Tegen man, die zijn vrouw doodde, acht jaar geëist AGENDA 3 en bondig^ Werknemers met salaris boven loongrens ook onder de WW BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO assess Heiers maakten noodsprong toen stelling omviel Acht gewonden bij botsing Met daarna terbeschikkingstelling Pachter in de knel tussen gemeente en ministerie Stoffelijk overschot van matroos geborgen Bezwaren tegen Fabius' opvolger in Haagse raad Griek gearresteerd Paartje uit Zandvoort met gestolen auto uit inbreken Straatroversbende opgerold in Den Bosch W eersverbetering o e moet een paar «.an- t" Ernstig ongeluk in Hoofdstraat te Santpoort REM-testbeeld WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1964 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Wandelende zandzuiger Nederlandse benoeming bij de EEG-commissie Na massaal ontslag bij plateelbakkerij .c Vier gewonden s ca In de Melis Stokelaan in Den Haag is een bijna dertig meter hoge heistelling omgevallen. De stelling, die op rupsban den stond, werd gebruikt bij de bouw van een twaalf verdiepingen hoog bejaarden centrum. Bij het heien van een zeven ton zware en negentien meter lange betonnen heipaal viel de stelling met het vier ton zware heiblok in top omver. Twee heiers op het drie meter hoge werkplatform maakten een noodsprong, waarbij een van hen zijn linker enkel brak en de andere beide hielen bezeerde. Andere bouwvakar beiders konden nog een goed heenkomen vinden. De Arbeidsinspectie heeft een on derzoek ingesteld. Bij een ernstige botsing op rijksweg 12 (Den Haag-Utrecht) in de gemeente Har- melen zijn gisteravond omstreeks zes uur acht personen gewond geraakt. Een busje met twee families uit Utrecht werd door een inhalende personenauto zover opzij gedrukt, dat het in botsing kwam met een truck, die op de vluchtstrook gepar keerd stond. De rechterzijkant van het bus je werd bij de botsing opengereden. Van de tien inzittenden werden er acht gewond. Drie liepen een hersenschudding op; van de anderen waren de verwondingen lichter. De officier van justitie bij de Arnhem se rechtbank, mr. J. J. R. Bakker, heeft gisteren acht jaar gevangenisstraf alsme de terbeschikkingstelling van de regering geëist tegen een 44-jarige Edese fabrieks arbeider, die op 19 juli van het vorige jaar zijn 23-jarige echtgenote met messte ken om het leven heeft gebracht. De fabrieksarbeider was ten laste ge legd dat hij na rijp beraad en kalm over leg tot zijn verschrikkelijke daad was ge komen. Ofschoon hij bij zijn eerste ver hoor door de politie verklaard had dat hij al enkele dagen tevoren met het plan had rondgelopen zijn vrouw van het leven te beroven ontkende verdachte tijdens de zit ting de vooropgezette bedoeling te hebben gehad zijn vrouw te doden. Hij zou in een plotselinge opwelling hebben gehandeld. De Edenaar, een ex-KNILmilitair, was in 1951 naar Nederland gekomen. In 1960 was hij uit militaire dienst Ontslagen, om dat hij zich moeilijk in de veranderde om standigheden kon schikken. Na van zijn eerste echtgenote gescheiden te zijn trouw de hij in Tilburg met een twintig jaar jongere vrouw, die tevoren al drie maal gehuwd was geweest. Dit huwelijk lever de meteen strubbelingen op. Verdachte, die destijds kok op de grote vaart was, kwam er achter dat zijn vrouw overspei c Grote Kerk, donderdag 1516 uur: Orgelconcert door Hendrik Lasschuit. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De Titanen", 14 j. Van donder dag af 10 uur: „Tarzan in New York", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Elvis in Acapulco", a.l. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „James Bond contra dr. No.", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Eddie gebruikt geweld", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „Wonderful life", a.l. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes", 14 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 uur: „De lef schopper", a.l. Minerva, vandaag 14.30 uur: „Zonen der woestijn", a.l.; 20 uur: „West Side Story", 14 j. Van donderdag af 14.30 uur: „Jeugd- festival" aJ.; 20 uur: „West Side Story", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Yeah yeah yeah, hier zijn we", a.l.; van donderdag af 10.30 uur: „Vier rakkers en een oude jeep", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Kom niet aan m'n doch ter", a.l. Ro*y, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur: WOENSDAG 12 AUGUSTUS City, 20 uur: „Geef er de brui(d) aan Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling Santpoortse Feestweek: Veertiende Ron de van Santpoort voor amateurs. Aan- I vang 18.30 uur. Ingang parcours aan de Terrasweg; terrein Hoofdstraat Lunapark Voorlichting Havenmond: Het voorlich tingscentrum op het Semafoorduin IJmui- I den is 's woensdags toegankelijk voor in dividuele bezoekers van 15 tot 16 uur en !'s zaterdags van 11.30 tot 12.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 13 AUGUSTUS City, 20 uur: „Mondo sexy di notte". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Santpoortse Feestweek: Op het terrein van de Hoofdstraat Lunapark: Nationale Kortebaandraverij op de baan aan de Hoofdstraat. Aanvang 13.30 uur precies. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.00 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, WOENSDAG 12 AUGUSTUS Kennemer Theater, 20 uur: „The Bridge on the River Kwai". Luxor Theater, 14.30, 19 en 21.15 uur: ,The Beatles, Yeah! Yeah! Yeah!" Galerie Boumans, van 9 tot 18 uur: Expositie van circusfoto's (dagelijks). DONDERDAG 13 AUGUSTUS Scheybeeck, 19.30 uur: Openbare meenteraadsvergadering. Galerie Boumans, van 9 tot 18 uur ge- ïiMet> donderend geweld''; 14 j. Van don- Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- derdag af 14.30, 19 en 21.15 uur: „Land Noord: 10 tot 12 uur. zonder wet", 14 j, R.K. bibliotheek, donderdag gesloten. Studio, 10.30 uur: „De avonturen van Pietje Bell", a.l.; vandaag 14.15 uur: „De nacht van de kouwe neuzen", a.l.; 19 en 21.15 uur: „De vrouw die hij begeerde", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 uur: „Maar.... dokter!", a.l. Monopole (Zandvoort), 20 uur: „De weg tot elkander", 18 j. Van donderdag af 14.30 uur: „Weit ist der Weg", a.l.; 20 uur: „Het misdadige brein van dr. Mabuse" 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen Expositie van circusfoto's (dagelijks) van 13-17 uur. Avondopenstelling uitslui tend op zaterdag van 20.30 tot 22.30 uur (tot en met 5 september). Prentenkabinet Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg 103), Ere-tentoonstelling van werken van Dirk Harting, t.g.v. van zijn 80ste verjaar dag. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot en met 23 augustus. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van lino's en pastels van Jan Kuiper. Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: zomerprogramma van kamermuziek. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en pastellen van Johanna Pieneman. Tot en met 15 augus tus Bootzaal „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de f9deeeuwen van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug). I 7. De handen van de oude met met de Dagelijks, behalve maandag, geopend van witte baard bewogen zo snel, dat Bramme- 10—17 uur en de eerste zondag van de tje het nooit had kunnen nadoen, al had maand van 13—17 uur. hij er honderd maal op geoefend. De lip- Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) pen van de geheimzinnige man prevelden Oude religieuze kunst, schilderijen, mid- onverstaanbare woorden. En eensklaps kwa- deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif- men er, uit het Niets, schalen aanzweven ten en kunstnijverheid. Tentoonstelling pleegde met een van zijn vrienden. Beide echtelieden kwamen weer met elkaar in het reine en de man besloot naar Ede te verhuizen om daar met zijn vrouw een nieuw leven te beginnen. In juli van het vorig jaar liep zij echter van hem weg en nam haar intrek bij een kennis. De man verdacht deze ervan een verhouding met zijn vrouw te hebben. Drie dagen later zocht de Edenaar zijn vrouw op met het verzoek weer bij hem terug te komen of anders naar haar ouders in Tilburg te gaan. Zijn vrouw weigerde en daarop stak verdachte eerst met een mes in haar borst en daarna met een an der mes in haar rug. Korte tijd later over leed zij. „Zij daagde mij uit. Toen ik zei dat ik haar daar zou weghalen, vroeg zij uitda gend hoe ik dat dan wel dacht te doen. Toen heb ik gestoken". Belastende omstandigheden waren dat hij een dag tevoren zijn messen nog had geslepen, bij een schoenmaker, scheden voor deze wapens had laten maken en te gen zijn kostbaas had gezegd, dat „zijn vrouw alle mannen gek maakte en daar om gedood moest worden". Uit deze feiten en uit zijn eerste ver klaring voor de politie concludeerde de officier van justitie dat hier van rijp be raad en kalm overleg sprake was. De verdediger, mr. Beek Schouten, meende dat zijn cliënt op het ogenblik van de daad sterk verminderd toerekeningsvatbaar was. De pachter van het parkeerterrein in de duinen van de Wassenaarse Slag in Was senaar heeft het onlangs verhoogde tarief van f 1,- voor een hele dag parkeren moe ten terugbrengen tot 0,50, hoewel de ge meente Wassenaar de pachtsom tot het zesvoudige heeft verhoogd. De gemeenteraad van Wassenaar had enkele maanden geleden besloten de pacht som van het parkeerterrein, die in geen en kele verhouding meer stond tot de kosten die de gemeente voor de parkeerplaats moet maken, te verhogen van f 1753,50 tot 10.500 gulden per jaar. Om zijn prijzen aan die som aan te passen rekende de pachter daarna 1,- voor een dag parkeren tegen 0,25 daarvóór. Over deze verhoging kwamen klachten binnen bij het ministerie van Economische Zaken. Het ministerie had echter begrip voor de moeilijkheden waar de pachter voor kwam te staan, maar vond een ver hoging van 400 percent te veel. Het bepaal de de parkeerprijs op 0,50. Het gemeentebestuur van Wassenaar zal deze zaak nu in de raad aan de orde stel len. B. en W. van Wassenaar willen pro beren het ministerie van Economische Za ken ervan te overtuigen, dat 1,- v'Öor ëeri hele dag parkeren een normaal tarief is, dat in vele andere gemeenten wordt ge heven. In de Nieuwe Maas, ter hoogte van de zogenaamde „Oude Plantage", is het stof felijk overschot aangetroffen van de acht tienjarige matroos-motordrijver P. F. Ma- chielse uit Fijnaart. De matroos werd sinds vorige week woensdag vermist. Men neemt aan dat hij op die dag van het gangboord van zijn schip, het m.s. „Trude", dat toen in de Rotterdamse Maashaven lag, Namens mevrouw Fabius zal de Haag se advocaat mr. J. E. van der Starp er bij B. en W. en de gemeenteraad van Den Haag op aandringen dat ir. E. D. C. van Drenthem Soesman niet wordt aange wezen als de opvolger in de raad van de onlangs overleden heer J. Fabius. In een brief van 5 november, gericht aan de heer Fabius, heeft de heer Van Drenthem Soesman bedankt als lid en als secreta ris van de Partij Vrije Burgers. Hij ver klaarde tevens geen aanspraak meer te maken op een eventuele raadszetel. Me vrouw Fabius vindt het dan ook onjuist dat de heer Van Drenthem Soesman de plaats van wijlen haar man in de raad zal innemen. Het protest zal worden be handeld in de raadsvergadering van 24 augustus bij het onderzoek van de geloofs brieven van de heer Van Drenthem Soes man, die als tweede op de lijst van de Vrije Burgers staat. De heer Van Dren them Soesman heeft nu verklaard dat zijn non-actief-periode voor de Partij van Vrije Burgers eindigde op 14 maart van dit jaar. Op 3 augustus had het hoofd bestuur hem verzocht de opengevallen plaats in de Haagse raad te aanvaarden. Een 24-jarige in Best woonachtige Griek is aan de officier van justitie in Den Bosch voorgeleid. Hij wordt ervan verdacht zijn achttienjarige verloofde uit Oirschot te hebben mishandeld, omdat zij omgang met andere jongens zou hebben gehad. In een vlaag van woede sloeg en beet de Griek zijn verloofde en trachtte hij haar door het herhaaldelijk dichtknijpen van de keel te dwingen toe te geven dat zij hem ontrouw was geweest. Het meisje moest met diverse verwondingen in het ziekenhuis worden opgenomen. Bij het opspuiten van een kunstmatig duingebied op Schiermonnikoog wordt ge bruik gemaakt van een nieuw type zand zuiger, de „Biesbosch", waarbij de zuig- pijp hydraulisch in de bodem wordt ge drukt. Nieuw aan deze zandzuiger is ook dat hij zich tegen de bodem kan afzetten en vooruit duwen. Tijdrovende manoeuvres bij het verhalen kunnen zodoende achter wege blijven. De „Biesbosch" was ontworpen voor de wegenbouw maar bleek ook zwaardere ta ken aan te kunnen. De zuiger is demon tabel en kan op vrachtauto's vervoerd worden. De capaciteit bedraagt ruim 300 kubieke meter zand per uur. Twee jongelui uit Zandvoort, een 27-ja- rige en zijn 21-jarige vriendin, stonden gis teren voor de Utrechtse rechtbank te recht. Getweeën waren zij in juni aan het toeren geweest in gestolen auto's, onder meer in een dure sportwagen van de Ne derlandse importeur van de Volkswagen, de heer W. Pon uit Amersfoort. In beroep. Een thans geschorste offi cier van Justitie bij de rechtbank in Amsterdam is in beroep gegaan tegen een vonnis van de Haagse rechtbank, waarbij hij, wegens het besturen van een auto onder invloed van sterkedrank en het niet voldoen aan een bevel van van de politie, tot twee weken gevan genisstraf en een rijverbod van een jaar was veroordeeld. De jongeman, die in België geboren is, was sinds 1952 regelmatig in aanraking ge komen met de justitie. Hij liep veroorde- I Vondst. Arbeiders, die in Brummen bezig lingen op in België en later ook in Ne derland, steeds weer wegens diefstal of in braak. Zijn laatste straf van negen maan den had hij nauwelijks uitgezeten of hij dwaalde wederom van het rechte pad af. In Zandvoort had hij een baantje als kok gevonden. Hij leerde daar een meisje ken nen, wier ouders echter allerminst gesteld waren op de jongeman. Dit leidde tot moeilijkheden bij het meisje thuis. De twee I Straatrovers. De Bossche politie heeft vier gelieven besloten er daarom samen van- 17-jarige jongens aangehouden die vrou waren met een machine gleuven te gra ven, haalden een groot projectiel om hoog, dat onmiddellijk begon te roken. Zij lieten de graafmachine in de steek en waarschuwden de politie, die op haar beurt de mijnopruimingsdienst alar meerde. Deze heeft het projectiel on schadelijk gemaakt. door te gaan. Zij stalen een auto, die zij achterlieten in Utrecht. In de nacht van 11 op 12 juni wandelden zij door Amersfoort. Uit een huis aan de Loudonlaan namen zij een transistorradio weg en daarna brachten zij een bezoek aan de villa van de familie Pon via een raam dat openstond. De jon- I Akkoord. De communistische partij van geman ontdekte bij zijn speurtocht door Denemarken heeft instemmend gerea- wen en meisjes tassen uit de hand ruk ten, terwijl zij in volle vaart met brom fietsen over de trottoirs en de straten reden. De jongens zijn aan de justitie overgegeven. Hun brommers zijn in be slag genomen. het huis een contactsleuteltje, dat bleek te horeA bij de sportwagen die bij de villa stond geparkeerd. Het tweetal ver dween met deze wagen. Enige dagen later werden zij in het zui den van het land aangehouden. Onderweg hadden zij nog een paar inbraken gepleegd, onder meer in Geldrop, waar zij 500,- buitmaakten. De officier van Justitie was van oordeel dat beide zaken moesten worden terug ver wezen naar de rechter-commissaris om over de jongeman en het meisje een psy chiatrisch rapport te laten uitbrengen. De rechtbank deelde deze mening. Drie Bossche nozems en een jongen uit De heer T. de Vries, thans werkzaam Waardenburg, allen in de leeftijd van ze- bij de Nederlandsche Bank te Amsterdam, ventien en achttien jaar, zijn door de Bos- is benoemd tot directeur voor monetaire sche politie gearresteerd, nadat zij zes we- vraagstukken van het directoraat-generaal ken lang de binnenstad van Den Bosch on- voor economische en financiële zaken bij veilig hadden gemaakt. Zij opereerden de Europese commissie in Brussel. steeds in de drukke winkelstraten, waar De heer De Vries werd geboren op ze met hun bromfietsen rakelings langs 3 januari 1925. Hij studeerde economie het trottoir scheerden, te Amsterdam, te Genève en te New De duopassagiers van de nozems tracht ten dan een niets vermoedende wandelaar van zijn of haar tas te beroven. In de geerd op Kroesjtsjevs voorstel tot een bijeenkomst van 26 communistische partijen ter voorbereiding van een com munistische wereldconferentie, die, naar verwacht wordt, het conflict tussen Rusland en China zal behandelen. York. In 1954 trad hij als econoom in dienst van de Nederlandsche Bank, waar hij speciaal belast was met de studie van A de conjunctuurontwikkeling en monetaire meest® g7al,Ien werden winkelende dames analyse en de analyse van de overheids- ™/léreTnd van 18 tot 54 jaar financiën. Hij was Nederlands lid van de 7 k' slachto"er' }n uéer\ 2eval bedroeg zogenaamde Groep der Tien. de buit meer dan driehonderd gulden, in de negen andere berovingszaken werden de jongelui vaak vele tientjes rijker. Het kwartet zit nu in de cel. De bromfietsen zijn in beslag genomen. Gezocht wordt naar een vijfde jongeman, die ook bij de straatovervallen betrokken is geweest. 30000000GOOOOGOGGOGGOOOOOOOOI JLJL U49 Jk De regering zal op korte termijn een wetsontwerp indienen, dat de voorzienin gen van de Werkloosheidswet uitbreidt tot de werknemers, wier loon de thans nog geldende loongrens te boven gaat. Minis ter Veldkamp van Sociale Zaken en Volks gezondheid zegt dit, mede namens zijn ambtgenoten van Justitie en van Economi sche Zaken, in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Nederhorst (P.v.d.A.) over het ontslag van het perso neel van de Koninklijke Plateelbakkerij Zuid-Holland te Gouda als gevolg van fi nanciële moeilijkheden in het bedrijf. De minister deelt verder mee, dat het rapport van de commissie-Verdam binnen kort kan worden tegemoetgezien. De rege ring overweegt mede naar aanleiding WEERRAPPORTEN met het lekkerste eten, dat je je denken kunt. Een klein tafeltje stond plotseling vol met gebakken aardappels, biefstuk en doperwtjes, want daar houden Nederlan ders erg van. Voor Tutu was er een bakje zaad en een schoteltje pinda's. En voor beiden een ka raf met fris water, dat was het heerlijk ste van alles. „Zie je", zei de oude man. „honger lijden hoef ik niet. Eet smake lijk". „Maarmaar u bent een tove naar!" riep Brammetje uit. De oude man glimlachte droevig. van tekeningen van het Vaticaans Con cilie door Fred. Franck. Tot en met 31 augustus. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt) Tentoonstelling van Picasso-grafiek. Tot en met 6 septem ber. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 13 tot 17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. DIVERSEN Vleeshal, 14.30 u.: Poppentheater Mer- lijn. Vandaag: De toverhoed. Donderdag: He: onderwateravontuur. Cabaret „Adam en Eva" (Raamvest), van 21 tot 23.15 u.: Zomerprogramma ge durende de maand augustus door Frans en Fiet Koster, Cees van Oyen en Enrico Neckheim. Terrein „Dreefzicht", Wilhelminalaan/ laan/Fonteinlaan, vandaag 15 en 20.15 uur: Circus Boltini. - KEN DIEPER SCH41/6M CAN ■ZO, ZEEROB, NU IS AWES WEER ON661I1K PR0866R MAAR EENS 06 HEBT TE VEED 6ESCHAAFD, Pol t/E, DE PtANKEN ZIJN ZO DUN AIS PAPIER DE ANDEREN, ANDERS 6M0D Ik UIT j In de nacht van dinsdag op woensdag aarvan, de SER te raadplegen over het kwam over Duitsland een regenfront na- M?1?- ondernemingsraden en daar- derbij. De regenzone breidde zich vooma- vragen voor het aspect melijk over het zuiden en midden van het de medezeggenschap van de werkne- land uit. Achter het front voert een noord- mers bij gevallen van algemeen ontslag, oostelijke wind warmere en drogere lucht Harrf Jeger'n? 20 ket rapport-Ver- uit Scandinavië aan. Vóórdat deze ons land ci!n 1S' nag3!n °f en m boeverre bereikt trekt eerst nog een kleine storing kunnen wn!-denVhPtr tZv C0™P?fs.le m,ede voorbij. De regen welke in Duitsland viel cfJno worden betrokken bij het veilig- was overvloedig, op tal van plaatsen meer stellen van de positie van de werknemers. dan 40 millimeter in twaalf uur tijds. Voor de hii^pIIKnnfntr^l dat het komende etmaal wordt verwacht dat Holland helta H H1J Zuid- aanvankelijk vooral in de zuidelijke provin- Holland bestaande ondernemingsraad in cies nog regen valt maar datJ J. T. door kwam de aanzegging van het ontslag voor de betrokken werknemers onver wacht. De minister merkt in dit opzicht op, dat het in het belang van de bedrijfs voering kan zijn bepaalde gegevens achter te houden. Het niet inlichten van de onder nemingsraad over moeilijkheden in de on derneming behoeft dan ook op zichzelf niet in strijd te zijn met letter en geest van de Wet op de Ondernemingsraden. Of in dit geval de directie van de plateelbakke rij juist heeft gehandeld, kan de bewinds man niet beoordelen. In de Hoofdstraat in Santpoort z(jn dinsdagavond vier personen vrjj ernstig gewond by een botsing tussen een motor fiets en een bromfiets. Een 51-jarige chauffeur-monteur uit Haarlem, een 20- jarige kantoorbediende en zijn 17-jarige broer uit IJmuiden moesten in het An- toniusziekenhuis worden opgenomen. De 41-jarige echtgenote van de Haarlemmer werd minder ernstig gewond. Zij is naar haar woning vervoerd. Het ongeluk ontstond toen de kantoor bediende op zijn bromfiets in de Hoofd straat wilde keren. Vermoedelijk heeft hij daarbij de hem van achteren naderen de motorfiets waarop het Haarlemse echt paar zat te laat opgemerkt. Hij en zijn broer die op de duo zat werden tegen het wegdek geslingerd, evenals de motor rijder en zijn duopassagiere. De 20-jarige IJmuidenaar brak zijn linkeronderbeen f en liep snijwonden in het gezicht op. Zijn broer kreeg een zware hersenschudding. De chauffeur-monteur had een hersen schudding en een diepe snijwond boven zijn rechteroog. Zijn vrouw kreeg kneu zingen in de rechterarm en schouder. Maximum-temperaturen c «d binnen- en buitenland. tjJÖ d S g 3 Neerslag: laatste 24 uur. -So Den Helder geheel bew. n 20 0 Ypenburg regen nnw 18 0,1 Vlissingen zwaar bew. nw 19 0 Eelde regen no 20 2 De Bilt regen w 19 1 Twente regen nw 20 7 Eindhoven regen windst 20 5 Z.-Limburg regen nw 18 10 Helsinki regen nno 20 0,2 Stockholm geheel bew. nno 20 0 Oslo regenbui o 25 0,4 Kopenhagen zwaar bew. nno 21 0 Aberdeen geheel bew. nnw 19 Londen geheel bew. nnw 22 0 Amsterdam regen nnw 19 0,6 Brussel geheel bew. windst. 19 5 Luxemburg geheel bew. windst. 13 26 Parijs half bew. nnw 21 3 Bordeaux onbewolkt no 24 0 Grenoble regen nnw 24 0,5 Nice onbewolkt nnw 26 0 Berlijn regen no 17 20 Frankfort geheel bew. zzw 21 0 München mist windst. 18 0,3 Zürich regen zo 20 7 Genève zwaar bew. windst. 21 2 Locarno regen o 26 3 Wenen zwaar bew. wnw 16 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 16 0 Belgrado geheel bew. w 18 f Rome licht bew. windst. 30 0 Barcelona zwaar bew. no 26 0 Madrid regenbui zw 0,1 Mallorca onbewolkt nno 29 0 Lissabon geheel bew. w 25 0 Donderdag 13 augustus Zon op 5.20 uur, onder 20.08 uur. Maan op 12.00 uur, onder 22.43 uur. Maanstanden 15 augustus 04.29 uur eerste kwartier 23 augustus 06.25 uur volle maan 30 augustus 10.15 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 12 augustus Hoog water 6.44 uur en 19.10 uur. Laag water 2.27 uur en 14.46 uur. Door een kleine technische onvolkomen heid was vanmorgen het testbeeld van de I Rem-tv Noordzee niet te zien. Op het plat form wordt thans hard gewerkt om het testbeeld vanavond tussen 20.00 en 21.30 uur en morgen tussen 09.00 en 10.00 en 14.00 en 17.00 uur zichtbaar te maken op Het hoog en laag water te Zandvoort ii VHF-kanaal 11. io tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Donderdag 13 augustus Hoog water 7.25 uur en 19.47 uur. Laag water 3.07 uur en 15.24 uur.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2