Verenigingsgebouw in Velsen-Noord zal in een grote behoefte voorzien Modern cultureel centrum voor negenduizend inwoners P. H. van Lansaat Velsens nam afscheid politiekorps IN DE VISHAL EN OP ZEE Slagerij J. Webbe Zn. Veelzijdige inspecteur benoemd in directie van opleidingsschool Bromfietser brak een sleutelbeen HOE DE DUIVEN VLOGEN 8 GOEDE ZORG KOST TIJD! LEERT ^DANSEN au JANSEN R. MARTENS QUAKER OATS - EDIV0 mannelijke en vrouwelijke medewerkers DINSDAG 1 SEPTEMBER 1964 ,Hoge Piet LUIDSPREKERS Wilt u dat wij uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is 1 WOENSDAGREKLAME Het is al weer bijna twee jaar geleden, dat voor de eerste maal in de geschiede nis het voltallige college van Burgemeester en Wethouders van Velsen voor het forum van een groot aantal ingezetenen van Velsen-Noord een contactavond heeft gehouden, waarbij uiteraard velen, die op enigerlei wijze actief in het verenigingsleven in dit deel der gemeente deelnemen, zich met een verscheiden heid van vragen tot het college hebben gewend. Tot de vele vraagstukken, die behalve de opbouw van Velsen-Noord ook het culturele leven sterk in de aandacht trokken, behoorde het reeds lang bestaan de voornemen om in Velsen-Noord te ko men tot het stichten van een groot vereni gingsgebouw of ontspanningsgebouw, waaraan (volgens een enquête van de zo genoemde Contactcommissie Velsen-Noord van de Velser Gemeenschap) grote be hoefte bestond. Weliswaar vinden de onderscheidene verenigingen in dit gemeentedeel voor haar culturele doeleinden en ontspanning voor haar leden al een jaar of tien gele genheid in het houten ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat, dat tevens als openbare kleuterschool dienst doet, maar deze ruimte is onvoldoende. Ruim vijf jaar geleden kon enige uitbreiding aan verga derruimte worden gegeven door aankoop door de gemeente van de panden, waarin thans het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat en voorts het jeugdhuis „De Pan" en de openbare lees- zaal- en bibliotheek gevestigd zijn. Ook de- ze vergaderruimten zijn, hoewel graag en veel gebruikt, nimmer afdoende geweest om daarin grotere aantallen bezoekers te ontvangen, laat staan om in dit gemeen tedeel samenkomsten of uitvoeringen van enige importantie te houden. Daarom wordt met verlangen door de Velsen- noordse bevolking (negenduizend zielen), uitgezien naar een gebouw, dat voor de inwoners meer soelaas zou bieden voor grotere bijeenkomsten. Bovendien staan de huidige gemeentelij ke vergaderruimten aan Smidt van Gelder straat en Van Diepenstraat al geruime tijd op de nominatie te moeten verdwijnen teneinde de plannen tot het vormen van een nieuw rooms-katholiek centrum met meisjes- en jongensschool en aansluitend op de nieuwe r.k. kleuterschool aan de Van Diepenstraat de beide r.k. scholen aan de Corverslaan gaan op den duur ook verdwijnen voor uitbreiding van het ter rein van de papierfabrieken te kunnen realiseren. Aanvankelijk was gedacht, de huidige vergaderruimten te vervangen door een gebouw aan de Geelvinckstraat-Melklaan, maar het gemeentebestuur van Velsen heeft bij zijn desbetreffend antwoord tij dens de begrotingsvergaderingen in april jongstleden dit plan laten varen en gewe zen op de kans nog dit jaar met plannen te kunnen komen voor een groot vereni gingsgebouw ten dienste van de bevolking, dit in samenwerking met Hoogovens. Het nieuwe gebouw komt er nu. Zoals wij reeds hebben gemeld (zie IJ.C. 28 augustus) zal in de raadsvergadering van woensdag 2 september de raad zich over de plannen uitspreken. Aanvankelijk bestond het plan om, ten gevolge van afbraak en verandering van bestemmin, in de in Velsen-N. bestaan de behoefte aan zaalruimte voor het ge ven van uitvoeringen en dergelijke te voor zien door de stichting van een gebouw met de nodige zalen. Maar verschillende om standigheden, waaronder de steeds moei lijker te verkrijgen rijksgoedkeuring, be letten dit. Later bleek, dat ook de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrie ken n.v. een gebouw in Velsen-Noord wenste te stichten ten behoeve van ont vangsten, exposities en dergelijke. Met het gemeentebestuur werden dienaangaan de uitvoerige besprekingen gevoerd om te komen tot een gezamenlijke bouw. Volgens een door de contactcommissie Velsen-Noord van de Velser Gemeenschap bij verenigingen ingestelde enquête blijkt men prijs te stellen op een algemeen gebouw zonder een bepaalde gerichtheid. Bij de begrotingsdebatten in dit voor jaar kondigde het college van Burge meester en wethouders een bouwpro gramma aan. Dit vermeldt nu: een grote zaal voor 350 personen, voorzien van een toneel met kleedkamers (in te richten in overleg met de Ned. Amateur Toneel Unie); verduisteringsmechaniek met het gebruik overdag (projectie); ventilatiere- geling in verband met verduisteringsme chaniek; filmcabine respectievelijk pro jectiemogelijkheid; stoelenberging; rege ling voor de verlichting t.b.v. toneel en projectie; gelegenheid tot het ophangen van kaarten, schilderijen of dergelijke aan de wanden; gelegenheid tot afscherming van een deel van de zaal t.b.v. gebruik door kleinere gezelschappen (geen dubbel gebruik omdat dit zeer kostbaar is en ex tra voorzieningen vraagt); een vloer ge schikt voor dansen en akoestische voor zieningen. Voorts zullen aangebracht worden: een zaal voor 100 personen (te verduisteren); een zaal voor 50 personen (te ventileren); en een zaal voor personen en bij moge lijke verdere planindeling nog een of meer kleinere vertrekken. In verband met het houden van toezicht zal een beheerderskantoor een centrale ligging in het geheel krijgen. Zo goed mo gelijk aangesloten aan de grote zaal komt een foyer en voorts toiletbatterijen, cen trale garderobe en kleine keuken ten be hoeve van kleine gezelschappen om zelf koffie en thee te kunnen zetten. In de kel der zal gelegenheid komen voor onder an dere tafeltennis en knutselruimte. Aan het nieuwe gebouw zal, met daar bij behorende was- en kleedruimten, een gymnastieklokaal worden aangesloten. Het zal geheel voor rekening van Hoogovens worden gebouwd en hoofdzakelijk worden gebruikt ter dekking van de eigen behoef ten van Hoogovens. Dit lokaal kan in de avonduren eventueel ter beschikking van de plaatselijke verenigingen worden ge steld, die daaraan evenzeer grote behoef te hebben, juist waar het nieuwe gebouw is „geplanned" in de onmiddellijke nabij heid van de sportterreinen Rooswijk en Koningsveld. Het nieuwe verenigingsge bouw komt te staan tussen Grote Hout- of Koningsweg-Gildenlaan en Wencke- bachstraat in de nog vrije ruimte juist ten westen van de westelijke maisonette- bouw, bij de laatste bouwprojecten in De Gilden. Dit open stuk terrein is onge veer 3220 vierkante meter groot. De grondprijs is bepaald op 20 per vierkante meter. Deze grond zal, volgens het voorstel van het gemeentebestuur, gratis voor de bouw van het nieuwe ont spanningsgebouw beschikbaar worden ge steld, hetgeen neerkomt op een som van bijna f 65.000. Hoogovens heeft echter verzocht het te bouwen gymnastieklokaal en de daarvoor nodige grond geheel in eigendom te willen hebben en dus ook de grondkosten voor haar rekening te willen nemen. Weliswaar komt het nieuwe gebouw voor een belangrijk deel van de inwoners van Velsen-Noord niet centraal te liggen, op Morgenavond zal de gemeenteraad van Velsen zich uitspreken over een vooral voor de bewoners van Velsen- Noord zeer belangrijke zaak. Meer dan voor enig ander stadsgedeelte geldt voor Velsen ten noorden van het Noord- zeekanaal, dat een gemeenschap van mensen behalve huizen om te wonen en fabrieken en kantoren om in te werken nog andere dingen nodig heeft. Aan één van die noodzakelijke dingen, een modern algemeen verenigingsge bouw met annex een gymnastieklokaal, willen Burgemeester en Wethouders, met steun van de Koninklijke Neder landse Hoogovens en Staalbedrijven n.v., deze bevolking helpen. Aan de raad is thans het woord. Op het hoofdbureau van politie in Vel sen is maandagmiddag in een hartelijke sfeer afscheid genomen van inspecteur P. H. Lansaat, die per 1 september in de rang van hoofdinspecteur is benoemd tot ad- juct-directeur van de politie-opleidings- school in Wassenaar. Op deze bijeenkomst zijn de veelzijdige activiteiten van de heer Lansaat zowel in als buiten de politie dienst gememoreerd. De eerste die dat deed was de commis saris van politie, de heer W. Sepp. Hij zei dat inspecteur Lansaat gedurende zijn bij na 25-jarige werkzaamheid bij de Velser politie kennis en ervaring bij diverse on derdelen van het korps heeft kunnen op doen. De laatste jaren zijn de kwaliteiten van de heer Lansaat, aldus de commissa ris, echter pas goed tot hun recht geko men bij de behartiging van de personeels zaken. Het is aan zijn beleid en optreden voor een zeer groot deel te danken dat het Velsense politie-korps bijna geen va cature kent. De commissaris was er 'van overtuigd dat de opleiding van aanstaan de politiemannen in Wassenaar bij de heer Lansaat in uitstekende handen zal zijn. Naast spijt over het vertrek van een bij zonder gewaardeerd lid van het Velsense korps is er, zei de heer Sepp, grote vol doening over het feit dat aan een politie officier uit Velsen deze zeer verantwoor delijke functie in Wassenaar is toever trouwd. Namens het korps dankte de com missaris de heer Lansaat voor alles wat hij voor de Velser politie heeft gedaan. In zijn waardering betrok de heer Sepp ook mevrouw Lansaat voor de steun die zij haar man bij zijn werk heeft gegeven. Hij wenste hen beiden veel succes in de toekomst toe. de voorgenomen plaats van de bouw, maar anderzijds is er dank zij het „Gilden tunneltje" voor de bewoners ten zuiden van de Hoogovenspoorlijn toch een zeer goede toegangsweg naar de nieuwe ver gaderruimte. Destijds heeft Hoogovens voor een te stichten ontspanningsgebouw een bedrag van ruim een miljoen gulden uitgetrokken. Indien dit bedrijf zijn toezegging gestand zou blijven doen en de rijksgoedkeuring voor de bouw van het nieuw te creëren ontspanningsgebouw niet al te lang op zich laat wachten, dan zal binnen afzienbare tijd Velsen-Noord voor zijn ruim negen duizend inwoners een fraai en modem cul tureel centrum ter beschikking hebben, waarin vrijwel alle verenigingsleven in dit gemeentedeel zijn activiteiten nog meer effectief zal kunnen ontplooien. Een 28-jarige isoleerder wonende in het woonwagenkamp te Velsen botste maan dagmiddag met zijn bromfiets tegen een personenauto op de kruising van de Meervlietstraat en de Middendorpstraat in Velsen-Zuid. De bromfietser gaf geen voorrang aan de auto. Bovendien kwam hij uit een straat die voor alle verkeer ver boden is. Hij is met een gebroken sleutel been in het Antoniusziekenhuis opgeno- De commissaris van politie in Vel sen, de heer W. Sepp (rechts) wenst de heer Lansaat veel succes in zijn verdere loopbaan. Brigadier A. J. Wittebrood sprak woor den van dank namens het personeels fonds. „Als Pietje Lansaat kwam u 24 jaar geleden hier binnen stappen, als een hoge piet gaat u nu weg". Als stoffelijk blijk van de waardering van het personeel bood de heer Wittebrood een bloemstuk met verschillende geschenken aan. Namens de afdeling Velsen van de Christelijke Bond van Politieambtenaren dankte de heer A. SNELVLIEGER Van de postduivenhouders- vereniging „De SNELVLIEGER" te IJmuiden namen dit weekeinde 111 duiven deeel aan een wedvlucht van Duffel af over een afstand van 152 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van F. Schaap bereikte als eerste het hok om 9.48.19 uur; de laatste prijs- duif om 10.03.09. Snelle vlucht. Vele liefhebbers hadden pech dat de duiven slecht binnenkwa men, waarschijnlijk door enige regen onder weg. Goed draaien van F. de Boer (8 mee). De uitslag was als volgt: F. Schaap 1, 5; F. de Boer 2, 8, 9, 10, 17; Gebr. Boender 3; H. in 't Velt 4; S. Voet Zn. 6, 11, 16, 23; H. v. d. Wiele 7, 14; Jac. Broek 12, 15, 22; A. Ham 13, 18, 21; B. Vis ser 19; C. Zwanenburg 20. TELSTAR Van de postduivenhoudersver- eniging „TELSTAR" te IJmuiden namen dit weekeinde 63 duiven deel aan een wedvlucht van Duffel af over een afstand van 152 km. De los sing van de duiven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van Gebr. Tyms bereikte als eerste het hok om 9.58.2 uur; de laatste prijsduif om 10.13.10 uur. Met aardig weer werd gelost, hadden de duiven een vlucht, die vlot verliep. De uitslag was als volgt: Gebr. Tyms 1, 11, 13, 14, 16; Schreuder 2, 3, 4, 5; Blokker 6, 12; Kraayenoord 7, 9, 15; Harms de Jong 8; De Weers—Harms 10. IJMUIDEN Van de postduivenhoudersver- •niging „IJMUIDEN" te IJmuiden namen dit weekeinde 117 duiven deel aan een wedvlucht van Duffel af over een afstand van 152 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van G. v. d. Struik bereikte als eerste het hok om 9.56 uur; de laatste prijsduif om 10.08 uur. Goed draaien van Eelsing 6 van de 11. De uitslag was als volgt: G. v. d. Struik 1, 6, 18; J. Eelsing 2, 4, 7, 14, 19, 23; F. Piers 3, 16, 17; M. Vendel 5, 20; L. Sloot 8, 13, 15; K. Metzelaar 9; D. Koffeman 10; P. Hoekstra 11, 22; A. J. Waal 12; J. de Waard 21. ORANJE NASSAU Van de postduivenhou- dersvereniging „ORANJE NASSAU" te IJmui den namen dit weekeinde 92 duiven deel aan een wedvlucht van Duffel af over een afstand van 151 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van J. Rijs bereikte als eerste het hok om 9.58.23 uur; de laatste prijs duif om 10.10.29 uur. De uitslag was als volgt: J. Rijs 1; J. Kraayenoord 2, 5, 6, 10; D. Mantel I; M. Rutte 4, 15; A. de Waard 7, 9, 14; J. Wan- maker 8; J. Spierenburg 11, 16, 17; S. Leeuwen 12; Ch. Prins 13; P. Martens 18; H. de Weers 19. BONTE DUIF Van de postduivenhouders- vereniging „DE BONTE DUIF" namen dit week einde 118 duiven deel aan een wedvlucht van Duffel af. De lossing van de duiven geschiedde om 7.30 uur. Een duif van J. van Zutphen be reikte als eerste het hok om 9.57.4 uur; de laatste prijsduif om 10.8,17 uur. De uitslag was sla volgt: G. van Zutphen l; A. Mugderman 2; Sj. Heis 3, 5, 12, 16; A. Niemeyer 4; Joh. Goos 6, 20; E. Klinge 7, 10, 13, 23; N. Swart 8; A. Verduyn 9, 14, 19, 21; J. Kaldebach 11, 18, 24; E. Middelkoop 15; J. van Duyn 17; Joh. Swart 22. SNELLE WIEKEN Van de postduivenhou- dersvereniging „SNELLE WIEKEN" te Sant poort namen dit weekeinde 235 duiven deel aan een wedvlucht van Duffel af over een afstand van 150 km. De lossing van de duiven geschied de om 7.30 uur. Een duif van G. Brouwer be reikte als eerste het hok om 9.48.57 uur; de laatste prijsduif om 10.1.58 uur. De uitslag was als volgt: G. Brouwer 1, 5, 13, 34, 39, 46; A. C. Tabernal 2; J. de Jonge 3, 29; J. Handgraaf 4, 27, 43; F. van Zwieten 6; M. Janssen 7, 22, 26, 33, 36, 38: W. Dekkers 8, 20, 44, 45; P. Rozemeyer 9, 14, 18, 35; A. Tervoort 10; A. Tabernal 11, 32, 47; C. van Duin 12; J. Hoogzaad 15, 19, 21, 28, 30, 31, 41; J. van Haaster 16, 24; M. Bakker 17, 37, 42; C. Koks jr. 23; J. van Kooten 25; G. v. d. Wensch 40. IJMONDEN Van de postduivenhoudersver- eniging „DE IJMONDEN" (Zaterdagvliegers) te IJmuiden namen dit weekeinde 125 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 103 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 8.10 uur. Een duif van Kna pen bereikte als eerste het hok om 9.43 uur; de laatste prijsduif om 10.00 uur. Door de harde noordwesten wind bereikten de duiven geen grote snelheid. De vlucht had een regelmatig verloop met praktisch geen verliezen. De uitslag was als volgt: Knapen 1, 3, 12, 13, 14, 17; Antonis 2; Van de Scheer 4, 6, 7, 9, 19, 24; Van de Zee 5, 18, 21; Kramer 8; Schafstall 10, 11; Verduin 15, 20; Van Vliet 16, 25; Van Slooten 22; Suur- mond 23. Door enkele leden werd ook deelgenomen aan een nationaal concours vanaf Parkstone (Enge land). Deze duiven werden om 9.00 uur in vrij heid gesteld; Van de Scheer klokte de le om 13.05 uur. De uitslag was als volgt: Van d. Scheer 1, 2; Suurmond 3, 4; Knapen 5, 6. Kampioen jonge duiven: 1. Knapen; 2. Van d. Scheer; 3. Suurmond. Vak-muziekstudent (piano) heeft enkele uren om les te geven. Tel. 2517. Hulp gevr. 2 ocht. p. Zelfst. en eerl. Aanm. tussen 7 en 8 u. 's avonds. Sparren' straat 20. Gevr. net meisje voor de huish. voor hele dagen. Te bevr. Zandersstr. 21, na 18 u. W. J. Stoelman N.V., Paul Krugerkade 47-49, Haarlem, vraagt enige mnl. werkkrach ten voor mag. en sorteerwerk, Hoog loon. W. J. Stoelman N.V., Paul Krugerkade 47-49, Haarlem, vraiagt enige nette meisjes of dames voor sorteerwerk. Hoog loon. Leerling-brood- en banket' bakker gevraagd. Paul van Ewijk, Willemsbeekweg 1, tel, 4640. Gevr. vrouwelijke hulp voor buffetwerkzaamheden. Boven 18 jaar. Aanm. Pav. Noorder- sluis of tel. 6583. Jongeman, 21 j., met ïijbewijs B-E, zoekt werk als chauf feur, onverschillig wat. Br, L 6112, 17-jarig scholier wil wat ver dienen. Tel. 02550-2517. Gevr. verkoopster. 5-Daagse werkweek, zeer goed salaris, prettige werkkring. Winters Kennemerlaan 1, tel. 5853. Gevr. vleesbezorger v. halve of hele dagen en winkeljuffr Aanm. Fa. J. van Es en Zoon, Verbindingsweg 39, Bl'daal tel. 54812. Gevr. huisschilders en con structieschilders. N.V. Nelis Molenstraat 1, Uitgeest. Tel, 02513-541. Pers. aanm. ook mogelijk na 18 uur bij de heer Spijkerman, Lange Nieuwstr, 712, IJmuiden. Wie helpt jong a.s. echtpaar (vr. verpleegster) aan woon ruimte? Gen. oudere dame of heer te verz. Br. L 6104. Te huur zit-slaapk. m. balcon, gebruik van douche en keuk, Liefst onderwijzeres, ver pleegster of iets derg. Brie L 6116. Woningruil. Agb. 4 k.-flat, bi vrij uitzicht. Gevr. vrij huis met 3 sl.k. Geen oud-IJmui den. Brieven L 6114. Ruilen. Goed onderh. vrij huis voor dito, m. 3 slaapk., of 4 k.-flat. Brieven L 6118. Autobox ruilen. Wie ruilt mijn autobox in v. Ostadestr. voor een box omgeving Hof- stedestraat-Torricellistraat. Brieven nr. L 6119 of tel. 4889 Bovenduplex ruilen voor gro ter. Brieven L 6123. 400.- terug voor uw oude televisie bij aankoop van een salonmeubel met deuren, 59 cm 1295.-, met 2 jaar voll. garantie. Beperkte voorraad Telerama. Gen. Cronjéstraat 18, Tel. 57900. Nieuwe Groen markt 2, Tel. 15220. Kenne merlaan 24, IJmuiden, Telef, no. 2401. Slings voor de prettige medewerking die de vakorganisatie steeds van de heer Lan saat heeft ondervonden. Hij wenste de heer en mevrouw Landsaat Gods zegen toe op hun verdere levensweg. Hoofdinspecteur G. J. Timmermans stel de als voorzitter van de politie-sportver- eniging Velsen de sportieve verrichtingen van de heer Lansaat in het licht. Als spil maakte de heer Lansaat vele jaren deel uit van het politie-elftal dat het zelfs tot een Nederlands kampioenschap heeft ge bracht. Ook bij het volleybal en het zwemmen stond hij zijn mannetje. Namens de PSV Velsen overhandigde de heer Tim mermans een platenbon. In zijn dank woord legde de heer Lansaat de nadruk op de grote waarde van het bestaan van goe de menselijke verhoudingen in een werk gemeenschap. Bij de politie is dat niet anders. De heer Lansaat geloofde te mo gen zeggen dat het tegenwoordig niet meer zo is dat de politieman in het korps als een nummer wordt beschouwd. Van groot belang achtte de heer Lansaat ook de vor ming van de juiste mentaliteit van de po litie vooral in zijn optreden tegenover het publiek. Tenslotte maakte inspecteur Lan saat gewag van zijn prettige contacten met de pers. De samenwerking tussen de Velsense politie en de plaatselijke pers is, zo zei hij, altijd voortreffelijk geweest. Namens de persvertegenwoordigers dankte de heer H. van Kaam de heer Lan saat voor de wijze waarop deze aan de goede verstandhouding tussen politie en pers heeft bijgedragen. Maandag De aanvoer in IJmuiden bestond maan dag uit: 413 kisten tong en tarbot, 15 griet, 2721 schol, 35 schar, 6540 haring, 195 ma kreel, 2170 schelvis, 885 wijting, 1060, ka beljauw en gul, 20 haai, 7 poon en 39 diversen: totaal 14.100 kisten. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: gr. tong 8.18-7.90, grm. tong 6.04- 5.70, kim. tong 5.32-5.51, kl. tong I 7.02- 6.70, kl. tong II 7.08-6.82, tarbot I 5-4.40, zalm 10-5. Per 50 kiloigram: gr. griet 106-90, gr. schol 60, grm. schol 52, kl-m. schol 55-45, kl. schol I 47-46, kl. schol II 51-14, schar 32-22, verse haring 18-18, makreel 33-16, kim. schelvis 42-41, kl. schelvis I 37-29, kl. schelvis II 20-8, wijting 26-8, gr. gul 54-39, mi-d. gul 47-33, kl. gul 20-9, kl. haai 27-20, poontjes 18 en kl. rode poon II 27. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 224-122. Maandag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 54-9600, KW 207-2480, KW 143-4480, KW 172-3690, KW 127-4600, KW 163-3920, KW 200-3960, KW 77-3750, KW 134-4420, KW 136-4050, KW 166-4790, KW 191-4900, KW 59-3970, KW 126-2490, KW 103-2860, KW 38-2640, KW 114-2740, KW 97-3080, KW 137-3100, KW 98-4040, KW 124-4150, KW 84-4420, KW 52-3350, KW 190-2920, KW 146-4600, KW 90-4500, KW 26-2420, KW 41-22.800, KW 121-12.650, KW 96- 1720, KW 64-2020, KW 148-3080, KW 33- 2540, KW 63-2460, K W131-2280, KW 178- 2370, KW 183-4200, KW 94-2660, KW 93- 2770, KW 119-4100, KW 68-2720, KW 160- 4740, KW 118-3150, KW 193-4560, KW 92- 1700, KW 28-2680, KW 109-1570, KW 57- 620, KW 30-1800, KW 112-230, KW 87- 1400, IJM 2-3580, IJM 45-3160, IJM 54- 4740, IJM 55-2430, IJM 64-2550, IJM 7- 1820, IJM 81-2070, IJM 73-2430, IM 204 1300, IJM 62-3160. IJM. 67-3260. Aanvoer van dinsdag In IJmuiden hebben dinsdagmorgen 42 vaartuigen vis gelost. Bij de aanvoer waren: 1.780 kisten schelvis, 380 wijting, 280 gul en kabeljauw, 7.900 haring, 480 kleine kistjes haring, 580 makreel, 490 schol, 20 tarbot, 480 varia. Totaal 12.000 kisten. Bovendien werden aangevoerd: 920 stuks stijve kabeljauw, 10 kantjes haring en 4.000 kilogram tong. Prijzen van dinsdag Per kilogram, in guldens: tarbot 54,40, grote tong 8,147,84, grootmiddel tong 6,11—5,74, kleinmiddel tong 6,145,72, tong I 7,15—6,29, tong II 7—6. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 160— 108, middel kabeljauw 134106. Per tien stuks: grote kabeljauw 136—88, middel kabeljauw 5543. Per hoop: rog 6854. Per 50 kilogram: grote en middel schelvis 45—34, kleinmiddel schelvis 43—32, schel vis I 42—24, schelvis II 15—8,50, gul I 58— 42, gul II 4739, gul III 278, grote en middel schol 5647, kleinmiddel en schol I 5244, schol II 43—29, schol III 39—24, schar 3226, bot 96, gestripte wijting 12—8, tarbot 160—120, griet 112—90, tong schar 81—70, haring 15,60—11, makreel 30—9. Op zee De trekkers en spanners op de haring vangst bleven het goed doen. De vleetvis sers zijn de zoveelste week ingegaan met geen of nagenoeg geen vangst. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 100 kisten schelvis, 50 wijting, 70 gul en kabeljauw, 3.200 haring en 20 makreel. i Slijterjj „Flora", Zeeweg 115 tel. 5307. Extra aanbieding 1 liter cognac „Olifant" drie sterren voor 8,40. Orig. Valencia pinda's, altijd vers, eigen branderij Mgrcelis, Trompstraat 14. Veel geld voor uw gebruikte meubelen, bij aankoop nieuw rechtstreeks van fabriek. Enorme keuze, elke prijs klasse, eerste klas afwerking Betaling in 6 maanden rente vrij. Vraagt vrijblijvend catalogus Postbus 538. Den Haag. Cassata ijstaarten en ijsge- bakjes, alleen bij Banketbak kerij Automatiek Tromp, Pla netenweg 4, IJmuiden. Telef 4008. „Maminette" babyspeeltjes altijd veilig. Piepbeesten, be ren, ballen, bekers, bordjes rammelaars. Lange Nieuw str. 415, IJmuiden. Tel. 8078 Prijzen voor elke beurs Rokkenatelier „Windsor" vr geroutineerde modinettes en leerlingen. Prettig werken bij hoge lonen. Soli. Koningstr 39, Haarlem, tel. 11205 of des avonds 86800. Eigen fabrikaat bonbons, 1,15 per 100 gram en nog vele andere soorten. Patis serie Dekkers, Lange Nieuw- straat. Bestelt U eens als vader 50 jaar wordt een „Abraham: Onze specialiteit. Banketbak kerij Dekkers, Lange Nieuw- straat 425. 4 verrukkelijke taarten. 4 versch. smaken, één kwali teit en royaal formaat. Cho- coroom, Turko, Mocca-room. Hazelnoot. Per stuk 2,50 Hazenberg, mmheerlijk Tel. 6479. Betaling van f 20,- per maand af. Bezoek aan huis door ge heel het land met moderne collecties: le klas costuums naar maat, confectie-cos tuums, overjassen, regenjas sen, damesmantels, pakjes, alle suèdekleding (ook naar maat), alle soorten bontman tels betere genre (ook naar maat). Opgave van gewenste artikelen, maat aan N.V. Lon don Style, Hemonylaan 26, A'dam, tel. 020-794761. Voor betere haarverzorging Dames- en herenkapsalon Maison Anny. Lange Nieuw- straat 381-385. Bij het Markt plein. Tel. 5672. Nu ook een ijzerwaren- en gereedschappen-afdeling bij „De Houthal", Kennemer laan 159, IJmuiden. Tel. 7770. Plastic golfplaten, le soort, ook in fraaie kleuren, vanaf 8,50 per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3. Tel. 7543. Huur Philips televisie voor f 25,95 per maand, zonder vooruitbetaling, maar met recht van koop. Morgen al bij u thuis Bel dan vóór 6 uur 020-24.97.67 en 's avonds 02964-17971. Vishandel M. Otte, Groene- weg 46. Ook dinsdags tot 7 u. geopend voor verse, gerookte, gebakken vis, zuurwaren, conserven. Tel. 2226. Hele kip aan 't spit, kant en klaar, 3,75. H. J. te Loo en Zoon, Bloemstraat 102. Zonder aanbetaling: televisie 59 cm, radio, bandrecorders, koelkasten, wasmachines, gasfornuizen, alleen bij Tele rama, Gen. Cronjéstraat 18, telef. 57900. Nieuwe Groen markt 2, tel. 15220, Haarlem. Kennemerlaan 24, IJmuiden, tel. 2401. Houdt uw voordeel in de gaten. Spaart deze waarde bonnen. U koopt beslist voor deliger bij: C. Lodder, Drie huis. Ronda corsetten met de ronde baleinen. Zitten prima. U vindt ze bij C. Lodder, Driehuis. Verhuur v. rijwielen, brom fietsen, scooters. Tev. in- en verkoop. Wielders, Rozenstr. no. 63, Haarlem (winkel naast Rutecks). Tel 21601. Zwakte na ziekte Schief- fer's bloedwjjn helpt bijzon der snel! Bevat aktief-Leci- thine, vitaminen en minera len, werkt biovitaal. Bij apo» thekers en drogisten. f 100,- terug voor uw oude radio of platenspeler bij aan koop van een luxe radio- grammofooncomb. met 10 pl. wisselaar. Keuze uit 15 mod. Telerama, Gen. Cronjéstraat 18, tel. 57900. Nieuwe Groen markt 2, tel. 15220, Haarlem. Kennemerlaan 24, IJmuiden, tel. 2401. In het Olympisch seizoen aan. Judo doen. Sportschool Koe- lemeyer uw adres Wijk aan Zeeërweg 43 voor les op woensd. en zaterd. v. 2-5 uur. Bessels en Moojj (v/h Inst. „Boot"), Santpoorterstraat 42 (hoek Kleverpark) te Haar lem, tel. 64979. Dagelijks van 9-22 uur inschrijving voor da nieuwe lessen: middenstands- dipl., boekh., M.B.A., typen, steno, handelscorr. en conv.- lessen, Frans, Duits, Engels, Ned., Spaans en Italiaans, alg. ontw., eenv. Nederl. en privé-secretaresse. Ga ook studeren bij het modernste en best ingerichte handelsinsti tuut v. Haarlem. 3 Pak lucifers 49 ct. Marcelis, Trompstraat 14. 2 Grote flessen Jello-up 79 ct. Marcelis, Trompstraat 14. Grote fles slaolie 89 ct. Marcelis, Trompstraat 14. 2 Blikken koffiemelk 109 ct. Marcelis, Trompstraat 14. Div. gebruikte inruilbromf.t Solex Oto 125, f 175, f 275; Sparta 200, f 325, f 475; Bata- vus 200, f 350, 500, 700; Automatic 200; N.S.U. f 150; Mobylette 225 enz. enz. Ver koop m. service en event, m. financ. Wielders, Rozenstr. 63, tel. 02500-21601. Inruilmotoren en -scooters t B.M.W. 1955 250 cc f 375; Puch 1957 350; Puch 1953 f 75; Vespa G.S. 1959 400; Zün- dapp Bella 1960 600; Zün- dapp 250 cc 1960 750. Ver koop m. service en garantie, evt. financ. Wielders, Rozen straat 63, tel. 02500-21601. Div. gebruikte dames-, heren en kinderrjjwielen i.z.g.st. In-, verkoop en verhuur. Wielders, Rozenstr. 63, telef. 02500-21601. Verchromen De Valk, Nrd. Emmakade 23, Haarlem t.o. de Kathedraal, tel. 17115 Te koop van Duitse verlof ganger Mercedes 220. Omruil- machine, ca. 40.000 km. Tech nisch verantwoord. Te bevr. v.a. 8 sept., strandhuisje 215. Te koop: i.z.g.st.z. Sparta- J.L.O.-piano-bromfiets. Jac. Catslaan 21. Te koop: Goggomobil, in pr. staat. Tussen 6-8 uur. Lange Nieuwstraat 30. Te koop aangeb.Taunus 17M de luxe '59-'60. In goede st. Schuifdak, banden 100 per cent, prima kachel. L. Nieuw straat 469. Te koop: Ford Lincoln. Mech. prima. IJmuiderstraatw. 177, tel. 4800. Te koop z.g.a.n. haard, prima kinderwagen. Rijnstraat 10. Mooie Opel Olympia '53/'54, m. radio, rolhoes, kachel, pr. motor, banden, 90.000 km, kl. anthraciet-grijs, f 1300,-. Adr. te vern. L 6125 bur. v. d. blad. Z.g.a.n. kinderwagen, model 1963, te koop. Kon. Wilhel— mii^akade 81, tel- 7369. Woon-winkelhuis te koop aangeboden (gem. Velsen). Leeg te aanv. Inl. tel. 02550- 6258. Te koop Duitse Herder, 2(4 maand, kamp. afstam., f 75,-. Tel. 070-725793. Te koop: lief kleinbljjv. hond je, 2% maand, f 20,-. Tel. 070- 984235. Inschrijving voor de nieuwe lessen; welke omvatten het werelddansprogramma, als mede de nieuwste modedansen, o.a. Ay-boy-lé en Cherry. Inschrijving en inlichtingen dagelijks 14 en 7—10 uur EDISONPLEIN 1 - IJMUIDEN Altijd het beste - toch voordelig MAGER VLEESGEHAKT incl. zakje kruiden, per 500 gram 1.35 BIEFSTUK TARTAAR per 250 gram 1.25 SLAVINKEN3 voor 0.98 HAMBURGERS 3 voor 0.98 Iedere dag vers gekookte Paardeworst Jac. van Heemskerkstraat 23 IJmuiden - Telefoon 4039 IJmuiden - Strandweg 80 vraagt voor fabrieks- en verpakkingswerk zaamheden -jür hoog loon ■jür 10% tijdpremie goede sociale voorzieningen "5Ür 5-daagse werkweek jür vrije werkkleding. Aanmelden dagelijks: Strandweg 80

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 8