Slecht weer en veld en tegenstand van Pinguins waren laatste moeilijkheden HCK is toch softbalkampioen Minder bezoekers in het Stadion Groot rennersveld in Zandvoort belooft interessante wedstrijden Kees Pellenaars in bed na klap op het hoofd in café Harde wind maakte zeilen op Alkmaardermeer moeilijk Nederlanders voor ruitersport naar het buitenland Henk Scholte naar West-Berlijn voor wereldtitel 47/2 Ajax niet naar het Olympisch Stadion Judith de Nijs heeft het druk Nederlanders goed in kampioenschap Flying Junior DINSDAG 25 AUGUSTUS 1964 Van der Vegt vervangt Bakker in cricketelftal Minstens 235 atleten uit Duitsland naar Tokio I Verrassende nederlaag van het dubbel Smith-Turner Balmamion wil niet als Italiaans reserve naar wielerkampioenschap Voetbal in Engelse league Aad Steylen liep 5 km snel door straten van Abcoude 13 Vijf biljarters in finale 57/2 district Haarlem Ruim 100 coureurs uit 11 landen Groot gevecht Onder miserabele weersomstandig heden heeft HCK gisteravond eindelijk na een spannende wedstrijd verdiend de titel van district West I gegrepen. Tot aan de zesde innings heeft het Heem- steedse De Pinguins de nieuwe kam pioenen goed partij gegeven. Toen ver loor werpster Mary Gerrits de greep op de HCK-slagploeg en sloegen de Kin- heim-meisjes hun slag. De start was voor de ploeg van coach Hammink. Mary Gerrits door een fout en Betty Veenstra door vier wijd op de hon ken gekomen konden scoren op honk- slagen van Thea Hölsken en Nel van Pel. HCK echter sloeg fel terug. Twee vrije lopen en fouten op slagen van Nel Goed hart en Pien Immer, gevolgd door twee nieuwe vrije lopen brachten HCK mei 42 in winstgevende positie. Via Betty Veenstra, die kon scoren op een twee-honkslag van de weer van de partij zijnde Jean Honig kwam De Pin guins op 43- In de vierde innings werd de stand zelfs gelijk. Anneke Smit door een fout op de honken gekomen kon scoren toen Betty Veenstra en Jean Honing het slaghout vaardig hanteerden. Goed spel van verreveldster Joan Mommers be hoedde in die periode HCK zelfs voor een achterstand. Dat HCK kon uitlopen tot een kleine 64 voorsprong was voor een be langrijk deel te danken aan Pien Immer, die achtereenvolgens een twee en een drie-honkslag produceerde. De genadeslag kreeg de Heemsteedse ploeg in de zesde slagbeurt van HCK. Vier vrije lopen en honkslagen van Joke Fuyk- schot, Yvonne Immers en Sicca Fuykschot brachten de stand op 114 alvorens Anneke Smit na een uitstekende vangbal via een aangooi op de thuisplaat voor de derde nul zorgde. De strijd was gestreden. Wel kwam Fieke Strijbis in de laatste slagbeurt nog tot haar tweede honkslag, doch winnende werpster Yvonne Immer zorgde met een aangooi op het eerste honk zelf voor de laatste nul, die met gejuich door de Kinheimaanhang werd begroet. Niet onvermeld mag blijven het in het laatste deel van de wedstrijd vertoonde spel van HCK kortestop Sicca Fuykschot. Scoreverloop: HCK 4001 1 5x 11 De Pinguins 2101000=4 Winnende werpster werd Yvonne Immer met 1-2-8, terwijl HCK 3 veldfouten maak te. Verliezende werpster werd Mary Ger rits 4-10-5 en De Pinguins maakte 7 veld fouten. Beste slagvrouwen Pien Immer en Fieke Strijbis met 0.500 (2 uit 4). Kwalijk was dat deze belangrijke wed strijd werd gespeeld op een veld, dat op vele plaatsen plassen vertoonde. Voor de scheidsrechter was dit echter geen aan leiding om de wedstrijd af te gelasten. Gelukkig heeft dit alles geen invloed ge had op het kampioenschap van HCK. Voor de Bond moet dtae gehele geschiedenis echter een teken aan de wand zijn. Het aantal betalende bezoekers dat in 1963 door de n-v. Het Nederlands Sport park „Olympisch Stadion" werd ontvangen is gedaald tot 397.277, tegen 485.000 in 1962, zo blijkt uit het jaarverslag. De winst- en verliesrekening van het stadion sluit met een winstsaldo van 647,80 (vorig jaar 1.353,75). De gisteren ge houden jaarvergadering ging ermee ak koord dit bedrag toe te voegen aan de statutaire reserve. De exploitatiebaten van de vennoot schap zijn gestegen tot 491.500 (vorig jaar 441.300), door een toeneming van de reclame-inkomsten en doordat halver wege het boekjaar een verhoging van de toegangsgelden werd doorgevoerd. De in terestbaten beliepen 15.700 (f 14-7^" Met exploitatiekosten was 294.700 321.600) gemoeid en met afschrijvingen 62 300 83.100). Aan het onderhouds- fonds werd 97.000 10.000) toegevoegd. Vennootschapsbelasting vergde 42.500 3.700). Vorig jaar was bovendien nog 35.200 nodig voor backservice pensioenen. Aan gemeentelijke vermakelijkheidsbelas ting werd in 1963 276.000 341.800) afgedragen. Tegenover een verwachte daling van het bezoekersaantal door de degradatie van Blauw-Wit van de ere- naar de eerste divisie, staat het door DWS verworven landskampioenschap met alle daaraan verbonden consequenties, zoals Europa Cup-wedstrijden, zodat de directie met vertrouwen de resultaten van 1964 tege moet ziet. In de gisteren gehouden jaar vergadering heeft de voorzitter nog mee gedeeld. dat hij thans de grens van het ethisch verantwoorde bereikt acht, wat de aangebrachte reclameteksten betreft, zodat op een sterke toeneming van de reclame-inkomsten niet moet worden ge rekend. De heren mr. U. W. H. Stheeman, H. Muller en mr. L. van Eeghen, die als commissaris aan de beurt van aftreden waren, werden bij acclamatie als zodanig herbenoemd. De heer A. van Heusden werd voor het eerst als commissaris gekozen. Het Nederlandse team dat zaterdag 29 augustus op het HCC-terrein in Den Haag zal uitkomen tegen het Australische cricket-testteam wijkt op één plaats af van de ploeg die vorige week op het VRA-terrein de Free Foresters versloeg. Pim van der Vegt van het Haagse HBS maakt in deze wedstrijd zijn debuut. De VOC-er Bakker moest zijn plaats aan de Hagenaar afstaan Het Nederlandse elftal is als volgt ge formeerd: Van Arkel (HCC, aanvoerder), Schoonheim (VOC, wicketkeeper), Bouw man (Rood en Wit), Wally van Weelde (VOC), Wijkhuizen, Onstein (Rood en Wit), H. Trijzeiaar (VOC), Vriens (HCC), Pier- hagen, Van der Vegt (beiden HBS) en Marseille (Quick Den Haag). Bakker van VOC is aangewezen als twaalfde man. De beslissingswedstrijd in de tweede klasse tussen HHC 2 en De Geuzen wordt aanstaande zaterdag gespeeld op het ter rein van Shell te Amsterdam. Aanvang 12.00 uur. Aan het toernooi om het wereldkampi oenschap biljarten 47/2, dat van 16 tot en met 20 september in West-Berlijn wordt gehouden, zal worden deelgenomen door de Nederlander Henk Scholte, de Duitsers Rudolph en Spielmann, de Belgen Vervest en Schrauwen, de Spanjaard Galvez, de Fransman Hibon, de Argentijn Girves en de Chileen Iglesias Diaz. De plannen van Ajax om het Olympisch Stadion te gaan bespelen, zijn thans defi nitief van de baan. Gedurende een jaar zijn hierover onderhandelingen gevoerd tussen vertegenwoordigers van de voetbal vereniging en het bestuur van het Olym pisch Stadion. Wanneer Ajax zou gaan verhuizen zou het namelijk mogelijk zijn het Ajax-stadion om te bouwen tot een grote sporthal. De onderhandelingen zijn thans afgebroken, omdat de ombouw een te kostbare zaak zou worden. Alleen de kosten van de verbouwing worden al op 15 min. geschat. In dit bedrag zijn dan nog niet de kosten van de inrichting en de aanleg van een wielerbaan begrepen. Thans worden de tekeningen gemaakt voor de bouw van een overdekte wieler baan op de terreinen van het Olympisch Stadion in Amsterdam. Dit heeft de direc teur van n.v. het Nederlandse sportpark „Olympisch Stadion", de heer D. Bessem, maandag in de jaarlijkse algemene verga dering van aandeelhouders medegedeeld De 22-jarige Judith de Nijs, die afkom stig is uit Hilversum, heeft verklaard dat zij deze week uit Canada zal ver trekken om deel te nemen aan zwem wedstrijden in de Verenigde Arabische Republiek. Zij heeft verleden week 2850 dollar ver diend voor haar poging om het Meer van Ontario over te steken. Zij heeft ver klaard dat zij op 6 september zal deel nemen aan een zwemwedstrijd van 35.2 kilometer te Alexandrië en op 25 sep tember aan een wedstrijd van 40 kilometer te Cairo. Tevens hoopt zij in januari vol gend jaar deel te nemen aan wedstrijden in Brazilië en in juli aan wedstrijden in Atlantic City, waarna zij zal trachten het kanaal over te zwemmen. Het is haar, evenmin als de 17 overige starters, gelukt de finish te halen in de 51.2 kilometer lange wedstrijd over het Meer van On tario. Zij gaf de strijd op toen Toronto aan de horizon voor haar reeds in zicht was. Zij veroverde niettemin de tweede plaats, achter de Egyptische zwemmer Heiff. De gecombineerde Duitse ploeg voor de Olympische Spelen in Tokio zal tenminste bestaan uit 235 atleten. De verhouding is 139 Oost- tegen 96 Westduitsers. In enkele takken van sport zijn de Olym pische vertegenwoordigers nog niet ge selecteerd. De volgende tabel vermeldt de verdeling van de plaatsen tussen West- en Oost duitsers in de sporten, waarvoor reeds de Olympische vertegenwoordigers wer den aangewezen (resp. West-Oost-Duits- land): judo 3/1, paardesport 9/2, water polo -/ll, boksen 4/6, gymnastiek 3/11, gewichtheffen 3/4, schermen 20/-, hockey -/18, worstelen 9/5, wielrennen (weg) 3/2, voetbal -/20, moderne vijfkamp 2/2, schie ten 4/6, zwemmen 10/17, atletiek 26/34. Het komende weekeinde zullen in de Bel gische plaats Oostende en in Boedapest internationale concoursen hippique worden gehouden. Voor het internationale concours hippi que in Oostende dat donderdag begint ko men voor Nederland uit: Ebben met Prins Ayax, Misty-E en Nabab, Kouwen- berg met Aristocratico, Springtime en Bus ter, Vrij met Sabaneza en Josje Ernst met het paard Blacky. Voor het internationaal concours hippi que van Boedapest dat vrijdag begint en waar tevens om het Europese kampioen schap voor junioren wordt gestreden zal Proetske Arts bij de senioren uitkomen en Pia Arts in het jeugdkampioenschap. Zij berijden Jungle Pimpernel en Weinbrand, Het Amerikaanse dubbel Billie Jean Moffit en mrs. Karen Hantze Susman heeft gisteren de Amerikaanse titel veroverd door in de finale het Australische dubbel Margaret Smith en Lesley Turner met 3-6, 6-2, 6-4 te verslaan. Dit was de eerste nederlaag van liet Australische dubbel in 49 partijen. Chuck McKinley en Dennis Ralston wonnen gemakkelijk van de Britten Mike Sangster en Graham Stillwell met 6-3, 6-2, 6-4. Ze hadden voor deze overwinning slechts 50 minuten nodig. Door deze over winning behaalden de beide Amerikanen voor de derde maal het Amerikaanse kampioenschap heren-dubbelspel. Voor dien behaalden zij de titel in 1961 en 1963. In 1962 verloren zij tegen de Mexicanen Rafael Osuna en Antonio Palafox. McKinley en Ralston zullen de volgen de maand in Cleveland voor de Verenig de Staten uitkomen in de strijd om de Davis Cup. Franco Balmamion, die twee maal de wieier ronde van Italië gewonnen heeft, heeft vandaag geweigerd naar de wereld kampioenschappen in Frankrijk te gaan als reserve. De Italiaanse wielercommissaris Fioren- zo Magni is echter tevreden over zijn keu ze. Vier van de renners die hij aangewe zen heeft zijn gisteren in de wedstrijd om de Vemocchi beker onder de eerste vijf geëindigd. De jongste van het viertal, de 21 jaar oude Gianni Motto, werd winnaar, gevolgd door Franco Cribiori, tweede, Gui- do de Rosso vierde en Vito Taccone vijf de. Allen werden voor de wereldkam pioenschappen aangewezen. Balmamion daarentegen eindigde als 26ste. Magni heeft gezegd dat Marcelbo Mugnaini i.p.v. Balmamion als reserve naar de wereldkampioenschappen zal gaan. De uitslagen van de maandagavond voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden: eerste dviisie: BlackpoolBlack burn Rovers 4-2, West Ham United- Manchester United 3-1. Tweede divisie: Middlesbrough—Northampton Town 1-0, Newcastle UnitedCharlton Athletic 1-1 I Aad Steylen van Metro uit Rotterdam heeft maandag een in Abcoude gehouden stratenloop over 5 km gewonnen. Zijn tijd bedroeg 14 min. en 59,2 sec. De uitslag was verder- 2. Bert Smit (Spartaan) 15.08,6, 3. Den Hartog (AAC) 15.24,4, 4. J. Vergeer (Gouda) 15.28,0, 5. Jansen (Oss 20) 15.30,5, 6. Bostelaar (Dynamo) 15.36,0. Vijf biljarters komen uit in het finale- toernooi 57/2 van het district Haarlem in de KNBB. Dat toernooi wordt op 2, 4, 5 en 6 september in ,,'t Hof van Holland" in Haarlem gehouden. Deelnemende speler* zijn de Haarlemmers Agema, Dickmann, Doves en de Beverwijkers Lamers en Pie- terse. Het aantal caramboles, dat zij res pectievelijk moeten maken is 300, 200, 200, 400 en 300. Jan Lamers is favoriet in deze biljartstrijd. Het Nederlands honkbalteam, dat van 29 augustus tot en met 6 september in Milaan de Europese titel gaat verdedigen, is gisteren van Schiphol vertrokken naar Duitsland. Op de Amerikaanse vliegbasis bij Wies- baden is daar een apart trainings kamp voor de Nederlandse ploeg ingericht. De sinds lange tijd bestaande contro verse tussen de Rotterdammer Ton Vis sers (bestuurslid van de Vereniging voor beroepsrenners en onafhankelijken en min of meer manager daarvan) en Kees Pellenaars, heeft zondagmiddag tot een onverwacht onverkwikkelijke ontknoping geleid. Enige tijd voor de aanvang van de in Simpel veld georganiseerde weg wedstrijd voor profs en onafhankelijken, waaraan ook de Televizierploeg van Kees Pellenaars deelnam, is in een café waar de rugnummers werden uitgereikt de uitbarsting geschied. Met als inzet in feite een onnozele kwestie. De echtgenote van Kees Pellenaars (Kees zelf hield maandag het bed en kon ons niet te woord staan) vertelde ons hoe I het allemaal was gebeurd. De Pel had als gebruikelijk voor zijn renners een contract met het organiseren de comité te Simpelveld afgesloten, dat wil zeggen: voor iedere renner afzonderlijk. Nu wilde het geval, dat Ton Vissers die sinds de oprichting van de vereniging het met de houding van Kees Pellenaars niet eens was stelde, dat de aan de koers in Simpelveld deelnemende renners eerst een door hem Vissers voorge legd contract dienden te tekenen alvorens in de wedstrijd in Simpelveld te kunnen starten. Dit was ,naar Vissers de renners had medegedeeld ook de mening van het comité ter plaatse zomede van de des betreffende jury. Deze gesprekken werden gevoerd in een café te Simpelveld, waar de renners hun rugnummer af moesten halen. Ton Vis sers was daar aanwezig en later ook Kees Pellenaars. De mannen van Pel's ploeg informeerden hun stalbaas, die hun aan het verstand bracht, dat zij alleen met hem (Pellenaars) hadden te maken, om dat hij met het Simpelveldse comité de gebruikelijke afspraken had gemaakt. Hij verbood daarom zijn renners een contract dat Vissers hen wilde voorleggen te teke nen en wanneer comité en jury zich achter Vissers zouden blijven plaatsen zouden Pel's renners niet starten. Een onverkwik kelijke zaak was dus geboren, zeer tot te leurstelling o.m. van de Televizier-fan- club, die een huldiging van de Pellenaars- ploeg had voorbereid. Ruim honderd coureurs uit elf lander zullen zondag 30 augustus op het circu van Zandvoort deelnemen aan de inter nationale races van de Nederlandse Auto- rensport Vereniging, tellend voor de Euro pese bekers voor toerwagens en voor dr Autosport Cup. Er staan drie wedstrijden voor toerwagens, één voor Gran Turismo's en prototypen en één wedstrijd voor ren- wagens van het type Formule 3 op het programma. Interessant belooft vooral de tweede wedstrijd van de toerwagens te worden. Van de 24 inschrijvers hebben er 15 de beschikking over een snelle Cooper S. \an de start komen, behalve de Neder- mdse fabrieksrijder Rob Slotemaker, o.m. /arwick Banks, John Fitzpatrick, Ed iwart, Henk Post, die twee jaren geleden >riljant winnaar werd van de Coupe loosdorp, John Handley en Ralph Broad, na van Kooten zal met haar Glas 1204 .egen de super-snelle Coopers strijden. Er zullen 21 coureurs dingen naar de overwinning in de race van Formule 3- wegens. Jackie Stewart en Warwick Banks zullen hier wel de grootste kanshebbers zijn. Henk van Zalinge verdedigt met een Alexis de kleuren van het Racing Team Holland, Rob Slotemaker die van de Britse Downton Engineering. Voor de coureursschool van Jim Russell zijn vijf plaatsen geereserveerd. Het grote gevecht zal ongetwijfeld de slotrace van de dag worden. In de strijd om de Autosport Cup komen dan 18 Gran Turismo's en Specials uit. Ben Pon zal ongetwijfeld trachten met zijn oranje Porsche 904 gts een overwinning te boeken voor het Racing Team Holland: ook Henk van Zalinge rijdt in een oranje Porsche Engeland vaardigt o.m. Graham Warner en Barry Wood af, die allen in een Lotus élan rijden. Naast Pon en Van Zalinge komen nog vier Nederlanders aan de start, t.w. Groen (Porsche S 90), Ruska jr. (Porsche Car- rera), Beaulen (Lotus Elite) en Van der Leden (Alfa Romeo g.s.v.). Zaterdag 29 augustus is voor de training gereserveerd. Inmiddels had de jury in Simpelveld ontdekt, dat een ploegleider conform de reglementen van de KNWU handelt wan neer hij voor zijn renners persoonlijk een contract afsluit. Toen de goedkeuring van Pel's beleid hem ter kennis werd gebracht, gaf hij toestemming aan zijn jongens om te starten. Was de gedachtenwisseling tot dan toe uitsluitend bij woorden gebleven, dit ver anderde toen Pellenaars het café verliet en iemand achter zijn rug hem met een stoel op het hoofd sloeg. Volgens getuige zou dit door de heer Vissers zijn gedaan, maar de politie ter plaatse kon, hangende het onderzoek, dit niet bevestigen. De Pel is door een arts ter plaatse vanaf het café gehaald en bij zich thuis behandeld. Niet minder dan zeven krammen waren nodig om de wonden te hechten! Desondanks is Kees zelf met zijn auto naar „Hier is 't" te Breda teruggereden. Van bijwonen van de koers kon niets komen evenmin van de voorgenomen huldiging. Naar de mening van Ton Vissers heeft Pellenaars een bierglas in zjjn handen gehad om te slaan en zag h(j dat als een bedreiging. Overigens is de wedstrijd in Simpelveld een sportief succes geworden voor Vissers en niet voor Pellenaars. Win naar werd namelijk Harings, een rijder van de Acefit-ploeg. En Vissers is behalve bestuurslid van de Nederlandse bond van beroepsrenners ook ploegleider van die Acefit-ploeg. De Nederlandse deelnemers aan het Europees kampioenschap Flying Junior, dat op de Loosdrechtse Plassen wordt gehouden, hebben maandag op de eerste dag de strijd volledig beheerst. Vooral de Nederlander Jan Schooneveld, die voor deze titelwedstrjjd zijn Flying Dutch man heeft geruild voor de Flying Junior speelde een voorname rol. Zonder twijfel zou deze zeiler na de eerste wedstrijddag de leiding hebben gehad in het algemeen klassement, ware het niet dat hij in de middagwedstrijd omsloeg. In eerste positie zeilende, brak Schooneveld zijn roer en moest vroeg tijdig de wal opzoeken. Meer succes had hij in de ochtendwedstrijd, toen hij met een straatlengte voorsprong voor al zijn concurrenten de finishlijn passeerde. Heel wat zeilers sloegen om. J. van Hellemond, die de middagwedstrijd won, verdween in de morgenuren onder water, maar slaagde er toch nog in op de achtste plaats binnen te komen. Heineke, die in de eerste wedstrijd als vierde binnen kwam, werd na protesten uitgesloten. De enige buitenlander, die met succes zich op deze eerste dag in de strijd mengde was de Scandinavische jeugdkampioen Per Spilling uit Noorwegen. Lang lag hij op de derde plaats. Van Hellemond kreeg echter moeilijkheden met zijn spin naker waarvan Spilling handig gebruik maakte en de tweede plaats greep. De uitslagen van de wedstrijden waren: Ochtend: 1. Schooneveldt, 2. Dudok van Heel, 3. Schimmer, 4. Vunderink, 5. Si mons. Middag: 1. J. van Hellemond, 2. Per Spilling (Noorwegen), 3. Heineke, 4. Schimmer, 5. L. van Hellemond! Een groot aantal van de deelnemers aan de nationale zeilwedstrijden op het Alk maardermeer z\jn maandag op de derde wedstrijddag aan de wal gebleven. De harde wind, die heel wat schepen deed omslaan, maakte een normaal wedstrijd verloop onmogelijk. Zelfs de 16m2 klasse verkoos de veilige haven boven het woes te water. En dat was dan wel geheel in tegenstelling met de strijd in het week einde. Uitgezonderd de draken, die een nor male baan zeilden, moesten de andere zei lers genoegen nemen met de korte storm baan. Jammer was, dat deze baan slechts één, en dan nog een bijzonder kort, kruis- rak telde waardoor maar weinig strijd mogelijk was. In de drakenklasse heeft Jan Bier van start tot finish de strijd be heerst. Zijn voorsprong werd geleidelijk groter. Ook achter zijn spiegel was er maar weinig strijd. Cor Groot, al spoedig tweede, stond zijn positie niet meer af. Bouw van Wijk is alleen aan de kop van het klassement in de vrijheidsklasse ge komen. Zijn grootste rivalen, de gebroe ders Westdorp, sloegen om en werden daardoor uitgeschakeld. Bij de finnjollen behaalde Otto een tweede plaats en met zijn 1-1-2 staat hij nu ver voor op de con currentie. Zijn grootste rivaal is Van Swol, die voor de derde maal als derde eindigde. In de valkenklasse had Egon Rolf van den Baumen opnieuw pech. Deze Kaag zeiler zag halverwege de wedstrijd zijn Genua omlaag komen en moest de strijd staken. Kirkenier ging opnieuw als win naar over de finish en is nu onbedreigd leider. De uitslagen waren: 12 voetsjollen: 1. W. Stoutenbeek, 2. G. Verwey. Vaurienklasse: 1. T. de Ridder, 2. P. Booy. Solo: 1. H. van Walbeek, 2. F. Beck. Pampusklasse: 1. P. de Boer, 2. G. Biesot. Drakenklasse: 1. J. Bier, 2. C. Groot. Vrijheidsklasse: 1. B. van Wijk, 2. gebr. Zweep. 12 m2 klasse: 1. F. Udo. 2. N. Schaper. Finnjollen: 1. J. Swart, 2. A. Otto. Sternklasse: 1. F. Bar- tels, 2. P. Oly. Valkenklasse: 1. H. Kirke nier, 2. P. van Buren. I

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13