Duitse scheepswerven bieden 250 mark per week „schoon NV V-bond: Lonen in ons land op Europees peil brengen wij hopen straks uw naam te dragen Spanning op Ameland - DE BEURS - Eind 1964 beslissing over bouw kernenergiecentrale Op jacht naar personeel in Nederland Stadhouderslaan bezit voor ruim 17.7 min aan onroerend goed BPM neemt belang in bouwbedrijf Nieuw distributiecentrum Gebrs. Schuitema Spaarbank te Rotterdam boven 400 min Bod op Zwitsal definitie Zuid-Afrikaansch Handelshuis 8 (6) percent „Ruys" en „Oranje" blijven varen op Nederland PNEM in jaarverslag SCHEEPVAART BERICHTEN Advies tot vorming bauxietconsortium Goldwater mikt op grootindustriëlen Weer „vrije burger" in Haagse raad „Denova" staakt de produktie I Duitse toerist vond auto ontluisterd Nederlandse delegatie in Praag DINSDAG 25 AUGUSTUS 1964 11 AMSTERDAMSCHE BANK Euromarkt Verleidelijk Mobil Oil hoopt morgen op gasvlam Geef uw lievelingsvogel het beste: Sluis verpakte vogelvoeders l AMSTERDAM Sliedrechtse maakte miljoen vol op Schiphol Geef uw lievelingsvogel het beste: ■Sluis verpakte vogelvoeders! Kerkelijk nieuws Enkele Duitse scheepswerven zijn in Amsterdam en Rotterdam bezig met het werven van metaalarbeiders. In Amster dam hebben de afgelopen weken circa 50 arbeiders besloten te gaan werken op de werven in Hamburg en Emden. waar hun een salaris van D.M. 250 netto per week is gegarandeerd. Dit betekent voor hen een loonsverhoging van 70 tot 90 per week, terwijl de Duitse werkgevers tevens gratis kost en in woning en gratis vervoer tijdens het weekendverlof hebben toegezegd. De Duitsers hebben aanvankelijk con tact opgenomen met het Gewestelijk Ar beidsbureau te Amsterdam. Een woord voerder van dit bureau zei ons, dat in overleg met het departement van sociale zaken is besloten, geen bemiddelings diensten te verlenen vanwege de grote per soneelsproblemen waarmee de Nederland se werven hebben te kampen. Het Amsterdamse arbeidsbureau heeft overigens al de grootste moeite om me taaiarbeiders voor het werk in de hoofd Advertentie Nu zijn wij nog blanco, maar wij hopen binnenkort Uw naam te dragen. De namen van 12 jonge mensen die dit jaar hun Mulo- diploma hebben behaald. Waarom 12? Omdat het werk bij de AB in zoveel (en méér) richtingen uit een valt. Steek Uw licht eens op bij de afdeling Personeelzaken, Herengracht 595, Amsterdam-C., tel. 212121. Inlichtingen kunt u ook verkrijgen opwoensdagavond tussen7.30en 9.30 uur. Grote Houtstraat 95, Haarlem. 64/5A stedelijke scheepsbouw te interesseren. „Met name de jonge metaalarbeiders blij ken steeds meer geïnteresseerd in werk „nette" bedrijven, zoals bijvoorbeeld de electronische industrie, waar men in prettige bedrijfsruimten schoon werk heeft. Bovendien is de scheepsbouw altijd een vrij labiele zaak. Of de vrije werving van de Duitse werven succes zal hebben, moet worden afgewacht. In Rotterdam meldde zich slechts één man. Die vijftig man die men in Amsterdam heeft gekre gen, zijn nog niet een aantal om zich on gerust over te maken. Toch gaat er van de hoge Duitse lonen een flinke zuigkracht uit, waar Nederland niets tegenover kan stellen. De bij het N.V.V. aangesloten Algeme ne Nederlandse Bedrijfsbond voor de Me taalnijverheid (A.N.M.B.) te Amsterdam, merkte over de wervingsactie op: „Wij hebben de indruk dat de lonen en neven voorzieningen die de Duitsers aanbieden, ver uitgaan boven de in Duitsland toe gestane maxima. Maar nu het Euro- marktverdrag het werven van arbeids krachten in andere landen toestaat, zal de regering toch maatregelen moeten nemen om de Nederlandse lonen op het Europe se peil te brengen. De loonronde van ja nuari was daartoe niet voldoende". Vrijdagavond om zeven uur zullen de Duitse lokvogels opnieuw in Amsterdam zitting houden. Enkele functionarissen van de Nordsee Werke te Emden zullen dan in Krasnapolski voor de derde maal een voorlichtingsavond organiseren. „Dat Duitse aanbod klinkt verleidelijk, maar in de praktijk blijkt meestal dat de arbeiders nog allerlei kosten zelf moeten betalen. Meestal komen zij na verloop van tijd weer terug", aldus de heer J. van Leeuwen, directielid van de Amsterdam- sche Droogdok Maatschappij, in wiens be drijf een jaar geleden de onrust ontstond die tot de laatste loonronde heeft geleid. „Het is ons gelukt ons personeelsbestand het afgelopen jaar op hetzelfde peil te hou den, maar het tekort is gebleven. Ik ge loof niet dat wij van de Duitsers veel te vrezen hebben. Eerlijk gezegd, ondervin' den wij een grotere zuigkracht van Ne- derlandse bedrijven die het zich kunnen permitteren hogere lonen dan wij uit te betalen, om de eenvoudige reden dat de rijkscontrole daar kennelijk moeilijker is uit te oefenen dan in de metaalindustrie. De toenemende aktiviteit van Duitse scheepswerven, die in de grote steden metaalarbeiders proberen te werven, heeft in Rotterdam weinig succes gehad. -Voor een bedrijf in Emden werd te Rotterdam een voorlichtingsavond belegd maar voor zover officieel "bekend is heeft slechts één arbeider van Hongaarse afkomst daarop gereageerd. Geruchten als zouden de arbeiders in Duitsland DM 250 „schoon" kunnen verdienen worden niet door de fei ten bevestigd. AMELAND. Mobil Oil gaat morgen proberen of zij een gasvlam kan doen ontbranden bij haar boring op de Hon, de uiterste noordoostpunt van Ameland Men heeft een aanzienlijke diepte be reikt. Er is een flinke druk geconsta' teerd, maar het is nog helemaal de vraag wat het resultaat zal zijn: gas, olie zout water of stikstof. De Amelanders kunnen zich er niet meer over opwinden, want er is op het eiland al het één en ander aan boringen mis lukt, terwijl de verwachtingen vaak heel hoog gespannen waren. Mobil Oil geeft toe dat er binnenkort een test zal plaats vinden, maar verder houdt men zich vol ledig op de vlakte. Mobil Oil startte de boring op 25 april van dit jaar in een gebied van land en water. De boortoren kwam vijf meter hoog boven de zandplaat te staan, op een plat form dat werd gedragen door 188 stalen palen. Op het ogenblik zijn behalve Mobil Oil alleen nog de BP en de NAM op Ame land aan het boren. Er gaan geruchten dat de BP (die weer samenwerkt met Gulf Oil) binnenkort zal stoppen met de boring bij Buren. De NAM heeft bijzon der veel moeilijkheden ondervonden met de boring op het strand ten noorden van Hollem. De Bataafse Petroleum Maatschappij N.V., één der maatschappijen van de Koninklijke/Shell Groep, en de Holland Building Corporation te Laren, welke maatschappij gelieerd is met Rote-West- zaan n-v., hebben besloten tot samen werking over te gaan. Teneinde dit te bewerkstelligen heeft de B.P.M. een 50 percent belang in de Holland Building Corporation verworven. Deze samenwerking beoogt in de eerste plaats de voortzetting van ontwikkelings werk betrekking hebbende op het H.B.C.- bouwsysteem, een nieuwe gepatenteerde bouwwijze, waarbij door prefabricage van bouwelementen een industriële aanpak en uitvoering van o.a. woning- en scholen bouw mogelijk wordt gemaakt. Dit systeem biedt tevens goede mogelijkheden om nieuwe bouwmaterialen toe te passen die gebaseerd kunnen zijn op plastics en harsen, die door maatschappijen van de Koninklijke/Shell Groep op grote schaal worden gefabriceerd. De N.V. Gebr. D. Schuitema opent 1 september in Son (Noord-Brabant) het achtste distributiecentrum. Het gebouw heeft ruim 1 miljoen gekost. Schuitema beschikt al over vestigingen ln Heerenveen, Assen, Deventer, Ensche de, Schiedam, Eindhoven en Amsterdam. Nieuwe centra zullen nog worden gebouwd in Bodegraven en Raalte. Dezer dagen overschreed het aan de Spaarbank te Rotterdam toevertrouwde inleggerstegoed het bedrag van 400 mil joen. De 100 miljoen-grens werd be reikt in 1953. Zes jaar later in 1959 was dit tegoed alweer verdubbeld. Daarna waren er nog maar 3 jaar nodig om in 1962 de 300 miljoen te bereiken, terwijl voor de groei naar 400 miljoen ruim 2 jaar zelfs al voldoende was. De Maatschappij Stadhouderslaan te Den Haag, waarop zoals gisteren gemeld door de Westlandsche Hypotheekbank een bod is uitgebracht van 975 percent bij een laatst gedane notering van 790 percent bezit aan onroerend goed, exclusief grond en funderingen, voor een bedrag van 17.7 miljoen. Dit is gebaseerd op de vervan gingswaarde en bevat dus geen stille re serves. De winst over 1963 beliep 390.000 tegen ƒ320.000 over 1962. Het dividend werd verhoogd tot 18 (15) percent. Het jaar verslag vermeldde dat de N.V. over vol doende bouwgrond beschikte en diverse plannen voor directe uitvoering klaar heeft liggen. Aan het Damrak werd gisteren in verband met het bod geen notering in het fonds opgemaakt. De Koninklijke Zwanenburg-Organon doet het aanbod tot omwisseling van certifica ten van gewone aandelen Verenigde Phar- maceutische Fabrieken N.V. (Zwitsal) in (certificaten van) gewone aandelen N.V. Koninklijke Zwanenberg-Organon gestand. De uitreiking van de uit de verwisseling voortkomende waarden zal een aanvang nemen op 31 augustus. De N.V. Zuid-Afrikaansch Handelshuis stelt, blijkens het verslag over 1963, een dividend voor van acht (v. j. zes) percent. De directie ziet met tevredenheid op het boekjaar 1963 terug. Anders dan in de laatste jaren is het bedrijf gespaard ge bleven voor tegenslagen op valutair, fi- nancieel-economisch en conjunctureel ge bied. De schade ontstaan door de grote overstromingen was lager dan verwacht. Zij bleef beperkt tot 25.000. De felle con currentie ziet de directie niet als tegen slag, maar veeleer als stimulans. De inkomsten uit goederen en produk- ten steeg tot 4.5 3.51) min. Commissies leverden 0.91 min. (onv.) op. Aan diverse baten werd ontvangen 21.752 (nihil). De onkosten liepen op tot 4 3.51) min. Na aftrek van voorzieningen en afschrijvin gen ad ƒ590.156 (ƒ401.872), alsmede koers verschillen en interest ad 225.725 117.397), resteert een winst van 601.877 383.341). Aan de reserve voor onvoor ziene verplichtingen wordt 100.000 33.341) toegevoegd. De dividendreserve wordt aangevuld met ƒ71.652 42.204). De conjuncturele en politieke vooruit zichten inzake de Afrikaanse arbeidster reinen laten zich, aldus de directie, niet ongunstig aanzien. De omzetten in 1964 hebben zich tot dusverre op het peil van 1963 kunnen handhaven. Het streven naar diversificatie van arbeidsterrein en activi teiten vond verdere voortgang. Hun namen zullen veranderen in „Achil- le Lauro" en „Angelina Lauro", maar als passagiersschip zullen de naar Italië ver kochte „Willem Ruys" en „Oranje" Neder land trouw blijven: Rotterdam wordt één van de vaste aanloophavens in de nieuwe lijndienst rond de wereld die de Italiaanse reder Lauro van plan is mfct de schepen te gaan onderhouden. Beide schepen zul len een grotere passagiersaccommodatie krijgen. Die van de „Willem Ruys" zal worden gebracht van 1050 op 1600 passa giers. De Nederlandse rederijen, voor wie de exploitatie van de schepen door de geste gen personeelskosten niet meer economisch verantwoord was, hebben niet tot deze uitbreiding willen overgaan, omdat dit ten koste zou gaan van comfort en service. De „Oranje" zal waarschijnlijk op een werf in Italië worden verbouwd. Voor de ver bouwing van de „Willem Ruys" is o.a. Wilton Fijenoord in Schiedam uitgenodigd PHILIPS GEVRAAGD; REM-AANDELEN 150% De stemming voor de internationale waarden is gisteren vriendelijker geweest. Het waren vooral de Philips-aandelen die hier de toon aangaven. Dit als gevolg van wat lokale en Zwitserse vraag. Verder vonden in deze hoek enkele dekkingsaan kopen plaats. Dit alles betekende echter niet, dat de handel in de Philipshoek ruim was, het ging er kalm toe. Dit geldt trou wens voor alle hoofdfondsen. Philips deed 152.80, tegen vrijdag als slotprijs 151,60. Later op de middag daalde de koers tot 152,60. Ook Unilevers lagen goed in de markt op 144.20, plus veertig cent. Ver der bleven Kon. Olie, Hoogovens en AKU prijshoudend op resp. f 163.70, 598 en 459)4. Zoals de laatste tijd gebruikelijk werden de aandelen Centrale Suiker in een open hoek verhandeld. De koers steeg van 448 tot 452, de hoogste koers van de laatste maanden. De stukken verlieten de markt op ca. 450 (444). In de Remaandelen wordt dagelijks volstaan met één notering bij het sluiten van de markt. Dit op verzoek van het beursbestuur. Er werd een adviesprijs gegeven van 30, ofwel 150 percent voor een stukje van nominaal 20, Commandowisseling. De commandant zeemacht der Nederlandse Antillen, commandeur H. J. Baaij, heeft gisteren het commando overgedragen aan com mandeur P. W. C. de Vos. Naar verwachting zal eind 1964 de definitieve beslissing worden genomen omtrent de bouw en de inrichting van een kernenergiecentrale voor rekening van de produktiebedrijven, die deel nemen in de n.v. Samenwerkende Elec- triciteits Productiebedrijven (S.E.P.). Voor de op te richten n.v. Gemeen schappelijke Kernenergiecentrale Neder land werden de statuten vastgesteld en samenwerkingsovereenkomst tot een stand gebracht. Een werkgroep van des kundigen van n.v. S.E.P. bezoékt thans de Verenigde Staten, waar zij samen werkt met de General Electric Company. Dit blijkt uit het verslag over 1963 van de n.v. Provinciale Noordbrabantische Electriciteits-Maatschappij (P.N.E.M.). Algorab 23 te Botterdam. Andijk 23 van R'dam naar Hamburg Almkerk 21 van A'dam naar Genua Amstelkroon 24 te Hongkong Alwaki 24 van Algiers naar Hamburg Aristoteles 25 van Matarani naar Pisco Avedrecht 25 te Yokohama Acmaea 25 te Punt Cardon Aldabi 24 van Rio naar Santos Aludra 24 pass Recife naar Rio de Janeiro Ameland 24 pass Trinidad naar Curacao Alcor 24 van Rotterdam naar Amsterdam Breda 24 van Rotterdam naar Antwerpen Burl S. Watson 23 van Rastunara n. Trinidad Breda 24 te Antwerpen Bengkalis 25 te Detroit Beninkust 25 van Antwerpen naar A'dam Batu 24 van Miami naar Baton Rouge Caltex Gorinchem 23 te A'dam Celebes 23 van A'dam naar Hamburg Crania 23 van Barton naar Curacao Caltex Rotterdam 24 van Sidon naar Savona Caltex Naples 24 dw Lissabon n. Frederica Camphuys 24 van Aden naar Mombassa Celebes 25 te Hamburg Cities Service Valley Forge 25 te Ferndale Carillo 30 te Londen verwacht Diemerdijk 23 van R'dam naar Londen Daphnis 22 van A'dam naar West Indië Diogenes 22 te A'd&m Echo 23 te R'dam Eenhoorn 22 te R'dam Eos 24 van Livorno naar Napels Elizabeth Broere 24 van Aden naar Suez Friesland KRL pass. 25 Kaap Blanco Geertje Buisman 23 te A'dam Gooiland 22 te A'dam Geeststar 24 te Preston Guineekust 25 te Point Noire Groote Beer 24 van Rotterdam naar New York Grotedijk 24 van Rotterdam naar Brake Grebbedijk 26 te New Orleans Hilversum 21 van A'dam naar Antwerpen Heemskerk 24 van Portsaid naar Aqaba Hollands Duin 25 te Osaka Helicon 24 van Guanta naar Carupano Ivoorkust 22 van A'dam naar Rouen Isis 24 te Rotterdam Kloosterdijk 23 te R'dam Korendijk 23 van R'dam naar Hamburg Kreeft 22 te R'dam Koratia 24 van Cardon naar R'dam Kosicia 25 te Londen Krytos 25 te Tela Kara 24 van Pta Cardon naar St. Vincent Kerkedijk 25 te New York verwacht Korendijk 24 van Hamburg naar Bremerhaven Kreeft 24 van Rotterdam naar Vigo Langkoeas 23 van R'dam naar Hamburg Lelykerk 23 van R'dam naar Antwerpen Limburg 25 te Manilla Lycaon 24 van Hamburg naar Bremen Ladon 24 van Rotterdam naar Antwerpen Maasdam 22 van R'dam naar New York Marathon 22 van A'dam naar West Indië Minos 23 te A'dam Montferland 22 te A'dam Mariekerk 25 te Muscat Merwelloyd 25 te Lissabon Neder Rijn 21 te A'dam Nestor 24 van Piraeus naar Mersin Oranje Nassau 21 van A'dam naar West Indië Oranjestad pas. 24 kp. Finisterre n. Southampt. Oostkerk 24 van Lissabon naar Marseille Oberon 25 van Huachno naar Palta Oldekerk 25 te Livorno Pieter S 23 te R'dam Prins Johan Willem Friso 22 te R'dam Peperkust 23 van Freetown naar R'dam Philidora 24 t.a. Suez Parkhaven 25 te Hamburg Purmerend 24 van Monrovia naar Shellhaven Prins der Nederlanden 24 van Kingston n. zee Prins Frederik Willem 24 v Detroit n. Milwauk Pericles 24 van Cristobal naar tPo Cabello Prins Maurits 25 te Bayecomeau Palamedes 24 van Bremen naar Antwerpen Pieter 25 van Rotterdam naar Swansea Prins Willem III 25 van Athene naar Rijeka Rijndam 24 te R'dam Rempang 25 te Marseille Roggeveen 24 van Suva naar Latoka Rotterdam 25 te New York Randfontein 24 van Antwerpen naar Amsterdam Servaaskerk 23 van R'dam Soestdijk 23 te R'dam Stad Utrecht 22 te R'dam Theron 24 van Baltimore naar Philadelphia Straat Torres 25 te Port Swettenham Scheldelloyd 25 te Duinkerken Senegalkust 24 van Abidjan naar Tema Skadi 24 van Katkolo naar Acyon Sliedreeht 24 van Kaapv. eil. n. Duinkerken Stad Maastricht 24 van Tenerife naar Emden Stad Vlaardingen 24 v. St. Pauls Rocks n. Emden Schielloyd 26 te Miri verwacht Sophocles 24 van Amapala naar San Lorenco Straat Magelhaen 24 te Penang Sinoutskerk 24 van Guardafui naar Aden Stad Amsterdam 24 van Lissabon naar IJmuiden Stad Zwolle 23 te A'dam Straat Singapore 25 te Kaapstad Stad Kampen 24 van Bone naar Nederland Steven 24 rede Pola Tjinegara 24 van Cochin naar Trincomalee Themis 25 van Rotterdam naar Antwerpen Towa 24 van Tunis naar Beyrouth Van Riebeeck 24 vanAbudhadi naar Das Island Van Waerwijck 27 te Hongkong verw. Vannoort 26 te Burnie verwacht Viana 24 van Cap Bon naar Skaramanga Waterland 24 van Montevideo naar Buenos A Westertoren 24 van Singapore naar Miri Wonogiri 23 van Madras naar Rangoon Westerdam 22 van R'dam naar New York World Heath 25 te Bandarmashur Zaanland pas. 24 Casquets naar Las Palmas In de ontwikkeling van 't elektriciteits verbruik wordt 1963 in het verslag een topjaar genoemd. De afzet in het voorzie- ningsgebied van de PNEM steeg met 11,6 percent tot 760 miljoen kWh. De bruto- produktie van de eigen centrales bedroeg 2070 miljoen kWh en overschreed hiermee voor het eerst de grens van twee miljoen. De totale omzet nam toe van 104,0 mil joen in 1962 tot 115,6 miljoen. Het bedrijfsoversohot steeg tot 7,1 (v.j 6) miljoen, zodat een dividend van 4,5 percent kan worden uitgekeerd. De invloed op de brandstofverrekenings- prijs van de verder te verwachten stijging der kolenprijzen hoopt de directie van de PNEM te kunnen beperken door een ver groting van het stookolie-aandeel in het totale verbruik. Dit aandeel bedroeg in 1963 36 percent. Aan de situatie die voort vloeit uit de grote aardlgasvondsten, wordt nauwlettend aandacht besteed. De „adviescommissie bauxiet" heeft in het rapport dat zij de vorige week aan de regering heeft uitgebracht, voorgesteld het complete gebied van het Bakhuys- gebergte en 262.000 ha van het kustgebied te reserveren voor een consortium, ge vormd door de Billiton Suriname N.V., de Bridgeport Brass Co., de Compagnie Beige pour l'Industrie de 1'Aluminium, de Suri name Minerals Corp. (Ormet) en Suralco. VERHANDELDE FONDSEN 24 augustus 21 augustu» Totaal 417 442 Hoger 167(40,0%) 172 (38,9%) Lager 149(35,8%) 155 (35,1%) Gelijk 101 (24,2%) 115 (26,0%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie163,20 Philips 152,20 gb Unilever 144,00 Stemming: Ongeanimeerd. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens Kon Olie163,20-163,70 gl 163,50 Philips 152,30-152,80 152,50 Unilever 144,00 gb 144,20 Vorige slotkoers NEW YORK (AP) Barry Goldwa ter, de republikeinse kandidaat voor het I ambt van president in de Verenigde Sta ten heeft gezegd, dat hij aan een diner vijftig leiders uit het Newyorkse zakenle ven, het bankwezen en de industrie heeft voorgehouden, dat iemand een geslaagd zakenman wordt als hij uitgaat van con servatieve beginselen. Het diner was gegeven om de zakenwe reld gelegenheid te geven „kennis te ma- ken met Goldwater's opvattingen". In brede kring beschouwde men de bij- I eenkomsten als gericht op twee belangrij ke doelen; de conservatieve filosofie van Goldwater te „verkopen" en het scheppen van een atmosfeer, die wellicht het bijeen- brengen van fondsen voor de verkiezings campagne kan vergemakkelijken. Onder de aanwezigen waren gouverneur I Nelson Rockefeller en de voormalige vice- president Richard Nixon. De heer E. D. C. Drenthem Soesman heeft zijn benoeming aanvaard als lid vanl de gemeenteraad van Den Haag voor de Partij van Vrije Burgers en opvolger van| de onlangs overleden heer J. Fabius. Mevrouw Fabius had te kennen gegeven, I de heer Drenthem Soesman niet als een waardige opvolger van haar man te be schouwen. Bovendien had de heer Dren- I them Soesman in november 1963 schrifte lijk verklaard geen aanspraak op de raadszetel te maken en geen lid meer van de Partij van Vrije Burgers te zijn. De heer Drenthem Soesman, die als I tweede op de kandidatenlijst van de Vrije Burgers staat, is op 14 maart van dit jaar weer actief lid geworden van de partij. Zijn geloofsbrief is door een com-l missie van de gemeenteraad onderzocht en in orde bevonden. De heer Drenthem Soesman heeft aan-1 gekondigd op 7 september namens de I A'dam Rubber. H.V.A. A.K.U. Dell Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Uetr... K. Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon. Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Mülier Nat. Bezit Ned. Kabelfabr... Philips Pref Stokvis Thomassen Dr Ver. Machinefabr Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service General Motors. Kennecott Copper Republi Steel Shell Oil U.S. Steel 110% 145V2 459% 123,50 599 152,55 144,10 744 163,25 104% 62,— 149 138% 250 130% 203,— 107,50 233,— 498,— 135,— 370 302 33ö1/2 593 4201 217% 1050 690 339 949 160 320 343 443 333 448% 865 287 340% 52,— 194 700 192 424% 190 920 436 31% 15% 44% 37% 72 93% 86% 45% 47% 58 Gedane noteringen. Partij van Vrije Burgers in de Haagse ge- A meenteraad een verklaring te zullen af- (Verstrekt door de Amsterdamsche Ba leggen na zijn installatie als lid van de WALL STREET raad. Wall Street heeft de nieuwe beursweek in een uiterst kalme stemming ingezet. Bij opening waren de koersen iets hoger dan het slot van vrijdag, maar in de namiddag werd de stemming verdeeld en aan het Schiphol heeft vandaag de miljoenste I slot waren de meeste fondsen op het laag- bezoeker feestelijk binnengehaald, de 55- ste punt van de dag. De verliezen liepen jarige mevrouw M. Aaldijk-De Ruiter uit tot ongeveer twee dollar per aandeel. La- Sliedrecht, die met haar man, een nichtje ger kwamen af sporen, openbare nuts- en een vriendinnetje van dat nichtje een fondsen, non-ferro's, olies en chemische dagje uit was naar de nationale luchtha- waarden. Sommige auto's trokken iets aan. ven. Het zakennieuws bleef goed, onder andere De directie van de n.v. Schiphol schonk hogere autoverkopen in de afgelopen week. het echtpaar twee reisbiljetten voor een Van de 1340 verhandelde fondsen waren retourvlucht naar Parijs met een bedrag er 542 lager, 495 hoger en 303 sloten on- voor verblijfkosten. Martin's Air Charter I veranderd. De omzet beliep 3.790.000 shares nam het viertal meteen mee voor een rond- tegen 3.620.000 shares vrijdag, vlucht boven Amsterdam en de op Schip- De Dow Jones indices: industrie 837.31 hol vertegenwoordigde luchtvaartmaat- 1.31), sporen 210.71 0.67) en openbare schappijen kwamen aandragen met ca-1 nutsfondsen 149.26 0.05). deaus. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Advertentie De Utrechtse sigarenfabriek „Denova" N.V. staakt zijn produktie. Men heeft be sloten de produktie te beperken tot het Belgische filiaal-bedrijf in de grensplaats Arendonk (aan de weg Eindhoven-Turn hout). Het hoofdkantoor blijft in Utrecht gevestigd. Ook de expeditie zal van Utrecht uit gehandhaafd blijven. 80 personeelsle den, waarvan de helft ouderen, worden door het stopzetten van de Utrechtse pro duktie getroffen. Naar direkteur G. Witte- veen jr., zoon van de oprichter, mededeel de is met de vakbonden overeenstemming bereikt over de voor het personeel te tref fen maatregelen. In 1919 werd Denova gesticht. G. Witte- veen sr. tot die tijd politieagent maakte in zijn vrije tijd sigaren. Hij won een sigarenmaakprijsvraag van het toenmali ge Haagse weekblad „Haagsche Post'" waarna hij zich als sigarenfabrikant ves tigde. Het bedrijf maakte met merken als „Carnegie", „Staalkoning" en „Carl Up mann" grote opgang. Een in Beverwijk vertoevende Duitse I vakantieganger heeft bij de politie aan gifte gedaan van de diefstal van vier wiel doppen en twee buitenspiegels. De auto onderdelen waren ontvreemd van zijn per sonenauto die hij op de Noorderwijkweg had laten staan. Geref. Kerken Beroepen te Hellendoorn W. kand. te Amsterdam-Z. E. Honig, Aangenomen naar Oud-Beijerland J. v. d. Schaft, laatst vrijgemaakt pred. te Mur- merwoude, die bedankte voor Achlum, Doezum, Drachtstercompagnie, Heeg, Oude Pekela en voor Rotterdam-Zuid (6e pred.- PRAAG (AP) Een uit tien leden be-| staande Nederlandse handelsdelegatie is gisteren in Praag aangekomen om de mogelijkheden van uitbreiding van de handel en van de rechtstreekse samen-1 pl.); naar Woubrugge J. Dethmers, kand. werking tussen Nederland en Tsjechoslo- te Amsterdam-Zuid, die bedankte voor wakije te bespreken. De delegatie staat Heusden-Meeuwen, 's-Gravenmoer, Oud© onder leiding van ir. M. H. Damme van de Verenigde Machinefabrieken. Er zullen besprekingen worden gevoerd I met vertegenwoordigers van de Tsjechoslo- waakse kamer van koophandel, de portinstituten en het ministerie voor bui tenlandse handel. Ir. Damme is ontvangen door de onder minister van buitenlandse handel Jaroslav Baptisten Gemeenten en Nieuwe Bildtzijl en voor Zuilichem- Gameren. Ds. F. A. den Boeft, em.pred. en sedert 1962 hulppred. te Montfoort heeft om ge zondheidsredenen uit laatstgenoemde funktie ontslag verzocht. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Mitchell (Ont., Can.) (Free Chf. Ref. Curch) K. Boersma te Onstwedde. Kohout voor besprekingen over de vooruit zichten van de wederzijdse handel in werk-1 tuigbouwkundige produkten binnen het ka der van het langlopende handelsverdrag, dat eerder dit jaar ondertekend werd. Aangenomen naar Almelo (Nieuwstraat) C. v. Wier te Nieuw-Weerdinge. Waalse Gemeenten Aangenomen naar Stockholm dr. J. G. H. Hoffmann te Utrecht.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11