Tjeerd Velstra winnaar combinatie-wedstrijd Proetske en Pia Arts vooraan in springconcours Santpoort Hackney-titel voor stal Hak IN DE VISHAL EN OP ZEE Havenberichten SUPER VEROUDERD MAAKT. GARAGE STORMVOGELS (off. Ford-dealer) OKKEL MOEKE ■I Jongen aangehouden na diefstal uit kleedlokaal Militaire mutaties Jonge Duitser in Beverwijk gewond Beverwijkse drumband won eerste prijs in Duits concours V7aaroïïl rw Rb Sn m tv. Caltex Boron houdt uw motor schoon door kool- afzetting tegen te gaan... Daardo Boron uw motor méér kilometers kra.clit en een langere levensduur per liter, méér dan ooit tevoren! nu „super" verouderd is... sa* over op iïïil meer kilom e ters per liter krach tiger op trekken. een langere levensduur voor uw motor MAANDAG AUGUSTUS 1964 m J eugdspringconcours T uigpaarden Wielerzege van Franssen BORON bILnI JKiikJEi JCi Jkli Kalverstraat 9 - IJmuiden - Telefoon 4808 Tank CALTEX bij GARAGE CITROËN-dealer Girc II ITDTC Tussenbeeksweg 7-9 I L D D L BT I Telefoon 4156 - IJMUIDEN CALTEX BORON o.m. verkrijgbaar bij B.M.W.-DEALER Wilhelminaplein Heemstede - Telefoon 86566 \xrdrictr*i irioT-l tnscon rl o Qn/lana nnmm Zaterdag heeft de paardesport hoogtij gevierd in Santpoort, waar de plaatse lij ke harddraverij vereniging, misschien wel de oudste van het land, haar jaarlijkse concours hippiquc hield. De bezetting van het „veld" was uitstekend en daarom was het dubbel jammer, dat het slechte weer minder toeschouwers dan anders naar het evenement had gelokt. Er viel te genieten van dressuur, waarbij de Van Doornes de toon aangaven, en springen (met de familie Arts als grote triomfator), Tjeerd Velstra won de gecombineerde wedstrijd (dressuur en springconcours), Het tweespanconcours voor hackneys le verde A. Hak uit Barendregt het kam pioenschap van Nederland op. In de morgenuren vormden de rijpaar dennummers de hoofdschotel en na de middag waren het de tuigpaarden en de springpaarden, die de aandacht vroegen Voor de ruiters is Santpoort altijd be langrijk, omdat zij daar kunnen uitkomen in dressuurproeven, een categorie wed strijden, welke betrekkelijk weinig uitge schreven wordt, ook al omdat ze voor het grote publiek nietszeggend zijn. Het be grijpt de dressuurproeven niet. Daarom is het zo goed, dat men in Santpoort tot ge woonte heeft genomen om in de middag nadat de proeven in de morgenuren zijn gehouden enkele top-ruiters hun paarden op commando nog eens te laten voorrijden en daarbij die verrichtingen via de omroep laat toelichten in voor een leek begrijpelijke taal. Ditzelfde doet men ook zij het summier voor de tuigpaar den. Voor de 4 dressuurproeven stonden nog al wat ruiters aangetreden, waaronder menige combinatie uit onze omgeving, hoewel de winnaars allen van elders kwa men waaronder de dames van Doorne, waarvan Tine beslag wist te leggen op de M-dressuur (met Goldkorn) en eveneens (met Lotse) de zgn. Intermédiaire proef, won welke als voorwedstrijd bedoeld is voor het op 28 augustus a.s. te Gronin gen te verrijden kampioenschap van Ne derland. In het jeugdspringconcours B-L wist mej. Pia Arts de aandacht sterk op zich te vestigen door met niet minder dan drie paarden bovenaan geplaatst te worden en de eerste, tweede en derde prijs te beha len. Wel een prestatie voor dit meisje, dat haar grote zuster Proets blijkbaar in vaar digheid de loef gaat afsteken. Proets Arts deed trouwen óók van zich spreken door het MA-springconcours dus aanzienlijk zwaarder te winnen, zij het ex aequo met mej. Irene Jansen. Een andere deelnemer, welke te Sant poort een belangrijk succes behaalde was Tjeerd Velstra, de Friese boerezoon, die de Copainprijs won. Hij werd eerste in de samengestelde wedstrijd, waarvoor dres suur gereden moest worden en men uit moest komen in een springconcours. Het vereist een veelzijdig paard en een veel zijdig geoefende ruiter. Een eis, waaraan door niet veel ruiters kan worden voldaan. Hij won niet alleen die Copain-prijs maar werd er met een ander paard nog tweede ook. Men heeft het in de middaguren bij één springconcours kunnen houden door deze wedstrijden tussen de andere nummers door in gedeelten te laten verrijden. Dat is goed gezien omdat de spanning er dan in blijft. Verder kreeg men nog rijpaar den te zien in de geschiktheidsproef voor jachtpaarden, waaraan er verschillende meededen, die nimmer een jacht hadden meegelopen. Mady Koster, een onzer be kendste amazones, won op de mooie Ocean, door haar gekocht van de Ned. Hippische Sportbond. Het paard is nog jong, maar is bijzonder sterk en bij kun dig africhten en geduldig oefenen kon het nog wel eens een goed veelzijdigheids- paard worden. Er waren voorts dames te paard in het z.g. concours d'élégance, waar echter de nieuwste modellen automobielen (in totaal ter waarde van 2Va ton) de meeste aan dacht trokken. De tuigpaarden kregen volop de gelegen heid om zich te presenteren, al werden ook hun verrichtingen zwaar door het natte terrein beïnvloed. De rubrieken wa ren niet zo sterk bezet als we de laatste tijd wel eens gewend zijn. Ook hadden de beste stallen hun koppaarden thuis ge laten met het oog op het aanstaande kampioenschap van Nederland in Zwolle te houden. De velden waren overigens voldoende groot om van soms zelfs nog spannende sport te kunnen spreken. Het belangrijkste nummer was het tweespan-concours voor hackneys om het kampioenschap van Nederland, waaraan zowel kleine als grote hackneys mochten deel nemen en waarin het span langstaar- Mr. Kranenburg, de commissaris van de Koningin in Noord-Holland, woonde het concours hippigue in Santpoort bij. Hij maakte met de hackney-kampioen van Nederland een ereronde. Aanvoer van maandag Maandag zijn in IJmuiden aangevoerd 12.910 kisten vis, 1260 stuks gladde kabel jauw en 14000 kilogram tong. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: tarbot 4,20- 3,70, heilbot 3,70-2, gr. tong 7,58-7,28, grm. tong 5,42-5, kim. tong 4,89-4,31, tong I 6,23- 5,50, tong II 6,34-5,62, zalm 7,70. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 112-76, middel kabeljauw 108-76, middel koolvis 54-49, gr. leng 60-50. Per tien stuks: gr. kabeljauw 108-88, middel kabeljauw 60-45. Per 50 kilogram: jumbo's 34-28, gr. schelvis 30-25, middel schelvis 31-14, kim. schelvis 29-10, schelvis I 23-10, schelvis II 16-5,70, gul I 39-30, gul II 36-23, gul III 15-5, koolvis I 22-17, koolvis II 10-47, gr. De politie in Beverwijk heeft zondag op het sportterrein Adrichem een zestienja rige jongen uit Velsen aangehouden na dat hij betrapt was bij het doorzoeken van de kleding in het kleedlokaal. De jongen heeft bekend zich meemalen op deze wij ze geld te hebben toegeëigend. Hij is in gesloten. Kolonel ir. C. J. van Tatenhove is be noemd tot plaatsvervangend-kwartiermees- ter-generaal (techniek) voor de tijd, dat hij deze functie vervult, tot brigade-generaal. Brigade-generaal J. van Buuren is be noemd tot voorzitter van de Military Agen cy for Standardization in Londen en tijde lijk benoemd tot generaal-majoor. Brigade-generaal W. A. Feitsma is eer vol ontheven van zijn functie van com mandant van de territoriale luchtdoelartil lerie en benoemd tot inspecteur der oplei dingen. Brigade-generaal W. D. H. Eeekhout wordt eervol ontheven van zijn functie van commandant van de 13de pantser-infante- rie-brigade en per 1 oktober benoemd tot plaatsvervangend-directeur van het plan bureau ten behoeve van de Standing Group en het militaire comité van de NAVO te Washington. De kolonel van de generale staf D. B. de Jong wordt commandant van de bri gade. Hij is benoemd tot brigade-generaal. schol 54-50, middel schol 52-47, kim. schol 47-43, schol I 45-41, schol II 34-27, schol III 22-16, schar 26-24, poon 26-19, haai 21- 16, gestripte wijting 21-10, tarbot 142-68, griet 69-67, tongschar 80-61, schartong 30- 27, haring 25-14,40, makreel 28-9, leng I 22-20, ham 170-104, kl. kreeft 37, kl. heilbot 124, wolf I 49-41, roodbaars 19-15,80. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 350 kisten schelvis, wij ting, gul en kabeljauw, 3000 haring en 200 makreel. Een zestienjarige Duitser raakte zater- dag betrokken bij een verkeersongeval in de Beverwijkse Breestraat. Met zijn mo torfiets kwam hij in botsing met een per sonenauto. De jongen is met schaafwon den en een diepe hoofdwond in het Roode- kruisziekenhuis opgenomen. De drumband van de Beverwijkse Har monie Kapel heeft zondag op een in I Rastede in West-Duitsland gehouden con cours in zijn afdeling de eerste prijs be haald. Tevens werd aan de Beverwijkers de eerste prijs voor de beste tamboer maïtre toegekend. Het concours werd bij gewoond door een delegatie van het Be verwijkse gemeentebestuur, bestaande uit wethouder A. J. Hermes en gemeentese- taris W. C. Huisman. Jan Franssen uit Halfweg heeft weer 'n zege aan zijn lijst met wielersuccessen toe gevoegd. In Son ontsnapte hij tijdig en I greep er de eindzege na een wedstrijd van 100 km voor amateurs. In datzelfde Son reed de Haarlemse as pirant Kreuger ook weer naar een nieuwe overwinning. Buis uit Zwanenburg was ditmaal tweede. Jan Timmer uit Velsen-Noord reed in een amateurwedstrijd in Terheyden in de prijzen. Hij werd er negende. ten van A. Hak uit Barendrecht won. Vooral in dit nummer kwam duidelijk naar voren hoe zeer de hackney-fokkerij de laatste tijd veranderd is. Slechts één span had nog korte staarten en behoorde tot het z.g. gestopte type. Het kampioens- span was sierlijk gebouwd maar nogal lang in de rug en we vragen ons af of ze net zo lang goed zullen blijven mar cheren als de ouderwetse typen, welke ons veel sterker lijken. De open klasse, eenspannen tuigpaarden, was het op één na belangrijkste tuignummer, al kwamen er maar 7 paarden in uit en waren de koppaarden thuisgehouden. De prachtige vos Jonker van Schrauwen uit N. Brabant kwam vóór Stormy, die later in het da mesnummer net als vorige maand te Hoofddorp weer met vlag en wimpel in handen van mej. Damen zou winnen. Mooier was maar dat kan ook ko men omdat het weer toen gunstiger was geworden de open klasse der tweespan nen. Ook hierin was stal Schrauwen voor aan en won met het prachtige vossenspan Jonker-Pronko. De uitslag van het springconcours MA: 1 en 2 Proetske Arts met Jungle Pim pernel en Irene Jansen met Icare F II 0 ft., 91,2 sec., 3. T. Neessen met Anouschka 0 ft. 104,5 sec., 4. Pia Arts met Wein- brand 0 ft. 106,3 sec. 5. T. de Conne met Beautiful Woman 0 ft. 110,9 sec. Het jeugdspringconcours leverde een drievoudige overwinning op voor Pia Arts. Met Karina bezette ze de eerste plaats (73 pnt.), met Melodie werd ze tweede (70 pnt.) en met La Chunka eindigde 2 als derde (67 pnt.). Irene Jansen op Icare F II op weg naar een foutloos parcours op het concours hip pique in Santpoort. Samen met Proestke Arts won zij het MA-springnummer. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Texel- stroom van Huil; Levante, Rotterdam; Isis, Georgetown; Jonet, Londen; Deborah, Londen; Hoe Vinces, Londen; Berkelstroom, Londen; Hontestroom, Portsmouth; Hinde, Londen; Bor- culo, Goole; Zwerver, Londen; Aria, Mantyluoto; Anneliese, Narvik; Pallas, Hamburg; Buka, Lon den; Deo Gratias, Londen; José Tartière, Barce lona; Camerounkust, Dakar; Nero, Oporto; De- crubidor, Itea, bauxiet voor IJmuiden. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Petit Can- calais naar Noordzee, van IJmuiden; British Trust, Swansea; Stolt Brattland, New Orleans; Nusakan, l'Orient; Batavier 3, Stockholm, wals- materiaal van IJmuiden; Sagittaire, Noordzee, van IJmuiden; La Colina, Port Talbot; Harald, Norresundet, met milocorn van Zaandam; Rigel, Bannholm, Vechtstroom, Rotterdam; Hunzeborg, Domsjö, zout van IJmuiden; Senegalkust, Rou- aan! Mynias Aalborg; Durham Brook, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Eiderhoeft, Kemi; Helga Witt, Bremen; Cherry Victory, Le Havre; Sylt, Aalborg; Jean E., Londen; Bremsnes, Vents- pils; Darmstadt, Hamburg; Fernwave, Antwer pen; Mentor, Bremen; Ammon, Port of Spain; Gitana, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Strinda, Baton Rouge; Anne Marie Kruger, Vlaardingen, van IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Netherland» Coast van Newcastle; Kirtondyke, Bristol; Auste rity, Great Yarmouth; Tasman, Norwich; Aegir, Londen; Fivelborg, Hamina; Hervard, Maldon: Fambo, Grangemouth; Hasseloe, Lulea, erts voor IJmuiden; Hollandia, Swansea; Hoogvliet, Par, klei voor IJmuiden; John v., Swansea; King Fisher, Londen; Sonority, Hull; Transsilvania, Bremen; Mario, Par; Minos, Kopenhagen; Unitas H., Karlskrona; Robox, Skutskar; Budjadingen, Skoghall; Gann, Hamburg; Hegg, Avonmouth; Aruba, Par; Strabo, Aarhus; Finnamore Meadow, Seven Islands; Gerore, Port Talbot; Rigel, Hel sinki; Bab T., Pitea, hout voor Zaandam; Jen» Peter, Blankaholm; Alderney Coast, Londen; Marathon, Paramaribo; Amrum, Kopenhagen; Lauwersborg, Helsinki; Marie Ursula, Norrkö- ping; Hondsbosch, Lldköping. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Zaankerk naar Kaapstad; Torrens, Hamburg; Vliestroom Shoreham; Zaanstroom, Londen Korea, Bremer haven; Abbenfleth, Norresundet; Pazlfik, Bre men. Maandag kwamx in IJmuiden aan: Cherrie van Dieppe; Arabritt, Brahestad; Wien, Bremen. Maandag vertrok uit IJmuiden: Hegg naar Leith. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). kW»? ALTEX ;;v:: .e. Cv,'✓-.... Koolafzetting in de cilinders gloeit na, en geeft hier door vaak voortijdige ontsteking. De nieuwe Boron vermindert de afzetting, en maakt dit nagloeien on mogelijk. Dat betekent een regelmatige verbranding en een beter gebruik van de brandstof, en dus: zui niger rijden! 2 3 Vuile kleppen sluiten niet goed af en laten verbran dingsgassen ontsnappen: een verlies aan energie! Caltex Boron houdt ook de kleppen schoon, zodat alle compressie en energie behouden blijft... voor méér kracht! Dit is eigenlijk vanzelfsprekend: koolafzetting, bij ge bruik van conventionele benzine geeft slijtage van zuiger en zuigerveren en kan verbrande kleppen ver oorzaken. Boron houdt deze onderdelen in goede con. ditie, en zorgt, dat de motor soepel blijft functioneren. Dit verlengt de levensduur van uw motor aanzienlijkl CALTEX BOA ON

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6