Politie met vangt misdadigers de „puzzeldoos" Stilstaan houdt niet het afstand doen van voorrangsrecht in Nylonkous als vermomming heeft afgedaan Jan van Gemerden- toernooi gestart Koorleden voormalig Toonkunst Beverwijk naar Haarlems G.K. Puzzelwandeling begint woensdagavond half acht Havenberichten Nog 7 mille nodig voor aula Duinhof Kort IJmondnieuws Sladrama Kerkgebouw voor Oud- Katholieke Kerk aan Wilgenstraat IJmuiden Veestal mag nog even blijven staan Gemeentebibliotheek in Velsen Onbewoonbaar Ruw wegdek in park moet worden verbeterd HOE DE DUIVEN VLOGEN Loendersloot Recht, Wet en Praktijk DINSDAG 25 AUGUSTUS 1964 Opsporing kan soms in enige uren worden afgesloten G M L N Simpele doos EXCELSIOR STEEL- STOFZUIGER 137.50 0 oersterke motor 0 met Kema keur 0 licht van gewicht 0 1 jaar garantie 0 grote stofberging 0 gemakkelijke betaling en 0 100% service bij Lange Nieuwstr. 435 IJmuiden - Tel. 4654 Bij elkaar puzzelen &nel en aoeiirejjena I rch—Kennemerland 6-0; Rlpperda—EDO 0-2. Schaakzege van Kijk Uit in Aalsmeer onvoldoende Hoge Raad besliste in verkeerszaak: Ir. C. A. baron Bentinck Onlangs werd een juwelier In een Callfornlsche stad tegen sluitingstijd bezocht door oen man, die zich nog even voor het vallen van de avond van een trouwring wilde voorzien. De juwelier liet de man een serie ringen zien. Op vrijwel hetzelfde moment staarde hjj in de loop van een revolver. Nadat de verbaasde juweler in zijn eigen brandkast was opgesloten, zocht de dief op zijn gemak juwelen ter waarde van ongeveer 70.000 gulden uit, schakelde het alarmsysteem in, voor de politie het teken, dat de winkel werd gesloten en verliet zonder haast te maken de zaak. I uiteenrafelen van de verschillende compo- Drie uur later arresteerde de politie hem in een plaats, vijfenzeventig kilome ter verderop. De man was sprakeloos, nenten hiervan en het weer onderbrengen in groepen. Door een vriend financieel gesteund, werd aan een meer professionele aanpak van zijn idee begonnen en nadat fotogra fen in de Verenigde Staten en daarbuiten 50.000 portretfoto's hadden verzameld, be gon men met het uitzoeken van opnamen, welke werden verdeeld in groepen neuzen, want hij had tijdens zijn daad handschoe- binnen, ogen, lippen, wenkbrauwen en nen gedragen en dus geen vingerafdruk- kapsels, waarmee men vrijwel elk gezicht ken achtergelaten. Verder had hij 'n blan- kon samenstellen. Na uitgebreide proefne- co strafregister, zodat politiefoto's ontbra- mingen bleek men te kunnen volstaan met ken. Hoe was het mogelijk, dat de poli- 536 diapositieven, waarmee de Identi-Kit tie hem binnen zo'n korte tijd vrijwel zon- was geboren. der een enkel gegeven had kunnen grij-1 Thans wordt McDonalds uitvinding niet alleen gebruikt bij de Amerikaanse politie- pen. De linker afbeelding toont een ge zicht zoals 'n foto dit weergeeft. Hoe natuurgetrouw men ditzelfde gezicht kan samenstellen door middel van de Identi-Kit diapositieven, toont de rechter afbeelding. korpsen, doch eveneens door Scotland Yard en Interpol. Zelfs misdadigers, die bij hun aktiviteiten een nylonkous over het gezicht trekken, kunnen met behulp van de Identi-Kit worden opgespoord. Advertentie In een artikel van het juli-nummer van „Het Beste uit Reader's Digest", wordt dit uit de doeken gedaan, want er is weinig bekend omtrent de nieuwste vinding op het gebied van het opsporen van misda digers. De sleutel van dit geheim schuilt in een simpele doos, de zogenaamde Iden ti-Kit. welke thans bij ondergeveer 600 po- litiegroepen in de Verenigde Staten en daarbuiten in gebruik is. Met veel succes, want opsporingen, die vroeger maanden tijd vergden, kunnen thans in enkele da gen, of zelfs enige uren tot een goed einde worden gebracht. In de doos bevinden zich 536 diapositie ven van tien bij dertien centimeter. Zij bevatten 130 verschillende kapsels, 371 soorten neuzen, 102 paren ogen, 52 kinnen en 40 paren lippen. Verder zijn er tallo ze wenkbrauwen, rimpels, baarden, snor ren en brillen en dergelijke. Door deze verschillende karakteristieke onderdelen van het gelaat te combineren, kan vrij wel elk gezicht met grote nauwkeurigheid worden samengesteld. De verschillende on derdelen dragen alle codenummers. Wan neer nu een slachtoffer slechts een zeer vaag signalement kan opgeven, kan de Identi-Kit uitkomst brengen. Niet minder dan 41 adspiranten-elftallen Hij begint dan uit de verschillende dia- van de HVB hebben zich zaterdag op de positieven bijvoorbeeld de haardracht te velden van het Sportpark Schoonenberg kiezen, zoekt vervolgens een paar ogen in Velsen ingezet voor het jaarlijkse Jan en een neus uit, net zo lang tot hij het ge- van Gemerdentoemooi. Er werd gespeeld zicht bij elkaar heeft „gepuzzeld", dat in negen groepen. De winnaars van een volgens hem het meest op dat van de halve competitie zullen zaterdag aanstaan- verdachte lijkt en in de meeste gevallen de uitkomen in de winnaarspoule, de staan de slachoffers zelf verbaasd van nummers twee van elke groep in een ver- de goede gelijkenis. liezerspoule. De volgende stappen die de politie neemt, zijn even simpel als logisch. Al- De uitslagen waren. les wat zij behoeven te doen, is het over- I Groep vsv—tybb i-i; schoten—vsv o-o seinen van de verschillende codenummers tybb—svy 2-2; schoten—svy o-i; vsv—svy naar de diverse politiestations, die even- tybb—Schoten 3-0; winnaar: svy, nr. eens in het bezit zijn van een Identi-Kit. Groep 2: ado-hbc 1-1; stormvogels—Bever Men stelt daar precies hetzelfde gezicht wijk o-3; eto—ado 1-6; hbc—stormvogels i-i; samen volgens de opgegeven codenum- Be^erwyk-ETO mers en verspreidt hierna een foto van vogels—eto 3-0. Beverwijk—hbc 0-0. winnaar: de beeltenis in grote hoeveelheden over Beverwijk, nr 2: stormvogels, politiebureaus, vliegveld- en havenpolitie. K«r°eeP£Jnd-v^feTwT'ED^CH^K^ perda—Kennemerland 1-1Velsen-RCH 0-0; Ken C> -/I nvltvafivw/l I nemerlandEDO 1-3; Velsen-Rlpperda 0-2 Winnaar: RCH, nr. 2: Velsen. In het geval van de juwelendiefstal, 0^^l^lVv^M^Dls^B^oemen^fr-o^AS- was het signalement binnen twee uur op IEV 0_0; vvb—Bioemendaai 2-0; dss—iev 1-0 de mededelingenborden van de politiebu- vvb—nas 0-3; Bioemendaai—iev 0-0; nas— «pniio van Hp ctaat Oalifornië verschenen I i"i- Winnaar: NAS, nr. 2. VVB. reaus van ae staat L,aiiiorme verbineneu. 1 Groep 5: umuidenEHS 0-0; Kennemers— Het is begrijpelijk, dat dit systeem uiter- umuiden 1-2; ehs—Renova 2-0; IJmuiden—Re mate snel en doeltreffend werkt, zoals bij- nova 3-0; EHS—Kennemers 1-0; Renova—Kenne voorbeeld vorig jaar overduidelijk bleek, 1 siM-cTncordia toen een bijkantoor van de Bank of Ame- 0_0; Hiiiegom—Kinheim 4-0sms—sizo 0-0; rica in San DiegO van ruim twee ton Concordia—Hillegom 1-2; Kinheim—sizo 2-0; werd beroofd. Door middel van de Iden- 0°l£ Conco?d?a-?Ml°3-oa WiV ti-Kit werden bliksemsnel signalementen naar: Hillegom, nr. 2: Concordia. verspreid onder de politiebureaus en een Groep 7: j. Hercules—Teiefonia 0-3; dio—vi plaatselijk dagblad. Verder werd de foto verspreid via het telefoto-net van Associa-1 ies—dio 1-1Teiefonia—Waterloo 0-2; J. Hercu- ted Press. Vrijwel onmiddellijk hierna les—vi. vogels 1-4; dio—Waterloo 4-0; vi. vo- kwamen er twee telefoontjes binnen bij ge^eTpel8^ de politie, die terstond alle gegevens con- vvh O-l; Nw. Vennep—Terrasvogels 3-0; Spaar- troleerde met informaties uit haar archie- nevogels-Terrasvogels 0-2; vvh—Terrasvogels ven. Het klopte en zonder moeite kon daar- 1 na de man worden gearresteerd. Groep 9: 'dsb—vew 0-3; spaarndam—thb 0-2; VEW—Spaarndam 1-0; DSB—Spaarndam 1-0; De Identi-Kit is een uitvinding van Hugh dsb-thb 0-9; thb-vew 0-1. winnaar: vew C. McDonald, die zich als 29-jarige re- nr- 2: THB chercheur bij het Identificatie Bureau van de Amerikaanse politie afvroeg, waarom men niet precies zoals bij het vingeraf drukkenarchief, een archief inrichtte, bestaande uit hoofden en gezichten. Het maken van tekeningen, tot dan toe ge bruikelijk, bleek kostbaar, tijdrovend en daardoor alleen mogelijk bij zeer belang rijke zaken. Aangezien het idee hem niet De schaakclub Aalsmeer heeft haar jaarlijkse serie nederlaagwedstrijden be sloten met een ontmoeting tegen het IJmuider Kijk Uit. De IJmuidenaren had den de wisselbeker de beide eerste jaren gewonnen maar moesten deze vorig jaar afstaan aan de Haarlemse schaakvereni ging Het Oosten. Ditmaal was het noch Het Oosten noch Kijk Uit dat de beker bemachtigde. De Haarlemmers boekten een 6V*-3V« overwinning terwijl Kijk Uit het niet verder dan een 6-4 zege bracht. Het Amstelveense Zukertort, uitkomend in de hoofdstedelijke schaakbond versloeg de Aalsmeerders met 7-3. Voor een jaar kwam deze ploeg derhalve in het bezit van de kostbare trofee. Het besluit, enige maanden geleden ge- los liet, hield hij zich jaren lang bezig I nomen door de afdeling Beverwijk van de met het selecteren van gezichten en het Maatschappij tot bevordering van de Toonkunst, om wegens gebrek aan belang stelling, speciaal van herenleden, het Toonkunstkoor op te heffen, heeft er toe geleid, dat nu het Haarlems Gemengd Koor, dat onder leiding staat van de dl rigent Anton de Beer, van de oud-Toon' kunstkoorleden versterking zal krijgen. Met het bestuur van het Haarlems Ge- Imengd Koor is een regeling getroffen waardoor aanvankelijke bezwaren betref- De wandelpuzzeltocht door Velsen, die de vorige week wegens de slechte weers omstandigheden moest worden afgelast, zal nu aanstaande woensdagavond plaats fende reiskosten zijn weggevallen. 1 Inmiddels heeft het H.G.K. zijn pro- rige week gaan de deelnemers woensdag- I gromma, waarvoor de repetities dinsdag, - 1 september in gebouw Cultura aan de Jansstraat, in Haarlem zullen beginnen. avond half acht bij Paviljoen Schoonenberg van start bekend gemaakt. De eerste uitvoering is vastgesteld op 27 oktober in de Nieuwe Kerk van de Missa Brevis van Mozart en het Stabat Maandag kwamen in IJmuiden aan: Ystroom M Fmannellp H'Actnrea On van Bristol; Egret, Liverpool; Hegg, Leith; Ask, I Mater van Emanuelle a AStorga. up Stockholm; Teunika, Londen; Kyle Ann, Noord zee; Janthe, Priolo; Hoorneboeg, Hemosand; Draco, Oporto; Evertsen, Somas, Zaandam Yorksand, Jacobstad, Zaandam; Lucas M., Rot- terdam, Zaandam; Alcor, Rotterdam. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Winamac naar Gothenburg; Lugano, Bremen; Joost, Kot- ka, Zaandam; Prinses Wilhelmina, Boron; Blis- worth, Londen; King Fisher, Harlingen; Lenle, Nerekkarcla; Sinon, Hamburg; Kaap Falga Delfzijl; Hegg, Bergen; Gaasterland, Rotterdam; Neth. Coast. Rotterdam; Francisca, Porto Raez. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Clothilda M. van Lussekil, Zaandam; Strabo, La Pallice; Juno, Mantyluoto; Silja, Vitoria, IJmuiden; Theano, Dublin 26 december zal in de Gemeentelijke Concert zaal te Haarlem het Weihnachtsorato- rium van Joh. Seb. Bach worden uitge voerd. Nog niet zeker van de plaats, maar wel van de datum 24 mei 1965 volgt als sluitstuk van het seizoen G. Verdi' „Requiem". GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren; andijvie 8-15, bloemkool Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Roselyne n. I 25-70, bospeen 16-42, waspeen 18-43, sla Leith; Hada 2, Rotterdam, Velsen; Oakdene, 1Q_37 spinazie 30-65, sperziebonen 30-95 Kinslyn; Dicoronia USA; Gitana, Londen, I ..V Q- -AO IJmuiden. trosbonen 67-119, snijbonen 35-103, pronk- (Indien achter de scheepsnaam en de haven I bonen 30-64, postelein 24-48, prei 20-39, to- van herkomst of bestemming geen nadere aan- I t IS-RI komkommer 10-36 eroene- duiding volgt, betekent dit dat het schip van of .mat.e" ba' „ÜJh «Tn naar Amsterdam is gegaan). 1 kool 7-17, rodekool 7-17, groenekool 8-18 Bij het gebruik van de aula op de Vel- sense begraafplaats Duinhof is gebleken, dat er dikwijls onbevredigende situaties ontstaan in het portaal nabij de koffie kamer en de keuken. Tussen koffiekamer I en keuken bevindt zich namelijk een klein portaal, waarop de deuren uitkomen van de koffiekamer, de uitgang, het toilet en de keuken. De praktijk heeft doen blijken, dat deze toestand onhoudbaar is in een ruimte als deze niet toelaatbaar. Om hierin verbetering te brengen moe ten twee w.c.'s worden gebouwd in het bovengedeelte van de ruimte, die voor de centrale verwarming is bestemd en welke ruimte door een deur vanaf de gang be reikbaar kan worden gemaakt, en een doorgeefluik gemaakt worden van de keu ken naar de koffiekamer. De kosten voor het uitvoeren van deze werkzaamheden worden geraamd op f 7.000.voor welk bedrag B. en W. de raad krediet verzoeken. Jan Campertschool. Burgemèester en wethouders van Velsen hebben de raad voorgesteld met ingang van 1 september 1964 de heer J. Haleber te benoemen tot onderwijzer, in vaste dienst, aan de open bare lagere Jan Campertschool te Driehuis. JOHANNESBURG (AP) Het begon allemaal toen een 44-jarige huisvrouw te Boksburg (Transvaal) op een dag met een zware verkoudheid in bed lag en haar dochter haar een krop sla bracht. De volgende middag op dezelfde tijd had ze opnieuw trek in sla. Tenslotte at ze vier kroppen per dag: sla als ontbijt, bij wijze van lunch, op theetijd en als diner. De hele dag, terwijl ze zat te naaien, kauwde ze sla. Elke nacht werd ze tegen twee uur wakker snakkend naar sla. Overal waar ze heen ging nam ze een plastic zak met sla mee. Ze propte sla bladeren in haar mond terwijl ze win kelde, als ze op bezoek was of op een bus stond te wachten. De ziekelijke hunkering naar sla maakte, dat het gezin alleen nog maar vermaak kon zoeken in zogenaamde in- rijbioscopen. Schouwburgen of gewone bioscopen konden niet meer worden be zocht; „hoe zou ik daar sla kunnen zit ten eten?" zei zij. „Mijn arme man werd er bijna gek van. Op een zondag b.v. moest hij vijf kilometer rijden om een krop sla voor me te halen, omdat onze groentewinkel dicht was." Het werd heel erg toen haar tanden moesten worden getrokken. De nacht ervoor kon ze niet slapen Niet omdat zij het erg vond, dat haar tanden eruit moesten, maar omdat ze haast gek vjerd van angst bij de ge dachte, dat ze daarna misschien geen sla meer zou kunnen eten. Zonder algemene verdoving werden haar 21 tanden getrokken en zelfs in de stoel van de tandarts snakte ze naar sla. Het duurde zeven maanden voor haar tandvlees voldoende was geheeld om haar een prothese te kunnen aanmeten. Ze had intussen een manier gevonden om toch sla te eten. Ze sneed de groente zo fijn, dat ze haar. niet behoefde te kauwen. Haar genezing kwam, toen zij onlangs met een longontsteking naar 'n zieken huis moest. Ze kreeg inspuitingen met penicilline, waar ze allergisch voor was. Toen ze daarna een slablad at, kreeg ze koude rillingen en een vieze smaak in haar mond. „Van dat ogenblik af kon ik gewoon geen sla meer zien zonder misselijk te worden", vertelde ze. Wat was er nu eigenlijk met haar aan de hand? De doktoren konden niets anders vin den dan dat ze bloedarmoede had. „Gek", mijmerde ze, „maar mijn zus ter loopt de hele dag naar de keuken en propt cornflakes in haar mond." Op verzoek van haar man is de naam van de huisvrouw niet bekendgemaakt, maar haar verhaal is verschenen in de „Johannesburg Star". Bij een kruispunt van wegen van gelijke rangor de moet een automobilist voorrang geven aan het van rechts komende mo- torverkeer, dat gelijktijdig of nagenoeg gelijktijdig met hem het kruispunt na dert. Deze verplichting geldt ook, als de van links komende automobilist op een brede drukke ver keersweg rijdt en een on beduidend rechter zij straatje nadert. Zolang een dergelijke belangrijke weg niet als voorrangsweg is aangeduid, hebben wij zui ver juridisch te maken met wegen van gelijke rangorde. Maar praktisch ligt de zaak natuurlijk anders. Degene, die uit een klein zijstraatje van rechts een drukke verkeersweg na dert, zal wijs doen de grootste voorzichtigheid te betrachten en niet op zijn voorrangsrecht te vertrou wen. Vaak zal hij zijn auto tot stilstand brengen alvo rens het kruispunt op te rijden. Geeft hij door dit stil staan zijn voorrangsrecht prijs? Mag het van links komende verkeer nu door rijden? Aan de hand van enkele rechterlijke uitspra ken zullen wij een ant woord op deze vragen trachten te geven. De bestuurder van een Chevrolet, hierna te noe men A, reed in Rotterdam in noordoostelijke richting over de Vondelingenweg, welke uitmondt op een van west naar oost lopende weg, genaamd Waalhaven- Zuidzijde. A. wilde de Waalhaven-Zz. in westelij ke richting oprijden, waar voor hij dus een scherpe bocht naar links moest ma ken. A stopte vlak voor het kruispunt in verband met verkeer over de Waalha ven-Zz. in westelijke rich ting. A moest immers aan dit verkeer, dat voor hem van rechts kwam, voorrang geven. Vervolgens maakte A een bocht naar links met de bedoeling zijn weg in westelijke richting over de Waalhaven-Zz. te vervol gen. Doch daarbij botste A met de voorzijde van zijn Chevrolet tegen de rechter zijde van een Volkswagen, bestuurd door B, die over de Waalhaven-Zz. in oos telijke richting voortreed. A kreeg zijn schade ver goed van zijn verzekerings maatschappij, die op haar beurt verhaal trachtte te nemen op B. Voor de recht- Het kerkbestuur van de Oud-Katholieke Parochie van de Heilige Adelbertus in IJmuiden heeft de gemeente Velsen ver zocht aan hem ten behoeve van de bouw van een kerkgebouw te verkopen een per- Tot 1 mei 1964 heeft de heer C. A. Duin, Tolsduinerlaan 14 te Velsen, krachtens een minnelijke schikking in afwachting van het vonnis van de arrondissements rechtbank te Haarlem, inzake de ontrui ming van het land en de schuren nabij de Tolsduinerlaan te Velsen, bij gedogen in gebruik gehad de veestalling met de daarbij behorende grond, ter oppervlakte van 5900 vierkante meter, gelegen nabij de Amsterdamseweg ter hoogte van de Vel- sertunnel. Tegen het vonnis, in zijn nadeel, heeft de heer Duin hoger beroep ingesteld. Thans heeft de heer Duin verzocht de genoemde stal en grond aan hem te ver pachten. Aangezien de stal nog niet ter stond behoeft te worden afgebroken, heb ben B. en W. tegen verpachting voor de tijd van één jaar geen bezwaar. De jaar lijkse pachtsom kan worden gesteld op 1.192 te weten 1.080 voor de veestal ling en 112 voor het land. De raad moet nog beslissen. Nieuwe aanwinsten van de openbare gemeentebibliotheek te Velsen zijn de vol gende boeken. Nederlandse en vertaalde romans en novellen: Greup-Roldanus, Het gestoelte der spotters; Schneiders, Een kater in blik; Treffer, Moord in de Helmersstraat; Tref fer, Moord op de Zeedijk; Van Wieren- Bos, De vrijgezellen; Gant, De jacht op de V2; Gardner, Het geheim van de verwis selde foto; Hepple, Pris'cilla staat haar man; Kautner, De grens; Plaidy, Het leven van Catharina van Aragon; Steinbeck, Aan een onbekende God; Tanizaki, Liever nog op de blaren; Tolstoj, Jongensjaren;; Weil, Tramhalte Beethovenstraat; Ferrée, In en uit; Jong Europa. Buitenlandse roman: Julius Caesar, Bellum Gallicum. Stuideboeken: Jacobsen, Mozaïek; Fraeyman, Het sacrament der zieken; Tre- vett, Kerk en sexualiteit; Straver, Een andere tijd vraagt een andere kerk; An- ciaux, Het ambt in de kerk; Melzer, Prak tische protestantse meditatie; Van Hoesel, De kleindenker; Myrdal, De toekomst van de welvaartsstaat; Ossewaarde, Perso neelsbeoordeling; Smelik en Van Witsen, Ethiek van het verkeer; Voordewind, De nieuwe Voordewind; Van Oyen, Kinderen beschermen; Bulthuis, Dit is astrologica; Gebhard, Kinderboeken als vitamines; Bitter, De geheimen van het magnetisme; Van de - Werff, Radioactieve isotopen en hun algemeen biologische en medische toepassingen; Peppink. Vlot door uw rij examen; Grell, Alles für dein Boot; Van Bussel, Geluid op de band; L. F. verster king; Eppens-Van Veen, Potterie; Bouman, Orgelland; Colmjon, De beweging van tachtig; Hermans, Mandarijnen op zwa velzuur; Calis, Gesprekken met dichters; Durnez, Maria Rosseels; Schrijvers in bal lingschap; Chrestien, Links lachen; Au- boyer, Zo leefden de Indiërs in het oude India; Assa, De vrouw in het oude Rome; Taylor, De val van de vorstenhuizen; Hon derd Nationale jaren; Baratz. Dorp aan de Jordaan; Smeding, Met de tijd mee; Tho mas, Spanje; Siegner, Das Allgau. bank te Rotterdam betoog- het kruisingsvlak en de de de verzekeringsmaat- stilstaande Chevrolet na- schappij, dat de schuld van derde, vertrouwen, dat A het ongeval aan B te wij- zou blijven stilstaan, totdat I ceej grond ter oppervlakte van ongeveer ten was, omdat deze geen hij was gepasseerd. De aan- 900 vlerkante meter gelegen aan de Wil- voorrang had gegeven aan rijding is dus niet aan de straat in IJmuiden. Li. schuld van B te wijten de voor hem van rechts komende Chevrolet van A. Hiertegen voerde B aan, dat A geen recht op voor rang had, omdat A stil stond, toen B met zijn Volkswagen het kruispunt naderde. Maar de rechtbank achtte deze gevolgtrekking van B niet juist. A stopte slechts in verband met uit het oos ten over de Waalhaven-Zz. naderend snelverkeer en bleef „verkeersdeelnemer". B heeft dus een verkeers overtreding gemaakt door geen voorrang te geven aan A. Dit brengt echter nog niet zonder meer mede, dat B schuld heeft aan de aan rijding. Daartoe is immers een oorzakelijk verband nodig tussen de overtre ding en de aanrijding. De rechtbank ging ver volgens na, aan welke oor zaak de aanrijding te wij ten was. De pas optrekken de en dus. nog langzaam rijdende Chevrolet trof met haar front de rechterzijde van de Volkswagen. Hier uit en uit de plaats van ao aanrijding (ongeveer mid den op het westelijk deel van het kruisingsvlak) trok de rechtbank de conclusie, dat A zijn Chevrolet in be weging had gesteld, toen B, die met een regelmatige snelheid van ongeveer 35 km per uur reed, het krui singsvlak al zo dicht gena derd was, dat het hem niet meer mogelijk was 't krui singsvlak voor de Chevro let vrij te laten. Ware de Volkswagen immers niet zeer dicht tot het kruisings vlak genaderd, op het ogenblik, dat de Chevrolet weer ging rijden, dan zou de aanrijding eerder heb ben plaatsgevonden tussen de linkerkant van de Che vrolet en het front van de Volkswagen. Op grond van deze gang van zaken was de recht bank van oordeel, dat A de gevaarssituatie geschapen had, welke tot de aanrij ding leidde. Had A de nor male oplettendheid in acht genomen, dan zou geen aanrijding hebben plaats gevonden ondanks de door B gepleegde overtreding. B moge een verkeersfout hebben gemaakt, deze is in de gegeven omstandighe den vergeeflijk, juist omdat A met zijn Chevrolet stil stond. B mocht, toen hij Uit een onderzoek, dat is ingesteld naar de bewoonbaarheid van de woning Noor derdorpstraat 7 te Velsen, is gebleken, dat dit perceel in een slechte toestand ver keert, vochtig is en onvoldoende mogelijk heid heeft tot toetreding van daglicht en In het volgende geval, een strafzaak, zullen wij echter zien dat wij niet al tijd ongestraft kunnen doorrijden als een van rechts komende automobi list stilstaat. Zolang hij ons geen teken heeft gegeven dat wij mogen doorrijden moeten wij erop bedacht Dit verzoek kan naar B. en W. menen Met deze motivering werd wor(jen ingewilligd. Het college is van toetreaine van uasutm eu zekeringsmaatschappij ont te gorden gesteld op 16,50 per vierkante dg zolderruimte moeilijk begaanbaar en is meter. kej. prjvaat primitief ingericht. Al deze gebreken maken het pand naar het oordeel van B. en W. ongeschikt ter bewoning, terwijl de woning bovendien niet door het aanbrengen van verbeterin gen in bewoonbare staat kan worden ge bracht, althans niet op economisch verant woorde wijze. De hoofdingenieur-directeur van de volks huisvesting en de bouwnijverheid in de Het ruwe wegdek in het park Kenne-1 provincie Noord-Holland is dezelfde me- zijn dat hij toch van zijn mergaarde te Santpoort veroorzaakt dik- njng toegedaan. voorrangsrecht gebruik wijis lekkage aan de banden van invalide- jn verband hiermede stellen B. en W. de wenst te maken. wagentjes. Wandelen en rijden zijn een be-Iraad VOor te besluiten tot onbewoonbaar- Een automobilist reed op I langrijk onderdeel van de therapeutische I verklaring van deze woning, de Galgeweg te Naaldwijk behandeling der patiënten van het thuis I Teneinde voldoende gelegenheid te heb- en gaf geen voorrang aan voor chronisch zieken aldaar. Daarom wil- ben om voor de bewoners andere woon- een uit de 's-Gravenzand- hen B. en W. van Velsen een laagje as- ruimte te vinden, zou de ontruimingster- seweg van rechts komende faltbeton laten aanbrengen op het wegdek mijn op de maximale duur van zes maan- auto. De rechtbank te van de rij- en wandellanen. De kosten den gesteld moeten worden. 's-Gravenhage veroordeel-1 worden geraamd op 5200. de hem tot een boete van dat bij hem elke schuld1 ontbrak. Toen hij 't kruis punt naderde, zag hij, datl het atoom van de postduivenhouders- rip van rprhts knmpnrip an vereniging „Het Atoom" te Velsen-Noord namen ae van recnts Komenae au lg() dUjVen deei aan een wedvlucht van Roosen- tornobllist zijn wagen op de I daal af over een afstand van 104 km. De lossing 'S-Gravenzandseweg vóór I van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif „i van P. Schoone bereikte als eerste het hok om het kruispunt voor een al-1 r. 2li uur; de laatste prijsduif om 9.29 uur. Deze daar op het wegdek aan wezige geblokte witte streep tot stilstand bracht. Hierdoor had hij de Indruk, en meende hij te mogen veronderstellen, dat de an der hem voorrang verleen de en dat hij vóór hem langs mocht doorrijden. In deze veronderstelling was hij gesterkt door de plaat selijke situatie: de Galge weg is ter plaatse ver keerstechnisch gezien een veel belangrijker weg dan de 's-Gravenzandse- weg. In het algemeen mag de van links komende au tomobilist aannemen, dat de van rechts komende au tomobilist, die immers niet verplicht is voorrang te ne men, afstand doet van zijn voorrangsrecht, indien hij vóór het kruispunt zijn voertuig tot stilstand brengt, aldus de gestrafte automobilist. IV^aar de Hoge Raad ver wierp dit beroep. Kenne lijk onjuist achtte de Hoge Raad de stelling, dat het stilstaan van een voorrang hebbende auto in de regel zou betekenen dat de be stuurder van zijn voor rangsrecht geen gebruik wenst te maken. korte vlucht voor het jongste duivengebroed werd begunstigd door prachtig vliegweer met een zwakke westelijke wind. De vogels bereik ten dan ook een gemiddelde uursnelheid van iets meer dan 75 kilometer. Zij kwamen vlot achter elkaar op de hokken, zodat alle prijzen binnen zes minuten waren verdeeld. Ook nu was de heer Schoone, die reeds jonge duiven- kampioen is, eerste doch zag slechts één van zijn vliegers tijdig binnenkomen. De uitslag was als volgt: P. Schoone 1; A. Koens 2, 27; L. Veldt 3, 7, 21, 33; P. van der Wiele 4, 31; W. Schouten 5, 15, 36; B. Schoo 6, 28; D. van der Linde 8, 25,34; J. Stijnman 9, 13; J. Asjes 10, 38; M. van 't Hof 11; A. Voorhout 12, 17, 29, 30; A de Bot jr. 14, 23, 26; Ph. F. Martinius 16, 32; A. F. de Roos 18, 22; K. Tim mer 19; J. Neve 20, 35; Ch. Bart 24; A. Duine- veld 37. DE SNELVLIEGER Van de postduivenhou- dersvereniging „De Snelvlieger" te Umuiden namen 199 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 103 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.00 uur. Een duif van F. F. Booy bereikte als eerste het hok om 9.18.19 uur; de laatste prijsduif om 9.25.50 uur. Het was een bijzonder mooie en snelle vulcht. De uitslag was als volgt: F. F. Booy 1; H. v. d. Wiele 2, 23, 25; F. de Boer 3, 7, 14, 20, 28; F. Schaap 4; H. in 't Velt 5, 33; Gebr. Boender 6: A. J. Ham 8, 11, 16, 38; H. J. Broek 9, 12; Jac. Broek 10, 35, 40; S. Voet Zn.; 13, 18, 21, 34; Joh. Broek 15, 17, 36; E. Sloot 19, 26, 29, 32; C. Zwanenburg 22, 24; B. Visser 27, 30, 31, 37, 39. TELSTAR Van de postduivenhoudersvereni- ging „Telstar" te IJmuiden namen 83 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 103 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 8 uur. Een duif van Gebr. Tijms bereikte als eerste het hok om 9.18 uur; de laatste prijsduif om 9.29.4 uur. De vlucht had een prachtig verloop: het was mooi weer. De uitslag was als volgt: Gebr. Tijms 1, 2, 11, 16; A. Kraaijenoord 3, 7, 12, 13; Harms de Weerd 4, 14, 20; J. Plokker 5, 9, 10, 15, 18, 19; Harms de Jong 6, 8; Schreuder 17, 21. ORANJE NASSAU Van de postduivenhou- dersvereniging „Oranje Nassau" te Umuiden namen dit weekeinde 100 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 102 km. De lossing van de duiven geschied de om 8 uur. Een duif van J. Kraaijenoord be reikte als eerste het hok om 9.20.7 uur; de laat ste prijsduif om 9.31.1 uur. De uitslag was als volgt: J. Kraaijenoord 1, 4, 11, 12; J. Kijs 2, 8, 20; Bruisschaart 3; J. Wanmaker 5; Rutte 6; Leeu wen 7; G. Duin 9; A. de Waard 10, 13, 15, 16; H. de Weers 14; D. Martens 17, 19; D. Mantel ia. DE BONTE DUIF Van de postduivenhou- dersvereniging „De Bonte Duif" te Umuiden namen duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af. Een duif van A. Verduin be reikte als eerste het hok om 9.18.50; de laatste prijsduif om 9.26.32 uur. De uitslag was als volgt: A. Verduin 1, 6, 29; R. Middelkoop 2; Sj. Heis 3, 16, 23, 32; Joh. Goos 4, 8, 18, 22; P. Verschuren 5, 7, 19, 26; A. Muijderman 9, 25, 33, 35; E. Klinge 10, 11, 14, 28; J. van Duyn 42, 17; A. Niemeyer 13, 27; J. Minneboo 15; J. Kaldebach 20; Joh. Swarb 21, 37; K. Jellema 24, 30; N. Swart 31; G. van Zutphen 34; R. Wielart 36. IJMUIDEN Van de postduivenhoudersver- eniging „Umuiden" te Umuiden namen 153 dui ven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 103 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.00 uur. Een duif van P. Hoekstra bereikte als eerste het hok om 9.21 uur; de laatste prijsduif om 9.29 uur. De uitslag was als volgt: P. Hoekstra 1, 3, 17; M. J. Vendel 2, 18; J. Sponselee 4; G. v. d. Struik 5, 9, 10, 20, 22, 25, 30; A. J. Waal 6, 11, 12, 15, 19, 24; F. Piers 7, 23, 26; L. de Waard 8: J. Eelsing 13, 14, 29, 31; A. Voetman 16; J. de Waard 21; P. P. A. van Dongen 27; K. Metzelaar 28. IJ.C.C. Van de postduivenhoudersvereniging „IJ.C.C." te Umuiden en Santpoort namen 75 duiven deel aan een derbyvlucht van Orleans af. De lossing van de duiven geschiedde om 7.00 uur. Een duif van J. L. Ulehake bereikte als eerste het hok om 16.48 uur. De uitslag was als volgt: J. L. Ulehake 1; C. M. Koks sr. 2, 22; A. J. Waal 3, 20; Mevr. Hovenkamp 4; K. Metze laar 5; Mevr. Broek 6, 8; C. M. Koks jr. 7. 17; L. Sloot 9, 16: J. van Opbergen 10; J. Eelsing 11, 14; A. Voetman 12, 18; Harms de Jong 13; B. Visser 15; J. van Haaster 19, 23; H. de Weers 21. SNELLE WIEKEN Van de postduivenhou dersvereniging „Snelle Wieken" te Santpoort namen 275 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 100 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van G Brouwer bereikte als eerste het hok om 9.15.40 uur; de laatste prijsduif om 9.?4 uur. De uitslag was als volgt; G. Brouwer 1, 15, 35, 40, 51; J. Hoogzaad 2, 5, 8, 12, 18, 19, 24, 28, '2, 50, 55; M. Jansen 3, 11, 17, 22, 31, 42; W. Dekkers 4, 30; A. C. Tabernal 6, 14, 29, 36; J. de Jonge 7, 21, 45, 46, 53; P. Rozemeyer 9, 37, 44; J. van Haaster 10, 13, 26, 39, 52; A. Tabernal 16; C. Koks 20, 25; C. Kops 23; C. van Duin 27, 34, 49, 54; T. van Zwieten 33, 43: H. Handgraaf 38; K. Sneekes 41, 48; E. Gorter 47.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5