Winst Zwanenberg ging met ruim 15 pet omhoog Chefarine „4 - DE BEURS - REM omlaag tot f 24.50 VMF-order uit Sovjet-Unie van ruim f 100 miljoen Nederlandse inzending op Moskouse expositie trekt veel mensen Aandacht voor sleufgraven van Vermeer uit Hoofddorp DANSSCHOOL T. GRIEK 4-voudige werking. extta geneeskracht! In lste halfjaar 1964 Omzet steeg 17 percent Binnen vijf jaar gasbedrijven verdwenen Vlaer en Kol sticht een „Rente-Fonds" Nog geen bericht over de fusie bij Pasir Malang Vóór 1968 twee fabrieken Twintig firma's vertegenwoordigd „Hogere koffieprijs komt ten goede aan arme landen" VW tegen kartel in auto-industrie Verbruik natuurrubber hoger dan produktie Ruhaak hoopt restant verlies te dekken Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERICHTEN Zwaargewonde jongen langs spoorbaan gevonden Wasmachines voor een zacht prijsje Nieuwe Onroerend goed Maatschappij DINSDAG 1 SEPTEMBER 1964 9 Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat - niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Lagere winst Sedep Welkom thuis? DROSTE pastilles,altijdwelkom!^^. Minister Andriessen Goed FAO-cijfers 1963 ^uaardag^DROSTEj^ Fabriek failliet WALL STREET De gang van zaken bij het Zwanen- berg-Organon-concem is het eerste half jaar 1964 bevredigend geweest. De ge consolideerde omzet aan derden lag ruim 17 percent hoger dan in het eerste half jaar 196.3. Tot deze omzetstijging hebben alle sectoren bijgedragen. Hoewel de resultaten van de levensmid- delengroep ten gevolge van ontwikkelingen op de grondstoffenmarkt bij het vorige jaar zijn achtergebleven, was de geconsolideerde nettowinst van het concern het eerste half jaar ruim 15 percent hoger dan in de overeenkomstige periode 1963. Het uitstaande aandelenkapitaal is sinds ultimo 1963 toegenomen met ruim zes per cent als gevolg van de 5 percent agio- bonus-uitkering in april j.l. en de verwer ving van een aandelenpakket in de Uit- hoornsche Bacon- en Conservenfabrieken te Uithoorn in januari van dit jaar. De liquiditeit is door stijging van voorraden Advertentie Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te makenl en vorderingen iets teruggelopen, maar de kaspositie is gunstig gebleven. De raad van bestuur verwacht voor ge heel 1964 een bevredigend concernresultaat te behalen, zij het, dat het stijgingspercen tage van de nettowinst van ruim 15 percent enigszins is geflatteerd door de vergelijking met de betrekkelijk minder gunstige resul taten over het eerste halfjaar 1963. Staatssecretaris drs. Bakker (Econo mische zaken) verwacht dat binnen vijf jaar de gasproduktiebedrijven in Neder land zullen zijn verdwenen ten gevolge van de penetratie van het aardgas. Door concentratie is hun aantal na de oorlog al teruggelopen van ongeveer 200 tot rond 20. Deze concentratie, die zich ook in de distributiesector voltrekt, juicht de Nederlandse overheid ten zeerste toe, al dus drs. Bakker bij de opening van het 9e Internationale Gascongres vanmorgen in het Kurhaus in Scheveningen. Dit con gres van de Union Internationale de l'In- dustrie du Gaz, waarvoor duizend deel nemers uit bijna 30 landen hebben inge schreven, behandelt 55 rapporten over even zoveel onderwerpen. De bankiershuizen Vlaer en Kol te Utrecht en Kol en Co. te Amsterdam de len mee, dat zij zijn overgegaan tot de oprichting van een beleggingsfonds van obligaties, genaamd „Rente-Fonds". De portefeuille van het fonds bestaat voorna melijk uit Nederlandse obligaties. De verhandeling van de participatiebe- wijzen „Rente-fonds" ter beurze van Am sterdam zal binnenkort aanvangen, terwijl officiële notering zal worden aangevraagd. De oprichting van dit beleggingsfonds moet worden gezien tegen de achtergrond van de huidige, hoge rentestand hier te lande. De winst- en verliesrekening over 1963 van de N.V. Cultuur- en Handelmaatschap pij Sedep laat over 1963 een voordelig sal do zien van 21.746 (v. j. ƒ47.153), welk bedrag is toegevoegd aan de rekening voor diverse belangen. Door deze toevoeging is de reserve tot 644.499 gestegen. Dit be drag, alsmede de op de balans voorkomen de post reservefonds ad 194.244, tezamen 838.743, staat tegenover de op de balans voorkomende posten bedrijf Indonesië Ne- gla, tezamen groot 1.29 miljoen. Uit de deelneming Luxor Plastics C.V. werd 20.134 33.951) ontvangen, uit die van G. van Heek en Zonen ƒ948 14.561). De produktenzaken leverden 2.922 2.669) op. De gang van zaken bij G. van Heek en Zonen is onbevredigend geweest hoofdzakelijk door de abnormale weerge steldheid. Het brutowinstcijfer daalde tot 27.678 74.905). De winst van Luxor Plastics verminderde, als gevolg van de hoge afschrijvingen tot 56.984 108.577). Het exploitatieresultaat verbeterde tot f 648.803 (ƒ592.954). De fusie tussen Pasir Nangka en Loda- ja heeft in de Franse landbouwbedrijven van de betrokken vennootschappen zoveel administratieve complicaties gebracht, dat men nog geen voldoende overzicht heeft om nadere voorstellen te doen ter zake van het samengaan van cultuurmaat schappij Pasir Malang met voornoemde combinatie. Dit is in de jaarvergadering van Pasir Malang meegedeeld. Eén der aandeelhouders betoogde, dat de verhouding tussen de aandeelkoersen van Pasir Nangka, Lodaja en Pasir Malang volkomen scheef ligt. Hij vroeg het bestuur bij de verdere liëring van de maatschap pijen deze verhouding nauwlettend tevol- gen en desnoods regulerend op te treden. Advertentie Beursplein 5 heeft de nieuwe beursweek ingezet met een vriendelijke tot vrij vaste stemming bij de opening voor de interna tionale waarden. Hierbij onderscheidde zich Hoogovens. Direct bij de opening van de markt werd in deze hoek gehandeld op 610 tot 612, tegen vrijdag als gemiddelde koers van de laatste tape 60672. De vraag in deze hoek kwam hoofdzakelijk van de De Verenigde Machine Fabrieken V.M.F. (Stork-Werkspoor) en de Staats mijnen gaan twee caprolactamfabrieken aan de Sovjet-Unie leveren. Met deze order is een bedrag van ruim honderd miljoen gulden gemoeid. Elke fabriek zal een capaciteit hebben van 50.000 ton In antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Marcus Bakker (C.P.N.) over de stijging van de koffie- en suikerprijzen deelt minister Andriessen (Economische Zaken) mee, dat de prijsver hoging voor koffie van 1.22, 1.48 en f 1.80, tot resp. 1.74, f 1.94 en 2.10 sinds 1 januari 1963 geheel voor rekening komt van de als gevolg van prijsbewegingen op de internationale koffiemarkt gestegen inkoopsprijzen van ruwe koffie van de koffiebranders. De minister wijst erop, dat de prijsstij ging ten goede komt aan ontwikkelings landen. Sinds enige tijd zijn verdere prijs verhogingen op de wereldkoffiemarkt uit gebleven en de jongste prijsverhoging moet daarom worden gezien als een gevolg van de vertraagde doorberekening van prijsverhogingen in verband met de voor raden. Van ministeriële zijde behoeven prijsverhogingen van koffie geen vooraf gaande toestemming. In het kader van de z.g. meldingsprocedure is de prijsver hoging wel tevoren op het ministerie ge meld. De jongste prijsverhogingen voor suiker (in januari, april en augustus tot laatste lijk 11 cent per kg) zijn doorgevoerd ter geleidelijke aanpassing van de suikerprijs aan de nieuwe garantieprijs van f 75,30 per 100 kg suiker voor 't prijsjaar oktober 1964oktober 1965. Deze hogere garantie prijs vloeide voort uit de verhoging van de richtprijs voor suikerbieten van de oogst 1964 met 5,per 1000 kg en daar boven een aanmoedigingspremie voor de uitzaai van bieten van f 6, Naast deze aanpassing aan de garantie prijs diende tevens rekening te worden gehouden met een verhoging van het be drag aan omzetbelasting op suiker, als mede met gestegen kosten van vervoer, verpakking en distributie van suiker. Negentien landen zijn vertegenwoor digd op de eerste grote internationale tentoonstelling sinds de wereldoorlog te Moskou. Deze expositie is gewijd aan bouwtechnische apparaturen, machines en fabrikaten. Op het buitenterrein van het enorme centrale Leninstadion, ge legen in een lieflijke bocht van de Mos- kwa, laten Oost en West zien, wat zij op het gebied van woningbouw, utiliteits bouw en wegenbouw presteren. Deze, op 160.000 vierkante meters parkgebied door de Kamer van Koophandel van de Sovjet-Unie georganiseerde show trekt dagelijks honderdduizenden bezoekers, De Nederlandse inzenders (20 stuks) hebben onder het motto „Eendracht maakt macht" kans gezien een belangwekkende inzending te maken, die sterk de aan dacht trekt van leidende technici. Aange zien er nog geen handelsverdrag met de Sovjet-Unie bestaat, hebben zij gebruik gemaakt van de diensten van de enige Nederlandse handelsfirma, die een kan toor in Moskou heeft. Dat is „Stemmler- Imex te Hilversum. Daarbij is op één kompas gevaren om zoveel mogelijk ma chines en produkten in te zenden, waar aan, blijkens marktonderzoek, behoefte be staat. Terwijl daarnaast is gestreefd naar produkten, die voor de Russische produk- tenprogramma's van aanvullende beteke nis zijn. Men is uitgegaan van het feit, dat di recte verkoop in de Sovjet-Unie onmoge lijk is. Ook al zijn inkoopcentrales geïn teresseerd in bepaalde machines of pro dukten, dan nog is het een open vraag of de gebruikers hetzelfde oordeel zijn toe gedaan. Daarom is via het' kantoor in Moskou veel voorbereidend werk gedaan om behoeften te peilen en belangstelling te wekken. Voor tal van coöperaties en be sturen van andere instellingen zijn lezin gen gehouden en is litteratuur verspreid. De reactie daarop is, naar de exposanten verklaarden, goed tot zeer goed. Men acht het van groot belang, dat het brede publiek geïnformeerd wordt over de Advertentie ZIJLWEG 49 - HAARLEM - TEL. 14441 Een nieuw seizoen gaat beginnen in onze geheel nieuw gebouwde danslesstudio Wij vormen clubs voor beginners en gevorderden. Werelddansprogramma Alle leeftijden. Betaling lesgeld, b(j inschrijving 5.— restant desgewenst f 2.50 per week. Iedere zondagavond gezellig dansen voor onze leerlingen. Aanvang 8 uur. WOLFSBURG (AP) Heinrich Nord- hoff, de president van het Volkswagen concern, heeft voorstellen voor een West europees kartel van de auto-industrie van de hand gewezen. In een toespraak tot het personeel zei Nordhoff dat er weinig wer kelijkheidszin schuilt achter het gepraat over de Europese economische eenheid en dat het opbouwen van kartels niet in het minst zou bijdragen tot verbetering van de economische toestand in Europa. Italiaanse autofabrikanten hadden als gemeld voorstellen gedaan om met hun Franse en Westduitse collega's een kartel te vormen om beter de concurrentie van Amerikaanse en Britse autofabrikanten het hoofd te kunnen bieden. De Voedsel- en Landbouworganisatie van de Ver. Naties (FAO) verwacht, dat de concurrentie tussen natuur- en synthe tische rubber in de komende jaren nog feller zal worden. De produktie van natuurrubber in de wereld beliep 2.1 mil joen ton. Het verbruik lag iets onder de 2.3 miljoen ton. Aan synthetische rubber werd 2.5 miljoen ton geproduceerd bij een verbruik van 2.4 miljoen ton. Het tekort aan natuurrubber (volgens de FAO) 135.000 ton is in het afgelopen jaar aangevuld met synthetische rubber en uit de Britse en Amerikaanse voor raden. mogelijkheden die Nederland biedt om de wegenbouw in dit geweldig uitgestrekte land te versnellen en te verbeteren. Het is van minstens even groot belang, dat men weet wat op het oog simpele voor zieningen aan woningen voor 't wooncom fort zowel als voor de bouwprijzen en voor de verdere exploitatie betekenen. Hierop is een groot deel van de Nederlandse in zending gebaseerd. Voor alle bouwwerken is de in Neder land doodgewone, maar hier totaal onbe kende, op een DAF-truck gemonteerde, rijdende betonmolen van De Jong uit Ha- zerswoude aanwezig. Het idee om op de ze wijze, los van een vaste produktie, op afroep over voldoende direct bruikbare stortbeton te kunnen beschikken, slaat hier zeer aan. Voorts zijn sleufgraven van Vermeer uit Hoofddorp, die zowel in de Zuiderzeepolder als in Israel uitkomst hebben gebracht, in dit internationale ge zelschap nieuwtjes van de eerste orde. Daarbij kunnen ook een in Amerikaan se licentie vervaardigde „motorgrader", een snelwerkende Tilburgse mechanisatie- en profileringsmachine, een vibrerende wegwals van Van Boom uit Emmeloord, een op een Russische tractor te monteren, uit Bedum afkomstige graafmachine en grijper, alsook de mobiele wegtanker-as- falteringsinstallaties van CINDU/Uithoorn gerekend worden. Voor de woningbouw valt allereerst iso- lerings- en belegmateriaal op. Gezien het niet-lonende transport op grote afstand van deze doorgaans volumineuze produkten worden produktiemachines zowel als grondstoffen aangeboden. Oxyde/Amster dam, die het al in twintig landen in licen tie vervaardigde dichtingsmateriaal „Com- priband" voor vensters, buisleidingen en zovoorts (op basis van geschuimd ureum en bitumen) aanbiedt, staat broederlijk naast „Synprodo" uit Wychen bij Nijme gen, die met zijn vederlichte „Tempex", onbrandbaar en zowel voor muur- als vloerisolatie geschikt materiaal, een vrij grote sensatie is. De bouwtechnici zijn daarbij vooral ge ïnteresseerd in de besparing op verwar- mingsposten door dit laatste produkt-. De vrouwelijke bezoekers blijken verrukt over de mogelijkheden van geluidsisolatie. Want ook in Moskou is de flatneurose blijkbaar een algemeen verschijnsel. Algemene be langstelling trekt ook het materiaal voor vloerbedekking van de Nederlandse extru- siemaatschappij, welker kleurige oj) poly- vinylbasis gemaakt „vast tapijt" mannen en vrouwen in enthousiaste discussies trekt. Ofschoon niet te bekijken is hoe per sal do de resultaten van de Nederlandse ac tiviteiten in Moskou zullen zijn menen de exposanten toch, gezien ook de belangstel ling van de inkoopcoöperaties, dat zij op behoorlijke resultaten mogen rekenen. per jaar. Caprolactam is een produkt dat wordt gebruikt voor de fabrikage van nyIon-6-garens, vezels en plastics Het ligt in het voornemen de beide fa brieken omstreeks 1968 in bedrijf te stellen. De fabrieken zullen werken volgens een door de Staatsmijnen ontwikkeld procédé voor caprolactam. V.M.F. heeft hiermee weer een belangrijk contract, dat er toe zal bijdragen dat andere Nederlandse indus trieën grote orders kunnen krijgen voor vervaardigen van machinerieën en appara tuur. Al eerder heeft V.M.F. met de Staats mijnen aan de Sovjet-Unie vier ureum fabrieken afgeleverd. Naar de directie van N.V. voorheen Ru- haak en Co (Technisch Handelsbureau) in haar jaarverslag 1963 meedeelt, versterkt de gang van zaken in de eerste zes maan den van 1964 de hoop, dat de over het lo pende boekjaar te behalen winst voldoende zal zijn om het restant verlies van 465.000 te dekken. Over 1963 heeft Ruhaak, zoals bekend, een verlies geleden van 467.341 (v. j. een winst van 333.306). Het divi dend wordt gepasseerd (v. j. 872 percent, waarvan desgewenst vijf percent in aande len). De resultaten van het Nederlandse be drijf hebben aan de verwachtingen beant woord en geven reden tot tevredenheid. Daarentegen zijn de resultaten van de Duitse dochteronderneming zeer teleur, stellend geweest Een mogelijkheid om de Duitse belangen te verkopen is aanvaard. Mede hierdoor ontstond een verlies van 1,12 min., hetwelk formeel per ultimo 1964 zou moeten worden verantwoord, doch dat reeds in de cijfers van 1963 is verwerkt. Het exploitatiesaldo Nederland daalde tot 504.630 732.637). Uit de reserve diverse verplichtingen kwam 150.000 vrij. Er werd een bruto winst behaald van 1,83 1,97) min. De exploitatiekosten beliepen 1,24 1,15) miljoen. Advertentie De zesde internationale meubelbeurs voor particulieren zal van 3 tot en met 14 oktober in de Beatrixhal van het jaarbeursgebouw in Utrecht worden gehouden. Deze „modeshow van de Nederlandse meubelindustrie", aange vuld met buitenlandse ontwerpen, omvat 135 inzendingen. Aalsum 31 te Sambu. Ablda 1 v. Trinidad n. Curasao. Acteon 31 v. Lagos n. Curasao. Achilles 31 v. Mataranl n. Arica. Adrastus 31 te Bremen verw. Agamemnon 31 dw. Kingston n. Laceiba. Alchiba 31 v. Marseille n. New York. Aldabi 1/9 te Buenos Aires verw. Alkmaar p. 31 Perim n. La Spezia. Amstelmolen 1/9 te Pascagoula verw. Andospray 31 dw. Miami n. Batonrouge. Annenkerk p. 31 Kp. St. Vincent n. Marseille. Arendskerk 1/9 te Amsterdam. Argos 1/9 te Amsterdam. Atys 31 v. Kaapstad n. Durban. Balong 31 v. Boston n. New York. Batjan 1/9 ten anker rede Sandheads. Borneo 31 te Bangkok. Bovenkerk 1/9 te Rotterdam. Caltex Delft-t 31 v. Pladju n. Dumai. Caltex Delfzijl-t 31 v. Kalmar n. Rotterdam. Caltex Nederland 1 v. Le Havre n. Port Said. Caltex The Hague-t 31 v. Suez n. Bahrain. Caltex Utrecht 1/9 ten anker rede Kandia. Celebes 31 te Antwerpen. Cinulia 31 v. Guaancan n. Callao. Cities Service Valley Forge 31 v. Seattle naar Bandrmashur. Delphina 31 v. Monrovia n. IJmuiden. Diemerdijk 31 v. Londen n. Bremen. Doelwijk 31 pass Daedalus-rif n. Umm Said Dorestad 31 v. Bangkok n. Singapore. Echo 1/9 V, Rotterdam n. Dublin. Eemland p. 31 Abrolhos n. Ilheus. Esso Amsterdam 31 v. Halifax n. Amuyaby. Esso Den Haag p. 31 Kp. St. Vincent n. R'dam. Foresttown 29 te Lavera. Friesland-S.S.M. 31 te Stettin verw. Garoet 1/9 v. Rotterdam n. Marseille. Gooiland 31 v. Tenerife n. Recife. Grote Dijk 31 te Antwerpen. Grootekerk 1/9 ten anker Bedi. Helicon 1/9 Mobile verw. Hollandsduin 31 te Nagoya. Hoogkerk 31 te Lor Marques. Ivoorkust p. 31 Las Palmas n. Dakar. Japara 31 te Madras verw. Jason 31 te Amsterdam. Kamperdijk 1/9 te Rotterdam. Kara 1/9 St. Vincent verw. Karachi 31 pass Kp. St. Vincent n. Hamburg. Katelysia 1/9 te Lagos. Katendrecht 1/9 te Brisbane verw. Kelletia 1/9 te Pta. Cardon verw. Khasiella 31 te Stanlow verw. Kossmatella-t 31 te Thameshaven verw Kopionella 1/9 v. Wellington n. Geelong. Kosicia 1/9 te Lissabon verw Kylix 31 te Dakar. Laertes 2/9 te Semarang verw Leiderkerk 31 v. Suez n. Rotterdam. Liberiakust p. 1 Quessant n. Le Havre Limburg 1/9 v. Manilla n. Los Angeles. Loppersum 31 v. Charleston n. Savannah Meerkerk 1/9 te Marseille verw. Medon 31 v. Miami n.è Jacksonville Mentor 31 te Latakkla verw Merseylloyd 1/9 te Rotterdam. Munttoren 31 v. Curasao n. Holyroad. Musilloyd 1/9 te Calcutta verw Naess Tiger 31 v. Port Said n. Landsend. Neder Weser 2 te Aden verw. Nestor 3/9 te Napels verw. Ondina 31 v. Port Said n. Le Havre, Osiris 31 v. Napels n. Antwerpen. Parthenon 31 v. Baltimore n. Philadelphia. Peperkust p. 31 Finisterre n. Amsterdam. P. G. Thulin 1/9 te Cruzgrande verw. Philidora 1/9 te Port Said. Pieters 1/9 v. Rotterdam n. Swansea. Poseidon 1/9 te Baltimore verw. Prins Alexander 31 v. Le Havre n. Montreal Prins Casimir 31 v. Londen n. Montreal. Prins der Nederlanden 1/9 te Brighton verw Prins Willem-2 31 v. Mukallah n. Port Sudan. Roebiah 1/9 te Buena Ventura verw. Roepat 3/9 te Auckland verw Schouten 1/9 te Calcutta verw. Serooskerk 1/9 te Fremantle verw. Seven Seas 31 v. Rotterdam n. New York. Sigli 2/9 te Bangkok verw. Simonskerk 1/9 te Genua verw. Sinon 31 v. Rotterdam n. Antwerpen. Sinoutskerk 1/9 v. Port Said n. Tripoli. Sloterdijk 1/9 te Port Everglades verw. Sloterkerk 31 te Beira. Soestdijk 1/9 te Bremerhaven verw. Sommelsdijk 31 v. Le Havre n. Antwerpen. Straat Banka 31 v. Mauritius n. Singapore. Straat Chatham 30 v. Singapore n. Hongkong. Straat Clarence 1/9 te Adelaide verw. Straat Frazer 31 te Port Harcourt verw. Stad Kampen 1/9 te Rotterdam. Stad Utrecht p. 31 Kielerkanaal n. Stockholm. Sumatra 31 v. New Orleans. Tamara 31 v. Bandar Mashur n. Suez Thuredrecht 31 te Singapore. Towa 1/9 te Djeddah verw. Vivipara p. 31 Gibraltar n. Thameshaven. Vlieland 31 v. Point Pierre n. Gibraltar. Waardrecht 2 te Durban verw. ^7, Alton Jones pass. 31 Fernado Noronha n. Trinidad. Waikelo 30 v. Hongkong n. Bangkok. Witmarsum 31 v. Brownsville n. Mobile Wonogiri 1/9 te Calcutta verw Zulderkerk 1/9 v. Aden n. Suez. Gisteren heeft een rijkspolitieman langs de spoorbaan Hardenberg-Gramsbergen een ernstig gewonde jongen aangetroffen. Het bleek de achttienjarige Gerardus Rusken uit Baalderwerk te zijn. Politie en spoorwegen vermoeden dat de jongeman tegen een trein is gebotst met zijn brom mer. Dit zou dan zondagavond laat ge beurd moeten zijn, hetgeen zou betekenen dat de jongen de gehele nacht hulpeloos langs de baan heeft gelegen. Hij is opgenomen in een ziekenhuis in Hardenberg. Hij bleek een arm en een been te hebben gebroken en had voorts verwondingen opgelopen aan het gezicht. (Van onze correspondent) LONDEN 7000 wasmachines, die per stuk 650 hadden moeten kosten en ge maakt waren door wasmachinemagnaat John Bloom, vliegen op het ogenblik de Londense warenhuizen uit voor nog geen 420. De wasmachines werden gebouwd op het ogenblik dat het wasmachine-imperium van de schatrijke John Bloom in elkaar stortte en zijn grote maatschappij Rolls Razor vrijwillig in liquidatie ging. Een grote Schotse groep winkelbedrij ven kocht de machines „voor een koopje" van Rolls Razor. Warenhuizen in Londen en Schotland, die bij de groep zijn aan gesloten, hebben slechts enkele adverten ties in de dagbladen hoeven te plaatsen om de kopers aan te trekken. Een woordvoerder voor de Schotse groep zei maandagavond: „negen dagen geleden werden de wasmachines op de markt ge bracht. We hebben ze nu vrijwel allemaal verkocht. We wilden de machines niet ko pen, tenzij we ze heel snel konden door verkopen. En dat is ons gelukt. De nieu we prijs betekent een spotkoopje". Hij ver zekerde dat zijn groep voldoende reserve onderdelen heeft om een goede service te kunnen verlenen. John Bloom heeft nu ook ontslag ge vraagd als directeur van de „English and Overseas Investments" een groot reis agentschap, dat hij zelf had opgericht. De raad van commissarissen van dit reis agentschap, dat voornamelijk goedkope va kantiereizen naar Bulgarije organiseerde, heeft Blooms verzoek ingewilligd. In Amsterdam is opgericht Magnum Development And Management of Canada (Nederland) N.V. Doel is de handel en ex ploitatie van onroerende goederen en voorts het ontwikkelen en exploiteren van bouwprojecten. Het maatschappelijk kapi taal is 250.000, verdeeld in 250 aandelen van duizend gulden. Hiervan zijn geplaatst en volgestort 50 aandelen in contanten. beroepshandel. Dit bleek later op de mid dag niet voldoende om het verhoogde niveau te kunnen handhaven. Eniig aanbod was oorzaak dat de koers afbrokkelde tot 608, waardoor de behaalde koerswinst praktisch geheel verloren ging. Philips zette de koersstijging van de vorige week voort op 153,70 152,90). Het was wederom Zwitserland dat belangstelling voor de elektro-aandelen toonde. Unilever zette veertig cent hoger in op 146.30, om later verder uit te lopen tot 146,70. Kon. Olie ging een halve gulden omhoog tot 163 Verder, verbeterde AKU twee pun ten bij een eerste afdoening op 4611/». Philips en Unilever zakten later op de middag in tot resp. 153,40 en 146,40. Aandelen Centrale Suiker werden regel matig verhandeld op een koers van rond de 442 (451). De beurs beschouwt de daling voor deze aandelen als een technische koersreactie, op de vaste stemming van de vorige week. De REM-aandelen deden 24,50 tot 25 26,50). De omzet in deze aandelen was minimaal. Zij werden van middag niet meer in de sociëteit verhan deld. De handel vond plaats op de incou rante markt. i VERHANDELDE FONDSEN 31 augustus 28 augustus Totaal 432 442 Hoger 212 (49,l»/o) 188 (42,6°/o) Lager 117 (27,l«/o) 138 (31,2°/o) Gelijk 103 (23,8°/o) 116(26,20/0) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie163,00-163,20 Philips Unilever K.L.M68,50 Stemming: Prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U461 Hoogovens Kon. Olie162,80 Philips 153,50 153,50 Unilever 146,00 K.L.M69,50-70,00 Vorige slotkoers A'dam Rubber H.V.A A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Uetr... K. Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon. Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Mülier Nat. Bezit Ned. Kabelfabr... Philips Pref Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service General Motors.. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S Steel 109 14374 4611/! 123,50 60972 153,55 146,30 748 163,— 68,— 147 137Vz 250 130 203,50 110,— 233,— 500,— 135,50 37372 305 33472 593 430 216 1046 700 337 946 160 318 338 467 331 455 884 284 346 51,50 193 Va 718 194 4267f 18974 925 43672 31 1574 44 3778 7074 977s 8672 45 Vs 4874 5874 Tot commissaris van de N.V. Verenigde N.B.M.-bedrijven te Zaandam is benoemd de burgemeester van Eindhoven, Ir. H. B. j. witte Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Bij een zeer kalme handel is Wall Street gisteren door winstnemingen in het laatste uur lager afgekomen. De verliezen liepen tot ongeveer twee dollar per aandeel. Van verkoopdruk hadden met name te lijden auto's, sporen en de meeste chemische waarden. De staalproduktie is in de afge lopen week verder gestegen en ook waren de verkopen in de metaalindustrie groter. Van de 1.307 verhandelde fondsen waren er 517 lager, 507 hoger en 283 sloten on veranderd. De omzet daalde tot 3.340.000 shares tegen 3.760.000 shares vrijdag. De Dow Jones-indices: industrie 838,48 0,61), sporen 206,25 1,24) en openbare nutsbedrijven 149,72 0,21). BUITENLANDS BANKPAPIER. De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.01—10.11. Amerikaanse dollar 3.58Vi3.62Vi. Canadese Dollar 3.313.36. Belgische frank (100) 7.23—7.28. Franse frank (100) 73.45— 73.95. Duitse mark (100) 90.5591.05, Noorse kroon (100) 49.9050.90. Deense kroon (100) 51.8552 85. Zweedse kroon (100) 69.75—70.75. Zwitserse frank (100) 83.45—83.95. Italiaanse Lire (10.000) 57.00 59,00. Oostenrijkse shilling (100) 13.98—14.08. Por tugese escudo (100) 12.5012.65 en Spaanse peseta (100 gr. coupures) 5.98—6.13. N.V. Tabaksindustrie v/h Gebr. Philips, Maastricht, heeft bij de gehouden inschrijving tot aflossing van bewijzen van aandeel in de winst, alle in bezit van de vennootschap zijnde 1100 stukken aangenomen ter amortisatie. Van de destijds uitgegeven 4000 stukken staan thans nog slechts 350 stukken uit. Deze zullen, zodra de winst dit toelaat, eveneens worden geamor tiseerd. In 1963 werd aan de amortisatie der winstbewijzen een bedrag van 327,500 be steed.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9