Expositie te Londen van Chinese kunst Jeugdfestival te Velp geopend AVRO zal de REM niet boycotten AVRO ontvouwt haar plannen het komende seizoen voor Willem Brandt met de Kogge-ring onderscheiden Nachtelijk jazzfestijn in Haagse Houtrust Grandioos feest van bevrijding i -•* h t 4 m f m h. DINSDAG 25 AUGUSTUS 1964 6 f i A- M ~i~ Iets goed te maken? DROSTE pastilles altijd welkom! \|j|* Avondspektakel besluit de actie voor de Massai Hoofdaccent wordt op het eerste net gelegd rrt „Domino", „The Wek LDykejw", „lie Verdedigers" e„ „E^s.erl gehandhaafd, maar daarnaast heeft men op beide fronten voldoende nieuwe serieprodukties gepland. Wim Sonneveld ontsloeg terecht zijn drummer Pi Vriendelijk gebaar? DROSTE pastilles altijd welkom! De radio geeft woensdag T elevisieprogramma Anneke Grönlohs huwelijk MET MEDEWERKING van musea te Parijs, Amsterdam, München, Keulen, Genève en Boston en in samenwerking met enkele Engelse musea heeft de Bri tish Oriental Ceramic Society in de zalen van The Arts Council te Londen een tentoonstelling ingericht waar, naar verluidt voor de eerste maal in de Westerse wereld, de hele Ching-periode is vertegenwoordigd, zowel met schilderij porselein, metaalwerk, kalligrafie en textiel, als met allerlei snijwerk in jade, gl Het zesde jeugdfestival Velp is gisteren ln het Huis der Provincie te Arnhem ge opend; 461 jeugdigen (dit is veertig meer dan vorig jaar), onder wie Belgen en zelfs een meisje uit Canada luisterden tijdens de openingsbijeenkomst naar respectieve- i <jmuE-ucnuuc is veilegenwooruiga, zówet met schilderijen, lijk burgemeester mr. J. P. Trost van Rhe- porselein, metaalwerk, kalligrafie en textiel, als met allerlei snijwerk in jade, glas' den, tevens voorzitter van de Stichting ivoor, rhinoceroshoom, bamboe en ander materiaal. Er zijn meer dan 450 inzen- Jeugdfestival Velp, de commissaris der dingen uit privécollecties uit Engeland, Europa en Amerika en uit musea. Koningin in de piovincie Gelderland, mr. j DE CHINESE CHING W. H. Bloemers en „Kunstgrepen" Pierre dynastie was de laatste Janssen. van een lange reeks, die I werd ingezet met de Vooral Pierre Janssen wist zijn jonge Shang-in Dynastie in toehoorders door zijn van cabaret tot bit- 1766 voor Christus. Deze tere ernst variërende voordracht over Ching dynastie werd ge- „Normen en vormen in de uitingen van de vestigd door de Man kunst' 'n beetje gezellig en tevens duur- chu indringers, nadat zaam, een beetje los en tevens opbou- zij in 1644 de Ming wend in een passende festivalsfeer te Dynastie hadden per- brengen. Hartstochtelijk fulmineerde hij, drongen en duurde tot gesterkt door uiterst nerveuze gebaren en 1912 na Christus. Of- een krachtig scheef getrokken mond (bij schoon het nieuwe regi- televisiekijkers wel bekend) tegen van me weldra door de Chi- buitenaf door pa, ma, dominee of pastoor nese cultuur werd ge- gedicteerde normen, die een beter, effec- absorbeerd, onderging tiever en ruimer leven in en met de ge- het meer Westerse in- meenschap in de weg staan. vloed dan zijn voorgan- „Nederland excelleert in het voor gers. De toenemende waar houden van deze normen. Men buitenlandse handel draagt ze als harnas of als kapmes, maar droeg bij tot het verbre. zelden als een mogelijkheid tot een beter ken van china's isole- leven aldus Janssen. Hij onderstreepte ment en dit weerspie- de inconsequente toepassing van willekeu- aetd„ zich nnl. jrt rige grote normenstelsels met talloze voor- TecoJieve kunst waar- V/ J, beelden uit de kunstwereld. Onder meer ii i. j I van veel naar Europa en dfe ^nt^on^n^Mr^aanleidlng1 vaneen ^^was zoZl mathal KUROUSkRTC° Campert-woord; maar de heschikbaar dat de K.R.O. komt rustig met een familie kome- 1 die, waarin een jong meisje verklaart dat zij haar geld verdiend heeft met tippelen. Dit is dan plotseling een grapje, dat wèl binnen de fatsoensnormen valt". ganisatoren besloten hun keuze te beperken tot stukken van Chinese smaak", dat wil zeggen: voorwerpen die de Chi nezen voor zichzelf had den gemaakt en die niet voor de uitvoer waren bedoeld. Als men de tentoon- De in Bussum woonachtige dichter, I stellingr biiinenkomt, essayist en criticus Willem Brandt is door wordt men getroffen de Duitse stad Minden onderscheiden door de kleurenrijkdom met de ere-ring 1964 van „De Kogge", en het grote vakman vereniging van Duitse, Nederlandse en schap waarvan de voor- Belgische letterkundigen. werpen blijk geven Prachtig vernist porse- De stad Minden en de internationale tn allerlei fraaie vriendenkring van De Kogge eren door vormen, zoals bijvoor deze onderscheiding 't litteraire werk van I hceld een „moon vase" Willem Brandt en diens streven naar de 18de eeuw vriendschappelijke banden tussen de met chrysanten, bloeien- Nederlandse en Duitse auteurs. Willem I P^anten, een weiland, Brandt is, als vertegenwoordiger voor vogels en insecten be- Nederland, vice-voorzitter van De Kogge. I schilderd, of een blauw De ring zal hem op 10 oktober, tijdens de met witte schotel met herfstvergadering van de vereniging, in I een sPe^cnd kind in een de grote zaal van het stadhuis in Minden worden overhandigd. Advertentie de In de Houtrust-rotonde wordt in zaterdag op zondag 30 augus- HILVERSUM - De AVRO is niet van het m?dde^"^at?iHU°n geh°"den' dle van Plan, artiesten die voor de REM willen 's moraen s T ze!t uur gaan werken, van optreden voor de AVRO 17. r u F nemen Neder" uit te sluiten. „Zolang er over de REM nublilk'zJ^nwe,nen bf1 officiële overheidsuitspraak is ge- Enffelse ia?? li fh hh" Nederlandse als daan, zien wij geen reden tot enige boy- g jazz-liefhebbers bestaan. cot: wij 2ij-n geen gevangenis", aldus zei Amsterdam heeft sinds jaren zijn jazz- de voorzitter van de AVRO, mr. dr. L. nachtconcerten. In Londen kent men de H. Slotemaker gisteren, naar aanleiding zogenaamde „all-nighters", waarin een van de vorige week genomen beslissing van aantal orkesten afwisselend de gehele de VARA, die, zoals bekend, wèl heeft be nacht tot zes uur in de ochtend speelt, i sloten, artiesten, die een contract met de gedeeltelijk voor een aandachtig luiste- REM tekenen, uit te sluiten van optreden rend, deels voor dansend publiek. voor de VARA. Den Haag krijgt nu een dergelijk fes tijn naar Engels voorbeeld. Ook door het Voorlopig neemt de AVRO dus een af- publiek en de medewerkende bands zal wachtende houding aan. Mr. dr. Slotema- aan deze nacht een Engels cachet gege- ker voegde hieraan toe dat wanneer de ven worden. De Harwichboot „Prinses omroeporganisaties drie jaar geleden een Beatrix" van de Stoomvaart Mij Zee- duDelijk standpunt hadden ingenomen ten land zal n.l. een 250-tal Engelse jazz- aanzien van reclame in de t.v. er nu geen fans naar ons land brengen tezamen met REM-eiland zou zijn. De mogelijkheid tot een aantal Britse bands, de London City samenwerking met een gelegaliseerde Stompers, de band van Ken Colyer (een REM wilde de AVRO-voorzitter niet uit- der pioniers van de Engelse New-Orleans sluiten- De N.C.R.V. huldigt in dit op- revival) en de Art Woods rhythm and zicht hetzelfde standpunt als de VARA, blues combo. Dank zij de radio zijn wij maandag avond oorgetuige geweest van het grootse volksfeest op de Place de la Concorde dat de viering van de twintigste verjaardag van de bevrijding van Parijs inluidde. Eens te meer demonstreerden de Fransen hoe zij dergelijke manifestaties zinrijk en stijlvol weten op te bouwen. Gebruik ma kende van de aanwezigheid van acht ste demaagden op de Place de la Concorde klonk uit ieder van de gesymboliseerde steden een hulde aan Parijs. Zo hoorde men Frangois Périer uit Nantes, Marcel terwijl de K.R.O. zich nog niet wenst vast te leggen. De VPRO is van mening dat freelance artiesten het meewerken aan de I REM niet kan worden verboden. Bijna 400 artiesten zullen op II septem ber in de Houtrusthallen in Den Haag de actie voor de Massai besluiten met een programma van half acht tot middernacht. Het spektakel heeft een lange aanloop gehad. Toon Hermans leidde de Massai- actie voor de televisie in. Artiesten dach ten een steentje te kunnen bijdragen door een voetbalwedstrijd te spelen. Het succes van de match in Den Haag leidde tot nog vier wedstrijden, in Utrecht. Breda, Rot terdam en Amsterdam. De 35.000, die voetbal opleverde, zijn inmiddels al be steed: voor de Massai worden waterputten geboord. Peter Vink, die de slotavond organiseert, heeft vele prominente artiesten kunnen engageren, onder wie Dolf van der Linden met zijn Metropole-orkest, The Hurricanes, een tamboerpijperkorps, de zanger Fred Jasper, imitator Jan Oradi, het kwartet Hans Linnartz, Willy Alberti, Shirley Zwerus, het trio Thom Keiling, Cap Klinkenberg en Dick Kohier, Ilonka Biluska, Johnny Lion en The Jumping Jewels, het Zuidhollands Operakoor, Swie- bertje, Bromsnor en Saartje die een spe ciaal voor deze gelegenheid voor volwas senen geschreven nummer brengen. Toon en Dirk Stiefbeen en anderen. Hella Faas- sen en Willem Duys zullen het program ma presenteren. Over twee „topsterren" volgen later nog mededelingen. (Van onze radio- en t.v.-medewerker) HILVERSUM. De AVRO heeft gisteren als eerste omroepvereniging tijdens een drukbezochte persbijeenkomst haar plannen voor het seizoen 1964-1965 Amont uit Bordeaux, Femandel uit Mar- I bekendgemaakt. En die plannen mogen er zijn. Zowel voor radio als televisie seille, Bourvil uit Rouen, evenals de ro- z'jn de succesrijke programma's (radio: „Kleurrijke Klanken", „de Zaaiers-show", mancier Maurice Druon, gevolgd door de„Zing met ons mee", de „Notedop" en „Hou je aan je woord" televisie: „Kunst- President rechtbank Amsterdam krans van bloemen en bladeren, of een fles- I vormige vaas gesierd met een koperkleurige draak met vier klauwen I tegen een bleekgroene achtergrond met wol ken. Ook vogels en andere dieren zijn te bewonderen. I MET GENOEGEN KIJKT men naar Uitspraak doende in een kort gedmg een tweetal converserende" honden in heeft de president van de rechtbank te wit porselein en een paar haviken uit Amsterdam mr. U. W. H, Stheeman van- het Chien-lung tijdperk, 17361795, even ochtend geweigerd het ontslag op staande ee,.ls porselein en geglazuurd in de ij u natuurlijke kleuren. voet dat de caberetier Wim Sonneveld zijn 0ok zijn er enkele prachtige uit jade drummer J. P. Korzehus verleende, nie- gesneden voorwerpen, zoals een transpa- tig te verklaren. rant groene kom; twee uit het water op- \rijzende karpers, blauw-grijs van kleur; Namens de drummer had mr. W. van vijf kikkers op een lotusblad en een licht Rompu in kort geding geëist dat de ar- grijs paard met een aapje op de rug. beidsovereenkomst tot eind 1964 zal wor- Een zaal is gewijd aan schilderkunst o1 zl-ln cliënt althans I hoofdzakelijk vervaardigd op perkament schadeloos zal worden gesteld. De presl- rollen. De werken zijn meestal van ama- dent weigerde deze voorziening op grond teurs, renteniers, gepensioneerden, ambte van de getuigenverklaringen die door de naren, monniken, kluizenaars en zonder- advocaat van Sonneveld, mr. K. Leoni, Hngen. Hun verfijnde landschappen, veel- ZZte'^,tVHrgei0g ?ez? v®rk,la"ngen al pentekeningen, zijn soms licht ge- J de drummer herhaaldelijk was fcleurd en geven vaak bochtige bergland- gewaarschuwd in verband met zijn onbe- 1 Dit landschap van Wang Yuan Chi uit 1706 is een van de inzendingen van de tentoonstelling „Kunst van de Ching Dynastie", die te zien is in de St. James's Square te Londen. i schappen te zien met zeer kleine figuren op de voorgrond. De belangrijkste groep is die van de zes Vroege Meesters van wie het werk een zeer persoonlijk karakter draagt. Zij leefden in de zeventiende en achttiende eeuw. Een typisch voorbeeld is een landschap met inkt en kleur uit 1706 door Wang Yuan Chi, een kleinzoon van de voornaamste samensteller van de voornaamste samensteller van de keizerlijke encyclopedie der schilder kunst. Op de achtergrond ziet men een berg waartegen enkele gebouwen, boom groepen en rotsen zich op de voorgrond fraai aftekenen. hoorlijk gedrag op het toneel en zijn onvol doende muzikale prestaties. De eisende partij werd veroordeeld in de kosten van het geding ad f 225. Geglazuurd Chinees porselein uit de 18de eeuw, tentoongesteld in de zalen van The Arts Council of Great Britain te Londen. ifgim; 5» x:xiMmi", m-'s x.xxx» ySyxxyxx: Esthetica. De secretaris-generaal van het ministerie van O. K. en W. mr. H. J. Schölvinok heeft in de aula van de uni versiteit van Amsterdam het vijfde in ternationale congres voor esthetica, dat tot en met 28 augustus duurt, officieel geopend. Aan het congres, waarvan het thema „vernieuwing en traditie" luidt, nemen 250 geleerden en kunsttheoretici uit vele landen deel. EEN KRITISCHE beschouwing van het nenlied vormde de overgang naar de bij dragen van de chansonnières Line Renaud voor Lille en Juliette Gréco met een ont roerende tekst van Pierre MacOrlan voor Brest. De acteurs Jean-Pierre Aumont en seizoenprogramma voor televisie doet twee Jean Marais sloten de rij van Straats- opmerkelijke facetten in het oog springen burg uit met een paar passages van An- de AVRO heeft zich voor het komende dré Maurois. Dank zij de middelen van de seizoen zeer sterk gericht op amusement, moderne techniek klonk als slotwoord van in de ruimste zin van het woord; voorts Parijs zelf de stem van de Nobelprijswin- is de verdeling van de geplande produk- naar wijlen Albert Camus. ties over de beide netten duidelijk discri- Dit ceremoniële half uur werd door een minerend nagenoeg alle belangrijke, luchtiger spektakelstuk met de balletten kostbare en naar de gunst van het grote van Le moulin rouge en het optreden van publiek dingende programma's al zijn in de artiesten Colette Renard (de Franse gedeeld voor uitzending via het eerste net. Irma la Douce) eii Sacha Distel afgewis- Is het streven naar amusement voor seld. De ontploffingen waarmee het vuur- velen misschien een teleurstelling wij werk gepaard ging suggereerden beter nog geloven dat het merendeel der kijkers de dan de improvisaties der verslaggevers doorslag naar vertier zal waarderen. Waar hoe de hemel boven Parijs werd gepa- de AVRO, als zich respecterende omroep voiseerd. Het verenigde bronzen geluid voor het pure eigenbelang moet dingen van de bourdon van de Notre Dame en naar de gunst van het grootst mogelijke de kathedralen van de genoemde steden publiek, is een programmering met het zorgde voor een slot dat klonk als een accent op amusement alleen maar verstan- klok. Daarna was het plein vrij voor het dig te noemen. Beslist onverstandig lijkt bal dat tot vanmorgen vroeg voortduurde, ons de gevoerde politiek met betrek Ook vandaag zijn de Franse uitzendin- king tot het tweede net. Die tweede pro gen geheel aan de viering van het bevrij- gramma-mogelijkheid is er gekomen om dingsfeest gewijd. Zo wordt elk uur na dat er behoefte bestond aan meer keuze het nieuws een bulletin voorgelezen waar- aan een knop, die de kijker in staat uit de toestand op dat uur van twintig telt om te schakelen om iets beters te jaar geleden blijkt. Vanavond om 20.20 zien, iets waarin hij op dat moment meer begint een omvangrijke documentaire sa- zin heeft. De kijker heeft geen behoefte mengesteld uit het geluidsarchief van aan een minder programma dan er op het 1944. Onder meer zal men het befaamde eerste net geboden wordt. De AVRO heeft Te Deum in de Notre Dame kunnen ho- dat niet ingezien of niet willen inzien en ren, waarbij een aanslag op generaal De van het tweede net een kliekjespot ge Gaulle werd gepleegd. In dezelfde repor- maakt, tage klinkt echter de meest authentieke Het merendeel der programma's, die kreet uit die bewogen dagen. Een de mi- voor het tweede net bestemd zijn, lij- crofoon niet vermoedende Parijzenaar ken reserve-plannetjes, „uitprobeer-pro roept: „Ze hadden wel haast, want ze gramma's en in geen geval volwaardig hebben m'n fiets gepikt". Het is een ont- concurrerende produkties van hetgeen er boezeming die vele Nederlanders zeer ver- in dezelfde uitzendtijd (door een andere om trouwd in de oren zal klinken. Advertentie roep!) op het eerste wordt gepresteerd. I We kennen de programma's van deze ande- ].H. Bart man re omroepen nog niet, maar het lijkt een beetje op „een afspraakpolitiek" in de or de van: we doen elkaar geen concurrentie aan op het tweede net. Een politiek, die de kijker onzes insziens in de armen van een derde-netbezetter jaagt. ER IS VEEL, dat hooggestemde ver- wachtingen oproept in AVRO's program ma voor het komende seizoen. Bijna t» veel om op te noemen. De belangrijkste avonden zijn stellig de zondag en de zaterdagavond. Op zondagavond, elkaar afwisselend: een Corry Brokkenshow (met orkest onder leiding van Jos Cleber) en Walden en Muyselaar met de succesrijkste' HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammo foonmuziek. 8.50 Gymnastiek "voor de vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Stereofo- nische uitzending: Klassieke kamermuziek (gr.) 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Twee boeken één boodschap, lezing (VI) VARA: 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Vrij entree, cabaret. 11.25 Vocaal ensemble. 11.40 Radio- humoristische films?, door H. Wielek. i 12.10 Fluit, klarinet en gitaar, moderne muziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Stereofonische uitzending: Musette-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Stereofonische uitzen ding: Roemeens orkest. 13.45 Peking bena- derd door zijn buren, lezing (V). 14.00 Gre pen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 14.50 Beroepsleven, illusie en wer- kelijkheid, toespraak. 15.00 Verzoekpro gramma voor de jeugd. 16.30 Voor de zie ken. 17.00 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snipperdagen, afgewisseld met gram mofoonmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen. Tips voor en van weg gebruikers. 18.00 Nieuws. "Ï8.15 Lichte or kestmuziek met accordeon (gr.) 18.30 Ra- dio-Volks-Universiteit. 4. Suriname: Socia le en economische structuur een uit zending in samenwerking met de Sticusa, door de heer Rijk van Ommeren. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Artistieke staal kaart. 19.40 Orgelspel. 20.00 Nieuws. 20.05 Stereofonische uitzending: Hitparade: dans- orkest en zangsolisten. 20.40 Een leven, hoorspel. 21.50 Holland Festival 1964: Vioolrecital: klassieke muziek. 22.20 Sport I halverwege. 22.30 Nieuws. 22.40 Balans, ac tuele kroniek. 22.55 Stereofonische uitzen ding: lichte grammofoonmuziek. 23.10 Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.45 Radio krant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek. 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 8.45 Volks liederen en -dansen (gr.) 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Lichte grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klassieke grammo foonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klas sieke grammofoonmuziek. 11.15 Lichte grammofoonmuziek. 12.00 Licht instru mentaal trio. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Koorzang (gr.) 12.37 Ned. Hervormde kerkdienst. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal kwintet 13.35 Transistor, licht programma. 15.00 Moderne kamermuziek (gr.) 15.15 Strijk kwartet: moderne muziek. 15.50 Bijbelver telling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Lichte grammofoonmuziek. 17.15 Eurojazz. 17.45 Stereofonische uitzen ding: Licht instrumentaal kwintet. 18.05 Kamerkoor. 18.30 Het Spektrum, nieuws uit de prot. christelijke organisaties. 18.45 Nieuwe grammofoonplaten. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Muziek van het Le ger des Heils (gr.) 19.30 Radiokrant. 19.50 Salzburger Festspiele 1964: Der Rosenka- valier, opera (opn.) 21.00 Ommekeer in de verhouding tot Israël over de gehele linie, indrukken van de Zomercursus. 21.15 Salzburger Festspiele 1964: Der Rosenka- valier, opera (2e bedrijf). 22.10 Kantteke ningen 22.20 Lichte koorzang (gr.) 22.30 Nieuws. 22.40 AvondoVerdenking. 22.55 Pianorecital (gr.): moderne muziek. 23.10 Is literatuur alleen maar literatuur? lezing (IV) 23.25 Salzburger Festspiele 1964: Der Rosenkavalier, opera (3e bedrijf) 0.25-0.30 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Gevarieerde muziek (12.25 Weerbe richt) 12.50 Beursberichten 13.00 Nieuws. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Operetteparels (15.00 Nieuws). 15.43 School- koren. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Muzikale miniatuurtjes. 17.00 Nieuws. 17.15 Kamermuziek. 17.40 Pianomuziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmoraal en -filosofie 18.30 Klassieke muziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Amusements muziek. 20.00 Openbaar kunstbezit. 20.15 Amusementsmuziek. 21.30 Lichte muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Volksmuziek. 22.35 Ge varieerde muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Dans muziek. 23.55 Nieuws. VOOR DINSDAG VARA: 19.30 Les van Pablo Casals, mu zikale filmdocumentaire. NTS: 20.00 Jour naal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Rawhide betoverde heuvels, film. (14 jaar en ouder). 21.35 Shakespeare, onze tijdgenoot, filmdocumentaire over het werk van William Shakespeare. NTS: 22.25-22.30 Journaal. VOOR WOENSDAG NTS: 17.00 De Verrekijker, internatio naal jeugdjournaal. NCRV: 17.10-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Barend de Beer, film voor de kinderen. 19.35 Lassie Bruiloft vieren, film. NTS: 20.00 Journaal NCRV: 20.20 Memo. 20.35 De Beverly Hill billies, TV-film. 21.00 Pianorecital: klas sieke muziek. 21.25 Hard tegen hart, (Bor der Justice) film. 22.05 La Bayadere, bal let. 22.15 Dagsluiting. NTS: 22.25-22.30 Journaal. Experimentele uitzendingen op het twee de net (kanaal 27) NTS: 20.20 Comedy Caper, TV-film. 20.35-22.30 Grote verwach tingen, speelfilm. Danny Kaye, wiens show tweemaal per maand op vrijdag wordt uitgezonden. revuesketchjes van 27 jaar Sleeswijk-pro- dukties. Maandelijks bovendien een televi siespel met de hoofdrolvertolking door Ko van Dijk. Op de zaterdag: een muzikaal amuse mentsprogramma rond Willy en Willek# Alberti, en een kolderieke serie van Engel se makelij met twee Nederlandse ko mieken in de hoofdrollen: Johnny Kraay- kamp en Rijk de Gooyer. ANDERE OPMERKELIJKE program ma's in het AVRO-programma zijn: „Do mino", dat terugkomt met Franse chanson sterren als Aznavour, Marcel Amont en Anny Cordy op de dinsdagavond; en de Danny Kaye-show op de vrijdagavond. Al le genoemde programma's worden uitge zonden via het eerste net, met uitzonde ring van de Danny Kaye-show, die beurte lings via 1 en 2 worden vertoond. Voor het tweede net zijn verder onder meer gepland: documentaires, voor- en nabe schouwingen van televisieprogramma's, filmseries, een tienerprogramma ->n het onlangs gestart dieren-magazine „Zoo Zoo". De zangeres Anneke Grönloh en de REM-disco-jockey Wim Jaap van de Laan zullen niet op zaterdag 29 augustus trouwen maar op maandag 31 augustus. Het huwe lijk wordt om half een in het gemeente huis van Amsterdam voltrokken. De receptie wordt 's middags in de Bols' Taveerne aan de Rozengracht in Amsterdam gehouden. Het paar gaat voorlopig wonen in d# jachthaven Borger in Vinkeveen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6