Grandioze nederlaag voor zege en een kleine softbalteam Geen doping bij renners die in Zandvoort reden Twee niet teams van een vereniging in zelfde sehaakafdeling TOKIO van de beheerst gedachten Nederlandse atleten Onderzoek na het nationale kampioenschap op de weg él Tennistoernooi in Zandvoort êli Indeling handbalcompetitie Orleans WAC overrompeld Beneluxploeg atletiekinterland Dolman toch naar Japan Horn fluit wedstrijd om wereldbeker Volleyballers voor Tokio Tennisploeg tegen België BEVERWIJK TOERNOOIVELD VOOR LANDSTITELS Zondag beslissing over uitzending POLIOPATIËNT OVER KANAAL Leerling-pikeurs aan de start DINSDAG 18 AUGUSTUS 1964 11 Duitser Woite leider bi] Olympiajollen Wielerzege Janssen Geef uw lievelingsvogel het beste JMS verpakte vogelvoedersl Liverpool bekerde al Geef uw lievelingsvogel het beste jm§ verpakte vogelvoeders! Heren Het Nederlands softbalnegental, dat het afgelopen weekend voor het eerst in haar bestaan een officiële interland buiten Ne derland speelde, heeft in Orleans de sterk ste Amerikaanse softbalploeg van Europa, aaterdag een 9-2 nederlaag bezorgd. In de tweede wedstrijd van zondag heb ben de Amerikanen wederom aan de rand van een nederlaag gestaan. Met de allergrootste krachtinspanning kon na ver lenging in de negende innings met 7-6 de winst worden gegrepen. Onder ideale weersomstandigheden en voor een groot aantal bezoekers begon za terdag de wedstrijd tegen The Orleans WAC, de ploeg, die ons nationaal negen tal eerder in het seizoen reeds twee keer had verslagen. Gadegeslagen door een groot aantal Amerikaanse softbalexperts begon ope- ningsslagvrouw Els Ter Meulen met het forceren van een vrije loop. De in deze wedstrijd groots spelende derde honkvrouw Toos van Galen volgde met een infield hit. Toen Dorothea Valente faalde op een slag van debutant Ludy Handgraaf wa ren de honken vol. Wel sneuvelde Suze van Breukelen op drie slag, doch de for midabele hit van catcher Maureen Hoyer zorgde voor sensatie. Met een grand-slam homer zorgde zij voor een 4-0 voorsprong. De Nederlandse verdediging stond de Amerikanen weinig kansen toe. Vooral Toos van Galen zorgde met waarlijk groots veldspel dat de Amerikanen ver van de thuisplaat bleven. Honkslagen van Els Ter Meulen en Ludy Handgraaf zorgden in de tweede slagbeurt voor 5-0. De der de Nederlandse slagbeurt bracht opnieuw sensatie. Voor de tweede maal sloeg Mau reen Hoyer de bal voor het volle rondje. De Amerikanen wankelden. Hetty Horn in Velsen nog onbespeelbaar werd een wil loze prooi van de Nederlandse slagploeg. Alvorens de laatste nul in deze innings viel waren hits van Els ter Meulen en Ivonne Immer goed voor 7-0. Eerst in de vierde innings sloegen de Amerikanen terug. De uitstekende Ameri kaanse kortestop, Nancy Boyer zorgde voor een driehonkslag en kon scoren op ten verre tik van Gloria Preston. Fel dienden de Nederlandse meisjes van repliek. De sterk werpende Yvonne Im mer en Saskia de Jong gaven honkslagen. Toen bovendien de Amerikanen in het veld te riskant veldspel gingen vertonen liep de score op naar 9-1. Voor de Amerika nen dreigde een debacle. De Nederlandse ploeg, uitstekend gecoacht door Boude- wijn Maat en Herman Beidsohat, liet toen de teugels wat vieren. Verder dan een run van opnieuw Nancy Boyer kwamen de Amerikanen niet. Steeds weer struikel de iedere poging op Toos van Galen. Voor al het dubbelspel tussen Hoos van Galen en Ludy Handgraaf waar de wedstrijd mee besloten werd oogstte veel waarde ring. Deze overwinning krijgt nog meer re liëf als de stand van de ranglijst tussen de Amerikaanse legerploegen bekeken wordt. Nog ongeslagen voeren de Ameri kanen uit Orleans de ranglijst aan. The Orleans WAC 0 0 0 1 0 1 0 2 Nederland 4120200 9 Voor Nederland wierp Yvonne Immer 3-2-6. De enorme hitte van zondag heeft in de tweede wedstrijd een stempel gedrukt op het Nederlandse veldspel. Na een gelijk- opgaand begin sloegen de Nederlandse meisjes in de derde innings fel toe. Hetty Horn, opnieuw starting pitcher, kreeg achteréénvolgens hits van Ans Kroon, Di- nie de Bruin, Els ter Meulen, Toos van Ga len en Maureen Hoyer tegen. Toen de tik van korte stop Ria Samson verkeerd ver werkt werd leidde Nederland wederom met 4-0. De Amerikanen kwamen echter terug en konden door goed gebruik maken van veldfouten aan Nederlandse zijde en een honkslag van Linda Mac Donald inlo pen tot 4-2. Een slagbeurt later was het verschil echter weer vier runs, toen pinch- runner Janke Nijdam en Els ter Meulen handig gebruik maakten van onachtzaam heden bij het Amerikaanse veldwerk. Van af dat ogenblik werd de scoringsdrift van de Nederlandse ploeg ingeperkt. Een homerun van Nancy Boyer op het werpen van Dinie de Bruin bracht de achterstand terug tot 6-3. Tot aan de laatste Amerikaanse slagbeurt leek Nederland nog vrij onbedreigd op de zege af te gaan. Het Nederlandse veldwerk ging toen echter door de knieën. Mary Brouwer moest zelfs het werpen overnemen. Doch ook zij kon niet verhinderen dat Hetty Horn met een opofferingsslag voor de gelijk maker zorgde. Subliem veldspel van korte stop Ria Samson hield in de achtste slag beurt de Amerikanen nog weg van de ze ge. De negende innings werd Nederland echter fataal. Aan slag kwamen de Ne derlandse meisjes niet meer tot presta ties van formaat. Hetty Horn maakte zichzelf tot winnende pitcher door met een line-drive voor de winnende run te zorgen. Ondanks de nederlaag verdient de Ne derlandse ploeg toch een pluim voor de uitstekende wijze, waarop zij zich tegen deze sterke Amerikaanse ploeg negen in nings heeft staande gehouden. The Orleans WAC 0-0-2-0-1-1-0-3-0-1 7 Nederland 0-0-4-2-0-0-0-0-0-0-0-0 6 Werpresultaten Dinie de Bruin 1-2-5 en Mary Brouwer 0-0-4. Beide interlandwedstrijden hebben ge leerd dat de NDSB met de selectietrainin gen op de juiste weg is. Voor de interland atletiekwedstrijd tus sen de Benelux en Frankrijk, die zater dag en zondag 29 en 30 augustus in Brussel zal worden gehouden, zijn in de Benelux- ploegen de volgende Nederlanders ge kozen: Heren: 100 meter: Luitjes en Heems kerk; 200 meter: Van Herpen en Heems kerk; 10.000 meter: Delnoye; 110 meter hodren: Kamerbeek; 400 meter horden: Bos; 3000 meter steeple: Willems; vér- springen: De Winter; polsstokhoogsprin gen: Wijsen; hink-stap-springen: Evers en De Kort; kogelstoten: Van der Kruk en Van Wees; discuswerpen: Koch, Rebel en Kamerbeek; speerwerpen: Olofsen en Van der Heyden; kogelslingeren: Romani; tienkamp: De Haas, Van Heek en Tissen; 4 maal 100 meter: Luitjes, Heemskerk. De Winter en Popma; 4 maal 400 meter: Vellinga en Van Herpen. Als aanvoerder fungeert Kamerbeek; de leiding berust bij de heer Moerman en de Belgen Declerckx en Tytgat. Aangezien de Belgische mejuffrouw De Hollander de enige niet-Nederlandse atlete is in de Benelux-ploeg wordt er met De Bruyn (die buiten mededinging mee doet) een interland Nederland-Frankrijk gehouden. Marian Thomas, Ellen Joacim-Ort Lia Hinten komen uit in de vijf kamp. De Duitser Woite, reeds winnaar van de tweede race, boekte maandag opnieuw twee overwinningen in de strijd om het Europees kampioenschap in de Olympia- Jollenklasse op de Westeinderplassen. Hij zegevierde zowel in de derde als in de vierde race en nam daardoor tevens de leiding in het klassement over. (Van onze sportredactie) Een medisch onderzoek, dat door de KNWU is gelast na het wegkampioen- schap voor amateurs, dat op 18 juli in Zandvoort is gehouden, heeft een posi tief resultaat voor de wielersport op geleverd. Bij geen van de gecontroleerde renners werden verschijnselen waarge nomen, die op doping wezen. Eef Dolman in orde bevonden Na afloop van de wielerwedstrijd wer den de eerste vijf aankomende renners: Dolman, Comelisse, Visser, Van Lachterop en Steevens, alsmede twee willekeurig ge kozen coureurs: Pieterse (tiende) en Ou- werkerk (twaalfde) aan een medisch con suit onderworpen. Dat gebeurde onder lei ding van KNWU-bondsarts dr. Strikwerda. De urine van deze renners werd aan de Nijmeegse universiteit onderzocht door prof. Artens. De uitslag van dat onderzoek was gunstig voor de betrokken renners. Voor de aanvang van het Nederlands weg kampioenschap was de renners meege deeld, dat zijn na afloop onderzocht kon den worden. Ook bij 't Nederlands amateurkampioen schap stayeren heeft een onderzoek naar het gebruik van stimulerende middelen plaatsgevonden. Een uitslag hiervan is nog niet bekend. Het onderzoek zal nog enige waken in beslag nemen. De Nederlandse wielerkampioen Evert Dolman (Rotterdam) is door het Neder lands Olympisch Comité, overeenkomstig de voordracht van de Kon. Ned. Wielren Unie, aangewezen voor de Olympische wie lerploeg. Zijn gevreesde eindschot leverde Jan Janssen maandag in de grote prijs van Quillan weer eens een overwinning op. De Ossendrechter liet na 108 km. ploegmaat Qeorges Gxoussard duidelijk achter zich, De tijd van het duo bedroeg 2 uur, 40 mi nuten en 30 seconden. De Argentijnse voetbalclub Indepen- dien te heeft woord gehouden en de Ne derlandse arbiter Leo Hom inderdaad, zo als mondeling was toegezegd, uitgeno digd om de eerste van de twee wedstrij den om de wereldbeker tegen Internazio- nale Milaan te leiden. De ontmoeting wordt op 9 september a.s. in Buenos Aires ge speeld. Voor de returnmatch, twee weken later in Milaan te spelen, is nog geen scheids rechter aangewezen. Zoals bekend heeft Leo Hom onlangs in plaats van beide wedstrijden om het Zuid-Amerikaans kam pioenschap tussen Nacional en Indepen- diente slechts een wedstrijd geleid. Nacio nal bleek achteraf ontevreden over de leiding en accepteerde de Bentvelder niet voor het tweede duel. „Een vreemde zaak", meent Leo Hom, „tijdens de wed strijd heb ik geen klachten gehad en zelfs na afloop werd er niet gemopperd, ook niet over de afgekeurde doelpunten. De volgende morgen las ik echter in de krant dat ze me niet meer wilden hebben". In tegenstelling tot Nacional was Indepen- diente zeer tevreden over de leiding. On middellijk beloofde het bestuur van de Ar gentijnse club, dat Hom een wedstrijd om de wereldbeker zou mogen leiden, als In- dependiente Zuidamerikaans kampioen werd. Door het bestuur van de Nederlandse Volleybal Bond zijn twaalf spelers voor gedragen aan het Nederlandsch Olympisch Comité om te worden uitgezonden naar Tokio. Aangezien reeds was overeengeko men twaalf man te sturen is de goedkeu ring van het NOC in dit geval louter for meel. De twaalf Tokiogangers zijn: Kor- sloot, Kooien, Tinkhof, Oosterbaan, Groen huizen, Swieter, Van Wijnen, De Vink, Van der Stoep, Ewalds, Van der Hoek en Con stanse. Advertentie Op de banen van de tennisclub „Zand voort" aan de Kennemerweg in de bad plaats, is maandag het open B- en C- toernooi voortgezet. In het B-toemooi be reikte mej. Rinkel door een overwinning op mej. Volkers (8-6 en 6-3) de halve eind strijd. In het O toernooi toonde mej. Van Mancius zich sterker dan mevr. Walson en met 6-2, 2-6 en 6-1 plaatste zij zich voor de halve finale. De uitslagen van de gisteren gespeelde partijen luidden: B-toemooi, H.E.: L. Metz versl. C. Dransfeld 6-0, 6-0 (zonder spelen); H. Möller versl. P. Barten 5-7, 6-3, 6-1; Van Wijngaarden versl. E. Verkade 6-3, 6-4; W. Meijer versl. Bruggemann 6-0, 6-0 (zonder spelen); J. Dingemans versl. N. Speichert 6-2, 5-7, 6-3; T. de Kramer versl. P. v. d. Brink 7-5, 6-3. D.E.: mej. F. Rinkel versl. mej. M. Volkers 8-6, 6-3; mej. A. Broekers versl. mej. G. Lommerse 6-0, 6-1; mej. E. Hop man versl. mej. I. Groot 1-6, 6-3, 6-1. H.D.: Vqgelaar en Speichert versl. v. d. Brink en Broekers 7-5, 6-8, 6-4. De Nederlandse tennisploeg, die zaterdag 22 en zondag 23 augustus in Breda tegen België uitkomt, bestaat uit de volgende spelers en speelsters. Herenenkelspel: 1. Okker, 2. Hajer, 3. Schneider, 4. Van Gelder, 5. Van Eysden, 6. Knol, 7. Scholtz, 8. Fleury. Reserve: Goris. Damesenkelspel: 1. Groenman, 2. Ridder hof, 3. Lepoutre, 4. Krocké Reserve: Stöve. Herendubbelspel: 1. OkkerVan Eysden, 2. Hajer—Schneider, 3. GorisScholtz, 4. KnolVan Gelder. Gemengd dubbelspel: 1. GroenmanOk ker, 2. StöveVan Eysden, 3. Ridderhof Goris, 4. LepoutreScholtz. Damesdubbelspel: 1. GroenmanLepou tre, 2. KrockéStöve. C.-toernooi, HE.: B. Hartevelt versl. E. Koppejan 6-0, 0-6, 6-3; M. Weijer» versl. D. Koppejan 6-1, 6-3; H. Boterman versl. R. de Vries 6-0, 6-0 (zonder spelen); G. van Engelen versl. H. Boterman 6-1, 6-1; F. Glasbergen versl. R. Steffelaar 1-6, 6-4, 6-2; W. de Jong versl. F. Glas bergen 6-4, 6-0. D.E.: mej. M. 'Volkers versl. mej. M. v. d. Vorm 6-2, 6-1; mej. M. Volkers versl. mej. M. Sorgdrager 6-0, 6-1; mej. H. Venekamp versl. mej. P. Schmitz 6-0, 6-0; mej. A. van Mancius versl. mevr. J. Walson 6-2, 2-6, 6-1; mej. J. Douwes versl. mej. E. Hoed 6-2, 3-6 en 6-0. H.D.: Van Engelen en Hofkes verslaan Milhado en Goudsmit 6-1, 6-0; N. en J. Versteege verslaan v. d. Deijl en Snoek 6-4, 7-5; Uittenbogaard en Marbus versl. Harteveld en Koppejan 7-5, 6-2. D.D.: mej. v. d Koppel en mej. Hop man versl. mevr. Willemsen en mevr, Pokomy 6-0, 6-0; mevr. Abma en mevr. Leendertz versl. mej. Schagen en mevr. Kok 6-3, 6-1. G.D.: mej. Gieske en De Winter versl. mej. v. d. Giesen en Brand 6-0, 6-1; mej. v. d. Giesen en Damen versl. mej. Strijbis en Beijnes 6-0, 6-0 (zonder spelen); mevr. en de heer Ates versl. mej. v. Schen- delen en Hagemeijer (zonder spelen); mevr. en de heer Houser versl. mej. en de heer Douwes 6-2, 6-1; mej. Kleijn en Jessurun versl. mevr. Tilburg en Kem penaar 6-4, 6-2; mevr. Engelken en Mou- thaan versl. mej. v. Mancius en Kamp man 6-3 en 6-2. De Engelse kampioensclub Liverpool heeft zich door een 50 overwinning op de IJslandse club Reykjavik in de voor ronden van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen praktisch zeker gesteld van een plaatsin de vol gende ronde. Bij rust leidde Liverpool met 10. De tweede wedstrijd zal op 14 september in Liverpool worden ge speeld. De competitieleider van de Noordhol landse schaakbond heeft de indeling voor de competitie, seizoen 1964-1965 bekend gemaakt. Evenals voorgaande jaren wordt ze gekenmerkt door een regionaal karak ter. Er is echter één belangrijke wijziging aangebracht. Wanneer in het verleden ver schillende team van één vereniging in de zelfde klasse speelden werden deze in de regel in dezelfde groep geplaatst. Ditmaal echter z(jn ze over verschillende groepen verspreid waarpipe dejsompetitjp voor deze verenigingen uiteraard aan aantrekkeljjk- Advertentie De Nederlandse atleten en atletes ma ken de laatste week van onzekerheid mee. Hun prestatiereeksen van dit seizoen moe ten zaterdag en zondag van een top wor den voorzien, hetgeen eventueel prolonga tie van die topprestatie in Tokio moge lijk maakt. Want zaterdag en zondag wor den op het Beverwijkse sportpark Adri- chem de Nederlandse atletiekkampioen- schappen gehouden. De kandidaten en kandidates voor de Olympische Spelen moeten daar aantonen rijp te zijn voor uitzending, hetgeen er op neerkomt, dat aan gestelde limieten duidelijk moet wor den voldaan. Tot dusver zijn er acht dames en zes heren geweest, die voldaan hebben aan Tokio-limieten. Dat zijn bij de dames Lia Hinten (verspringen, 80 meter horden en vijfkamp) Corrie van Wijk (kogelstoten), Tilly van der Zwaard (400 meter) Gerda Kraan en Janny van Eyck-Vos (800 me ter), Joke Bijleveld, Ellen Ort en Corrie Bakker (verspringen) en Cees Koch (dis cuswerpen) Frans Luitjes en Onno Heemskerk (100 meter) Eef Kamerbeek (tienkamp) en René van Asten en Coos Knijff (in Amerika wonende Nederlan ders, die op de 800 en 400 meter uitko men. maar niet voor uitzending door het NOC in aanmerking komen). Lia Hinten is ongetwijfeld de meest opvallende atlete van dit moment. Aan de Tokio-limiet op de vijfkamp voldeed zij enige weken te rug in Haarlem (4534-4500) en op het ver springen was zij met 6.07 (limiet 6 me ter) goed voor Tokio; de tachtig meter horden liep zij bovendien in 10.8 hetgeen twee tiende seconde sneller is dan de li miet. Lia Hinten zal in Beverwijk niet ver springen. Wel komt zij uit op de 80 me ter horden en op de 200 meter, waarvoor de limiet 24,2 is en waarover de Tilburgse als beste tijd dit seizoen 24.5 heeft ge maakt. Ellen Joacim-Ort is uiteraard op de 200 meter ook niet kansloos. Zij vol deed bovendien net niet aan de limiet op de vijfkamp, maar sprong wel vier centimeter verder dan de Tokio limiet 6 meter. Bij het verspringen is Joke Bijle veld echter de grootste troef met een sprong van 6.26, Nederlands kampioene Corrie van Wijk zal in haar woon plaats Beverwijk trachten uitzending naar de Olympische Spelen te ver dienen. Zij stootte de kogel overigens al over de vijftien meter, hetgeen de limiet voor Tokio is. van vorig jaar Corrie Bakker blijft daar met 6.01 ver bij achter. Gerda Kraan over haar vorm bestaat onzekerheid en Janny van Eyck-Vos bleven met 2.06.2 en 2.07.4 al onder de li miet van 2.08 op de 800 meter. Tilly van der Zwaard deed dat op de 400 meter met 54.8 (tegen 55.5). In Beverwijk zfln zij op nieuw in staat voor Tokio-tijden. Vijftien meter is de afstand, die Corrie van Wijk tot kandidate voor Tokio maakt. De Beverwijkse verbeterde dit seizoen al enkel malen het Nederlandse record, dat nu op 15.22 staat, maar was erg inciden teel met haar „Tokio-stoten". Regelmati ger was zij op de training. Haar atletiek- vriendin Loes Boling moet in staat wor den geacht zondag aan de limiet te vol doen op het discuswerpen. Zondag verbe terde zij het Nederlands record al en bij de 49.03 is nu nog een meter noodzake lijk. De AAC-atlete verkeert in prima vorm en de verwachtingen zijn daarom hoog gespannen. Tokio-limieten, die voor Nederlandse at letes in Beverwijk nog haalbaar zijn, al hoewel de kans daarop klein is, zijn de 11.7 op de honderd meter (Ellen Joacinv Ort, Joke Bijleveld en Corrie Bakker lie. pen al 11.8) de 1.70 bij het hoogspringen (Marian Thomas heeft het Nederlands re. cord met 1.67, maar sprong dit jaar niet hoger dan 1.65) en de 55.5 op de vierhon derd meter (Hilda van Doorn liep die af stand in 55.9). Bij de Nederlandse atleten is Frans Luitjes de grootste verrassing van dit sei zoen. De jonge sprinter heeft zich ontwik, keld tot een bijzonder goed 100 meter loper, die in Tokio nog tot betere pres taties in staat moet worden geacht. Hij liep de limiettijd van 10.4. Onno Heems kerk verraste eenmaal met 10.4 Eef Ka merbeek is voorts de vaste Tokio-ganger op de tienkamp en Cees Koch op het nummer discuswerpen, al wierp de Rotter dammer dan ook slechts enkele malen en dan nog zonder een ruime marge ver. der dan de 55 meter grens. Dat er zich bij de heren nog anderen zullen aandienen voor een Tokio-trip, lijkt niet erg waarschijnlijk. Chris Konings kan als 800 meter loper beneden de 1.48.8 uitkomen, al is hij dan ook nog niet eens onder de 1.50 grens geweest. Fred van Herpen is mogelijk in staat be neden de 47. op de 400 meter te komen. Beste tijd van Van Herpen is 47.4 dit sei Zo spelen Santpoort 1, Het Oosten 3 en Oppositie 1 in de eerste klasse A terwijl Santpoort 2, Het Oosten 2 en Oppositie 2 hun domicilie in de B-afdeling hebben ge kregen. Hetzelfde wordt aangetroffen in de lagere afdelingen bij o.a. WV 2 en 3 alsmede Zaandam 2 en 3 in de tweede klasse. De samenstelling van de groepen is als volgt: Overgangsklasse: Bloemendaal, Castricum, Heemstede» _Ktik._IIiL 2» .-Eai-JSIat, Sohaaklust, Zaandam. Ie klasse A: Caïssa, KTV, iy(SC, Het Oosten 3, Oppositie, Santpoort, Schaakmat. Ie klasse B: Het Oosten 2, Oppositie 2, Purmer- end, Santpoort 2, Rolland, Weenink, Zaanstreek- Noord. 2e klasse A: Caïssa 2, Edam, Magnus, MSC 2, VVV 2, Wieringermeer, Zaandam 3. 2e klasse B: De Pion, Saende, VVV 3, Wee nink 2, Westzaen, Witte Paard, Zaandam 2. 2e klasse C: Aalsmeer, Bloemendaal 2, HWP, Kijk Uit 3, Het Oosten 4, Pat Mat 2. 2e klasse D: Aalsmeer 2, Heemstede 2, Hoofd dorp, KSC, Rolland 2, VHS 2, Zandvoort. 3e klasse A: Aarts woud, Aris de Heer, KTV 2, Schoorl, Schaaklust 2, Schaakmat 2, Wieringer meer 2. 3e klasse B: Bergen, Castricum 2, De Pion 2, Purmerend 2, Saende 2, Witte Paard 2, Zaan dam 4. 3e klasse C: Bloemendaal 4, Driehuis, Heem stede 4, Kijk Uit 4, Pat Mat 3, Santpoort 3, VHS 3, Weenink 3. Robert Cossette, een 37-jarig polio slachtoffer uit Canada, is gisteren in bij zonder ruw water het Engelse Kanaal over gezwommen. Hij legde de afstand van 32 kilometer van Frankrijk naar En geland af in 12 uur en 5 minuten. Cossete kreeg een aantal jaren ge.leden kinderver lamming. Hij gebruikt zijn door kinderverlam ming getroffen been niet bij het zwem men. „Dat drijft gewoon mee", zo zei de coach, Ben Drouin. „Zijn andere been is erg sterk" aldus Drouin, „evenals zijn armen en zijn borst." Kano. Het bestuur van de Nederlandse kano bond heeft er schriftelijk bij het N.O.C. op aangedrongen Thea Duif, in 1963 jeugd-wereldkampioen K 1-klasse 500 meter, alsnog op te nemen in de Nederlandse ploeg die zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen van Tokio. 3e klasse D: Aalsmeer 3, Bloemendaal 3, Heem stede 3, Hoofddorp 2, Het Oosten 5, De Uil, Zandvoort 2. 4e klasse A: Assendelft 2, Caïssa 3, Castricum 4, DOS, KTV 3, Oppositie 3, Purmerend 3. 4e klasse B: Assendelft, Castricum 3, Driehuis 2, HWP 3, Lasker, Het Oosten 6, Saende 3. 4e klasse C: Aalsmeer 4, HWP 2, Hoofddorp 3, Het Oosten 7, Rolland 3, Vier Torens, Weenink 4. In de Nederlandse drafsport wordt veel gedaan aan de opleiding van leerling pikeurs. Eén der belangrijkste onderdelen hiervan zijn de koersen voor de jonge garde. Voor het eerst vervullen zij de hoofdrollen op het dinsdagavondprogram ma (6.45 uur) in Hilversum. Het is het Criterium voor leerling-pikeurs in twee afdelingen en een finale. De eerste af deling gaat vrij zeker naar Bromelia, die sneller is dan Zita Belwin, die daaren tegen het voordeel heeft van de bekwame rijder Imming. Alkestis is de derde ge gadigde. Outsider is stal Bakker. In de tweede afdeling is stal Geersen heer en meester met Zippora en Mit- chouka, waarvan Zippora wordt gekozen. Een Zee in topvorm zou kunnen verras sen. In de finale gaat de voorkeur even eens naar deze paarden uit. De succesvolle Limburgse stal Marion is in de Corberbos-prijs oppermachtig. Met Ciconia S, Benny Hollandia en Chims Chima kunnen de drie ere-plaatsen wor den bezet. Een snel opkomende draver ii Athos the Saint. Hoewel hij nu de lasten van zijn successen krijgt te dragen kan hij in de Gooilust-prijs weer winnen van Bella Marieza en Bold Mac. Outsider is Bento. Het openingsnummer kan een prooi worden voor César Williams, ten koste van Clementina Lee en Chrisje Morton. Outsider is Curasao. De verrassend goede Annie Norma kan de autostartkoers voor haar rekening nemen, tenzij de noorde lijke crack Bonheur v. Rita W op de Hilversumse baan tot dezelfde prestaties komt als op die te Groningen. Barones Spencer en Bonaire zijn in dit open num mer eveneens nog kanshebbers. Na zijn twee misstappen kan Bento Hollandia zich revancheren in de Trom penburg-prijs, waarin Bos vink S en Apollo H tot zijn grootste concurrenten gerekend mogen worden. Op 6 september a.s. start de nieuwe veldhandbalcompetitie. In de dameshoofd klasse heeft WLC/DES plaats moeten maken voor Swift uit Roermond. In de herenhoofdklasse verdween Blauw Wit, wiens plaats werd ingenomen door het hoofdstedelijke AHC '31. De indeling van de hoofdklassen luidt: Dames: Actief-Paterswolde, Athene-Den Haag, Hygiëa-Den Haag, Niloc-Amster- dam, Sagitta-Amsterdam, Swift-Roer- mond, Verburch-Poeldijk, Zeeburg-A'dam. Heren: Aalsmeer-Aalsmeen, AHC '31- Amsterdam, ESCA-Arnhem, Hellas-Den Haag, Niloc-Amsterdam, Operatie '55-Den Haag, PSV-Eindhoven, Stratum Meteoor- Eindhoven. In de Overgangsklasse A nam bij de dames E en O uit Emmen de plaats over van het gedegradeerde Animo, terwijl bij de heren Attila en Olympia-Groningen van plaats wisselden. Hier luidt de indeling. Dames: Amstel-Amsterdam, Athleta- Utrecht, de Blinkert-Haarlem, E en O- Emmen, Micrometers-Arnhem, SEW-Nib- bixwoud, UDI-Arnhem, Vlugh. en Kracht- Twello. Heren: Attila-Utrecht, Blauw Wit-Am- zoen echter liep hij niet sneller dan 47.8. sterdam, Jahn li-Stadskanaal, Micro meters-Arnhem, Olympia-Hengelo, Sport Vereent-Utrecht, Swift-Arnhem, WWV- Winterswijk. In de distriktsklassen van West A ont moeten we veel ploegen uit Haarlem en omgeving. De herenploeg van Rapidita» promoveerde toch nog naar de eerste klasse en nam de plaats over van IJmond, dat in de 2e klasse B is ingedeeld bij o.a. Concordia en de Blinkert. Bij de dames vinden we een interessante 2e klasse B met o.a. Concordia, Rapiditas, IJmond, ADO en Full Speed. De volledige indeling luidt: Dames le klasse: Attila, AVA, Blauw Wit, DWS, HHC, Spirit, Vriendschap, VZV. 2e klasse A: Achilles, BSV, JOS, Lijn den, Niloc 2, SDW, Tavenu, Volewijckers. 2e klasse B: ADO, Concordia, Full Speed, Rapiditas, Tonegido, Vliegens Vlug, IJmond, Zeeburg 2. Heren le klasse: Aalsmeer 2, Achilles, Amersfoort, BHC, Niloc 2, Rapiditas, U.D., Unitas. 2e klasse A: AAV, AHC 2, Attila 2, HHC, Oranje '57, Tonido, U.D, 2, Vriendschap. 2e klasse B: Amstel, Blauw Wit 2, de Blinkert, Concordia, Lijnden, Tonegido, IJmond, Zeeburg.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11