I SCHRIJVENDELEZERSSC Duitser Winkler sprong met Fidelitas over muur van 2.12 m. m J. BRIJS „TOTAL" Sterke wielrenners in Corsoronde van Aalsmeer Oudkerk stayerde sterk in Zürich U wilt een sigaret proeven- geen flauwe filter smaakHunter brengt u de volmaakte oplossing! Het opzienbarende nieuwe Afenol Hunter-filter kunt u niet proeven, hoewel het de hoogste filterende wer king heeft van alle in Nederland gebruikte sigarettenfil- ters. Toch laat het de smaak van de pure Amerikaanse tabak volledig en onversluierd door. Een ander filter zou Hunter trouwens ook nooit hebben A geaccepteerd.Wilt u voortaan louter milde Amerikaanse tabak proeven en geen flauwe filter- smaak? Rook dan Hunter-filter - dat is tenminste een echte sigaret! v. DUIVENB0DEN N.Y. VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1964 4 Grote spanning tijdens CHIO in Rotterdam BENZINE - SERVICESTATION Wassen - smeren - reparatie Dag en nacht Zijlweg 39-41 - Haarlem Tel. 14308 Geen Haarlemmers in KNGB-team tegen België Hockeyprogramma Dukel en De Jong op jacht naar damtitel Schooltijden Noordzee-t.v. Loslopende honden aluminium '€X jaloezieën AMX Jumelage Advertentie De spanning sneed de adem af. Het in ternationale springconcours om de Prijs uit de Haven, tijdens het CHIO in Rotter dam, waarvoor 33 combinaties uit 10 lan den zich kandidaat hadden gesteld, was in het beslissende stadiujn gekomen. Twee hindernissen nog slechts waren in het par koers opgenomen, maar deze waren van een formidabel formaat. Als een welhaast onneembare barrière stond daar de grijze muur, een kolos van 2,12 meter hoog. Drie combinaties waren tot de finale, de derde barrage doorgedrongen: een Duitse, een Braziliaanse en een Amerikaanse. Het was de jonge Amerikaanse Kathy Kusner te erg geworden. Haar paard Untouchable wacht bovendien in Rotterdam nog meer werk en zij trok zich terug. De strijd om de eer van de overwinning en de eerste prijs van 1250 gulden zou nog slechts gaan tussen de oud-Olympische kampioen Hans Guenther Winkler en de ruiter van het heden en de toekomst, de Brazilaan Nel son Pessoa. Als eerste maakte Winkler zich op voor de beslissende sprong. De oxer was voor de tienjarige Fidelitas maar een wipje. Daarna de muur scherp het oog gericht op de hindernis, waaraan hij tevoren Fidelitas even had laten „ruiken", reed hij de merrie op de bijna onneembare veste aan. De spieren van het paard spanden zich, een sprong, en ja, Winkler was geslaagd. Een ovatie viel hem ten deel. Fidelitas had het schier onmogelijke gepresteerd. De Duitse combinatie zou de enige blij ven. Pessoa's zevenjarige ruin Necochea was zo geïmponeerd, toen hij dat grote grijze vlak voor zich zag opdoemen, dat hij zich halsstarrig op de begane grond schrapzette Pessoa vond, dat het zo mooi geweest was, drong niet verder aan en keerde de muur de rug toe. Hij stapte weg met de tweede prijs op zak. Ook daarvoor was het een boeiende strijd geweest. In het eerste parkoers viel de helft van het aantal deelnemers af, waarbij alle Nederlandse combinaties op één na: Toon Ebben die tevoren de Advertentie Voor de tweede keer wordt er zaterdag 5 september door de Halfwegse wielerclub „De Bataaf" in samenwerking met de buurtverenigingen in Aalsmeer-zuid, een grote Corsoronde van Aalsmeer voor ama teurs en nieuwelingen gehouden. Vele fa voriete renners hebben voor deze ronde in geschreven. Vooral het treffen der amateurs over 100 km., waarvan de start om half vier is, belooft een spannende aangelegenheid te worden. Onder de 89 deelnemers bevin den zich namelijk heel veel kanshebbers. Om er een aantal te noemen: Ad van Breugel (Zwijndrecht), Gerrie Bruin (An- dijk), Jan Brink (Lutjebroek), Jaap v. d. Kloot (Zundert), de Haarlemmers Jan v. d. Horst en Ted Blom, de Heemstedenaar Henk Peters, Jan van Rijn (Heemskerk), Jan Timmer (Velsen-Noord), de Amster dammers Gerard Koel, Daan Holst en de broers Van Smirren, Henny Schouten (Badhoevedorp), Piet de Wit (Wormer), Gep Cuvelier (Nieuw Vennep), Jan Fran sen, Ko Zomer en Henk Koopmans uit Halfweg, de Zeeuw Dies Kosten, Nico Lu- te ('s Graveland), Gabi Minneboo (Heen- vliet), Harry van Piere (Uithoorn) en de plaatselijke favorieten Joop Hoogland, Ab Jongkind en Piet Rinkel. Vooraf rijden 80 nieuwelingen een koers over 60 km. en daarvan is de start om half twee. Onder hen bevinden zich de Haarlemmers Otte, Portegies en Bootsma, Bakker en Buis uit Halfweg, de Aalsmeer der Melle Jongkind, de rappe Amsterdam mer Harry Jansen, Visser uit Zaandam, De Jong uit Roelofarendsveen etc. Het parcours is 1500 meter lang en gelegen aan de Sportlaan, Ophelialaan en Serin genpark. Jaap Oudkerk heeft in Zürich nog eens laten zien, welke een geduchte kandidaat hij is voor de wereldtitel bij de amateur stayers. Voor 8.000 toeschouwers reed hij in een stayerwedstrijd over 30 km niet minder dan drie nieuwe baanrecords: 10 km in 8.23.8, de 20 km in 16.29.4 en de 30 km in 24.27.9. De Zwitsers waren zo onder de indruk van het rijden van Oudkerk, dat zij het al een heel mooie prestatie vonden, dat hun landgenoot Luginbühl in dezelfde ronde kon blijven. Het KNCB-team, dat zondag a.s. in Breda een cricket-interland tegen België speelt, is als volgt samengesteld: captain: Vriens (HCC), wicketkeeper: Hengst (Excelsior), Jonker (Excelsior), Meijers (HCC), Borrani en Tollenaar (beiden Sparta), De Geer (Quick H.), N. Pfeiffer en Kloppers (beiden Quick N.), Bakker (VOC) en Van Arkel (HCC). Competitie District Noord-Holland Heren. Eerste klasse A: Seheybeeck 3Alk maar 5, Terriers 2Ever Swift 3, Zandvoort 4 Strawberries 6. B: VVV 2—Alliance 5, BMHC 8—Qui Vive 1, FIT 4—HBS 6. C: Alliance 6— AMVJ 3, Ever Swift 4—FIT 5. Dames. Eerste klasse A: AMVJ 3BDHC 6, Ever Swift 4Hermes 2, Rood Wit 5Sehey beeck 2. B: BDHC 7—Alliance 5, Alkmaar 4— Eechtrop 3, FIT 3—HBS 6, Kraaien 3—Straw berries 5. Günther Winkler met Fidelitas, een prachtige combinatie. pech had gehad dat Nabab voor de laatste hindernis weigerde met Kairouan. He laas zou Ebben in de eerste barrage ook zijn Waterloo vinden. Met onze landgenoot verdwenen nog acht combinaties van het strijdtoneel en tot zeven was het veld ge dund, toen het startsein werd gegeven voor de tweede barrage, waarvoor de muur op 2 meter was gebracht. De Amerikaan Chapot had hierin twee paarden, doch bei den vielen af. Zijn landgenoot Steinkraus sneefde op de muur, evenals de Duitse Olympische ruiter Schockemöhle. Een meisje zou de Amerikaanse eer tenslotte hooghouden: Kathy Kusner. Mèt Winkler en Pessoa werden zij de helden. Het be gon de eerste dag met een zege van Schockemöhle, het eindigde op de tweede dag met een overwinning van Winkler. Daar tussenin zegevierde het derde lid van de Duitse Olympische équipe, Herman Schridde, in het internationale jachtspring- concours om de prijs van de Kralingse Plas. Het toernooi om het persoonlijk dam- kampioschap van Noord-Holland zal op 12 september te Uitgeest beginnen. De kampioen van Noord-Holland 1963 H. Laros zal daar door familieomstandig heden zijn titel niet kunnen verdedigen. De kampioen van Amsterdam, de veer tienjarige Tonny Sybrands en Eddy Holst- voogd kunnen wegens studieredenen niet deelnemen. De volgende spelers zullen wel uitkomen: B. Dukel, Wim de Jong, J. Bus en N. van Hal (Kennemerland), A. den Doop, W. C. Beeke, W. v. d. Sluis, H. Smit, J. Verhey (Amsterdam), J. de Boer, A. Grooteman (district Alkmaar), C. v. Wes- terveld, B. v. Heeringen (district Zaan dam). sttTBlD :n££ antmicp dat u kunt vergeten In verband met de invoering van de vrije zaterdag in de zomermaanden zijn de schooltijden van de naast elkaar ge legen lagere „Vondelschool" en de kleu terschool „Kleuterduin" gewijzigd. Wer den de schooltijden van beide openbare scholen tot nu toe zo veel mogelijk gelijk gehouden, nu is dit niet meer het geval. De kleuterschool eindigt 's morgens vijf tien tot dertig minuten eerder, begint s middags vijftien minuten vroeger en eindigt dertig minuten eerder. Was onze eerste reactie: „Wat een dom migheid", navraag ter plaatse duidt op een verregaande onverantwoordelijkheid. De schooltijden zijn met opzet afwijkend vastgesteld, omdat „het onzin is de kin deren van vier en vijf te brengen en te halen". P. VERGROESEN, Haarlem. Zeer tot mijn genoegen nam ik kennis van de programma-aankondiging van de Noordzee-televisie in uw blad van dins dag jl. Zonder mij uit te spreken over het al of niet rechtmatig zijn van de R.E.M.-uitzendingen wil ik wel verklaren dat het een verademing was niet te moe ten kijken of luisteren naar de urenlange kletskouserij van de diverse zuilen-praters en hun politieke vrienden. Dat is in feite reclame voor deze en gene partij of gods dienst, waarmee de grote massa van de kijkers niets te maken heeft. Heus, de 5 minuten reclame per uur van „Noordzee" is nog te verwerken, vooral in de leuke vorm waarin het gegoten is. Dit in tegenstelling tot de droge partij reclame van de zuilen en de politieke partijen, zo nu en dan afgewisseld met een mopje muziek of een filmpje. We hebben eens nagegaan hoeveel pra ters een willekeurige dag (7 december 1963) opleverde en kwamen tot het res pectabele getal van 68 mannen en vrou wen. Geef ze ieder vijf minuten en we zijn per dag ongeveer zeven uur kwijt de omroep(st)ers niet meegerekend. Figuurlijk en letterlijk is het maar: je moet het bekijken. A. WIEGMINK, Haarlem-N. Ik zou nog graag eens de aandacht wil len vestigen op de Gemeente Verordening betreffende het aangelijnd of onder ge leide lopen van honden, waarover uw krant van 5 mei 1963 geschreven heeft. Zo ver ondergetekende het heeft kunnen waarnemen wordt tegen de overtreders van deze Verordening niets gedaan. Men werkt zelfs de overtredingen in de hand. Alles wordt door loslopende honden be vuild, parken en stoepen en 's nachts zwerven ze over straat. Op 23 augustus j.l. rond half tien 's mor gens werd een hond zonder riem door een agent van het posthuis Rijksstraatweg de straat opgestuurd. Volgens mij behoeft er geen bepaling gemaakt te worden, indien er niet de hand aan wordt gehouden. B. TWIEST, Haarlem. Naschrift: Van de zijde van de Haarlemse politie deelt men ons het vol gende mede: Artikel 149 bis van de Algemene Politie verordening voor Haarlem bepaalt: a. dat het verboden is op de openbare weg een hond onaangelijnd te laten lopen; b. dat de hoeder van een hond ervoor dient te zorgen, dat deze zich onder andere op de voetstraat niet van zijn uitwerp selen ontdoet. Bij besluit van 2 april 1963 hebben bur gemeester en wethouders gebruik ge maakt van de hun in dit artikel gegeven bevoegdheid om bepaalde gedeelten van de gemeente aan te wijzen, waar het onder a. bepaalde niet geldt. Dit betreft het ge deelte van Haarlem buiten de singels. Het is daar toegestaan, met uitzondering van de belangrijkste verkeerswegen, honden on aangelijnd te laten lopen. Hoewel vanzelfsprekend het in dit arti kel bepaalde evenals trouwens de ge hele A.P.V. de aandacht heeft van de politie, blijft toezicht hierop moeilijk. De eigenaar van een ten onrechte loslopende hond wordt meestal slechts met grote moeite opgespoord. Het vangen van de hond levert eveneens bezwaren op. Wat de bewering betreft van het de straat op sturen van een hond door een politieman, moge het volgende worden opgemerkt. Gebleken is, dat op de bewuste zondagmorgen twee jongens met een hond aan een touwtje het politiebureau op In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn; Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. de Rijksstraatweg zijn binnengelopen. Deze hond zouden zij hebben gevonden. Omdat men aan dit bureau niet op het bewaren van honden is ingericht, is de jon gens verzocht de hond meteen naar het asiel van de Dierenbescherming aan de Ridderstraat te brengen of anders naar het afdelingsbureau van politie aan de Smedestraat, waar voor het gedurende korte tijd bewaren van honden en katten hokken beschikbaar zijn. De jongens zijn met de hond aan het touw de deur weer uitgegaan. Niet on mogelijk is, dat de hond daarna kans heeft gezien de benen te nemen. Onjuist is, dat, zoals de briefschrijver stelt, de politieman de hond de straat heeft opge stuurd. Redactie. Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 16657 Kruisstraat 22 - Haarlem Tel. 17206 Vraagt prijsopgaaf Gaarne geef ik via deze weg uiting aan mijn verontwaardiging, ontstaan naar aanleiding van het commentaar, getiteld „Perfect", op de AMX-affaire in uw blad van 27 augustus 1964. Hierin betoogt u onder meer, dat „het er eigenlijk weinig toe doet of deze tanks bruikbaar zijn of niet, aangezien zowel onze legerleiding als wij allen vurig hopen, dat zij nooit gebruikt behoeven te wor den" en dat hierdoor „noch de Neder landse economie, noch het Nederlandse bezit schade wordt toegebracht". Het lijkt me raadzaam hierbij aan te tekenen, dat op het ogenblik vrijwel het gehele Nederlandse volk, evenals naar ik aanneem de redactie van uw blad, zijn land adequaat verdedigd wenst te zien en bereid blijkt hiervoor enorme offers, in de vorm van belastinggelden, te brengen. Het hiermede aangeschafte materieel is waardevol, indien en zolang als het zijn militaire taak naar behoren vervult. De aankoop van materieel bestemd voor defensie, dat hieraan geen bijdrage kan leveren, is verspilling en betekent dus een schade van miljoenen voor de Nederlandse economie en het Nederlands bezit. Uw betoog, als zou de gehele uitgaaf er niets toe doen, impliceert voorts, dat u het gehele Nederlandse leger en zijn preven tieve werking overbodig acht en de mil joenen aan andere doeleinden wenst te besteden. Overeenkomstig kan men be togen, dat het er niets toe doet dat er waardejoze brandweerauto's worden aan geschaft, aangezien wij allen vurig hopen, dat er nooit brandweerauto's gebruikt be hoeven te worden. Uw sneer aan het adres van Frankrijk tenslotte, blijkt geheel door de feiten weersproken te worden. B. F. VAN ITTERSUM Aerdenhout. Naschrift: Een enkele opmerking over de vergelijking, waaraan inzender zich waagt. Brandweerauto's zijn wel dege lijk in staat, een brand ter plaatse van welke omvang ook succesvol te bestrijden en afdoende te blussen. Wanneer men dit zelfde zou kunnen betogen ten aanzien van ons Nederlandse leger met betrekking tot een toekomstige oorlog, zou de ver gelijking doel treffen. Maar zelfs de groot- Met belangstelling zag ik donderdag middag de komst van uw blad tegemoet. Mijn nieuwsgierigheid betrof de zitting van de gemeenteraad, waarin het wel of niet doorgaan van de „jumelage" met Angers een agendapunt was. Het verheugde mij te lezen dat er ten minste nog enkele leden van de raad stel ling genomen hebben tegen deze jume lage op verschillende gronden, zoals: te duur, te ver en dergelijke. Wat mij het meest trof was dit: het dagelijks bestuur van onze gemeente had de onderhandelingen zo ver gevoerd, dat er geen weg terug meer was. Burgemeester en Wethouders maken dus voordat zij toestemming hebben van de gemeenteraad afspraken die veel geld kosten. Dit is te zot om los te lopen. De voorzitter zegde toe in het vervolg de raadsleden eerder op de hoogte te stel len opdat dezen dan vrij zouden blijven in hun beslissing. Nu waren zij dit dus niet. Een fraaie toestand voor raadsleden. Dat Angers een eind in Frankrijk ligt, vindt de burgemeester niet erg. Ik wel. Hoe verder hoe duurder. Dat de begro tingspot overschreden wordt, vindt de burgemeester ook niet erg. Ik wel. Ook ik betaal belasting. Als er onder de be lasting betalende burgers een referen dum gehouden zou worden over wel of geen jumelage dan ging dit snoepreisje niet door. HERM. BAKKENHOVEN, Haarlem. ste optimist zal niet meer kunnen vol- houden dat hij enige hoop koestert op succes bij eventuele pogingen tot „verdedi ging van ons grondgebied" in een toe komstige oorlog. Als men desalniettemin de mening huldigt, dat deze nuchtere con statering vooral niet mag worden uitge sproken en dat men gezamenlijk moet blijven doen alsof, komt men op ander terrein dan dat van de voorlichting. Ove rigens was onze beschouwing gebaseerd op de nu eenmaal vaststaande stelling dat oorlogsmaterieel in vredestijds altijd een schadepost is, omdat het veroudert en verroest zonder van nut te kunnen zijn. Maar als inzender meent dat het preven tief werkt in zijn toch uiterst bescheiden Nederlandse omvang, dan willen wij hem die mening gaarne laten. Redactie.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4