Heren enkelspel krijgt het verwachte slot OKKER en HAJER kampioenschap gaan spelen om het en om het eigen prestige Nederlandse hockeyselectie matig tegen snel Japan Tokio via Syncom op de t.v. aam zwemmen im Tokio Bep ee Jan Beumer Maris en Van Gelder konden finale uit wedstrijdschema niet voorkomen Atleten uit India naar Amsterdam Zweden tennissen tegen Philippijnen duidelijk beter Fraaie wielerzege van Steevens Marika trouwde toch met Werner IV Tenminste een draw voor Australië aam en eem studietijd imhalem ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1964 11 Heren Schneider Resultaten van tennisstrijd Poolse dames sterker dan Engelse tegenstandsters Nederlands kampioenschap op de renbaan Duindigt Ook steun U urtje Jan Dassen De finale Tom Okker—Jan Hajer, waar omheen het wedstrijdschema van de nationale tenniskampioenschappen zorgvuldig was opgebouwd, kan een aanvang nemen. In een imponerend volleerduel overklaste Tom Okker in drie korte sets Willem Maris: 6—3, 6—3, 6—4. Hij nam daarmee revanche voor de verloren eind strijd van twee jaar geleden en kwalificeerde zich als de grote favoriet voor de komende finale. Als men onder de bijna tweeduizend toeschouwers op de tribunes een opiniepeiling had verricht, zouden achttienhonderd waarschijnlijk Tom Okker als de aanstaande kampioen hebben aangeduid. Maar.twee banen verder speelde op hetzelfde ogenblik Jan Hajer tegen Ron van Gelder zich in een nog iets kortere tijd naar de finale dan zijn Haarlemse opponent. De titelhouder nad niet eens veel tempo nodig om de licht aan de enkel gebles seerde Van Gelder met 7—5, 6—0, 6—1 te kloppen. De finale van het damesdubbel vertoon de geheel het beeld, dat de commissie speltechniek voor ogen moet hebben ge zweefd, toen na de vorige titelstrijd vier meisjes gelegenheid kregen een jaar lang uitsluitend te tennissen. Alle vier de gese lecteerden bereikten de finale, waarin Tru dy Groenman en Anja Lepoutre met 6-4, 6-4 wonnen van Elly Krocké en Betty Stoe- ve. Op zichzelf was dat verheugend. Min der rede tot vreugde gaf echter het spel peil. Over de gehele partij lag een zekere matheid en het leek dat de speelsters met uitzondering van misschien Trudy Groenman hard aan „tennis-vakantie" toe zijn. Betty Stoeve vooral had moeite zich te concentreren. Haar harde, mannelijke ser vice liet volkomen verstek gaan, hetgeen resulteerde in drie service-doorbraken, die de beslissing brachten. Drie van de vier meisjes knopen er een nieuw „tennisjaar" aan vast. Alleen Anja Lepoutre niet. Zij gaat in Groningen M.O.Engels studeren en zal zoveel mogelijk in de tennishal van Zuid Laren trainen. Zij mist daardoor de trip naar Australië, die begin januari door twee speelsters zal worden gemaakt en in- Op uitnodiging van de Amsterdamse atletiekclub A.A.C. is de veertien man sterke Olympische atletiekploeg van India vanmiddag per vliegtuig naar Nederland gekomen om deel te nemen aan de festivi teiten ter ere van het vijftigjarig bestaan van de hoofdstedelijke club. Zondag zullen om half twee op de sin- telbaan te Amsterdam wedstrijden worden gehouden, waaraan behalve de atletiek ploeg uit India en de Nederlandse Olym pische kandidaten ook Belgen, Duitsers en Japanners zullen deelnemen. In het Indiase gezelschap bevindt zich onder meer Milka Singh, finalist op de 400 meter op de Olympische Spelen in 1960 te Rome. Tijdens de in Amsterdam georganiseerde wedstrijden zal hij uitkomen op de 400 meter tegen de wereldrecordhouder, de Duitser Karl Kaufmann, die tijdens de vorige Olympische Spelen tweede werd. direct ook een mogelijke tournee door Zuid-Afrika. Aan de trainingsgroep wordt in haar plaats toegevoegd Lidy Jansen Venneboer, winnares van de Knickerboc ker-wedstrijden, die een jaar voor tennis mag uittrekken. Het leek of Tom Okker en Jan Hajer na de eerste tegenstand overwonnen te hebben er een wedstrijd van maakten om het eerst de finale te bereiken. Okker be stookte Maris met het gehele arsenaal aan „touch" tennis, waarover hij als enige in Nederland de beschikking heeft. Willem Maris knokte onbezorgd met vlijmende backhands, die tegen een zich minder ge makkelijk bewegende speler punt na punt zouden hebben opgeleverd. Maar één ding kon de Hagenaar niet: zijn tegenstander op diens verkeerde been zetten. Okker rook als het ware waar de bal heen ging. Soms verloor hij wel eens een service, maar dan verhoogde hij even het tempo om met de prompt volgende doorbraak het initiatief te behouden. Voor het overige was het „gallery-play", waarmee de Haar lemmer zich in de finale speelde. Jan Hajer maalde in het geheel niet om mooi tennis. Hij hield zorgvuldig de vaart uit zijn slagen om Van Gelder niet te irriteren. Want hij wist, dat de Amster dammer in het nauw gedreven de schitte rendste winners kan slaan. Hajer's recept was even simpel als doeltreffend: laat de tegenstander de fouten maken. Nu, dat deed Van Gelder. In de eerste set leek hij nog aardig mee te komen en pakte zelfs driemaal de service van Hajer, maar toen was het afgelopen. Het sprinten naar de zijlijnen ging niet meer en zonder zich in te spannen greep de titelhouder de tweede en derde set voor het verlies van slechts één game. Okker's reputatie kreeg een geduchte knauw in de halve finales van het heren dubbel, waarin hij samen met Ron van Gelder met 6-3, 2-6, 3-6, 4-6 verloor van Jan Hajer en Evert Schneider. Voor Schneider moet het toch een kleine per soonlijke triomf zijn geweest, toen hij keer op keer Okker uit balans bracht en met vaak razendknappe fore- en backhandve gen scoorde. Het bondselftal, zoals de selectie uit de Olympisch hockeyploeg vrijdagavond werd genoemd, heeft tegen Japan een matig partijtje zomeravond hockey ten beste ge geven. Het half gevulde Wagenerstadion in Amstelveen zag de Nederlanders met 2-1 winnen en de cijfers geven al aan dat het niet bepaald een vlotte zege is ge weest. De Japanners verschenen met onge veer hetzelfde elftal als waarmee zij in Lyon zo verrassend voor de dag waren gekomen. Hun spel bleek in die korte tijd opnieuw vooruit te zijn gegaan. Snel, en als het ware voor het hockeyspel ge bouwd, waren zij bijna ongrijpbaar in hun korte combinaties, die door het watervlug- ge bewegen als een werveling over de grasmat gingen. De Japanners overdre ven het samenspel echter zodat de Ne derlandse achterhoede steeds weer kon ingrijpen. Diezelfde rapheid stelde hen evenwel in staat de eigen verdediging tel kens opnieuw te reorganiseren. Met acht De Zweedse Daviscupploeg heeft vrijdag in Baastadt een belangrijke stap gedaan op de weg, die hen naar de Challenge Round zal moeten leiden. Jan Erik Lund- quist en Ulf Schmidt veroverden op de eerste dag van de eerste interzonefinale tegen de Philippijnen, winnaars van de Oosterse zo'ne, een veilig lijkende 20 voorsprong. Als Zweden, zoals algemeen wordt verwacht, het duel met de Philip pijnen wint komt de winnaar van de Europese zone uit tegen de winnaar van de tweede interzonefinale: Australië of Chili, die elkaar zaterdag in Minneapolis zullen bestrijden. Het land, dat uit deze laatste interzonefinale zegevierend te voor schijn komt, heeft het recht in de Chal lenge Round tegen de houders, de Ver enigde Staten, te spelen. Zweden had in Baastadt niet veel moeite met de Philippijnen. Ulf Schmidt, ook niet een van de jongsten, trof in Felicisimo Ampon een nog oudere tegenstander. De 43-jarige Philippino was geen partij voor Schmidt: 60, 61, 62. Jan Erik Lund- quist, de blonde Skandinavische tennis- reus, moest wat verrassend een set af staan aan Juan Mario José, maar maakte daarna korte metten met zijn tegenstan der: 6—1, 3—6, 6—1, 6—0. man tegelijk werd de Nederlandse aan val opgewacht. Erg gevaarlijk was die aanval van onze tweede Olympische gar nituur overigens niet. De enige gevaarlij ke man, was middenvoor Frank Zweerts, die keer op keer met de bal langs zijn kleine bewakers flitste. Zijn schót faalde echter, op één keer na. Dat was al na twee minuten toen Zweerts in een lange solorush de cirkel binnengleed en met omgekeerde stick langs doelman Miwa schoot. Het was een veelbelovend begin en het verdere verloop van de strijd werd er des te teleurstellender door. Verdedi ging en middenlinie hadden het tegen het ver doorgevoerde samenspel van de Ja panner zo gemakkelijk gehad, dat de aandacht begon te verslappen en dek- kingsfouten steeds veelvuldiger voorkwa men. Zo, kon het dan ook gebeuren, dat linksbinnen Okabe onmiddellijk nadat Mijnarends uit een strafcorner in de 17e minuut van de tweede helft er 2-0 van maakte, een tegendoelpunt scoorde. Zweerts kreeg nog kansen, evenals Cos- ter van Voorhout op de rechtervleugel, maar Miwa speelde als het bekende du veltje uit het doosje en verder waren de schoten te slecht gericht. De jonge Limburgse amateur wielren ner Harry Steevens, aangewezen voor de ploeg, die Nederland op de weg tijdens de Olympische Spelen in Tokio zal ver tegenwoordigen, heeft vrijdag in Innsbruck een fraaie zege behaald. Hij won het zeer sterk bezette „Europa-Criterium" dat jaarlijks in de Oostenrijkse stad wordt ge houden, Steevens legde de 82 kilometer af in 1 uur 53 minuten en 18 seconden en verzamelde 30 punten. De Oostenrijker Hans Praschberger werd tweede met 19 punten de Deen Niels Baunsoe derde met 18 punten. De Bredanaar Karei Leyten eindigde als tiende met 5 punten. De 21-jarige Marika Kilius, tweevoudig wereldkampioene in het paarrijden schaat sen en winnares van Olympisch zilver, trouwde vrijdag toch in Frankfort met de twee jaar oudere miljonairszoon, Werner Zahn. Duizenden toeschouwers maakten hun opwachting voor de deur van het stadhuis. Haar schaatspartner, Hans Jürgen Baum- ler was er echter niet. Trudy Groenman (l) en Anja Lepou tre (r) zijn volgens verwachting kam pioen geworden in 't dames dubbel spel. De Haarlemmer mocht in de half gebles seerde nonchalant spelende Van Gelder geen al te sterke partner hebben, hij was aan zijn stand verplicht tenminste op eigen service behoorlijk weerstand te bie den. Hij verloor hem echter viermaal te genover Van Gelder slechts eenmaal. In het dubbel geldt nog steeds als axioma: ieder is verantwoordelijk voor zijn eigen ser vice. Okker leek die stelregel in de mid daguren enigszins vergeten te zijn. Het zal Hajer's moreel ongetwijfeld een stuk heb ben opgevijzeld. De titelhouder kan dat gebruiken in de ongetwijfeld zware eind strijd van zondag. Heren enkelspel, halve finales: Okker Maris 63, 63, 64, HajerVan Gelder 7—5, 6—0, 6—1. Heren dubbelspel, halve finales: Piet van Eysden/Willem MarisLex Karamoy/ Piet Veentjer 61, 62, 61; Jan Hajer/ Evert SchneiderTom Okker/Ron van Gelder 3—6, 6—2, 6—3, 6—4. Dames dubbelspel, halve finales: Trudy Groenman/Anja LepoutrePatricia van der Heuvel/Koosje de Jongh 62, 75; Elly Krocké/Betty Stoevemevr. Ridder- hof/Liesbeth Rinkel 62, 61. Finale: Trudy Groenman/Anja LepoutreElly Krocké/Betty Stoeve 64, 64. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Bet ty Stoeve/Piet van EysdenJoyce Sluy- ter/Peter Scholtz 75, 46, 63. Evenals vele andere Europese televisie organisaties zal ook de N.T.S. gebruik ma ken van de mogelijkheid om tijdens de duur van de Olympische Spelen te Tokio, elke dag een samenvatting uit te zenden van de sportgebeurtenissen welke diezelf de dag zijn gehouden. Deze mogelijkheid wordt geschapen door de lancering op 18 augustus van de Amerikaanse satelliet „Syncom 3". De gang van zaken is als volgt: elke dag wordt een samenvatting van de sport gebeurtenissen, een programma van een uur, in Tokio op de beeldband geregis- streerd, waarna zij tussen 20.30 uur en 22.00 Japanse tijd (12.30 tot 14.00 uur Europese tijd) naar „Syncom 3" wordt gestraald vanuit het Japanse station „Kas- hima", ongeveer 80 km van Tokio. „Syncom 3" realiseert het ontvangen beeld signaal op zijn beurt naar het Amerikaan se ontvangststation te Poit Mugu in Ca lif ornië. Na controle van het beeld wordt het signaal via Amerikaanse straalverbin dingen doorgezonden naar Montreal in Ca nada, waar het opnieuw op beeldband wordt geregistreerd. Ongeveer een half uur na het gereedkomen van deze band en na een laatste vluchtige controle, wordt de band met een charterstraalvliegtuig naar Hamburg gevlogen. De vliegtijd bedraagt ongeveer zeven uur, zodat de band dus tussen 21.30 en 22.00 Europese tijd in Hamburg arriyeert. De beelden worden tijdens de distributie over het Eurovisienet niet opnieuw opgenomen maar rechtstreeks uitgezonden tussen 22.30 en 23.30 uur. Aangezien „Syncom 3" geen geluid kan overdragen zullen parallel aan de beeld overbrenging en tijdens het televisie-uur dus verschillende commentaren in Ham burg via de normale telefonieverbindingen worden geregistreerd. Voor zover het de uitzendingen door de N.T.S. betreft, wor den deze van gemeenschappelijk commen taar voorzien. Behalve deze programma's zullen zoals bekend elke dag in de voor avond programma's worden uitgezonden waarvan de onderdelen worden geput uit bet materiaal, dat in Tokio wordt geregistreerd en daar elke dag via Na de eerste dag van de atletiekinter- land tussen Groot-Brittannië en Polen hebben de Britse heren een 59-58 punten voorsprong terwijl de Poolse dames met 35-27 punten de leiding hebben genomen. Het hoogtepunt van deze ontmoeting in het White City stadion was ongetwijfeld de ontmoeting tussen 400 meter-giganten Bobbie Brightwell en de Pool Andresz Badenski. Bobbie won. Beiden noteerden echter 46.2 sec. De Poolse heren die 6 van de 11 num mers wonnen hadden hun beste man in 5000 m loper Lech Bogusewicz, die zege vierde in 13 min. 51.- sec. Halina Gorecka, de Nederlandse dames welbekend, won de 200 meter in 24.2 sec. voor Daphne Arden en de Britse Anne Smith versloeg Nowakowaks op de 800 m in 2.06.1 sec. de Noordpoolroute per vliegtuig naar Ham burg wordt verzonden. Daar wordt het over het Eurovisienet gedistribueerd. Deze programma's worden dus uitgezonden op de dag volgende op die waarop de sport evenementen zijn gehouden. Het rustige batten van Bill Lawry en Brian Booth bezorgde Australië op de tweede dag van de vijfde en laatste test wedstrijd tegen Engeland, die op de Lon- dense Oval wordt gehouden, een gunstige positie. Als antwoord op het Engelse to taal in de eerste innings van 182, verloor Australië drie wickets voor 96 runs, maar door toedoen van Lawry (94) en Booth (74) sloten zij op 245 voor vijf. Met een voorsprong van 63 runs en met nog vijf wickets in handen moeten de Australiërs in staat worden geacht ten minste een draw te behalen. In het Kampioenschap van Nederland, dat zondagmiddag op de renbaan Duindigt wordt verreden, zijn uit het achttal deel nemers slechts drie serieuze gegadigden te halen. Dat zijn Quicksilver S, Jour do Java en Midas G. Van dit trio is Midas G de minste. Tenzij zijn grote vorm opnieuw resulteert in nog betere verrichtingen zal hij in de eindstrijd Jour de Java en Quick silver S niet kunnen houden. Beide kemp hanen moeten het evenals vorig jaar op nieuw in de letterlijke zin van het woord uitvechten. In 1962 won Quicksilver S, een jaar daarna met 0.2 sec. verschil Jour de Java, waarbij dit duo 10 seconden voor de rest van het veld binnenkwam. De jongere Jour de Java kan op de lange rechte ein den van Duindigt een enorme snelheid ontwikkelen, die hij langer kan volhouden dan Quicksilver S, bij wie de leeftijd over deze lange afstanden (2500 m) nu toch langzamerhand wel een woordje gaat mee spreken. Vermoedelijk winnaar dus Jour de Java, vóór Quicksilver S en Midas G. Zonder successen behoeft Wagenaar de weg terug naar Otterlo niet te aanvaarden, want hij kan het springnummer voor zijn rekening nemen met zijn keuze uit Chima Chima en Cherie Spencer, daar de con currentie in de vorm van Bente Victoria en Comte du Commerce niet zo groot is. Met zijn Diana R kan hij voorts het num mer voor 2-jarigen winnen. Zijn de baan- omstandigheden zwaar dan konden Dis covery en Dochter van Our Bonni dit wel eens verhinderen. In het andere internationale nummer kan Xuthus T zich opnieuw de meerdere tonen over Walter Mitty en Taky Erebus. Outsider is Zsa Zsa du Commerce. In het fraaie nummer voor amateurrijders ge niet Bento Hollandia de voorkeur boven de trouwe Y Rosemarijn en Boy Scotch. „Drie Zaankanters zwommen zonder trainer en zonder een behoorlijk oefenbad zich toch naar Tokio. Begin daar maar mee", dicteerde me de trotse bakker Beu- mer uit Zaandijk. Drie hoofden onder streepten die woorden met heftig knikken. De hoofden van TOOS BEUMER, BEP WEETELING en haar broer JAN WEE TELING. In de huiskamer van de familie Beumer hoorden die drie dinsdagavond over de radio hun namen noemen in de ploeg, die naar Tokio gaat om daar de Nederlandse zwemeer op de Olympische Spelen te ver dedigen. De spontane Toos Beumer wipte van de stoel op, toen ze haar naam hoorde, hield zich nog even in, maar sprong jui chend op toen ze ook de naam van haar zwemvriendin Bep Weeteling hoorde. „We zijn er bij! We gaan!", riep ze en sloeg Bep enthousiast op de rug. Broer Jan pakte zijn zus stevig bij de schouder en keek lang naar haar. Het was of hij niet hoorde, dat ook zijn naam als deelnemer in Tokio werd genoemd. „We hebben met Bep een beetje op één kaart gegokt", verduidelijkte de sociaal- psychologisch student, ,,'t Is een pak van mijn hart, dat die gok gelukt is". „Moet je nagaan", vult de onbevangen Toos Bèumer aan, „broer zei tegen z'n zusje: zwem maar langzaam dat zal je gezegd wor den vlak voor je het water induikt voor een nationale finale". Jan Weeteling glimlacht. „Ja, dat heb ik haar gezegd, toen ze voor de finale 400 meter vrije slag het water in moest. Ik was bang, dat zij op dat nummer te veel krachten zou verspelen. Een nummer, waar ze, volgens mij, geen kans had om tot een behoorlijke Tokio-tijd te komen. Neem die tijd van winnares Ineke Tige- laar (4.58,2), die zegt toch niets op inter nationaal niveauWel, Beppie heeft mijn advies opgevolgd. Wij gokten op een plaats in de estafetteploeg vier maal 100 meter vrij. Die moest ze buiten mede dinging meezwemmen, omdat ze die af stand niet op de kringkampioenschappen had gezwommen. Ook voor de 100 meter rugslag gaf ik haar de raad kalm aan te doen en krachten te sparen. Met zwemsters als Ria van Velzen en Korrie Winkel en Ineke Reimerink had ze op dat nummer ook veel minder kans een Tokio-reis te verdienen. Ze deed wat ik zei en kwam als zielige zesde in de finale aan. Op de 100 meter vrije slag maakte ze de enige kans waar. Voor mij was haar tijd van 1.04,2, waarmee ze na Toos vierde werd geen verrassing. Ze kan nog sneller. Voorlopig houden we 't er maar op dat ze meegaat als reserve van de vrije slag estafetteploeg". MMWimiimmwmnniiiiwmniiiiyiiimi ik toch twee keer per dag geoefend, dus zo'n kilometer of vier, maar na die ene week kwam de tapering-off-periode. Op het laatst dook ik een keertje per dag een minuut of tien het water in". „Maar we hebben de hele winter wel hard conditie getraind, tenminste jij", voegt Bep Weeteling zachtjes toe. „Ja, elke dag op het K.F.C.-terrein huppelen, lopen en turnen en 's avonds hier bij ons boven op zolder. Daar heb ik een hokje waar ik slaap en waar ik met gewichten sta te zwaaien. Wij hebben eigenlijk alles zelf moeten doen. Wel heeft Jan ons een beetje geleid, maar toch niet echt zoals een trainer dat doet, ten eerste omdat Jan zelf ook moest oefenen en ten tweede, omdat je van een broer of de broer van je vriendin nu eenmaal niet zo onder de indruk komt als....", haar luide lach verhindert het afmaken van de zin. „We hebben de hele winter en dit hele seizoen met elkaar opgetrokken: Jan, Bep, of zoals ik ze graag noem „De Wetels", Dicky Stein en ik (Toos Beumer). Elke morgen, weer of geen weer stonden we 's morgens om zes uur elkaar voor het Sportfondsenbad hier op te wachten om tot zeven uur te trainen. Dat was na eindeloos geknok het enige uurtje, waarin we behoorlijk konden trainen. Voor de rest hebben we hier geen enkele gelegenheid. Natuurlijk kun je overdag ook wel in het Sportfondsenbad terecht, maar dan moet j,e tussen het gekrioel van schoolkinderen doorzwemmen. Een on overdekt bad hebben we hier niet, sinds we dit voorjaar uit het open bad in Wor- merveer gegaan zijn. Dat was niet meer te doen, omdat het water van de Zaan, waar we in zwommen zo smerig was, dat je Tan alles kon oplopen. Dan is er nog iets van een zwemgelegenheid in de Wor- mer, maar dat is een soort meertje, met veel wind, hoge golven en wisselend koud en minder koud water. Het ene moment dacht je daar, nou de temperatuur van het water valt wel mee en twee meter verder kwam je in een koudegolf, dat je dacht te bevriezen". „Na zondag gaf ik mezelf wel een kans voor een retourtje Tokio, maar voor die tijd helemaal niet. Ik zat wel in de selectie- ploeg in tegenstelling tot Bep maar dat zei me niks, want ik Had na Black pool nog geen keer een behoorlijke tijd gezwommen. Vorig jaar in Dortmund zwom ik 1.3.1, toen mocht ik meedoen in de wisselslag-estafette. In Blackpool zwom ik 1.5.2, ik startte als eerste in de estafette, maar daarna ging het helemaal niet meer. Ik zwom toen op een gegeven moment zelfs maar 1.9. Ik werd een dikke drie weken ziek verwaarloosde kou. Na die tijd heb ik er eigenlijk heel weinig aan gedaan, als ik die verhalen uit Gro ningen en 't Gooi hoor. Wat die meisjes gezwommen hebben. Ik heb per dag niet meer dan twee kilometer getraind. Mocht ik niet van Carlisle, Ja, een week heb „We hebben natuurlijk veel steun gehad aan het trainingsschema van Carlile en gingen elke week een keer naar de cen trale trainingen in Rotterdam en Utrecht, wat voor ons overigens een hele opgave was", vervolgt „trainer" Jan Weeteling. „Maar acht, voor de sprint hoef je niet zo zwaar te trainen, niet zo veel, kan ik beter zeggen. Daar is het een kwestie van op het goede moment de goede con ditie en de goede mentale instelling heb ben. Ze hebben mij zondag vlak voor de race kwaad gemaakt, misschien zwom ik daardoor wel dat nieuwe Nederlandse record op de 100 meter rug. Een goede prestatie is vaak van zoveel dingen af hankelijk. Daarom kan ik er ook nooit goed tegen, als men van tevoren prognoses maakt. Iedereen heeft nu de mond vol over die Amerikaanse recordverbeterin gen. Dat men daar snelle, en veel snella zwemsters v.n zwemmers heeft is een feit, maar ze moeten in Tokio bewijzen me dailles te kunnen wninen als ze onder precies dezelfde omstandigheden zwem men als ieder ander. Voor ons, en daarbij bedoel ik niet alleen de Zaankanters, maar de hele ploeg, komt een zware tijd, te beginnen al in het Rotterdamse trai ningskamp met als climax de strijd tegen het Rotterdamse water, waar ik persoonlijk erg bang voor ben. Dan komt Tokio en dan.... en nu praat ik wel weer even alleen over ons drietjes komt de tijd, waarin ik mijn verloren studietijd in moet halen. Bep, die in de vijfde H.B.S.-klas zit, moet proberen in enkele maanden zich klaar te stomen voor het eindexamen en Toos, die in de vierde van de M.M.S. zit, moet ook alles doen om de verloren tijd in te halen. Vanzelf sprekend hebben we dat er graag voor over, want wanneer is het ooit eerder gebeurd dat drie Zaankanters, drie men sen uit een op zwemgebied volkomen on bekend gebied, op een Olympische Spelen in een ver land els Japan moeten zwem men?"

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11