Internationaal congres voor vrijzinnig christendom AGENDA vïleda -"ZEEM RS K2r en KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO él Pechvogel ZUIVER WOLLEN PULLOVER MET V HALS morgen bij Uw drogist Ga naar Uw drogist: Hij heeft 't beslist Jeugdige diefjes pleegden 17 inbraken Maastrichtenaar sticht vliegbedrijf in Beek Nederlandse expeditie naar de Himalaya Versterking zeewering vordert goed Saturne ook in Gemert Overleden na een steekpartij Valse biljetten van 50 en 100 dollar Bot van oeros gevonden Zes licht gewonden bij kettingbotsing Burgemeester van Vught gisteren overleden P. Haverkamp overleden in Amsterdam Meer zon Ont wikkelin g shulp voor Suriname Zeven koeien door bliksem getroffen DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1964 Alléén vrijdag en zaterdag Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Voor Uw tanden: de tandpasta, die de tandarts voorschrijft Voor Uw gezicht: CREME MOUSON met dieptewerking Voor Uw lichaamshygiëne: MOUSON- bad zeep Voor Uw voeten: Vooral Uw„zeem-werk": Voor Uw textiel: textiel- kleurspoeling En tegen vlekken: Geef uw lievelingsvogel het beste verpakte vogelvoedera! u\ V Geef uw llevelingsvogel het beste: MUS verpakte vogelvoederBl WEERRAPPORTEN Het driejaarlijks congres van het inter nationale verbond voor vrijzinnig christen dom en geloofsvrijheid, dat ditmaal in ons land wordt gehouden, is in Den Haag ge opend. In het Eerste Vrijzinnig Christelijk Lyceum in Den Haag sprak de president van het I.V.V.C., dr. H. J. Wytema, een kort openingswoord tot de ongeveer vier honderd deelnemers üit negentien landen. In het bijzonder richtte hij zijn welkom tot de eregasten, onder wie de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, die na mens het Nederlandse episcopaat de ope ning bijwoonde, en de waarnemers van kerkgenootschappen en religieuze bewegin gen. Het onderwerp van het congres is „een geloof voor de wereld van morgen". Dr. Wytema zeide onder meer dat men met een bespreking van een paar dagen op dit congres niet zal komen tot een reli gie voor de wereld van morgen, maar hij achtte het belangrijk dat dit probleem Advertentie 3 jaar normaal 12.85 NU f 8.85 7 jaar normaal 17.20 NU 13.20 Voor betaalbare kinderkleding ANEGANG 19 - HAARLEM telefoon 21413 thans aan de orde is gesteld. De wereld van morgen zal een religie móéten heb ben. Om deze religie te vinden moeten wij ons geloof hernieuwen. Er ligt een immen se taak voor ons om de wereld van morgen te redden. Wij moeten hecht staan in de geloofsvrijheid die wij hebben. De voorzitter van de centrale commissie van het vrijzinnig protestantisme, prof. dr. J. Sperna Weiland, zei onder meer dat het onderwerp van dit congres zeer ambitieus is. Wat weten wij van de wereld van van daag, zo vroeg hij, welke zekerheden heb ben wij over de wereld van morgen. Over de religie van morgen zullen wij deze week van gedachten wisselen. Het is zeker, al dus prof. dr. Sperna Weiland, dat het con gres veel vruchten zal dragen, ook al zal er niet een direct positief resultaat worden bereikt. Het congres zal tot en met zondag duren. In Rotterdam zijn zestien inbraken, in korte tijd gepleegd door drie jongens van veertien en vijftien jaar, opgehelderd door de oplettendheid van een moeder die 58,- aantrof in de broekzak van haar zoon, die slechts 1,- zakgeld per week kreeg. De 14-jarige jongen werd flink onderhan den genomen en bekende tenslotte met twee vriendjes te hebben ingebroken in een kapperszaak. Daar namen zij 260,- weg. Met het geld maakten ze een reisje naar Scheveningen en kochten een brommer voor 70,-. Toen het geld op was had den zij de smaak te pakken van het goe de leventje. Zij pleegden nog zestien inbra ken voornamelijk in scholen en in kantines op sportterreinen. In één school maak ten zij 1400,- buit. Zij lieten zes andere vrienden van dit bedrag meeprofiteren Het negental heeft nu bij de politie alles bekend. Binnenkort zullen zij hun straf bij de rechter vernemen. c Openluchttheater Bloemendaal, vandaag 20.15 uur: „Jong Israël danst" uit Haifa. Vrijdag 20.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Spel der vergissingen". BIOSCOPEN „Cleo- „De Cinema Palace, 14 en 20 uur: patra", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 uur: vlucht van Captain Blood", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „Profiteurs tegen wil en dank", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „De lef schopper", a.l. Minerva, 14.30 uur: „De model huis knecht",- a.L; -19.30 -uur: „Lawrence van" Arabië", 14 j. Rembrandt, 10.30 uur: „Het verraad va» de zwarte roofridder", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „De wet van het zwaard", 14 j. Studio, 10.30 uur: „De avonturen van Pietje Bell", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 uur: „Moord in galop", 14 j. Monopole (Zandvoort), 14.30 uur: „De geluksvogel", a.l., 20 uur: „The great escape", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Avondopenstelling uitslui tend op zaterdag van 20.30 tot 22.30 uur (tot en met 5 september). Prentenkabinet Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg 103), Ere-tentoonstelling van werken van Dirk Harting, t.g.v. van zijn 80ste verjaar dag. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot en met 23 augustus. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van lino's en pastels van Jan Kuiper. Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: zomerprogramma van kamermuziek. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling „In de Ark wordt getekend"; werken van Joop Koopman. Tot en met 13 septem ber. Bootzaal: „100 Ambachten'' van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Tentoonstelling van tekeningen van het Vaticaans Con cilie door Fred. Franck. Tot en met 31 augustus. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt) Tentoonstelling van Picasso-grafiek. Tot en met 6 septem ber. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 13 tot 17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. DIVERSEN Vleeshal, 14.30 u.: Poppentheater Mer- lijn. Vandaag. Het onderwateravontuur. Vrijdag: De Chinese draak. Cabaret „Adam en Eva" (Raamvest), van 21 tot 23.15 uur: Zomerprogramma gedurende de maand augustus door Frans en Fiet Koster, Cees van Oyen en Enrico Neckheim. DONDERDAG 20 AUGUSTUS City, 20 u.: „De grote Caruso". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Cult. Centrum, 20 u.: lezing, met kleu rendia's over bladcactussen. VRIJDAG 21 AUGUSTUS City, 20 u.: „De hel van de South Paci fic". Stadsschouwburg, 20 u.: „Johnny, waar kom je vandaan?" Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14.00 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; „De Brulboei", Kanaal straat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30* uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. DONDERDAG 20 AUGUSTUS Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Operatie Petticoat". Galerie Boumans, van 9 tot 18 uur Expositie van circusfoto's (dagelijks). VRIJDAG 21 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Tiare Tahiti". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Operatie Petticoat". W.B. Theater, 20 uur: „Dreigende heu vels". Galerie Boumans, van 9 tot 18 uur Expositie van circusfoto's (dagelijks). Advertentie Blend-a-med voorkomt en geneest bloedend tandvlees. fl.95 En voor Uw kinderen: Blendi, de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 KIES zorgt ervoor, dat Uw huid jong en fris blijft. f 1,95 Heerlijk fris en intensief reinigend. Bloemenzeep v.a. f 0.85 (ook in geschenkverpakking) "''J; Eelt, likdoorns, enz. verdwijnen pijn loos en spoorloos na slechts enkele dagen behandeling. Direct verlichting bij branderige en vermoeide voeten. Per doosje f 2.45 zeemt en reinigt in één moeite door. f3.75 wast volmaakt en verft als nieuw tn één keer (ook nylon) enz. Per pakje f0.75 de beproefde viekkenpasta en - spray. Vanaf f0.95 Publikatie t.b.v. de gezamenlijke drogisten. Begin september begint de 30-jarige Maastrichtenaar Jo Krischer op het vlieg veld Zuid-Limburg in Beek zijn vliegbedrijf voor toeristen en zakenlieden met weekend reizen en speciale vluchten naar bijzonde re evenementen in Europa. Krischer's vliegbedrijf, dat reeds enige tijd boven Zuid-Limburg reciamevluchten uitvoert en in opdracht luchtfoto's maakt, gaat vlie gen met chartertoestellen van de in Lu xemburg gevestigde Amerikaanse maat schappij Inter Ocean Airlines. De heer Krischer maakte als jongeman in Austra lië en Nieuw-Guinea kennis met de lucht vaart. Terug in zijn geboorteplaats Maas tricht kocht hij een privétoestel voor za kenreizen naar Duitsland. Hij haalde het vliegbrevet A en vestigde op de luchthaven Zuid-Limburg een eigen vliegbedrijf. De eerste grote speciale vlucht gaat op 12 september naar Farnborough in Enge land. Honderdvij fentwintig luchtvaartenthou siasten boekten reeds om er de grote lucht vaartshow te bezoeken. Voor deze vluch ten charterde de heer Krischer een DC 3, een DC-4 en een Constellation bij Inter Ocean Airlines. Hij is van plan om Lim burgse wielerliefhebbers op 5 september naar de wereldkampioenschappen in Ge- nève te vliegen. Voor de vakantiereizen en weekenduitstapjes naar Griekenland en Spanje wil de heer Krischer, die samen werkt met Schreiner Airways, op de lucht haven Beek een eigen reisbureau oprich ten. Aan het eind van deze maand vertrekt van Schiphol onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Alpen-Vereni ging de tweede Nederlandse Hima- laya-expeditie onder leiding van de cineast en journalist Jan Boon (Kitzbühel). Voorts zullen eraan deelnemen de studenten A. J. Driessen (Delft), J. G. de Lint (botter dam) en F. C- Dufour (Delft), alsmede de Oostenrijkse berggids en skileraar H. Schriebl. De heren Boon en Schriebl zijn reeds tweemaal in de Himalaya geweest, de drie studenten beschikken alleen over alpenervaring. De ruim 7100 meter hoge nog onbestegen Himlung Himal is het doel van de expeditie. Ter voorbereiding zullen drie passen tussen vier- en vijf duizend meter worden overschreden. Zij wordt financieel gesteund door de Nederlandse hoogalpine stichting, bij dragen zijn ontvangen van onder meer het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, het Prins Bernhard-fonds, de Koninklijke Nederlandse Alpen Ver eniging en het Molengraaff-fonds. Het hoogheemraadschap Delftland ver wacht in het najaar van 1965 gereed te zijn met de versterking van de zeewering tussen Den Haag etf Hoek van Hólland in het kader van het Deltaplan. Tussen Kijkduin en Ter Heyde is het Werk al gé- reed. Dit najaar zal, naar wordt ver wacht, ook de versterking van de duin strook bij Ter Heyde worden voltooid. Een Nederlands-Belgische combinatie zal binnenkort in de Faliebar in het Brabantse Gemert het Saturnespel introduceren, in navolging van de Caransa-primeur in het Zandvoortse badhotel. In de afgelopen nacht Is In het zieken huis te Oss overleden de 49-jarige Keiees M. J. Amukwaman. Hij was zaterdag bij een vechtpartij in het woonoord Donsel te Nistelrode door een andere Keiees, L„ met een mes levensgevaarlijk gewond. Aanlei ding tot de vechtpartij was een oude fa milievete. L. is intussen voorgeleid aan de officier van justitie in 's-Hertogenbosch. Hij werd bij de vechtpartij door een zoon van het slachtoffer licht gewond. De Amsterdamse Bank heeft bericht ontvangen van de City Bank in New York dat in Mexico en Columbia valse dollar biljetten zijn ontdekt en dat de valse mun ters waarschijnlijk zullen proberen met een aantal van de biljetten naar Europa uit te wijken. De valse 50-dollarbiljetten hebben als serienummers B 24377855 A, B 24355877 A, B 77355824 A en B 77355889 A. De voorzijde van deze biljetten draagt aan de rechter benedenhoek het teken F 25 en aan de achterzijde 168. De biljet ten zijn getekend: Ivey Baker Priest, treasurer. Robert Banderson (Secr.). De kwaliteit van het papier is goed, alleen ontbreken de rode haartjes die men op de echte biljetten aantreft. De reproduc ties op de voorzijde zijn zeer goed, die op de achterzijde zijn minder goed. De valse biljetten van honderd dollar hebben de serie-nummers E 20638670 A., B. 65465888 A., E. 65564537 A. en H. 95378921 A. De imitaties van de honderddollar biljetten zijn vrij slecht. Hoogleraar. Prof. dr. G. Helmberg is be noemd tot buitengewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Eindhoven om onderwijs te geven in de analyse en theoretische waarschijnlijkheidsbereke ning. Sinds september 1963 is hij gast hoogleraar aan de gemeentelijke univer siteit van Amsterdam. Mijnwerker omgekomen. In de staatsmijn Emma in Hoensbroek is de 42-jarige seingever E. Tienstra uit Heerlen op de 41 O-meterverdieping bekneld geraakt tussen een kolenwagen en de wand van een schachtkooi. De heer Tienstra, die gehuwd was en vader van twee kinderen, was vrijwel terstond dood. Dodelijke val. De 62-jarige bouwvakarbei der A. Koppelaar is bij de bouw van een woonflat in Alblasserdam van een zes meter hoge steiger gevallen. Ver moedelijk is hij uitgegleden op het natte stellinghout. Hij is korte tijd later in het ziekenhuis te Alblasserdam overleden. Autodealers. Autodealers uit 24 landen zullen van 2 tot 5 september het acht tiende jaarcongres van het „Office for Motor Trades and Repairs (I.O.M.T.R.) in Washington bijwonen. Aan dit eerste congres van deze organisatie buiten Europa nemen 28 Nederlanders deel. Bijdrage. De Nederlandse bloembollen firma Stassen jr. heeft 25.000 gulden ter beschikking gesteld van het World Wild life Fund als bijdrage in de aankoop- kosten van Europa's laatste grote wil dernis, de Coto Donana in de monding van de Guadalquivir in Spanje. Dit ge bied is een pleisterplaats en overwinte ringsoord voor grote aantallen Europese trekvogels. Een deel van de koopprijs van ruim twee miljoen gulden is nog niet bijeen. Advertentie 14. Brammetje had wel gelijk gehad: op het zandpad, dat naar het Kasteel leidde, stonden de Kobolden van Oem te wachten om elke indringer te vangen, die er langs durfde komen. Eén van de Kobolden leg de zijn oor tegen de grond. „Ik hoor voet stappen" zei hij opgewonden. „Allemaal tussen de struiken.en houd je stil!" Vol spanning staarden zij in het duister. „Het is een matroos" zei één van de Kobolden, die erg goede ogen had. „Ik zie het aan zijn muts". Ze konden natuurlijk niet we ten, dat het een aap was, die de muts van Brammetje had gestolen. „Pas op", fluisterde de Kobolden elkaar toe. „Daar komt-ie.nu gaan we de indringer van gen!" En één van hen stond al klaar om het touw door te snijden, waarmee hij een groot net omlaag zou doen vallen. ZO, NO KUNNEN WE IN STIW6 WAT FIJN, DAT-IE NU BETER SPELLEN KONT DE STILTEMACHINE LUISTEREN IAVVAAl VERBODEN STIwe - A.u.e, onzin ZO,NU HEB IK6R6EN0E6 AUES versoden! -<2Eeu 3 ONZIN' loop op R0886R' sritre A.U.B, r PIB Advertentie Bij het zandzuigen voor de uitbreiding van de dorpskern van Giethoorn is op ne gen meter diepte een bot van een prehis torisch dier gevonden. De directuer van het oudheidkundig museum op Schotland heeft het bot gede termineerd als de rugwervel van een oeros, die vijftien- tot achttienduizend jaar geleden heeft geleefd. De vondst is opgestuurd naar het rijksmuseum voor archeologie en mineralogie in Leiden. Het opspatten van regenwater tegen de voorruit van een vrachtwagen heeft gis teren op de Basisweg te Amsterdam een kettingbotsing veroorzaakt, waarbij acht wagens betrokken raakten. Twee Duitse vrouwen, een der bestuurders en drie kin deren werden lichtgewond naar het W.G. in Amsterdam vervoerd. In zijn woning in Vught is gisteravond op 54-jarige leeftijd overleden de heer J. A. M. Rouppe van der Voort, in leven burgemeester van Vught. SCRANTON (AP). De Amerikaan Samuel Nicholson raakte de macht over zijn motorrijwiel kwijt en stoof over de berm op de rand van een twaalf meter hoge steile glooiing af. Hij werd in de lucht geworpen en be landde in een boom, die zijn val brak. In de boom kwam hij echter in een horzelnest. Vluchtend voor de stekende insecten greep Nicholson in een struik giftige klimop. De 34-jarige Nicholson wordt nu be handeld voor zijn verwondingen, de horzelsteken en de klimopvergiftiging. In Amsterdam is gistermiddag op 82- jarige leeftijd overleden de oud-directeur van de hogere zeevaartschool te Amster dam de heer P. Haverkamp. De heer Haverkamp genoot grote be kendheid door zijn verrichtingen voor de ontwikkeling van de nautische weten schap. In onderwijskringen was hij een zeer gezaghebbende figuur. Hij stelde on der andere een boekje met logaritmetafel» samen dat nog steeds bij het onderwij» wordt gebruikt. Ook droeg de heer Ha verkamp bij tot de ontwikkeling van de radio-techniek. De heer Haverkamp was officier in de orde van Oranje Nassau en drager van de gouden De Ruyter-medaille. De be grafenis geschiedt maandag te Wester- veld. De depressie, die de laatste dagen zo veel regen heeft gébracht; is nu boven Zuid-Zweden aangekomen. Zij maakt daar deel uit van een groot lagedrukgebied, dat zich over geheel Scandinavië uitstrekt. Een andere depressie, die over de oceaan naar het oosten trekt, nadert de Golf van Biskaye. Zij zal nog geen invloed op het weer in onze omgeving uitoefenen. In Ne derland stijgt de luchtdruk langzaam. De wind zal overwegend zwak zijn en aan gezien de stabiliteit van de atmosfeer la ter groter wordt blijft het bijna overal droog. Flinke zonnige perioden kunnen worden verwacht. Daardoor stijgt de tem peratuur een paar graden. Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. o SB De Europese Commissie in Brussel heeft twee economische projecten voor Surina me goedgekeurd. Het eerste betreft een landbouwproject voor de streek Tijger- kreek-West met een oppervlakte van 1.280 hectare. Aan het Europese Ontwikkelings fonds was gevraagd de kosten te dekken van het aanleggen van kanalen en wegen, waarmee naar schatting 361.000 dollar is gemoeid. Het gehele project zal 820.000 dollar kosten. In het district Saramanca waar dit project zal worden uitgevoerd leeft 82 percent van de bevolking van de landbouw, maar wegens het ontbreken van irrigatie en een wegennet wordt het in cul tuur brengen van de grond ten zeerste bemoeilijkt. Het tweede project heeft betrekking op de overdracht van een schip voor we tenschappelijk onderzoek, oorspronkelijk bestemd voor geologisch onderzoek in Nieuw-Guinea. Daar Suriname een derge lijk schip nodig heeft voor hydro-grafisch onderzoek is aan het Europese Ontwikke lingsfonds de financiering gevraagd van de overdracht van schip en instrumenten, totaal 110.000 dollar. Suriname zal vrij over het schip kunnen beschikken, maar zal voorrang moeten verlenen aan onder zoekingen voor projecten welke door de E.E.G. worden gefinancieerd. De Europe se ministerraad zal de definitieve beslis- sling over de financiële hulp voor deze projecten moeten nemen. Tijdens een onweersbui, die zich gisteren boven Zuidwest-Friesland heeft ontladen, zijn zeven koeien van de veehouder K. Elgersma te Harich in het weiland door dé bliksem getroffen en omgekomen. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg zwaar bew. nw zwaar bew. nnw zwaar bew. nw regenbui nw zwaar bew. w motregen w regenbui wzw regen wzw a S 2 18 17 16 18 17 18 16 16 Helsinki regen o 23 Stockholm regen wzw 19 Oslo geheel bew. windst. 21 Kopenhagen zwaar bew. wzw 20 Aberdeen onbewolkt w 13 onbewolkt wnw 15 zwaar bew. wnw 17 half bew. windst. 15 half bew. w 14 regen w 10 onbewolkt windst. 21 half bew. windst. 22 licht bew. n 28 regen wzw 22 zwaar bew. zw 18 zwaar bew. zw 19 Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. windst. 18 half bew. windst. 19 zwaar bew. nno 27 zwaar bew. wnw 22 regen ozo 21 half bew. windst. 26 onbewolkt z licht bew. windst. 31 zwaar bew. windst. 25 onbewolkt windst. 30 licht bew. windst. 30 onbewolkt n 8 22 1 14 15 15 4 2 1 12 6 0 0 0 23 3 2 0,1 2 0,2 0 2 2 0 1 0,4 0 0,2 0,2 2 0 0 0 0 0 0 Vrijdag 21 augustus Zon op 5.33 uur, onder 19.52 uur. Maan op 19.36 uur, onder 3.02 uur. Maanstanden 23 augustus 06.25 uur volle maan 30 augustus 10.15 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 20 augustus Hoog water 1.57 uur en 14.25 uur. Laag water 9.46 uur en 22.09 uur. Vrijdag 21 augustus Hoog water 2.40 uur en 15.04 uur- Laag water 10.35 uur en 22-53 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. yroeger dan te Umuideo,

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2