Comité Vrij Heemskerk meen niets onjuist ze hebben beweerd Mijn papa kocht een diaprojector bij Gans Roode Kruis autopuzzelrit in de IJmond op 5 september Verdienstelijke zeelieden kregen onderscheiding de JSoex ©t zaanlandsche „Waarheid mag altijd gezegd" Visserij- en scheep- vaartschool Velsen V eter anenvoetbal Wandelpuzzeltocht ging niet door Honderd kilometer rijden en puzzelen Straattekenwedstrijd in IJmuiden-Oost Havenberichten Faillissementen Lunapark op het marktplein Wind- en regenschade in Beverwijk Ontvlieg de duurte en guurte In de Vishal en op zee Reddingboot voor Scheveningen Loodsdienst IJmuiden gestaakt en hervat DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1964 |J.A.Gans en Zoon Wij vragen voor direct vlotte verkoopster meisje 5 voor de kassa en eenvoudige administratie. schoenhandel IjMUIDEN Voor werk voor maritieme meteorologie Zwemkampioenschap voor militair jelle Oortwijn 70 dagen naar HVAR REISBUREAU JOH. VELLEKOOP mm In een verweer op kritiek (in diverse bladen) naar aanleiding van de activitei ten van het Comité Vrij Heemskerk schrijft dit comité: „Onze taak is het de bevolking op een gedegen en begrijpelijke wijze voor te lichten over de problematiek van de IJmond en het grote onrecht, dat gaat geschieden als Beverwijk en Heems kerk worden samengevoegd. Wij zijn hier toe gedwongen omdat men ons van ho gerhand nooit met opgave van argumenten heeft verteld waarom de samenvoeging in ons belang is. Omdat wij van mening zijn dat die samenvoeging niet in ons belang is, blijven wij met onze activiteiten door gaan tot het moment, waarop men ons de onjuistheid van onze mening met goede argumenten zal hebben aangetoond. Heb ben wij soms tot nu toe iets beweerd dat niet juist is? Als dat wel zo is. waarom heeft men ons dan nooit daarop attent gemaakt? Wij weten dat wij fel zijn en hier en daar ge durfd, maar wij weten ook dat wij steeds binnen de grenzen van het fatsoenlijke zijn gebleven. Ons tweede doel is om, wanneer ons dat gewenst voorkomt, zich over een of andere kwestie in een boodschap tot de minister van Binnenlandse Zaken en de Tweede Kamerleden te wenden Wij hebben dit enige malen gedaan en wel zodanig netjes dat nooit iemand daar ook maar enige aan stoot aan heeft kunnen nemen. Dat we in ons laatste artikel met „plano-gooche laars" heus niet teveel gezegd hebben, blijkt uit het feit, dat reeds in 1958 vast stond waar de Coentunnelweg de Velser- tunnelweg zou kruisen; zes jaar zijn sinds dien verlopen, vele plannen zijn gemaakt, maar nog nooit heeft men het definitieve tracé van het verlengde van de Coentunnel weg vastgesteld. Wanneer we dan bedenken dat van dat tracé de gehele bebouwing van plan Assumburg en Meerestein af hangt, alsook de situering der wegen, dan komen gemelde heren met een „over vooruitstrevendheid gesproken" er nog heel billijk van af, en dan krijgt ook de samensteller van de KRO-documentaire, van vrijdag vorige week die beweerde dat de doodlopende wegen aan de grens het Advertentie Want papa wist dat Gans zoveel diaprojectoren in voorraad heeft (ook de nieuwste!). Halfautoma- tische (v.a. 151.—), volautoma tische (v.a. 249.—) of met schuifbediening (v.a. f 88.—). En vrijblijvende demonstratie (ook met uw eigen dia's) in speciale projectieruimte. Gans heeft keus en een goed advies in DIAPROJECTOREN Kennemerlaan 5 (bij de brug) gevolg zouden zijn van gebrek aan samen werking, ongelijk; dit heeft met samenwer king niets te maken, hier wacht men slechts op een besluit van hogerhand alvorens ver der te kunnen gaan. Wij zijn het er mee eens, dat de waar heid hard is, maar niet dat ze niet altijd gezegd zou kunnen worden. Als men rech ter door zee zou zijn gegaan, zou de IJmond-Noord er nu heel wat florissanter voor hebben gestaan." B. en W van Velsen stellen de raad voor te benoemen tot leraar, in vaste dienst on derscheidenlijk in tijdelijke dienst, aan de Gemeentelijke School voor Visserij en Scheepvaart te IJmuiden, de volgende leerkrachten. Dagschool: voor het tijdvak 1 augustus 1963 tot 1 augustus 1964: de heren J. J. Bronsveld, A. J. Eiff, F. Feenstra, E. Floo- ren, J. Gravemaker, E. W. de Haas, T. A Langedijk, C. Peet en A. H. Wedemeyer, voor het tijdvak 1 augustus 1963 tot 1 januari 1964: de heer J. H. Beyer; voor het tijdvak 1 februari 1964 tot 10 augustus 1964: de heer J. Stam; voor het tijdvak 15 maart 1964 tot 1 augustus 1964: de heer K. Metzlar; voor het tijdvak 28 augustus 1963 tot 1 augustus 1964: de heer G. Streefland; met ingang van 1 augustus 1963 in vaste dienst: de heren E. Flooren en J. de Weert; met ingang van 1 januari 1964 in vaste dienst: de heer B. Klomp. Avondschool: voor het tijdvak 1 augus tus 1963 tot 1 augustus 1964: de heren T van Os, C. Peet, R. Ruardy en G. P. Valter, voor het tijdvak 28 augustus 1963 tot 1 augustus 1964: de heer G. Streefland; voor het tijdvak 1 februari 1964 tot 10 augustus 1964: de heer J. Stam; voor het tijdvak 15 maart 1964 tot 1 augustus 1964: de heer K Metzlar; voor het tijdvak 1 oktober 1963 tot 1 oktober 1964: de heren J. J. Brons veld, C. van Es, G. Streefland en W. Zwemmer; met ingang van 1 augustus 1963 in vaste dienst: de heren E. Flooren, J. G Hofstee en R. Ruardy. Op het Waterloo-sportcomplex in Drie huis worden vanavond om half zeven de wedstrijden van de voetbalveteranen ge speeld, die gisteravond vanwege de hevi ge regenval uitgesteld moesten worden. De meeste publieke belangstelling zal uitgaan naar het duel tussen de vetera- nenelftallen van het Haarlemse EHS en titelhouder Stormvogels. Ook dit jaar heb ben de „Vogels" een sterk elftal, dat een goede kans maakt om de titel te prolon geren. Voor het eerst geeft nu ook de voorzitter van de technische commissie, Piet Heilig, acte de présence. Geheel on getraind komt hij niet in het veld, want op het IJmuidense strand maakte hij het afgelopen strandvoetbaltoernooi furore als trapvaste spil. Jan Luppens, Freek Venus en Jaap Admiraal zijn andere zeer beken de blauwwitte spelers, die nog steeds ac tief zijn in de KNVB-competitie. Op het andere voetbalveld zullen de vroegere cracks van het Velsennoordse Kinheim en het Santpoortse Terrasvogels laten zien, dat zij het voetbalspel nog steeds niet verleerd zijn. Het is voor de spelers en de vele toeschouwers te hopen dat de traditionele regenbuien vanavond verstek laten gaan boven „Waterloo" om half zeven. De wandelpuzzeltocht door Velsen, die gisteravond zou worden gehouden, is niet doorgegaan, wegens de regen. Volgende week woensdag hoopt men beter weer te hebben. Advertentie en KENNEMERLAAN 63 De traiditonele autopuzelrit ten bate van de afdeling Velsen-IJmuiden van het Nederlandse Roode Kruis wordt dit jaar op zaterdag 5 september gehouden. De eerste equipes die deelnemen aan deze autopuzzelrit, waarvan de organisatie in handen is van de automobielvereniging „De Rijnmonders", gaan om halftwee van start op het parkeerterrein nabij Paviljoen Schoonenberg. Deze autopuzzelrit, waaraan iedereen kan deelnemen om de kas van het Rode Kruis te versterken, wordt verreden vol gens de bepalingen van het nationaal reglement voor betrouwbaarheidsritten en heeft een totale lengte van honderd km. Er wordt gereden in twee klassen. In de A-klasse komen de geroutineerde rij ders uit, terwijl in de B-klasse de min der sterken op het gebied van autorally- rijden kunnen meedoen. Het bestuur van „De Rijnmonders" houdt zich uitdrukke lijk het recht voor om al te bescheiden inschrijvers te promoveren naar de A- klasse. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Gregory Vakulentchuk van Feodocia; Bucammar, Ant werpen; King Fisher, Felixtowe; Joost, Patenie- mi, Zaandam; Hegg, Leith; Wollin, Kotka, Zaan dam; Ibis, Delfzijl; Wolanda, Londen; Swift, Londen; Vassijaure, Lulea, IJmuiden; Orwel Star, Londen; Jans, Londen; Calvyn, Orneborg; Martha Ahrens, Hamburg; Deborah, Londen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Zwer ver van Londen; Eemsborg, Bolsta, Zaandam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Sottorf naar Rouaan; Cranborne, Southampton; There sa, Halden; Thorsholm, Abina; Aubade, Norfolk, IJmuiden; Garnes, Trondheim; Ardetta, Rotter dam; Ladon, Hamburg; Trito, Rotterdam; Linge- stroom, Rouaan; Pionier, Avenmouth; Hunts- ville, Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Servaas- kerk naar Bremerhaven; Dunera, Londen; King Fisher, Felixtowe; Amyntas, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 18 augustus 1964 geen faillissementen uitgesproken. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 12 augustus 1964 geëindigd het faillissement van: Johan Ja cobus Fontaine, van beroep voorheen bak ker, thans chauffeur, wonende in Halfweg, gemeente Haarlemmermeer, Essenlaan 55, uitgesproken d.d. 23 januari 1962. Rechter commissaris mr. J. D. Vink. Curator mr. D. Rens, advocaat en procureur te Haar lem. Bij onderscheidene K-B.'s en beschik kingen van de minister van Verkeer en Waterstaat zijn 69 zeelieden onderscheiden voor hun werkzaamheden op het gebied van de maritieme meteorologie. De gouden medaille werd toegekend als erkenning van bijzondere verdiensten aan de gezag voerders A. Bijl van de N.V. Nederland sche Pacific Tankvaart Mij. en A. Looren de Jong van Phs. van Ommeren N.V. De zilveren medaille kregen 26 gezagvoerders: W. F. J. Mörzer Bruyns, A. Manschot, P. Jonker en J de Waard van de N.V. Stoom vaartmij. Nederland, P. G. J. Smittenaar, W. C. Mets en S. Ruyg van de N.V. Ver- eenigde Nederlandsche Scheepvaartmij. M. Burgmans, G. F. Corver, M. J. Rennes en D. J. van der Wiel van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd N.V., C. Rol, C. G. Kooyman, C. M. Snelleman en Th. Busser van de N.V. N.A.S.M. Holland-Amerika Lijn, H. Lubbers en W. Buys van de Koninklijke Java-China-Paketvaart Lijnen N.V., L. van Leeuwen van Shell Tankers N.V., P. A. van den Broecke van de Ko ninklijke Nederlandse Stoomboot-Mij N.V., B. de Blank van de N.V. Koninklijke Pa- ketvaart-Mij., E. C. A. M. Verbiest van Phs. van Ommeren N.V., A. A. Gerritsma van Van Nievelt Goudriaan en Co's Stoom vaart Mij. N.V., G. A. M. Jonker van de N.V. Nederlandsche Pacific Tankvaart Mij., J. E. Osinga van de N.V. T.V.V.D. Konink lijke Hollandsche Lloyd, W. J. Bos van de N.V. Nederlandse Tank- en Paketvaartmij. en I. Groendijk van de Nederlandse Erts- tankermij. N.V. Een aneroïde-barometer als blijk van waardering werd toegekend voor hun aan deel in de bewerking van verdienstelijk bijgehouden meteorologische journalen aan de negentien stuurlieden in de grote han delsvaart: A. J. Kok Hzn. van de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland", J. Zijlstra van de N.V. Vereenigde Neder landsche Scheepvaartmaatschappij, P. C. Gallas en C. A. J. Kraayeveld van de Ko ninklijke Rotterdamsche Lloyd N.V., B. van Smirren en F. M. Carsjens van de N.V. N.A.S.M. Holland-Amerika-Lijn, E. Pels en H. van Weel van de Koninklijke Java-China-Paketvaart Lijnen N.V., P. J. M. Arts van Shell Tankers N.V., D. Kor- naat en A. Jongeling van de Koninklijke Nederlandsche Stoombootmaatschappij N.V., L. van der Boon van de N.V. Konink lijke Paketvaart-Maatschappij, W. Broos van Van Nievelt, Goudriaan en Co's Stoomvaart Maatschappij N.V., C. H. Schenkenberg van de N.V. Nederlandsche Pacific Tankvaart Maatschappij, L. J. H. Vijgen en C. E. van der Meer van de N.V. T.V.V.D. Koninklijke Hollandsche Lloyd, C. Veldkamp van de Esso Tankvaart Maat schappij N.V., M. H. Knijnenburg van Waling van Geest en Zonen N.V. en F. S. Ringma van de Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart N.V. Voor hun aandeel in de bewerking van verdienstelijk bijgehouden stroomjourna- len aan de twaalf stuurlieden in de grote handelsvaart: E. W. R. Storm van de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland", A. F. M. Remmers en F. J. van Wijnen van de N.V. Vereenigde Nederlandsche Scheep vaartmaatschappij, Ch. Schenkenberg van Mierop van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd N.V., D. B. den Braber en G. Daman van de Koninklijke Java-China-Paketvaart Lijnen N.V., P. de Regt van Shell Tankers N.V., R. de Mes van de N.V. Koninklijke Paketvaart-Maatschappij, O. Dokter van Phs. van Ommeren N.V., R. Wijnmaalen en P. C. Mostertman van de N.V. T.V.V.D. Koninklijke Hollandsche Lloyd, G. G. Rut ting van de N.V. Nederlandse Tank- en Paketvaart Maatschappij. Voor hun aandeel in de prompte ver zending van radiografische scheepsweer- rapporten aan de acht radiotelegrafisten in de grote handelsvaart: C. K. Musch, C. A. van den Brand, G. K. Wouters, C. H. N. Frankenmolen, J. J. Baas, A. M. Balsink, J. H. Pel en W. ten Grotenhuis van Radio- Holland N.V. Voor hun aandeel in de bewerking van verdienstelijk bijgehouden meteorologische journalen aan de stuurman van het hos pitaal-kerkschip „De Hoop" A. Visser en aan de schipper van een vissersboot Z. G. Blok, die ook zorgde dat de journalen prompt werden verzonden. Zo was het vorig jaar. Aanstaande zaterdag zal er in IJmuiden- Oost een straattekenwedstrijd worden ge houden voor de jeugd van 6 tot 15 jaar. Deze tekenwedstrijd loopt vooraf aan de tweede grote „Jeugddag 1964'' welke wordt georganiseerd door de gezamenlijke r.k. Jeugdverenigingen in IJmuiden-Oost, op 6 september. Op de tegelpaden voor de r.k. Paterskerk I in de Willemsbeekweg, op de speelplaats van de r.k. Meisjesschool aan de Zeeweg, en voor het Patronaatsgebouw kunnen de I kinderen zaterdag hun krachten beproeven, j Een jury zal de resultaten beoordelen, en op 6 september worden de namen van de prijswinnaars bekendgemaakt. Programma Jeugddag 1964: half negen: Openluchtmis (terrein kleuter- school Wildzang); half tien: Ontbijt (je eigen boterham mee brengen) tien uur: Opening met vlaggenparade; half elf: Aanvang van de wedstrijden (voetbal, handbal, verkleedpartijen, koekhappen, behendigheidsspelen etc.); half een: Lunch; half twee: Grote puzzeltocht door IJmui den; kwart over drie: Dorstige kelen worden gelest; half vier: Prijsuitreiking o.a. van de straat tekenwedstrijd op 22 augustus. Gezien het grote succes van verleden jaar heeft het bestuur van deze Jeugddag besloten, geen grote wijzigingen aan te brengen in het programma zoals dit werd uitgevoerd in 1963. Door middel van inschrijvingsformulie ren kunnen de aspirant deelnemers(sters) zich op zondag 23 augustus opgeven op het kerkplein, of vóór 24 augustus bij mevr. Van Kilsdonk, de Noostraat 5, of bij mej. Els Foekema, Maasstraat 73. De equipe die de minste strafpunten heeft behaald is winnaar van haar klasse Wanneer in een klasse meerdere equipes een gelijk aantal strafpunten hebben, het geen in de praktijk meestal strafpuntloze equipes zijn, dan is de hoogstgeklasseer- de degene, die bij één of meer geheime tijdcontroles de geringste afwijking heeft van de berekende passeertijd. Als prijzen worden beschikbaar gesteld auto-accessoires en luxe- en huishoudelij ke voorwerpen. In de beide klassen is de eerste prijs een transistor-autoradio. In verband met het 50-jarig bestaan van de afdeling Velsen-IJmuiden van het Neder landse Rode Kruis zal als extra-prijs nog een auto-transistorradio beschikbaar wor den gesteld. Deze radio wordt verloor on der alle geklasseerde deelnemende equi pes. Deelnemers moeten zich vóór 29 augus tus melden bij: de heer S. Wolthuizen, Cepheusstraat 13 te IJmuiden, de heer Th. B. van Kleef, Herculesstraat 61 te IJmuiden of de heer J. Kloosterhuis, Ko ningin Wilhelminakade 26 te IJmuiden. Inschrijving kan eveneens geschieden door overschrijving op girorekening 215069 van de Rotterdamse Bank NV te IJmuiden on der vermelding „Rode Kruis Rally". Het inschrijfgeld bedraagt 12,50 per equipe en 10,- per team. De inschrijvers ontvangen zo spoedig mo gelijk na ontvangst van het inschrijffor mulier en het inschrijfgeld een accepta- tiebrief, waarin de starttijd en klasse ver meld staan. Een half uur voor de officiële starttijd ontvangt de deelnemer aan de starttafel zijn startkaart, en de routebeschrijving wordt aan de start uitgereikt. Op het IJmuidense Marktplein komt za terdag aanstaande een groot lunapark, tot en met zaterdag 29 augustus. Het lunapark zal elke dag geopend zijn van 14 tot 24 uur zondag echter van 19 tot 24 uur. De zware regenval, gepaard met harde wind heeft ook geen goed gedaan aan de te veld staande gewassen in Beverwijk? Vooral de landbouwers in de polder, die aan de vooravond staan van het binnen halen van de zaadoogst, moeten hun werk zaamheden opschorten. Op vele plaatsen was men al begonnen met het oogsten van de tarwe; nu ligt een groot deel neergesla gen. Ook bloemkwekers zien hun buiten bloemen er niet beter op worden. De harde wind heeft ook huis gehouden onder de bonenstokken: de beruchte bo- nenstorm kan men, zoals oude tuinders zeggen, altijd half augustus verwachten. Ook nu is hij dus gekomen, alleen staan er in Beverwijk lang zo veel bonen niet meer als in vroegere jaren. Jelle Oortwijn, de IJmuidense zwemmer van VZV heeft het militaire kampioen schap 100 meter vlinderslag gewonnen. Bij wedstrijden in het natuurbad van Soest- duinen zwom Oortwijn de afstand giste ren in 1.09.4 en dat was een tijd, die door geen van de andere deelnemers werd be naderd. (Woude was tweede met 1.16). I De uitslagen van de militaire kampioen schappen zijn: 400 m. vrije slag: 1. Kroon I (Landmacht) 5.09.- 1500 m. vrije slag: 1. Kroon (Landmacht) 19.56.- 100 m. vlinder slag: 1. Oortwijn (Landmacht) 1.09.4 200 m. schoolslag: 1. Bruggink (Landmacht), 2.52.6. 100 m. vrije slag: 1,. Kroon (Land macht) 1.-.-. 100 m. rugslag 1. v.d. Voet, (Luchtmacht) 109.9. 4 x 50 m. wisselslag: I 1. Landmacht 2.11.7. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren: andijvie 8-16, bloemkool 22-74, bospeen 18-52, waspeen 12-43, sla 8-29, spinazie 22-65, sperziebonen 45-85, snijbonen 40-98, pronkbonen 30-59, poste lein 15-35, tomaten 35-43, komkommers 10-23. Advertentie SUBTROPISCH EILAND voor de kust van Zuid-Dalmatië, het „Madeira van de Middellandse Zee". Van 767.— tot 965.—. Vertrek: 2 november 1964 en 11 januari 1965. Inlichtingen, gidsen en boekingen bij uw Kennemerlaan 25 - IJmuiden telefoon 02550 - 8306 C. H. Moensstraat 13 Beverwijk telefoon 02510 - 26842* Woensdag In totaal werden woensdag in IJmuiden geveild 8060 kisten vis, waarvan: 38 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 5 tongschar en schartong, 352 schol, 5 schar, 10 bot, 3211 haring, 2144 makreel, 2010 schelvis, 12 wij ting, 235 kabeljauw en gul, 6 haai, 4 poon, 10 kool vis en 17 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 3,50, gr. tong 8,13-7,59, grm, tong 5,98-5,57, kim. tong 5,96-5,30, kl. tong I 6,64-6,27, kl. tong II 7,04-6,67, tarbot I 5-3,70. Per 50 kilogram: tongschar 80, kl. schol 11 47-24, schar 31, bot 17-12,50, verre ha ring 16-11, makreel 30-9, gr. schelvis 47- 37, grm. schelvis 38-30, kim. schelvis 36- 19, kl. schelvis I 34-17, kl. schelvis II 21- 7,60, wijting 31-17, gr. gul 56-37, middel gul 51-37, gl. gul 31-23, kl. haai 36, poontjes 21, kl. koolvis zwart 48-28. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 288-94, gr. koolvis zwart 152-108. In IJmuiden werden woensdag de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 54 5.710, 51 6.790, 213 3.920, 217 6.570, 34 6.840, 121 11.940, 109 100, 94 1.710, SCH 117 6.210, SCH 153 3.080, SCH 171 9.110, VL 110 9.430, VL 153 5.010. Aanvoer van donderdag Achtentwintig vaartuigen hebben don derdagmorgen in IJmuiden gelost: 4875 kisten vis, 20 stuks stijve kabeljauw en 6500 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 90 kisten schelvis, 25 wijting, 75 gul en kabeljauw, 2850 haring, 800 spanharing, 680 schol, 5 tarbot, 95 varia. Pryzen van donderdag Per kilogram, in guldens: tarbot 4.60- 3.90, grote tong 8.86-7.74, grootmiddel tong 6.10-5.85, kleinmiddel tong 6.13-5.83, tong één 6.78-6.45, idem twee 7.37-6.80, zalm 7.20-4.40. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 186- 156, midel kabeljauw 194-142. Per stuk: kreeft 19. Per 50 kilogram: grote schelvis 68, mid del schelvis 64, kleinmiddej schelvis 72-52, schelvis één 72-52, idem twee 35-22, gul één 68-58, idem twee 63-52, idem drie 43-18, grote schol 58-51. middel schol 58-51, kleinmiddel schol 52-44, schol één 51-48, idem twee 48-33, idem drie 28-19, schar 40-38, bot 10, haai 34-24, gestripte wijting 44-28, dichte wijting 30, tarbot 202-112, griet 84-66, tongschar 88, haring 15.20-11.20, rog 55-43. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 110 kisten schelvis, 50 wijting, 40 gul en kabeljauw, 2800 haring, 300 makreel, 220 schol, 2100 kilogram tong. Buiten de markt waren er 4000 kisten haring. Advertentie OW Mr OPTICIEN Lange Nieuwstraat 789 - Telefoon 7119 Gisteravond is de loodsdienst voor kleine I Zoals bekend is, is de thans vier jaar schepen te 9.15 uur gestaakt. Om tien uur oude „Carlot" op Terschelling gestatio ftictorOTrnnn Tirn v ri rtnr dn InnrlrfliAnnf I i - Scheveningen krijgt eind van dit jaar een nieuwe reddingboot. Het is de „Ber nard van Leer', die thans in opdracht van de K.N.Z.H.R.M. op de werf van de ge broeders Niestern te Delfzijl wordt ge bouwd. De nieuwe reddingboot zal een zusterschip zijn van de „Carlot". De „Ber nard van Leer" gaat de „Brandaris" ver vangen, die als reserve op Terschelling zal worden gestationeerd. gisteravond werd ook de loodsdienst voor grote schepen gestaakt. Hedenmorgen zes uur werd de loodsdienst in IJmuiden voor alle schepen hervat. neerd. Deze reddingboot voldoet uitste kend. Op de werf in Delfzijl is behalve de „Bernard van Leer" nog een reddingboot De reddingsboot „Carlot" van de KNZHRM. van dit type in aanbouw, namelijk de „Ge broeders Luden", die bestemd is voor het station Oostmahorn. Deze reddingboot zal pas in de zomer van volgend jaar in dienst worden gesteld. Het „Carlot"-type reddingboot is zelf- richtend. Het heeft een waterverplaatsing van 54 ton, de lengte is ruim 20 meter, de grootste breedte bedraagt meer dan vier meter en de diepte is 1.40 meter. Het is uitgerust met twee Kromhout acht- cylinder scheepsdieselmotoren van elk 140 epk. De snelheid van de „Bernard van Leer" zal 10,5 knoop zijn.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6