AGENDA 3 Record-aantal woningen kwam in juni gereed bondig^) BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO norac en „Geen teruggave van Nederlandse ondernemingen" Hembrug wilde niet meer open Vragen over EMS in Den Haag Nederlanders in Monschau beroofd veilige beschermende Totaal sinds 1945 bijna 1.14 miljoen nieuwe huizen In de Zaanstreek geen vlaggen voor Irene Inbreker-autodief van 15 jaar Wegen naar de Coentunnel Een bange dief en 3000000000000000000000000000I een goede buur Wat opklaringen Dieven stropen de Bijlmermeer af Mannen op jaren besturen Barneveld WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1964 2 Indoonesische minister: WEEKABONNEMENTEN Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Zwaardere straf geëist tegen wegpiraat Hpn°?n r thUiSVr°r mid~l Het K.N.M.I. deelt mee: Boven West- ca DJAKARTA (AFP) De Indonesische minister voor Plantages Seda heeft maandag in Djakarta gezegd dat Indone sië de Nederlandse ondernemingen, die het verscheidene jaren geleden in beslag heeft genomen, niet zal teruggeven, terwijl het evenmin schadevergoeding voor het inbe- slagnemen zal betalen, aldus een bericht van het Indonesische persbureau Antara. Gistermorgen raakte het mechanisme defect waarmee de Hembrug wordt ge opend en gesloten. De brug is daarna één keer met handkracht bediend, maar daar na werkte ook de inrichting waarmee de brug door mankracht wordt gedraaid, niet meer. Enige tijd later lagen drie Nederlandse vrachtschepen op doorvaart te wachten, namelijk het binnenkomende m.s. „Hunze- borg" en de uitgaande „Texelstroom" en de „Minos". Om tien minuten voor drie kon de Hem brug weer door mankracht opengedraaid worden. De drie wachtende schepen kon den toen passeren. Handelt de E.M.S. bij de verkoop van woningen van een flatgebouw in Den Haag in strijd met de voorwaarden, of is de publicatie over deze woningverkoop wat misleidend? Daarop komen de vragen neer, die het raadslid W. Verburg (Prot. Chr.) aan de voorzitter van de gemeenteraad van Den Haag heeft gesteld. De E.M.S. biedt flatwoningen aan de Leijweg aan voor prijzen van f 43.500 tot f 47.500. De heer Verburg wil weten of het de woningen zijn, waarover de gemeen te verheugd was dat de E.M.S. ze wilde bouwen in de vrije sector, deels voor ver koop en deels voor verhuur tegen alles zins aanvaardbare prijzen. Ook informeert het raadslid of deze wo ningen behoren tot het contingent van zes duizend woningen, beschikbaar gesteld voor bouw zonder overheidssteun en waar van de helft moet worden verhuurd. Het raadslid kreeg uit de advertentie van E.M.S. de veronderstelling, dat alle wo ningen voor de verkoop zijn bestemd. Als dat niet het geval is, wil hij weten hoe veel van deze E.M.S.-woningen worden verhuurd en tegen welke prijzen. wnwllïlfWiM»nrwiiiwwi dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE c Grote Kerk, donderdag 15-16 u.: concert door Piet Kee. BIOSCOPEN Orgel Cinema Palace, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Houten koppen", a.l. Van don derdag af 10 u.: „Kolder-cocktail", al.; 14 16.15, 19 en 21.15 u.: „De Titanen", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „James Bond contra dr. No", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Er helpt geen lieve vader aan", 14 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Wonderful life", a.l. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De hel van Saipan", 18 j. Vanaf donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Slaapkamergeheim Pjes", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Turf in je ransel", a.l.; 20.15 u.: „Als de dauw hangt komt er regen", 18 j. Van donderdag af 14.30 u.: „Zonen der woestijn", a.l.; 20-15 u.: „West Side Story", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur „Yea yeah yeah, hier zijn we", a.l. Van donderdag af 10.30 u.: „De avonturen van een zigeunerjongen", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De fantastische rit", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Tarzan de gewel dige", a.l. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 uur „De nacht van de kouwe neuzen", a.l. Van donderdag af 10.30 u.: „Avonturen van Pietje Bell", a.l.; 14.15 u.: „De nacht van de kouwe neuzen", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De vrouw die hij begeerde", 18 j. Monopoie (Zandvoort), vandaag 20 uur: „Bemin en heers", 14 j. Van donderdag af 14.30 u.: „De leeuw van Babyion", a.l.; 20 u.: „Pension Schüller", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Avondopenstelling uitslui tend op zaterdag van 20.30 tot 22.30 uur (tot en met 5 september). Prentenkabinet Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot september. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg 103), Ere-tentoonstelling van werken van Dirk Harting, t.g.v. van zijn 80ste verjaar dag. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot en met 23 augustus. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van lino's en pastels van Jan Kuiper. Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: zomerprogramma van kamermuziek. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en pastellen van Johanna Pieneman. Tot en met 15 augus tus. Bootzaal „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdaigen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt) Terttoonstelling van Picasso-grafiek. Tot en met 6 septem ber. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 13 tot 17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 918 uur. Tot en met oktober. DIVERSEN Vleeshal, 14.30 u.: Poppentheater Mer- lijn. Vandaag: Prins Dadeltje. Donderdag: Het onderwater-avontuur. Café-cbantant „Adam en Eva" (Raam- vest), van 21 tot 23.15 uur: Gedurende augustus: zomerprogramma door Frans en Fiet Koster, Maria Lindes, Cees van Oyen en Enrico Neckheim. Rotonde Zandvoort, vandaag 22 uur: Vuurwerk. Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u. raad Haarlemmermeer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 31 juli). WOENSDAG 5 AUGUSTUS City, 20 u.: „Zeven broers zoeken zeven meisjes". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Voorlichting Havenmond: Het voorlich tingscentrum op het Semafoorduin IJmui- den is woensdags toegankelijk voor indi viduele bezoekers van 15 tot 16 u. en za terdags van 11.30 tot 12.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 6 AUGUSTUS City, 20 u.: „De Zigeunerbaron". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur. R.-k. bibliotheek, donderdag gesloten. „Sing, WOENSDAG 5 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: aber spiel nicht mit mir". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Het apar- tement'V- <- i DONDERDAG 6 AUGUSTUS Kennemer Theater, geen voorstelling. ■■1 1 De arts P. L. Stal is benoemd tot directeur-generaal van de Volks gezondheid als opvolger van prof. dr. P. Muntendam, die hoogleraar in de sociale geneeskunde in Leiden wordt. De heer Stal was reeds plaatsvervan gend directeur-generaal. Uit de tenten van negen Nederlandse kampeerders op het kampeerterrein nabij Monschou in Duitsland is voor totaal 4500 ontvreemd. De diefstallen gebeurden des nachts zonder dat een van de Nederlan ders er iets van merkte. Voor de tenten vonden de onthutste Nederlanders 's mor gens hun leeggeschudde tassen en kleren aan. Portemonnaies en portefeuilles wa ren verdwenen. In enkele gevallen werd geld onder het hoofdkussen van de slapen de Nederlanders vandaan gehaald. De po litie vermoedt dat de dieven gebruik heb ben gemaakt van verdovende middelen. Alleen daardoor zou het te verklaren zijn dat geen van de kampeerders wakker is geworden. Zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie jaar, heeft de procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam geëist tegen een 31-jarige koopman uit Akersloot wegens roekeloos en onder invloed rijden De man had in zijn woonplaats een hem tegemoetkomende bromfietser aangereden die daarbij een hersenschudding en schaaf wonden opliep. De officier van Justitie bij de rechtbank in Alkmaar was in beroep gegaan tegen het door deze rechtbank opgelegde vonnis van drie maanden, waarvan twee voor waardelijk en een rijverbod voor één jaar. De officier had acht maanden, waarvan zes voorwaardelijk en drie jaar ontzegging geëist. De procureur-generaal zei dat de verdachte al zo dikwijls voor diverse ver grijpen tengevolge van dronkenschap is veroordeeld, dat een geringe straf als door de rechtbank in Alkmaar was opgelegd, niet juist zou zijn. Advertentie ÏZ :k Norac neutrali seert veilig het over tollige maagzuur. Norac legt een be- schermend laagje op - Uw gevoelige maagwand. De apotheker of drogist heeft Uw doosje Norac 1 op z'n toonbank staan. Fen produkt van de N.V. Algemeëne NORIT Maatschappij Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek werden in juni van dit jaar 8.518 nieuwe woningen vol tooid. Dit is een hoger aantal dan ooit in juni werd bereikt. In juni 1963 kwa men 8.151 woningen gereed. In de jaren 1958 tot en met 1962 kwamen in juni gemiddeld 7.149 woningen gereed. In het eerste halfjaar van 1964 werden 42.111 nieuwe woningen opgeleverd tegen 30.066 in het eerste halfjaar van 1963. Ge middeld kwamen in de overeenkomstige periode van de jaren 1958 tot en met 1962 37.973 woningen gereed. Van de in juni voltooide woningen wer den er 839 uitgevoerd in systeembouw. In het eerste halfjaar van 1964 kwamen 5342 systeemwoningen gereed tegen 2.692 in het eerste halfjaar van 1962. Sedert juni 1945 zijn totaal 1.135.738 nieuwe woningen gebouwd, waarvan Na Sneek, Heerenveen en Beerta heb ben de gemeenteraden van een aantal Zaanse gemeenten en van Den Briel gis teravond nog in spoedeisende vergaderin gen besloten, van de openbare gebouwen vandaag, op de 25ste verjaardag van prin ses Irene, niet de vlag uit te steken. In Zaandam werd dit besluit na een raadsdebat van ruim een uur genomen met 18 tegen 11 stemmen. Tegen waren 10 afgevaardigden van de Partij van de Arbeid, 3 leden van de P.S.P., 4 leden van de C.P.N. en de C.H.U.-afgevaar- digde. Vóór het vlaggen waren 2 leden van de V.V.D., 3- leden van de A.R., 5 leden van de K.V.P. en wethouder Hille, (P.v.d.A.) die tevens loco-burgemeester is. De tegenstanders van het vlaggen schaar den zich achter het formele standpunt, dat de regering indertijd heeft gezegd geen bemoeienis meer te hebben met prinses Irene. Ook werden bezwaren gemaakt te gen kranslegging door de prinses bij het monument van de Spaanse generaal Mo- lart. De voorstanders zeiden dat prinses Ire ne recht heeft op een menselijke behan deling. De K.V.P.-fractieleider, de heer Reumer, vond het jammer dat de gemeen te Zaandam voor deze spoedvergadering zoveel presentiegeld moest betalen. Na mens de 5 KVP-raadsleden zei hij dat het presentiegeld zal worden afgedragen aan het Koniningin Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding. Ook Zaandijk, Koog aan de Zaan, Wor- mer, Wormerveer en Krommenie besloten niet te vlaggen. In Den Briel heeft de locoburgemees ter, mevrouw L. Van den Boogerd-Nee- cken, gisteren meegedeeld dat er vandaag niet gevlagd zou worden. De politie in Helmond heeft een 15-ja- rige jongen aangehouden, die in een ma chinefabriek had ingebroken. Daar nam hij een vrachtauto weg en een partij ge reedschappen ter waarde van 1500. De jongen heeft ondanks zijn leeftijd al een hele straflijst. Hij heeft diverse malen in gestichten gezeten. Tijdens zijn verhoor bekende hij dat hij in vijf plaatsen in Noord-Brabant en Limburg auto's had ge stolen. 118.125 werden uitgevoerd in systeembouw. In juni van dit jaar werd een begin ge maakt met de bouw van 11.686 woningen (in juni 1963 met 10.188 woningen). In het eerste halfjaar van 1964 werd begonnen I Europese steden prijs. De Europese steden- met de bouw van 53.081 woningen, tegen Prijs van de Raad van Europa is toege- Industriële kernenergie. Het Nederlands Atoomforum houdt op 12 en 13 novem ber in Amsterdam een internationaal congres over de toepassing van grote stralingsbronnen in de industrie. De be doeling is de vertegenwoordigers van de Europese industrie voor te lichten over de industriële mogelijkheden op dit ge bied. 43.060 in de overeenkomstige periode van 1963. Daar het aantal in aanbouw genomen woningen in juni groter was dan dat van de gereedgekomen woningen, steeg het aan tal in aanbouw zijnde woningen tot 147.159 op het einde van die maand. Hierbij moet er rekening mee worden gehouden dat bij kend aan Innsbruck in Oostenrijk. Voorts gaan Europese vlaggen als er kenning van verdiensten voor de Euro pese eenwording naar Tielt (België), Compiègne, Montolivet en Orleans (Frankrijk), Udine (Italië), Bad Hom burg, Wetzlar en Möhringen (Duitsland), en Hayes en Harlington (Engeland). een blok in uitvoering is genomen alle woningen van dat blok in uitvoering zijn, dus ook de feitelijk nog niet in uitvoering genomen woningen van de bovenverdie pingen. In Noord-Holland kwamen in het eerste halfjaar van 1964 5.373 woningen gereed tegen 3.839 in dezelfde periode van 1963. Daarvan werden in Amsterdam 1.246 wo ningen gebouwd tegen 1.068 in het eerste is in Utrecht veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maan den wegens brandstichting. De man, die al een reeks veroordelingen achter de rug heeft, was na een poging tot dood slag op zijn vrouw in een psychopaten- asyl geplaatst. Tijdens een proefverlof had hij in Utrecht de woonboot van zijn vrouw in brand gestoken. De schade bleef tot wat geblakerde meubels be perkt. halfjaar van 1963. In Zuid-Holland werden in deze periode van 1964 9.807 huizen ge- I Kopen zonder betalen. Een 37-jarige musi- bouwd (6.633), waarvan 458 (661) in Den cus-koopman uit Amsterdam hoorde tien Haag en 1.880 (1.349) in Rotterdam. De minister van Verkeer en Waterstaat I verwacht dat op het tijdstip van het ge reed komen van de Coentunnel de zuidelij ke verbindingsweg wellicht reeds aan het Bos- en Lommerplein zal kunnen zijn aan gesloten. Over de volgorde waarin de ove rige gedeelten van de ringweg om Am sterdam ter hand zullen worden genomen, kan de minister thans nog geen medede lingen doen. Deze zal worden bepaald in nauw overleg met het gemeentebestuur van Amsterdam. Dit antwoordt de be- Padvinders naar de West. De hoofdcom- windsman op de brief van de gezamenlij-1 missarissen van „De Katholieke Ver maanden gevangenisstraf tegen zich eisen voor het kopen van goederen zonder deze te betalen. De man had zich op die wijze volgens de dagvaarding allerlei goederen waaronder een huis van 110.000 tot een totaalbedrag van circa f 150.000 aangeschaft ten behoeve van zijn bedrijf, dat zich bezig hield met de produktie van grammofoonplatenkoffer- tjes. Hij is reeds veroordeeld geweest voor het uitgeven van ongedekte cheques. Gepakt. In Enschede is de 15-jarige jongen gepakt die op zondag 26 juli tijdens een verhoor in het Enschedese politie bureau plotseling uit een openstaand raam sprong en sindsdien verdwenen was. ke Kamers van Koophandel en Fabrieken in Noord-Holland, waarin deze er hun ver ontrusting over uitspraken dat de toe gangswegen tot de Coentunnel slechts ten dele gereed zouden kunnen zijn op het ogenblik dat de tunnel in gebruik kan wor den genomen. De minister verwacht dat de wegverbinding aan de noordzijde van de tunnel gereed kan zijn als de tunnel gereed is. Over de zuidelijke verbindings weg naar en de traverse door Zaandam is inmiddels met die gemeente in begin sel overeenstemming verkregen. kenners" en van „de Nederlandse Pad vinders", de heren H. J. Post en E. J. H. Volkmaars, zullen met de heer P. Beke, directeur van het nationaal hoofd kwartier van de katholieke verkenners, op 8 augustus van Schiphol naar de West vertrekken. Daar worden padvin ders- en verkennerstroepen op Aruba, Bonaire en Curacao bezocht. In Suri name wonen zij de opening van de koninkrijks-jamborette „Bigi Kroetoe" bij, waaraan 25 verkenners uit Neder land deelnemen. 1. Vraag het van hier tot Timboektoe, en van IJsland tot Vuurland, ze zullen je overal hetzelfde vertellen: nooit werden de zeven zeeën bevaren door een dapper der matroos dan Brammetje Fok. Op het goede schip „Kokanje" voer hij, samen met zijn papegaai Tutu, alle havens van de wereld af. Op de dag, dat ons verhaal begint, had Brammetje Fok grote zorgen. Tutu, die op zijn schouder zat, zag hoe onze Bram in het logboek schreef: „Er is geen drinkwater meer. Het vaatje is leeg." „Verschrikkelijk", zei Tutut hees. „Je praat als een schorre lorre," vond Brammetje. „Dorrrrst", zei de papegaai. „Ik heb ook dorst," bekende Brammetje, „maar er staat mijlen in de omtrek geen eiland op de kaart." WAT WO IK HE8 PAUL. T AAKJ D6 HAMD - WAAR is poue - 46 761, 46 WILD6 M6 BOVEN 8R6N6EN, POLLE - WAAROM VERWEER 46 46 DAN ZO IK DACHT AU, DAT IK IN DE KOLENKELDER EEN KoBObT HAD 6EVAN66N 1 EN H6T ZI4N ALLEEN MAAR TW66 HE6RT4ES DIE IN HET 6AD MOETEN 1542-8. C, PIB n n de nacht een beetje gnjjstig naar Europa lag vanmorgen een uitlooer van eebeM rpntwiarrie°™ kl}'cejl wle er had een hogedrukgebied, waarvan de kern bij a J 1f!"duurma.n ln Py" de Azoren ligt. Het was daardoor overal nverhanritffrip u a J 40°'" rüstiS weer- In de onderste lagen was de X nn ?afpl H6T UU eVOTan lucht b°Ven 0ns land tamelijk vochtig, F?ndhovinlp gelegen ln de kamer van de waardoor een uitgebreid wolkendek was I ontstaan. De uitloper van het hogedrukge- Toen zij naar bed was gegaan bleef de bied zal in het komende etmaal worden fhJnfÏL °i?en V°^r zoon' dle "og aangetast door een depressie, waarvan de jÏ LTirl rrT'i insluiper nam de- kern woensdagmorgen ten zuiden van IJs- i gelegenheid graag te baat hand lag. Het bijbehorende front veroor- b ",b!a"en te gaan. Hij pakte de zaakte in Ierland en Schotland wat lichte tas met de 400,- maar buiten sloeg een regen. Dit front komt geleidelijk dichter hond van de buren aan. Buurman werd bij ons land, maar het zal morgen nog daar wakker van en ging eens kijken wat niet veel invloed op het weer uitoefenen er aan de hand was. De dief schrok zo, Nadat aanvankelijk opklaringen zijn voor- dat hij de handtas weggooide en de benen gekomen, kan het front later in het noord- na™- t westen van het land mogelijk de bewol- Aan de hand van papieren in de tas king weer doen toenemen. De wind zal zag de attente buurman wie de eigenares voornamelijk in de kustprovincies wat toe van de tas met de 400,- was. Hij bracht nemen uit zuidelijke richting In de tem- 7nn TTAH plrl twplnnn I 4 zijn vondst meteen terug. peratuur komt niet veel verandering. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. -SS I 5 De veelomstreden Bijlmermeer is op het ogenblik een zorgenkind voor de rijkspoli tie. Regelmatig blijken dieven strooptoch ten in dit gebied te ondernemen, waarbij vooral leegstaande boerderijen, die in ver band met de bestemming van de Bijlmer meer bestemd gesloopt moeten worden, het doel zijn. Deze boerderijen zijn al ont ruimd, maar de dieven halen er closet potten, kranen, ijzer, lood, pijpen en hout werk uit. Een bouwvakarbeider, die in een woon wagen woont bij zijn werk in de Bijlmer meer deed een bijzonder onaangename ont dekking toen hij met zijn vrouw van va kantie thuiskwam. Uit de woonwagen wa ren een wasmachine, een centrifuge, een koelkast, een radio-pick-upcombinatie, een televisietoestel, een elektrische klok, een koffiemolen, een naaimachine en een scheerapparaat gestolen. Alleen de stofzui ger hadden de dieven laten staan. De pas getrouwde bouwvakarbeider was niet ver zekerd. Een aannemer in de Bijlmermeer miste bij zijn terugkomst na de bouwvakvakan tie een vat olie, een oliepomp en een par tij lood. Met de verjaardag van het raadslid de heer J. Wiersma, die vandaag 76 jaar wordt, zal de raad van de gemeente Bar neveld een merkwaardig record boeken. De 21 leden van deze raad zijn nu gemid deld 65 jaar. Het hoogste gemiddelde boek de uit drie leden bestaande fractie van de A.R.- en de vier S.G.P. fractieleden vol gen daarop met een gemiddelde van 66,5 jaar. De acht C.H.-raadsleden zijn gemid deld 63,6 jaar. De eenmansfracties van K.V.P. en V.V.D. laten het bij respectie velijk 65 en 49 jaar. Het V.V.D.-raadslid, de heer H. H. Knoop, is de benjamin in de raad. De drie wethouders zijn gemiddeld 68 jaar. Zeven raadsleden zijn zeventig jaar of ouder, vier hebben de 75 jaar al be reikt. Zeven leden zijn 65 jaar of ouder. De andere zeven zijn voor de helft ouder dan 55 jaar en van deze zeven is er slechts één jonger dan vijftig. Het oudste raads lid is de heer A. P. Barneveld, die op 14 I Het hoog en laag water te Zandvoort is Den Helder geheel bew n 21 0 Ypenburg zwaar bew. windst 21 0 Vlissingen zwaar bew. no 23 0 Eelde geheel bew n 20 0 De Bilt geheel bew. windst. 23 0 Twente motregen windst. 24 0,1 Eindhoven geheel bew. no 25 0 Z.-Limburg zwaar bew. O 26 0 Helsinki regen nw 18 11 Stockholm half bew. nnw 19 2 Oslo onbewolkt w 22 0 Kopenhagen licht bew. wnw 19 0 Aberdeen zwaar bew. windst. 24 0,3 Londen zwaar bew. z 25 0 Amsterdam geheel bew. windst. 22 0 Parijs onbewolkt n 28 0 Bordeaux onbewolkt w 32 0 Grenoble onbewolkt windst. 28 0 Nice half bew. n 27 0 Berlijn zwaar bew. nw 23 0 Frankfort onbewolkt ono 26 0 München onbewolkt zw 24 0 Zürich onbewolkt windst. 25 0 Genève onbewolkt wzw 26 0 Locarno zwaar bew. w 27 0 Wenen licht bew. wnw 23 0 Innsbruck licht bew. windst. 26 0 Belgrado zwaar bew. zw 22 0 Athene onbewolkt nw 27 0 Rome licht bew. windst. 30 0 Ajaccio half bew. O 29 0 Madrid onbewolkt windst. 37 0 Mallorca onbewolkt windst. 34 0 Lissabon half bew. windst. 34 0 Donderdag 6 augustus Zon op 5.09 uur, onder 20.22 uur. Maan op 2.56 uur, onder 19.59 uur. Maanstanden 7 augustus 15 augustus 23 augustus 30 augustus 20.17 uur 04.29 uur 06.25 uur 10-15 uur nieuwe maan eerste kwartier volle maan laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 5 augustus Hoog water 0.54 uur en 13.36 uur. Laag water 8.56 uur en 21.32 uur. Donderdag 6 augustus Hoog water 1.58 uur en 14.34 uur. Laag water 10-02 uur en 22.32 uur. augustus 78 jaar wordt. 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2