Ouderlingen weg bij Feijenoord en Ajax lp||i HANDVOL FAVORIETEN VOOR HET VOETBALKAMPIOENSCHAP Nicols en Sparta houden race om honkbaltitel nog spannend Hollandse voorsprong op de Friezen in Sneekweek groter I Prognoses zijn slag in de lucht Alfredo di Stefano heeft gekozen Feijenoord hoort bovenaan wie echt last van maagzuur heeft, neemt norac Oldenzaal niet in de tweede klasse Japanse bokser na gevecht overleden Geen club voor Van de Ende Data nu bekend DWS-Fenerbahce Belgische profs voor Sallanches KOOT PIANO'S DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1964 15 •fH SHl«l (verleden bewijst het) Outsiders O wl Debutanten Neville: Balk nieuwe penningmeester RCH „DE EFTELING" NSlfcPR!E2 KONINGINNEWEG 44-48 Telefoon 13609 Velox bleef sterk ondanks transfers goede spelers mmmm HUURPIANO'S beschikbaar Jeugdhonkbal op 30 augustus Klaassens adieu. (Van onze sportredactie) Zondag draaien de tourniquets weer lustig rond bij de stadions, wordt het stof van enkele maanden weggeslagen van de tribune-banken en draven de Nederlandse voetbalartiesten de glanzende „wei" op. Het Hooggeëerde publiek zal dan een zucht van verlichting en voldoening slagen. Eindelijk is het dan weer zo ver. De (betaalde) voetbal rolt weer. leder een is vol hoop, vol verwachting. Er is nog geen angst om onder denkbeeldige strepen te geraken. De top is nog voor iedereen bereikbaar. En natuurlijk worden er prognoses gemaakt, waarbij chauvinisme de grote leidraad is. ledereen denkt zijn uil een valk te zijn. In Rotterdam slaat men zich weer op de borst zij het niet zo uitbundig als vorig seizoen bij de competitiestart) na de goede oefenwedstrijden van Feijenoord en Sparta. In Amsterdam is men er in oost van overtuigd dat Ajax, in noord west dat DWS de landstitel grijpt. In Eindhoven enfin vult u maar in. En zo is het ook bij de mindere betaalde goden. Men vertrouwt op een kampioenschap, op promotie. Het seizoen is nog onbeschreven. Het is in feite onbegonnen werk om een voorspelling te doen. Zei enkele jaren ge leden de ex-voorzitter van Ajax, Mel- chers, niet: „wel, voorlopig wordt het een saaie boel in de eredivisie, want Feije noord is niet van de top af te krijgen?". De goede man —het is hem niet kwalijk te nemen, niet iedereen kan steenbok- en kreeft-rubrieken maken had het volko men mis. Eerst stootte PSV de Rotter damse F-formatie van de troon en vervol gens maakte DWS het met Groot en Haak versterkte team tot een vrij onbetekenende ploeg. Zo is dat in de voetbalwereld. Natuurlijk zijn er weer favorieten voor de titel en natuurlijk rekent men Feije noord daar weer bij, een Feijenoord, dat uitverkoop hield van oude raspaarden, die het tempo in het eredivisiecircus niet meer kunnen bijbenen. Klaassens, Van der Gijp en Bennaars hebben het roodwitte shirt bij de historische kleding gelegd. Feijenoord kocht evenals NAC niemand. Het vertrouwt op het talent van de jon geren. De Bredase club, die vorig jaar goed meedraaide, ook. Favorieten? Ajax, dat ook al wat „ouder lingen" van de hand deed, aan het Nieu we FC Zaanstreek (KFC): Ouderland, Cees Groot en Smit, maar dat toch ook in de buidel tastte door Nuninga aan te trek ken. Daarmee wordt het technische voet bal gesteld boven 't door-douw-werk, want Nuninga is een goede technicus. Favorieten? PSV, dat een goede neus heeft voor jong talent (denk aan Giesen, Kemper, Hoenen en Verdonk) haalde ook nu weer jongelui naar zich toe, zoals o.a. de beloftevolle Koens (achttien jaar) van SVV. Favorieten? DWS, hoewel in mindere mate, omdat de grote internationale toer nooien Europa-cup (tegen Fehnerbace) en intertoto de krachten te zeer zullen aanspreken. Na de goede greep van goal- getter Geurtsen bij Velox is men weer in het Utrechtse voetbalmagazijn gaan spieden en nam Aarts mee. Zoghei en Van der Voort en Bühler 80.000 van MW). Wellicht speelt ook Fortuna '54 een wat belangrijker rol, hoe wel het niet voor de hand ligt omdat de op zich al vrij oude équipe slechts aan- ERE-OIVISIE 1964/'65 gevuld werd met Carlier en Kohn en Koop- al, ook al geen broekjes meer. Bovendien verdween Notermans naar Sittardia. Dan zijn er natuurlijk nogal wat out siders. Neem een Go Ahead, dat wel spe lers als Borghuis (voor ƒ50.000 naar He racles) en La Crois (voor een zacht prijs je van 15.000 terug naar zijn thuisba sis GVAV) liet vertrekken, maar ook weer aardig wat aankocht zoals de keepers Van Alfredo di Stefano zet zijn hand tekening onder een contract van „E spanol". Alfredo di Stefano, het voormalige voet bal-fenomeen van Real Madrid, heeft zijn keuze bepaald. De nog altijd felbegeerde Spanjaard van Argentijnse afkomst plaats te woensdag met grote zorg zijn handte kening onder een bijzonder lucratief con tract, hem aangeboden door de eerste di visieclub El Espanol uit Barcelona. Al fredo zelf ontvangt per seizoen de lieve som van bijna 185.000 gulden en boven dien een maandelijkse vergoeding van on geveer 3700 gulden. Het touwtrekken om de 38-jarige man, die in zijn beste jaren van onschatbare waarde was voor de miljoenenclub Real Madrid, is hiermee ten einde. De in de wedrace verslagen clubs behoeven echter niet helemaal te wanhopen: Alfredo heeft zich slechts voor een seizoen aan El Es panol verbonden. Volgend jaar kan het bieden dus opnieuw beginnen. i Landskampioen w 1963/'64 Gapromovaard naar da ara divlsla Groningen HERACLES D0AHEAD 7 Amsterdam /Oen Haag Jindhoren FEYEN00RD SPARTA Oeianter Enschede \s.censcmeJei: SITTARDIA *6eleen 'Maastricht wiTku.nnl Nu wij de naam Sittardia noemen, ko men we bij de debutanten terecht. Sittar dia houdt het in hoofdzaak op de spelers, die het kampioenschap en de promotie tot stand brachten. Behalve Notermans en Crutzen (Limburgia) werd een viertal amateurs binnen de veste gehaald. Het team lijkt ons daarmee wat te licht voor de eredivisie. Telstar heeft, zoals wij al uitvoerig heb ben meegedeeld, een hele reeks verster kingen laten aanrukken en het ziet er naar uit, dat de Velser debutant een moeilijk te passeren tegenstander zal worden. De vraag is of de voorhoede tot voldoende productiviteit kan komen. Maar zegt men bij Telstar: voor ons was vorig jaar één goal per wedstrijd vaak al voldoende, dus waarom ook nu niet. Men speelt doelbe wust met de danig versterkte defensie (die al hecht was) op handhaving zonder verdere grote plannen of verwachtingen Naast al deze ploegen zijn er dan nog de teams die voor uitschieters maar ook voor doffe wanhoop van de supporters kunnen zorgen. ADO deed Hassie van Wijk aan Telstar over en verving hem (voor 70.000) door Jochems van Velox. DOS, dat met een keepersprobleem suk Dennis Neville, de tijdelijke bonds coach van de KNVB, vindt dat er op het hoogste vlak weinig veranderd is. ,Voor mij is het elk jaar hetzelfde: Feijenoord hoort bovenaan. Het heeft de gelegenheid, de capaciteit, het talent. Als ze maar een eenheid kunnen vor men, dan is het goed. En mogelijk is dit jaar de teamgeest beter, want ze hebben geen grote sterren gekocht". De Engelsman beschouwt PSV („als de jonge jongens tenminste niet al te jong blijken"), DWS (mits niet te zeer in beslag genomen door Europa Cup- troubles) en Sparta als de grootste concurrenten van Feijenoord. Hij voor ziet verder dat Ajax vooral door het gemis van kundige binnenspelers Keizer buiten beschouwing gelaten de top ditmaal net niet zal halen. De bondscoach wil wachten tot er twee of drie competitiedagen voorbij zijn alvorens een selectiegroep voor het Nederlands elftal samen te stellen. „Ik heb enkele oefenwedstrijden gezien en ben daarbij tot de conclusie gekomen, dat bijv. Ajax en DWS nog niet hele maal „klaar" zijn. Zodoende kan het zowel voor de clubs als voor mij alleen maar nadelig zijn als ik nu reeds ga selecteren. Ik streef naar een selectie- groep van 16 a 17 man, op te bouwen uit de kern van het vorig jaar en de spelers, die in het begin van de com petitie naar voren komen. Meer kan ik momenteel echt nog niet zeggen", aldus de bondscoach. ook een lastig seizoen tegemoet te gaan. Vorig jaar kon men zich handhaven, maar of het dit jaar ook zal lukken nu Soete- kouw, Schuman en Finken verdwenen zijn? De bekendste aanwinsten zijn Marcus van HVC en Borghuis. MVV heeft vertrouwen in het elftal van vorig jaar. De Maas trichtenaren oordeelden dat men aan aar dige amateurs meer plezier zou kunnen beleven dan aan mannen van naam zon der inspiratie. Ook een standpunt natuur- lijk. Men mag aannemen, dat Sparta minder pech met blessures zal hebben dan vorig seizoen, toen het er wel heel somber op het Spangense Kasteel uitzag. Hoewel, Pim Doesburg is al vóór de competitie in de geblesseerden-bank geschoven. Men houdt het Rotterdamse hart vast: als het maar geen boos voorteken is. Tot de rijen der Spartanen traden als „sterren" toe: Charlie Bosveld (een ton) en de produc tieve Bouman van Fortuna Vlaardingen (halve ton). Tot slot dan het wispelturige SC Ensche de. De oostelijke ploeg telt meestal wel mee maar mist net de stootkracht om zich op het hoogste niveau te handha ven. Wellicht lukt het dit jaar wel met Weering (voor 80.000 van GVAV overge nomen) of Geutjes 90.000 „waard" na zijn vertrek bij Elinkwijk). kelt nu Van Zoghei vertrokken is en niet genoeg geld had om zich te versterken, zal het heel moeilijk krijgen. GVAV zal ongetwijfeld weer voor de nodige verrassingen gaan zorgen. De Gro ninger elf hebben daar kwaliteit genoeg voor. Wel zal men Nuninga missen, maar men verzekerde zich van de diensten van o.a. de PSV-ers Renders en Van Tilburg La Crois en Van Vlierden (KFC). Ook de Kennemerlander Cuppé gaat het in het noorden proberen. Heracles lijkt ons Voor de hoofdklasse-honkballers staan er het komende weekeinde drie wedstrij den op het programma en als deze wed strijden zijn gespeeld, rest nog slechts de ontmoeting OVVO-Sparta. Deze wed strijd zal pas na de Europese kampioen schappen in Milaan kunnen worden ge speeld, zodat de Nederlandse honkbal kampioen zondag nog niet bekend zal zijn, verrassingen daargelaten! Van groot be lang zijn de wedstrijden Ajax-Sparta (za terdagmiddag in Amsterdam) en Haarlem Nicols—OVVO (zaterdagavond in Haar lem). Winnen zowel Sparta als Haarlem Nicols, dan zal de beslissing in septem ber vallen: de Nicols blijven dan één punt voor op Sparta, dat echter nog een wed strijd te spelen heeft. Verliest Sparta en winnen de Nicols, dan kan er zaterdag avond om een uur of elf in Haarlem wor den feestgevierd: dan zijn de Nicols kam pioen. Een kampioensfeest is tezelfdertijd ook in Rotterdam mogelijk: dan moet Sparta van Ajax winnen en moeten de Ni cols van OVVO verliezen. Mogelijkheden te over dus. In theorie tenminste, want dat Ajax het Sparta voor de derde maal dit seizoen lastig zal gaan maken (Ajax won in Rotterdam met 11-10 en verloor de vorige week op het nipper tje met 8-7), lijkt haast onmogelijk. Bo vendien lijkt een OVVO-zege op de Nicols, die de eerste twee wedstrijden met 5-2 en 4-0 wonnen, haast uitgesloten. Zijn deze twee wedstrijden dus uiterst belangrijk, de wedstrijd tegen VVGA, waarin HHC zondagmiddag afscheid van de hoofdklas se neemt, is alleen belangrijk voor de statistici. In de eerste klasse A worden wat com- petitieresten opgeruimd. Rooswijk besluit de competitie met een thuiswedstrijd te gen SC Haarlem. Storks—Hazenkamp is alleen van belang voor de Nijmegenaren die moeten winnen om via beslissingswed strijden met PSV om de eersteklasseplaats te kunnen spelen. In de eerste klasse B speelt HCK zijn laatste wedstrijd voor de competitie tegen HCAW. Deze wedstrijd die een werpersduel Paalman-Hoffmann zal opleveren, moet door HCK gewonnen worden, anders is het reeds uitgespeelde ABC kampioen. Wint HCK zaterdagmid dag, dan zal in september een beslissings wedstrijd worden gespeeld tussen HCK en ABC Advertentie Hardnekkig en hinderlijk maag-Z zuur verdwijnt met- Norac. Eén tabletje kan voldoende zijn. S Uw doosje Norac staat al klaar bij Uw apo- theker of drogist. Z Een produkt van de N.V. Algemeene NORIT Maatschappij Het bestuur van de voetbalvereniging Oldenzaal heeft gisteren de KNVB ant woord gekregen op de protestbrief van 14 augustus. Het bondsbestuur deelt hierin mede dat in de vergadering van 1 augustus grote aan dacht is besteed aan het verzoek van Ol denzaal om evenals het naar de amateurs teruggekeerde Be Quick in de tweede klas se ingedeeld te worden. Ook in een later gehouden vergadering waarin onder ande re het sectiebestuur en enkele districtsbe- sturen gehoord werden, heeft het bondsbe stuur veel aandacht geschonken aan de kwestie Oldenzaal. Andermaal is echter besloten niet op de in het verleden geno men maatregel terug te komen. De brief eindigt met de zinsnede: „Dit besluit is onherroepelijk", waarmee de zaak defini tief is afgedaan. De heer Balk is de nieuwe penningmees ter van RCH. Hij volgt de heer Van Eer den op, die nu voorzitter van de afdeling betaald voetbal van RCH is. Advertentie Natuur- en Ontspanningspark KAATSHEUVEL 150 ha. levensvreugde voor een „sprookjesachtige' dag in 't hart van BRABANT Op het starteiland van het Snekermeer, was het woensdag tijdens de traditionele hardzeildag van de 29ste Sneekweek be slist minder druk dan voorgaande jaren. Toch waren er nog duizenden toeschou wers, die de regen trotseerden en de ruim 35 starts met spanning volgden. De teamwedstrijd tussen de Hollandse en Friese regenboogzeilers eindigde in een duidelijke overwinning voor Holland. Met 33,1 pnt tegen Friesland 22 hebben de Hdl-* landers hun voorsprong op de Friezen ver groot. De kans op een revanche voor de Kaag- week de Friezen leden toen een duide lijke nederlaag is hierdoor uiterst klein. In totaal staat Holland nu op 61,1 pnt te gen Friesland 48,1 pnt. In het begin van de wedstrijd zag het er naar uit, dat Friesland de kleine achter stand op Holland zou inlopen. De beide Sneker zeilers Rofekamp en Alberda zeil den op de eerste en tweede plaats. De beste Hollander was op dat moment ir. Bakker, die evenals dinsdag felle aanval len ondernam op Rofekamp. Dit keer had hij succes en bij de finish kwam hij als eerste door, op de tweede plaats gevolgd door Alberda. Ook de derde en vierde plaats waren voor Hollanders, namelijk Hans van der Velde en Krijn Tol. Rofe kamp was met zijn vijfde plaats voor Friesland de grote verliezer. In de F.D.-klasse ging aan de kop van de algemene rangschikking het stuivertje wisselen onverminderd voort. De gebr. Bellinga, dinsdag met 0,1 pnt achter op Ulrik de Vries, kwamen als tweede bin nen, maar met een straatlengte voorsprong op nummer drie: De Vries. Door dit re sultaat staat Bellinga nu op de eerste plaats met 66,2 pnt. gevolgd door De Vries rqèt 65,1 pnt en op de derde plaats door Kouwen met 63,2 pnt. In de individuele regenboogwedstrijd leed Bouw van Wijk opnieuw een duide lijke nederlaag. Met een tiende plaats bleef hij onder de maat. Van Wijk, die op de eerste dagen niet was te verslaan, komt bij veel wind duidelijk snelheid te kort. Hij staat nog eerste in het klasse ment met 54,2 pnt tegen twee Alberda 51,2 pnt. Een 22-jarige Japanse prof-bokser is vandaag in een ziekenhuis in Tokio over leden na 82 uur bewusteloos te zijn ge weest na zondagavond nock out te zijn ge slagen in de zesde ronde van een boks wedstrijd in de Japanse hoofdstad. Veder gewicht Takasji Hasegawa was de tweede Japanse professional bokser die na een knock out is overleden. Hasegawa was ook al in de vierde ron de van de wedstrijd neer gegaan. Hij ver loor het bewustzijn toen de scheidsrech ter hem in de zesde ronde uittelde en is niet meer bijgekomen. Waterski-kampioene slalom van Nederland Nelie de Geus traint hard voor de Noordeuropese kampioen schappen, die dit weekeinde op de Bosbaan in Amsterdam worden ge houden. De Rotterdamse oefenmeester A. (Toon) van de Ende, die aan het eind van het vorig seizoen zelf zijn ontslag nam bij Tel star alhoewel zijn contract nog voor een jaar lopende was, zal komend seizoen geen club onder zijn leiding hebben. Zo lijken de omstandigheden nu en zo lijken de omstandigheden te blijven. De heer Van de Ende is zelf de laatste om dat te ontkennen. De eigenaar van een groot café en schil dersbedrijf heeft wel aanbiedingen van Ne derlandse clubs gekregen, maar die wa ren niet naar zijn zin. Zelf heeft hij geen pogingen in het werk gesteld om in het seizoen opnieuw een club te trainen. De heer Van de Ende was in het seizoen 1963-64 trainer van Telstar en voor het ontstaan van de fusie oefenmeester van VSV. Aan de maandenlange moeizame onder handelingen tussen DWS en de Turkse kampioensploeg uit Istanbul over de data voor de wedstrijden voor de eerste ronde van,het toernooi jpm de Europa-cup voor Iïndskarfi'pïoenen is donderdag een ein de gekomen. De Europese voetbal unie heeft, aangezien de beide clubs geen over eenstemming konden bereiken, ingegre pen en in Zürich besloten dat de wed strijd DWS-Fenerbahce woensdag 23 sep tember in Amsterdam moet worden ge speeld en dat de Turken de Amsterdam mers woensdag 7 oktober in Istanbul zul len ontmoeten. Advertentie OFFICIAL DEALER Fa. E. de Graaf! De Utrechtse eerste-divisieclub Velox, die na vorig jaar reeds Frans Geurtsen aan DWS verkocht te hebben onlangs in Aarts en Jochems opnieuw twee goede krachten dag vertrekken, is desondanks sterk genoeg gebleven om voor iedere club een geduchte tegenstander te vor men. Landskampioen DWS ondervond dat woensdagavond in het Utrechtse stadion. De Amsterdammers werden na een gelij ke ruststand (1-1) met 3-2 door Velox ver slagen. Twee Nederlandse semi-profclubs, die een oefenwedstrijd in Belgie speelden, hebben het niet tot winst kunnen brengen. MVV verloor in Charleroi met 2-1 (rust 1-1) van Olympic en Willem 2 kreeg in Antwerpen met 4-1 (rust 3-1) klop van Antwerp FC. V&Vwïa&i&iSSSSflSfiWl Na lang wikken en wegen de keuze was dan ook niet gemakkelijk heeft de Belgische Wielren Unie de acht professio nals aangewezen, die hun land zullen mo gen vertegenwoordigen in de strijd om het wereldkampioenschap op de weg, 6 sep tember te Sallanches. Van de acht moe ten er niet minder dan zes in staat wor den geacht zelf de wereldtitel voor zich op te eisen, namelijk de huidige wereld kampioen Benoni Beheyt, oud-kampioen Rik van Looy, de uiterst snelle wegsprin- ter Ward Seis (vier etappezeges in de Tour de France) Gilbert Desmet 1, Willy Bocklandt en Georges van Coningsloo van wie de laatste twee 'een aantal puike verrichtingen leverden in het voorseizoen. Het octet wordt gecompleteerd door da momenteel in topvorm stekende Willy Monty en de onvolprezen meester-knecht Edgard Sorgeloos. Eerste reserve is oud gediende Jos Plackaert. Advertentie ZIJLWEG 57 - HAARLEM RUIME KEUZE in gerenommeerd# en zeer goede merken voor beginnende kinderen. Op 30 augustus wordt op het honkbal- veld aan het Badmintonpad een jeugd- rayondag gehouden. Drie jeugdige Haar lemse teams een BRL-, Bleesing- en een juniorenteam komen dan uit tegen Am sterdamse rayonteams. De wedstrijden be ginnen om 10 uur.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15