De laatste dagen van „Het Kalfje' stervende uitspanning op het mooiste plekje van Amsterdam Technici op REM-eiland moesten vlak voor eerste uitzending de zaak redden 1 1 HET WEEKEINDE Orgelconcerten in de Grote kerk BBC voorziet in behoefte van Nederlandse luisteraars Amerikaans koor heden in de Bavo NEGEN MUZEN MAANDAG 17 AUGUSTUS 1964 5 Merkwaardig conflict om brok goudengrond Vic Oliver overleden Jaap Stigter Italo Podesta overleden Schema tot op de minuut nauwkeurig nabeschouwingen Ad Interim Enthousiast begin van TV-Noordzee De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma „DE GEMEENTE WIL mijn dochter en mij graag weg hebben. Indien er echter geen oplossing komt, blijven we zelfs nog in een noodbehuizing op ons terrein zitten, nadat het gebouw een puinhoop geworden is". Aldus de weduwe J. A. H. L. Hamel-van Wilpe, eigenares van de eertijds vermaarde uitspanning „Het Kalfje" aan de Amstel. Als zangpedagoge van tal van bekende artiesten onder wie Louis Davids, Johan Heesters en Harry Boda heeft zij zich naam verworven. Sedert enkele maanden' is het (in 1610 op koeienhuiden gefundeerde) gebouw voorgoed gesloten. Ernstig verval maakte het niet langer verantwoord, gasten te ontvangen. De laatste dagen van het Kalfje, waar op zomerse dagen soms 23 obers duizenden terrasklanten bedienden, worden gekenmerkt door een merkwaardig conflict. Mevrouw Hamel heeft reeds een sloopvergunning verkregen en de gemeente kijkt met argusogen naar het „gouden" brok grond, dat door oud-burgemeester a Ailly eens „het mooiste plekje van Amsterdam" genoemd werd. „OP HET UITBREIDINGSPLAN- Buitenveldert zijn we uitgespaard. Er moet terwille van het landschapskarakter wéér zo'n soort Kalfje komen. Achter de tekentafel is het mooi uitgekiend: 1200 m oppervlakte en 12 m hoog. Want ik heb naast m'n deur de fraai gereconstrueerde Riekermolen gekregen en die moet rond om goed zichtbaar blijven, hoewel de boomkruinen aan mijn kant erboven uit steken. De gegadigden voor het terrein staan in de rij. Een groot hotel wil 6'/2 miljoen neertellen om een nieuw bedrijf te stichten. De Vrije Uni versiteit voelt voor een studententehuis met mensa. Een verzekeringsmaatschap pij heeft ook al plannen om niet te spreken over de vele particulieren, die hier een droomhuis-met-tuin zouden wil len projecteren. „Terwijl ik schitterende aanbiedingen heb, zit ik met een veel te laag bod van de gemeente. Niets mag. Geen hoog bouw. Geen particuliere bouw Geen oppervlaktebouw. En in de horecasector bestaat voor het énig mogelijke geen be langstelling, want de tijden zijn veran derd en je kunt een nieuw Kalfje op zo'n lap grond van plm. 10.000 m2 niet in een lucifersdoosje stoppen". HOE DAN OOK mevr. Hamel zal af scheid moeten nemen van haar Kalfje. En dit valt haar bijzonder zwaar, omdat dit bedrijf haar in vervlogen jaren eens dwong tot een beslissende keuze Ze zegde niet slechts haar grote droom, zangeres te wor den, voorgoed vaarwel, maar deed ook af stand van het pedagogische werk, dat haar veel bevrediging schonk. Ze had een zeer eigen techniek om een stem te „verleggen" of te vormen. Louis Davids zocht bij haar zijn toevlucht en met succes toen door zijn ziekte de stem begon te kwijnen. Ook mensen als Willy Walden, Piet Muyselaar, Emiel van Bosch, Beppie de Vries en Mimi Lebret behoorden tot haar leerlingen Het was haar hobby om magere en ongeschoolde stemmen „eruit te halen". Veel oudere ar tiesten zuilen zich nog haar kernachtige uitspraken herinneren, zoals bij het rei ken naar hoge noten: „Kruip niet in een lampeglas". En daar staat haar Kalfje dan nu met een zwaar gestuite voorgevel en gescheur de muren voor een hoogst onzekere toe komst. Het interieur is aan het vervallen en het enorme fornuis in de keuken met de indrukwekkende pannen is een zinloos ding. Mevr. Hamel vraagt zich zorgelijk af, wat ze met al haar bedden moet doen en hoelang het nog duurt, voordat de gesloop te zachtgroene wastafels beneden opeen gestapeld door de stervende vloer zak ken. „RESTAURATIE KOST volgens deskun digen een miljoen" verzucht ze en Mevr. Hamel bij haar zwaar gestutte Kalfje voor het interieur kun je er gerust nog een miljoen bij doen. Slopen is het enige" In dè tuin liggen 1200 houten stoelen en In de Grote of Sint Bavokerk concer teert dinsdag, 18 augustus, 's avonds van 89 uur de Amerikaanse organiste Marilyn Mason op het Müller-orgel. Haar programma vermeldt van Giovan ni (1710—1736) Sontata per Organo; van Johann Sebastian Bach (16851750) Ca- nonische variaties over het Kerstlied: „Vom Himmel hoch, da komm ich her" en Preludium van fuga in D gr. t.; van John Cook „Flourish and Fugue (1957) (opge dragen aan Marilyn Mason); van Searle Wright Carol en Prelude „Greensleeves" (1951); van Louis Vierne (18701937) Ca rillon de Westminster. Donderdagmiddag 20 augustus, 's mid- dags van 34 uur bespeelt Kamiel d'Hooghe uit Brugge. Zijn programma vermeldt van J. S. Bach Toccata en fuga in F Dur en de Partite divera sopra", Gott, du frommer Gott; van César Franck (18221890) Tweede Koraal in si mineur; en tenslotte van Olivier Messiaen (geb. 1908) Uit „Mes- se de la Pentecöte": Communion (les oiseaux et les sources), „Sources d'eau, bénissez le Seigneur, Oiseaux du ciel, bénissez le Seigneur" (Cantique des trois enfants), Sortie (le vent de l'Esprit), ,,Un souffle impétueux remplit foute la mai- son" (Actes des Apötres). De 66-jarige Britse televisie- en radio komiek en acteur Vic Oliver is tijdens de laatste voorstelling in Johannesburg van het stuk „Distinguished Gathering" over leden. Oliver kwam niet op in de tweede akte en een toneelknecht vond hem op de grond van zjjn kleedkamer. Een dokter uit het publiek constateerde de dood. Oliver was getrouwd met de dochter van Churchill, Sarah, van wie hij in 1945 scheidde. Hij werd in Wenen geboren en was de zoon van een Oostenrijkse baron. Behalve acteur was hij ook musicus. Hij was sedert 1945 dirigent van het British Concert Orchestra. 300 tafels te rotten. Daar wordt niet eens meer over gepraat. Ook het bouwvallige hotel, dat gesloopt werd ten behoeve van de Riekermolen („hierdoor kreeg ik een investeringsstrop van 75.000) noemt zij slechts terloops. Ze hamert steeds weer op het onrecht, dat haar aangedaan wordt. Daarin speelt ook de manege op haar ter rein, die zij niet weg kan krijgen, een rol. Tweemaal spande de huurder een kort geding tegen haar aan, dat zij verloor. „Ze hebben de tuin grotendeels ver woest. Bomen gerooid, die in de weg ston den. Palen uit de stal gebroken, waardoor het bouwsel bijna in elkaar valt. M'n laat ste opslagruimte. Het zand van de manege waaide op het terras in de consumpties. En dan de overlast van vijf honden. Dat heb ik er allemaal ook nog bij." Het principe „behoud van landschapska rakter vindt zij gezond, maar dan moet men ook consequent blijven. Ze wijst: „Kijkt u eens naar de overkant van de Amstel de Diemerkant. Is die boerde rij daar geen juweel, dat om een kleuren foto vraagt? Let u vooral eens op de weerspiegeling in het water. Nu die moet ook verdwijnen. Samen met andere schilderachtige boerderijen in die strook, die het landschap zo schitterend stofferen. Al deze boeren zijn aan het procederen te gen de gemeente, omdat die hen voor een appel en een ei wil wegkopen. En als de boel plat is, weet u, wat er dan komt? Jóop Geesink's pretpark Holland Prome nade. Dat mag wèl. Dat is géén verkrach ting van het landschap". INMIDDELS ZIJN verschillende deskun digen het met mevr. Hamel eens, dat een weloverwogen oppervlaktebebouwing boven de 1200 m zich zeer goed laat rij men met het schoonheidsaspect van dit rembrandtieke hoekje aan de Amstel. „Men vergeet, dat mijn bedrijf met de weggebroken waranda en de verdwenen bijgebouwen altijd veel groter is geweest dan 1200 m. Hier kan al op historische gron den geen klein bedrijf staan. Altijd had den we partijen en grote diners, maar de mensen nemen er in deze tijd geen genoe gen meer mee, in verschillende zalen te zitten. Ze willen in één grote zaal. En het personeel wil douches en kleedkamers- an ders komt het helemaal niet. Nogal een mooie tijd! Dan zijn er nog de proble^ men van het enorme zonneterras. Waar- moeten die mensen blijven, als het weer omslaat en er binnen geen ruimte is? De telefoon gaat, maar ze maakt een afwerend gebaar. „Laat maar gaan. Uit al le hoeken van het land bellen ze me nog op, omdat ze met een boot of bus willen komen. Dagjesmensen, studenten, brui lof tsgangers. Het doet me nog steeds pijn om te zeggen: nee, we zijn gesloten". En tot slot: „Het is erg triest om op je oude dag na de dood van je man dit alles te moeten meemaken. Maar deze laatste strijd in mijn leven vecht ik uit. Of een goed bod van de gemeente of een ruimere -bebouwingskans. Het Kalfje was_-$e. lang een koe en dat moet het blijvlir'. De B.B.C. maakt aan het eind van deze maand een begin met een aanzienlijke uit breiding van zijn radio-uitzendingen. Naast de Home Service en het Light Pro- gramme zal overdag een speciaal pro gramma van serieuze muziek worden ge boden. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van het zendernet voor het Derde pro gramma, waarvan de middengolfzender Droitwich op 464 meter bij daglicht in ons land uitstekend te ontvangen is. Voorlopig komt het Muziekprogramma alleen op zondagen in de ether, maar te gen maart van het volgend jaar zal de gehele uitbreiding, welke negentig zend uren per week (een derde van het be staande binnenlandse programma van de Engelse omroep) bedraagt, zijn beslag heb ben gekregen. Daarbij is een verlenging van het Lichte programma (langegolf 1500 meter) inbegrepen. Het „Light" zal een uur eerder beginnen, namelijk om half zes 's morgens, en twee uur na middernacht sluiten. De Engelsen beschikken dan over drie verschillend gerichte radioprogramma's: de voornamelijk informatieve en educatieve Home Service, het Lichte programma dat behalve veel muziek ook sport, spelletjes cabaret en ontspannende luisterspelen biedt en een serieus programma dat overdag de bekende werken uit het internationale mu ziekrepertoire en 's avonds meer experi mentele en in het algemeen geconcentreer de aandacht vragende stof omvat. Tot nu toe was Frankrijk het enige land dat een dergelijke functionele indeling van het omroepbedrijf kende. Daar het Franse muziekprogramma uitsluitend over FM- zenders wordt verbreid, profiteren daar van alleen de abonnees op de Draadom roep. In ons land is weliswaar vaak gespro ken over een uitbreiding van de radiopro gramma's, zowel door de uitzendingen tot in de nachtelijke uren te verlengen als door het op gang brengen van een derde programma via FM-zenders. Van het een noch het ander is ooit iets gekomen als gevolg van omroeppolitieke impotentie. De noodzaak daartoe wordt trouwens, gezien de voorzieningen welke het bevriende bui tenland treft, steeds minder. Wie 's nachts de slaap niet kan vatten, kan zich 'heel geschikt door Franse en Luxemburgse en straks ook door Engelse zenders laten ver strooien. Wie overdag behoefte heeft aan een nimmer opdrogende bron van kermis- klanken, is allang vaste afnemer van Ra dio Veronica of een der andere pretsche- pen geworden. De melomanen gaan nu en bloc naar de B.B.C. luisteren. Voor Hilver sum heeft deze ontwikkeling het voordeel dat het steeds minder critiek behoeft te in casseren omdat niemand er meer op af stemt. De Nederlandse luisteraar is, zonder revolutie in het omroepstel, toch aan zijn trekken gekomen. Hetgeen wel jammer is voor al die makers van rapporten over het omroepvraagstuk. J. H. Bartman Zaterdagnacht is in Parma de Italiaanse dirigent Italo Podesta overleden, die reeds op jeugdige leeftijd het Metropolitan Or kest'in New York dirigeerde. Hij wérd 78 jaar (DPA). (Van onze correspondent) AAN BOORD VAN HET R.E.M.-EILAND: met een zucht van opluchting schoof R.C.A.-hoofdingenieur Max Thompson zijn stoel achteruit. Geluidloos was de rode secondenwijzer van de studioklok in de bedieningsruimte van de R.E.M.-t.v.-zender het nulpunt gepasseerd en op hetzelfde ogenblik had het starre testbeeld op de monitor plaats gemaakt voor de vrolijke glimlach van de omroepster Marjan Bierenbroodspot. De spanning was geweken; het Kritieke Ogenblik Zaterdagavond Half Zeven was zonder moeilijkheden gepasseerd. „Tientallen van die zenders heb ik nu al gebouwd en in bedrijf gesteld, maar gelukkig heb ik nog steeds dat bevrij dende gevoel als de eerste uitzending is begonnen". Voldaan knipoogde mr. Thomp son naar de charmante verschijning op het lichtgevende scherm: TV-Noordzee was in de lucht. Op datzelfde ogenblik kwam het meisje ook in de Nederlandse huiska mers via kanaal 11. Tot zelfs in Zwolle, Arnhem en Den Bosch. Het groepje technici in de kleine con trolekamer op het eiland voor de Neder landse kust toonde zijn vreugde niet zo uitbundig. Met enige angst dachten de mannen nog aan de paniek van een half uur eerder, toen een slecht contact de meters op de vast warmdraaiende zender in een alarmerende stand had gebracht. Koortsachtig was er naar de oorzaak van de storing gezocht. De van opwinging dan sende Belgische ingenieur André Kesteloot naast mr. Thompson de verantwoorde lijke man had de fout tenslotte na tien minuten gevonden. Dat beslissende ogenblik had niemand vergeten. De ingehouden stemming bewees het respect voor het gewicht van de grote gebeurtenis. De knipoog van de Australiër Thompson, een handdruk, een opgestoken duim of een brede grijns illustreerden de tevredenheid voldoende. De beelden op de controlepanelen zeiden verder genoeg. Het eerste contact met de kijkers was gelegd. Ir. P. S. Heerema „mijn werk is nu afgelopen, tv-zaken houd ik zo ver moge lijk op een afstand" kon tevreden naar de wal telefoneren dat de uitvoering van het schema, dat twee maanden geleden in werking was getreden, tot op de minuut had geklopt. Achter de controletafel zorg de de uitzendingsco5rdinator Van Royen ervoor, dat die nauwkeurigheid bleef ge handhaafd. Met de stopwatch in de hand vergeleek hij de duur van de program ma-onderdelen met de geschatte tijden. Zonder haperingen gleden de films door de projectors, wisselden dia's het bewe gende beeld af. Het opwindende eerste ex periment verliep verder met de regelma tigheid van een routinehandeling. De taak van Max Thompson en zijn medewerkers is vrijwel beëindigd. Nog twee weken kunnen de technici op het eiland en op de vaste wal hun proeven nemen. Het publiek krijgt evenveel tijd om aan zijn derde zender te wennen, want op 1 september gaat TV-Noordzee officieel beginnen. Het stadium van voorbereiding is voorbij. De REM is een voor ieder duf delijk waarneembare realiteit geworden. Het platform staat er, de organisatie func tioneert en de zender werkt. Zaterdagavond waren ruim een kwart miljoen televisietoestellen in ons land op de REM-zender TV-Noordzee afgestemd. De andere helft ontving TV-Noordzee wel goed, ofschoon van deze groep slechts on geveer een kwart van de ontvangstinstal latie was uitgebreid met een REM-antenne. Dit blijkt uit de radio en televisiecon trole, die door het marktonderzoekinsti- tuur „Makrotest" n.v. in Amsterdam is uitgevoerd. Een der directeuren van Ma krotest, de heer G. Huisjes, lichtte toe, dat de controle werd uitgevoerd middels een representatieve telefonische enquête van tweehonderd vraaggesprekken. Op de eerste uitzenddag van TV-Noordzee bleek vijftien percent van de televisiebezitten- de gezinnen in geheel Nederland afge stemd te hebben op de REM-uitzendingen Makrotest houdt dagelijks een steekproef ter peiling van de luister- en kijkdicht heid in alle uitzenduren en over geheel Nederland. Ook wordt voor de radio- en televisie controle gebruik gemaakt van de monde linge enquête, zoals er bijvoorbeeld dins, dagavond een zal worden uitgevoerd. De heer Huisjes verwacht dat het telefonisch verkregen beeld van de luisterdichtheid zal afwijken van het niet-telefonisch ver kregen beeld. CONNIE FRANCIS GETROUWD Constance Franconero, beter bekend als de zangeres Connie Francis, is zaterdag getrouwd met Richard Kanellis, een re clameman. Voor de 33-jarige Kanellis is dit het tweede huwelijk. De 26-jarige mejuffrouw Francis trouwde voor de eer ste maal. Het huwelijk werd voltrokken door Nigholas Castellano, de politierech ter van Newark in het huis van de Fran conero's in Essex Falls, in de Amerikaanse staat New Jersey. Twee minuscule onderwerpen alsmede een nationaal en een levensgroot inter nationaal probleem werden zaterdag avond in „Achter het Nieuws" aan de or de gesteld. De kléintjes gaan voor, want de grotere dringen zichzelf wel op. Daar was eerst een scherpschutter, die zijn moeizame dagelijkse training beloond zag met een uitzending naar Tokio. Daar was verder een geval van klein recht contra onrecht ergens in Nederland dat persoon lijk leed met zich meebracht. Nationaal kwam de heer Zwolsman weer eens op het tapijt. Hem werd na een officiële cor rectie de les gelezen bij monde van de bezetter van Andriessens katheder, een 30-jarige hoogleraar in de economie. Hij sprak met het hoofd wat parmantig opzij, maar wist precies waar hij naar toe wil de: geen prijzenrevoluties, ontketend door economische opstandelingen. Kwesties als wets- en rechtsovertredingen en (on?) rechtmatige daden der overheid reiken weliswaar dieper, maar het was toch wel interessant de (on)vrijheid van het indivi du op economische grond te horen trans poneren naar het bestuurlijke vlak. Vero nica, REM, pier: de springstof ligt langs de weg, of liever: in de zee. Is het buskruit of dynamiet, zijn of niet zijn?, dat is de vraag voor de rebellen. Tenslotte werden achtergronden onthuld over de Panamakanaalkwestie. Die mag dan in het pure begin buskruit geweest zijn, zij is nu zeker dynamiet. De boeken van de kanaalmaatschappij kwamen niet op tafel, evenmin trouwens als die van de EMS. En daarin liggen de knelpunten toch verscholen. Hoewel Tsjechisch, eerlijk gezegd, niet tot onze sterkste talen behoort, hebben we veel jolijt beleefd aan „Talent te Huur". We komen er graag rond voor uit, dat er wel hier en daar begrip ontglipte, maar door de bank genomen was het een heer lijk filmpje, waarbij een zeer geraffineerd gebruik gemaakt werd van de discrepan tie tussen beeld en geluid. Hier werd ta lentvol gespeeld met de extra dimensie van het verschijnsel televisie door de tweevoudige zintuigelij ke waarneming. De dubbele bodem werd zicht- en hoorbaar ££6ITlclclKt. Het clubje „The Brothers Four" bleek wederom een aardig viertal broers, muzi kaal goed en toch losjes getraind, dat een voudige liedjes eenvoudig bracht. Prettig om te horen en te zien. Al is een klein halfuur wel tamelijk lang. Tot slot werd Dick Powel voor een las tige beslissing geplaatst in een bijzonder moeilijke situatie, die uitpuilde van on- natuur. Het kwam niet goed in orde, maar daaraan kon de gangster ook niet veel toe- of afdoen. „Van Keerrijm tot Song", was de naam van een wat rommelig Uedprogramma, dat de K.R.O. zondagavond uitzond. Het bleek een eenvoudige en wel plezierige formule om op zichzelf volstrekt niet bij elkaar be horende liedjes bijeen te brengen: een grammofoonplatenwinkel waarin een jon gen en een meisje steeds een nieuwe plaat uitzoeken om proef te draaien. Dat alles maakte het programma uiteraard nog geen eenheid. Folkloristische gezangen als van Cobi Scheijer, pikante Frans-aandoende chansons als van Ronnie Potsdammer gaan moeilijk samen met het genre dat Willy Alberti brengt of met de afschuwe lijke vertaling van het liedje dat dit jaar het songfestival won, en dat, op zichzelf erg lief, door Sandra werd gezongen. Nog meer muziek. Als elke zondagavond waarop de K.R.O. uitzendt, bracht het Kunstmaandorkest een concert dat ditmaal was gewijd aan Franse componisten. De concerten zijn een vertrouwd onderdeel van de programma's geworden: de K.R.O. is daarmee de enige omroep, die geregeld een concert uitzendt. Ook gisteravond speelde men weer populaire werken, die gemakkelijk in het gehoor liggen. Een filmpje over windhonden, hun bazen en bazinnen, moest de kijker een indruk geven van een sport die weinigen in ons land eigenlijk kennen en die door nog veel minder mensen wordt beoefend. Ad Sonne- veld, die het had gemaakt, slaagde er naar ons gevoel niet in zijn onderwerp zo te behandelen dat kijkers, die onbekend zijn met deze sport, er veel van opstaken. Voor het overige bracht de K.R.O. gister avond het derde deel in de documentaire serie over de concilies. (Van onze radio- en t.v.-medewerker) Zaterdagavond om half zeven was het dan zo ver. Voorafgegaan door de klanken van „Ferme jongens, stoere knapen" was daar de eerste zij het nog experimen. tele uitzending vqn de N.T.S.-concur rent en doodsvijand nummer 1 T.V.-Noord- zee in de lucht. Wie voor dit historisch gebeuren zijn ontvangtoestel zonder REM-antenne had ingeschakeld op kanaal 11 kon het met eigen ogen en oren ge waarworden, maar moest wel genoegen nemen met zwaar „besneeuwde" beelden. Alleen de kijkers in de kuststreek en de kleine groep enthousiasten, die al REM antenne-voorbereidingen hadden getroffen, genoten een redelijke ontvangst. Het premièreprogramma van T.V. Noord zee was geen daverend succes. Een wat langdradige documentaire over de bouw- perikelen van het REM-eiland werd ge volgd door een zeer oude film („Het Meis je uit de Etalage") uit de serie Holly wood Star Playhouse, waarin acteur-dan ser Ray Bolger de hoofdrol vervulde. De keuze van deze romige film als eersteling stelde teleur en moet menigeen verbaasd hebben. Een eersteklas amusementsprodukt zou stellig meer indruk gemaakt hebben en de door T.V.-Noordzee opgeroepen stem ming van „Alsjeblieft, en nu geen flauwe kul meer" beter onderstreept hebben. Maar mogelijk is men ook bij het kie zen van programma's nog in het experi mentele stadium en wordt het straks al lemaal beter. Ongetwijfeld soepeler en vrijer dan de gepolijste zuilenpresentatri ces waren de commercie-omroepsters Mar jan Bierenbroodspot en Hetty Bennink. Als om het experimenteel karakter van deze uitzendingen te onderstrepen, trad zondagavond tegen half acht een storing op, zodat de hoofdfilm een ontijdig einde kreeg. HILVERSUM I 402 m. 746 kc.s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Och tendgymnastiek. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Water standen. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbe spreking. 10.00 Arbeidsvitaminentgr.) 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Lichte orkestmuziek. 12.20 Draaiorgelmuziek (gr.) 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Dansorkest en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Zang en pianospel. 14.00 Voor de kinderen. 15.00 Stereofonische uitzending: Bariton en piano: klassieke en moderne liederen. 15.20 Schrijft U mij eens, hoorspel. 16.00 Nws. 16.02 Nederlands Koorfestival 1964. 16.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.25 New York calling, praatje. 17.30 Lichte grammofoon muziek voor de teenagers. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Promenade orkest en zangsolist. 19.00 Klassieke ka mermuziek. 19.30 Lichte romantische mu ziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte orkestmu ziek. 20.40 Operaconcert (gr.) 21.40 Adel brieven van de sport, klankbeeld. 21.50 Stereofonische uitzending: Holland Festi val 1964: Klassieke kamermuziek (opn.). 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Mo derne jazzmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 7.55 Over weging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram mofoonmuziek, praatje voor de vrouw, toeristische tips en programma voor de kinderen. 10.00 Lichtbaken, lezing (herha ling). 10.10 Klassieke muziek, operette- en operamuziek (gr.) 11.50 Volaan... vooruit, lezing. 12.00 Angelus. 12.04 Lichte gram mofoonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor de boeren. 12.45 Lichte grammofoonmuziek. 12.55 Ka tholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoonmuziek. 14.00 Voor de platte landsvrouwen. 14.10 Lichte grammofoon muziek. 15.10 Moderne muziek en kinder koren met lichte muziek (gr.). 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voorrang, godsdien stig programma. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. 17.50 Regeringsuitzending: Lichte muziek in de Nederlandse Antillen, door Tom Lin- deyer. 18.00 Even draaien: lichte gram mofoonmuziek. 18.50 Voor de kinderen. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Radio- philharmonisch orkest en solist: klassieke muziek. 20.30 Amsterdammers over de tong, klankbeeld, (herhaling van 14 maart 1964). 21.30 Russische orkestmuziek (gr.). 22.20 Actualiteiten of grammofoonmuziek. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Liedjes. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. naai. 12.15 Gevarieerde muziek. (Om 12.25 Weer bericht en meded.) 12.50 Beursberichten en programma-overzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Klassieke muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Amusementsmuziek. 14.25 Die Zauberflöte, opera (Om 15.00 Nieuws) 15.35 Amusementsmuziek. 15.45 Moderne muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Klassieke mu ziek. 16.30 Kamermuziek. 17.00 Nieuws en weerbericht. 17.15 Lichte muziek. 17.45 Concert. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de solda ten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Amusementsmuziek. 19.00 Nieuws, weer bericht en radiokroniek. 19.40 Lichte mu ziek. 20.00 Operafragmenten. (In de pauze klassieke muziek). 22.00 Nieuws. 22.15 Volksmuziek. 22.35 Orkestmuziek. 23.00 Nieuws. 23.03 Klassieke muziek. 23.55 Nieuws. 24.00-0.10 Voor de zeelui VOOR MAANDAG CVK-IKOR-RKK19.30 Sprekend Efese, documentaire. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Carlton Browne van buitenlandse zaken, komische film. 21.45 Weense operettemelodieën. 22.40-22.45 Journaal. VOOR DINSDAG NCRV: 19.30 Barend de beer, film voor de kinderen. 19.35 Lassie. T.V.-film. NTS 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV Memo. 20.35 De Beverly Hillbillies, T.V. film. 21.00 Wegwijzer, vakantiequiz. 21.20 Het besluit, documentaire (Herhaling) 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.40-22.45 Jour- Het Wisconsin State University Con cert Choir, onder leiding van Caldwell Johnson, zal vanavond om acht uur een avondconcert geven in de Grote of Sint Bavokerk. Dit koor heeft in de afgelopen jaren grote tournees gemaakt langs ver scheidene steden in Amerika en Canada. Het trekt nu door Europa en is sinds 13 augustus in Nederland. Het blijft tot 19 augustus. NIET ALLEEN STANDAARDWERKEN als De Messias, Die Schöpfung en het Weihnachtsoratorium, maar ook belang rijke koorwerken van 20ste eeuwse com ponisten als het Te Deum van Kodaly, Le Roi David van Honegger, Blochs Sacred Service en Dello Joio's Psalm of David behoren tot het repertoire van dit koor. Het Wisconsin State University Concert Choir, bestaande uit zeventig dames en heren, biedt een gevarieerd programma van oude en nieuwe, gewijde en wereldse, ernstige en lichte muziek. Onlangs werd met groot succes opgetreden in Washing ton en New York voor een publiek van tezamen 14.000 personen. HET HOOGTEPUNT was toen het op treden in het State Department Auditorium in Washington. Dit concert werd opge nomen door de „Voice of America" en uitgezonden over de gehele wereld. Het bijzondere concert te Haarlem is mogelijk geworden door samenwerking van de Commissie Culturele Contacten in Amsterdam, de Stichting Haarlems Bloei en de kerkeraad van de hervormde ge meente van de Grote of Sint Bavokerk. De toegangsprijs, inclusief programma, is 60 cent. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf half acht bij de kosterij van de Grote Kerk, Oude Groenmarkt 23. FESTIVAL VAN KINDER- EN DOCUMENTAIRE FILMS Een Russische film heeft zondagavond de hoofdprijs gewonnen op het Inter nationale Festival van Kinder- en Docu mentaire Films te Venetië. Van de in totaal 45 prijzen kregen de Verenigde Staten, Italië en Tsjechoslowa- kije er elk negen. De film, die met de hoofdprijs bekroond werd, was „Eens was er een jonge Man" van Vassoly Tsjoekien. Rusland, Tsjechoslowakije, Polen, Bulga rije, Hongarije en Joegoslavië (met een documentaire over Skopje) kregen tezamen 17 prijzen. Orgelconcours voor amateurs. De stichting „Pro Organo" organiseert een nationaal orgelconcours voor amateurs, waarvan de finale op zaterdag 29 augustus des middags in de Goede Vrijdag-kapel aan de Bezuidenhoutseweg in Den Haag plaats heeft. Zestien organisten, al dan niet aan een kerk verbonden, die de muziek niet als hun vak beoefenen en niet ouder zijn dan 35 jaar, nemen er aan deel. Veertien schreven in voor d® interpretatiewedstrijd, zes voor de im provisatiewedstrijd. Na de voorselectie op 21 en 22 augustus zullen de acht finalisten vier voor elke wedstrijd op vrijdagavond 28 augustus in de Goede Vrijdag-kapel een deelnemers concert geven. Instituut voor de Tropen. In verband met de tentoonstelling „De wereld van de bijbel" in het Tropenmuseum te Am sterdam wordt gedurende de maand augustus iedere werkdag om 15.00 uur een filmvertoning gegeven, die gratis toegankelijk is voor museumbezoekers. De Eindhovense Schouwburg. Minister Bot zal op 2 oktober de Eindhovense Stads schouwburg officieel openen. De toe spraak van de bewindsman zal worden gevolgd door een opvoering door ..En semble" van „De Bruiloft van Figaro" van Beaumarchais.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5