C AGENDA Regering vraagt S.E.R.-advies over arbeidsmarktbeleid Bedrijfsleider bekent poging tot wurgmoord op 8-jarig meisje KRAMMETJE FOK srj-it, rite JkStk* -tfei v POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig kast® jCte 'Av Notaris J. Hazewinkel (104 jaar) overleden Automobielindustrie Rotterdam Tweede deel rapport zeevisserij gereed T L, feii,! Ruim dertig mille tussen huisvuil Engelse para's landen weer op Ginkelse heide Horecaf protesteert tegen KLM-busdienst naar Hiltonhotel Steeds drukker op Schiphol Vader wilde zijn dochter doden Het blijft buïig s9| W-.my: WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1964 Haarlem Velsen-I J muiden Beverwijk Koningin opent nieuwe staatsdrukkerij JE VERBODEN^ Vinders kregen ieder vijftienhonderd gulden Na 20 jaar ■£■5 t P Wjf 16 j Grote Kerk, donderdag 15-16 uur: Orgel concert door Kamiel d'Hooghe (België). Openluchttheater Bloemendaal, donder dag 20.15 uur: „Jong Israël danst" uit Haifa. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Elvis in Acapulco", a.l. Van donderdag af 14 en 20 uur: „Cleo patra", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Eddie gebruikt geweld", 14 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Captain pirate". Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Won derful life", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Profiteur tegen wil en dank", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „De lef schopper", a.l. Minerva, vandaag 14.30 uur: „Jeugd- festival", a.l.; 20 uur: „West side story", 14 j. Van donderdag af 14.30 uur: „De model huisknecht", a.l.; 19.30 uur: „Law rence van Arabië", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Kom niet aan m'n dochter", 14 j. Van donderdag af 10.30 uur: „Het verraad van de zwarte roofridder", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Tumult op Tahiti", a.l. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 uur: „De wet van het zwaard", 14 j. Studio, 10.30 uur: „De avonturen van Pietje Bell", a.l. Vandaag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Maarrrdokter!", a.l. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 uur: „Moord In galop", 14 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 uur: „De nylonstrop", 14 j. Van donderdag af 14.30 uur: „De geluksvogel", a.l.; 20 uur: „The great escape", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Avondopenstelling uitslui tend op zaterdag van 20.30 tot 22.30 uur (tot en met 5 september). Prentenkabinet Grafiek van Dürer en tijdgenoten Tot 7 september. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg 103), Ere-tentoonstelling van werken van Dirk Harting, t.g.v. van zijn 80ste verjaar dag. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot en met 23 augustus. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van lino's en pastels van Jan Kuiper. Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: zomerprogramma van kamermuziek. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling „In de Ark wordt getekend"; werken van Joop Koopman. Tot en met 13 septem ber. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van I de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van I Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug). I Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10—17 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Tentoonstelling van tekeningen van het Vaticaans Con cilie door Fred. Franck. Tot en met 31 augustus. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt) Tentoonstelling van Picasso-grafiek. Tot en met 6 septem ber. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 13 tot 17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan. attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober DIVERSEN Vleeshal, 14.30 u.: Poppentheater Mer- lijn. Vandaag: Prins Dadeltje. Donderdag: Het onderwateravontuur. Cabaret „Adam en Eva" (Raamvest), van 21 tot 23.15 uur: Zomerprogramma gedurende de maand augustus door Frans en Fiet Koster, Cees van Oyen en Enrico Neckheim. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 14 augustus.) WOENSDAG 19 AUGUSTUS City, 20 u.: Bert Haanstra's „Alleman" Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling Wandelpuzzeltocht, voor iedereen, aan vang 19.30 uur, start: Paviljoen Schoonen berg. Min. v. Houtlaan. Voorlichting Havenmond: Het voorlich tingscentrum op het Semafoorduin IJmui- den is toegankelijk voor individuele be zoekers van 15 tot 16 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 20 AUGUSTUS City, 20 u.: „De grote Caruso". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Cult. Centrum, 20 u.: lezing, met kleu rendia's over bladcactussen. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur. R.K. bibliotheek, donderdag gesloten. In de Amsterdamse grachten kan men van alles vinden, auto's, fietsen, kinderwagens en veel rommel, maar een dragline in het Singel bij de Blauwburgwal is toch wel een uni cum. Deze dragline, die op een platte schuit stond en bij de werkzaam heden aan de nieuwe brug, die daar wordt gebouwd, werd gebruikt, is op de bodem van het Singel beland, nog steeds op de schuit, die wel in de modder zal vastzitten. WOENSDAG 19 AUGUSTUS Kennemer Theater, 20 uur: „The Bridge on the River Kwai" (tweede week). Luxor Theater. 19 en 21.15 uur: „Liever lusten dan lasten". DONDERDAG 20 AUGUSTUS Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: Operatie Petticoat, Galerie Boumans, van 9 tot 18 uur: Expositie van circusfoto's (dagelijks). De koningin zal op maandag 1 septem ber het nieuwe gebouw van de staatsdruk kerij officieel in gebruik stellen na een speciale bijeenkomst ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de staatsdruk kerij. De drukkerij is in 1814 opgericht door de teruggekeerde Oranjevorst koning Willem I. Zij heette toen nog lands drukkerij en was een voortzetting van de landsdrukkerij uit de Franse tijd. In het nieuwe gebouw zullen enige archiefstuk ken uit die tijd en oude persen tentoon gesteld worden. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. De Meijer, heeft aan de Sociaal-Economische Raad advies gevraagd over te voeren arbeidsmarktbe leid. De staatssecretaris stelt dat het vraag stuk van de economische groei zowel natio naal als internationaal steeds meer de aan dacht vraagt. Teneinde een optimale groei te verzekeren dienen het beleid van de overheid en van het bedrijfsleven onder ling zo goed mogelijk op elkaar te worden afgestemd. De arbeidsmarktpolitiek vormt hierin een belangrijk element. Hoewel in het huidige arbeidsmarktbe leid elementen aanwezig zijn, die reeds tot de bevordering van de economische groei bijdragen, zoals de industrialisatiepolitiek, de scholing en omscholing van volwasse nen en het aantrekken van buitenlandse arbeidskrachten, doet zich volgens de staatssecretaris de vraag voor, of dit be leid niet nog sterker op deze doelstelling kan worden afgestemd. De verschuivingen welke zich in de structuur van de werkgelegenheid en het In Zevenaar is gisteren op 104-jarige leeftijd overleden oud-notaris J. H. O. Ha zewinkel. Hij was de oudste mannelijke in woner van Nederland. Notaris Hazewinkel was tot voor kort nog zeer actief. Hij ging 's zondags nog regel matig naar de kerk en in juli was hij op vakantie in Zwitserland geweest. De heer Hazewinkel was in Borger (Dr) geboren, werd eind 1895 notaris in Veen- dam en in februari 1896 notaris in Zeve naar. Hij vervulde zijn notariaat tot zijn 86e jaar (eind 1946). Een 44-jarige bedrijfsleider uit Utrecht is twee maanden nadat h(j op de Loosterweg in Lisse getracht zou hebben een Zandvoorts meisje van acht jaar te wurgen, door de rijkspolitie aangehouden. De man, die gisteren aan de officier van Justitie in Haarlem is voorgeleid, heeft al die tijd in de veronderstelling geleefd, dat het kind dood was. Hij kwam er pas bij de confrontatie, waarbij het meisje hem onmiddellijk als de dader aanwees, achter, dat zijn slachtoffertje in leven is. De man bekende na enkele con- frontatieproeven vlot. Het drama heeft zich op 17 juni 's avonds tussen 6 en 7 uur in de omgeving van de Keukenhof afgespeeld. Tje bedrijfsleider, een gescheiden man zonder kinderen, had het meisje en haar 7-jarig vriendinnetje kort tevoren in Zand voort in zijn wagen gelokt. De kinderen waren op het strand geweest en gingen door de duinen naar huis toen de man hen aansprak. De Utrechtenaar had nauwelijks 300 me ter gereden of hij stopte de wagen en stuurde het jongste meisje met een gul den weg om twee repen chocolade te ko pen. J Terwijl dit kind de repen bij een patat- kraam haalde, ging de bedrijfsleider er met het oudste meisje vandoor. Doelloos rondrijdend zou hij zich vervolgens met het kind geen raad hebben geweten. Op De directie van automobielindustrie Rot terdam n.v. heeft medegedeeld dat de gang van zaken gedurende het eerste half jaar van 1964 zeer bevredigend is geweest. De omzet van automobielen was aan zienlijk hoger dan in dezelfde periode van 1963, waardoor ondanks de gestegen ex ploitatiekosten een niet onbelangrijk gun stiger resultaat werd behaald. de Loosterweg in Lisse, stapte hij met het inmiddels bang geworden meisje, uit de auto. Toen de man de angstige blik in de o- gen van het meisje zag, raakte hij in pa niek en greep haar bij de keel. Hij druk te het meisje in het struikgewas net zo lang tot het bewegingloos bleef liggen. Daarna heeft hij het kind nog geslagen en geschopt. In de volle overtuiging dat het meisje dood was is de bedrijfsleider met zijn wagen naar huis gereden. Het Zandvoortse meisje, dat hevig bloed de werd later op de avond door een voor bijkomende Lissenaar op de eenzame weg achter de Keukenhof aangetroffen. Deze alarmeerde onmiddellijk de politie in zijn woonplaats. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling dat het tweede deel van het zo genoemde rapport-Diepenhorst, handelen de over de Nederlandse zeevisserij, in de tweede week van september aanstaande de minister van Landbouw en Visserij zal worden aangeboden. Het tweede deel van genoemd rapport behandelt de afzet. daaruit resulterende vraagpatroon voor doen, voltrekken zich in een zodanig tem po en in een zodanige omvang, dat het gewettigd lijkt na te gaan in hoeverre de vraag naar arbeidskrachten en het be staande en in de nabije toekomst beschik baar komende arbeidspotentieel qua om vang, samenstelling en spreiding op el kaar zullen kunnen worden afgestemd. Omdat het arbeidsmarktbeleid bestaat uit een samenstel van maatregelen op het gebied van werkgelegenheid en arbeids voorziening ter verkrijging van een zo goed mogelijk evenwicht tussen beroepsbe volking en werkgelegenheid, verzoekt de staatssecretaris de S.E.R. te willen na gaan in hoeverre door wijziging in de toe passing van de bestaande maatregelen of door toevoeging van geheel nieuwe maat regelen het arbeidsmarktbeleid nog meer kan worden afgestemd op de bevordering van een optimale economische groei. 13. Wantrouwend bleef Brammetje bij het zandpad staan. Hoe meer hij er over nadacht, hoe meer hij vreesde dat de Ko bolden hier op de loer zouden staan om hem te vangen. Hij was zo in gedachten verdiept, dat hij niet merkte hoe boven zijn hoofd de bladeren luid begonnen te ristelen. „Pas d'rr op!" riep Tutu nog, maar het was al te laat. Voordat Bram het verhinderen kon. werd hem de matrozenmuts, waar op hij zo trots was, van het hoofd gerukt. Het was een grote aap, die haastig weg liep en de muts op z'n kop zette. „Hé, wil je dat wel eens teruggeven" riep Brammetje boos.en zonder er bij na te denken rende hij de brutale dief ach terna. het gevaarlijke zandpad op. cai y AIS W£ PB STItTfrMACHINE WIWEN HOREN, MOET ER JUIST LAWAAI VERBODEN STAAN MAAR, PEWIE PAT CX3ET SCHILDPADJE - EU DIE HEEFT TOCH NOOIT TIJD OM NAAR SCHOOUTE 6AAN NIET 60ED SCHRIJVEN? /VAT 8ED06L JE,IK SCHRIJF LAWAAI verboden! DIE BORDEN TOCH NEEM MAAR EEN ANDER 1554-E. ®:PI8 Twee personeelsleden van het kompost- bedrijf van de V.A.M. in Wijster zijn ieder 1500 rijker geworden. Op een dag in april stonden zij samen aan de lopen de band metalen uit het huisvuil te sor teren, toen zij acht briefjes van duizend gulden en 231 van honderd vonden. Door deze vondst werd de verdwijning opgehelderd van een pakje met 33.000, dat een bankinstelling in Den Haag enige maanden tevoren naar een kantoor in Noodd-Brabant had gezonden, maar dat nooit was aangekomen. Waarschijnlijk is het pakje in het postkantoor in Den Haag van een sorteertafel in een papiermand gevallen en zo tussen het Haagse huisvuil geraakt, dat in Wijster in Drente tot com post wordt verwerkt. De verzekeringsmaatschappij, die de bankinstelling reeds schadeloos had ge steld, heeft de vinders van het geld nu royaal beloond. Op de Ginkelseheide bij Ede zullen op zaterdagmiddag 5 september omstreeks twee uur zestig man van het Engelse tien de parachutistenbataljon uit de lucht ko men vallen. Deze landing wordt gehouden ter herdenking van het begin van de slag om Arnhem in september 1944. Bovendien zullen acht mannen meespringen die twin tig jaar geleden op de Ginkelse hei neer kwamen. Onder hen zijn majoor Waugh en luitenant Humpreys. De parachutisten zullen worden afgewor pen in drie groepen uit Beverley-vliegtui- gen, nadat eerst vier „Pathfinders" uit een Beaver zijn gesprongen. Bij het monument op de Ginkelseheide zal na de landing een korte herdenkings plechtigheid gehouden worden. Onder leiding van de burgemeester van Arnhem zal daarna een rit worden ge maakt langs de route die de para's in 1944 hebben afgelegd en waarlangs zij zo fel hebben moeten strijden. Zondagmorgen gaan de para's naar de militaire begraafplaats in Costerbeek waar zij hun gevallen kameraden zullen her denken. Daarna keren zij terug naar En geland. De afdeling Amsterdam van de Neder landse Bond van Werkgevers in het hotel-, Restaurant- en Cafébedrijf (Horecaf), is bij de Raad van State in beroep gegaan tegen een beschikking van de Commissie Vervoervergunningen, waarbij aan het K.L.M.-autobusbedrijf toestemming is ver leend passagiers te vervoeren tussen de luchthaven en het Hiltonhotel in Amster dam en omgekeerd. Horecaf herinnert in het beroepschrift aan het verzet dat zij destijds voerde te gen een rijksgarantie ten behoeve van de bouw van Hiltonhotels. Zij zag daarin een discriminatie jegens de Nederlandse hotel- lerie en een verkapte subsidiëring. Van re geringswege is daarop in het parlement verklaard, dat oneerlijke concurrentie door Hiltonhotels zou worden tegengegaan. Horecaf ziet nu deze concurrentie in het feit dat de K.L.M.-dienst alleen bij het Hil tonhotel aan passagiers gelegenheid geeft tot in- en uitstappen. Horecaf wijst er op, dat de K.L.M. als aandeelhoudster finan cieel bij het Hiltonhotel is geïnteresseerd. De Commissie Vervoervergunningen heeft verklaard dat in het hotel ook een boe kingskantoor is en dat dit de reden is ge weest voor het verlenen van de vergunning Horecaf verwerpt dit argument, aangezien de halte duidelijk alleen dient om reizi gers voor en van het Hiltonhotel gelegen heid te geven tot uit- en instappen en dat die reizigers op dat tijdstip niets met boe kingen uitstaande hebben. De Hilton-halte heeft aldus Horecaf uitsluitend de opzet dit hotel te begunstigen. Zij heeft daarom wijziging van de verleende vergun ning gevraagd. In het eerste halfjaar 1964 is van, naar en via Schiphol het record-aantal van 943.921 passagiers vervoerd, tegen 820.412 in de eerste helft van 1963. Een stijging dus van 15 percent. Behalve het halfjaar-record werd ook j het maandrecord weer scherper gesteld. Het oude record van mei 1964 met 211.493 kwam in juni op 216.614 passagiers. Het geregelde passagiersvervoer steeg met 12 percent. Hiervan nam het Europese 13 percent en het intercontinentale passa giersvervoer 8 percent voor zijn rekening. Onder invloed van de nog steeds in popu lariteit toenemende Inclusive Tours (IT- vlucht) steeg het ongeregelde (charter) pas sagiersvervoer met 46 percent. Veel meer. Achteraf is gebleken dat de „Engelsman", die in een juwelierszaak in Rotterdam kans zag dozen met gouden ringen te stelen, niet 130 maar 223 ringen heeft meegenomen. Zijn buit heeft een waarde van 13.380. Oliespoor. In Rotterdam heeft een olie- spoor op het wegdek op drukke ver keerswegen dertig kleine aanrijdingen en vakpartijen tot gevolg gehad. Een politie auto heeft het spoor gevolgd. Bij Bode graven hielden de agenten een vracht wagen met aanhanger aan, welke ge laden was met vaten olie. Van één vat sloot de dop niet goed. waardoor de olie kon weglopen. Tien miljoen. Bollenkweker C. van dei Poel uit Voorhout, zijn vrouw en drie kinderen, hebben de tien miljoen bezoe kers in het dertienjarig bestaan van Ma- durodam volgemaakt. Dit is gevierd met het uitdelen van geschenken, tractaties en een rondleiding. Loco-burgemeester Bas Voorbrood sprak de familie Van der Poel toe en reikte haar een oorkonde van het gemeentebestuur uit. Bijdrage aan UNRWA. Het bureau van de Verenigde Naties voor hulp aan Pales tijnse vluchtelingen heeft voor zijn pro gram voor 1964 een bijdrage van 400.000 gulden van de Nederlandse regering ont vangen. Anderhalf jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regering heeft de officier van justitie bij de rechtbank I in Utrecht geëist tegen een 51-jarige ma- I gazijnmeester uit Zeist, die geprobeerd had zijn 22-jarige dochter met een mej te doden. Het meisje werd levensgevaar lijk gewond, maar herstelde. Achtergrond van deze trieste zaak wai de jarenlange zeer slechte verstandhou ding in het gezin en het feit dat de va der zijn dochter enige jaren jaren geleden had gedwongen tot een zedenmisdrijf. De vader is daarvoor destijds veroordeeld. In januari van dit jaar wilde het meisje zich gaan verloven. De vader verzette zich daartegen en toen het meisje daarna ge dreigd had te zullen weggaan was de va der 's nachts haar slaapkamer binnenge drongen en had haar met een speciaal daarvoor gekocht mes enige levensgevaar lijke steken toegebracht. Voor de rechtbank legde hij een beken tenis af. Hij was buiten zinnen geraakt toen hij vernam dat zijn dochter alles over zijn wangedrag had verteld aan d« jongeman met wie zij zich wilde gaan ver loven en die hij als een rivaal beschouw de. De rechtbank zal op 1 september uit spraak doen. Het K.N.M.I. deelt mee: De depressie, die gisteren het weer in ons land begon te beïnvloeden, lag van ochtend boven het zuidelijk deel van d» Noordzee. Zij verplaatst zich in ongeveer ooste lijke richting en neemt daarbij in diepte af. Een randstoring ervan, die de afge lopen nacht ons land passeerde, deed de buiigheid sterk toenemen. Vooral in het westen en het centrum van het land viel veel regen. De Bilt meldde 33 cm. Naarmate de depressie zich verplaatst, gaat de wind ruimen naar richtingen tus sen west en noordwest. De aanvoer van polaire onstabiele lucht gaat als gevolg hiervan door. De temperaturen blijven aan de lage kant en er zullen ook morgen buien voorkomen, echter afgewisseld door meer opklaringen dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen ao 1 w 2 a binnen- en buitenland. "O 2 d Neerslag: laatste 24 uur. V s 0) 5 Den Helder zwaar bew. w 20 8 Ypenburg zwaar bew. zw 20 16 Vlissingen regenbui zzw 21 4 Eelde regenbui zzw 22 2 De Bilt onweer zzw 22 37 Twente regen zzw 23 8 Eindhoven zwaar bew. zw 22 2 Z.-Limburg zwaar bew. zw 23 5 Helsinki half bew. zo 19 0 Stockholm geheel bew. z 21 0 Oslo zwaar bew. windst. 15 5 Kopenhagen half bew. zzo 18 2 Aberdeen geheel bew. nw 16 24 Londen geheel bew. w 17 11 Amsterdam regenbui wzw 21 10 Brussel regen z 22 6 Luxemburg regen zw 22 5 Parijs zwaar bew. wzw 22 6 Bordeaux regenbui wzw 23 11 Grenoble zwaar bew. windst. 20 7 Nice licht bew. nnw 26 11 Berlijn zwaar bew. z 26 4 Frankfort regenbui zzw 21 2 München half bew. wzw 25 13 Zürich regenbui w 16 16 Genève regenbui zzw 20 15 Locarno half bew. nnw 20 24 Wenen regen wnw 30 4 Innsbruck licht bew. windst. 27 12 Belgrado zwaar bew. zo 31 0 Rome licht bew. z 30 0 Barcelona licht bew. windst. 30 0 Madrid onbewolkt windst. 27 0 Mallorca onbewolkt windst. 31 0 Lissabon onbewolkt nnw 24 0 Donderdag 20 augustus Zon op 5.32 uur, onder 19.54 uur. Maan op 19.02 uur, onder 2.00 uur. Maanstanden 23 augustus 06-25 uur volle maan 30 augustus 10-15 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 19 augustus Hoog water 0.51 uur en 13.34 uur. Laag water 8.42 uur en 21.13 uur. Donderdag 20 augustus Hoog water 1.57 uur en 14.25 uur. Laag water 9.46 uur en 22.09 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2