Drinkwater voor N.-Holland Twintig miljoen kubieke meter per jaar NIEUWE KOLLEKTIE Leden van voetbalclub DEM zorgden voor eigen clubhuis Deense en Britse visserij Geld opgenomen van bank- boekje van kostbaas Grote belangstelling voor veteranen van Stormvogels Officier eiste twee jaar voor mishandeling van politieman Minimumprijzen van haring en verhoogd makreel eetkamers en bankstellen VERSPUY VELO Auto botste op een stilstaande wagen Steigerbouwer gewond Afscheid visserijschool Een jaar geëist Ruime zege op EHS in IJmuiden-toernooi HAARLEMSE RECHTBANK Verdachte bang voor het pistool VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1964 Onze voorraad meubelen is nu weer verrijkt met een geheel nieuwe kollektie prachtige moderne modellen, maar ook oud-Hollands. Stuk voor stuk een lust voor het oog met volmaakte kleurschakeringen in de bekledingen, die uiteraard van bijzonder goede kwaliteit zijn. Komt u eens kijken bij Won inginrich ting PLEIN 1945 no. 2 - IJMUIDEN - TELEFOON 8089 Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Vechten in bosje Bang voor schieten Duitsers sloegen in Beverwijk ruit in Ziekenauto reed twee voetgangers aan Automobilist sneed een bromfietser Gistermiddag is de eerste paal geslagen ten behoeve van het IJsselmeerpompstation te Andyk door de commissaris der koningin in de provincie Noord-Holland, mr F. J. Kranenburg. Aan dit voor de drinkwatervoorziening van een groot deel van Noord-Holland (ten noorden van het Noordzeekanaal) historische ogenblik werd reliëf gegeven doordat de eerste van de 980 palen welke het gebouwencomplex op et Bergerveld nab(j Andyk zullen dragen werd geslagen door de commissaris der koningin in Noord-Holland. Ter Plaatse was daarvoor een grote tentinen bedreigen bij eventuele gas- of olie- opgesteld waarin een aantal genodigden boringen. Olie heeft nu eenmaal de eigen «°vflneMdair,eCteUr Jan(het PWN" ir' Wscha* zich -als een olievlek op het water van Marle, werd ontvangen. Ia Advertentie H. Onder het gezelschap bevonden zich ve le leden van de colleges van Gedeputeer de Staten van Noord-Holland, Burgemees ter en Wethouders van Andijk, de Raad van Toezicht op de provinciale bedrijven en andere genodigden, waaronder de voor malige directeur van het P.W.N., ir. S. Kramer, onder wiens leiding de gehele voorbereiding tot stand kwam. te verspreiden" en reeds in minimale hoe veelheden leveren oliedeeltjes smaakbe- zwaren op. Dat onaangename ervaringen niet met 100 percent zekerheid kunnen worden ver meden is bij recente ervaringen in de Noordzee nabij de Duitse kust duidelijk gebleken. Het Provinciaal Bestuur van Noord- i "°"ar>d heeft dan ook niet nagelaten hier- Na een welkom uitgesproken door de op bij herhaling te attenderen bij de be- directeur van het P.W.N., waarbij hij een voegde (rijks)instanties toelichting op de ontwikkeling van het Overigens wordt voor nadere details en P.W.N. en de opzet van de onderhavige werken gaf, voerde de Commissaris der Konigin, mr. F. J. Kranenburg, het woord alvorens tot het slaan van de eerste paal over te gaan. Tot 1940 werd uitsluitend duinwater ge wonnen uit het door successievelijke aan kopen verworven duinwaterwingebied, thans vormende het ruim 4800 ha. grote Noordhollands Duinreservaat, gelegen tus sen Wijk aan Zee en Schoorl met een on derbreking nabij de Egmonden. Het duurzaam te onttrekken duinwater werd geschat op 9.000.000 m3 per jaar. Reeds in de dertiger jaren werd even wel voorzien dat in de toekomst naar een technische bijzonderheden naar de bijge voegde bijlage verwezen. Ofschoon de Deense export in 1963 zo wel in hoeveelheid als in waarde een nieuw record heeft gevestigd, zijn de Denen om een aantal redenen toch niet zo erg gerust. De prijzen voor de belangrijke harmgexporten waren gezakt, de kosten in het algemeen stijgen terwijl de prijzen «.v „x uc uitmal naar een en^i,export. naar het Sov- aanvullende waterbron zou moeten worden n Yerr?inc^er.d' Men is uitgezien. Het oppervlaktewater van het vasteland van Noord-Holland was daar voor wel zeer weinig geschikt. In 1928 al wees de eerste directeur van het P.W.N., de heer Van Oldenborgh, tijdens een con gres voor openbare gezondheidsregeling op het IJsselmeer als een mogelijke bron om in de stijgende behoefte aan drinkwa ter te kunnen voorzien. In verband daarmede werd in de derti ger jaren een proefinstallatie nabij de Ven even ten noorden van Enkhuizen gebouwd en nog juist vóór de tweede wereldoorlog was het onderzoek zo ver gevorderd dat de mogelijkheid het IJsselmeerwater tot goed drinkwater te bereiden was aange toond. Hiermede was de eerste fase afgesloten en na een onderbreking van de ontwikke ling gedurende de laatste wereldoorlog trad de tweede fase in. De Beverwijkse voetbalvereniging DEM heeft gisteravond zijn door eigen leden gebouwde clubhuis in het bijzijn van burgemeester Bruinsma en wethouder Kaebisch officiëel in gebruik genomen. Voorzitter Dekker van de „bouwcommis sie" overhandigde de sleutel van het mooie gebouw aan DEM-voorzitter Stelder, die hierna een overzicht gaf van de gebeurte nissen die uiteindelijk leidden tot het ont staan van een eigen DEM-home. Burge meester Bruinsma loofde het DEM-initia- tief en verrichtte de officiële opening door het wegtrekken van een scherm, dat de vele belangstellende de bar onthulde. Bij het 40-jarig-jubileum dat DEM in 1962 vierde, kwam één wens naar voren een eigen home. Dat dit moeilijk te ver wezenlijken zou zijn, was iedere Dem-er duidelijk, maar toen een tweetal giften uit het bedrijfsleven een financiële basis (Hoogovens 4000 en V.G.Z. 500) schonk was men niet meer te stuiten. Met me dewerking van het gemeentebestuur kwa men de plannen langzamerhand in uitvoer bare vorm, ook al dank zij de medewer- Burgemeester Bruinsma van Bever wijk (op de rug gezien) schuift een luik weg, waardoor het DEM-club- gebouw is geopend. Tweede fase De aanvankelijke voorkeur van het P.W.N. voor het IJsselmeer werd voorlo- algemeen van mening dat alleen een marktbevorderingsprogramma een voort- zetting en een toename van een lonende handel in visserijprodukten zal mogelijk kunnen maken. Alleen over de financiering en uitvoering van een dergelijk program ma is men het niet eens. De Deense Vereniging van Visexporteurs is nu een campagne begonnen ten behoeve van de export, hetgeen zal worden ge financierd door haar leden en andere be- langhebbenden. Behalve het verder ont- sluiten van de bestaande afzetmarkten wil men proberen duurdere vis in het Midden-Oosten te introduceren en spe ciaal de afzet in Oostenrijk te ontwik kelen. Bij het adverteren zal de nadruk worden gelegd op de kwaliteit. Bovendien wil men de hulp inroepen van de Afzet- commissie voor de Landbouw, die succes rijke ervaringen heeft op het gebied van de afzetbevordering van landbouwproduk- ten in de gehele wereld. Teneinde ook de Amerikaanse markt tot ontwikkeling te brengen denkt de pig terzijde gesteld teneinde overeenkom- Deense regering erover opnieuw een vis- •ticf Ho Amotor^nncft n T <1 J I S0rÜ—attfiphp RAT) tp cfollnn in M/m.t „1_ stig de Amsterdamse plannen voor de na bije toekomst de problemen van de drink watervoorziening tezamen met Amsterdam tot een gemeenschappelijke oplossing te brengen. Daartoe werd in 1952 gezamen lijk de N.V. W.R.K. opgericht welke ven nootschap infiltratiewater naar de water leidingduinen van Amsterdam en de Pro vincie ging transporteren waarbij tevens de grote industrieën te Velsen van indus triewater werden voorzien. Aldus werd de beschikking verkregen over aanvullende hoeveelheden rivierwa ter van 20.000.000 m3 per jaar. Spoediger dan aanvankelijk was ver-1 wacht zal evenwel ook deze tweede fase In de ontwikkeling van de waterwinning van het P.W.N. moeten worden beëindigd, aangezien omstreeks 1965-66 door de sterk gestegen waterbehoefte een verdere uit breiding der waterwinningsmogelijkheden noodzakelijk zal zijn. Derde fase serij-attaché aan te stellen in New York en wellicht een Deense Vis-week te or ganiseren in het Deense paviljoen op de wereldtentoonstelling aldaar. Het Deense Visserijministerie heeft slechts beperkte middelen ter beschikking ten behoeve van een eventuele campagne voor afzet verbetering van visserijprodukten. Blijkens het jaarverslag van de White rish Authority was de aanvoer van Britse schepen in 1963 slechts weinig hoger dan m 1962. De aanvoer steeg namelijk van 805.090 ton voor een waaide van 59,3 miljoen tot 806.497 ton voor een waarde van 61,6 miljoen. De Britse verre visserij bestond op 31 december 1963 uit 207 eenheden tegen 227 op dezelfde datum van 1962. De produktie van de verre visserij be reikte in 1963 het totaal van 386.448 ton tegen 353.690 in 1962. De vangsten waren afkomstig van de volgende verre visserijgronden. x1000 kg x1000 kg 1962 1963 Barentszee 68.374 Noorse kust 30.980 Bereneiland 38.933 IJsland 179.346 24.565 New Foundland 5.993 10.901 502 king van erelid Schram die een juiste be groting maakte. DEM trommelde allt leden op. die bij de bouw behulpzaam zou den kunnen zijn en vergat ook de steun niet, die jeugdleden in dit soort zaken kunnen geven. Via een vlotte glazenver- koop, waarin de jeugd waarschijnlijk re cords vestigde, kregen de plannen levens vatbaarheid. In april werd met de bouw begonnen van het clubhuis. Sommige DEM-leden offerden meer dan 600 uur van hun vrije tijd op om hun clubhuis voor het komen de seizoen bedrijfsklaar te krijgen. 's Zaterdags werd meestal ook in de vakantie om vier uur begonnen en met steun van velen slaagde men er in om tij dig klaar te komen met de bouw van het zo broodnodige clubhuis. Burgemeester Bruinsma loofde de DEM-activiteiten en wees op het grote belang van de opvoe dende taak voor voetbalverenigingen in het algemeen. Na de symbolische opening door burge meester Bruinsma gaven diverse spreken uiting aan hun lof voor het door DEM ge presteerde, een hulde die door de vele bloemstukken nog eens werd onderstreept. Twee personenauto's Werden in de afge lopen nacht op de Amsterdamseweg in de gemeente Velsen vrijwel volkomen ver nield bij een botsing waarbij niemand werd gewond. De bestuurder van een der auto's had juist een rechts van de weg gelegen parkeerhaven verlaten toen zijn motor af sloeg. Hij stapte uit om de wagen in de parkeerhaven terug te duwen. Op dat mo ment reed een andere personenauto in volle vaart op de stilstaande auto in. Door de schok werd de eerste auto naar links geslingerd. Beide bestuurders zijn inwoners van Amsterdam. Bij werkzaamheden op de ertskraan van Hoogovens is donderdag een negentien- arige steigerbouwer uit Haarlem getroffen door de slinger van een lier. Met een wond aan het rechteronderbeen is hij in het Rode-Kruisziekenhuis opgenomen. Op woensdag 2 september om 14.30 uur zal in de gemeentelijke school voor visserij en scheepvaart in IJmuiden afscheid wor den genomen van de heer J. Stam, leraar en waarnemend directeur van deze school. Advertentie J0! Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100 Na rijp beraad werd hiervoor de voor keur gegeven aan het stichten van een nieuwe ÏJsselmeerwaterwinning waardoor de oorspronkelijke plannen van de eerste directeur van het P.W.N., de heer Van Ol- denborgh, weer werden opgevat en waar- tPCPTl tlltTl t*P(T1 *HiP1t* door de derde fase van de ontwikkeling JUM' van het P.W.N. zal zijn gekenmerkt. Verdachte overlegde de directeur daar De opzet van de nieuwe IJsselmeerwa- bij brieven, in een mengelmoes van Ne- terwinning is thans gelokaliseerd nabij An- derlands en Duits geschreven, waarin dijk niet ver van de plaats waar de eer- stond dat de oude Beverwijker 'zijn kost- dergenoemde proefinstallatie was geves- ganger volmachtigde om geld aan te ne- tlgd. Het daarvoor vereiste gebouwencom- men. Daarna probeerde verdachte het nog plex zal verrijzen op het Bergerveld waar-1 eens bij de bank op het Muntplein in Am- „Aan de ene kant is het een ontstellende geraffineerdheid, aan de andere kant had een kind kunnen begrijpen dat het uitkwam", merkte de president van de Haarlemse rechtbank op tijdens de zaak tegen een 22-jarige filmregisseur uit Bergen. In de periode van 1 april tot 15 mei was deze met het uit een la gepakte deposito-boekje van zijn kostbaas in Beverwijk, een ruim 80-jarige man die van oorsprong Duits was, naar een bijkantoor van de Twentsche Bank gegaan om daar van de 5.000 die op het boekje stond, geld op te nemen. PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 Tel. 5198 voor gen. heden de eerste paal werd gesla-1 De capaciteit der IJsselmeerwaterwin-1 ning bedraagt volgens de huidige opzet eveneens 20.000.000 m3 per jaar. Met nadruk werd o.a. gewezen op de noodzaak alle mogelijke maatregelen te treffen om de oppervlaktewateren rein te houden en verontreiniging daarvan te voorkomen. Dit is immers een belangrijke sterdam en tenslotte weer in Beverwijk. Hij kreeg bij elkaar een paar duizend gul den los. Er was toen geld genoeg om naar het filmfestival in Cannes te gaan. Daar zou verdachte een Amerikaanse relatie ont moeten met wie hij besprekingen zou heb ben over te maken films voor een nieuw systeem om automaat-films voor Ameri kaanse (betaalde) televisie te leveren. voorwaarde ter waarborging van de kwa- Een Project waar op de duur aardig geld llteit van onder meer het IJsselmeerwa- mee viel t® verdienen, maar wat door de ter, dat voor een groot gedeelte van de I traS® gang van zaken bij de voorbereidin- IJssel en dus van de Rijn afkomstig £en> verdachte geld had gekost, is. In dit verband werd eveneens in het In Cannes verliep het hem niet best: bijzonder melding gemaakt van de geva- door een auto-ongeluk miste hij de bespre ren welke de waterkwaliteit zouden kun-king. Na zijn terugkeer in Nederland heeft hij de benadeelde meteen alles terugbe taald. De officier eiste een gevangenisstraf van een jaar waarvan twee maanden voor waardelijk, een proeftijd van drie jaar en toezicht van de reclassering. De raadsman, mr. Polak uit Amster dam, noemde zijn cliënt een „mengeling van artistieke begaafdheid en maatschap pelijke onrijpheid". Een proeve van zijn artistieke kunnen had hij getoond in Ame rika, waar hij succesvolle films maakte. „Hij speelde het klaar in dat harde land". Ook waren er bewijsstukken van twee filmmaatschappijen met wie de jonge re gisseur de films voor Amerika zou gaan maken, waarin complimenteus over ver dachte werd gesproken. Tenslotte toonde mr. Polak een schrijven van een Ameri kaans advocaat, die verdachte volmach tigde de produkties te gaan uitvoeren. Uit het pleidooi van de raadsman bleek, dat verdachte een groot deel van geleend geld had afbetaald. „Hij heeft in zijn gren zeloze naïviteit gedacht het geld even op te nemen en het daarna weer terug te betalen" De raadsman bepleitte invrij heidstelling. Na. beraad in de raadkamer besliste de rechtbank dat er geen termen aanwezig waren om verdachte vrij te la ten. Het vonnis wordt op 3 september om half tien gewezen. Het veteranentoernooi van de zaterdag middagvoetbalvereniging „IJmuiden" had het eindelijk eens goed getroffen met het weer. Vele toeschouwers omzoomden de beide velden van het Waterloocomplex in Driehuis om te kunnen genieten van de voetbalstaaltjes van de „oude meesters' Vooral naar het heroptreden van titelhou der Stormvogels was men uitermate nieuwsgierig. De blauwwitten hebben hun visitekaar tje duidelijk op de grasmat gelegd in het duel tegen het Haarlemse EHS. Met een grote 8-1 zege onderstreepte Stormvogels zijn kandidatuur op prolongatie van de ti tel. Spelers als Jan Luppens, Piet Hei lig, Cees Stelling, Wim Blinkhof en Jaap Admiraal maakten het de Haarlemse goalie wel heel moeilijk. Het blauwwitte aanvals- kwintet draaide in de eerste de beste wed strijd weer vanouds en bezorgde de EHS doelman met 8 doelpunten een ware nacht merrie. Ook defensief waren de „Vogels" zeer sterk. De Haarlemse voorhoede mocht slechts de eer redden in deze wedstrijd, die telde voor de halve competitie van poule I. Op het andere veld duelleerden de vete ranen van Kinheim en Terrasvogels. Deze oude gloriën" hadden minder bekijks dan het doelpuntenhonger hebbende elftal van Stormvogels, maar de spelers hadden er Tijdens een openbare vergadering van het bestuur van het produktschap voor vis en visprodukten in Den Haag zijn gis termiddag twee verordeningen aangeno men, namelijk die waarin de minimum verkoopprijs van verse haring wordt ge steld op 25 cent per kilogram en van ma kreel eveneens op 25 cent per kilogram. De Stichting van de Nederlandse Vis serij had aanvankelijk verzocht, uitgaan de van de huidige minimumprijs van ha ring van 22 cent, om een grotere verho ging, namelijk naar 28 cent per kilo gram. Het leek het produktschap echter verstandiger om voorlopig de prijs met drie cent te verhogen Eigenlijk was het bedrijfschap voor de groothandel een te genstander van een drastische verhoging, maar het kon uiteindelijk toch akkoord gaan met het nieuwe voorstel. De viscon- servenindustrie bleek tegen te zijn. Tijdens de behandeling van de vaststel ling van de minimumverkoopprijs voor makreel bleken de meningen nogal te ver schillen over de betekenis van het woord „verstrekkend". Ook in deze kwestie vond het produkt schap het voor de hand liggen de hui dige minimumprijs van 18 cent per kilo gram niet direct met 10 cent te verho gen, zoals de Stichting van de Nederland se Visserij had voorgesteld. Men stelde voor ook wat betreft de makreel een mi nimumverkoopprijs van voorlopig 25 cent aan te houden. Na veel heen-en-weer-ge- praat werd tenslotte de verordening aan genomen. Ook in deze zaak bleek de vis- conservenindustrie tegenstander van het voorstel. De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank heeft twee jaar gevangenisstraf geëist tegen een 23-jarige radio- en televisiemonteur uit Den Haag, die terecht stond wegens poging tot doodslag subsidiair zware mishandeling van een 46-jarige wacht meester by de rijkspolitie in Heemskerk. Bovendien was verdachte ten laste gelegd dat h(j het dienstpistool van het slachtoffer zou hebben gestolen. Het incident speelde zich op 28 mei af by een kruispunt van de Mozartlaan in Heemskerk. Daar stond een auto geparkeerd, die, zo was uit eed onderzoek gebleken, van een diefstal in Voorburg afkomstig was. Om de mogeiyke dader op te sporen werd verdekt in de buurt van de auto gewaakt. Op de bewuste dag stond daar een 46- j arige wachtmeester in burger De man die zich verdacht maakte was de monteur. Hij kwam er op een motor aan, ging naar de auto en opende het rechter portier. Hij keek in de auto en liep toen weer terug naar de motor. Op dat moment kwam de wachtmeester te voorschijn. Hij vroeg verdachte naar de papieren; er was niets geen rijbewijs en de overige pa pieren zouden in Den Haag zijn. De wacht meester verzocht de jongeman zijn sleu teltjes af te geven en mee te gaan naar het bureau. Op dat moment voelde verdachte die al een lijvig strafblad heeft en bovendien door de justitie werd gezocht zich be dreigd. Zijn felbegeerde vrijheid zou er weer aangaan en hij „had zo z'n best ge daan zich goed te gedragen". Tijdens wat afleidingsmanoeuvres was het pistool van de wachtmeester die het wapen in de borstzak droeg tevoor schijn gekomen. Er werd gevochten in een bosje, maar verdachte kon het pistool niet verwijderen; de wachtmeester hield het tussen zijn benen geklemd. De enige „op lossing" leek verdachte hem „een klap te geven, zodat-ie buiten z'n positieven raak te, waardoor ik kon vluchten". Dat lukte: de wachtmeester viel, kwam op z'n buik terecht en leek uitgeschakeld te zijn. Maar vanwege het verstikkingsgevaar wil de verdachte geen risico's lopen. „Ik heb hem omgedraaid en toen bleek dat hij niet bewusteloos was. We begonnen weer te vechten". Er volgden nog meer klappen, tot de wachtmeester volkomen knock-out was. Met bloedende hoofdwonden en naar later bleek, een hersenschudding en een ontwrichte kaak, vond een 67-jarige buurt bewoner, die wat van het vechttafereel had gezien, de wachtmeester. Verdachte had de benen genomen. De volgende dag werd het huis van zijn zuster, waar hij zich ophield, door de politie omsingeld. Verdachte kreeg nog de kans uit een raam te springen; het pistool bij zich, maar dat liet hij al gauw vallen. Verdachte verklaarde tijdens de zitting dat hij alleen maar bang was geweest dat de wachtmeester zou gaan schieten. „Ik heb niets tegen die agent persoonlijk. Het spijt me van die verwondingen". De wachtmeester zei dat hij zich na de eer ste klap niets meer kon herinneren- „Ik weet niets. Toen ik bijkwam voelde ik dat ik aan m'n hoofd gewond was en dat m'n pistool weg was". In zijn requisitoir zei de officier onder meer: „Bij een reconstructie van het ge beurde vraag ik me af of dat pistool wel nodig was. Ik geloof dat verdachte al bang werd toen hij het bij de wachtmeester zag." De officier achtte de poging tot doodslag niet bewezen en eiste eerder ge noemde straf wegens mishandeling en diefstal. De raadsman mr. J. Verheus, zei over het incident dat zijn cliënt alleen maar de bedoeling had ongehinderd weg te ko men. De mishandeling lag niet zijn opzet. „Overspannen reacties hebben hem hier toe gebracht". Mr. Verheus pleitte een aanmerkelijk lagere straf. De rechtbank doet op 3 september om half tien uit spraak. best zin in. De score kende een veel span nender verloop dan in de wedstrijd EHS— Stormvogels. Met de grootste moeite kon Terras vogels de volle buit binnen slepen tegen een verwoed vechtend veteranen- elftal van de Velsennoorders. Met 2-1 ver sloegen de Santpoorters Kinheim in de strijd, die telde voor het klassement in poule II. Stormvogels Waterloo IJmuiden EHS Poule I 1 1 1 1 8—1 2—0 0—2 1—8 2—1 2—1 1—2 1—2 Poule II VSV1 1 Terrasvogels 1 1 Kinheim1 0 De Tweede Jeugd 10 Op Waterloo wordt zaterdagmiddag een dubbele ronde in beide poules gespeeld. Reeds om half twee treden in poule I de elftallen van Stormvogels en IJmuiden aan, terwijl in poule II De Tweede Jeugd en Kinheim elkaar bestrijden. Om half drie komen in poule II de veteranen van VSV en Terrasvogels op de grasmat en in poule I de teams van EHS en Waterloo. Het aanvangsuur van deze wedstrijden moest vervroegd worden in verband met de finales van het Zilveren Trawler-toer nooi, die om 16 uur op het Waterloo- terrein gespeeld worden. In de Koningstraat in Beverwijk raakten in de afgelopen nacht enige Duitsers met elkaar slaags. Daarbij hanteerden zij bier flessen als wapens. Een grote spiegelruit van het kantoor van een busonderneming op de hoek van de Koningstraat en de Vel- serweg moest het eveneens ontgelden. De politie heeft twee tijdelijk in Beverwijk wonende Duitsers achter slot en grendel gezet. Zij verkeerden onder invloed van sterke drank. In Wijk aan Zee heeft een ziekenauto donderdagmorgen twee wandelaars, pa tiënten van het herstellingsoord Egbert- duin in Wijk aan Zee, bij het achteruit rijden aangereden en gewond. Beiden zijn in Egbertduin opgenomen. De ambulance had juist een Duitse dren keling, die bijna in zee was verdronken maar nog net door zijn vriend kon worden gered, opgehaald om hem naar het Rode- Kruisziekenhuis over te brengen. De twee patiënten van Egbertduin, afkomstig uit België, wandelden op de Strandweg. Z? liepen juist achter de ziekenauto om toen deze achteruit wilde rijden. Op de splitsing van de Pontweg en de Hoflaan in Velsen-Noord zijn donderdag middag een personenauto, bestuurd door een 25-jarige kraanmachinist en een brom fietser met elkaar in botsing gekomen. D® automobilist gaf bij het afslaan geen voor rang aan de bromfietser, een 59-jarige technisch beambte uit Haarlem. Met een hersenschudding en verwondingen aan het gezicht is de Haarlemmer in het Rode- Kruisziekenhuis in Beverwijk opgenomen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4