AGE 3 en bondig^) Bij verkeersongelukken vijftien mensen omgekomen fundament RQBECO KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Rijksschrootpers voor autowrakken? Acht kalveren slachtoffers van de hitte C.H.-jeugd in bres voor fusie met A.R. Meer zon ASVA is tegen discriminatie bij kamerverhuur pt KOOT PIANO'S SHOW - BALLETLESSEN Dansstudio GRIFFIOEN r II ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1964 In Oostenrijk verongelukt 1 Haarlem ZIJL WEG 57 - HAARLEM HUURPIANO'S beschikbaar V elsen-IJmuiden Beverwijk „Zelfbediening" levert inbrekers 3200 op Bestrijdingsmiddelenbesluit dinsdag van kracht Aarden wal geen goede middenbermbeveiliging 2 1 1 Sa Minister Bogaers van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft in antwoord op de suggestie van het Tweede Kamerlid de heer Elfferich (A.R.) om persen te kopen die autowrakken snel tot een compact blok schroot kunnen reduceren, verklaard gaar ne bereid te zijn in overleg met zijn ambt genoot van Economische Zaken maatrege len in dit opzicht te overwegen. Hij onder schrijft de mening van de heer Elfferich, dat door de sterke toeneming van het aan tal auto's het vraagstuk van de sloopauto's van jaar tot jaar ernstiger vormen aan neemt. In een beek die door het Kaunerdal in Oostenrijk stroomt is het lichaam gevon den van de 19-jarige student Wim de Reuver uit Rotterdam, die sinds woens dag werd vermist. Hij bracht met twee vrienden zijn vakantie in Kauns door. Ver moedelijk is hij van een rots in de beek gevallen. t# c „Cleopatra BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u., zon' dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en maandag 14 19 en 21.15 u.: „Het zoete leven van graaf Bobby", a.l. Lido, 14. 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Gif in het bloed", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Jeugd-bacchanalen", 18 j. Zondag 11 u.: „Mondo Cane", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Johnny waar kom je vandaan? a.l. Minerva, 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Niels Holgerssons wonderbare reis' a.l.; vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „De lord, de lady en de butler", a.l. Van maan dag af 20.15 u.: „From here to eternity' 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j Zondag 11 u.: „Droomreis van een drie master", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Kogels voor een moordenaar", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Manina", 14 j. Studio, tot en met maandag 10.30 u.: „De avonturen van Pietje Bell", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Moord in galop", 14 j. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Olifan tenjagers", a.l. Vandaag en zondag 20 u. „Spookdivisie Brandenburg", 14 j. Van maandag af 20 u.: „De aasgieren van het westen". 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Avondopenstelling uitslui tend op zaterdag van 20.30 tot 22.30 uur (tot en met 5 september). Prentenkabinet Grafiek van Diirer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van lino's en pastels van Jan Kuiper. Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: zomerprogramma van kamermuziek. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig- 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling land „In de Ark wordt getekend"; werken van Joop Koopman. Tot en met 13 septem ber. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan): Eretentoonstelling van wer ken van Piet van Egmond t.g.v. zijn 75-ste verjaardag. Dagelijks van 10-17 u. en zon dag van 13-17 u. Tot en met 27 september. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 4017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Tentoonstelling van tekeningen van het Vaticaans Con cilie door Fred. Franck. Tot en met 30 september. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal (Grote Markt) Tentoonstelling van Picasso-grafiek. Tot en met 6 septem ber. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 13 tot 17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. DIVERSEN Cabaret „Adam en Eva" (Raamvest), van 21 tot 23.15 u.: Gedurende de maand augus tus: zomerprogramma door Frans en Fiet Koster, Cees van Oyen en Enrico Neck- heim. Waagtaveerne (Damstr./Spaame), iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20 tot 1 u.: Internationale volksliederen en chansons door Cobi Schreijer, Ronnie Postdammer, in afwisseling met Sonja Bemd en Martin Lodewijk. Grote Markt, vandaag 14 tot 18 uur: Draaiorgelmuziek door „De gouden hoof den" ten bate van de spastische kinderen. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 28 augustus). Advertentie RUIME KEUZE in gerenommeerde en zeer goede merken voor beginnende kinderen. ZATERDAG 29 AUGUSTUS u.: „Zorro en de City, 19 u. en 21.15 drie Musketiers" Stadsschouwburg, 20 u.: „Yeah, yeah, yeah, hier zijn The Beatles". IJmuider Strand, 20 u.: Concert door het show-orkest „De Klavierschippers". Marktplein, van 14 u. tot 24 u.: Kermis. ZONDAG 30 AUGUSTUS City, 15.30 u.: „Captain Falcon en de wrede tiran"; 19 u. en 21.15 u.: „Zorro en de 3 Musketiers". Stadsschouwburg, 15 u. en 20 u.: „Yeah, yeah, yeah, hier zijn de Beatles". IJmuider Strand, 13.30 u.: „De Water vrienden" (uit geheel Nederland) gaan een zeemijl zwemmen. MAANDAG 31 AUGUSTUS City, 20 u.: „Rififi in Tokio". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; „Spaamberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 14 lot 17 en 19 tot 21 u. R K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venus- straat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 29 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.; „Huis vol heksen"; 23.39 tijir: „Odyssee". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Veel liefs uit Moskou". W.B. Theater, 20 u.: „Revolver-vechters". ZONDAG 30 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 u.: „Zwaard der Saracenen"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De gekken trekken de kaart". Luxor Theater, 14.30 u.: „De Koninklijke Piraat"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou". W.B. Theater, 14.30 u.: „Blue Hawaii"; 16.30 en 20 u.: „Jungle gangsters". MAANDAG 31 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De gekken trekken de kaart". Luxor Thetaer, 19 en 21.30 u.: „Veel liefs uit Moskou". W.B. Theater, 20 u.: „Jungle gangsters". Gisteren zijn op Schiphol zestig beurs- salen uit Curagao aangekomen, die op kosten van de Antilliaanse regering de reis naar Nederland hebben ge maakt. Zij zullen in verschillende plaatsen in Nederland gaan studeren. De enige getrouwde student, de heer Hardo Papa, had zijn vrouw en zoon tje meegenomen. Hij hoopt als leraar in de wis- en natuurkunde naar Curagao terug te keren. De ongewone hitte is acht van de 650 aangevoerde kalveren op de eerste lus- trumslachtveetentoonstelling te Borne te veel geworden. Tijdens de keuring door de jury, die vertraagd werd doordat een van de drie weegschalen uitviel en een deel van de dieren in Hengelo moest worden gewogen, raakte een aantal kalveren door de warmte bevangen. De eigenaren probeerden de kostbare vetgemeste dieren met water en cognac in leven te houden, maar enkele van de merendeels vijftien weken oude dieren stierven ter plaatse. Onder de ogen van opdringend publiek moesten enkele in nood verkerende dieren worden gedood, andere oververhitte kalveren werden naar het openbaar slachthuis in Hengelo getrans porteerd, waar een noodslachting plaats vond. In totaal bezweken zodoende acht kalve ren gedurende de tentoonstelling, hetgeen gezien de hoge temperatuur door de aan wezige dierenartsen als een normaal aan tal slachtoffers onder de door kunstmatige voeding tere mestkalveren werd be schouwd. In Amsterdam hebben inbrekers uit een zelfbedieningszaak in de Scheldestraat twee geldkistjes met totaal 3.000 en twee geldladen met 200 gestolen. Zij hadden de ruit van de toegangsdeur uit de spon- Jiing gelicht na de sponninglatjes te heb ben verwijderd. (Van onze parlementaire redactie De jongeren binnen de C.H.U. zijn te leurgesteld over de houding, die de leiding van de unie inneemt ten opzichte van een fusie met de anti-revolutionaire partij, een fusie die blijkens onderzoekingen van het Nipo door negen van de tien leden van beide partijen wordt gewenst. In het maandblad „De jonge Nederlander" wordt gevraagd om een initiatief dat tot samen smelting van beide partijen kan leiden. Het is naar onze overtuiging mogelijk de schepen van C.H.U. en A.R. een haven binnen te leiden, mits nu een kapitein op staat, die de bemanning toespreekt en in het vervolg de leiding heeft, zo schrijft de heer J. G. C. Kamphuisen in het maandblad, dat als spreekbuis van de C. H. jeugd kan worden beschouwd. Hij stelt dat beide partijen, die geroepen zijn een christelijke politiek te voeren, el kaar dicht naderen. „Het zijn beide pro testantse groeperingen, die zakelijk-politiek gezien op geen enkel aanwijsbaar punt duidelijk van elkaar verschillen." In het artikel in De jonge Nederlander wordt een zekere discrepantie geconstateerd tussen de politiek van de C. H.-leiding en de wen sen van de kiezers, zoals die uit het Nipo- onderzoek zijn gebleken. De schrijver van het artikel, die het Nipo een betrouwbare enquêteur noemt, vraagt zich af of het officiële C.H.-standpunt, ingegeven door de wens van uniebestuurders en kamer leden om zichzelf te blijven, niet duidelijk begint te lijden aan een gebrek aan con tact met de realiteit, hetgeen voor de unie wel eens schadelijke gevolgen kan hebben. Advertentie Lerares Mej. ROSSf-L Parklaan 6 A - Haarlem Dinsdag 1 september wordt het nieuwe Bestrijdingsmiddelenbesluit van kracht waarin een aantal verboden en maatrege len zijn vastgesteld over de verkopen, het in voorraad hebben, vervoeren, toepassen en verwijderen van bestrijdingsmiddelen. Dit besluit vervangt een aantal rege lingen, die reeds van kracht waren inge volge het Landbouwveiligheidsbesluit, Ar beidsbesluit 1920', Algemeen Besluit Waren wet. Bestrijdingsmiddelenbesluit 1948 en de Wet op de Toepassing van Zuiverings- en Ontsmettingsmiddelen. Bij ministeriële beschikking zullen nog worden geregeld de toelating van bestrijdingsmiddelen in Nederland en de voorwaarden inzake ver pakking, aanduidingen, waarschuwingen op etiketten en gehalte aan werkzame be standdelen. De controle op al deze maat regelen is opgedragen aan de rijks- en gemeentepolitie en aan de Arbeidsinspectie, de Plantenziektekundige Dienst, de Keu ringsdiensten van Waren en de Algemene Inspectiedienst. Overtredingen van het be sluit zijn economische delicten. Twee personen zijn gistermiddag om het leven gekomen bij een auto-botsing in de Noordoostpolder: de 52-jarige tuin der K. van der Ven uit Marknesse en de 72-jarige heer J. Groen uit Leeuwar den. De vrouw van de heer Groen en een buurvrouw van de heer Van der Veen, die ook in de auto zaten, liepen ernstige verwondingen op. Het ongeluk gebeurde in Marknesse. De heer Van der Veen reed een voorrangsweg op, waar juist een personeelsbusje naderde. De auto's botsten op elkaar. De vijf inzitten den van het busje bleven ongedeerd. In Den Haag is de 64-jarige wielrijder J. Gorree om het leven gekomen. Hij wilde linksafslaan juist toen een vracht auto bezig was hem te passeren. Hij sloeg tegen de achterkant van de vrachtauto en was vrijwel terstond dood. In Meegen (N.-B.) fietste de 74-jarige J. van Someren zonder op te letten een hoofdverkeersweg op. Hij werd door een vrachtauto overreden en was op slag dood. Op de Amstelveenseweg in Amsterdam ging de 52-jarige vertegenwoordiger A. Noordberger met zijn auto plotseling naar links, waardoor hij tegen een tram botste. Hij werd zwaar gewond en overleed later in een ziekenhuis. De motorrijder P. uit Den Helder is op het verkeersplein bij Ede, waar rijks weg 12 en 24 elkaar kruisen, door een achteropkomende auto aangereden. Hij was onmiddellijk dood. In Rijssen reed de 76-jarige J. Bruins met zijn bromfiets plotseling zonder een teken te geven linksaf. Hij kwam onder een achteropkomende auto en was op slag dood. In een bocht van een straat in Almelo kwam de 12-jarige Joke Berg onder de aanhanger van een tankauto. Tijdens haar overbrenging naar een ziekenhuis over leed zij. De 16-jarige A Peters uit Bergen (L.) overleed in een ziekenhuis in Nijmegen. De jongen was op 24 augustus zwaar ge wond toen hij door een auto was aange reden. De 70-jarige mevrouw L. Schuitemaker- De Ruyter overleed in een ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van een ver keersongeluk op 11 augustus. In een ziekenhuis in Helmond overleden twee verkeersslachtoffers, de 6-jarige J. van Rijt, die donderdag onverwacht de weg opliep en door een vrachtauto werd aangereden. En de 20-jarige J. Bankers, die eveneens donderdag door een bestel auto was overreden. De 18-jarige G. Gruben uit Apeldoorn is gisteravond bij Oss met een bestelauto tegen een boom gereden en om het leven gekomen. Een passagier, J. Donatz, even eens uit Apeldoorn, werd gewond. In Loosduinen is de 27-jarige Hagenaar A. N. van Wissen vannacht bij een Ver keersongeval om het leven gekomen. Hij zat naast een 21-jarige Hagenaar, die met< de doof- hem bestuurde auto bij een ifj- haalmanoeuvre tegen een brugleuning bot ste. In Soest is gisteravond een personen auto met grote snelheid uit een bocht ge vlogen en tegen een boom gereden. De bestuurder de 22-jarige leraar T. Baren- bruch uit Venlo werd zwaar gewond en is korte tijd later overleden. Eerste ereburger. Mr. D. U. Stikker wordt de eerste ereburger van Winschoten. De raad van deze gemeente heeft besloten het ereburgerschap in te stellen en aan de op 5 februari 1897 in Winschoten ge boren mr. Stikker als eerste deze onder scheiding te verlenen. Mr. Stikker, di# minister van Buitenlandse Zaken is ge weest, trad onlangs af als secretaris generaal van de NAVO. Lekker eten. Een inbreker, kennelijk een liefhebber van lekker eten, heeft 's nachts een bezoek gebracht aan een bekend Haags restaurant. Hij nam geen geld weg, maar wel het boek met bui tenlandse recepten van de chef-kok. Gelukkig voor de cliëntèle kent deze de inhoud van het receptenboek uit het hoofd. Naaldwijk. De gemeenteraad van Naald wijk heeft donderdagavond besloten een nieuw raadhuis te bouwen aan het Wil- helmin,'«nlein. Twee hoogleraren Engels. Tot hoogleraar in de Engelse taalkunde en de Engels# letterkunde der middeleeuwen is in Gro ningen benoemd dr. J. Gerritsen. Tot hoogleraar voor het onderwijs in de En gelse letterkunde na de middeleeuwen en de Amerikaanse letterkunde is be noemd dr. D. R. M. Wilinson. Spijtoptanten. Het Tweede Kamerlid d# heer Daams (P.v.d.A.) heeft aan de mi nister van Justitie gevraagd of deze be reid is om bij verlening van visa aan spijtoptanten en andere maatschappe lijke Nederlanders in Indonesië, te be vorderen dat tegelijkertijd aan hun eveneens visumvragende naaste verwan ten een visum wordt verleend. Om te voorkomen dat door vertrek van een ge deelte van de familie ongerustheid en moeilijkheden ontstaan. Verdronken. De zeventienjarige Carla Ver stij nen, woonachtig in Indianapolis in de Verenigde Staten, is in het zwembad „De Otter" in Loosdrecht verdronken. Donderdagmiddag is in de Oude Maas te Niftrik (Gld.) gemeente Wijchen de negentienjarige student P. A. R. M. van de Graaf uit Wijchen bij het zwemmen verdronken. Hij kon niet goed zwemmen. Nederlandse verongelukt. Bij een berg tocht in de omgeving van de Oosten rijkse plaats Lahnesbach zijn de 37-jari- ge mej. M. Th. W. Gulden uit Ouden bosch, lerares aan een huishoudschool in Dordrecht, en een Oostenrijkse, die haar vergezelde, om het leven gekomen. Bei den zijn in een ravijn gestort. Abrahamdag. Op zaterdag 3 oktober wordt in Oosterhout voor de tweede keer een Abrahamdag gehouden voor mannen die in 1914 geboren zijn. Het is een feestelijke bijeenkomst tijdens welke vijf tig jarigen uit het hele land en uit Vlaanderen met elkaar hun verjaardag nog eens kunnen vieren. Wie eraan wil meedoen kan een briefje sturen aan het Abrahamcomité met het toepasselijke postbusnummer 50 in Oosterhout. ttfirjpl A Advertentie Het K.N.M.I. deelt mee: i Een depressie uit het zeegebied bij IJs land werd op de Noordzee aanzienlijk die per. Tegelijkertijd nam een hogedrukge- bied ten westen van Ierland in omvang toe. Daardoor begon in onze omgeving d# wind uit het noordwesten te waaien en wakkerde geleidelijk aan. Koelere lucht stroomde nu in een versneld tempo naar Nederland. Het hogedrukgebied zal mor gen ons land naderen. Er zullen daarom flinke zonnige perioden voorkomen. D# kans op een bui is niet groot. De tempe ratuur wordt nog iets lager. WEERRAPPORTEN 22. Het water in de kamer van de Dui zend Kruiken was nu zo hoog gestegen, dat negenhonderdnegenennegentig kruiken al ronddobberden; maar één kruik was blijven staan. Daarrrr!" riep Tutu, die boven de krui ken fladderde. Door het water waadde Brammetje Fok naar de kruik, die het Ontsnappingspoeder moest bevatten. Hij had geen tijd. om te onderzoeken of de kruik werkelijk vol was, want de Kobol den van Oem waren nu al vlakbij de ka mer gekomen. „Luister!" riep er één met zijn oor te gen de deur. „Hier hoor ik wat.hier heeft de vluchteling zich verstopt". In de kamer klom Brammetje Fok naar het hoge venster, maar hij moest het voor zichtig doen om de kruik niet te breken. En de deur werd al geopend. MISSCHIEN HEEFT HU IkJ DA6E.N NIET 6E6exeu - DAT HIKT MAAR ZO, HU IS NOS VER WE6 1 DAAR HES JE ZEEROB - MAAR NU IS HIJ VtAKSlJ EU STEEDS kl/EIN WAT IS ER MET HEM GEBEURD? WAT UJKT HU KtEIN PI B ^OPENHAGEN I563-A. r De besturen van de algemene studenten vereniging Amsterdam (ASVA), de vereni ging van Surinaamse studenten in Am sterdam (VSSA) en de Union di Antiyano Studiando na Amsterdam (UASA) veroor delen in een gezamenlijke verklaring de volgens hen „ernstige vorm van rassendis criminatie die bij het verhuren van ka mers in Amsterdam aan het daglicht getreden". In de verklaring zegt het ASVA-bestuur te overwegen om in gemeenschappelijke afspraak met het maatschappelijk advies- en inlichtingenbureau (MAI) en de adver tentie-afdelingen van kranten „discrimi nerende onderverhuurders van de officiële lijsten af te voeren en geen ruimte te geven in de advertentie-pagina's van kranten". Het ASVA-bestuur hoopt voorts in nau we samenwerking met de verenigingen van buitenlandse studenten te komen tot een bijdrage aan de oplossing van dit vol gens het bestuur bijzonder ernstige pro bleem. Voorts betreurt het ASVA-bestuur het „dat door bepaalde tendentieuze bericht geving de indruk werd gewekt dat de ASVA zelf zou discrimineren". De vraag aan hospita's of zij al dan niet aan kleur lingen zouden willen verhuren, was al dus het bestuur bedoeld om een inzicht te krijgen in de mate van de vermoede en door klachten aangetoonde discrimina tie. Een Dordtse automobilist is door de mid denberm van de rijksweg 16 tussen Rot terdam en Dordrecht geschoten ondanks de aarden wal die rijkswaterstaat daar als beveiliging heeft aangelegd. De wal is met plaggen glad bekleed en ongeveer anderhalve meter hoog. De personenauto wipte er zonder moeite overheen, waarbij nauwelijks schade aan de auto en wal ont stond. Een zware vrachtwagen onlangs op rijks weg 16 slipte, schoot door de aarden wal heen en kwam op de andere rijbaan, zonder verdere ongelukken te veroorzaken. Maximum-temperaturen u s Sj binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder licht bew. w 20 0 Ypenburg licht bew. wnw 24 0 Vlissingen licht bew. w 23 0 Eelde zwaar bew. w 23 0,3 De Bilt onbewolkt w 25 0,1 Twente geheel bew zw 28 0 Eindhoven licht bew. w 29 0,3 Z.-Limburg geheel bew. w 32 0 Helsinki onbewolkt nno 19 0 Stockholm zwaar bew. ozo 19 0 Oslo zwaar bew. ozo 19 0 Kopenhagen regenbui no 18 8 Aberdeen regenbui nw 16 13 Londen onbewolkt w 25 0 Amsterdam onbewolkt w 23 0 Brussel licht bew. wzw 27 0 Luxemburg zwaar bew. wnw 31 0 Parijs half bew. wnw 28 0 Bordeaux onweer wnw 28 3 Grenoble half bew. windst. 30 0 Nice zwaar bew. nnw 30 0 Berlijn onbewolkt z 32 0 Frankfort geheel bew. z 35 3 München onbewolkt zzw 32 0 Zürich zwaar bew. z 31 0,4 Genève zwaar bew. z 32 2 Locamo onbewolkt O 29 0 Wenen onbewolkt zo 30 0 Innsbruck onbewolkt windst. 32 0 Belgrado onbewolkt O 30 0 Rome onbewolkt windst. 35 0 Barcelona onbewolkt nnw 27 0 Madrid onbewolkt windst. 34 0 Mallorca onbewolkt windst. 31 Lissabon onbewolkt nnw Zondag 30 augustus Zon op 5.48 uur, onder 19.32 uur. Maan op 22.59 uur, onder 14.29 uur. Maandag 31 augustus Zon op 5.50 uur, onder 19.30 uur. Maan op 23.43 uur, onder 15.47 uur. Maanstanden 30 augustus 10.15 uur laatste kwarti# Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 29 augustus Hoog water 7.29 uur en 19.55 uur. Laag water 3.15 uur en 15.26 uur. Zondag 30 augustus Hoog water 8.19 uur en 20.46 uur- Laag water 3.55 uur en 16.10 uur. Maandag 31 augustus Hoog water 9.20 uur en 21.55 uur. Laag water 4.46 uur en 17.08 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ig 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2