 4 160 m. z.o. Kreta n. Lissabon. Khasiella 4 v. Punta Cardon n. Perth Amboy. Kinderdijk 4 v. Miami, 6 te Vera Cruz verwacht. Koningswaard 4 30 m. n. Flores n. Le Havre. Koratia 7 te Cardon verwacht. Korenia 4 dwars Perim n. Abadan. Korovina 5 te Bukom verwacht. Kreeft 4 te Rotterdam verwacht. Kreon 5 te Amsterdam. Kryptos 4 140 m. n.o. Azoren n. Curagao. Kylix 4 te Stanlow verwacht n. Curagao. Laarderkerk 4 300 m. o. Aden n. Bushire. Laertes 4 260 m. o. Socotra n. Belawan. Langkoeas verm. 5 v. Genua n. Marseille. Leiderkerk 4 v. Ummsaid n. Bahrein. Lekhaven 4 te Lissabon. Leto 4 320 m. n.n.o. Horta n. Great Lakes. Loosdrecht 4 te Genua. Maaslloyd verm. 4 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Marathon 4 435 m. z.w. Sao Miguel n. Amsterdam. Mariekerk 6 te Marseille verwacht v. Londen. Marnelloyd 4 te Los Angeles v. Balboa. Mataram 4 600 m. o.n.o. Mogadiscio n. Mombasa. Mediterranean Sprinter 4 v. R'dam n. Le Havre. Meerdrecht 4 te Sint Vincent. Merseylloyd verm. 5 v. Singapore n. Penang. Minos 4 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Mohamed Reza Shah 4 te Kwlnana v. Kharg eil. Moordrecht 4 370 m. z.z.o. Saigon n. Yokohama Muiderkerk 4 dwars Majorca n. Las Palmas. Musilloyd 4 te Alexandrië. Mijdrecht 4 30 m. z.o. Am. Oshima n. Tokuyama. Naess Comm. 4 120 m. n.n.w. Perim n. B. Mashur. Naess Lion 4 te Palermo v. Tranmere. Naess Tiger 4 420 m. o.n.o. Saigon n. Has Tanura. Neder-Rhone 4 v. Manilla n. Hongkong. Neder-Rljn 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Neder-Weser 4 te Manilla. Nista 4 50 m. z.w. Dardanellen n. Batumi. Nushaba 4 v. Rotterdam n. Ascuncion. Ommenkerk 5 te Barcelona. Ondina 10 in Suezkan. verw. n. Mena al Ahmadi. Onoba 4 155 m. o.z.o. Port Sudan n. Mena. Oranje 4 30 m. w. Hanstholm n. Stockholm. Oranjefontein 3 v. Lorenco Marques n. Durban. Oranje Nassau 3 v. Pt. of Spain n. Southampton. Osiris pass. 4 Kp.& Finisterre n. Gibraltar. Ossendrecht pass. 4 Kp. Verde n. Emden. Parkhaven 4 330 m. z.w. Canarische eil. n. R'dam. Pericles 1 v. San Antonio n. Valparaiso. Philidora 4 v. Skaramanga n. Port Said. Philine 4 57 m. n.o. Ras al Kalb n. Mena. Philippia pass. 4 z.p. Ceylon n. Mena al Ahmadi. Poolster 4 150 m. o. Socotra n. Colombo. Prins Casimir 4 te Detroit v. Milwaukee. Prins Frederik Hendrik 5 te Rotterdam. Prins Johan Willem Friso 4 te Cleveland. Prins Maurits 3 te Cleveland v. Hamilton. Pr. Willem II 4 90 m .w. Guardafui n. Mogadiscio. Prins Willem III 4 te Mukalla. Prinses Irene 4 v. New York n. Philadelphia. Pygmalion 4 dwars Lissabon n. Hamburg. Radja 4 v. Marseille n. Genua. Randfontein 5 te Rotterdam. Risa Paula 4 350 m. z.z.o. Gulfport n. Gulfport. Roebiah 4 te Bremen. Rossum 4 v. Rotterdam n. Amsterdam. Ruys 4 v. Singapore n. Penang. Rijndam 4 te Southampton. Saloum 4 te Nantes. Schiedijk 4 te Bremen v. Hamburg. Schiekerk 4 v. Singapore n. Manilla. Schouwen 4 v. Sydney n. Nadhodka. Seinelloyd 4 te Noumea. Sepia 5 te Banias verwacht v. Rotterdam. Serooskerk 4 dwars Kp. St. Vincent n. Marseille. Servaaskerk 5 te Genua verwacht v. Tripoli Sirrah 4 300 m. w. Vancouver n. Philadelphia Slamat 3 te Penang. Socrates 5 te Bremen verwacht v. Amsterdam. Stad Utrecht verm: 5 v. Savona n. La Spezia. Statenlaan 4 v. Rotterdam n. New York. Steenkerk 4 v. East-London n. Durban. Steenwijk 4 63 m. n.n.o. Kp Finist. n. Liverpool. Stentor 4 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Steven 4 45 m. o. Pantellaria n. San Palo. Straat Chatham 3 v. P. Harcourt n. East-London. Straat Cumberland 6 te Melbourne verwacht. Straat van Diemen 4 te Montevideo v. Kaapstad. Straat Frazer 4 120 m. z.o. Mauritius n. Durban. Straat Lombok 4 180 m. o.z.o. Kp. Leeuwin naar Fremantle. Sumatra 4 520 m. w.n.w. Luanda n. New Orleans. Themis 4 1000 m. z.w. Azoren n. Punta Del Gada. Tjibodas 3 v. Dar es Salaam n. Pt. Swettenham. Tjiliwong 4 600 m. z.z.o. Madagascar n. M'bourne Triton 4 te Miami v. Fort Liberte. Tweelingen 4 te Narvik. Ulysses 4 te La Guaira v. Porto Cabello. Van Linschoten 4 v. Mombasa, 5 te Tanga verw. Van Riebeeck 5 dwars Porto Amelia n. Mtwara. Vasum 11 te Rotterdam verwacht (dokken). Viana pass. 4 Daedalusrif n. Gibraltar. Videne 4 107 m. n.o. Kuria Muria n. Ravenna. Vitrea 5 in Suezkanaal verwacht n. Gothenburg. Vlieland 5 v. Rotterdam n. Stanlaw. Vlist 4 te Chicago v. Montreal. Waikelo verm. 8 v. Surabaja, 11 te Waingapoe. Waingapoe 8 te Tandj. Priok verw. v. Hongkong. W. Alton Jones 4 80 m. w.z.w. Kuria Muria naar Ras Tanura. Willem Ruys 4 dwars Lissabon n. Port Said. Witmarsum 4 te Hamburg v. Bremen. Woltersum 3 450 m. n.o. K. Hatteras n. Le Havre. Wonogiri 4 te Karachi. Wonosari 4 te Bedibunder v. Karachi. Wonosobo 4 180 m. n.w. Flores n. Cristobal. World Heath 4 ten anker Miri v. Tabangao. World Hill 6 te Pladju verwacht. Zaankerk 4 te Amsterdam. Zaanland 4 180 m. z.w. K. Verd. eil. n. Hamburg. Zafra 4 te Mena al Ahmadi. Zaria 4 te Mena al Ahmadi n. Gibraltar. Zonnekerk 5 te Las Palmas verwacht. KLEINE VAART Adara pass. 4 ET-11 v. Rotterdam n. Aarhus. Admiralengracht pass. 4 Alesund n. Mezen. Alcetas 4 65 m. n. Kp. Bourgaroni n. eLixous. Ank T 2 te Rundvik. Atlas 3 te Salerno n. Messina. Boezemsingel 4 te Rotterdam. Borculo verm. 4 v. Amsterdam n. Goole. Boreas 3 v. Barcelona n. Tarragona. Coecinelel 4 te Duinkerken. Dido 3 v. Bilbao n, Bordeaux. Erasmus 4 te Oporto v. Londen. Eyo s. 2 te Gefle. Groningen pass. 3 Noordhinder n. Nantes. Hardenberg 4 320 m. n.o. Bermuda n. Liverpool. Joost pass. 2 Kiel n. Ostrand. Kastanjesingel pass. 5 Holtenau. Keizersgracht pass. 4 ET-12 v. Antw. n. Kotka. Kerksingel 4 te Bayonne. Labotas 4 in Zee van Marmora n. Thessaloniki. Labrador verm. 4 v. St. Malo n. Avonmouth. Lauriergracht pass. 4 Gotland n. Helsinki. Leliegracht 3 v. Zaandam n. Rotterdam. Lingedijk 5 te Drogheda verwacht. Maaskade verm. 4 v. Hamina n. Haren. Mare Liberum verm. 4 v. R'dam n. Hamburg. Marie Christine pass. 2 Holtenau. Mathilde pass. 3 Brunsbüttelkoog. Mauritssingel 5 te Dordrecht verwacht. Meidoorn 4 te Londen, 5 te Rotterdam verwacht. Mies 2 te Bordeaux. Molensingel 11 te Londen verwacht. Nassauhaven 4 te Rotterdam. Nero 2 te Oporto n. Vigo. Nusakan verm. 4 v. Hamburg n. Amsterdam. Patricia 4 te Stettin. Phidias 3 dwars Dover n. Hamburg. Philetas 2 te Hamburg n. Amsterdam. Sheratan 4 te Hamina. Spoorsingel 4 te Bordeaux. Statenlaan 4 dwars Wight n. Sheerness. Steenbergen verm. 4 v. Bordeaux n. Le Havre. Stella Antares 7 te Sete verwacht. Stella Maris 4 te Bremen. Strabo 3 v. Odense n. Aalborg. Taras 4 rede Ryeka v. Ravenna. Thaletas 4 dwarh Lissabon n. Antwerpen. Ubbergen 5 te Amsterdam verwacht. Vermeersingel 4 te Portsmouth. Wester-Eems 4 te Ixpila. VERHANDELDE FONDSEN 4 augustus 3 augustus Totaal 449 442 Hoger 200 (44,6°/o) 249 (56,lVo) Lager 157 (34,9»/») 117 (26,7*/o) Gelijk 92 (20,5»/») 76 (17,2»/«) AVÖNDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie167,20-168,00 Philips 150,10-150,80 Unilever 145,10-145,40 Stemming: Ongeanimeerd. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U458460 458 Hoogovens Kon. Olie165,80—166,90 166,40 Philips 149,00-149,60 149,30 Unilever 144,00-144,80 144,40 Vorige slotkoer» A'dam Rubber 113 H.V.A 1487.4 A.K.U 46272 127,— 605 Philips Gem. Bez. 151,20 Unilever 145,10 Dordtsche Uetr... 7687» K. Ned. Petr. Mij. 167,50 Holl. Am. Lijn. 1077» K.L.M 64,50 K.N.S.M 146 Vï Ned. Stoomv. Mij. 1337! Ommeren, Phs. v. 2397» Scheepv. Un. Ned. 134Vs 204,— 109, 235, 500, Ver. Bezit v. 1894 135,50 Amsterd. Bank 375 Ned. Handel Mij. 300 Rotterd. Bank 336 Twentsche Bank. 306 Albert Heijn 605 Amstel Brouwerij 424 Berkel's Patent 220 Bols 1070 Bührm.-Tetterode 664 349 950 Gelder Kon. Pap. 172 Gist Spir.f. Kon. 3187! Van der Heem 344 Heinekens Bier 432 Hoogenbosch Sch. 340 455 Kon. Zout-Ketjen 836 Müller Nat. Bezit 290 Ned. Kabelfabr. 343 Philips Pref 50,50 Stokvis 19573 Thomassen Dr. 692 Ver. Machinefabr. 196 Wessanen 425 Wilton Fijenoord 190 Zwanenberg-Org. 940 Billiton Mij. II 43972 Aluminium Ltd. 517» American Motors 157» Anaconda 441? Bethlehem Steel 377» Cities Service 727» General Motors 947» Kennecott Copper 847i Republic Steel 447» Shell Oil 497! U.S. Steel 58 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) De aandelenmarkt in New York heeft de ernstigste terugslag sinds vele maanden ondervonden. De fondsen begonnen bij de start meteen licht te zakken maar tegen het middaguur boog de lijn scherp naar beneden door. Er zijn deskundigen, die de val gewoon aan het winstnemen toeschrij ven, maar men neemt aan, dat de situatie in Zuidoosit-Azië en de rassenrelletjes in de V.S. toch een grote rol spelen. De han del werd aan het eind van de dag zeer druk. De Standard and Poors-index van vijf honderd fondsen tuimelde 1.04 dollar om laag tot 81.96, de scherpste daling sinds 22 november, toen de daling 2.01 dollar was op het nieuws van de moord op president Kennedy. De terugval geschiedde op een breed front, met staal en auto's voorop. Ook chemische industrie, tabak, elektrische uitrustingen, nonferro-metalen, lucht lijnen, rubber, nutsbedrijven en olieaan delen daalden. Er werd 1350 fondsen ver handeld, waarvan er 931 daalden, 204 vooruitgingen en 215 onveranderd bleven. Er waren 43 laagste waarden voor het jaar en 31 hoogste. Er werden 4.780.000 shares verhandeld tegen 3.780.000 shares de dag tevoren. Dow Jones-gemiddelden: industrie 832.7T 7.58), spoorwegen 213.56 3.23), nuts bedrijven 149.29 0 88). De Koninklijke Stoomblekerij n.v. te Nijverdal, (finish-afdeling van Koninklij ke Textielfabrieken Nijverdal Ten Cate n.v.), de Koninklijke Twentse Stoomble kerij n.v. te Goor en de Nederlandsche Stoombleekerij n v. te Nijverdal maken de oprichting bekend van de Twentse Fi nishing Combinatie n.v. Deze nieuwe ven nootschap zal in het vervolg de acquisitie van bleek-, verf-, druk- en finish-opdrach- ten voornamelijk in het buitenland verzor gen. De Sikkens-groep n.v. (deel uitmakend van het concern Koninklijke Zout-Ketjen) heeft een nieuwe vennootschap opgericht, Sikkens Verkoop Nederland n.v., zo blijkt uit het bijvoegsel van de Staatscourant. Het maatschappelijk kapitaal van deze verkoopmaatschappij bedraagt 100.000, geheel geplaatst en in contanten volge stort. Sikkens verkoop zal zich uitsluitend bezighouden met de afzet van huisschil- derlakken. De verkoop van verfsoorten voor andere toepassingen blijven de pro- duktiebedrijven afzonderlijk behandelen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11