AGE 1 BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Ook heler van 80.000,- gepakt Maastricht contra t.v.-antennes Anneke Grönloh gehuwd Groningse kustvaarder is in veiligheid ...en ze gingen door de vloer Wegenwacht spoort vrachtwagen op Tien miljoen tekort op begroting van Rotterdam Eurocentrum op kop van ertshaven in Rotterdam Weer Ambonezen naar Indonesië Duitse oplichters in ons land in actie Acht doden in het verkeer Nauwelaerts de Agé Koude nachten DINSDAG 1 SEPTEMBER 1964 Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk "tl meer exew.,. Sa o,s I De 20-jarige soldaat, die bekend heeft 80.000,gestolen te hebben uit de kazerne van het Korps Commandotroepen in Roosendaal, was werkzaam op het bureau van de korpsadministrateur. Thans is ook gearresteerd een familielid van de soldaat, een 46-jarige Rotterdammer, aan wie de soldaat het geld in bewaring had gegeven. Het gehele bedrag van 80.000, kon worden achterhaald. De gemeenteraad van Maastricht zal volgende maandag beslissen over een voorstel van B. en W. inzake het aanleg gen van centrale televisie-antennesyste men, waardoor de ontsierende massa pri- vé-antennes van de daken kan verdwijnen. Er is een verordening ontworpen, waar bij B. en W. gemachtigd worden stads wijken aan te wijzen waar het in de toe komst verboden zal zijn als particulier een televisie-antenne op het dak te hebben. Dit verbod zal alleen gelden indien de anten ne van de openbare weg zichtbaar is. Advertentie uibgabreide SPIJSKAART onb. KI PETEN yó.'0 dagaljjks DINER.en SOIREE. DANSANTE HILLEGOM reS=02520 (Van onze correspondent) AMSTERDAM Anneke Grönloh is gis termorgen getrouwd. Zij en de platenver- koper en REM-employé Willem Jacob van der Laan, die lichtgewond is geraakt bij een autobotsing spraken om drie minuten voor een het j^-woord. Willem Jacob zag er weliswaar wat pips uit maar aan een gekramde wond op het voorhoofd was toch nog te zien dat de autobotsing geen pu bliciteitsstunt was. Dat was de huwe- welijksplechtigheid eigenlijk wel 'n beetje. Het bruidpaar had er de lunch-pauze voor uit gekozen zich aldus verzekerd van en kele honderden fans. In de fraaie raadszaal waren meer men sen dan het meest boeiende raadsdebat in de afgelopen jaren bijeen heeft kunnen brengen. De normaal voor het parkeren van auto's van burgemeester, wethouder en hoge ambtenaren bestemde binnenplaats was voor deze gelegenheid vrij gemaakt en werd streng bewaakt door politieman- c Grote Kerk, vandaag 20 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Cleopatra", 14 j. Frans Hals, vandaag 14 en 20 u. en overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „Het zoete leven van graaf Bobby", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Gif in het bloed", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Johnny, waar kom je vandaan?", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Manina", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Moord in galop", 14 j. Monopole (Zandvoort), tot en met woensdag 20 u.: „De aasgieren van het Westen", 14 j. TENTOONSTELLINGEN "rans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): rksn uit de Haarlemse school van de de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks pen van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Avondopenstelling uitslui tend op zaterdag van 20.30 tot 22.30 uur (tot en met 5 september). Prentenkabinet Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen van Henk Klein. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: zomerprogramma van klassieke grammo foonplaten. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling „In de Ark wordt getekend"; werken van Joop Koopman. Tot en met 13 septem ber. Bootzaal: „100 Ambachten'' van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan): Eretentoonstelling van wer ken van Piet van Egmond t.g.v. zijn 75-ste verjaardag. Dagelijks van 10-17 u. en zon dag van 13-17 u. Tot en met 27 september. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Tentoonstelling van tekeningen van het Vaticaans Con cilie door Fred. Franck. Tot en met 30 september. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal (Grote Markt) Tentoonstelling van Picasso-grafiek. Tot en met 6 septem ber. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 13 tot 17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan. attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. DIVERSEN Cabaret „Adam en Eva" (Raamvest), van 21 tot 23.15 u.: Gedurende de maand augus tus: zomerprogramma door Frans en Fiet Koster. Cees van Oyen en Enrico Neck- heim. Raadhuis Halfweg: woensdag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 28 augustus). Volgens een door Radio-Scheveningen opgevangen boodschap van het Deense ».s. Stevensklint bevindt de Groningse kustvaarder „Alert" zich niet in moei lijkheden. De „Alert" zou een radiostoring hebben. Het noodverkeer via Radio- Scheveningen is geëindigd. DINSDAG 1 SEPTEMBER City, 20 u.: „Rififi in Tokio". Stadsschouwburg, 20 u.: „Via Mala". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 2 SEPTEMBER City, 20 u.: „Rififi in Tokio". Stadsschouwburg, 20 u.: „Via Mala". Raadhuis, 19.30 u.: openbare gemeente raadsvergadering. Voorlichting Havenmond: Het voorlich tingscentrum op het Semafoorduin IJmui- den, gewijd aan de havenmond van IJmui- den en het Noordzeekanaal, is toeganke lijk voor individuele bezoekers van 15 tot 16 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort (ook voor r.-k. bi bliotheek): 14 tot 17 uur. R.-k. Openbare bibliotheek en leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur. DINSDAG 1 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De gekken trekken de kaart". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Veel liefs uit Moskou". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling „Circus in foto"; geopend op werkdagen van 9 tot 18 uur. WOENSDAG 2 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De gekken trekken de kaart". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Veel liefs uit Moskou". nen. Tegen half één arriveerde de bruids stoet. Achter de witte wagen waarin het bruidspaar zat reden zeven volgauto's en het geheel werd geëscorteerd door de Am sterdamse motorpolitie. Het bruidspaar werd voorafgegaan door een bruidsmeisje en een bruidsjonkertje van elk 60 cm hoog en gevolgd door drie bruidsmeisjes. Anneke had zich gestoken in een beto verend toilet van satin duchesse afgezet met glanzende parels; zij droeg een fez model hoedje waarop een witte imitatie roos, het bruidsboeket bestond uit lila or chideeën. „Kom eens even kijken," zei hoofdboek houder C. H. A. Paardekoper van het in ternationaal expeditiebedrijf n.v. Gerlach en Co. aan de Badhuisweg in Schevenin- gen gistermiddag tegen zijn baas, admini strateur F. J. Zeggelink, „de vloer van de archiefruimte begint door te buigen." De heer Zeggelink kon het nog op het nip pertje zien, want een tel later gingen hij, de boekhouder en alle stellingen met ar chiefstukken door de vloer. De beide employés konden door andere personeelsleden worden uitgegraven. Zij hadden schrammen, schaafwonden, builen en kneuzingen opgelopen. Na behandeling in een ziekenhuis konden de boekhouder en de administrateur naar huis. De gemeentelijke bouw- en woningdienst kwam tot de conclusie dat in de loop der jaren het zand, dat onder de vloer had moeten liggen, was verdwenen. Dat er bij de n.v. wordt gebouwd, was zeker niet de hoofdoorzaak van het ongeluk. De direc tie van de onderneming hoopt zeer spoe dig de nieuwbouw in gebruik te kunnen nemen, namelijk een nieuwe archiefruim te Een wegenwacht van de A.N.W.B. heeft gistermiddag een gestolen vrachtwagen combinatie van een expeditiebedrijf in Am sterdam weten aan te houden langs rijks weg 13 tussen Den Haag en Rotterdam. De wagen, die geladen was met stukgoed, was ontvreemd aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam. De chauffeur bleek een op 25 augustus gedeserteerde militair te zijn. Via de mobilofoon was aan de wegen wachten van de stations Burgerveen, Hou ten, 't Harde en Delft het kenteken en signalement van de vrachtwagen doorge geven. De gestolen combinatie was opgemerkt door de 31-jarige wegenwacht J. W. M. Benoist uit Loosduinen. Via de mobilofoon waarschuwde hij het wegenwachtstation Pauwmolen, dat per telefoon de melding aan de politie in Delft doorgaf. Enkele collega's van wegenwacht Benoist zagen kans de vrachtwagen tot stoppen te dwin gen. De chauffeur beweerde op weg te zijn naar Wateringen. B. en W. van Rotterdam zijn er voor het eerst sinds 1947 niet in geslaagd een slui tende begroting te maken. Er is een te kort van 10 miljoen op een totaal voor de gewone inkomsten en uitgaven van bij na f 529 miljoen. Als oorzaak geven B. en W. aan dat er geen relatie meer is tus sen de inkomsten en de bedrijvigheid van de zich steeds meer uitbreidende stad. Zij willen belasting verhogen tot 4 miljoen en de reinigingsrechten tot 1,9 miljoen. Met deze maatregel hopen B. en W. een situatie te scheppen, die het de regering mogelijk maakt een bijzondere uitkering te doen, waardoor het tekort kan worden opgeheven. Wat investeringen en kapitaalsuitgaven betreft is Rotterdam gebonden aan de thans heersende investeringsbeperking. De wethouder van Financiën, mej. mr. Zee- lenberg, meent dat het niet uitgesloten is dat de teugels op betrekkelijk korte ter mijn zullen kunnen worden gevierd. Zij kan zich niet indenken, dat de aard der bestedingen niet zou meetellen. Voor de werken op Rozenburg ten behoeve van de havens en industriële ontwikkeling van het Rijnmondgebied dat van een evident natio naal belang is, zullen uitzonderingen moe ten worden gemaakt. Naast de invoering van reinigingsrech ten en verhoging van de straatbelasting zal de gemeenteraad van Rotterdam ook moeten beslissen over een verhoging van de tramtarieven, waarvan het resultaat voorlopig op 5 miljoen wordt geschat. Het eerste slachtoffer van de moeilijk heden met de Rotterdamse begroting is de cineast Joris Ivens. B. en W. stellen zich namelijk op het standpunt dat zaken die geld eisen en niet dringend nodig zijn, moeten worden uitgesteld. Het plan be stond Joris Ivens op te dragen een propa gandafilm over Rotterdam te maken. Dit plan blijft in portefeuille. Als alles goed gaat staat er in de zomer van 1966 aan de kop van de ertshaven in Europoort een vijftien meter hoog ge bouw met daar bovenop een neonlicht reclame „Eurocentrum". Dit gebouw zal een mengeling van allerlei diensten huis vesten die met de haven verband houden. Veertig havenbedrijven zullen er hun kantoren van vijf bij vijf meter in vin den. Er komt een flink café-restaurant. De douane heeft er een pied a terre, er is een kapper en er komen een belasting vrij winkeltje, een wisselkantoor en een post van de havenongevallendienst. De bouw van dit centrum is een particulier initiatief dat luide is toegejuicht door de gemeentelijke havendienst van Rotterdam. Gistermiddag is de tweede groep Ambo nezen van Schiphol naar Indonesië ver trokken. De drie gezinnen met in totaal elf kinderen, een weduwe en twee vrijgezel len, die afkomstig zijn uit de kampen IJs- seloord, De Kamp, Schattenberg en de woonoorden bij Vught en Arnhem, zullen hun vaderland na veertien jaar terugzien De eerste groep van 85 repatriërenden vertrok op 2 juli met een toestel van de Garoeda. In de komende maanden zullen regel matig grotere of kleinere groepen van acht- a negenhonderd Ambonezen, die te kennen hebben gegeven, dat zij naar hun eigen land willen terugkeren, van Schip hol vertrekken. In Indonesië zullen zij in een kamp worden ondergebracht, waar zij ongeveer zes maanden zullen verblijven totdat de Indonesische regering hun een woonplaats zal toewijzen. In het oosten van het land opereren een paar uit Duitsland afkomstige oplichters die gekochte artikelen met biljetten van honderd mark betalen. Dit zijn echter Oostduitse bankbiljetten die in ons land geen enkele waarde hebben. Geen enkele bank in Nederland neemt ze ter inwisseling aan. De winkeliers zien ze echter vaak voor wel geldwaardige westmarken aan. Om vertrouwen te wekken stuurde de oplichter een zakenman in Twello dezer dagen een briefkaart, die in Berlijn was afgestempeld, waarop men aankondigde dat men op zekere dag zou komen om een artikel te kopen. Gisteren kwamen de Duitsers inderdaad. Ze namen het artikel en betaalden met de waardeloze bank biljetten. De rijkspolitie die werd gewaar schuwd, is er nog niet in geslaagd de mannen te achterhalen. De winkeliers in het Noordlimburgse grensgebied zijn op hun hoede. In diverse Duitse grensplaatsen zijn de laatste da gen namelijk veel valse vijfmarkstukken gesignaleerd. Er wordt rekening gehou den met de mogelijkheid, dat getracht zal worden de valse geldstukken ook in de Nederlandse koopcentra, waar veel Duitsers komen, in te wisselen. De Duitse politie zegt dat de vijfmarkstukken zeer slordig zijn nagemaakt. Ondermeer is het opschrift bijna niet te lezen en is het munstuk veel zwaarder dan het echte. Jamborette gesloten. De Surinaamfe mi nister van Onderwijs en Volksontvikke- ling heeft de Surinaamse jamlorette „Biigi Kroetoe" gesloten verklaard, nadat de padvindersgelofte gezamenlijk was hernieuwd en allen voor de laatttt maal het jamborette-lied hadden gezongen. Oververbinding Maastricht. De gemeente Maastricht heeft een terrein van 14.600 m2 op de oostelijke Maasoever gereser veerd voor de aanleg van een vierde oeververbinding. Kinderchirurgie. De Britse ambassadeur in ons land, sir Peter Garran, heeft in aanwezigheid van de burgemeester van Rotterdam en mevrouw Van Walsum in het Sophiakinderziekenhuis in Rot terdam het elfde internationale congres van de „British association of paedia- tric surgeons" (de Britse vereniging van kinderchirurgen) geopend. Twee kwartjes meer. De vergoedingen die aan leden van de Nationale Reserve worden uitgekeerd zijn iets verhoogd. Voor korter dan vijf uren oefenen krij gen de reservisten voortaan 1,50 in plaats van een gulden. Als de oefeningen langer dan vijf uur duren wordt 4,50 vergoedingen gegeven tegen voorheen ƒ3,—. Hoogleraar. Tot buitengewoon hoogleraar in de afdeling der scheeps- en vliegtuig- bouwkunde aan de technische hogeschool in Delft is benoemd ir. J. Schijve. Hij zal onderwijs geven in de vliegtuigmate rialen. Nederlandse reisvereniging. Het hoofd bestuur van de Nederlandse Reisvereni ging heeft de heer H. van Oostrom Soede uit Den Haag met ingang van 16 september 1964 benoemd tot hoofd directeur van de N.R.V. Burgemeesters. Tot burgemeester van de gemeente Eenrum is benoemd de heer H. Kreijkes, nu secretaris van de ge meente Havelte. De heer J. G. Bosch, hoofdcommies1-A ter secretarie van de gemeente Schoonebeek, is benoemd tot burgemeester van de gemeenten Vier- polders en Zwartewaal. Beiden zijn Nederlands hervormd en lid van de Partij van de Arbeid. Koningin Juliana heeft maandag op paleis Soestdijk een delegatie ont vangen van deelnemers aan het internationale congres voor kinder chirurgie, dat in Rotterdam wordt gehouden. Op de foto staat de vorstin temidden van haar gasten. 24. Met Tutu als gids vluchtte Bramme- tje Fok door het nachtelijke woud. Overal waren de Kobolden op zoek naar de in dringer, maar Brammetje wist ze steeds te ontlopen. Daar was het water en daar lag zijn boot. Snel ging Brammetje er heen. De Kobolden, die bang waren voor water, had den zich niet aan boord durven wagen. In een oogwenk had Brammetje het anker gelicht en mèt de veroverde kruik voer hij terug naar het eiland van de tovenaar. Bij het eerste daglicht kwam hij er aan. De tovenaar stond al op hem te wachten. Brammetje overhandigde hem de kruik, maar zei erbij: „Het is allemaal een beet je haastig gegaan. Ik weet niet zeker of het wel het Ontsnappingspoeder is." „Dat zullen we dan meteen proberen, zei de tovenaar blij en hij haalde een paar handboeien uit zijn zak. „Wil je die om mijn polsen doen?" Brammetje deed een stap achteruit. Zo'n vreemd verzoek had hij nog nooit gehad. PI BI 'ENKKEN Ik 666RUP NIET,,, ik eeöRUP NIET DAAR 6AAT Z66R06, HU IS N06 ALTIJD KLEIN WAT IS ER TOCH MET HEM? NIÜ IS HU WEER NU IS HU HU MOEI N0é> 6E6ROEID IK1 06 TUD, t>AT HIJ OM HET HUIS (IEP? KtElN 1 DAAR IS HIJ WEER,,, 1S65-e Gisteravond is op een onbewaakte over weg te Sambeek een personenauto door de trein gegrepen. De twee inzittenden van de auto verloren hierbij het leven. De bestuurster, de achttienjarige mejuf frouw H. M. Derickx uit Venraij, was op slag dood.De naast haar zittende negen tienjarige J. van Keeken uit Amersfoort is later in het ziekenhuis te Boxmeer over leden. Het vijfjarig meisje C. Roelands uit Rijs- bergen is, toen zij gistermorgen op haar fietsje de weg Rijsbergen-Breda overstak, door een vrachtauto aangereden en om het leven gekomen. Gisteren is in het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht de 52-jarige mevrouw J. H. W. Thonon-Veugen uit Maastricht overle den aan de gevolgen van een verkeerson geval. Vrijdagmiddag stond zij aan de kant van de Brusselseweg te Maastricht toen zij door een personenauto werd ge schept, die moest uitwijken voor een bus. In het binnenziekenhuis te Eindhoven is de 61-jarige M. Zwart uit Leiden overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval, dat zondag in Eindhoven gebeurde. Zon dagmiddag werd de man bij het overste ken van de Boschdijk in Woensel door een personenauto aangereden. Maandagmorgen is in de Ursulakliniek in Wassenaar de 84-jarige mevrouw M. A. Haakman-Thijssen overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. Me vrouw Haakman stak op zaterdag 22 augustus te voet de Groot Hertoginnelaan voor haar woning over. Zij liep daarbij tegen een tram. In het ziekenhuis Ziekenzorg in Ensche de is gisteren de vijfjarige Jacqueline van der Hoek uit Hengelo overleden, die bij een autobotsing ernstig was gewond. De garagehouder H. Groenewoudt uit Enschede is bij een verkeersongeluk in die plaats om het leven gekomen. In een flau we bocht van de weg verloor hij de macht over het stuur, schoot in de sloot en werd uit zijn wagen geslingerd. Advertentie Sport - Judo - Jiu Jitsu Academie Laat u inschrijven voor Dames-gymnastiek, Heren- indoortraining - Volleybal of Badminton. ZALEN TE HUUR Overveen - Bloemendaalse- weg 152 - telefoon 53259 Het weer in geheel West-Europa wordt thans beheerst door een hogedrukgebied, waarvan het centrum met een luchtdruk- waarde van omstreeks 1037 millibar boven de Noordzee ligt. Het hogedrukgebied breidt zich nog langzaam in oostelijke richtingen uit, waardoor de wind bij ons geleidelijk van noord naar oost ruimt. De aanvoer van droge polaire lucht houdt daarbij aan. 's Nachts daalt de tempera tuur bij heldere hemel flink; in oostelijk Noord-Brabant werden in de afgelopen nacht temperaturen van 3 graden ge meten. Ook in de komende nacht zullen vrij lage temperaturen voorkomen. De middagtemperaturen gaan echter geleide lijk omhoog omdat de lucht meer en meer over land wordt aangevoerd en dus onder weg kan worden verwarmd. Op de oceaan komen enkele kleine storingen voor, di« hun invloed echter nog niet tot West- Europa uitstrekken. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. •S" S'C u n O) M Den Helder zwaar bew. no 17 0 Ypenburg zwaar bew. windst. 18 0 Vlissingen onbewolkt no 18 0 Eelde zwaar bew. nw 17 0 De Bilt half bew. windst. 17 0 Twente zwaar bew. windst. 16 0 Eindhoven licht bew. windst. 19 0 Z.-Limburg licht bew. 0 19 0 Helsinki licht bew- w 16 0,4 Stockholm zwaar bew. nw 14 0,4 Oslo zwaar bew. windst. 19 0 Kopenhagen onbewolkt nnw 17 0 Aberdeen licht bew. windst. 16 0 Londen zwaar bew. no 21 0 Amsterdam zwaar bew. windst. 17 0 Brussel onbewolkt ono 19 0 Luxemburg onbewolkt no 17 0 Parijs onbewolkt ono 21 0 Bordeaux half bew. ono 29 0 Grenoble half bew. windst. 22 0 Nice onbewolkt nn 26 0 Berlijn onbewolkt nw 16 0 Frankfort onbewolkt no 19 0 München zwaar bew. nnw 18 0 Zürich onbewolkt windst. 18 0 Genève licht bew. no 19 0 Locarno geheel bew. ozo 24 0 Wenen zwaar bew. nnw 19 0 Innsbruck zwaar bew. ozo 20 0 Belgrado geheel bew. w 20 Rome onbewolkt ono 28 2 Barcelona zwaar bew. windst. 26 0 Madrid onbewolkt windst. 35 0 Mallorca onbewolkt windst. 32 0 Woensdag 2 september Zon op 5.53 uur, onder 19.25 uur. Maan op 00.40 uur, onder 17.52 uur. Maanstanden 6 sept. 05.34 uur nieuwe maan 13 sept. 22.24 uur eerste kwartier 21 sept. 18.31 uur volle maan 28 sept. 16.01 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 1 september Hoog water 10.36 uur en 23.20 uur. Laag water 5.52 uur en 18-26 uur. Woensdag 2 september Hoog water 12.09 uur en uur. Laag water 7.20 uur en 19-59 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. yroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2