Ontstemde koningin liet fotografen wegsturen AGE 3 RS K2r J. C. Martin Zonen AMX-incident is nu voor Parijs gesloten en bondig V BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO a morgen bij Uw drogist Ga naar Uw drogist:' Hij heeft 1 beslist /^3 Mag ik ook wat zien Franse druiven voor de N.S. Fransen vermoeden politieke actie Drie mannen in brand door steekvlam uit oud kruit Vijf doden in het verkeer Meer bewolking Bom bij Grevelingendam wordt gedemonteerd vrouw overleden Bromnozems moeten nu contant betalen in Rotterdam Haagse politie nam reeds meer dan 1000 brommers in beslag CZlSZD. DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1964 Voor Uw tanden de tandpasta, die de tandarts voorschrijft Voor Uw gezicht: CREME MOUSON met dieptewerking Voor Uw lichaamshygiëne: MOUSON badzeep Haarlem Velsen-IJ muiden Voor Uw voeten: slamat djalan voetbalsem Voor Uw textiel: Beverwijk textiel- kleurspoeling J En tegen vlekken: Apothekerscongres in Amsterdam DANSSE5ZOEN 1964-1965 DANS-ACADEMIE Dans-academie Martin, Schagchelstraat 29, Haarlem - Tel. 10806 BETROUWBAAR W. G. TWEEHUYSEN Bij overtredingen s. 5'5 (Van onze correspondent) ROTTERDAM. - „Fotografeert u toch alstublieft alléén de brug en niet altijd mij", zei gistermiddag koningin Juliana boos tegen de fotografen op de in aan' bouw zijnde brug over de Oosterschelde. Een halfuur eerder had zij hen op het werkterrein voor de brugbóuw ook laten wegsturen. Daar bleef de koningin aan vankelijk in de auto. Zij vroeg: „Mag ik ook wat zien?" Toen de fotografen weg gingen, kwam zij pas uit de auto. Op de brug zond de vorstin haar secretaresse naar de honderd meter verder wachtende fotografen met de mededeling dat zij niet gefotografeerd wenste te worden. De fotografen waren zeer verwonderd, want zij hielden zich aan de plaatsen die de Rijksvoorlichtingsdienst en het ministerie van Verkeer en Waterstaat tevoren in over leg met het hof hadden vastgesteld. Er zijn bij vorige bezoeken nooit moeilijkhe den geweest. Maar de koningin is bij dit driedaags bezoek aan de Deltawerken bij zonder geconcentreerd. Elke afleiding hin dert haar. Later liet de vorstin door bemiddeling van de burgemeester van Kortgene vragen of de fotografen deze middag alléén nog aanwezig wilden zijn bij de opening van de Sloehaven op het eind van de middag. Daardoor vervielen voor de fotografen vijf andere punten van het programma. Ook verzocht zij de burgemeester de pers te vragen haar bij het bezoek aan „Het zilveren schor" alleen te laten, omdat dit kroondomein toch nog een woestenij is. Zij zei de burgemeester ook, het hinder lijk te vinden dat er gefotografeerd wordt terwijl zij met iemand geconcentreerd een gesprek voert. Intensieve belangstelling Ook op deze tweede dag van het bezoek heeft de vorstin bijzonder intensief de wer ken bekeken. Zij wilde van alle details op de hoogte gesteld worden, waardoor ook nu het tijdschema in de war liep. Er ont stond een achterstand van twee uur tij dens het bezoek aan de brug over de Oos terschelde en de vaartocht op het Veerse Meer. Over de Oosterscheldebrug wandelde de koningin niet een meter of vijftig, zoals de bedoeling was, maar de volle 1200 me ter. Nu is de bouw ervan ook een werk waarvan men onder de indruk komt. De brug met de opritten, 5022 meter lang, de langste in West-Europa is een ket ting van met stalen spankabels aan elkaar geregen enorme kralen beton. De brug moet in 1966 gereed zijn. Dan moet de provincie Zeeland proberen de 65 miljoen, die erin gestoken zijn, aan tolgeld terug te verdienen met een rijksdaalder per auto. De koningin opende ook Vlissingens nieuwe haven bij het Sloe. De naam Sloe vindt men overigens ongeschikt voor een internationale haven. Voor buitenlanders kan de naam Sloe al gauw worden ver basterd tot „slow". De indruk, dat in Vlis singens haven langzaam wordt gewerkt wil men beslist vermijden. Door op de veerboot „Prinses Mar griet" langdurig de scheepshoorn te be spelen heeft de vorstin spontaan haar be wondering getoond voor de gedurfde aan pak. De Zeeuwen verwachten veel van hun nieuwe zeehaven, vrijwel aan de mond van de Westerschelde, die zij als een be langrijke vestigingsplaats voor op diep vaarwater aangewezen bedrijven zien. De reparatiewerf van De Schelde is hier de gangmaker. Advertentie Blend-a-med voorkomt en geneest bloedend tandvlees. fl.95 En voor Uw kinderen: Blendi, de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 zorgt ervoor, fris blijft. dat Uw huid jong en f 1.95 Heerlijk fris en inten sief reinigend f 1.65 Bloemenzeep v.a. f 0.85 Ook In geschenk ver pakkingen: 3 stuks in luxe doos f 2.75 3 stuks in plastic doos f 2.95 2 stuks in plastic doos f 2.25 c Grote Kerk, vandaag 15 u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Zo merconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Solisten: Alwin Bar (piano) en Al- bert de Klerk (orgel). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Cleopatra 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Eerst de vrouwtjes", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De volgelingen van Dracula", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „The Killers 18 j. Minerva, 20.15 u.: „De dodenlijst van A.M.", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Mr. X", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De fantast' 14 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Poker om liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Avondopenstelling uitslui tend op zaterdag van 20.30 tot 22.30 uur (tot en met 5 september). Prentenkabinet Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen van Henk Klein. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur zomerprogramma van klassieke gr ammo foonplaten. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling „In de Ark wordt getekend"; werken van Joop Koopman. Tot en met 13 septem ber. Bootzaal: „100 Ambachten'' van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20 tot 23.30 uur. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan): Eretentoonstelling van wer ken van Piet van Egmond t.g.v. zijn 75-ste verjaardag. Dagelijks van 10-17 u. en zon dag van 13-17 u. Tot en met 27 september Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 30 sept.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14- 17 uur. Vishal (Grote Markt) Tentoonstelling van Picasso-grafiek. Tot en met 6 septem ber. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 13 tot 17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. DIVERSEN Cabaret „Adam en Eva" (Raamvest), van 21 tot 23.15 u.: Gedurende de maand augus tus: zomerprogramma door Frans en Fiet Koster, Cees van Oyen en Enrico Neck- heim. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 28 augustus). Westland exposeert. De Westlandse „drui- venprinses" heeft in Naaldwijk een groenten-, bloemen- en fruittentoonstel- ling geopend van de afdeling Westland van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij vott Tuinbouw in samenwer king met de Bond Westland en de Co- operatieve Centrale Westlandse Snij bloemenveiling. De tentoonstelling blijft tot vrijdagavond 4 september geopend. DONDERDAG 3 SEPTEMBER City, 20 u.: „Vier Parijse meisjes". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 4 SEPTEMBER City, 20 u.: „De zwarte panter van Ra- tana". Stadsschouwburg, 20 u.: „De man die doorvocht". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; „De Brulboei", Kanaal straat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare bibliotheek en leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur. verwijdert pijnloos en spoorloos eelt, likdoorns enz. f2.45 DONDERDAG 3 SEPTEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19.30 u.: „Veel liefs uit Moskou" (tweede week). VRIJDAG 4 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „Cleopatra" (één voorstelling). Luxor Theater, 19.30 u.: „Veel liefs uit Moskou" (tweede week). W.B. Theater, 20 u.: „In de greep der Casbah-Bandieten". wast volmaakt en verft als nieuw in één keer (ook nylon) enz. Per pakje f 0.75 de beproefde vlekken pasta en - spray. Vanaf f 0.95 -V-I-* Publikatie t.b.v. de gezamenlijke drogisten. Tien ton uitgezochte Franse druiven zijn onder geleide van vijf spoorwegmannen van het Gare du Nord in Parijs naar Ne derland overgebracht als geschenk van de Franse spoorwegmannen aan hun jubi lerende Nederlandse collega's. De internationale organisatie van apo thekers, waarvan sinds de oprichting in 1912 het secretariaat in Nederland geves tigd is, houdt van 7 tot 12 september haar 20ste tweejaarlijkse congres in de gebou wen van de universiteit van Amsterdam. Ongeveer 1500 apothekers uit 40 landen worden daar verwacht. Voorzitter is sir Hugh Linstead, lid van het Britse lager huis. De openingszitting wordt maandag 7 september om 10.30 uur gehouden. In verschillende secties der organisatie zijn bijeengebracht de industrieapothekers, de ziekenhuisapothekers, de militaire apo thekers. Voorts is er een wetenschappe lijke sectie. Advertentie Inlichtingen Inschrijving dagelijks 11-12 uur 14-17 uur 19-21 uur (Van een onzer verslaggevers) i teert alleen dat het Nederlandse ministe rie van Defensie nu zelf heeft erkend dat De Franse regering acht het incident de schade aanvankelijk erg is overdreven, over de A.M.X.-13-tanks die Frankrijk In Plaats van ruim de helft blijkt nu im- aan Nederland heeft geleverd met het mer,s »slechts" een kwart van het gele- mm,,i verde materiaal afwijkingen te vertonen, communique, dat het ministerie van afwijkingen die volgens de Franse experts Defensie in Den Haag dinsdag heeft uit gegeven, praktisch gesloten In Parijs was men vorige week trou wens toch al geneigd het gerucht als een storm in een glas water te beschouwen. Een politieke storm in een politiek glas water die, volgens de Fransen, vooral ge richt was op het doel andere landen, en bovendien voor een ruim deel zijn toe te schrijven aan het zwaardere geschut waarmee de Nederlanders de A.M.X.- tanks uit eigen beweging hebben uitgerust. Niettemin lijkt die overgevoeligheid voor extra belasting bij een tank die toch wel een klein stootje moet kunnen verdra gen ook de Fransen niet volledig normaal Ue beschadigde onderdelen worden nu België in het bijzonder, af te brengen 'van dan ook aan een nader en nauwgezet on- het denkbeeld eveneens A.M.X.-13-tanks in I derzoek in de militaire laboratoria van Pa- Frankrijk te bestellen. Overigens is men er ook niet van over tuigd dat op de 131 tanks die Frankrijk Nederland al heeft geleverd helemaal niets zou zijn af te dingen. Men consta Drie arbeiders van de n v koninklijke Ne derlandse springstoffenfabriek De Krijgs man te Ouderkerk (gemeente Amstelveen) hebben gisteren tengevolge van een explo sie in een hoeveelheid oud kruit vrij ern stige maar niet levensgevaarlijke brand wonden opgelopen. Zij zijn naar het O.L.V. gasthuis in Amsterdam vervoerd. De drie mannen, de 28-jarige H. Last rijs onderworpen. Op de rijksweg Utrecht 's Hertogen bosch onder Hedel zijn gisteravond twee Italianen om het leven gekomen, de 23- jarige Salvatore di Martino uit Isnello (Ita lië) en zijn 31-jarige broer Pietro. Uit spo ren op het wegdek heeft men afgeleid dat de auto enige malen over de kop is gesla gen. Waarschijnlijk is geen andere auto bij het ongeluk betrokken geweest. In het academisch ziekenhuis te Utrecht is gisteren op 66-jarige leeftijd overleden de heer N. Neele uit Zeist, die maandag middag ernstig werd gewond toen hij bij het te voet oversteken van de Utrechtse- weg werd aangereden door een achteruit rijdende vrachtauto. Gistermiddag is de veertienjarige scho- Onderscheiding. Tot officier in de orde van Oranje Nassau is benoemd dr. K. A. de Meijer te Den Haag, wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de bibliotheek van de rijksuniversiteit te Leiden. Doodgeslagen of doodgereden. De recht bank in Rotterdam heeft een 30-jarige Duitse zeeman wegens mishandeling veroordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar. Zijn 21-jarige collega kreeg zes maanden. Zij hadden een 23- jarige mede-opvarende van hun schip zo ernstig mishandeld dat deze bewuste loos bleef liggen op de weg langs de Waalhaven in Rotterdam. Daar werd hij later door een taxi overreden. Toen da politie arriveerde bleek hij dood te zijn en zo deerlijk verminkt dat niet kon worden vastgesteld of hij doodgeslagen of aan de gevolgen van de aanrijding overleden was. Hoogleraar. Tot hoogleraar in de abstracte analyse, een nieuwe leerstoel in de faculteit der wis- en natuurwetenschap pen, is benoemd aan de rijksuniversi teit te Groningen dr. J. Cigler, weten schappelijk medewerker aan de univer siteit in Wenen. Dr. Cigler is Oosten rijker en pas 27 jaar. Na vier jaar studie behaalde hij reeds het doctoraat in de wiskunde. Advertentie 0O I VJlölCi uit Amstelveen de 42-jarige P. Meyer even- lier Th. P. J. Mulder uit Den Haag'bij Amstelveen en de zeventienjarige een verkeersongeluk in zijn woonplaats om U.J. van Steden uit Amsterdam waren op het leven gekomen. De jongen, die op de een vrij ver van de fabriek gelegen open Volendamlaan fietste, werd ingehaald terrem zogenaamd oud kruit of afval aan door een zware vrachtauto, waarvan de het verbranden. Voordat zij de lont had den ontstoken ontwikkelde zich plotseling een steekvlam waardoor hun kleren in brand vlogen. De mannen renden naar een van de twee brede sloten, Waartussen het terrein is gelegen en sprongen er in, waardoor de vlammen werden gedoofd bestuurder plotseling rechtsaf sloeg en een inrit Inreed. De jongen kreeg een achter wiel over zich heen en overleed drie kwar tier later in het ziekenhuis. RIJDEN RIJDEN Bloemendaalseweg 200 - Overveen Zoekt u een goede Volvo-occasion Belt n ons even: Tel. 55602 MM""" De 36-jarige Nederlander Obenzio Vik tor Zimmermann uit Curasao is woensdag met drie mede-inzittenden van een auto Ril Kfo Drl bij een verkeersongeluk in de buurt van J UI cillll C W O IT Q 6 I Fallingbostel (Neder-Saksen) verongelukt., 1 Op een druk kruispunt botste de auto te- - r - i-nr ar Het K.N.M.I. deelt mee: Boven Midden-Europa en Scandinavië be vindt zich een hogedrukgebied, dat zich langzaam verder naar het oosten ver plaatst. Boven Frankrijk ligt een klein lagedrukgebied, dat langzaam naar het noorden komt. Dit lagedrukgebied brengt vochtige lucht mee, waarin meer bewol king voorkomt. De vochtige lucht is ta melijk warm. Het binnendringen van de ze lucht zal tot gevolg hebben dat de plakken was, sloeg de °vlam in een bus I de*ige gevolgen zouden kunnen hebben voor I na^hten minder koud worden. In het la- brandbare lijm de kabelbaan over de Grevelingendam, Sedrukgebied kwam vanmorgen vrijwel -■ - - 'nergens neerslag voor. De kans op regen blijft daarom in ons land nog betrekkelijk klein. gen een Britse militaire vrachtauto. Omdat ontploffing ter plaatse onder- 26. „Nu!" zei de tovenaar, en Bramme tje strooide het poeder uit de bruine kruik over hem heen. Dadelijk vielen alle tou wen, die Bram zo stevig had vastgebon den, van hem af en de handboeien sloegen vanzelf open. Het gezicht van de tovenaar ging glan zen van vreugde en tranen kwamen in zijn ogen. ,Bram," zei hij schor, „het is je gelukt. Je hebt het Ontsnappingspoeder te pakken gekregen. Na honderd jaar betekent dat eindelijk mijn vrijheid. Ik weet niet hoe ik je bedanken moet." „Dat hoeft niet," zei Brammetje blij. „Ik vind het fijn, dat ik dit voor u heb kunnen doen." „Nee, nee," zei de tovenaar. „Ik wil je belonen. Ik heb je beloofd, dat je, als je dit lukken zou, een wens mocht doen, die De 21-jarige mejuffrouw Cohen uit Bilt- hoven die vorige week bij een binnen brandje in een cafetaria in Veenendaal ernstige brandwonden had opgelopen is in een ziekenhuis in Nijmegen aan haar ver- woningen overleden. Toen mejuffrouw Co- Umdat ontploffing ter plaatse onder hen op de bewuste dag aan het behang grondse trillingen zou veroorzaken die na plakken was, sloeg de vlam in een bus dellge gevolgen zouden kunnen hebben de kabelbaan over de Grevelingeni™,., I heeft de vijf man sterke ploeg van de ma- rinemijnopruimingsdienst uit Den Helder besloten de vliegtuigbom, die deze week I op de Krammerplaat is gevonden, te de monteren. Na demontering zal het gevaar te naar Den Helder worden gebracht. In hun lange loopbaan hebben de man nen nog nooit zo'n grote bom gezien. De Duitse bom. die ongeveer duizend kilo weegt, is 2,25 meter lang. Tachtig centi- I meter steekt boven het zand uit. Gisteravond hebben weer heel wat no zems in de Rotterdamse binnenstad voor rumoer gezorgd. Zij reden met hun brom fietsen zonder licht over de trottoirs, vie len passanten lastig en gooiden met ste nen. Na verloop van tijd trad de politie op zonder dat er echter klappen vielen. Negen jongens werden gearresteerd om dat zij met keien gooiden, omdat zij met een alarmpistool dreigden of omdat zij in het bezit waren van wapens zoals een stuk ijzer. Verder volgde de politie de nieuwe tactiek. Zij hield namelijk bromfietsers die in overtreding waren aan en liet hen ter plaatse ter regeling vijf gulden betalen WERKRAPPORTEN ik zou vervullen. Denk er goed over na. Wat wil je? Goud, juwelen, een grotere boot?" Langzaam schudde Brammetje het hoofd. „Nee," zei hij. „Goud en juwelen heb ik niet nodig, en het goede schip Kokanje is voor mij goed genoeg. Eigenlijk heb ik plaat®e ter regeling vijf gulden betalen maar één wens." I deze ruziezoekers wat rauw op het maar één wens. ,En dat is?" vroeg de tovenaar nieuws gierig. 6E6RUP WACHT EVEN, ZEEROB, MA6NIEI ZIEN, DAT W/E j WAAR 668L6V6N ZOU HIJ RUST6N KLEIN HEM V0L6EN POMP ZULLEN OPPOMPEN PI B 1567-E. lijf viel. De actie van de Haagse politie tegen de knallende en gierende bromfietsen, die al bijna een jaar duurt heeft succes. Vrij wel dagelijks worden er nog brommertjes in beslag genomen. Het zijn er intussen al meer dan duizend. Van de in beslag genomen brommers worden de wrakken verbeurdverklaard en van de andere brommers belangrijke onderdelen. De politie maakte reeds meer dan achtduizend processen verbaal wegens het overtreden van de maximumsnelheid of wegens ondeugdelijkheid van de brom mers. Eén euvel kon nog niet worden aange pakt: het doelloos in groepen rondrijden. De politie verwacht dat de mogelijkheid om tegen dit verschijnsel op te treden er komt met de nieuwe verkeerswetgeving. In het buitenland is de mogelijkheid er al. Maximum-temperaturen Q£ i oc binnen- en buitenland. d w Neerslag: laatste 24 uur. S q, s i*'C sS 1 Den Helder onbewolkt zo 20 0 Ypenburg onbewolkt O 22 0 Vlissingen onbewolkt O 22 0 Eelde onbewolkt OZO 21 0 De Bilt onbewolkt ozo 22 0 Twente onbewolkt OZO 22 0 Eindhoven onbewolkt OZO 23 0 Z.-Limburg onbewolkt ozo 24 0 Stockholm half bew. windst. 19 Oslo geheel bew. zzo 19 0 Kopenhagen onbewolkt zo 20 0 Aberdeen mist z 20 0 Londen zwaar bew. windst. 25 0 Amsterdam onbewolkt O 22 0 Brussel onbewolkt OZO 25 0 Luxemburg onbewolkt ono 22 0 Parijs zwaar bew. O 26 0 Bordeaux zwaar bew. windst. 23 0 Grenoble mist windst. 25 0 Nice licht bew. n 23 0 Berlijn onbewolkt O 21 0 Frankfort onbewolkt windst. München onbewolkt z 17 Zürich mist windst. 20 0 Genève mist windst. 20 0 Locarno onbewolkt ono 22 0 Wenen licht bew. zo 20 0 Innsbruck onbewolkt w 21 0 Belgrado regen ono 20 Rome onbewolkt ono 25 0 Barcelona zwaar bew. zo 27 0 Madrid onbewolkt wind'st. 34 0 Mallorca half bew. windst. 30 0 Lissabon zwaar bew. w 0 Vrijdag 4 september Zon op 5.56 uur, onder 19.21 uur. Maan op 3.08 uur, onder 19.08 uur. Maanstanden 6 sept. 05.34 uur nieuwe maan 13 sept. 22.24 uur eerste kwartier 21 sept. 18.31 uur volle maan 28 sept. 16.01 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 3 september Hoog water 0.47 uur en 13.31 uur. Laag water 8.49 uur en 21.23 uur. Vrijdag 4 september Hoog water 1.57 uur en 14.30 uur. Laag water 10.03 uur en 22.28 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2