Twee Nederlanders bij de winnaars van de klassieke Edisons Royal Philharmonic Orchestra in opschudding over verbod „royal DANSSCHOOL T. GRIEK De Neöen Muzen UITGAAN IN HAARLEM- J. BRIJS „TOTAL" NCRV begint in oktober met de televisiequiz „Eén tegen Allen 7 Internationaal Vocalistenconcours Koninklijk of niet, dat is de kwestie VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1964 Daniël Wayenberg en Marijke Smit Sibinga BENZINE - SERVICESTATION Wassen - smeren - reparatie Dag en nacht Zijlweg 39-41 - Haarlem Tel. 14308 Onenigheid bij de erven van Herman Heijermans nabeschouwingen Mislukt ballet TENTOONSTELLINGEN MUZIEK TONEEL EN CABARET DIVERSEN De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma DE COMMISSIE Collectieve Grammo- foonplatenpropaganda heeft bekend ge maakt aan wie de staatssecretaris van O. K. en W., drs. L. J. M. van de Laar, op 25 september de klassieke Edisons hoopt bella" van Strauss en Boris Christof vol de vertolking van de titelrol in de opnam van „Boris Godoenov"; Benjamin Brittei als componist van het War Requiem Carlo Maria Giulini als leider van het Phil uit te reiken. De jury (bestaande uit me- I harmonie Choir and Orchestra met Ver vrouw drs. H. E. Kokee-van den Berge en di's „Quattro Pezzl Sacri" en Kurt Rede de heren J. de Kruijff, C. P. Molenbeek, voor de opname van Georg Philipp-Tele K. A. Posthuma en C. van Zwol) heeft manns Markus Passion. de onderscheidingen voor het jaar 1964 als Dietrich Fischer-Dieskau krijgt de Edi volgt toegekend. Aan de Nederlander Da- son voor de opnamen van Frank Martin niel Wayenberg voor de opname van Ri- 6 monologen uit Jedermann en Schubert: chard Strauss' Burleske en Rachmaninovs „Winterreise". In de sector litteratuur ei Rapsodie op een thema van Paganini met toneel gaan de Edisons naar Goddard Lie het Philharmonic Orchestra. berson voor de opname van „Who is afraic of Virginia Woolf' en George Ryland: voor zijn regie van de opname „Homage to Shakespeare". Er is een daverende rel uitgebroken in Britse muziekkringen. De Britse regering heeft het Royal Philharmonic Orchestra laten weten, dat het zich niet langer Koninklijk mag noemen en het orkest heeft geweigerd, van dit predikaat afstand te doen. Bij deze weigering is de beschuldiging geuit, dat er een complot wordt gesmeed om het orkest, een der beste ter wereld, de doodsteek toe te brengen. „Er is een Mafia aan het werk in de muziekwereld"zei een van de musici. Daniël Wayenberg (Van onze radio- en t.v.-medewerker) BUSSUM. Na Frankrijk en België zal ook Nederland nu kunnen kennis- maken met het televisiespel „Een tegen Allen", dat in een goede presentatie alle kansen heeft hèt Nederlandse quiz-succes van het nieuwe seizoen te worden. „Eén tegen Allen" is niet zomaar een quiz of een intelligentiespelletje het is een monsterproduktie waaraan een staf van medewerkers te pas komt en de NCRV, die net programma in oktober voor het eerst op het scherm brengtzal er de handen aan vol krijgen. Marijke Smit Sibinga DE ONDERTITEL van „Eén tegen Al I len" zou kunnen zijn: welke gekwiekste Nederlander is een hele stad te glad af? Want dat is de uitdaging die de deelne mer aan het doel krijgt. Hij moet de be- volking van een tevoren aangewezen stad of dorp vragen en problemen voorleggen, I waarvan de antwoorden en oplossingen hem bekend zijn. Maakt hij het de stads bevolking zo moeilijk, dat zij er niet uit komt, dan scoort de speldeelnemer. In België en Frankrijk was het van oorsprong Franse spel „Een tegen Allen" zo popu lair, dat het tot de geruchtmakendste te levisieprogramma's van de laatste jaren VOORTS AAN Otto Klemperer voor werd gerekend. Dat kon door de geweldi- <le opname van Mahlers tweede symfonie ge belangstelling, die prompt ontstond on- met het Philharmonic Orchestra. Aan Ro- der de bevolking van de uitverkoren stad. land Douatte voor de opname „Simpho- iedere stad stelde alles in het werk om de nies, fanfares et carrouzels royaux" met door de speldeelnemer bedachte proble- het Collegium Musicum. Aan Sviatoslav men en opdrachten hoe gek ook tot Richter en Mstislav Rostropovitsj voor de klaarheid te brengen. Op de avond van uit- opname van de vijf sonates voor piano en zending werden gezaghebbende experts op cello van Van Beethoven en Noah Green- het gebied van geschiedenis, folklore, ste- berg voor de opname van „Instrumental- debouwkunde enz., gerecruteerd uit de be- musik der Renaissance am Hofe Queen volking, bijeengebracht om de theorievra- Elisabeth I und King James", met het en- gen van de uitdager te beantwoorden; een lemble New York pro musica. I waar leger enthousiaste ingezetenen stond Voorts gaan de Edisons naar Marijke I klaar om de vaak zeer veeleisende op Smit Sibinga voor de opname met oud- drachten uit te voeren. als hij ooit het hart heeft in die stad te komen". Misschien zal die droeve voorspelling meer waarheid blijken te bevatten dan wij nu denken. Televisie heeft al eerder allen opgezet tegen één. HET ORKEST heeft sinds zijn onmete lijk rijke en talentvolle oprichter, sir Tho mas Beecham, vier jaar geleden is over leden, een moeilijke tijd doorgemaakt. Het vorige jaar heeft het met de zake lijke leiding onder de weduwe van Bee cham gebroken en hebben de musici de directie zelf ter hand genomen. Tezelfder tijd braken zij met de Royal Philharmo nic Society. Nu is de heer Henry Brooke, de de minister van Binnenlandse Zaken ten tonele verschenen. Hij stuurde het or kest het bericht, dat het de titel „Konink lijk" niet langer mag voeren. HET ORKEST antwoordde met het equivalent in woorden van een lange uit haal op de tuba en de directie verklaar de: „Het bestaan van het orkest hangt af van de naam. Het zou niet verantwoord zijn, als werd berust in de ondergang van het orkest anders dan door oorzaken van artistieke betekenis". Leden van het or kest hebben uiteengezet, dat het woord „royal" van grote betekenis is voor de „verkoopkracht" van het orkest, vooral met betrekking tot grammofoonplaten, op overzeese markten. Kevin Holland, een der leden van de directie, zei: „Wij heb ben engagementen voor meer dan twee jaar vooruit. Die komen allemaal in ge vaar, als wij het woord „koninklijk" uit onze naam moeten schrappen". HOLLAND UITTE de beschuldiging, dat de ware reden van de eis van Brooke is gelegen in een intrige onder musici, die willen dat de goodwill van de Royal Phil harmonic Society andere orkesten ten goe de komt. De Society draagt haar huidige titel met koninklijke goedkeuring sinds de 11e eeuw. Het is een organisatie van ama teurs, die een koor exploiteert en onder haar auspiciën concerten laat geven. Juri dische autoriteiten betwijfelen of de rege ring de bevoegdheid bezit, het orkest te beletten zichzelf „koninklijk" te noemen, Zij wijzen erop dat Londen tientallen ca fés bezit, die de titel „koninklijk" voe ren en.dat het even onwaarschijnlijk is, dat de koningin zich daar zal verto nen als dat zij naar een concert zal gaan Advertentie ZIJLWEG 49 - HAARLEM - TEL. 14441 Nederlandse klaviermuziek; dirigent Jo seph Keilberth voor de opname van „Ara- Advertentie AAN DE STAD BRUGGE werd de op dracht gegeven binnen het uur 25 antieke auto's van vóór 1920 op een centraal ge legen plein bijeen te brengen. Een andere Belgische stad kreeg tot taak binnen de gestelde tijd drie bergen pannekoeken van één meter hoogte ieder te bakken voor de hongerige stadgenoten. In Frankrijk eis te een deelnemer aan „Een tegen Allen" van zijn tegenpartij, dat nog tijdens de uitzending alle zieken van de stad ver rast zouden worden met een attentie. Deze en andere met fantasie bedachte opdrachten, die steeds hele bevolkingsgroe pen de armen uit de mouwen doen slaan, hebben in Frankrijk en België altijd sym pathie en belangstelling gewekt. De tele visiekijkers bleven thuis voor „Eén tegen Allen". HET IS EEN EVEN GOEDE als gedurf- I de gedachte van de N.C.R.V. dit stellig ook in Nederland beroering wekkende spel op het programma te nemen. Zoals gezegd, komt er een rijstebrijberg van voorberei- Onder de erven van Herman Heijermans I dingen aan te pas en meer nog dan in heerst onenigheid over een nieuwe uitgave Frankrijk en Belgie zal ten °nzent „Ee van het werk van de toneelschrijver. Drie tegen Allen reacties oproepen, enthous - erven de tweede echtgenote van de te zowel als boze. Eenpessimist f, auteur mevrouw A. E. H. Heijermans- stemde:Belg zei ons: „Als bij ons een sted Jurgens en haar kinderen dr. II. S. F. het °ndersplt «SteT Heijermans en Marjolein de Vos-Heijer- winnaar prompt door de mans - hadden het plan opgevat om ter nodigd om zijn victorie temidden van de ere van de 100ste geboortedag van de I °r^r^T^nken°wa? ee^Nederlander schrijver tien van zijn vierentwintig toneel- I er nlet aan den stukken uit te geven. Daartoe benaderden zij de Amsterdamse uitgever G. A. van Oorschot, met wie zij hierover in principe overeenstemming be reikten. Mevrouw de weduwe Heijermans heeft nu meegedeeld: „Toen met de uit gever overeenstemming was bereikt, schreef mijn zoon een brief aan de vierde erfgenaam, mevrouw Hermine Heijermans, de dochter van de schrijver en hij vroeg daarin of zij haar toestemming voor een dergelijke uitgave wilde geven. Ieder van ons heeft een vierde van de auteurs rechten. Antwoord werd echter niet ont vangen. tot wij ontdekten dat zij op eigen houtje tot uitgave van het gehele oeuvre wilde overgaan. Als zij toestemming blijft weigeren, zullen wij desnoods ons plan zonder haar uitvoeren". WILLEM GOEDHART DIRECTEUR MUZIEKSCHOOL IN GRONINGEN De heer Willem Goedhart, directeur van het Brabants Conservatorium te Tilburg, is in Groningen benoemd tot directeur van de gemeentelijke instelling voor mu ziekonderwijs. Willem Goedhart werd op 25 mei 1923 in Tubbergen geboren. Van 1945—1950 studeerde hij piano en orgel aan het conservatorium te Amsterdam. Bij dr. Anthon van der Horst studeerde hij af voor het solo-diploma orgel. In 1955 behaalde hij aan het Amsterdamse con servatorium het diploma koor- en orkest directie. In hetzelfde jaar nam hij deel aan de dirigentencursus van de N.R.U. te Hilversum. Hij is o.m. dirigent geweest van de orgel- en oratoriumverenigingen in Gouda en Alphen aan den Rijn en repe titor van het Utrechts Toonkunstkoor. OOSTENRIJKSE ONDERSCHEIDING VOOR DE HEER DIAMAND De Oostenrijkse Bondspresident heeft de algemeen secretaris van het Holland Festival, de heer Peter Diamand, onder scheiden met het Grote Ereteken van Verdienste voor de Republiek Oostenrijk. De versierselen behorende bij deze onder scheiding zijn de heer Diamand woensdag ln de Oostenrijkse ambassade uitgereikt door de ambassadeur in Nederland, dr. Claus Winterstein. die van een stad wint, krijgt te verduren Op ZATERDAG 22 AUGUSTUS gaat bij ons de vlag uit Dan openen wij op feestelijke wijze onze geheel nieuw gebouwde DANSLESSTUDIO. KOMT U OOK EVEN KIJKEN Onze school is deze dag geopend van 25 en 's avonds van 7 10 uur. tjtft/xnnnmwwifwwwwww***""" MAANDAG 24 AUGUSTUS is de dag waarop de inschrijving begint voor UW DANSLES PROSPECTUS wordt op aanvraag gaarne toegezonden. Cursus Franse taal. De Mission Univer sitaire et Culturelle bij de Franse am bassade in Den Haag zal ook het ko mende winterseizoen weer elke week lessen geven in de Franse taal en let terkunde (grammatica en conversatie, alsmede Franse beschavingsgeschiede nis). Leerlingen van deze cursussen waarvan de inschrijving medio septem ber begint kunnen zich aan het einde van het studiejaar opgeven voor examens om diploma's te verwerven hetzij van de Alliance Franqaise hetzij van de Sorbonne. Voor de opleiding tot het Sor- bonne-examen worden speciale cursus sen gegeven. Museum IJsselmeerpolders. Blijkens het jaarverslag van het Museum voor de IJsselmeerpolders, dat in het voormalige kerkje van Schokland is gevestigd, sa men met de Oudheidkundige Dienst, neemt het aantal geregistreerde scheeps wrakken in Oostelijk Flevoland opnieuw toe: eind 1963 stonden er 77 ingeschre ven waarvan er 39 werden opgeruimd. In de Noordoostpolder liggen nog 17 wrakken, alle van schepen die van scheepsbouw- of cultuurhistorische waarde zijn. Ruim 37.000 personen be zochten het afgelopen jaar het museum. Het expositiegebouw te Lelystad trok 47.430 bezoekers, van wie 14.436 uit het buitenland. De bestverzorgde boeken. Van 3 tot en met 30 september wordt in het Stede lijk Museum te Amsterdam onder aus piciën van de Commissie voor de Col lectieve Propaganda van het Nederlandse Boek de tentoonstelling „De best ver zorgde vijftig boeken van 1963" ge houden. Zomermuziekkamp „Jeugd en Muziek' Van 24 tot 31 augustus zal in het jeugd en conferentie-oord „Overvoorde" te Rijswijk het derde nationale zomer muziekkamp van de vereniging Jeugd en Muziek worden gehouden. Er hebben zich ongeveer 100 jongeren in leeftijd variërend van 12 tot 24 jaar opgegeven. Docenten zijn Debora en Boukje Land (pianistencursus), Bram Hijmans (in stromen tenbouw), Hans P. Keuning (koor) en Ru Sevenhuijsen (orkest). Er zal een aan dit kamp opgedragen can tate „De Muur" van Hans P. Keuning worden ingestudeerd en uitgevoerd. Beatles. De vier ragebollen uit Liverpool hebben in het propvolle Cow Palace te San Francisco een volledige Beatle- manie doen uitbreken onder de meer dan 17.000 aanwezige tieners. In totaal is voor deze voorstelling 91.760 dollar aan entreegelden betaald, een verbete ring van het oude entree-record van het Cow-Palace met 40.000 dollar. De Beat les treden nog in 22 Amerikaanse ste den op. Van maandag 7 tot en met zaterdag 12 september wordt in Den Bosch voor de elfde maal het Internationale Vocalisten concours georganiseerd door de Stichting 's-Hertogenbosch Muziekstad in samen werking met de K.RO. en het Nederlands Impresariaat. Aan het concours wordt door 72 zangers en zangeressen uit 20 lan den deelgenomen, onder wie 15 Nederlan ders, elf Duitsers, negen Engelsen, zes Belgen, vijf Amerikanen, vijf Zwitsers, een Bulgaar, twee Japanners, drie Polen en een Spanjaard. Van maandag tot en met woensdag heb ben de voorselecties plaats. De demi-fina le op donderdag en vrijdag en de finale op zaterdag zijn voor het publiek toegan kelijk. De deelnemers worden beoordeeld in de sectoren lied, oratorium en opera. Over de stemgroepen verdeeld wordt deel genomen door 31 sopranen, 6 alten, 14 tenoren en 21 bassen-bariton. De jury bestaat uit Manus Willemsen (voorzitter), Tom Brand, Scipio Colombo (Italië) Keith Falkner (Engeland), Johan nes den Hertog, Guus Hoekman, Irma Kolassi (Griekenland) Annelies Kupper (Duitsland) Kristian Lange (Noorwegen) en Julius Patzak (Oostenrijk). De prijswin naars concerteren op woensdag 16 septem ber met het Brabants Orkest in de Ca sino-Schouwburg. Het ballet „Don Juan" van Jilek Kaslik heeft tijdens het Holland Festival weinig waardering ondervonden. Desondanks bracht de N.C.R.V. het onbekort met ver bindende teksten van de criticus W. Bos winkel. Zij werden uitgesproken door Ste fan Felsenthal, de jonge acteur die door de N.C.R.V. is aangetrokken als assistent van de dramaturg David Koning. Vrijwel geen beeld was scherp, geen scène voldoende belicht. Onder zulke condities is het vrij wel ondoenlijk het ballet zelf te beoordelen, noch ook de prestaties van de dansers van Het Nationale Ballet. Er werd een buiten gewoon pretentieus gebruik gemaakt van verouderde en verwarrende trucjes als lachspiegeleffecten en wat dies meer zij. Het geheel werd door dat alles tezamen zo rommelig, dat men een aan wanhoop grenzende moed moest bezitten, om het allemaal uit te kijken. Piet Romers solo „De Piano" een ver haal van de Braziliaanse schrijver Macha- do was na „Don Juan" een verademing Het werd een levendig verteld en gespeeld verhaal, dat boeide tot het wat navrante slot toe. In „Memo" ging de N.C.R.V. voorlo pig nog wat geïmproviseerd in op de gevallen van rassendiscriminatie, die enke le Amsterdamse dagbladen onlangs in een nachtclub in de hoofdstad Hébben gësigna- leerd. De gedachte van Dick Houwaart, dat men op dit probleem met hulp van de kijkers dieper in wil gaan, lijkt ons een der beste initiatieven die de omroep de laatste tijd heeft genomen. Ad Interim Honderdjarige kunstenaar. Van 5 septem ber tot 5 oktober wordt in het Stedelijk Museum De Lakenhal te Leiden een ere- tentoonstelling gehouden van werk van W. H. van der Nat ter gelegenheid van zijn honderdste geboortedag. Wethouder S. Sannes (onderwijs) van Leiden opent deze expositie vrijdagavond 4 september. Vishal, Grote Markt: Een keuze uit het grafisch oeuvre (1904-1963) van Picasso. Dagelijks van 10-17 u., 's zondags van 13-17 u., zaterdagavonden van 20.30- 22.30 u. Tot en met 6 september. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Het aan Frans Hals toegeschreven mans portret; voorts permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot en met 5 sep tember ook elke zaterdagavond van 20.30-22.30 u. (kaarslicht, muziek). Prentenkabinet: Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 6 september. Teylers Museum, Spaame 16: Tekeningen van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564. Voorts de permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Holland se, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historisch- natuurkundige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Op werkdagen (behalve maandag) geopend van 10-17 u. en de eerste zondag van de maand van 13-17 u. Tot 31 augustus duurt de Michelangelo-expositie. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u Museum Huis Van Looy, Kleine Houtweg no. 103: Ere-expositie van werken van Dirk Harting ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag. Dagelijks 10-17 u.; 's zondags 13-17 u. Tot en met 23 augus tus. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat-Nieuwe Kerkspleln: Expositie van lino's en pastels van Jan Kuiper. Tot en en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-21 u. Kunstcentrum De Ark, Nieuw Heiligland: Dagelijks van 10-20 u. Tot en met 13 sep tember: „In de Ark wordt getekend", tevens expositie door Joop Koopman. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat no. 79: Tekeningen van het Vaticaans Concilie door Frederick Franck (tot 31 augustus). Voorts permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u.; zon- en feestdagen van 14- 17 u. Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer. Geopend op zaterdag van 14-17 u. of na afspraak, tel. 43644. Cruquius Museum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Dagelijks van 9-12.30 en 13.30-17.00 u., zondag 10- 17 u. Dinsdag 25 augustus, Grote of St. Bavo- kerk, 20-21 u.: orgelconcert door Albert de Klerk. Donderdag 27 augustus, Grote of St. Bavo kerk, 15-16 u.: orgelconcert door Albert de Klerk. Donderdag 27 augustus, Concertgebouw, 20.15 u.: Zomerconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam; soliste Danièle De- chenne, piano. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat-Nieuwe Kerksplein: Dagelijks van 21-22 u. (tot september) zomerprogramma van klas sieke grammofoonplaten De Ark, Nieuw Heiligland: Dagelijks van 20-23.30 u. grammofoonplaten. Vrijdag: Tsjaikofsky; zaterdag: diversen; zondag en maandag gesloten; dinsdag: Bach; woensdag: Beethoven; donderdag: di versen. Vrijdag 21 augustus, Openluchttheater Bloemendaal, 20.15 u.: De Nieuwe Kome die met Shakespeare's „Spel der Ver gissingen" onder regie van Erik Vos. Woensdag 26 augustus, Openluchttheater Bloemendaal, 15 u.: Kindervoorstelling. Cabaret Adam en Eva, Raamvest: Dagelijks van 21-23.15 u.: Zomerprogramma door Frans en Fiet Koster, Cees van Oyen en Enrico Neckheim (gedurende augustus). Waagtaveerne, Damstraat-Spaarne: Iedere vrijdag en zaterdag van 20-01 u.: Inter nationale volksliederen en chansons, dit weekeinde door Coby Schreyer, Ronnie Potsdammer, Sonja Bernd en Martin Lodewijk. In september gesloten. Haarlemse Kegelbond, Tempeliersstraat: Dagelijks van 14-18 u. en zaterdag van 10-18 u.: Vrij kegelen. Grote of St. Bavokerk: Iedere woensdag van 20-20.30 u.: Oecumenische avond- stiltedienst. Poppentheater Merljjn, Vleeshal, tot en met zaterdag 22 augustus om 14.30 u.: Avonturen van Rikkie en Slingertje. Hildebrandzaal, Smedestraat, op zon- en feestdagen van 20-23 u.: Dansen. Orkest The Sunbeams. Dansleider: R. v. d. Berg. Rondvaarten naar Groenendaal: Dagelijks vertrek vanaf de Turfmarkt om 10.30. 12.30, 14.30 en 16.30 u. ZANDVOORT Zaterdag 22 augustus, Raadhuisplein. 20.30 u.: Uitvoering in de Muziektent door een drumband uit Wittenburg. Aan het zesde zomerconcert van het N.Ph.O., op donderdag 27 augustus a.s. onder leiding van Marinus Adam, wordt solistische medewerking ver leend door de pianiste Danièle De- chenne. Het programma wordt ge opend met Bachs vierde Branden- burgse Concert. De soliste treedt op in het vierde pianoconcert van Beet hoven. Voorts vermeldt het pro gramma „Prélude a l'après-midi d'un faune" van Debussy en de suite „Ma Mère VOye" van Ravel. DANIELE DECHENNE werd gebo ren te Parijs, waar zij op 9-jarige leeftijd voor het eerst in een open baar concert optrad. In 1954 behaalde zij de „premier prix" aan het Con servatorium te Parijs. Kort daarna werden haar verschillende prijzen toegekend op internationale muziek concoursen te Bolzano, Vercelli en Genève. In 1957 vestigde zij zich met haar echtgenoot Jean Decroos, thans solo-cellist bij het Concertgebouw orkest, in Nederland. Sindsdien treedt zij regelmatig met de Neder landse symfonie-orkesten en voor de radio op. Buiten Nederland verwierf zij bekendheid in o.a. Duitsland, Frankrijk, Italië en Zwitserland. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.0 0Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws, postduivenberichten en socialistisch strijd lied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.30 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snip perdagen, afgewisseld door grammofoon muziek. 8.40 Lichte grammofoonmuziek. 35 Waterstanden. VPRO9.40 Alle vijf, overdenking. 9.55 Voordracht. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Z.O.135: Gevarieerd programma. (Om 11.00 Nieuws 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. Aansluitend: Postduivenberichten. 12.33 Sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Radio Jazzclub. 13.50 Voor de twintigers. 13.25 Lichte grammo foonmuziek. 14.45 Meisjeskoor met piano begeleiding. 15.05 De plaats van de volks tuin in de openluchtrecreatie, lezing. 15.20 Licht instrumentaal trio. 15.45 Lichte or kestmuziek (gr.) 16.00 Nieuws 16.02 Ra dio Filharmonisch orkest: moderne mu ziek. 17.05 Boekbespreking 17.25 Pianoduo: lichte muz. 17.45 Licht instrumentaal kwartet. 18.00 Nieuws en lichte grammo foonmuziek. 18.20 Lichte grammofoonmu ziek. 19.00 Tijd voor teenagers. 20.00 Nws. 20.05 Brand in de Jonge Jan, hoorspel. 21.10 Socialistisch commentaar. 21.25 Ste- reofonische uitzending tango-rumba-orkest en zangsolisten. 22.00 Licht instrumentaal trio. 22.15 Licht instrumentaal kwartet. 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: actuale kro niek. 22.55 Stereofonische uitzending: Lich te orkestmuziek. 23.25 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Geestelijke liederen (opn). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Djinn, gevarieerd pro gramma. 12.00 Angelus. 12.04 Katholiek nieuws. 12.10 Lichte grammofoonmuziek. (Om 12.30-12.33 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw). 13.00 Nieuws. 13.15 Marktbe richten. 13.18 Musicerende dilettanten: fan fare-orkest. 13.45 Dwars door de groene hel, lezing. 14.00 Voor de jeugd. 16.00 Klas sieke grammofoonmuziek. In de pauze: Voordracht. 16.00 Voor de jeugd. 16.15 Be roemde opera-aria's (gr.) 17.00 Metropole orkest en solisten. (Om 17.30-17.40 Boek bespreking). 18.00 Populaire grammofoon muziek. 18.30 Italiaanse volksliedjes (gr.) 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Klassieke gram mofoonmuziek. 20.30 Raaien maar: muzi kaal spelletje. 21.30 Acteursnood in Vlaan deren, lezing. 21.40 En toen... gingen w« plaatjes draaien: lichte grammofoonmu ziek. 22.15 Wereldoorlog I, documentair programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Het schip op de helling, lezing. 22.55 Radio kamer orkest: klassieke muziek. 23.30 Moderne grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.25 Weerbericht en mededelingen. 12.30 Lich te muziek. 12.55 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 1320 Gram mofoonmuziek voor de jeugd. 14.00 Nieuws. 14.03 Tips voor de automobilisten. 14.30 Lichte muziek. 14.50 Radioweek I. 15.00 Nieuws. 15.03 Lichte muziek. 17.30 Koorzang. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de sol daten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Klassieke muziek. 19.00 Nieuws en weer bericht. Daarna: Commentaar uit Amerika. 19.40 Gevarieerde muziek. 20.00 Amuse mentsmuziek. 22.00 Nieuws en berichten. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Or kestmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG VARA: 19.30 De dans van de futen, do cumentaire film. 19.50 De voetbalenthou siast, een Weense filmimpressie. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. NTS: 20.45 Lichte muziek. VARAs 21.10 Dick Powell Het klokkenmysterie, TV-film. 22.00 Mr. J. A. W. Burger zes tig jaar oud, gesprek. NTS: 22.35-22,40 Journaal. VOOR ZATERDAG KRO: 15.00 De avonturen van Cristobal, T.V.-film (dl. 11). 15.30 Vogels onderweg, documentaire film. 16.05 Nada een im pressie van het Spaanse land. 16.15 Huis, thuis, wonen. 17.00-17.45 Voor de jeugd. 19.30 Sir Lancelot, T.V.-film (dl.l). NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 21.00 In de Rommelpot, T.V.-spel. (dl.4) NTS: 21.30 Maske in blau, revue-operette. KRO: 23.00 Epiloog. NTS: 23.10-23.15 Journaal. Experimentele uitzendingen op het tweede net (Kanaal 27). NCRV. 20.30 Brake through, film. 20.55 Meet Mother Magoo, tekenfilm. 21.00 Amusementsorkest. 21.25 Herrie om Harrie, T.V.-spel. 22.10-22.35 Drie maal negen, T.V.-film.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7